Goes' bouwt een clubhuis: kosten ruwe bouw circa 1 ton 7iware rallies: 7overwïnningen IMILFISK MÜNCHEN HOUDT AAN DE 0.S METRO EN WOONWIJK OVER Tsjekuljajev en Claesson winnaars PLAN GOEDGEKEURD DOOR RAAD Loevesijn 2e in Dordmund 1 i©ypö$ Sport op tv ©n radio Keiler 500 in 41 sec. BELL0N IN GRONINGEN Mi KOP POST WON IN GENT TOUR DE VERP00RTE NAAR ANDERE CLUB VOOR 4e MAAL r.ROSSWINNAAR VAN DER WEY BLEEF LEIDEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 DECEMBER 1969 (ADVERTENTIE) GOES In de vorige week ge houden vergadering heeft de Goese gemeenteraad zijn goed keuring gehecht aan een voorste] om aan de voebalvereniging .Goes' gedurende dertig jaar het recht van opstal te verlenen voor de bouw van een clubhuis. Het is een eenvoudig hamerstuk ge worden in tegenstelling tot de ja renlange voorbereidingen, die aan een en ander zün voorafgegaan. Evenwel zal een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: de mogelijk heid staat nu open om daadwerkelijk gestalte te geven aan de vergevorderde plannen, die door het bestuur en een speciaal daartoe benoemde jubileum commissie zijn gemaakt. Volgend jaar viert .Goes' namelijk zijn 75-jarig ju bileum (veruit de oudste vereniging in Zeeland) en men zal er alles aan doen om dit festijn in het nieuwe elubgelwuw waardig te vieren. Bijdrage Dit op handen zijnde jubileum heeft er trouwens aanzienlijk toe bijgedra gen. dat er van officiële, zijde reke ning werd gehouden met de verlan gens van het Goese bestuur, dat niets nalaat om het de Goese jeugd naar de zin te maken. Want. dat is het hoofdmotief geweest 0111 aan dit kost bare object te gaan beginnen: de jeugd op verantwoorde wijze bezighouden. Daarnaast hoopt men natuurlijk ooit, dat dit clubhuis in sportieve zin zijD bijdrage zal leveren. Het gebouw, dat zal verrijzen bij het hoofaveld op de plaats waar nu de oude kantine staat, is ontworpen door het architectenbureau H. Weertman te Goes. De zaal beslaat een opper vlakte van 16 bij 8Va meter. In deze ruimte is een keuken gepland en een verkooppunt naar buiten. Voorts is in een zijvleugel opgenomen een verga derzaal, een ruime entree een garde robe en een radiokamer, die door de week voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt. Een cv-ruimte en toiletten (geen overbodige luxe op dit terraincompleteren het gebouw. Een ton Zeer binnenkort zal een buitengewone ledenvergadering bijeen worden geroe pen, tijdens welke het bestuur zijn plannen nan de leden zal ontvouwen. Do vergadering zal vooral in finan cieel opzicht zijn bestuur moeten steu nen, want de kosten van de ruwe bouw zijn geraamd op 100.000,-. Vanzelfsprekend kan Goes' dit bedrag niet uit eigen middelen financieren. Door zelfwerkzaamheid en door drin gend beroep te doen op industrie, mid denstand en burgerij hoopt men de zaak rond te krijgen. Speciale acties, zoals een rommelmarkt, een oud-pa pieractie, een loterij en een bazaar zul len de nodige kontanten moeten ople veren. Daarnaast zal men een beroep cloen op de Nederlandse Sport Fede ratie, die naar men hoopt f 10.000.- op tafel zal leggen. Brede opzet Het bestuur en de jubileumcommissie, waarvan burgemeester mr F. G. A. Huber voorzitter is, zullen alles in het werk stellen om in maart, uiter lijk april mot de bouw te kunnen starten. Overigens is dit clubhuis niet alleen toegankelijk voor de leden van voetbalvereniging Goes'. Het komt DORTMUND (ANP) Bij de tradi- ditionele tweede kerstdag baanwed- strijden in Dortmund heeft Leijn Loe- vesteijn vrijdag een tweede plaats be reikt bij de sprinters achter wereld kampioen. de Belg Patrick Sercu. Gerben Karstens eindigde als zesde. Jaap Oudkeerk legde bij de stayers beslag op de derde plaats. Winnaar werd de Westduitser Hans Junker- mann voor zijn landgenoot Rudolph. (ADVERTENTIE) Succesjaar voorDAF DAF kwam in 1969 zeven maal in zware internationale rallies uit en behaalde in alle zeven een overwinning. Plus nog zo'n vijftig a zestig eerste plaatsen in nationale rallies en crosses in diverse landen. Dat is wel een beetje veel om hier allemaal te vermelden. Maar deze keiharde feiten maken wel duidelijk dat DAF een superieure auto is. In betrouwbaarheid en prestatie en door VARIOMATIC en wegligging. Test'm zelf. I Eerste én tweede plaats in toerwagenklasse tot 1150 cc. DAF55 vierde in algemeen hiassement. plus klassewinnaar. Derde plaats algemeen klassement Acropolisrallye, plus voor de derde maal in successie klassewinnaar. DAF wint de merkenteamprijs, plus 1000-1150 cc en 850 cc-categorie. Eerste plaats in algemeen klassement groep 2 en eerste in klasse tot 1150 cc. DAF55 zegeviert in sportkiasse tot 1300 cc. |nhl CATÉGOB ALITOR RATIONAL 1969 (geen postzegel plakken, n zenden aan DAF, Antwoo hoven) Stuur mij informatie over de nieuwe 1970-modellen van DAF55. DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar DAF44, DAF44 Stationcar, DAF33. (omcirkelen wat u wenst) 50 Naam_ Adres Plaats- komt centraal te liggen, buiten de afrastering van het eerste veld, zo dat ook leden van andere verenigingen van het gebouw gebruik kunnen ma- TERNEUZEN Piet Vcrpoorte, ex- doelman van Axel, en thans onder contract bij de Belgische eerste-divisie- club La Gantoise. is momenteel in onderhandeling met een andere Bel gische eerste divisieclub. Welke club wilde Verpoorte in dit nog prille stadium nog niet bekend maken. Tijdens de afgelopen transferperiode is er ook door Nederlandse clubs be langstelling getoond. GRONINGEN (ANP) In het Nie- meyer Jeugdschaaktoernooi om de Eu ropese beker, dat in Groningen Wordt gehouden, hebben de buitenlanders hun leidersposities gehandhaafd. De ver rassend sterk spelende Spanjaard Bel- lon bezet na vier ronder de eerste plaats met 3,5 punten. Bellon versloeg Velikov en kwam in de vierde ronde met de Roemeen Urzica remise over een. De Nederlandse kampioen Gert Ligte- rink behaalde uit de derde en vierde ronde slechts een half punt (tegen de Zwitser Schauwecker) en heeft nu 1,5 punt, waarmee hij de gedeelde zestien de plaats bezet. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger. Chris Baljon ver loor van de Pool Nagrocki en deelde het punt met de Belg Roothoofd. Bal- jon heeft een halve punt en is hiermee laatste. De stand na vier ronden: 1 Bellon 3,5 pnt, 2 Adorjan. Ljubojevic en Urzica 3, 5 Beljavski, Eales, Orn- stein, Pritchett, Ristoja, Schauwecker en Velikov 2,5,16 onder anderen Ligte- rink 1,5, 23 onder anderen Baljon Vi- GENT (ANP) Peter Post heeft eerste kerstdag met zijn Belgasche ploeggenoot Nor bert Seeuws in Gent een koppelwedetrijd over 50 kilometer gewonnen. Het duo legde de afstand af in 1 uur 49.3 seconde. De Belgen Eddy Merckx en Patrick Sercu wer den tweede. In een internationale sprintwedstrijd zegevierde Sercu voor de Nederlander Loeveseijn, die de Belg Robert van Lamcker en de Fransman Mourioux versloeg, doch un Sercu zijn meerdere moest erkennen. De uitsla gen zijn: koppelriit over 50 km: 1. Post - Seeuws (Ned-Belg) 1.00.49.3; 2. Merckx - Sercu (Belg) op een ron de: 3. Alain van Lamcker - Mourioux (Fr). Sprint: Loeveseijn wint van Ro bert van Lamcker (Belg), laatste ron de in 10,1 sec; Loeveseijn wint van Mourioux, 10.2 sec: Sercu wint van Loeveseijn, 9.8 6ec. Eindstand: 1. Ser cu (Belg) 3 punten: 2. Loeveseijn (Ned) 4 punten; 3. Robert van Lancker (Belg) 5 punten; 4. Mourioux (Fr) 6 punten. H0BAHQ HALLEN, USSE 5 t/m 9 jan. 1970 op deze vaktentoonstelling de laatste ontwikkelingen in de •mechanisatie van de BL0EMB0LLENKULTUUR alle belangrijke toeleverings bedrijven zijn op deze tentoonstelling vertegenwoordigd. Geopendma. 5 jan. 10.00-21.00 u, di. 6, wo. 7. do. 8 jan. 9.00-21.00 u, vr 9 jan. 9.00-18.00 uur FARRA Dl SOLIGO (AP) De Ita liaan Renato Longo heeft voor de vier de achtereenvolgende maal de interna tionale cyclecrosswedstrijd in de noord- Italiaanse -plaats Farri di Soligo ge wonnen. De uitslag was: 1 Longo 1 03.30 voor de 30 km. 2 Wolfshohl (W-D) op 1 .20... 3 De Clercq (Belg) op 1 55. ROTTERDAM (GPD) Zondagmid dag voor de radio (14.30 uur, Hilv. 1) ooggetuigenverslagen en nabeschou wingen van enkele voetbalwedstrijden. Tevens zijn er verslagen van de fina le om de Nederlandse jeugdkampioen schappen badminton in Velsen, het Suikerdamtoernooi in Amsterdam paardenkoersen in Hilversum. Zondagmiddag om 16.20 uur op tv (Ned. 1) een reportage vanuit Genêve van de ijshockey wedstrijd Tsjechoslo- Zondagavond op tv om 19.35 uur (Ned. wakije - Zwitserland om de jeugdkam pioenschappen IJshockey in groep A. 2) beeelden van enkële voetbalwed strijden. Om 21.15 uur (Nol. 2) beel den van het internationaal basketball- toernooi van Blue Stars in Amster- en het jeugdkampioenschap badminton dam, de Thialf motorcross in Arnhem in Velsen. OEREBRO (ANP) De Zweedse hardrijders zijn op tweede kerstdag in Oerebro in actie gekomen. Hakan Holmgren won de 500 meter van de splntersklas in 41.0 seconden. Johan Grauath was het snelst op de 1000 me ter: 1.26.1. Bij de klassementsrijders won Goeran Claesson zowel de 500 als de 5000 me ter. Zijn sprint ging in 41.8 seconden de 5 km in 7.45.8. VLISSINGEN Na 7 ronden heeft de Goesonaar Anten van der Wey in de strjjd om het persoonlijk jeugdkam pioenschap van Zeeland, zich staande kunnen houden. De afgebroken partij uit de 4e ronde tegen Martin Leen houwers is remise geworden, doordat 3x dezelfde stelling werd bereikt. Door dit resultaat staat hjj nog alleen aan de leiding met 5'/2 punt uit 6 partijen. Zaterdag moet hij nog tegen Paul Benski en Kees de Wolf. De spanning neemt overigens toe, «laar er nog drie kandidaten over zijn. Van der Wey. De Wolf en Leenhouwers, die ook nog tegen elkaar moeten spelen. Uitslagen 7e ronde: Alex Jonkheer- Kees de Wolf 0-1: Martin Leenhou- wers-Harry van Iwaarden 1-0; Michel Snoek-Paul Benski \z-Vs- Afgebroken partijen; 4e ronde: Anton van der Wey-Martin Leenhouwers Vz-M't Gerry Bouw-Martin Leenhou wers Vs-Vz- Stand na 7 ronden: 1. Anton van der Wey 5>2 uit6; 2. Kees de Wolf 5 uit 6; 3. en 4. Alex Jonkheer en Gerry Bouw 4V. uit 7; 5. Martin Leenhouwers 4 uit 6: 6. Michel Snoek 3 uit 6; 7. Paul Benski 2 Vi uit 7; 8. Harry van Iwaar den 1 uit 7. Vandaag, om 9.30 uur, wordt de 8e ronde gespeeld: Kees de Wolf-Anton v. d. Wey; Gerry Bouw-Michel Snoek Alex Jonkheer-Martin Leenhouwers. 9e ronde: Martin-Leenhouwers-Kees de Wolf; Michel Snoek-Harry van Iwaar den; Anton van der Wey-Paul Benski. De uitslagen waren hier: 500 meter: 1 Goeran Claesson 41.8; 2 Johnny Höglin 42.0; 3 Goeran Jo hansson 42.4; 4 Kjell-Ove Karlsson 42.8; 5 Maits Wallberg 42.9. 5000 meter: 1 Claesson 7.45.8; 2 Hög- ling 7.54.6; 3 Kjell-Ove Karlsson 8.02.2; 4 Goeran Johansson 8.04.1, Totaalklassement: 1 Claesson 88.380; 2 Höglin 89.460: 3 Johansson 90.800. Bij wedstrijden in het Russische Sjei- jablnsk won Boris Goeljajev de 500 meter in 40.6 seconden. Valeri Moe- rat o\ legde de 1000 nieter af in 1.24.5 en Alexander Tsjekuljajev was het snelst op de 5000 meter in 7.47.7. De wedstrijden werden gehouden by een temperatuur van twaalf graden onder nul met sterke wind en sneeuwval. Voornaamste uitslagen 500 meter: 1' Boris Goeljajev 40.6; 2 Valeri Basjanov 40.9; 3 Viktor Tsjurln 41.1. Klassementsrijders: 500 meter: 1 Kap lan 41.7, 2 Valeri Troizki 41.8; 3 Alex ander Kertsjenko 42.1. 5000 meter: 1 Tsjekuljajev 7.47.7: 2 Lavroesjkin 7.50.9; 3 Valeri Wolt8j- kov 7.52.9. Klassement: 1 Tsjekuljajev 89.710: 2 Lavroesjkin 89.690; 3 Troizki 90.780. INZELL (ANP) De Westduitse sprinter Brhard Keiler reed op twee de kerstdag onder de 41 seconden. Hij won de 500 meter in Inzeil in 40.6 seconden. Zijn landgenoot Gerhard Ztmmermann werd tweede in 41,9 sec. Ook de 1000 meter nam Keiler voor zijn rekening: 1.24,1. Helmut Kiat- kowski (eveneens W-Dld) werd twee de dn 1.28,5. De 3000 meter was met 4.29,9 voor Gerhard Zimmermann. Erhard's broer Edwin Keiler eindigde als tweede in 4.45.1. De Nederlander Freek Kok (Putten) plaatste zich hier als zesde in 4.54,6. Bij de dames won Pauia Dufter zowel de 500 meter, als de 1500 meter in respectievelijk 49,0 s conden en 2.36,5. ADVERTENTIE MUNCHEN (ANP) Vijfhonderd arbeiders hebben in vier maanden tijds op bet Oberwiesenfeld te München in de modder de hoofdlijnen uitgezet van het terrein van de Olympische Spelen 1972. Bulldozers en vrachtauto's bewegen zich over de door de herfstregens dikwijls glibberige modderbanen over de nog grijsbruine vlakte. Op enkele plaatsen op het terrein rij zen de eerste betonconstructies al hoog boven het veld, nl bij één van de stadions en in het olympisch dorp. In één gebouw wordt reeds op volle kracht gewerkt: daar zitten drie honderd ingenieurs en andere technici te wérken aan het project dat volgens de jongste gegevens 1,15 miljard mark moet gaan kosten. Func tionarissen te München zeggen onomwonden dat de kosten waarschijn lijk nog hoger zullen worden. In de berekening van de nieuwe zakelijke leider van de bouwmaatschappij voor de Olympische accommodaties, Mertz, is geen rekening gehouden met de verdere prijsstijgingen en men neemt aan dat in de komende tijd de prijzen van bijvoorbeeld staal verder zullen stijgen. De stad München die de Olympische Spelen heeft aangegrepen om op korte termyn een ondergrondse spoorbaan aan te leggen, én de deel staat Beieren pogen een grotere financiële bijdrage van de bondsrepu bliek te krijgen. De regeling is thans zo dat stad, deelstaat cn bonds republiek elk een derde betalen van de kosten die niet uit de opbrengs: van de Olympia-loterij, verkoop van Olympische penningen en entree gelden worden gedekt. München en Beieren hebben Bonn voorgesteld dat de bondsrepubliek d< helft betaalt en zij elk een kwart. Ambtenaren van het ministerie van binnenlandse zaken te Bonn zeiden desgevraagd, dat er nog geen beslis sing was gevallen, maar zij gaven wel een aanwijzing van de richting waarin in Bonn gedacht wordt door te zeggen: .Grote broer zal wel moe toen bloeden'. Het organisatie-comité van de spelen is er in het bijzonder trots op dat München in staat is de Olympische stadions en het Olym pisch dorp op één stuk land van drie verkante kilometer te bouwen dat op slechts vier kilometer van het centrum van de stad ligt. München had deze unieke kans doordat men een vroeger vliegveldje braak had laten liggen. Op dat stuk land, voor 1926 een exercitieterrein, had men alleen het puin van de gebombardeerde wijken gestort en een hoge tele- visiemast met draaiend restaurant op 130 meter hoogte gebouwd. Van de enorme puinhoop wordt een groen wandelpark gemaakt en de televisiemast is 't in de wijde omtrek zichtbare herkenningsteken van het terrein. Met toenemende mankracht zal worden gewerkt aan de totstand koming van het reuzcnproject, dat meer dan de helft zal kosten van wat de uitbouw van de Hamburgse haven sedert het einde van de oorlog heeft gekost. Het aantal arbeider» zal toenemen tot achtduizend. Eén van de grote controversiële punten is het doorzichtige reuzcnteiitdak van plexiglas, «lat een groot deel van de stadions zal bedekken. Men weet nog niet hoeveel het onderhoud van dat dak in de loop van de ko^ mende jaren zal kosten. München houdt van de spelen niet alleen stadions en sporthallen over maar ook woonwijken. Eén daarvan, in 1972 het Olympisch dorp van de deelnemers, za.1 later een studentenstad worden voor 34.000 studenten. De woningen in de op het Oberwiesenfeld gelegen persstad zullen na de spe len onderdak verschaffen aan 4000 tot 5000 mensen. Die wijk zal later nog worden uitgebreid tot zij woongelegenheid zal bieden aan 20.000 men sen. Maar voordat in de persstad gezinnen gaan wonen, zullen daar enkele weken lang journalisten uit alle delen van de wereld huizen die gebruik zullen maken van de modernste faciliteiten, waaronder een door een com puter geleid informatiestelstel in verschillende talen. De pers zal ook de schikking krijgen over een eigen verkeersweg waarop kleine elektrische busjes zullen rijden. Inmiddels bouwt de stad München aan haar ondergrondse, waarvan het eerste traject op 15 oktober 1971 zal worden geopend. Maar nu reeds wordt proefgereden op een stuk van de Olympialijn. Volgens de stede lijke dienst voor de bouw van de ondergrondse is het niet lonend eerder .cleine trajecten te openen. De stad München heeft zich voor de bouw el ders georiënteerd. Een ambtenaar van de dienst voor de bouw van de on dergrondse zei dat er twee ideeën waren ontleend aan de metro in Rot terdam, nl de voorziening voor een eventuele inrichting van de metro als schuilkelder bij luchtaanvallen en de verharde tegels op de wanden en pilaren in de ondergrondse stations. Het is overigens niet voor het eerst dat München aan een ondergrondse werkt. Reeds kort voor de tweede wereldoorlog was men al gereed met een tunnel van vele tientallen meters. Na de oorlog werd de ruimte weer opgevuld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10