vervul je hartewens... met de zilvervloot Ir J. Cornelissen te Souburg won f 5000 in PCGD prijsvraag de Formidabel W. H. Everaarts Dir.gen. der PTT H. Reinoud overhandigde prijzen sparen., verstandig en handig Latijns- Amerika schreeuwt om gerechtigheid' Zilveren' jubilaris bij ,De Vitrite' SPECIALISATIE NEDERLANDSE BINNENVAART NOODZAKELIJK Voor geslaagde feestdagen uw inkopen bij ,De Kroon' J. LODEWIJK STOFFEN.. van den doel De Railieiseiibank is goed voor uw geld met verzekerd sparen bijvoorbeeld. Sfeervolle dagen ten voeten uit Verton's schoenen WIE ADVERTEERT ZAL OOK VERKOPEN 4 PROVIN CIAIE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 DECEMBER 1969 VOOR METHODE STERKERE AUTOMATISERING Geheim 30UBURG/DEN HAAG Voor een inventief uitge dacht systeem, bruikbaar voor de sterkere automatise ring van de posthceque- en girodienst, heeft de 38-jarige ingenieur J. Cornelissen uit Oost-Souburg in de rolzaal op het Binnenhof te Den Haag een bedrag van vijfdui zend gulden in ontvangst mo gen nemen. Het geld stond als honorarium voor één van de twee derde prij- !en, die de postcheque- en giró- lienst in 1968 verbond aan inter- ïationale prijsvraag ter gelegen heid van zijn 50-jarig bestaan. De probleemstelling bij de prijs vraag was: de automatisering van Ie invoer van de omvangrijke hoe veelheid gegevens door klanten ran de PCGD in de vorm van be talingsopdrachten verstrekt. Directeur-generaal der PTT, H. Reinoud reikte de prijzen en pre- nies uit. De eerste prijs ter groot te van 25.000,ging naar de PTT-ambtenaar A. A. Spanjers- oerg uit Leiderdorp. De tweede jrijs van 15.000,kreeg de Lon- lenaar Patrick A. V. Hall in han- len. De andere derde prijs was .oor de Schot A. T. Ractliffe uit Dvingham. Verder werden er nog vier premies twee van 2.000, en twee van 1.000,toege kend. Al enkele weken was de heer Cor- nelisse, die electro-teohniek aan de Vlissmgse hts doceert op de hoogte met het feit dat hij de der de prijs met zijn inzending onder het motto ,Care' had gewonnen. De perschef van de PTT-dienst was persoonlijk aan zijn huis ge weest om hem hiervan medede ling te doen. De heer Cornelissen moest evenwel zijn mond stijf dicht houden, omdat men de be kendmaking van de p rij suits! ag Uit de woorden van ir Cornelis sen blijkt dat alle inzendingen als .top-secref werden behandeld: ,Je mocht niet je eigen adres opge ven maar een correspondentie adres. Op geen enkele manier moest men er achter kunnen ko men van wie een bepaalde inzen ding zou kunnen zijn. Daarom moest je je werkstuk ook onder motto insturen. Het was ook niet toegestaan in eigen handschrift een verklarende toelichting op de stukken te geven. De heer Spanjersberg die door zijn werk nogal nauw betrokken is bij de automatisering van de postcheque- en girodienst, gaf aan zijn inzending het motto Au togiro' mee. De heer Oomelissen verzon als titel ,Care'. .Je moest de inzending nu eenmaal een naam geven. .Care' zegt verder niet veel over het systeem. Het brengt wei nig van de automatisering tot uit drukking. Met het woord heb ik wel op iets anders de nadruk wil len leggen, namelijk op de socia le kant van de zaak. Men moet met automatisering altijd wat op passen. Er moet niet alleen tech nisch gedacht worden; ook de so ciale aspecten moeten in het oog worden gehouden. Dit is zo'n beet je in het kort wat ik met het motto .Care* tot uitdrukking wi de brengen'. Systeem In de uitwerking van het vernuf tige systeem is het sociale aspect allesbehalve nog te bespeuren. Zo beknopt mogelijk probeert ir Cor nelissen een uitleg te geven aan zijn methode om handgeschreven cijfertekens te herkennen. .Om een cijfer- of letterteken vat baar te maken voor een technische wijze van herkennen ofwel identi ficeren wordt het allereerst ge projecteerd op een raster van lichtgevoelige cellen. Men kan zo'n raster vergelijken met de in sommige steden aanwezige .licht kranten'. Alleen gebeurt daar het omgekeerde. Men geeft electrische signalen aan bepaalde Lampjes en men krijgt zo het beeld van een cijfer of letter. In mijn methode gebeurt juist het omgekeerde: aan het raster geeft men een beeld en dat raster krijgt dan op bepaal de plaatsen elektrische signalen'. .De methode berust dan vervol gens op het ontleden van het beeld van het cijfer of eventueel mis schien ook letters in een aantal deelbeelden. Het cijferbeeld wordt als 't ware uit elkaar getrokken. Het cijfer 8 geeft bijvoorbeeld, als het naar rechts en links wordt ge trokken, twee deelbeelden die res pectievelijk de vorm hebben van een drie en een gespiegelde drie. Het verloop van deze en andere soorten kan omgezet warden in getallen. En deze deelbeeldgetal- len kunnen opgeslagen worden in computergeheugens'. .Men kan met behulp van de apparatuur voor een groot aan tal cijfers de deelbeeldgetallen be- ?alen en ze gesorteerd naar cij- erbetekenis dat sorteren ge beurt dan nog met de hand in die geheugens opslaan'. .Indien de geheugens met voldoen de gegevens zijn gevuld, kan men ze gebruiken om er nog onbeken de dus niet vooraf met het menselijke oog gelezen cijfer tekens mee te identificeren. Men zoekt dan de geheugens af naar dezelfde getallen als die van het nog onbekende teken zijn afgeleid. Het geheugen waarin men ze .alle maal' terugvindt, geeft aan met welk cijfer men te maken heeft'. Variaties .Door de vele variaties die in een handschrift voorkomen zou men te maken krijgen met een aan tal deelbeeldgetallen dat voor nor male computergeheugens veel te groot is. Daarom wordt er door een soort kleinere computer een aantal bewerkingen uitgevoerd op de oorspronkelijke getallen en wordt verder het verloop van een deelbeeld slechts naar een be- Birkt aantal criteria geregistreerd, aardoor worden de variaties in de getallen beperkt, zonder dat evenwel essentiële gegevens ver loren gaan'. ,De tijd nodng voor het identifi ceren van één teken zal waar schijnlijk ongeveer een halve se conde bedragen. Dooi- gedeelten van de apparatuur meervoudig te maken kan men echter de gemid delde identificatieti'jd naar belie ven verkorten'. Of deze methode mogelijk in com binatie met andere mettertijd door de PCGD zal worden ingevoerd, is natuurlijk nog een duistere zaak. Wel adviseerde de PCGD ir Cor nelissen, nog voor hij er ook maar enige lucht van kreeg, dat zijn inzendingen met een prijs zou worden bekroond, voor zijn me thode op hun kosten octrooi aan te vragen. Ir Cornelissen: ,Over de kosten van de apparatuur valt voorlopig nog slechts dit te zeggen, dat zij, mits de hoeveelheid werk groot genoeg is. minder zullen zijn dan die van de huidige wel meer charmante methode voor het pon sen van girokaarten'. (ADVERTENTIE) over ZIERIKZEE De. Nederlandse binnen vaart zal zich meer moeten gaan spe cialiseren. Alleen op deze manier zal men de concurrentie het hoofd kunnen bieden. Deze aanpassing vraagt echter zrote investeringen.' Dit zei de voor zitter van de Kon. Schippersvereni ging .Schuttevaer' afdeling Schouwen Duiveland, de heer D. van de Berg vrij dagavond op de jaarvergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. Hij wees erop, dat de Nederlandse bin nenvaart een groot aantal verouder de schepen heeft, ,We moeten maatre gelen zien te nemen op economisch ge bied om deze schepen af te voeren, waar mee we dan middenin de problemen van de binnenvaart zittten. Veel te lang heb ben de schippers gevaren onder de cri sismaatregel van de evenredige vracht verdeling. Dat diende om een emd te maken aan uitbuiting en economische ondergang.' Hij vond. dat het steeds dui delijker warrit, dat deze wet on voldoen- -ekening heeft gehouden met de be- uu^en van de verladers. Hij wees op het nieuwe ontwerp- van wet inzake het goederenvervoer binnenscheepvaart en vond het bepaald jammer dat de schip pers zo verdeeld zijn. ,We zouden min der moeten afwachten en meer zelf met Plattelandsvrouwen vierden \ersliecst In het dorpshuis te Sint-Annaland is de jaarlijkse kerstavond gehouden van de afdelingen van de bond van platte landsvrouwen op het ei/land Tholen. De organisatie berustte bij de afde ling Sint-Annaland. Na een welkomst woord door de presidente mevrouw M. Boogaard-Bolder, volgde samenzang van kerstliederen. De heer Ailewijn uit Mid delburg las gedichten, welke bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Ver schillende leden zegde het kerstverhaal en kerstgedichten afgewisseld met pi anospel door Lidewy van de Borgt en Ans Ailewijn-Fluit. Kerstfeest chr. kleuterschool OOSTERLAND De leerlingen van de christelijke kleuterschool .Radda Bar- nen' te Oosterland hebben in de school het kerstfeest gevierd, onder leiding van de hoofdleidster, mejuffrouw M. K. Beije^ en de leidster, mevrouw ,S. J. Dalebou t-Van Dijke. De kerstboom was hoodzakelijk opgetooid met zelf gemaakte versierselen. Er werden kerst liederen gezongen en mejuffrouw Beije las het kerstevangelie voor, terwijl me vrouw Dalebout later een kerstverhaal .Katrientjes kerstboom') vertelde. De kinderen werden getracteerd op kerst krans, limonade, snoep en een sinaas appel LUNCHBIJEENKOMST VAN NIJVERHEID EN HANDEL MIDDELBURG De Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel, departement Zeeland, houdt vrijdag f januari in hbtel ,De Burg' te Middel burg een lunchbijeenkomst. Jhr. W Andringa de Kempenaer, vice-voorzitter van de nationale raad voor handelsbe vordering zal een inleiding houden over het onderwerp .Doorzicht en ontwikke ling van onze handelsbevordering'. De lunchbijeenkomst begint om twaalf uur. ADVERTENTIE Hoe dat kan? Heel eenvoudig als je zo vroeg moge lijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je ermee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,— en ten hoogste f 300,— per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 jaar f 25,— per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,— terug (f 2.700,— inleg, zo'n f 500,— aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. Pomona vergaderde over groeiremmers In samenwerking met de NFO Schou wen en NFO Duiveland hield de Vereni ging van oudleerlingen Pomona Vrij dagavond in hotel Bom te Haamstede een vergadering waarinde zogenaam de groeiremmers werden besproken door de heer O. C. v. Belle, medewer ker bij de fa. Ligtermoet uit Rotter dam. Pomona's voorzitter, de heer J. C. de Feiter, sprak een welkomstwoord waarin hij de heren v. Belle, J, A. v. d. Weel, hoofdassistent bij de RTC, J. Stoutjesdrjk, voorzitter NFO afd. Dui veland en J. P. C. Boot, oud voorzit ter afd. Schouwen betrok. Het speet de heer De Feiter dat het afscheid van de leraar in alg. dienst bij het RTC de heer L. de Wilde in stilte was gebeurd. De heer v. d. Weel antwoordde hierop dat dit op speciaal verzoek van de heer De Wilde was ge beuld. Toch overweegt het bestuur om alsnog schriftelijk van deze alom be kende leraar afscheid te nemen. De heer v. Belle begon zijn teelttech- nisch onderwerp met te zeggen dat er goedkoper en regelmatiger geprodu ceerd moet worden. Het is wel absurd te horen dat de produktie omhoog moet 'in een tijd van overproduktie. De fruit teler zal dan ook alle middelen aan moeten wenden om goedkoop en regel matig te produceren en het gevolg daarvan is dat er meer risico's geno men moeten worden. Nieuwe methodes om bij te blijven zijn: kleine plant- efstanden, chemisch dunnen en chemi sche groeibeheersmg. Alar 85 is het middel dat de scheutgroei beheerst, de knopaanleg verbetert, de vmchtdrac-ht bevordert, de uit vermindert en scald bestrijdt. Met dit nieuwe middel is een super kleine boomvorm mogelijk, zeker 45 procent minder te snoeien, de boom- vorm corrigeren, bevordering van de 'kleur en een rijkere Moei één jaar na het spuiten van genoemd middel. Spreker verduidelijkte zijn betoog met kleurendia's. Op 6 januari zal opnieuw een gecombineerde vergadering met Duiveland worden gehouden doch dan in Zierikzee. De besturen van de beide NFO-afdelingen gaan in de toekomst verder dokteren aan een fusie. De voorzitter van het corso-comité, de heer C. J. Boot deelde mede dat het in de bedoeling ligt om begin volgend jaar een gezellige avond te houden met dia's over de 9 maal dat Westelijk Schou wen deelnam. VLISSINGEN ,In een tijd, dat de kerslTomantick gelukkig gaat verdwij nen en meer de relatie wordt gelegd tussen de kerstboodschap en de wereld waarin wij leven zijn het de kerken die financiële steun vragen voor een conti nent. dat schreeuwt om gerechtigheid, om een eind te maken aan uitbuiting en verdrukking: Latyns-Amerika'. Dat staat te lezen in een oproep aan Zeeland van de provinciale werkgroep vredesweek van de Zeeuwse contact groep jeugd en oecumene. De werk groep, die zich onder andere bezighoudt met de voorbereiding en organisatie van de interkerkelijke vredesweek, vraagt de inwoners van dit gewest zoveel mo gelijk bij te dragen aan cle interkerke lijke adventsaotie voor Latljns-Amerika die deze week wordt gehouden onder de naam .Solidaridad'. In vele kerken wordt morgen aandacht aan deze actie geschonken. Met deze actie wil men twee en een half miljoen gulden bij eenbrengen voor zestig projecten, spe ciaal voor kadervorming en bewustma king van het volk, want: .onwetenheid is de beste voedingsbodem voor onrecht' De oproep is ondertekend door de herer D. E. Hiensch, Kloetinge. P. J. Leen- dertse, Souburg, F. H. C. Moison, 's- Heeremhoek, C. J. Nousse en J. Pol- fliet, Goes, E. Reinlioudt, Wolphaarts- dijk. J- Schout, Grijpskerke en W- J. Verkerk, Vlissingen. MIDDELBURG In de kantine van de NV JDe Vitrite'-fabriek te Middelburg werd dezer dagen in aanwezigheid van directie en een aantal genodigden de heer P. P. J. de Rnyter gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum. Directeur ir G. Kranen bracht de ge lukwensen van de directie over en dank te de jubilaris voor alles wat hij gedu rende zijn dienstverband voor Vitrite heeft gedaain. Daarna stelde hij de ju bileumgeschenken ter hand. Mevrouw De Ruyter ontving een fraai bloem stuk. Namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel overhandigde ir Kranen het getuig schrift dat deze maatschappij beschik baar stelt voor personen met 25 dienst jaren. Verder werd het woord gevoerd door de heer H. C. van Eenennaam, terwijl de heer W. Verhage een cadeau aanbood. De heer J. van Scherpenzeel deed zijn waarderende woorden eveneens verge zeld gaan va.n een geschenk. Tenslotte dankte de jubilaris directie en sprekers. Kerstmiddag voor bejaarden Dezer dagen waren de bejaarden uit de gemeente Sint-Annaland in het dorps huis bijeen voor de viering van het kerstfeest,die was georganiseerd door de bond van plattelandsvrouwen. De presidente mevrouw M Roognard- Bolier sprak een welkomstwoord en ver heugde zich er over dat onder andere aanwezig wa.ren het voltallig college van b en w, ds J. M. de Raad en dames van zusterverenigingen. Vele bejaarden waren gekomen, Degenen die moeilijk ter been zijn werden per auto gehaald en thuisgebracht. De middag werd doorgebracht met kerstverhalen, gedich ten en zang en een gezamenlijke kerst maaltijd. Mevrouw Slager-Markentein, sloot de bijeenkomst terwijl de heer M. P. Lanooij namens de bejaarden zijn dank uitsprak en hoopte dat niet enkel tijdens de kerst dergelijke avonden wor den gehouen. De bond van plattelands- zal dit nader bekijken. Kleuters zongen voor bejaarden OOSTERLAND Een dertigtal van de oudste leerlingen van de christelijke kleuterschool .Radda Barnen' te Ooster land hebben dezer dagen, onder lei ding van de hoofdleidster, mejuffrouw M. K. Beije, en de leidster, mevrouw S. J. Dalebout-van Dijke. een bezoek van ongeveer een half uur aan de be jaarden soos in het hervormd verenigings gebouw gebracht, om voor de bejaarden een aantal kerstliederen te zingen. Het bekende .Stille nacht' werd door alle aanwezigen meegezongen. De zangpre staties van de kleuters werden zeer op prijs gesteld, wat tot uitdrukking werd gebracht door mevrouw H. van der Werf Nomven, lid van het dam ee comité voor de bejaardenbijeenkomsten. Tenslotte verrastten de kleuters de bejaarden met zelfgemaakte kerststukjes. Er bleven nog dertig stukjes over, die verdeeld zulten worden onder de overige bejaar den te Oosterland. De kleuters kregen bij het naar huis gaan een rolletje snoep. Zangdienst op tweede kerstdag OOSTERLAND Zoals gewoonlijk zal de tweede kerkdienst op eerste kerst dag in de Nederlands hervormde kerk te Oosterland een interkerkelijke zang- dienst zijn, tijdens welke pastor-loei, ds H. Ommering. de kerstmeditatie houden. Medewerking wordt verder i leand door het Nederinads hervormd kerkkoor uit Rruinisse, onder leiding van de heer J. van den Berge. De aan vang van de dienst is zeven uur. Kerstmiddag voor bejaarden De WH hield met de bejaarden van St- Philipsland en Anna Jacobapölder eer kerstmiddag in ,Ons Dorpshuis'. Me vrouw L. van Hoeve-Noordermeer open de deze middag en heette allen hartelijk welkom. Eén der bestuursleden las het kerstevan gelie. De kinderen van de kleuterschool en het koor van de plattelandsvrouwen zongen enige kerstliederen, terwijl de samenzang begeleid werd door orgelspel van de heer C. van Strien. Mej. Van Strien las een kerstverhaal voor. Ds v. d. Linde, hervormd predikant te St-Pilipsland, sloot deze middag met dankgebed. Namens de bejaarden dankte de heer A. L. Abrahamse de dames van de WH, die deze middag voor hen verzorgden. .Schuttevaer' Schouwen-Duiveland Tevreden '69 tijd. De sportvereniging Zierikzee ver zocht stappen te ondernemen, waardoor de sluis bij Bruinisse op zondag open zou kunnen gaan; het kustlicht Dij Zie rikzee te versterken en de sluis bij Vee- re te veranderen van handkraoht in elektrische bediening. Afgevaardigd naar de algemene vergadering werden de he ren Si Beekiman en J. Duivendljke. De bestuursleden A. C. van der Linde en J, de Waal werden herkozen. plannen komen,' vona nij. ue neei den Berg stelde Zich nog ndet al be gatietf tegenover de wijziging van staats secretaris Keijzer op. Tevreden was de voorzitter over het af gelopen jaar. Het vervoersaanbod was redelijk, terwijl de vrachtprijzen vooral het laatste half jaar flink stegen. Over sportvisserij. zoals die momenteel op Oosterschelde wordt beoefend, toon de hij zich zeer verontrust. ,Er zijn nog steeds ondeskundige vissers, die onder slechte weersomstandigheden roekeloos in een bootje stappen en dit met de dood moeten bekopen.' Overheidscontro le op de scheepjes achtte hij voor de toekomst niet uitgesloten. Van een bijzonder jaar sprak de heer Van den Berg ten aanzien van de mos selkwekers. Hij noemde de zaadval m de Wadden, maar stelde, dat de levering van moesels nog meeviel. De prijzen noemde hij hij goed tot zeer goed. Be treurenswaardig vond hij, dat nog geen definitieve regeling klaar is voor de ge dupeerden door de Deltawerken, ver heugd was hij, dat er steeds meer ha vens komen, nu ook het aanbod van jachtjes steeds toeneemt. Men diende diverse voorstellen m voor de algemene vergadering in Ouwerkerk aan de IJesel op 15 en 16 april. Zo weid gewezen op de onhoudbare toe stand bij de vlucüvtliaven Zijpe, waar 'een telefooncel is. Ook de eenmansbe- iienmgn 's nachts van de sluis bij Vrees wijk was een punt van bespreking, waarbij ook kritiek werd geuit op het herstelwerk van de sfluis in de drukke N ieuwj aarsreceptie van b en w Evenals vorig jaar zal het college vann b en w op nieuwjaarsdag recipiëren ten genieentehuize. De mogelijkheid om gelukwensen aan te bieden is van 16.00- 17.30 Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijks- politie te Sint-Annaland. zijn inlichtin gen te krijgen over de volgende gevon den voorwerpen: nieuw kentekenbe wijs, leren etui met drie sleutels, een valhelm en een steeksleutel. Maïskern opgericht op Schouwen In hotel Bom te Haamstede kwamen donderdagavond een 60-tal personen, afkomstig uit de agrarische sector en uit de handel, bijeen om zich te beraden over de oprichting van een maïskern zoals dat in Duiveland reeds werd ge daan. De avond werd georganiseerd door het kweekbedrijf en zaadhandel D. J. v. d. Have NV te Kape-lle in sa menwerking met Krijgers graanhandel NV te Renesse en Fa. Gebr. La-ndegent te Haamstede. De avond stond onder leiding van de heer B. B. C. Lande- -ent. Mede aanwezig was de landbouw- •oorlichter de heer Swart. De heer J. Jansen van v. d. Have NV hield een inleiding. Daaruit bleek dat Nederland tot nu toe 2.5 miljoen ton maïs importeert en dat het tevens een overschot aan tarwe heeft. Deze tarwe uitvoeren kost de regering geld en daarom zou het zeer aanbevelenswaar dig zijn dat onze eigen boeren de mai'steelt beginnen uit te oefenen. Ook voor de vruchtwissehng is deze teelt zeer aan te bevelen. De grond moet aan bepaalde voorwaar den voldoen en vooral niet slempig zijn .Alle bewerkingen, zaaien, schoonhouden en oogsten worden mechanisch uitee voerd en daarom is het noodzakelijk dat een zogenaamde kern ook een loon werker in zich opneemt. In Duiveland werd in februari een dergelijke kern op gericht met als loonwerker v. d. Maas te Oosterland. Hieraan namen 18 ak kerbouwers deel. Het drogen van de korrel zal in de Westhoek geschieden door fa. Gebr. Landegent die ook het produkt in overleg met de telers zal verkopen. Per kern zal ongeveer 30 tot 35 hectare ;eteeld kunnen worden. 'er hectare kan gemiddeld circa 6700 kg gedroogd gewicht geoogst worden, terwijl eveneens per hectare 25 kg zaai zaad nodig is, dat dan met de preci- sLezaaimachine gezaaid moet worden. Gezaaid moet worden in de tweede helft van april en het valt te b pen dat de zon zeer welkom is. stro heeft alleen maar waarde als or ganische stof. Er is in hotel Bom heel lang over dit onderwerp gepraat tot dat uiteindelijk zich een 20-tal boeren uitspraken om in principe mee te doen aan de oprichting van de eerste maïs kern in Schouwen. Collecte De leerlingen van de schooi met den bijbel te Sint-Annaland hebben een een busjescollecte gehouden die 39,23 heeft opgebracht ten behoeve van de Hemava. Examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen bio logie de heer D. J. de Jong te Goes. De heer J. Pattenier uit Vliasdngen Ss te Utrecht geslaagd voor het examen SPD L Voor Gaskachels Gasfornuizen Gaskookplaten Gasgeïsers Gasbijzetkachels en gasgestookte installateur CV-instaliaties naar Poststraat 2, Zierikzee Diverse leuke kerst-aanbiedingen Korte St-Janstraat 19 Modieus en flatteus voor de winter..,. In de kleuren die de nieuwe mode aangeeft Visstraat 14 - Zierikzee Telefoon 2300 Verzekerd sporenI Een interessante spaarvorm von de Roiffeisenbank, die wanneer u aan enkele voorwaarden voldoet, verdubbeling garandeert van het spaartegoed bij overlijden van de spaarder. Een nieuwe service van de Roiffeisenbank. Er zijn twee vormen van „verzekerd sparen": de verzekerde opvraagbare spaarrekening (VOS)" de verzekerde termijnspaarrekening (VTS) Informeert u er eens naar. RflIFFEISENBftNK ZIERIKZEE EN OIML SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN met luxegemakkelijke schoenen van Havenplcin 13 ZIERIKZEE Telefoon 2488

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 24