Lekker stoken, zonder schoorsteen! Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt eerste regionale hulpcentrum Weekend retour Ingrijpende reorganisaties op Hulster Janseniuslyceum 3dagen gratisreizen met Oud en Nieuw dagretour+fl.- Attentie immsi TERNEUZENSE BEJAARDEN (700) VIERDEN GEZAMENLIJK KERST ZEEUWSCH-VLAANDEREN Weer talentenjacht in Kruiningen Jaarkaart of 3-maandskaart 65+? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 24 DECEMBER 1969 ALARMNUMMER: 01150-4444 Eerste stap op weg naar algehele coördinatie TERNEUZEN Met ingang van 1 januari aanstaande zal in Zeeuwsch-Vlaanderen de hulpver lening bij ongevallen, branden en andere calamiteiten zoveel moge lijk vanuit één centraal punt wor den geregeld. Het .Hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen' is gevestigd in het Terneuzense politiebureau en is dag en nacht bereikbaar on der telefoonnummer 01150-4444. Het is de bedoeling aan dit cen trale alarmnummer bekendheid te geven door het verspreiden van folders en affiches en het plaat sen van borden langs alle toe gangswegen en op de opstelterrei nen van de veerdiensten in Vlissin- gen, Hoedekenskerke en Kruinin- gen. Het hulpcentrum is het resultaat van een voor Nederland unieke samenwer king tussen alle Zeeuws-Vlaamse ge meenten, rijles- en gemeentepolitie, ge neeskundige inspectie, brandweer en BE. Het voorbereidende werk is gedaan door een commissie die tot standkwaim op initiatief van de commissaris der koningin in Zeeland. Besprekingen over de stichting van een soortgelijk hulp centrum voor Zeeland benoorden de Westerschelde zijn in een vergevorderd stadium. Het is niet uitgesloten, dat beide hulpcentra in de toekomst zullen worden omgezet in een hulpcentrum voor heel Zeeland. Uitbouw tot een andere regeling te komen, waar bij gedacht wordt aan een gemeen schappelijke regeling tussen de nog overblijvende acht Zeeuwsch-Vlaanderen Meldkamer Op een persconferentie zei burge meester J. C. Aschoff van Terneu- zen. voorzitter van de voorberei dingscommissie. maandagmiddag dat het hulpcentrum moet worden be schouwd als een eerste stap op de weg naar een algehele coördinatie en integratie van de hulpverlening aan de burger in nood. Hij noemde in dit verband als voorbeeld de Bel gische hulpcentra van de dienst De kosten van het Zeeuws-Vlaamse hulpcentrum (nog geen ƒ10.000.-) ko men voorlopig uit het budget van de Zeeuws-Vlaamse BB. Het is de bedoe ling na de gemeentelijke herindeling Op 19 september reünie .Koningin Wilhelmina' De vereniging van reünisten van de rijksscholengemeenschap .Koningin WiT- helmina' te Oostburg besteedt in het laatst versohenen contactblad aandacht aan het 50-jarig jubileum van de school in 1970. Het bestuur en de lustrumcom- missie treffen nu reeds voorbereidingen voor een reünie op 19 september van het volgend jaar te Oostburg, ter gele genheid van dit jubileum. In he.t kader van deze voorbereidingen acht het voorlopig bestuur het gewenst als algemeen bestuur de werkzaamhe den te kunnen voortzetten, omdat dit een verdere uitwerking van de plannen ten goede zal komen. Dit voorlopige bestuur bestaat uit mevr. E. S. van Mazijk-Kouwe, mevrouw M. W. de Regt- van den Berge, P. J. Alderlieste, dr. K. Freitag, ir. De Luteijn, A. A. J. Maat en dr. A. Versprille. Als lid van de kascommissie worden voorgesteld de he nen I. P. de Bruijne te Cadzand en J. C. Faas te Retranchement. De lustrum- commissie heeft een oproep op alle oud leerlingen gedaan om foto's, prentbrief kaarten, affiches, enz. ter beschikking te stellen om hiermee in de feestweek van 14 tot 19 september een tentoon stelling ,50 jaar school' te kunnen hou den in het noodgebouw van de school in de Bredestraat te Oostburg. Voorts ligt het in de bedoeling een gedenk boek uit te geven ter gelegenheid van dit jubileum. De in het contactblad op genomen ledenlijst vermeldt 229 leden, met daarnaast 9 oud-leraren. In een aT- tskel geeft de voorzitter van de lustrum- commissie de heer J. M. Paridaen te Aardenburg, een indruk van de plannen bij de jubileum-viering. Op vrijdagavond 18 september is er een begroetingsbij eenkomst voor alle oud-leerlingen in het schoolgebouw. De daaropvolgende zaterdagmorgen zal getracht worden en kele oud-docenten bereid te vinden on zijn ouderwets les te geven aan de oud- leerlingen. Diezelde middag (19 septem ber) is er een officiële herdenking. Des ■avonds is er na een typisch Cadzand- se maaltijd een culturele bijeenkomst dn het Ledeltheater. die in het teken zal staan van het streek-eigene. (ADVERTENTIE) ook geldig Voor de prijs van een reist u voordelig woensdag 31 december heen, donderdag 1 januari terug. Oudejaarsavond na 21 uur zeer beperkte, treinenloop; vrijdag 2 januari treinenloop als op maandag. Folder aan de loketten. Nederlandse] Voor de vestiging van een centrale meldkamer van liet hulpcentrum is voor lopig het politiebureau van Terncuzen gekozen, omdat daar toch al een 24-uurs bezetting aanwezig is. Elk gesprek dat op het alarmnumriier 441-1 binnenkomt, wordt automatisch op een bandopname- apparaat vastgelegd. Ook liet juiste tijdstip van de melding wordt geregis treerd. In de meldkamer beschikt men over een grote overzichtskaart van Zeeuwsch- Vlaanderen alsmede over detailkaarten van de gemeenten. Aan de hand daar van kan iedere melding snel worden gelokaliseerd. Voor het op gang bren gen van de hulpverlening beschikt men over lijsten van alle politieposten, alle artsen, brandweerkorpsen, ziekenhuizen. Rode Kruisfunctionarissen. ambulan cediensten, garagebedrijven en eigena ren van takelwagens. Het is de bedoe ling. dat het hulpcentrum continu op de hoogte wordt gehouden van het uit rukken van ambulances of brandweer wagens en van de beschikbaarheid van artsen en andere functionarissen waar op eventueel een beroep zou kunnen worden gedaan. In de toekomst zal het alarmnummer vermoedelijk nog worden vervangen door een kosteloos te draaien nummer. Dat wordt dan waarschijnlijk het num mer 0011 waarmee momenteel in Til burg een proef wordt genomen en dat is voorbestemd om landelijk alarmnum mer te worden, zoals dat in België met het telefoonnummer 900 het geval is. De invoering van het telefoonnummer 01150-4444 als centraal alarmnummer in Zeeuwscli-Vlaandcren betekent niet, dat de nummers van de plaatselijke po litie en- of brandweer niet meer ge bruikt kunnen worden. Maar in de prak tijk zal do hulpverlening via het hulp centrum sneller kunnen verlopen, om dat er niet meer naar een plaatselijke telefoonnummers moet. worden gezocht en omdat het hulpcentrum beschikt ovei de gegevens betreffende beschikbaar heid van artsen en- of ambulances. Onderwijzeres benoemd WOLPH AARTDSIJK Tot onderwij zeres aan de openbare lagere school te Oud-Sabbiinge is benoemd mevrouw S. Rensink-Weltevreden, te Wolphaarts- •dijk. Receptie en diner Directeur A. van Zuilen van de chr. mavo Oostburg met pensioen Vierentwintig jaar aan school verbonden OOSTBURG Dezer dagen heeft d heer A. v. Zuilen te Oosthurg afscheid genomen als directeur van de mavo- school van de Oostburgse christelijke nationale schoolvereniging .lmmanuel'. De heer Van Zuilen, die per 1 januari 1970 met pensioen gaat was eerst aan wezig in een middag-kerstwijdïngs- dienst in de Nederlands hervormde kerk te Zuidzande, waar bijna alle ouders van de leerlingen mede aanwezig wa ren, Aan deze dienst werd medewer king verleend door een leerlingenkoor- tie onder leiding van de heer J. den Hollander adjunct-directeur school. Na de dienst nam de heer Van Zuilen afscheid van het personeel en zijn leer lingen. Allereerst werd hier het woord gevoerd door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Kunst uit Oostburg. Deze wees op het belang van deze laatste schooldag voor de scheidende directeur, die 24 jaar aan de school is verbonden, waarvan 15 jaar ais lioofd van de toenmalige ulo school en bijna 2 jaair als directeur van de mavoscliool. Namens elke klas voerde een leerling het woord, namens personeel de heer J. den Hollander de heer P. Moll uit Zuidzande deed dit namens de ouders. Namens leerlin gen en collega's kreeg de heer Van Zuilen een fauteuil aangeboden. Na een dankwoord van de heer Van Zuilen werd in de consistoriekamer door de ouders afscheid genomen van de familie Van Zuilen. Intussen werden de leerlinge! door de heer Van Zuilen getrakteerd. 's-Avonds was ,er een afscheidsreceptie m,et een diner, aangeboden door de hear Van Zuilen in hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg, in aanwezigheid van het vol tallig schoolbestuur met de dames, en alle aan de mavo- en basisschool ver bonden leerkrachten. Ds J. van den Hoek uit Zuidzande was tafelpresident. Toe spraken werden gehouden door de heer Beusink, een zwager van de heer Van Zuilen, de heer J. den Hollander en me vrouw Van Zuilen. Namens het bestuur sprak de voorzitter, de heer A. Kunst uit Oostburg. Hij gaf in vogelvlucht een terugblik op de periode, dat de heer Van Zuilen aan de school werk zaam is geweest. Voorzitter Kunst haal de hierbij ook de veranderingen in het onderwijs op, waarbij ook nog kwamen de bezielingen vanuit het bestuur om te komen tot opbouw en verdere uit breiding van de school. Degenen die deze nieuwe bouwstenen kwamen aandragen bij het hoofd der school, aldus de heer Kunst, deden dit bezield en geleid door ;n ideaal, dat soms door ouderen niet •erd aangevoeld en dat misschien ook door u. meneer Van Zuilen, werd aan gevoeld als een druk, maar dat echter! bedoeld was als een stimulans, omdat het de zaak waard was. De heer Kunst dankte de scheidende directeur voor al les wat hij voor de school en het onder wijs heeft gedaan en vond het bijzon der f(jn dat nu op deze manier en in goede verstandhoudingen afscheid kan worden genomen. Als aandenken kreeg de heer Van Zuilen een oude landkaart van het Graafschap Zeeland aangebo den. De heer Van Znilen sprak tenslotte een dankwoord en uitte hierbij zijn dank voor het feit dat het hem al die jaren mogelijk is gemaakt, het werk aan de school te doen. Hij dankte ook het personeel waarmede liij heeft sa mengewerkt. Ook schonk hy aandacht aan de vergaderingen die plaats hebben gevonden tijdens en door de omschake ling van de oude ulo-school naar de nieuwe mavo-vorm. Aan het begin van dit afscheid, dat een besloten karakter had, werden mevrouw Van Zuilen bloe men aangeboden. Evenementen in sporthal Hulst Het komende weekeinde zullen er in de sporthal te Huilst een aantal evene menten worden georganiseerd. Zaterdag au/llen er de Zeeuws-Vlaamse judolcam- pioonschappen worden gehouden. Zon dag is er een zaal handbalt oernooi dat zal worden opgeluisterd door een optre den van de volksdansgroep .Hava Na- quilla'. Op de maandag 29 december zal er een basket balde monstra ti e wor den gehouden onder leiding van de heer De Booy, tei-wijl dinsdag het bedrijfs- volleybal van start gaat. ZAAMSLAG Clubhuis heet ,De Stropiekanne' Het clubhuis voor de jeugd van Zaam- OOSTBURG Adventsbijeenkomst NCVB TERNEUZEN Zevenhonderd Ter neuzense bejaarden hebben maandag gezamenlijk het kerstfeest gevierd en daarna massaal getafeld. In het Leger des Heilsgebouw kwamen aan het be giu van de middag 75 ouden van dagei aanzitten aan de stemmig versierde la teis. Zij zaten er bij kaarslicht te luis teren naar een kerstverhaal en medi tatie door brigadier H. van de Vosse, die hiervoor uit Apeldoorn was geko men. Zij zongen en werden tussen dit alles door gul getrakteerd op koffie, gebak en andere versnaperingen. Zij gingen ook niet met lege handen naar huis en kregen aan het einde van de middag allen een pakje met surprises. Briga dier Vosse bracht luitenante C. Jonge- jans haar dank voor het werk dat zij en haar korpsleden voor deze viering hadden verzet. Hot vervoer van hen, die slecht ter been waren was geen pro bleem. Na een artikel over het Leger des Hells in Zeeuwsch-Vlaanderen ex tra van de PZC van vrijdag j.l. bood een Zaamslagse automobiliste haar diensten aan. Haar initiatief werd ge volgd door vijf dorpsgenoten van haar. Deze zes autobezitters uit Zaamslag hebben de Terneuzense bejaarden naar en van het gebouw gebracht. Enkele uren later mediteerde da H. B. de Neeling uit Kloosterzande in een afgeladen Triniteitskerk aan de Axelse straat over het thema Em manuel, God met ons. Dat betekent dat God ln ons naakte bestaan en onze harten is gekomen als lotgenoot en als metgezel. Emmanuel is de opdracht: Gij zijt niet overbodig, uw leven heeft zin tot de laatste adem tocht'. De samenzang werd ondersteund door het gemengd koor dat onder lei ding van drs F. C. de Waal vierstem- ming. Het werd door dit optreden een kerstviering die heel intens werd be leefd. Aan "het orgel beleidde drs A. J. Rekveld. De schriftlezing werd ver zorgd door mevrouw J. van der Burgt- Vossers. Kapelaan J. van Ardendonk sprak het slotgebed. Burgemeester J. C. Aschoff sprak in zijn inleiding zijn dank uit aan het werkcomité en de helpsters. Tot de bejaarden zei hij: ,U bent met zijn allen een stukje van de gemeenschap Tenneuzen dat daarin probeert samen te leven. Wij horen al len bij elkaar. Wij zijn allen op weg in deze wereld'. Na de dienst werd in de drie bejaardencentra Baehtendieke. Scheldeoord en de Blide en gebouw de Schakel een kerstmaaltijd geserveerd. Het werd passen en meten om iedereen daar te krijgen waar hij wilde zijn, want de deelname aan deze massale kerstvieringen worden elk Jaar groter. Er waren autobussen en personenwa gens voor liet vervoer beschikbaar. KRUININGEN Zaterdag aanstaande wordt in het dorpshuis van Kruiningen opnieuw een talentenjacht gehouden. Dat gebeurt nu voor de negende maal. Er zijn ditmaal dertig deelnemers, zo wel vocalisten, als met diverse instru menten, piano, accordeon, elektronisch orgel, fluit en diverse ensembles. De talentenjacht wordt besloten met een bal, niet medewerking van Rob Hoeke's R. en B-gwup. De jury bestaat uit diverse prominenten uit de wereld van de Lichte muz/ek: Pierre Wijnnobel van de KRO, Dick Kooiman, hoofdredacteur van Muziek- expres en R. van Dulkeuraad, hoofdre dacteur van Pop-Foto en Teenbeat. Daarnaast is er nog een teenerjui-y samengesteld, die onafhankelijk en zelf standig een oordeel zall uitbrengen. Er zijn diverse prijzen. Naast de zilveren wisselprijs, de .Scheldeprijs', is de hoofdprijs een Semnfheiser microfoon, terwijl ook een gratis proefopname door Polydoor NV en een autditie voor het KRO-spniingiplankprograimima - mogelijk (ADVERTENTIE) Met DRUgasar gasverwarming, op de buitenlucht aangesloten door een Tk opening in de buitenmuur. m Meer dan 40 verschillende uitvoeringen..» van klein tot groot! Koninklijke Fabrieken DiepenbrockS.Reigers N.Vi,UIft VERBOUWING GEEFT MEER RUIMTE INSPRAAK VOOR LEERLINGEN HULST Er zijn momenteel weinig zaken aan het Janseniuslyceum te Hulst die niet gereorganiseerd worden. In de eerste plaats Ls er de verbouwing, die drastische veranderingen en verbeterin gen zal brengen, op bestuurlijk gebied wordt de school eveneens in een nieuw .jasje gestoken, terwijl de leerlingen een aantal stevige graantjes gaan meepik ken van de laatste tijd te pas en te onpas geëiste inspraak. Op een perscon ferentie in de school deed dc heer ir G. P. M. Dikötter, secretaris van het bestuur van de Katholieke Middelbare Schoolvereniging (KMSV), maandag middag het een en ander uit de doe ken (de voorzitter van het bestuur, bur gemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, was plotseling verhinderd.) In de eerste plaats deelde de heer Di kötter mee, dat de schoolvereniging nu voor iedereen open staat, iedereen kan er lid van worden, waarbij de gedachten natuurlijk allereerst uitgaan naar de ouders van de leerlingen en de docenten van de school. Het curatorium van de school is opgeheven en is opgegaan in het bestuur. Als de gestadige groei van de school iets sneller was gegaan, dan zou er nu een nieuwe school zijn ge bouwd. meende de secretaris, maar toen men met de plannen kwam, waren er bezwaren van de zijde van het departe ment. Daarom heeft men de oplossing toen maar gezocht in een radicale ver bouwing. Vergeleken met de kosten die een nieuwe school enkele jaren geleden met zich zou hebben gebracht, komt deze verbouwing nu misschien nog wel duurder uit. De eerste aanvrage voor de ze verbouwing is overigens als zo'n acht jaar geleden gedaan. Maar nu is men inmiddels al druk bezig met een verbouwing die heel wat spectaculair der is dan de plannen van acht jaar geleden. De oplevering ls gepland op 1 april van het volgende jaar. De aan besteding van de verbouwing viel overi gens erg mee, zodat er ruimte was om de onverwachte kosten op te vangen. De uitbreiding en aanpassing zal de school, die momenteel ongeveer 530 leer lingen telt, wait meer armslag geven. Nieuw 14 vaklokalen hebben, terwijl er voorts nog een aantal bijzondere ruimten ge creëerd worden. Van dc leslokalen zijn er dan zeven nieuw, terwijl dc vijf tien anderen blijven zoals ze zijn of ver bouwd worden. Onder de vaklokalen vallen twee gymnastiekzalen met ieder een kleedkamer en een doucheruimte. Er komt één nieuwe gymzaal, terwijl de reeds bestaande wordt verbouwd, zo dat. beitle ruimten afmetingen hebben van ongeveer 23 bij 12 meter. Dc nieu we zaal kan tevens dienst doen als au la met een toneel van zes nieter diepte met in de onderhouw dames- en lieren- kleedkamers met toilet. Nieuwe ruimten gaan voorts vormen een natuurkundepracticum, een schei- kundepracticum, een theorie en de mom- stratielokaal voor natuur- en scheikun de, een biologielokaal, een aardrijkskun- delokaal, een muzieklokaal, twee teken lokalen, een handenarbeidlokaal en een lokaal voor talenpraoticum. Onder de bijzondere ruimten vallen leerlingen- bibliotheek met leeszaal, een verbfijfs- ruinvte tevens kantine, een didaotisch- pedagogisch lokaal, een lokaal voor de schooldekaan, een lokaal voor medisch onderzoek, een centrale gardarabe en een verblijfsrudmte voor de eindexamen- klassen. in het gehele gebouw liggen lo ze leidingen voor een gesloten tv-ciir- cuit met aansluitdozen in alle lokalen. Een bijzonderheid is wel de ruimte voor de eindexamenkandidaten. Hier mogen andere leerlingen niet ko men. De leerlingen van de hoogste klassen mogen deze ruimten geheel naar eigen inzicht aankleden en opsie ren. Voorts kunnen ze er studeren, le zen of praten, terwijl dit tevens de enige plaats in de school zal zijn Ook «Ie verhouding tussen leerlingen, le raren en schoolbestuur is men in Hulst aan het reorganiseren. Er is een leor- liugenraad ingesteld (er bestond al wel een schoolraad, maar die had weinig in de melk te brokkelen), waarvan het be stuur zich rechtstreeks tot de rector, dc heer P. J. \V. Boeren, kan wenden, terwijl het ook uitgenodigd kan worden voor vergaderingen van het bestuur van de schoolvereniging. Met een ongeve eender principe wordt er ooi? een Ier renraad tot stand gebracht, die ook we., contact onderhoudt met de leerlingen- raad. De leerlmgenraad zal bovendien zelf de beschikking krijgen over bepaalde fi- nanoiën voor het organiseren van festi viteiten en dergelijke. Rector Boeren heeft evenwel nog veel meer plannen op het programma staan. Zo zou hij de school op zaterdagmorgen graag open stellen voor alle leerlingen voor het be oefenen van sport, handenarbeid, teke nen, enzovoorts. Hij hoopt de school op die zaterdagochtenden een beetje tot een ludiek centrum te maken. Tenslotte is er dan nog de één pro cent van het verbouwingsbedrag, dat mag worden besteed aan een beeldje, de naam van de school in sierletters, of wat dan ook. Daar voelt de heer Boeren evenwel niet veel voor. Daarom heeft hij door dr Welter te Uivenliout een ontwerpje laten maken. Dit ont- werpje stelt een soort ,praatkuffl' voor, die op de speelplaats gecreëerd zou moeten worden. Het zou eon soort grote tent van polyester moeten worden met daar onder bankjes om met een kleiner of groter aantal mensen te kunnen praten, of communiceren, zoals dat te genwoordig heet. De heer Boeren hecht aan iets dergelijks meer waar de dan aan een beeldje of een mo zaïek, waar je na een paar jaar op uitgekeken bent, terwijl de .praatkuil' altijd van nut blijft. Dit is evenwel nog maai' een plan en het is nog niet bekend of het goedgekeurd zal worden. HOEK Kerstviering plattelandsvrouwen HOEK De afdeling De Braakman van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield dezer dagen haar kerstfeestviering in de stemmig versier de Gehoorzaal te Hoek. De drukbezoch te avond werd geheel verzorgd door ei gen leden met zang, declamatie en de opvoering van een toneelstukje getiteld .Met kerstmis alleen'. In de pauze werden zelf vervaardigde versnaperingen aangeboden. Na de pau ze volgde er nog een quiz. De geslaagde avond werd besloten met samenzang. SLUISKIL High way had druk weekeinde SLIUSKIL Het is voor de leden van de jeugdsoos Highway te Sluiskil een druk bezet weekeind geweest. Zaterdag gaf de Bonte Avond Club uit Sluiskil een voorstelling in het Gildehllis op uitnodiging van de soos. De opkomst was niet erg groot, ongeveer 70 man. Het gevarieerde cabaretprogranima duurde tot half twaalf. Zondag was er in het soösgebouw aan de Bovenweg een kerstmaaltijd waaraan 45 personen deelnamen. De rest van de tijd werd ge vuld met gezelschapsspelen. Kaarting wielercomité SLUISKIL Het wielercomité Sluiskil hield zaterdag een kaartavond in café Welllnga waarvoor zestig kaarters zich hadden opgegeven. Uitslag: 1 J. Dubbel dam, 2 C. Bracke, 3 J. de Feijter, 4 J. d'Hont, 5 P. Vermeire. AXEL Afscheid Amro-directeur AXEL De Amro-bank NV neemt volgende week maandag (29 december) afscheid van de directeur van het kan toor te Axel, de heer A. C. van Baal. Deze gaat eind december met pensioen. Er is op die dag ('s middags tussen vijf uur en half zeven) een receptie in hot Cultureel Centrum ,De Ha lie' AxeL De afdeling West-Zeeuwsdh-Vlaanderen van de Nederlandse christen vrouwen bond hield een adventsbijeenkomst in het hervormd kerkcentrum te Oostburr Het was de voorzitster, mevrouw S Kolff-Hoogendoorn nut Aardenburg, die in een kerststijl versierde zaal haar gas ten welkom heette. De meditatie werd verzorgd door ds Baars uit Groede. Naast een kers (liturgie van de eigen bond vertelde mevrouw Kareis uit Bres- kens een kerstverhaal. Deze kerstbij eenkomst werd goed gezocht. Voorbereidingen voor Jeugdfestival '70' Met een behoorlijke belangstelling, waarbij hoofdzakelijk de jeugd was vertegenwoordigd, werd in c-afé ,De Vier Emmers' te Oostburg uitvoerig van gedachten gewisseld over de plum- men voor liet jeugdfestival '70'. Zoals reeds eerder werd bericht wordt dit jeugdevenement in Oostburg gehouden op zaterdag 9 mei 1970. Nadat de heer J. Oosterveld namens de voorberei dingscommissie, een toelichting had geven over liet ontstaan van de over dit jeugdfestival, werd in aparte discussiegroepen over de opzet van het plan gesproken. De lieer Oosterveld kon de aanwezigen als resultaat van gehouden voorbesprekingen reeds mee delen. dat over de gebouwen en de bui tenplaatsen voor de verschillende on derdelen van het festival reeds goede ■resultaten, waren bereikt. Ook de fi nanciële kant van de zaailc zag hij niet pessimistisch in. Alhowel verschillende bruikbare en nog nader uit te werken tips naar voren kwamen, kwam er in zake de naamgeving van dit jeugdfes tival nog niets concreets voor de dag. Inzake de uit te nodigen bands en groups toonde de jeugd zich uitermate deskundig, want verschillende namen van bekende bands werden ter nadere bestudering aan de werkgroep voorge legd. Voorts kwam uit de reacties ook naar voren, dat ter gelegenheid van dit festival niet alleen een bepaald gedeel te van de gemeente Oostburg dient te worden benut, maar dat de gehele ge meente creatief in het 'beken van dit ■gebeuren dient te staan. Voor het creëren van stands van kunstenaars op het Ledelplein werd geadvïseeerd con tact op te nemen met de BBK. Jaarvergadering NKV slag. dat enige tijd geleden in gebruik is genomen, zal ,De Stropiekanne' gaan heten. Ongeveer 80 jongelui zonden een naam in. Na lang wikken en wegen zo meldt de niéuwste editie van de .klubkrant' van dc .Algemene stichting voor club- en buurthuiswerk' in Ternèu- zen, waarvan Zaamslag een werkèn- heid vormt koos de jury een suggest tie uit, schaafde die bij met als resul taat: ,De Stropiekanne'. een naam die wel enige binding heeft met een oud verhaal dat de inwoners van Zaamslag tot ,Sbropielekkers' bombardeert. (NKV) hield in de Katholieke Kon; te Oostburg zijn jaarvergadering, d'b goed bezocht werd. De voorzitter, ds heer W. A. Ghijs bracht in zijn ope ningswoord het opzeggen van het ver gaderen in dit gebouw ter sprake. Zo als bekend wordt m de Katholieke Kling per 1 januari 1970 de streek- bïbliotheek ondergebracht en is aan alle daarin gehuisveste verenigingen het ge bruik opgezegd. Voorzitter Ghijs deelde mee, dat ook voor het NKV dit be richt niet welkom was geweest, maar dat de pogingen om hierin nog veran dering te brengen niets hadden opge leverd, omdat, toen het bericht van op- vain gebruik bekend werd :t, het besluit ai definitief was. Alle bijeenkomsten van. het NKV en de vakaifdeHing zullen voortaan worden gehouden in het Nederlands hervomd kerkcentrum. Ook de maandelijkse zit dagen van de disbrietsbestuurde.r,. de heer J. v. cL Voorde, op elke zaterdag van de maand zullen in het hervormd kerkcentrum worden gehouden. De se- cretaa'is, de heer E. Ghijs deelde in zijn Jaarverslag mede dat de plaatse lijke centrale in d'e loop van 1969 vol ledig is ingesteld op de nieuwe struc tuur van het NKV, waarbij het zwaar tepunt bij de vakafdelingen is komen te lig'gen. Inzake de samenwerking met de beide andere vakcentrales te weten het NW en het CNV, zullen in het ko mende jaar verdere stappen worden on dernomen. Het verslag van de penning meester, de heer M. Pijnaiuit gaf minder gunstige resultaten te zien. Het jaar 1969 had een nadelig saldo oogeleverd van ƒ48.32. In d.t verband werd een hogere bijdrage in de centralekas ge vraagd van de vakafdéMngen en van het Hoofdbestuur. De heer Ghijs gaf een financieel overzicht van .Herwon nen Levenskracht', dat een batig saldo van 96,03 liet zalen. In de kas commis sie werden benoemd de heren C. v. d. Verte, R. v. d. Velde en E. Mi-nnaert. Voor het organiseren van de jaarlijkse reis werden, bij wijze van inspraak als leden in de organisatiecommissie be noemd de heren A. Stokkeuman en E. Minnaert. Na afloop van de vergade ring word een kaarüng gehouden. KLOOSTERZANDE Kerstmiddag voor bejaarden Het comité ,Open bejaarden.-,veri?' Kloosterzande organiseerde m de kan tine van het bejaardenhuis Sint-An- thonius aan de Groenendijk te Kloos terzande een kerstfeestmiddag voor de bejaarden van alle gezindten. De kan tine was daartoe sfeervol versierd, ter wijl ook de aangerichte tafels een feestelijke aanblik boden. De voorzit ster van het open bejaardenwerlc me vrouw Menu sprak een woord van wel kom. Vérvolgens opende burgemeester C. J. van Hootogem van Hontenlsse eveneens met een woord van welkom het kerstfeest en bracht huilde aan het comité van het open bejaardenwerlc, voor het vele goede, dat in de gemeente voor de bejaarden tot stand werd ge bracht. Daarna was het woord aan pas toor Verver van de parochie Groenen dijk, die sprak over de herders. Ver volgens las mejuffrouw Blommaert een gedeelte van het Lucas evangelie. Da H. B. de Neeling, Nederlands hervormd predikante las vervolgens een verhaal voor. Intussen werden de bejaarden ge trakteerd, terwijl een jongenskoor van de 6e klas der lagere school, onder lei ding van de onderwijzer Collet nog en kele kerstliederen ten gehore bracht. De voorzitter van het bestuur van het bejaardentehuis stelde vast, dat de kerstfeestviering zeer geslaagd was. Hij bracht dank aan allen die hiertoe hadden medegewerkt. Stembureaus Sluis verband mot de verkiezingen voor de gemeenteraad op 25 februari 1970 zijn te Sluis en Retranchement de volgende stembureaux gevestigd. Stemdistriot 1: Voorzitter P. F. van Hoplegcm, leden J. P. J. Wage en P. L de Wispelaere: plv voorzitter J. J. de Fossé; plv leden: P. E. de Brock en A. A. B. van BeijstorvcLdt. Stemdisbrict II: Voorzitter: F. T. G. Cuelenaere: leden: J. G. L. de Broek en P. I. de Lijzer plv voorzitter: J. Fossé; plv leden: P. E. de Broek A. A. B. van Beijstorveldt. Stemdlstrict III: Voorzitter: C. J. Al- mekinders; leden: J. P. Vercouteren en J, F. Koimeliis; plv voorzitter J, P. Ver couteren plv leden: D. J. I-lerrebouit er A. J. de Witte (allen tc Retranchement Hoofdstembureau (gevestigd in burge meesterskamer te Sluis); Voorzitter P. F. van Hootogem wnd voorzitter F. T. G. Cuelcnaere (tevens lid) leden: S. A. van Hal; .1. P. Wage en C J. Alme- klndere. plv Iedein: P. L. de Wispeucre, D. J. Herrebout en A. A. B. van Beijs torveldt, ADVERTENTIE Als speciale nieuwjaars- attentie kunnen alle houders van een 65 -I-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13,20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65-r-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. voordelig vw uit met NS Prijskaarting te Terhole Op de kraai te Terhqle vond een prijs kaarting plaats. Het slechte wéér was wel oorzaak dat er slechts 38 deelne mers waren opgekomen om te kampen om de mooie prijzen. De uitslag was: 1 F. Freijzer, Hulst en J. v. Helsland, i Clinge; 2 J. de Schrijver en Ch. v. Et- velt, Tetfhole; 3 G. v. Aclcor, Terhole en J. v. d. Poel, Laimswaarde; 4 R. v. d, Brandei Clinge en E. de Schepper, Stoppeldijk: 5 P. de Rijk, Koritaart en mevr. Brand, Terhole. De troostprijzen waren voor: 1 Hon. Col.sen, Terhole en A. v. Sikkelerus. Stoppeldijk; 2 J Lauwers en F. Freijzer, Terhole; 3 A. Hemelaar, Terhole en P. Collets, Kuit aart. Schietwedstrijd te Aardenburg In het sportpaviljoen op hét gemeente- lijlc sportterrein aan de Herendreef te Aarden,burg werd een schietwedstrijd gehouden tussen de lucMbuOcsschuttfire- vereniging ,De Missers' uit Aardenburg en .Diana' uit Groede. Aardenburg won deze voor de Zeeuws-Vlaamse com petitie meetellende wedstrijd met 819 tegen 784 punten. De indirecte uitsla-: gen waren: ,De Missers': 1 E. Corve- leijn 166 punten; 2 Th. Kookuyt 16ó| 3 L. van Kruijssen 164; 4 C. van Hén mon ,163: R. de Rooze 161. .DiaiÈ'l 1 R. Mërrelaar 160: 2"A. -Bufjze lSS; 3 H- Mer,relaa-r 157; 4 A- Ekkebus 155! 5 W. Hlle 154. De beste -prestatie van iedere vereniging werd beloond met éen medaille. Kerstbijeenkomst chr. plattelandsvrouwen De chr. plattelandsvrouwen bond, af deling West-Zeeuwsoh-Vlaanderen, hield in het hervormd kerkcentrum een kerst- bijeenkomst. Na een welkomstwoord, en een openingswoord van de voorzitster, mevrouw C. S. de Feijter-v. d. Hoofd uit Sehoondijke stond het programma verder geheel in het téken van liet na derend kerstfeest. Er werd hierbij ge bruik gemaakt van het declamatorlum van de landelijke bond ,Van mond tot mond', terwijl de medliltaite van ds J. va.n den Hoek uit Zuidzande was geti teld .Jezus Christus is onze Vrede'. Be halve samenzang trad ook een koortje op van eigen leaen, daarbij begeleid op het orgel door mevrouw Van Hoek trt Schoondijke. Mevrouw C. v. d. Sluis- Meijers uit Retranchement droeg het kerstverhaal ,De Belofte' voor„ Topbiljart In de biljartcompetitie topbiljart werden gespeeld de wedstrijden: Het 'Centrum— STC 164; Krijt op TijdExcelsior 11— 9; GrensvriendenHet Anker 713. Door deze resultaten gaat Het Centrum met ruim drie punten voorsprong op kop, terwijl op de tweede plaats Krijt op Tijd volgt. Stand: 1. Het Centrum 6—12; 2. Krijt op Tijd 69; 3. Excelsior 6—S: 4. STC 6—7; 5. ONA 5—4; 6. Het Anker 6-4; 7. Lustige Toepers 51; 8. Grensvrien den 51. Prijskaarting Niet minder dan 38 liefhebbers namen deel aan de prijskaarting in café ,Da Kroon' te Sint-Jansteen. De uitslag luidde: 1 G. v. Dorsselaer - A. Broeok- haert, beiden uit Sint-Jansteen2 B, Assetaian (Graauw) - Th. Herrewegtf (Sint-Jansteen): 3 J. de Block (Clinge) - J. Ferket (Clinge: 4 J. Valke - P- Haegeman, beiden uit Sint-Jansteen; 5 Ach. v. d. Linden - K. de Schrijver, bé den uit Sint-Jansteen. Aan de prijskaarting. bij S. Blommaert te I-IuJst namen 30 personen deel. De uitslag luidde: 1 E. Verhaeghen - Jo3 de Büli>e; 2 G. Buys - J. Blommaert; 3 J. v. Osselaer - G. Everaert; -1 P. Ras F. Buys. Schietingen Aan de wildsohiebing bij J. de Vilder te Clinge namen niet minder dan 111] schutters deel. Uitslag: hoge vogel: A Vedeminck, Clinge; eerste zijvogel: P- Moens, De Klinge (België); tweede zij- vogel: J. Moormans. Sint-Jansteen, grootste aantal (4 stuks): P. Moen* De KHaiige. Aan de schieting op de Liggende wip bij J. de Vilder te Clinge hamen M schutters deel. Uitslag: wip I: hoge* vogel: J. v. Vlierberghe. Meerdonk (België); eerste zijvogei: J. van VI:er- bergne, Meerdonk (België): tweede zij vogel: L. de Vilder, Clinge. Wip U! hoge vogel: J. de Waal, Koewacht, eer ste zij vogel: A. Wouman, Slnt-Gillin, (België); tweede zijvogel: J. van se, Stot-GWHs (België), grootste tol (4 stuks): R. de Moor, Do Kim?* (België). In het café van J. de Guchteneire te Koewacht, namen 66 schutters uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Oost-Vlaaade-1 ren (België) deel aan de voor het eerst ingevoerde koningschieting. De uitsla? was: koning: A. Baert, Koewacht: mi" misters: A. Burm Noordstraat en Boussen, St.-Jansteen; extra prijzen: J- Asselman, Hulst en C. Gijsel, Koe wacht; meeste kleine vogels: A. de Ca- luwe. Koewacht, met 5 etulcs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 40