JONG IN KATS ‘Dit was de mooiste dag uit mijn leven’ 8 iK' Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Rosalie Nijsse (18) uit Kats. ,,Ik deed de opleiding dierverzor ging en zat in mijn laatste jaar, maar ik ben twee maanden gele den gestopt. Ik liep stage op een paardenhouderij en dat is fysiek behoorlijk zwaar werk. Ik ging vrijwel elke week ziek naar huis, omdat ik heel veel pijn had. Eind vorig jaar zijn we erachter geko men dat ik fibromyalgie heb en met die aandoening is dierverzor ging fysiek te zwaar. Ik zat vlak voor mijn examens, dus dat is best wel zuur.” ,,Ik ben van plan om na de zomer te starten met de opleiding onder wijsassistent op het Hoornbeeck College. Ik werk ook als oppas en ik vind kinderen heel leuk. Mijn uiteindelijke doel is om iets te doen in de richting van kinder psychologie. Dat vind ik heel inte ressant en dan is de opleiding on derwijsassistent een mooi op stapje, denk ik.” ,,Ik heb vroeger pianoles en viool les gehad en ik heb mezelf dwars fluit leren spelen. Af en toe speel ik nog wel eens piano, maar viool lukt niet meer zo goed. Dat vinden mijn handen niet zo leuk. Ik vind het ook tof om te zingen. Dat mu zikale is hier wel met de paplepel ,,Nee, zo professioneel is het alle maal niet. Ik zoek liedjes op die qua toonhoogte bij me passen en stantie vond ik alleen kaartjes waarbij we niet naast elkaar kon den zitten of voor buitensporige prijzen. Gelukkig veranderde dat toen een man uit Vrouwenpolder een mail stuurde. Hij bezat drie seizoenkaarten en schreef dat hij dan luister ik er een paar keer naar en vervolgens probeer ik ze te zin gen. Mijn vriend heeft een bandje en tijdens de repetities zing ik weleens, maar dat stelt echt niks voor. Ik vind het gewoon leuk om te doen en het is een fijne uitlaat klep.” ,,Het is geen populair antwoord onder leeftijdsgenoten, want er is geen ruk te doen hier, maar ik vind het hartstikke fijn. Mijn vriend woont in Den Bosch, dus daar heb ik aan het uitgaansleven kunnen proeven. Dat is leuk, maar ik vind het ook erg fijn als ik me daarna hier kan terugtrekken. Ik woon hier al heel mijn leven, iedereen kent elkaar. Ik vind het gezellig. Ie dereen zegt ‘hoi’ tegen elkaar. Het is hier lekker stil en we hebben het strand in de buurt. Als je in Kats woont kan je met je vrienden ’s avonds laat naar het strand lopen en midden in de nacht pootje ba den. Dat is toch geweldig? Hier kan je veel meer unieke dingen bele ven dan in de stad.” ingegoten. Mijn ouders zijn super muzikaal. Ze spelen vrijwel elk in strument dat je kunt bedenken en mijn vader componeert ook stuk ken.” mij zou bellen als hij een keer niet kon.” Paaszondag werd uiteindelijk de grote dag. ,,De man belde dat hij kaartjes over had voor Ajax tegen Fortuna Sittard. Daarbij gaf hij ge lijk tips hoe we het beste konden rijden en waar te parkeren. Het was ook nog eens een ideaal mo ment, want Tweede Paasdag hoef den de jongens niet naar school.” Het werd een onvergetelijke dag voor opa en zijn kleinkinderen. Ze vonden het geweldig, en ik ook. Voor mij was het - net als mijn kleinkinderen - de allereerste keer in de Arena. ‘Opa, dit was de mooiste dag uit mijn leven’, zei de jongste na afloop. Ajax won met 4-0 door twee doelpunten van Steven Berghuis en goals van Ste- ven Bergwijn en Kenneth Taylor. Uiteraard zijn we ook nog langs de fanshop geweest voor een Ajax shirt.” Achterberg sluit niet uit dat het bezoek naar meer smaakt. ,,Als Thijmen en Stijn weer jarig zijn en ik vraag ze naar een cadeautip, zou het zomaar kunnen dat ze nog eens naar de Arena willen.” e trakteert je kleinkinderen op een bezoek aan de Arena, maar je kunt niet aan kaart jes komen voor een thuiswedstrijd van Ajax. Het overkwam Paulus Achterberg. Ten einde raad plaatste hij een oproep in Lezers helpen lezers. ,,Het leek een be lofte die eenvoudig was na te ko men, maar in de praktijk bleek het toch lastiger”, vertelt Achterberg. ,,Ik probeerde aan kaartjes te ko men via Marktplaats en het Zee- landnet Prikbord, maar zonder re sultaat. Met de oproep in de PZC had ik meer geluk.” Zijn kleinzonen zijn 11 en 12 jaar oud en zitten allebei op voetbal. Met die wetenschap bedacht opa een origineel verjaarscadeau voor Stijn en Thijmen. ,,In eerste in- - Rosalie Nijsse Woonplaats: Kats Woont met: ouders en broer Huisdieren: twee katten School: ik ben net gestopt Bijbaantje: oppas Verliefd: ja, ik heb een vriend Lezers helpen lezers Hobby’s: zingen, muziek ma ken Je bent net gestopt met school, wat was de reden? Oei, dat is heftig. Wat zijn nu je toekomstplannen? Laten we het eens over je hobby’s hebben: muziek maken. Speel je een instrument? En je zingt. Kunnen we ergens iets van je beluisteren? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Paulus Achterberg uit Kattendijke die op zoek ging naar kaartjes voor een thuis wedstrijd van Ajax. En eens iets heel anders: we zit ten hier in Kats. Hoe is het voor jou als 18-jarige om in zo’n klein dorpje te wonen? Stijn (links) en Thijmen beleef den de dag van hun leven toen ze naar een wed strijd van Ajax mochten. foto PRIVÉ Geboren: 28 september 2004 Rachel van Westen Kats Rosalie Nijsse: ,,Mijn uiteindelijke doel is om iets te doen in de richting van kinderpsychologie.” foto jo HAN VAN DER HEIJDEN - Hans Puik ‘Hier kan je veel meer unieke dingen beleven dan in de stad’ WOENSDAG 21 JUNI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 36