PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPTIMISME IN BRUSSEL Pechiney wil onderzoek smeltproces Bijna geheel Europa in greep van de griep EEG-marathon ging van start Bilateraal overleg moet weg banen Frankrijk weigert Israël raketboten Vijf Italianen in staat van beschuldiging Vandaag in de krant... Bankoverval Stroomloos Brief Half procent extra stijging van de prijzen verwacht ROOFOVERVAL OP LEERSUMSE BANK Benzine met helft minder C02-gas VORST ZIT KLEMVAST Gelijke straf voor dader van aanslag ambassade Israël Signalen VERGUNNING HINDERWET NIET INGEDIEND Amerikaans embargo op handel met China verzacht 212e jaargang - no. 299 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 20 dec. 1969 O, dan Boer «n W. da Pastar. Hoofdrad.: C. A. da Kok. 0 Abonn.prlja 8,08 par maand. 15,00 51). Middelburg, Markt SI, Iel. 76S1 (b g red. 2078/3169, adv. 6248). Coea. Orote Markt 2, tel. bt»), O.ro 359300. PZC. h RAPPORT WERELDGEZONDHEIDSRAAD: GENEVE (RTlï) Vrijwel elk Europees land is thans in de greep van de Honkonggriep en in som mige landen heeft de ziekte zelfs een epidemisehe omvang aange nomen. Dit blijkt uit een vrijdag door de Wereldgezondheidsraad gepubliceerd rapport. Europa geeft het volgende beeld te zien: Frankrijk: epidemische om vang in de meeste delen van het land en in het bijzonder in het ge bied van Parijs, Charente, Bre- tagne. Champagne, Touraine, Bourgomlië, de Jura .en Langue- doe. - België: geen epidemische om vang maar wel een groot aantal gevallen. West-Duitsland: eveneens een groot aantal griepgevallen, waar bij Zuïd-Duilsland sterker schijnt te zijn aangetast dan het noorden, a Engeland: een sterke stijging in het aantal gemelde gevallen. vooral in het gebied' van Londen en Zuid-Engeland. Zwitserland: slechts ongeveer 1500 gevallen gemeld in de week tot en met 13 december. Hiervan kwam de helft van de gevallen voor in het kanton Genève. Spanje: minder griepgevallen, nadat de ziekte vorige maand haar hoogtepunt had bereikt. Joegoslavië: de ziekte heeft zich van Kroatië en Slovinië over de rest van het land verbreid. In Bel grado zijn deze maand 35.000 ge vallen gemeld. Oostenrijk: de ziekte neemt snel toe, in het bijzonder in die delen van het land, die aan Joe goslavië grenzen. Nederland: tot dusver een be perkt aantal gevallen. Hongarije: ook hier is het aan tal griepgevallen tot dusver be perkt gebleven. Denemarken: de ziekte breidt zich over het gehele land uit. In de eerste week van december nam het aantal gevallen in Kopenha gen toe van 6(1!) tot 1386. Tsjechoslowakye: groot aantal gevallen gemeld in Zuid-Bohe- Het rapport van de Wereldgezond- heidsraad vermeldt verder een kleine stijging van het aantal griepgevallen in Hongkong, maar een plotselinge en sterke toene ming in de Nederlandse Antillen met in het bijzonder Aruba. VERHOGING SALARIS AMBTENAREN DEN HAAG (GPD) Het overleg (ver de verhoging van de ambtenaren- lalnrissen per I januari heeft niet tot svoreenstemming geleid. Van de zijde tan het kabinet kan nu op korte ter mijn de volgende beslissing worden ver-; tracht. Een voorschot van 4,5 procent in het kader van het trendbeleld per 1 janu ari met zo nodig een aanpassing san de loonontwikkeling in het bedrijfs leven per 1 mei. I Een wezenlijke arbeidstijdverkoa-ting een kwartier per dag voor de 50.000 60.000 niet-administratieve ambtena- I, die nog een werkweek van 4393 r hebben, per I april 1970, litbreiding van het aantal verlofda- van 15 tot 16. centrales van overheidspersoneel, die overigens kunnen instemmen niet het voorschot van 4,5 procent, vinden dat fe regering niet is tegemoet gekomen un hun .verlangens ten aanzien van de avoering van spaarloon in het komende 1 de hemzeiimg' van het franchise- j van het pensioenpremieverhaal. D?. centmie van hogere ambtenaren, die ntra salarismaatregelen had verlangd roor de hogere ambtenaren (gedurende ver jaar steeds 5 procent extra) vond «vendien de toezegging dat een ach- leretand in de salariëring van hogere aibtenaren per eind 1970 zal worden lekeken in het kader van de herziening un bezolderingsbesluit burgelijke amb tenaren onvoldoende. I0ME (RTR) Vijf Italianen zijn irijilngavond beschuldigd van rncde- •'ichtigheid aan massamoord in ver- inil niet de bomaanslagen die de vori- je week in Milaan en Rome zijn ge- jlfegd. Een uiterst brutale, zeer onge wone bankoverval heeft vrijdag avond in Goes ruim 20.000 buit opgeleverd. (Pag. 2). Een ontploffing in de PZEM- centrale heeft Zeeland gisteren bijna een uur zonder stroom ge ld. (pag. 2) PRESIDENT Heinemann heeft de brief van Walter Ulbricht, die donderdag door twee speciale boodschappers in Bonn werd be zorgd, reeds nu beantwoord. (pagina 11) Zeeuws nieuws op pagina 2, 5,7 en 9. Binnen- en buitenland op pa gina 1, 3, 9 en 11. Sport op pagina 13. Radio en tv op pagina 23. Beurs en financien op pagina 25. en in het pag. 15: Het carillon van Arnemui- den gaat strales weer welkom lui den. Kortgenes A. Welleman heeft een lange stamboom. Pig. 16: letterkundige kroniek door Hans Warren; .Huilen niet «e petop', notities bij het toneel- hestei. peg. 17; het basisonderwijs in beland heeft de eerste stap ge- l-l up de (vernieuwïngsweg) "e«r nieuwe rapporten: geen cij fers wieer, maar een vertaling' Peg. IS: .Verzuiling houdt in Zee- 'i'iil ontwikkeling tegen'. Actie Midaridad in Zuid-Amerika P"g. 19: De ontsluiting van echiilpbier, deel VIJ: ,De val van «el von Tulenoch, de uitstoot en d® probleemlozer'. Pljg. SIdammen, schaken, brid- K hengelen, prijsplaal en pui- Een wat verrassend gezicht voor Nederland. Skiërs op Lemelerberg aangelokt door de goede ski- sneeuw. DEN HAAG (GPD) Wanneer de nieuwe cao voor de metaalindustrie als voorbeeld gaat dienen voor nog af sluiten contracten moet worden wacht dat de prijzen het volgend jaar ïing voor de stijging van de prijzen in 1970 van rond 4 procent op 4,5 procent. Minister De Block (economische zaken) heeft dit aan de prijzenoverlegcommis- sie, waarin onder meer werkgevers, werknemers en consumentenorganisaties zijn vertegenwoordigd, meegedeeld. De bewindsman zei dat hij bezorgd is over de ontwikkeling van de prijzen in het komende jaar. LEERSUM (GPD) Een naar schat ting 25-jarige man heeft vrijdagmiddag een overval gepleegd op het bijkantoor van de Amro-bank te Leersum. De buit bedroeg 3000 gulden. Tegen twaalf uur stapte de man de bank binnen en eiste onder bedreiging van een pistool geld. De kantoorhouder, die op dat moment alleen was, werd gedwongen het geld in eeu zwart-Ieren tas te doen. Per vouwfiets Vluchtte de dader in de richting Doorn. Hoewel de kantoorhou der per auito de achtervolging inzette raakte men in de bossen het spoor bij ster. Een grootscheepse klopjacht dooi de districtsrecherche Utrecht, waarbij ook jachtopzieners en speurhonden wer den ingeschakeld, had tot gisteravond laat geen resultaat. Het bankgebouw was niet voorzien van. een alarmerings systeem. (Van onze correspondent) BRUSSEL Vandaag moet blij ken of de ministers van de zes EEG-landen het eens kunnen wor den over de financiering van de klein-Europese landbouw en over de daarmee samenhangende uit breiding van de bevoegdheden van het Europees parlement van Straatsburg. Staatssecretaris De Koster, die bij af wezigheid van minister Luns het voor zitterschap blijft waarnemen, was gis teravond tegen half negen niet zonder optimisme over de mogelijkheden van een vergelijk tussen de zes. Wel gaf hij toe dat hij als voorzitter uit hoofde van die functie optimist behoorde te zijn. Hij hoopte daarbij dat de bilaterale be sprekingen van gisteravond bepaalde verschillen van mening uit de weg zou den ruimen, zodat men vandaag niet tot de vroege uren van de zondagochtend zou moeten delibereren. SAN FRANSISCO (RTR) Een C lifornische oliemaatschappij heeft b kendgemaakt dat zij benzine op markt, wil brengen, waarvan in de uit laatgassen het koolmonoxydegehalte met de helft is verminderd. f310 genaamd, het resultaat is van 15 jaar onderzoek. Het zal ter beschik king gesteld worden van amdere maat schappijen die olie raffineren. Eigen middelen Gisteren hebben de ministers lang ge sproken over de zogeheten eigen mid delen van de gemeenschap, die moeten worden gebruikt ter financiering van de landbouw. Het zijn de invoerrechten, de heffingen en een derde bron van in komsten die meer dan waarschijnlijk de opbrengst van de btw zal zijn, of mogelijk een door de zes landen te le veren bijdrage volgens een bepaalde ver deelsleutel. De ministers ijn het er praktisch wel' over eens geworden dat de verdeling van de lasten over de zes .redelijk' moet zijn en dat er een .ge leidelijke' overgang moet komen van het begin van 1971 tot op het ogenblik waarop alle heffingen direct aan de kas van de gemeenschap zullen worden over gedragen. Verschil van mening was er over het eind van die ovea-gangsperiode. Aan vankelijk heeft men 1 januari 1974 genoemd. Gisteren spraken de Duit sers zelf al van 1985. Tijdens die overgangsperiode willen alle landen, behalve Frankrijk, het afdragen van heffingen, rechten en andere inkom sten dóen plaatsvinden ook weer via een verdeelsleutel. Parlement Tweede punit van onderhandelen werd gevormd door de bevoegdheden van het Europese parlement en de daarmee in verband staande rechtstreekse veririe- zingen ervan. Nederland is wel de meest uitgesproken vooratander van die grote bevoegdheden en van die rechtstreekse verkiezingen. Zie slot pagina 11 kolom 4) (Van onze weerkundige medewerker) Het gaat er met enige voorzich tigheid op lijken, dat wij deze vorstperiode in leder geval niet voor maandag en mogelijk zelfs niet voor de kerstdagen kwijtra ken. Het hogedrukcentrum boven Fin land heeft zich met een luchtdruk van meer dan 780 milimeter ver sterkt en geeft tevens een uitbrei ding naar West-Europa te zien. De oostelijke wind voert vrij dro ge en tevens nog iets koudere lucht aan met opklaringen. Plaat selijk komt er in de nacht en mor gen wat mist voor, maar overdag rijn er zonnige perioden met lichte tot matige vorst. In Polen en Oost-Duitsland bleef het vrijdag ook overdag nog 10 tot 12 graden vriezen. Bij ons is in de kustge bieden 's nachts 6 tot 8 graden en landinwaarts 9 tot 12 graden vorst te verwachten. De depres sies die wel actief zijn krijgen voorlopig geen kans om koning winter ook maar voor enkele pro blemen te stellen. NEWARK Burgemeester Hugh Addonizio van Newark in de Aine- irikaanse staat New Jersey wringt zich hier door een haag van jour nalisten bij het betreden van het gerechtsgebouw. De burgemeester moest zich verantwoorden nadat een klacht tegen hem was inge diend wegend afpersing en het aannemen van steekpenningen. DEN HAAG (ANP) Het gerechts hof in Den Haag heeft gistermorgen de 16-jarige Jordaniër (Taysir Ali-el- Attar), die op 8 september met een landgranaat een mislukte aanslag pleeg de op de Israëlische ambassade in Den Haag, veroordeeld tot drie maanden tuchtschool met aftrek van preventieve hechtenis. Dat is eenzelfde straf als waartoe de rechtbank in Den Haag de jongen op 28 oktober had veroordeeld. In deze dagen vóór Kerstmis spreekt de wereld bij voor- keur over engelen. Als regel ')\A passen zij echter niet erg in z'\ deze modern-zakelijke wereld, zij zijn uitgebannen en nie- man(j rekent erop er nol: nuuir één te kunnen ontmoeten. Totdat het kerstfeest nadert. Allerlei instellingen en •erenigmgen, ook al zijn ze niet van kerkelijken huize, houden kerstfec-stvle- ringen. er branden kaarsen en het oude •rhaal uit Lukaa twee wordt ln vele gevallen gelezen. De geschiedenis van de engel, die .grote blijdschap' verkon digde, over een .grote hemelse leger macht', die het Ere zij God uitsprak. Op zulke ogenblikken heeft de wereld het plotseling weer over boodschappers van weleer. Ën allen die luisteren, gelovig of niet. rijn er door geboeid, ze luisteren alsof ze uit een ver verleden, van een •eld ergens bij Bethlehem, de echo ho ren van het gerucht van engelen. de Amerikaanse socioloog Peter I- Berger gepoogd dit gerucht in deze 'ast te leggen. Hij deed dat in een boekje, dat hij ,A rumour of angels' noemde; inmiddels is het in het Neder lands vertaald, waarbij het echter een veel vlakkere titel meekreeg: ,Er zijn nog altijd engelen'. Berger heeft gezocht naar de boodschappers en naar hun sig nalen in de werkelijkheid van vandaag. In zijn boek doet hij daarvan verslag, -een boeiende en originele beschouwing. Berger heeft vijf signalen verkend van het bovennatuurlijke, van God, namelijk de ordening, het spel, de hoop, de ver doeming en de humor. De ordening. Dat is een fundamentele trek van de mens zegt Berger zijn geneigdheid tot orde. Deze orde krijgt gestalte in een gevarieerde reeks menselijke rollen, waarvan de meest fundamentele die van de vader en moe der is. Iedere vader en moeder belast zich met de vertegenwoordiging van een universum, dat uiteindelijk .in orde' is en dat het vertrouwen waard is. De we reld is vol kwaad, verschrikking, chaos, maar de mens blijft streven naar orde: dat is het eerste sig naal, een vaag ge rucht van engelen. Het tweede betreft ftantlijK Schepen liggen klaar in Cherbourg WEL WAPENS VOOR LIBIË? PARIJS, NEW YORK (RTR) De Franse regering heeft de afle vering van vijf raket-snelboten aan Israël verboden, zo hebben Franse en Israëlische functionarissen in Parijs meegedeeld. De vijf boten maken deel uit van een serie van twaalf, waarvan er zeven waren afgeleverd voordat Frankrijk een totaal wapenembargo voor Israël instelde na de Israëlische vergel dingsmaatregel op het vliegveld van Beiroet op 28 december vorig jaar. Daardoor zijn 50 Israëlische Miragevliegtuigen nog steeds niet afgeleverd. De rijf boten liggen in de haven vani Cherbourg. Israël had deze boten be stemd als tegenwicht voor het raket- laneeervaartuig dat de Egyptische marl- raëlische torpedobootjager, de Elath, tot zinken gebracht. De vijf snelboten worden in Cherbourg onderhouden door Israëlisch personeel. Zij zijn nog niet bewapend. De Israëli sche regering wil echter, evenmin als voor de Mirages, de onderhoudskosten niet betalen. Libië wel Frankrijk heeft zich bereid verklaard voor ongeveer 400 miljoen dollar wa pens aan Libië te verkopen, zo meld de de New York Times vrijdag. Het zou onder andere om ongeveer 50 Mi- rage-straaljagers en 200 zware tanks gaan. Volgens diplomatieke kringen in Wash ington die het blad aanhaalde, zou Frankrijk ook hebben aangeboden, het onderhoud op zich te nemen van de luchtbases die Engeland en Amerika in Libië zullen ontruimen. Het geheime gesprek over een langlopende overeen komst dat eind november in Parijs zou rijn begonnen, zou nog voortduren. Wat de wapenleveranties betreft zou echter al een akkoord zijn geparafeerd. Naar aanleiding van vragen over het artikel in de New York Times verklaar de de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Parijs niets van deze kwestie te weten. Van gezaghebbende rijde in de Franse hoofdstad werd meegedeeld, dat Frank rijk op het ogenblik met Libië bespre kingen voert over de wederzijdse han del en economische samenwerking. BURGEMEESTER ROEMERS: ,ER IS NOG NOOIT BENZYPREEN VRIJGEKOMEN...' VLISSINGEN Burgemeester drs D. Roemers van Vlissingen hoopt en vertrouwt, dat het mo gelijk zal zijn, dat b en w van deze gemeente overeenstem ming bereiken met Pechiney over een hinderwetvergunning. Dit bleek vrijdagmiddag tijdens de beantwoording van de alge mene .beschouwingen in de Vlis- singse gemeenteraad. Burge meester Roemers stelde nadruk kelijk, dat de eindbeslissing nog niet was genomen: ,De proce dure is eigenlijk nog niet be gonnen want er is nog geen ver zoek om een hinderwetvergun ning ingediend'. De heer Roemers deelde mee, dat Pe chiney zich bereid heeft verklaard om ook het smeltproces aan een on derzoek te laten onderwerpen. In een schrijven van 18 september aan de hoofdinspecteur voor de milieu-hy giene schreef Pechiney. dat bij de aoor dit bedrijf toegepaste elektro- Sfrische smeltmethoae nog nimmer 3 carcinogene stof benzypreen is vrijgekomen. Deze mededeling be trof een antwoord van Pechiney op een door professor Eilers in zijn tweede rapport gemaakte opmer king. In hetzelfde schrijven verklaar de Pechiney zich bereid met behulp van het door de voornoemde hoofd inspecteur aangewezen onderzoe- kingsinstituut het smeltproces aan een onderzoek te doen onderwerpen en zonodig voor te schrijven maat regelen te bestuderen. In verband met de resultaten van dit onder zoek zullen (zonodig) in de hinder- wetsvergun.ning voorwaarden worden opgenomen. De houding, die hieruit spreekt, heeft, aldus de heer Roemers, niets te maken met de .Franse slag", waar AR-fraotievoorzitter Van Bennekom deze week in de provinciale staten met betrekking tot Pechiney van sprak. Deze stelde de .Gründlich- keit' van Hoechst tegenover de Franse slag" van de Franse alumi- niumindustrie. De heer Roemers kwalificeerde het betoog van de heer Van Bennekom als ,af en toe uiterst onzorvuldig'. ,Ik vraag me af hoe hij er aan komt. Ik weet dat Pechiney tot de zelfde samenwerking bereid is als Hoechst'. Burgemeester Roemers wees het verwijt van de hand ,dat de gemeen te Vlissingen te laat zou zijn begon nen met een serieus onderzoek naar de gevolgen, die de vestiging van Pechiney zou hebben. Ilij stelde, dat een diepgaand onderzoek pas moge lijk is als vaststaat, dat een bepaal de vestiging doorgang vindt, omdat de betrokken bedrijven niet eerder bereid zijn de benodigde gegevens te verstrekken. Bij de bespreking van de ,zaak- Pechiney' merkte burgemeester Roe mers op, dat deze ai jarenlang in positieve zin in de gemeenteraad van Vlissingen speelt. Wat betreft de luchtverontreiniging stelde de heer Roemers, dat men niet van bestuur ders mag verwachten, dat ze daar alles van af weten. Hij merkje op, dat men nu moet werken met een op dit punt verouderde wetgeving: ,De regering is daar veel te laat mee'. Hoewel er al wel wordt onderhan deld over de hinderwetsvergunning \oor Pechiney is er nog geen aan vraag voor binnen. Naar aanleiding van het debat in provinciale statefi wilde burgemeester Roemers nog wel vaststellen: ,Niet gedeputeerde staten, maar burgemeester en wet houders van Vlissingen hebben de bevoegdheid om deze vergunning te geven'. Hij zei bereid té zijn, om ondanks deze bevoegdheid, uitge breid verantwoording af te leggen over het al of niet verlenen van deze vergunning. Inspraak. Bij de replieken vroeg de heer A. Lorier (rechtse fractie), die evenals de heer E. de Priester (pvda) zijn vertrouwen uitsprak in het beleid van b en w, naar de mogelijkheid van inspraak van de economische com missie bjj de vestiging van Pechiney. Burgemeester Roemers zag wel mó gelijkheden om deze commissie in te lichten, maar ook nu stelde hij, dat de bevoegdheid bij b en w ligt. De heer De Priester kon onderschrijven, dat het in sommige stadia noodzake lijk is vertrouwelijke besprekingen te voeren: .Maar dat wordt kwalijk ais iemand zo nodig uit de school moet klappen, zoals onlangs is ge beurd'. De heer J. M. H. van de San- de (bp) had in eerste instantie ge zegd, dat inzake Pechiney de raad was misleid. Op verzoek van burge meester Roemers nam hij deze woor den terug: .Ik heb bedoeld: onvol doende ingelicht. Het bevreemdde ons. dat eerst goedkeuring tot vesti ging was gegeven en dat daarna pas een onderzoek werd ingesteld. We zijn niet tegen alle industrie, maar In zijn conclusie zei de heer Roe mers. dat de ontwikkeling van deze streek zou worden geremd als Pe chiney zou moeten worden afgewe zen: .De kerncentrale komt dan in de lucht te hangen, dit gebied wordt minder aantrekkelijk voor andere in dustrieën en bovendien zullen we een schadeloosstelling moeten betalen'. het vermogen van de mens om te spe len, de mens ls homo ludens, naar het woord van Huizinga. Kleine meisjes spe len in een park, ze gaan helemaal op :n hun spel, sluiten zich af voor de wereld. De tijd is voor hen blijven stilstaan, of liever: is opgegaan in de bewegingen van het spel. Voor de duur van dat spel heeft de buitenwereld voor hen opgehou den te bestaan, ze zijn onkwetsbaar. De mens blijft spelen, dwars tegen alle el lende in, zoals de geschiedenis steeds weer duidelijk maakt. De hoop. Het bestaan van de mens is altijd gericht op de toekomst, zegt Berger. De menselijke hoop heeft zich altijd het meest intens laten geiden tegenover ervaringen, die een definitie ve nederlaag leken te betekenen, het meest intens van alles tegenover de dood als uiteindelijke nederlaag. Daarom moet men de diepste uitingen van de hoop zoe ken in gebaren van moed tegenover de uitdaging van de dood, aldus Berger. Als vierde signaal noemt hij de verdoe ming. Hierbij doelt hij op het besef, dat bepaalde daden van de mens zo onmen selijk en duivels zijn de nazi-misdrij ven bijvoorbeeld dat ze in letterlijk© zin ten hemel en ter helle schreien. Geen menselijke bestraffing is genoeg, omdat het om daden gaat die om verdoeming vragende dader plaatst zich buiten de menselijke gemeenschap en haar more!© orde. Tenslotte noemt Berger als vijfde signaal de humor. Zij spot met de .ern stige' zaken van deze wereld en met da machtigen, die ze uitvoeren, zij relati veert de ogenschijnlijk rotsvaste nood zakelijkheden van deze wereld. Don Quichotte, die tegen windmolens vecht is te verkiezen boven zijn lotgenoot San- cho Panza, de realist. Zelfs de gebaren van een clown hebben een sacramentele waardigheid. over rond de kerstdagen meestal wordt gesproken. Of zijn ze eigen lijk precies gelijk? Andera geformu leerd, maar van dezelfde oorsprong? Berger zegt in zijn boek dat er veel meer signalen zijn, ook bijvoorbeeld in scheppingen van Bach of Mozart, in de gotische kathedralen. Dorothee Soelle noemde donderdagavond in een uiterst boeiend interview voor de tv nog weer andere: ,De mens herkent in de ander niet zijn begrenzing, maar zijn rijkdom, hij kan in hem zijn vriend, zijn broeder herkennen. Soms lijkt het er inderdaad op alsof in deze modern-verzakelijkte tijd weer even de echo weerklinkt van het vaag gerucht van engelen. Meestal kost het moeite om die echo te horen, er moet aandachtig worden geluisterd. Het is de echo van het .wees gegroet, gij begenadigde'. WASHINGTON (REFTER) De Ame rikaanse regering heeft vrijdag het sinds 1950 bestaande embargo óp tie handel met de Chinese volksrepubliek gedeeltelijk opgeheven. Buitenlands© dochtermaatschappijen van Amerikaan se ondernemingen mogen voortaan han del in niet-strategische goederen roet Peking drijven. Aldus een mededeling van het ministerie van buitenlandse zaken. Het bedrag van 360 gulden dat Ameri kaanse toeristen aan Chinese goederen mee naar huis mochten nemen, komt te vervallen. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. Robert McCloskev. zei dat deze gedeeltelijke opheffing moét worden gezien als een kleine stap naar een verbetering van de betrekkingen met China, maar dat er geen verband is met het jongste diplomatieke con tact in Warschau tussen Washington en Peking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 1