DITMAAL GEEN SENSATIE IN DE JAARVERGADERING MIDDELKAMP VEEL EVENEMENTEN VOOR ZEEUWSE WIELRENNERS Fdrqste STRIJD EXTRA KLAS LIBRE Z-VLAANDEREN KEETIE HAGE, J0 DE R00 EN ARJAAN DE SCHIPPER ERELEDEN THEO VERSCHUEREN VERSLOEG IN ANTWERPEN PETER POST VOOR GROTE PRIJS STAN OCKERS Graauw bouwt feest rond kampioen Dumez Zaalvoetbal in sporthal Viissingen De Schipper: actiegroep laat bestuur nu wel in lijn hemd staan Schouwse libretitei K. Kort 10 Minder nodig bestuursverkiezing Mooie prestatie bonbons in kerststemming PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER 1969 HEINKENSZAND ,De actiegroep die vorig jaar dit bestuur in het zadel hielp laat nu ditzelfde bestuur in zijn hemd staan' Dit constateerde gistermiddag in De Taveerne in Heinkenszand tijdens de jaarvergadering van de wielerclub ,Theo Middelkamp' de heer Arjaan de Schipper, lid van de sportcommissie van de KNWU (,Maar ik ben hier gewoon als lid van .Middelkamp' aan wezig'), De heer De Schipper: ,Het valt me tegen dat zo weinig leden zijn opgekomen. Vooral de actiegroep van vorig jaar schit tert door afwezigheid'. Het was een van de vele malen dat tijdens de vergadering van gistermiddag herinnerd werd aan de storm achtige ledenvergadering van vorig jaar (zondag 8 december 19681 waarin de heer Frans van Turenhout niet als voozitter werd ge accepteerd (omdat hij als sponsor te nauw bij een sportieve groe pering was betrokken), waarin na emotionele discussies tenslotte de heer Jan van Stee als voorzitter terugkeerde en waarin onder anderen de heer Wim Jcremïasse (secretaris)) uit het bestuur trad. Overigens vatte voorzitter Jan van Stee het grote aantal absenten van nu laconiek op: ,De barre weersomstandigheden en vooral de barre toestand van de wegen zullen wel een rol spelen. En voorts troost ik me met de gedachte dat er een dermate groot vertrouwen in het bestuur bestaat dat men het niet nodig acht naar de jaarver gadering te komen'. genheidssponsors bereikten we toch weer een gezonde kas. Uit het finan ciële overzicht kunt u dau ook zien dat er nu geen schulden meer zijn Er is zelfs sprake van een saldo over 1969 van 1511,53. De kostenpost van het secretariaat werd met 50 procent teruggebracht, ondanks het feit dat dit secretariaat nu ook een clubblad uitgeeft dat aan papier en porto nog altijd ruim f 300 vergt', aldus de heer Mulder. Er was inderdaad een schrille tegen stelling met vorig jaar toen het ach- terzaaltje bijna uitpuilde van de be langstellenden: meer dan 70 aanwezi gen. Nu echter waren er tenslotte precies 30 leden (onder wie zeven be stuursleden). De heer Van Stee: ,We hebben even overwogen de vergadering te verdagen maar in het huisdlïjk reglement staat duidelijk dat de jaar vergadering in december moet wor den gehouden. En wie geeft de ga rantie dat er op een later tijdstip meer leden aanwezig zullen zijn'. Maar zelfs voor enkele leden uit Zeeuwsch- Vlaanderen waren sneeuw, ijzel en vorst geen beletsel om toch te komen. Wim Dubois uit Zuidazande en Hans van Oosten uit Oostburg waren een van de eersten die verschenen en la ter kwam ook bestuurslid Jan Diele- man ui- Axel met nog een Zeeuwsch Vlaams lid binnenstappen. Voorzitter Jan van Stee had ruim een kwartier nodig om (op verzoek van verschillende aanwezigen) het pagi na's lange verslag van de vorige roe rige vergadering voor te lezen. De samensteller van dit verslag, de heer Hans van Oosten, kreeg alle hulde voor zijn waarheidsgetrouwe weerga ve. .De vorige vergadering was een bijzonder zware bevalling. Ik ben blij dat de zaken nu heel wat minder heet worden opgediend', verzuchtte voor zitter Jan van Stee. Bij de bestuurs mededelingen stelde de voorzitter dat twee bestuursleden met redenen ai- wez-jt zijn: mejuffrouw Mattie Schijf uit Goes is ziek en Bas de Graaf uit Sluis moest in een andere functie op een vogeltentoonstelling zijn. Secretaris J. A. Grimminck stelde in zijn jaarverslag over 1969: ,In de eer ste plaats moest na de ophefmakende vergadering van 1968 (1e rust worden hersteld. We dachten dat thans in heel de vereniging die rust die het bestuur perland en van de wegtraïning in de Wilhelminapolder. Andere successen waren: de verloting (alle 10.000 loten verkocht), de con tactavond in Souburg en gloednieuwe trainingspakken voor twintig renners dankzij de medewerking van het be drijfsleven. Ook heeft .Theo Middel kamp' door het stimulerende werk van de heren Van Stee en De Schip per een groot aandeel gehad in het op gang komen van de discussiegroep wielerbelangen Zeeland. Ongetwijfeld, aldus de heer Grimminck. zal deze discussiegroep met belangrijke plan nen komen. Penningmeester Ben Mulder behoefde niet somber te doen over de finan ciële positie van de vereniging: ,Bij de overname van de bescheiden, vo rig jaar, hadden we een voordelig saldo van 633.59. Helaas waren er nog wat oude rekeningen te voldoen, die een behoorlijk gat sloegen in deze post, Het was in het begin van dit jaar zelfs zo dat ik bij bepaalde uit- Ook de sportcommissie had aanzien lijk minder nodig: hoewel er aan mms tens zoveel uitzendingen werd deelg? nomen had men toch 500 gulden min der nodigBen Mulder: .Eerlijkheids halve dien ik ook een zwarte blad zijde te vermelden en wel de pos' contributie. Laat ons eerlijk zijn he ren, dit is een aanfluiting. Het hele jaar door is men in de gelegenheid te betalen maar velen lieten nog ver stek gaan. Op een bepaald moment moest het bestuur ingrijpen: de wan betalers werden van de ledenlijst af gevoerd. Voor de actieve leden is dit niet-betalen-van-de-contributie door- In totaal zijn er door dit niet betalen 66 leden van de ledenlijst afgevoerd. Mulder: ,We startten vorig jaar met 183 leden en 1 donateur. Op 30 no vember was de stand: 141 leden en 7 donateurs. Inmiddels is er al weer een gunstige wending want voor het nieuwe boekjaar zijn er al weer leden bijgekomen.' Er was een totaal aan inkomsten en uitgaven m 1969 van 9.010,57. De aan contributies, ƒ2500 u;t de loterij grootste inkomsten waren: ƒ1.983,50 en 2.122 van de sponsors. De grootste uitgaven: ƒ739,01 prijzen loterij, 1702,02 uitzendingen wielerploegen, 1638 voor trainingspakken en 644,86 voor het secretariaat. In zijn jaarverslag van de sportcom missie kon de heer Grimminck ook vertellen dat er enorm veel uitzen dingen van renners naar grote evene menten tot stand kwam, ondanks het feilt dat er verschillende uitnodigingen die andore jaren bij ons binnen kwa men nu elders werden ontvangen, dit door verschillende ons onbekende oor zaken'. Vaak was het moeilijk de sterkste formatie samen te stellen, vooral bij de amateurs, omdat veel renners al gebonden waren aan Trico- Noble, Clarijs of andere marken. Veel sterke nieuwelingen gingen inmiddels naar de amateurs over maar ook in het komende seizoen zal het opnieuw moeihjk zijn de sterkste ploegen sa men te stellen omdat ook deze nieuwe amateurs al weer aangetrokken zijn door de sponsors. De lieer Grimminck besloot zijn ver slag mot een opmerking over de bene fietwedstrijd voor Rees Rentmeester: ,Van verschillende kanten heeft men gevraagd waarom niet .Middelkamp' Wij hebben zeker onze medewerking aan die wedstrijd gegeven. Maar voor een club is zo'n wedstrijd een te ris kante zaak. De kans bestaat dat het vaker zou voorkomen. Wy kunnen dit risico voor één of meer renners niet dragen omdat dit niet verant woord is ten opzichte van de andere leden.' Het punt bestuursbeleid woelde nau welijks clisc/ussie l'os. Voorzitter Jan van Stee kon vertellen dat het be stuur zlich stipt gehouden heeft aan het schema om tenminste een keer per maand te vergaderen. Na een pe riode van opbouw is de club weer aan de weg gaan timmeren. Opbouwende kritiek kwam er ondei meer van de zijde van Wim Jere- niiasse. Naar aanleiding ran sugges ties van zijn kant kreeg ieder lid een huishoudelijk reglement (Van Stee: Zodat iedereen weet wat mag en niet mag'). Ook werden er verschillende rubrieken in het clubblad ingesteld de heer Van Stee. Teveel komt het volschrijven van dit blad neer op de zelfde mensen. .Bepaalde toezeggingen die voor dit clubblad gedaan zijn zijn niet gestand gedaan', aldus de voor zitter. De bestuursverkiezing was snel ach ter de rug. De periodiek aftredende maar herkiesbare bestuursleden Jan van Stee en Ko van de Velde werden prompt herkozen omdat er geen tegen kandidaten waren en in de plaats van Wim Hendrikse werd benoemd de 22- jarige Rinus Platschorre uit Elle- woutsdijk. De heer Hendrikse traduit het bestuur omdat hij als speaker veel te maken krijgt met wielerco- mité's en zich vooral nu er twee wielerclubs zijn strikt onpartijdig wil opstellen. Voorzitter Jan van Stee dankte de heer Hendrikse uitvoerig en bood hem als geschenk het auto- boek ,Het Beste Boek voor de Weg" gulden voor nieuwelingen en 20 gulden voor de rest. De heren Huijsen, Van de Velde, en Platschorre zullen de loterij weer organiseren (opnieuw 10.000 lo ten). De trekking zal zijn op 10 fe bruari. Deze loterij zal onder super visie staan van penningmeester Benn Mulder. Tenslotte ontspon zich een langdurige discussie over publicaties over Peter Rerrnjn en Kees Pnem in het club blad. Zo werd in het clubblad ten aanzien van Remijn de vraag gesteld of er bij deze renner wel voldoende clublïefde aanwezig was. Ook Priem werd een Remijn gemaakt. Na uit voerige discussies waarin vooral de heer M. Passieux, verzorger van Re mijn zich mengde, was voorzitter Jan van Stee wel bereid de renners zijn excuses aan te bieden ,maar dan moet dfe ciubliefde wel bewezen worden'. Tegen zeven uur sloot de heer Van Stee de vergadering. graag wilde is terug te vinden en wij nopen dat deze rust zal blijven door werken. Dan alleen immers is het mo- De secretaris herinnerde aan het succes van de conditietraining onder leiding van Jaap de Roo bij Kam- HEINKENSZAND Tal van evene menten staat de Zeeuwse wielerwe- reld in <le bomende maanden te wach ten. Dat bleek uit mededelingen ge daan tijdens de jaarvergadering van de wielerclub ,Theo Middelkamp' gis termiddag in Heinkenszand in café De Taveerne (zowel officieel van de be stuurstafel als officieus in de wandel gangen). Die evenementen zijn: KERSTCROSS. Op tweede kerst dag wordt in het duingebied van Kam- perlamd een grote kerstcross gehouden ter hoogte van de Banjaard. Voor zit tea- Jan van Stee: ,Er is een volko men nieuw, mooier en beter parkoers uitgezet. Het is een open cross, dus niet aiLleen voor leden van .Middel kamp'. De heer Huijzen vond het aan- vangsuuir (11.30 uur) niet zo gelukkig gekozen. Hlij voelde met het oog op de publieke belangstelling meer voor 2 uur. De meerderheid sloot zich ech ter aan bij het bestuur dat half twaalf als aanvangstijdstip handhaafde om de deelnemers in de gelegenheid te stellen ook een belangrijk gedeelte van deze kerstdag thuis te kunnen doorbrengen. INTERNATIONALE HOMETRAI- NERWEDSTRIJDEN IN KOE WACHT. Op zondag 4 januari komen mternationaie vedetten als Rik van Looy, Harm Ottenbros, Gerben Kar stens en Rinie Wagtmans in actie tij dens een wedstrijd op hometrainers in het parem a a t sgebou w van Koewacht. Ook bekende streekreimere als Peter Kisner, Theo van Poecke, Peter Vonck en Hennie Gijzei zullen tot de aeei- niers behoren. Deze traditionele sportavond wordt georganiseerd door de plaatselijke supportersvereniging, e Op zaterdag 2i januari houdt de HOEK Een beslissende voorsprong schijnt R- C. L. Claeyssens van KOT uit .Sas van Gent genomen te hebben in de strijd om de titel extra klas librc (biljarten) van het districi Zeeuwseh-Vlaanderen. Zaterdagmid dag nam deze biljarter in eafé De Instuif in Koek duidelijk afstand van zijn concurrentenClaesscns won vier (van de vier) partijen en A. van Eennennaam van ABC uit Axel en M. J. Verlinden, eveneens van ABC-, wonnen twee van de vier partijen er deelden daarmee de tweede plaats. De vierde deelnemer aan deze titelstrijd, J. Blommaert van ABC uit Hulst ver loor al zijn partijen. Claeyssens maakte in zijn vier partij en 1400 caramboles m 105 beurten, een gemiddelde dus van bijna 14. In één van zijn twee partijen tegen E'.ain- maert bereikte hij zijn hoogste serie: 110. In zijn eerste partij tegen Blom maert 6peelde Claeyssens niet sterk. BURGH In haar clublokaal, cafe taria ,De Westhoek', te Burgh hield de biljartvereniging .Onder Vrienden', het finaletoemooi om het kampioen schap derde klas libre district Schou- iven-Duiveland der KNBB. Na een spannende strijd wist K. Kort (OKK Nieuwerkerk) beslag te leggen oj» het kampioenschap. Bij de aanvang van de finalepartij,, tussen Kort en Louwcrs, had laatst genoemde nog de beste kansen, met een winstpuriL meer. In de beslissende partij toonde Kort zich op overtui gende wijze de -sterkste, door de 100 caramboles in 23 beurten vol te ma ken. Hiertegenover w.st Louwers slechts 63 caramboles te stellen. In deze partij scoorde Kort tevens de el (350-253) maar had! hoogste ser.e (24) van het toernooi. maken. Tegen meer tegenstand bood, ging hel beter: Claeyssens won tenslotte im 25 beur ten 1350-316). Weer beter ging het tegen Verlinde: een zege 350-181 in 21 beurten En in zijn tweede partij ogen Blommaert kwam Claeyssens tot het beste partijgemiddelde' een ze- -te (350-327) in 20 beurtc.i. De hoogste serie van het toernooi tot .:;i toe werd gescoord ooor Verlinden: 152. Zaterdagmiddag aanstaande om twee uur beginnen in café De Instuif de laatste wedstrijden: iedere speler moet nog twee partijen spelen. Claeyssens moet het dan nogmaals op nemen tegen Van Eennennaam en Ver tinde. Aan één remise heeft hij al vol doende Aan" het slot overhandigde de secre- Laris van het district, de heer J. den Haan, de bondsmedaille en de dis- triots-wisselbeker aan de kampioen. Kort zal het. district vertegenwoordi gen bij de gewestelijke kampioen schappen, welke door het district Eindhoven van 9 tot eoi met 11 janua ri zal worden gehouden. De uitslag: 1 Kort (OKK Nieuwer kerk) 9 punten, 500 caramboles. 139 beurten, hoogste serie 24, algemeen gemiddelde 3.50. waardoor hij promo veert naar de tweede klas: 2 L. Lou wers Molen. De Lelie Scharendijke. 8, 468. 160. 23. 2.93: 3 L. de Munnik, (KVL Noordgouwe). 7, 492, 180, 15, 2,73: 4 J. C. Goudzwaard (OKK Nieu werkerk) 416, 192. 20. 2.17: 5 A. Krijnse Lokker (Entre Nous Zlerik- zeel 2. 428, 177. 11, 2.42: 6 M. de Rijke (KVL Noordgouwe) 0. 314, 170, 17, 1,85. JO DE ROf KEETIE HAGE DE SCHIPPER HEINKENSZAND De wielerclub ,Tlieo Middel kamp kreeg er gistermid dag tijdens de jaarvergade ring in De Taveerne in Hein kenszand drie ereleden bij. Tot nu toe had deze wieler vereniging maar één erelid: Sjef van de Vijver uit Roosendaal, ex-wereldkam pioen (sprint) en nu lid van de sportcommissie van de KNWU. De drie ereleden die er nu bij kwamen zijn: Keetïe Hage uit Sint Maar tensdijk, Jo de Roo uit Krui- ningen en Arjaan de Schip per uit Kapelle. Dat de wie lerclub ,Theo Middelkamp' nog slechts' vier ereleden heeft is een vanzelfspreken de zaak want het gaat hier om een betrekkelijk jonge vereniging: op 23 juli 1955 ontstond ,Theo Middelkamp' uit de vroegere club .Loco motief'. Een suggestie van Wim Jere- miasse uit Heinkenszand was er de oorzaak van dat er nu drie ereleden bij kwamen. Voorzitter Jan van Stee: ,Maar we willen de eisen die aan zo'n erelidmaat schap worden gesteld uiteraard zeer hoog leggen. Zo kan een ac tieve renner alleen tot erelid wor den benoemd als hij een wereld titel of een olympisch kampioen schap behaalt'. In alfabetische volgorde somde de heer Van Stee daarna de nieu we ereleden op: ,AJs eerste moet ik noemen Keetie Hage uit St- Maartensdyk, die wereldkam pioene werd op de weg en die verschillende malen, op baan en weg, Nederlands kampioene was. Voorts valt dit erelidmaatschap toe aan Jo de Roo, die een enor me staat van dienst heeft in de wielersport, die bovendien altjjd een enorme clubliefde heeft ge toond en die nu voor een voor treffelijke begeleiding v punnorc 7rtrn-f'. XTnnr ik wereld- of oylmpisch kampi geweest', protesteerde Jo de I Van Stee: ,Die beperking geldt alleen voor actieve renners'. Tenslotte noemde voorzitter Van Stee de naam van Arjaan de Schipper uit Kapelle, lid van de sportcommissie van de KNWU: .Arjaan heeft enorm veel gedaan voor de wielersport in Zeeland, voor .Middelkamp' in het bijzon der en voor de wielersport in het algemeen, zowel op sportief, or ganisatorisch als op bestuurlijk niveau'. De heer Van Stee stelde zelfs (na een dankwoord van de heer De Schipper),De heer De Schipper mag zelfs zijn stempel drukken op het beleid in deze Het erelidmaatschap houdt onder meer in dat do uitverkorenen geen contributie meer behoeven te betalen. op hometrainers. Naast de Zeeuwse renners zal onder mee.r Rinie Wagt mans aan deze wedstrijden deelnemen.. Middelkamp-voorziititer Van Stee: ,Theo Middelkamp zal diit jaar geen cl'ubkampioanschaippen op hometrai ners houden. De rollen zijn verkocht en het materiaal van Pin;talon is moei lijk over de Westerschelde te krijgen. Maair wel zullen op zaterdagavond 31 januari in Groede de officieuze kam pioenschappen van Zeeland op home trainers verreden worden'. Getracht zal worden in het ko mende wielerseizoen het clubkam pioenschap van .Theo Middelkamp' op de weg te verrijden samen met .Er op en er over' uit Aardenburg en Delta u.t Spijkenisse. Wellicht zal het club kampioenschap dan de inzet zijn van drie "wedstrijden: 2 wegwedstrijden en 1 tijdrit. Daarbij wordt ook aan een avondcriterium gedacht. De heer De Schipper meende dat er zeker aan drie wedstrijden voor nieuwelingen en adspiranten gedacht ka.n worden (sa men met de andere wielerclubs) om dat er meer etartgelegenheid moet ko men. Voor de amateurs was hij echter voorstander van één beslissende koers. Het bestuur zal de plannen verder uit werken. Op zondag' 25 januari wordt in Goes een contactdag van de wieler club Theo Middelkamp gehouden. De bekende sportarts dokter Visser zal op deze bijeenkomst een causerie houden terwijl ook pogingen worden onderno men om KNWTJ-coach Frans Mahn naar Zeeland te balen. Do contactdag zal om 14.30 unr beginnen. Van 18.99-19.00 uur is er een maaltijd en van 19.00 tot 22.00 uur is er gezel lig samenzijn met dans. Ook aan een contactdag in Zeeuwsch-VL wordt gewerkt. ANTWERPEN (ANP) De Belg Theo Verschueren is zater dagavond tot groot enthousias me van zo'n 7000 toeschouwers, in het Antwerpse sportpalijs win naar geworden van de grote Stan Ockerprijs. De Belg wou van deze wedstrijd achter dernymotoren over drie manches de eerste en de laatste rit. Peter Post, tweede in de eindrangschikking, eiste de tweede manche op. In de eerste rit leverden Verschueren, Post en de Belg Sercu felle strijd. Zij namen een voorsprong van een ronde op de concurrenten. Sercu kon het hoge tempo niet volgen en werd eveneens losgereden. In ae eindsprint toonde Verschueren zich juist iets snel ler dan Post. De Nederlander revancheerde zich ln een bijzonder boeiende twee manche. Tweemaal sloeg Post een aanval van Verschueren af. Ditmaal was de lange Amstelvener juist iets rapper dan zjjn grote rivaal. In de slotrit legden beide renners opnieuw het veld hun wil op. Zeven ronden voor het einde lanceerde de Belg z(jn beslissende aanval. Hij reed Post, die een vermoeide indruk maak te los, en nam zelfs een ronde voor sprong. In de omniumwedstrijd België-Neder- land voor profs zegevierden onze land genoten. Zowel de puntenwedstrljd, de afvalkoers als de ploegenachtervol- ging waren voor Nederland. De uitslagen zijn: Grote prijs Stan Ockers: le manche: 1. Verschueren (B) de 20 km in 19.04.6: 2. Post (N): op twee ronden: 3. Sercu (B), 4. Reyniers (BI op vier ronden: 6. Oudkerk <N), 9. De Wit (N): op zeven ronden: 10. Wagtmans (N). 2e manche: 1. Post de 20 km in 19.32.0, 2. Verschueren. 3. Sercu, 4. Proost (B), 5. Reyniers, 6 De Wit; op twee ronden: 9. Oudkerk; op 5 ronden: 10. Wagtmans. 3e manche: 1. Verschueren de 20 km 19.04.6; op één ronde: 2. Post; op drie ronden: 3. Sercu, 4. Stevens, 5. Rey niers, 6. Proost, 7. De Wit; op vier ronden: 9. Oudkerk. Wagtmans staakte de strijd. Onmluni BelgiëNederland voor profs: eindklassement: L Nederland 3 pnt, 2. België 6 pnt. Puntenwedstnjd1. LoevesteIJn (N)15 pnt: 2. Koel (N) 9 pnt; 3. Poppe <B) 6 pnt: 4. Van Sweefelt (B) 5 pnt; o. Karstens (N) 2 pnt; 6. Van Ryckegem (B) 1 pnt; 7. Freyters (N) 0 pilt; 8. Van Roosbroeck (B) 0 pnt. Afvalkoers: 1. Koel: 2. Karstens:». Loevesijn; 4. Van Sweefelt; 5. van Ryckegem 6. Freyters; 7. Van Roos broeck; 8. Poppe. Ploegenachtervolging: 1. Nederland o kni in 5.5S; 2. België 5.58,8. GRAAUW Ondanks de win terse weersomstandigheden heeft Graauw zondagmiddag de 13-ja rige Wilfried Dumez, sinds vo rige week tafeltenniskampioen van Nederland bij de pupillen, een hartverwarmend dorpsfeest bereid. Een stampvol .gemeen schapshuis' (het leek wel of allo 1300 inwoners van het Zeeuws- Vlaamse tafeltennisdorp de glad de wegen hadden getrotseerd) maakt de huldiging van Graauws beroemdste inwoner mee. Voor de sprekers en de geschen ken in het geding kwamen, gepresideerd door burgemeester F. J. de Nijs voltallig aanwe zig. Tijdens het tweede deel van de huldiging wenste de burgemees ter Wilfried als eerste geluk met zijn sportieve prestatie. Verder spraken zijn coach (en de man achter de Graauwse tafeltennis vereniging .Sint-Aloyslns') Ke- my Mangnus, Dumez' oud-onder wijzer E. Poppe (die herinnerin gen ophaalde aan de goeie ouwe tijd' van de 13-jarige), de heer F. de Waal (namens de ge zamenlijke verenigingen van Graauw) en F. van Campen, vertegenwoordiger van de buurt vereniging. Zij wezen zonder uitzondering op de formidabele verlichtingen van Dumez en ze prezen zijn volharding bij het trainen. De kersverse kampioen kreeg ver schillende cadeaus. De fanfare .Nooit Gedacht' van Graauw vergezeld van de drumband marcheerde vanwege de kou zon der pardon de zaal binnen. Na de huldiging gaf Dumez nog een demonstratie weg. Opvallend afwezig tijdens deze feestelijke bijeenkomst: verte genwoordigers van de tafelten- nlsbond en de zusterverenigin gen. Maar dat was duidelijk over macht: zij hadden de spekgladde wegen niet durven trotseren. 5 3 0 2 6 18-14 VLISSINGEN Na de eerste helft van de zaal voetbalcompetitie in Vlis- smgen blijkt, dat twee outsiders van vorig jaar nu de twee koplopers zyn, namelijk BW I en GPC. De twee nieuwe inschrijvers voor deze compe titie PVS en BW II moeten zich nog aanpassen in de speltechniek van het zaalvoetbal. Uit de laatste competitiewedstrijden van 17 december zijn nog enkele zeer verrassende uitslagen te voorschijn ge komen, namelijk de grote overwinning van BW I op koploper GPC (9—2) en van Zeemacht op het team van Wal cheren (104). VC Viissingen won ge makkelijk van PVS (8—0) en PZEM boekte zijn tweede overwinning in suc cessie nu van BW n (62), wel een competitiedag met allemaal gTote uit slagen. Standcnlijst 10 december 1969 GPC 6 5 1 0 11 23-7 BW I 6 5 0 1 10 34-12 VC Viissingen 5 3 2 0 8 29-10 Vet. Walcheren 6 2 2 2 6 23-11 Zeemacht PVS b x t s"" PZEM 6 1 0 5 2 1D-3O BW II 6 0 0 6 0 8-4» Stnndenlyst 17 december 1969 BW I 7 e 1 10 GPC 7 VC Viissingen 6 Zeemacht 6 Vet. Walcheren 7 PZEM 7 PVS 7 BW H 7 1 12 43-14 1 11 25-16 0 10 3.-10 - 8 28-18 6 27-21 4 2I*S 3 0-29 0 10-55 Zaalvoetbal op tweede kerstdag, «6 de cember, en zaterdag 27 december IMi» Tweede kerstdag vindt in de sportnai te Viissingen om plm. 9.00 uur, een on derling zaal voetbaltoernooi plaats van en georganiseerd door de VC Vlissui" Üaterdag 27 december 1969 om plm- 9.00 uur zullen teams van Viissingen, Middelburg, de Meeuwen I en II, •Ar" nemuiden I en II en GPC elkaar in een zaalvoetbaltoernooi ontmoeten, ge organiseerd door de commissie saai- voetbal. Programma woensdag 7 januari i»<v- 20.15-20.55 uur: ZeemachtVC Viis singen: 20.55-21.35 uur: PZEM—Vet. Walcheren: 21.35-22.15 uur: BW H-- BW I; 22.15—22.55 uur: GPC—PVS- i ADVERTENTIEI 500 gram koninklijke Droste kwaliteit; wordt ook als kerstgeschenk bijzonder gewaardeerd. 7,90 tfiO 9,20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10