vervul je hartewens... met de zilvervloot Ir J. Cornelissen te Souburg won f 5000 in PCGD prijsvraag de Formidabel 4 en. der Dir.ge PTT H. Reinoud overhandigde prijzen Chronische zieken te Vlissingen vierden kerstfeest sparen., verstandig en handig LEERLINGEN GAVEN KERSTFEEST EEN ANDERE VORM EN INHOUD DRS WESTERTERP OVER DE ECONOMISCHE VERHOUDINGEN WETHOUDER SMIT: .HERSTEL ALS WILLEM-3 BRANDVEILIG IS' POSTHOORNTENTOONSTELLING OMVATTE 450 INZENDINGEN BedrijfsvoIIeybal in Middelburg .Zilveren' jubilaris bii .De Vitrite' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 DECEMBER 1969 VOOR METHODE STERKERE AUTOMATISERING SOUBURG/DEN HAAG Voor een inventief uitge dacht systeem, bruikbaar voor de sterkere automatise ring van de posthceque- en girodienst, heeft de 38-jarige ingenieur J. Cornelissen uit Oost-Souburg in de rolzaal op het Binnenhof te Den Haag een bedrag van vijfdui zend gulden in ontvangst mo gen nemen. Het geld stond als honorarium voor één van de twee derde prij- !en, die de postcheque- en giro- lienst in 1968 verbond aan inter- ïationale prijsvraag ter gelegen heid van zijn 50-jarig bestaan. De probleemstelling bij de prijs vraag was: de automatisering van le invoer van de omvangrijke hoe veelheid gegevens door klanten van de PCGD in de vorm van be talingsopdrachten verstrekt. Directeur-Generaal der PTT, H. Reinoud reikte de prijzen en pre- nies uit. De eerste prijs ter groot- Ie van ƒ25.000,ging naar de PTT-ambtenaar A. A. Spanjers- berg uit Leiderdorp. De tweede irijs van 15.000,kreeg de Lon- lenaar Patrick A. V. Hall in han- len. De andere derde prijs was voor de Schot A. T. Ractliffe uit Dvingham. Verder werden er nog vier premies twee van 2.000, en twee van 1.000,-, toege kend. Al enkele weken was de heer Cor- neiiisse, die electro-techniek aan de Vlissingse hts doceert op de hoogte met het feit dat hij de der de prijs met zijn inzending onder het motto ,Oare' had gewonnen. De perschef van de PTT-dienst was persoonlijk aan zijn huis ge weest om hem hiervan medede ling te doen. De heer Cornelissen moest evenwel zijn mond stijf dicht houden, omdat men de be kendmaking van de prijsuitslag Geheim Uit de woorden van ir Cornelis sen blijkt dat alle inzendingen als .top-secret" werden behandeld: ,Je mocht niet je eigen adres opge ven maar een correspondentie adres. Op geen enkele manier moest men er achter kunnen ko men van wie een bepaalde inzen ding zou kunnen zijn. Daarom moest je je werkstuk ook onder motto insturen. Het was ook niet toegestaan in eigen handschrift een verklarende toelichting op de stukken te geven. De heer Spanjersberg die door znjn werk nogal nauw betrokken is bij de automatisering van de postcheque- en girodienst, gaf aan zijn inzending het motto Au togiro' mee. De heer Cornelissen verzon als titel ,Care'. ,Je moest de inzending nu eenmaal een naam geven. .Care' zegt verder niet veel over het systeem. Het brengt wei nig van de automatisering tot uit drukking. Met het woord heb ik wel op iets anders de nadruk wil len leggen, namelijk op de socia le kant van de zaak. Men moet met automatisering altijd wat op passen. Er moet niet alleen tech nisch gedacht worden; ook de so ciale aspecten moeten in het oog worden gehouden. Dit is zo'n beet je in het kort wat ik met het motto .Care' tot uitdrukking wil de brengen'. Het cijfer 8 geeft bijvoorbeeld, als het naar rechts en lmks wordt ge trokken, twee deelbeelden die res pectievelijk de vorm hebben van een drie en een gespiegelde drie. Het verloop van deze en andere soorten kan omgezet worden in getallen. En deze deelbeeldgetal- len kunnen opgeslagen worden in computergeheugens'. .Men kan met behulp van de apparatuur voor een groot aan tal cijfers de deelbeeldgetallen be palen en ze gesorteerd naar cij- ferbetekenis dat sorteren ge beurt dan nog met de hand in die geheugens opslaan'. .Indien de geheugens met voldoen de gegevens zijn gevuld, kan men ze gebruiken om er nog onbeken de dus niet vooraf met het menselijke oog gelezen cijfer- tekens mee te identificeren. Men zoekt dan de geheugens af naar dezelfde getallen als die van het nog onbekende teken zijn afgeleid. Het geheugen waarin men ze ,alle maal' terugvindt, geeft aan met welk oijfer men te maken heeft'. Variaties .Door de vele variaties die in een handschrift voorkomen zou men te maken krijgen met een aan tal deelbeeldgetallen dat voor r male computergeheugens veel te groot is. Daarom wordt er door Systeem In de uitwerking van het vernuf tige systeem is het sociale aspect allesbehalve nog te bespeuren. Zo beknopt mogelijk probeert ir Cor nelissen een uitleg te geven aan zijn methode om handgeschreven cijfertekens te herkennen. ,Om een cijfer- of letterteken vat baar te maken voor een technische wijze van herkennen ofwel identi ficeren wordt het allereerst ge projecteerd op een raster van Iiohtgevoelige cellen. Men kan zo'n raster vergelijken met de in sommige steden aanwezige .licht kranten'. Alleen gebeurt daar het omgekeerde. Men geeft electrische signalen aan bepaalde lampjes en men krijgt zo het beeld van een cijfer of letter. In mijn methode gebeurt juist het omgekeerde: aan het raster geeft men een beeld en dat raster krijgt dan op bepaal de plaatsen elektrische signalen'. ,De methode berust dan vervol gens op het ontleden van het beeld van het cijfer of eventueel mis schien ook letters in een aantal deelbeelden. Het cijferbeeld wordt als 't ware uit elkaar getrokken. soort kleinere computer een aantal bewerkingen uitgevoerd op de oorspronkelijke getallen en wordt verder het verloop van een deelbeeld slechts naar een be perkt aantal criteria geregistreerd. Daardoor worden de variaties in de getallen beperkt, zonder dat evenwel essentiële gegevens ver loren gaan'. ,De tijd nodig voor het identifi ceren van één teken zal waar schijnlijk ongeveer een halve se conde bedragen. Door gedeelten van de apparatuur meervoudig te maken kan men echter de gemid delde identificatie/tijd naar belie ven verkorten'. Of deze methode mogelijk in com binatie met andere mettertijd dooi de PCGD zal worden ingevoerd, is natuurlijk nog een duistere zaalc. V7el adviseerde de PCGD ir Cor nelissen, nog voor hij er ook maar enige lucht van kreeg, dat zijn inzendingen met een prijs zou worden bekroond, voor zijn me thode op hun kosten octrooi aan te vragen. Ir Cornelissen: .Over de kosten van de apparatuur valt voorlopig nog slechts dit te zeggen, dat zij, mits de hoeveelheid werk groot, genoeg is, minder zullen zijn dan die van de huidige wel meer charmante methode voor het pon sen van girokaarten'. VLISSINGEN Voor 50 chronische zieken was het zaterdagmiddag aula van de lagere technische school aan de Zaaihoekweg te Vlïssngen feest, kerstfeest om precies te zijn. Deze viering, die voor het vierde achtereen volgende jaar plaatsvond, was georga niseerd door de afdeling Vlissugen van het Nederlandse Roode Kruis mei me- duwerking van de Roode Kruiskolonne. Ook vele. particulieren verleenden hun medewerking aan het welslagen van de ze middag "door de lopende patiënten met auto's van huis te halen en weer terug te brengen. Door de brandweer en enkele bedrijven werdon speciale ver voermiddelen zoals ambulances en bus jes ter beschikking gesteld voor het ver- van liggende patiënten en patiën- in rolstoelen. In de feestelijk en gezellig versierde zaal heette de voorzitter van het Vlis singse Roode Kruis, de heer G. A. Kem per. geflankeerd door fraai opgetooide kerstbomen, de patiënten en hun bege leiders welkom, terwijl hij ook bijzon der op rpijs zei te stellen dat burge meester drs. D. Roemers ondanks de drukte van de laatste dagen deze kerst viering kwam hijwonen. Voor de pauze, werden de patiënten aangenaam bezig gehouden door een koortje van kinderen Sohijve, onder leiding van de heer Schij- ve jr., dat enkele kerstliederen ten ge hore bracht, door mevrouw Maquelin, die een kerstverhaal voordroeg en door de heer Feij, die een aantal dia's van Oud-Vlissingen liet zien. Voor deze kers middag waren ook 55 donors van de Vüssvngse blodtransfusiedienst uitgeno digd. die twintig maal of meer bloed hadden gegeven. Een groot aantal van deze 55 hadden aan de uitnodiging ge hoor gegeven. Daarom werd vlak voor de pauze nog even het woord verleend aan dokter P. H. Postma, de leider van de bloed transfusiedienst in Vlissingen, die im de pauze de medailles voor twintig maal bloed geven zou uit rei eken. Dok ter Posbma zei onder meer dat Vlis singen tussen de 650 en 700 donors telt, maar dat men er aiitijd nog meer kan gebruiken. Na de pauze droeg mevrouw Maquelin enkele kerstgedichten voor en vertelde zij nog een verhaail en het ensemble van de heer Schijve speelde een sonate van Vivaldi. De middag werd besloten door dr. J. Stumphius, die uit de bijbel een deel voorlas van de strijd tussen David en Goliath. Tot slot zong men gezamenlijk .Stille nacht, heilige nacht', waarna de heer Kemper de middag af sloot met een dankwoord tot alle me dewerkenden. Examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen bio logie de heer D. J. de Jong te Goes. De heer J. Pattenier uit Vlissingen is te Utrecht geslaagd voor het examen SPD I. Adventsdienst in de Franse taal MIDDELBURG Dinsdag houdt de Waalse Gemeente (Eglise Walloons) te Middelburg in de doopsgezinde kerk om 8 uur 's avonds, een adventsdienst in de Franse taal. De bijzondere liturgie om vat het zingen van allerlei kerstliederen, afgewisseld met gebeden en schriftle zingen. Mevrouw A. A. Schedtens-Koops (mezzo-sopraan) brengt Franse Noëls en een aria uit ,De Messias' van G. F. Handeil ten gehore. Ds R. F. le Gras leest een kerstverhaal van eigen hand, getiteld ,Le pain de Befhléheui.' Een programma i6 gratis in de kerk ver krijgbaar. LUNCHBIJEENKOMST VAN NIJVERHEID EN HANDEL MIDDELBURG De Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handfeü, departement Zeeland, houdt vrijdag 9 januari in hotel ,De Burg' te Middel burg een lunchbijeenkomst. Jhr. Andringa de Kempenaar, vice-voorzitter van de nationale raad voor handelsbe vordering zal een inleiding houden over het onderwerp .Doorzicht en ontwikke ling van onze handelsbevordering'. De lunchbijeenkomst begint om twaalf uur. (ADVERTENTIE) Hoe dat kan? Heel eenvoudig als je zo vroeg moge lijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je ermee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van tenminste f 30,- en ten hoogste f 300,- per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,— per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,— terug (f 2.700,— inleg, zo'n f 500 aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. Detailhandelschool Middelburg Met medewerking van wika Hiensch Wordt het kerstgebeuren in «le huidi ge wereld op de juiste wijze, begrepen en zo niet wat doen wij daaraan?' Dit was een van de vele vragen die «le leerlingen van de chr. middelbare de- tailhandelssebool aan «1e godsdienstle raren ds P. Siderius en kapelaan C. A. M. Oomens stelden tijdens de lessen. In overleg met de directeur, «Ie heer P. Geelhoed en «le leraren werd beslo ten om het kerstfeest op school een to taal andere vorm te geven dan gebrui kelijk is. De leerlingen stelden een nieuwe vormgeving voor en «leze werd uitgevoerd. Als uitgangspunt werd gekozen de film Homo Homini van John Tailor, ge maakt op verzoek vain de Wereldraad van Kerken. De volledige titel luidt: De mens is voor zijn medemens een wolf. In deze film wordt aangegeven dat de menselijke wetenschap geweldi gs technische problemen kan oplossen, maar voor de intermenselijke verhou dingen kan langs elektronische weg geen oplossing gewonden worden. Dc computer brengt dan geen uitkomst. Wika D. A. Hiensch was onmiddellijk bereid als gespreksleider op te treden en de bedoeling van de film toe te •lichten. De leerlingen kregen enkele vra. overdenking: Heeft deze film iets met kerstfeest te maken? Hoe staan jullie ten opzichte van de problemen van hon- rijk, arm. oorlog en oorlogsdrei bewapening, rassendiscriminatie enz. Daarna werd in kleine groepn onder leiding van een leerling hierover gedis cussieerd. De leraren waren als lid van groepen aanwezig. Op grote vellen papier, zodat het later in de aula voor iedereen leesbaar zou zijn, werden door de rapporteurs gen, conclusies enz. genoteerd. Tjidens de dis«nissies kwamen de spre kers soms s«dierp tegenover elkaar te maar alle gespreksleiders bleken in staat alles in goede banen te leiden. Enkele vrager en conclusies waren: Het meest getroffen door ellendige omstandigheden zijn de kinderen. De atoombom kost veel geld er, men zal hem niet kunnen gebruiken, want «lat zal vernietiging van de bescha ving ten gevolge hebben. Laat mer dus de aanwezige hoeveelheid atoom bommen vernietigen. De computer kan de ellende m de wereld met verhelpen. Rassendiscriminatie kan opgelost worden, maar met geweld bereikt men niets. Vrede In de grote samenkomst «lie daarna plaatsvond wist wika Hiensch «Ie ver- gadering zeer goed te leiden. zn«lat inen tot bepaalde conclusies kon ko men. In «le eerste plaats werd sar gezocht naar het: antwoord op Kerstsamenkomst De NCVB. afdeling Nieuw- en Sint- Joosland, hield dezer dagen onder lei ding van haar presidente, mevrouw Min- houdt haar kerstfeest met de leden er de bejaarden. Deze keer was er voor «le bejaarden een koffiemaaltijd aan ver bonden. Als genodigden waren aanwe zig de loco-burgemeester, wethouder W. P. J. Baars met echtgenote: ds P. Side rius en de oud-burgemeester van Nieuw en Sint-Joosland, mr F. S. K. Graaf van Randwljck, eveneens met echtgenote. D heer J. Knuijt sr, voorzitter van de he iaarden bond sprak een dankwoord na mens de bejaarden. Jeugdkoor zorgde voor hoogtepunt kerstfeest NVvH VLISSINGEN Het kerstfeest 1969 van de afdeling Vlissingen van de Neder landse vereniging van huisvrouwen be gon dezer dagen in hotel .Britannia' met het hoogtepunt: een optreden %an het jeugdkoor onder leiding van de heer A. M. van de Dries uit Vlissingen. Het koor dat uit honderdtwintig Vlis singse jongens en meisjes bestaat, zong met solozang van Erry Pompe (zee- vaartscholier) een tiental liederen. Met een geweldige inzet en enthousiasme brachten zij onder andere ten gehore .It's a birthday', ,The Gospeltrain', .Ma ty boy child'," ,Er is een kindeke...' en .Midden in de winternacht'. De dames zongen enthousiast mee .Battle hymn of the republic' en ,Go tell it to the mountain". Na een lang en spontaan applaus ver trokken de kinderen en bleven de leden van de kerstfeestvierende vereniging ach ter bij een koffie-complet. De presidente, mevrouw A. M. Sund- quest - Tibboel had voor het optreden van het jeugdkoor de kerstfeestviering geopend. Na de koffiepauze trad het dameszang koor van de afdeling op. waarna tl» vice-presidente, mevrouw J. Maquelin Kruizinga, een kerstvoordracht hield. Na een tweede koffiepauze bracht zij nog een voordracht ten gehore, was er een samenzang, kwam het zangkoor nog maals aan bod en sprak de erepresiden te, mevrouw E. W. Roemers-van de Vliet een slotwoord. De grote zaal van Britannia was met behulp van veel dennegroen en zilver versierselen al in feestelijke kerststem ming gebracht. (ADVERTENTIE) Voor confessionele jongeren vraag: ,Wat is vrede? Dit begrip wordt heel vaak verschillend uitgelegd. Zo wel «Ie groep aanwezigen die de bijbel als uitgangspunt, namen als bijvoor beeld «Ie humanisten werden het er over eens «lat. vrede de toestand is, waarin gerechtigheid heerst en «Ie mens tot welzijn komt. Onrecht is geen vre de. De problemen van de wereld zullen aas kunnen worden opgelost als er een :otale mentaliteitsverandering komt bij alle mensen. Dit kan generaties duren, maai- daarom moeten wij er nu direct mee beginnen. Ieder mens moet zijn verantwoordelijkheid kennen en er naar trachten te leven ongeacht ge loof. volksaard enz. Wij moeten begrip opbrengen voor het standpunt van een a.nder en door overleg trachten de we reld leefbaar te maken. Tenslotte werd ter discussie gesteld of deze conclusies rechtstreeks te maken hadden met het kerstgebeuren. De meeste aanwezigen waren het hierover eens en de voorzit ter wees er nadrukkelijk op dat ook de bijbel hierover een duidelijke uitleg geeft. Nadat er enkele negro-spirituals werden gezongen werd deze bijeen komst, die 3 uur duurde, door de directeur besloten. Daarna werd 'n bedrag van ruim 200, als voorlo pige bijdrage van personeel en leer lingen der school, overgemaakt op giro 400 ten bate van de hulp aan Biafra. Lof voor het kabinet MIDDELBURG Ten overstaan van leden van de ARJOS, de CHJO en de KVP-jongeren, gaf drs Th. Westerterp, tweede-kamerlid voor de KVP, in één van de zalen van de Getuigeniskcrlc te Middelburg zijn visie op het actuele probleem der economische machtsver houdingen. toenemende eigendomsverwerving bestaande Europese bedrijven met Europees kapitaal door Amerikaanse ondernemingen zag de heer Westerterp met lede ogen aan. .Teneinde aan deze groeiende invloed van buitenlandse be drijven op de Europese markt het hoofd te kunnen bieden en de eigen concur rentiepositie te kunnen vergroten, zal men bereid moeten zijn, fusies van Ne derlandse bedrijven onderling, te aan vaarden'. Parlementaire activiteiten met name van de groep-Aarden, het wetsvoorstel Goudswaard-Nelisse, de voorstellen van de .groep van achttien' met betrekking tot de herziening van de structuur van de onderneming, dragen allen hun steen tje bij, om te komen tot de vorming van een college, dat een inzicht hoopt te verkrijgen in de achtergronden van deze fusieverschijnselen. Wat betreft de medezeggenschap in de bedrijven, prees de heer Westerterp de activiteiten van het huidige kabinet. Met name dc wetsontwerpen betreffen de de publikatieplicht van de jaarreke ningen, ook voor de zgri. gesloten nv' •het stakingsrecht, de wet op de onder nemingsraden en vooral het aangekon digde wetsontwerp aangaande het ven nootschapsrecht, waarbij o.m. de on dernemingsraad bij de benoeming van commissarissen het recht van veto zal verkrijgen, zag hij als een belangrijke vorm van medezeggenschap door de werknemer, via de ondernemingsraad. .Indien dit allemaal tijdens deze ka binetezitting kan worden verwezen lijkt, zien we voor het eerst een werkelijke doorbraak in de struc tuur van het vennootschapsrecht en het recht op daadwerkelijke me dezeggenschap van de werknemers', zei de heer Westerterp, die derhalve <üt kabinet zeker niet ails conserva tief bestempeld wilde zien. Hij zag de volgens hem ontstellend® hoeveelheid interpellaties over kleinere details van deze wetsontwerpen, als een begrijpelijke politieke stunt van de positiepartijen, waardoor echter wetgevende programma, van de regering nodeloos werd vertraagd. KERSTFEEST VOOR GEHANDICAPTE KINDEREN Zaterdagmorgen hield de sociaal peda gogische dienst voor gehandicapte kin deren uit Vlissingen en Middelburg voor de gezamenlijke ouderverenigingen (.Helpt Elkander' - .Philadelphia' - .Zor genkind') een kerstfeest in het jeugd centrum ,De Buut' aan de Beatrixlaan te Vlissingen. D leiding, mej. Boonstra en de heer Bergwerf, en hun assitenten bestaande uit leerkrachten van de kweekschool en en padvindsters. zorgden voor een har telijke ontvangst. Na het zingen van enkele kerstliederen maakten de kinderen onder leiding van de assistenten mooie kerststukjes, die mee naar huis mochten nemen. Na een tractatie werden tot besluit nog enkele kerstliederen gezongen. De kinderen werden daarop, na nog een grote sinaasappel te hebben gekregen, gelukkig en blij weer met auto's huis waarts gebracht. Jubileum Vlissingse De Ruytergroep Anders zoeken naar ander onderkomen VLISSINGEN De Vlissingse wethou- van openbare werken, de lieer F. G. Smit, heeft zaterdagavond tijdens het jubileumfeest van «le 50-jarige M. A. dc Ruytergroep in «ie sporthal van het in ternaat van de De Ruyterschool gezegd van gemeentezij«le alles in het werk worden gesteld om op korte termijn een oplossing te vinden v«xtr het .huis vestingsprobleem' van deze paiivinders- groep. Het onderkomen van de De Ruy tergroep in tie voormalige Willem 3-ka- zerne ging immers op 29 november van dit jaar in vlammen op. De wethouder vro«?g zich af of de 13.000,00 die nodig is voor het lu-rstel van de schade wel verantwoord is. Daarom zal «Iaartoe pas en alleen worden overgegaan wan neer uit een aan de brandweer opgetlra gen onderzoek zal blijken dat de brand veiligheid van het gebouw voldoende ge- waarliorg«l is. Wanneer dat niet het ge val is, zal naar een ander onderkomen voor de A. M. de Ruytergroep moeten wnr«Ien uitgezien. Wcthomler Smit, «He ook al vader de feestavond bijwoonde, feliciteerde de jubilerende groep namens het gemeentebestuur. Aan het begin van de avond had hop man W. Roose iedereen welkom gehe ten en dank gebracht aan dc leiding en de jongens van groep 5 voor het feit dat zij na de bra.nd in de Willem 3 hun loka liteit voor de De Ruytergroep beschik baar hadden gesteld. Voorts deelde de heer Roose nog mee «lat drie hoofdrol spelers va,n de show door de griep wa ren aangetast en vroeg daarom om eni ge clementie met betrekking tot de in vallers. Voordat de show, die de naam .Ruyter-troef' had meegekregen, kon beginnen, werden er eerst nog enkele felicitaties uitgesproken. Namens de bij de Vlissingse jeugd raad aangesloten verenigingen deed dat de heer P. J, Smit, die een veloppe met inhoud overhandigde. Namens de Watergeuzen bood schip per W. van de Hoek als symbolisch cadeau een roeispaan aan, onder het motto: .Dorrgaan met de riemen die je hebt.' Verdere felicitaties kwamen van schipper L. J. Schmelzer van de Scheldezwervers, mejuffrouw A. C. M. Theune van de Sint-Willibrordus- groep, de voortrekkers uit Goes, de NPG en schipper H. Papegaaij van de Middelburgse groepen. Van de padvondersgroep uit Deal (En geland). waarmee de De Ruytergroep ae laatste* tijd regelmatig contact on derhoudt, werd een felicitatietelegram ontvangen. SHOW De show begon met de terugkeer va Michiel Adriaanszn de Ruyter, die. naar hij vertelde, momenteel in Zoutelande woonachtig is en op het lawaai van het feest af was gekomen. Hierop volgde een aaneenschakeling van sketchjes, van de bezetting van het padvindershoofd- kwartier te Den Haag tot de sterke verhalen van een oude zeeman, van de avonturen op een trektocht tot de ver wikkelingen rond de padvinderswinkel. De show was samengesteld door de vaandrig J. van den Bremen en werd opgevoerd door welpen, verkenners, de voortrekkers en loodsen. Een groot aan tal ouders woonden de feestavond bij. De festiviteiten weTden besloten met een groot bal met medewerking van het trio Groenewoud. De sporthal was ove rigens door de padvinders zelf op een bijzonder sfeervolle en feestelijke wijze versierd en aangekleed. Doorbraak Aanvullend krediet voor kleuterschool in Paauwenburg B en w van Vlissingen vragen de raad een aanvullend krediet beschikbaar te stellen van 21.000 voor de stichting van een tweede openbare kleuterschool in Paauwenburg. De raad stelde in au gustus 1967 een krediet van 275.000 beschikbaar, maar indertijd waren de definitieve ramingen nog niet bekend, terwijl ook de gevolgen van d® invoe ring van de btw nog niet volledig wa ren te voorzien. Aan de hand van de thans bekende gegevens zijn de totaile bouw- en inrichtingskosten nader ge raamd op 296.000. Een ander voorstel dat op deze kleuterschool betrekking heeft, is de naamgeving. B en w stellen de raad voor aan deze school staande aan de De Savornin Lohmanlaan de naam ,De Vliedberg' te geven. Kerstavond vrouwenverenigingen Dezer dagen kwamen NCVB en gere formeerde vrouwenvereniging te Kou- dekerke bijeen in een kerstbvjeenkomsL De kerst-declamatie werd verzorgd door de dames Joziasse-Wisse, Verha.ge-de Wolf en de Waard-D'hous leden van de gereformeerde vrouwenvereniging. Na de pauze declameerde mevrouw Ma-, quelin-Kruizinga een gedicht, een le gende en een verhaal. De 14e januari 1970 zal de NCVB weer bijeen komen in het gemeentelijk verenigingsgebouw. te Koudekerke. VLISSINGEN De postduiven houders- vereniging ,De Posthoorn' heeft vrijdag en zaterdag in de kantine van de Vlis singse sporthal een tentoonstelling voor Walcheren gehou«len. In totaal waren er voor deze tentoonstelling ongeveer 450 inzendingen. A. Lïevense. uit Vlissin gen bleek de mooiste doffer te hebben by de duivinnen kwam een inzending ti S. de Nooyer uit Vlissingen als de mooiste uit. de bus. De keurmeesters waren de lieren De Rjjk uit Roosendaal, Zagers uit Bergen op Zoom en J. P. Roosendaal uit Hal steren. Uitslagen: Klas 1: 1 P. v. d. Vliet. Vlissingen; 2 P. Theune. Vlissingen; 3 Cli. de Poorter, Souburg; 4 F. Radings, Souburg; 5 M. de Bree, Vlissingen; 6 W. Hofman. Vlissin gen; 7 L. Lievense. Vlissingen; 8 M. de Bree, Vlissingen; 9 R. Velthuizen, Sou burg en 10 K. v. d. Gruiter, Arnemuiden. Klas 2: 1 S. de Nooyer (mooiste duivin) Vlissingen; 2 P. Theune, Vlissingen: 3 L. van Belzen, Souburg: 4 I. Joziasse, Souburg; 5 Radings, Souburg; 6 F. Wa- -ir_ Vlissingen; 7 Lievense, Vlissin- 8 F. Wagenaar, Vlissingen: 9 J. Lijnse, Vlissingen en 10 H. Boers, Vlis singen. Klas 3: 1 Lievense (mooiste doffer) Vlissingen; 2 A. Sponcelee, Vlissingen; 3 Radings, Souburg; 4 Jac. de Nooyer, Vlissingen; 5 G. v. Boven, Vlissingen; 6 H. Boers, Vlissingen; 7 A. Baljé, Vlissin gen; 8 K. v. d. Gruiter, Arnemuiden; 9 Velthuizen, Souburg en 10 Velthuizen, Souburg. Klas 4: 1 C. Sponcelee. Vlissingen; 2 Radings, Souburg; 3 I. Onderdijk, Arne muiden; 4 D. Stolk, Vlissingen; 5 G. Kentin, Vlissingen; 6 Jac. de Nooyer. Vlissingen; 7 J. v. Peenen, Vlissingen; 8 J. Meerman, Vlissingen; 9 Lievense, Vlissingen en 10 K. Meerman, Vlissin- gen. Klas 5: 1 K. v. d. Gruiter, Arnemuiden: 2 G. Kentin, Vlissingen; 3 A. Rottier, Vlissingen; 4 K. v. d. Gruiter, Arnemui den; 5 Ch. de Poorter, Souburg; fi Job Gillesse, Vlissingen; 7 M. de Bree, Vlis singen: 8 F. Wagenaar, Vlissingen; 9 J. C- Broeke, Souburg en 10 H. Goers, Vlissingen. Klas 6: 1 F. Wagenaar. Vlissingen: 2 S. As, Vlissingen; 3 J. Meerman, Vlissin gen; 4 G. v. Burgh, Vlissingen; 5 A. v. Fraassen, Vlissingen; 6 Lievense, Vlis singen; 7 Dommisse. Zoutelande: 8 M. de Bree, Vlissingen; 9 L. v. Belzen, Sou burg en 10 J. C. Broeke, Souburg. Voor de competitie van het Middelburg se bodr ijls volley bal heeft Arnof, dat «loor ziekte van enkele spelers niet compleet was, met 1-3 verloren van Mammoeters. Arnof zal nu alle zeilen bij moeten zet ten «im «le aansluiting niet te missen. Provincie I blijft, door de overwinning op HTS, aan de leiding (0-3). Middel burg Zuid 1 behaalde na een spannend duel, een nipte zege op OCMA (2-1). De twee laagst geplaatst en bonden «1e strijd aan waaruit Hermid I als overwinnaar zegevierde en Kweekschool I werd niet «.■en 1-2-nederlaag naar huis gestuurd. De stand in klas I: MIDDELBURG In «le kantine van dfl NV ,De Vitrite'-fabriek te Middelburg werd dezer «lagen in aanwezigheiii van directie en een aantal genodigilen «le heer P. P. J. de Ruyter gehuldigd verband met zijn 25-jarig jubileum. Directeur ir G. Kranen bracht de ge lukwensen van de directie over en dank te de jubilaris voor alles wat hij gedu rende zijn dienstverband voor Vitrite heeft gedaan. Daarna stelde hij de ju bileumgeschenken ter hand. Mevrouw De Ruyter ontving een fraai bloem stuk. Namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel overhandigde ir Kranen het getuig schrift dat deze maatschappij beschik baar stelt voor personen met 25 dienst jaren. Verder werd het woord gevoerd door do heer H. C. van Eenennaam, terwijl do heer W. Verhage een cadeau aanbood. De heer J. van Scherpenzeel deed zijn waarderende woorden eveneens verge zeld gaan van een geschenk. Tenslotte dankte de jubilaris direotie en sprekers. Provincie I OCMA Arnof Mid. Zuid I HTS Mammoeters Amro I Kweekschool I Hermid I 11 9 1 11 7 2 1 19 30- 6 2 16 25-13 9 7 0 2 14 23- 9 11 6 2 3 14 22-15 9 3 3 3 9 16-17 12 3 2 7 8 17-28 12 3 2 7 S 16-28 10 2 0 S 4 9-23 11 2 0 9 4 7-28 In klas 2 is Rijkswaterstaat I door de overwinning op PZC (3-0) tot op 1 punt genaderd van leier kon. Marechaussee; Wilskracht versloeg Provincie H met 3-1 en staat door dit resultaat op gelijke hoogte met Rijkswaterstaat. Blauw Wit I wist de volle winst te behalen, na een spannende partij tegen Sted. Scholen gemeenschap (3-1). De stand in klas 2: Kon. Marech. 11 8 Rijkswaterstaat I 11 8 Wilskracht 12 6 Mid. Zuid TI 12 7 Kweekschool II 10 4 Blauw Wit I 11 4 Provincie II 11 2 SSG 12 2 PZC 12 0 1 18 28- 9 2 17 25-11 1 17 27-15 3 16 25-15 2 12 21-15 4 11 20-19 0 12 0 2-3 Van de nederlaag burg leed tegen F die Gemeente Middel lijkswaterstaat II (1-3) profiteerde Swift, dat geen punten prijs gaf en met 3-1 van Brandweer won. Swift staat hierdoor aan de kop van de ranglijst; gevolgd door Delta Sport, dat zijn partij tegen Hermid II niet 3-0 won. Middelburg Zuid Hl gaf goed par tij tegen Blauw Wit II. "maar kon de nederlaag niet ontlopen (3-1). De stand in klas 3: Swift Delta Sport Rijkswaterstaat Gem. M'burg Strandjutters Blauw Wit II Tunie Brandweer Amro II Hermid H Mid. Zuid Hl Tijdens de kerstvako.ntie ligt de compe titie stil. De eersLvolgen«Xe wedstrijd* avond is dinsdag 6 januari 1970 13 7 4 2 IS 30-16 12 8 1 3 17 26-12 12 2 3 16 26-16 13 7 2 1 16 28-18 12 5 4 3 14 24-20 12 6 2 4 14 24-17 12 4 3 5 11 18-22 11 4 2 5 10 18-20 11 2 2 7 6 13-26 11 0 4 7 4 9-29 11 1 2 8 4 8-27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4