Kims mm D AMRO BANK esso mnnnrnEE <0 seruite gaat steeds eerder rVakmanschap isJMeesterschap matroos VBHOBSBK UIEDSIRBJD BU ESSD een spil vol spasmtag met üisspirlsts prijienpitS intra uusdsirijd en De Schoonheid van het eigen Land J-foe U een kaart bestelt: bierkenners vragen Openbare kennisgeving. W!J ZOEKEN EEN MEISJE DAT: 't Gouddoppertje - Vlissingen AMRO Bank Axel en Terneuzen zoekt jongen en meisje met Mulo- of Mavo-diploma 26 PROVINCIALE ZEEUWSE COURXNT VRIJDAG 19 DECEMBER 1969 Elke keer dat u bij een Esso verkooppunt komt dat in 't teken staat van de Maanrace, krijgt u 'n gratis Maanracekaartje. Op het kaartje ziet u twintig vakjes. Vijftien vakjes verbergen een aardbol, vijf een maan. Probeer nu de manen op te sporen zonder 't inktlaagje van de andere vakjes te beschadigenHebt u 3,4 of 5 manen, even een vraag oplossen bij uw Esso dealer en u wint 2,50,10,- of 100,- gulden! Pech gehad.Op naar Esso! Haal snel weer zo'n gratis wedstrijdkaartje, met gekleurde achterkant, en beleef al die spanning opnieuw! (pstbewaar het oude kaartje zuinig voor de extra wedstrijd Er is méér. U hebt nog meer mogelijkheden. In het midden van elk kaartje ziet u een groter vakje. Onder het inktlaagje vindt u een letter. Een E, een S of een O. Het woord ESSO bij elkaar gespaard? Vraag dan het extra wedstrijdformulier en u dingt mee naar één van die prijzen van 250,-, 500,- of 1000,- gulden! En bovendien krijgen de eerste 200.000 deelnemers aan deze extra wedstrijd nog een leuk opblaasbaar tijgertje gratis! 't Piept, 't klimt, 't zit Wel, waar wacht u nog op? Op naar Esso! U kunt dus winnen: f 2,50, f 10,-. f 100,-. f 250,-, f 500,- of ƒ1000,- ènu kunt net zo vaak meedoen als u maar wilt. Zie de wedstrijdvoorwaarden bij uw Esso dealer. Dezer dagen zult U in deze krant de eerste advertentie tegenkomen van een nieuwe serie, onder de titel'Vahnanschap is Meesterschap. U zult dan zien dat ook deze serie een heel eigen karakter heeft (evenals Grólsch bierj. Jiet worden panoramisch-geograftsche adver tenties. De kunst om land en zee en hemel lichamen in kaart te brengen is zeer oud. Ook de panoramische cartografie bestaat al eeuwen, doch de kaarten die F. W. Michels*) voor Grólsch maakt, geven een volkomen meute cartografisch beeld. JÓMaakt deze cartograaf zo'n kaart in pano rama van een landstreek, dan schetst hij daar ter plaatse alle karakteristieke onderdelen, huizen en torens, bomen en molens, bruggen en schepen, als stond hij ergens in het land schap - op een toren en ging zijn blik een cirkel rond. De tekening van een gebouw, stel dat het negen meter hoog is, en op de schets zón vijftien centimeter, wordt op zijn kaart ver kleind, meestal tot enkele millimeters, en toch is het gebouw dan nog herkenbaar Door het goed hamen bekijken van de kleinere details van de - letterlijk met een fijne pen ge tekende - kaarten, kan een vergrootglas dienstig zijn-*, In de teksten zijn verwerkt bijzonderheden van het hoofdmotief en bezoekwaardigheden van de streek Elke kaart is een goede leidraad voor het doorkruisen van het uitgebeelde landsdeel Cen reproductie ervan op luxe-papier is voor Grólsch-drinkers, en voor degenen die toch al van plan waren het te worden, gratis verkrijg baar, en voor niet-Grolsch-drinkers tegen beta ling van fi 1£5 m postzegels. Hoe U een kaart aanvraagt kunt U hieronder lezerL* F. W. Michels, Amsterdam, tekende al toen hij een kleine jongen was. Als stuurman op de grote vaart ontstond bij hem behoefte aan niet alleen jiuste, maar ook kunstzinnige kaarten. Na journalist en boekhandelaar te zijn geweest, en technisch cartograaf, vond hij zjn bestemming in hel tekenen van betrouwbare, in beeld omschrijvende panoramische kaarten, plezierig voor de gebruiker, even plezierig voor de-alleen mar-kijker'. Doe in een enveloppe een briefje met Uw nam en adres, de nam van dehiaridie U wenst, bijvoorbeeld 'Zwolle en omstreken', en vijf stukken van Gtolschaüketten, waarop de G tan Grólsch voorlvmt. Van een leugelfies kunt U die G zo afscheuren; van een pijpje (waarin precies hetzelfde verse Grolschj zult U het etiket eerst moeten afweken-. Hebt U die stukjes met, sluit dan voor een waarde van fi 125 aan geldige, metopgeplakte postzegels bj. Plak de enveloppe dicht, frankeer met an postzegel van 25 cent en adresseer aan: Grolsdt, Postbus 55, Enschede. De gewenste kaart wordt U dan thuis gestuurd. Op de bedrijfscursus voor besteller zijn plaatsen open voor leerling-bestellers. Leeftijd 16 en 17 jaar. Tenminste volledig Lager Onderwijs. Opleidingsduur 1^ jaar: afwisselend theorie en praktijk, een dag per week les op de vormingsschool, o.a. sport, handvaardigheid, algemene ontwikkeling. Volledig loon vanaf de eerste cursusdag 16 jaar: f 213,07 17 jaar: f 327,21 per maand. En als je 18 wordt, verdien je f 393,80 per maand. POSTDISTRICT ROTTERDAM Huisvesting in het onder leiding van de dienst staande post-internaat of in een gastgezin, voorts begeleiding door de jeugd-migratiedienst, die tevens contacten onderhoudt met de ouders en de gastouders of het internaatshoofd. Gunstige reis- en pensionkostenregeling. Wil je iets meer weten? Stuur dan onderstaande strook aan de Afd. Aanneming Personeel, Postdistrict Rotterdam, Delftseplein 31 strook Ondergetekende verzoekt nadere inlichtingen over de functie van leerling-besteller. Inzenden in een envelop zonder postzegel." Naam Adres. Woonplaats Geb. datum PZO Burgemeester en wethouders van Westdorpe maken be kend, dat ter gemeentesecretarie voor eenieder gedu rende drie maanden ter inzage ligt een besluit van de raad dezer gemeente, d.d. 7 oktober 1969, tot wijziging van de bouwverordening. Afschriften hiervan worden verkrijgbaar gesteld tegen betaling der kosten. Westdorpe, 19 december 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, G. C. van Haelst. De burgemeester, G. H. E. M. van Wae*. Gevraagd op motor-beunschip ,Climax', 850 ton, een bevaren liefst gehuwd. Goede woning met cv aanwezig. Lm.o.tk. Sollicitaties: tel. nét 19.00 uur: 01024 26 87. verantwoordelijkheidsgevoel heeft; opgeleid wil worden in het juweliersvak; goed wil verdienen in een prettige, sfeervolle winkel; Indien je denkt, ik ben het, kom dan eens met ons praten. WALSTRAAT 88 VLISSINGEN Rotisserie 't Veerhuis Wolphaartsdijk Aan het .Veerse Meer' Telefoon 01198-326 Wij serveren op le en 2e kerstdag een kerstmenu met culinaire hoogtepunten. Wat doet zo'n Amro Bank kantoor? De AMRO Bank verleent een groot aantal diensten aan partikulieren en bedrijfsleven. We adviseren b.v. over spaarmogelijkheden, bemiddelen bij huurkoop en wisselen vreemd geld. Toeristen kopen bij ons hun traveller- cheques en benzinebonnen en we kopen en verkopen effekten voor onze kliënten. In de dagelijkse praktijk wil dat zeggen: veel kon- takt met velerlei mensen... Wat betekent dat voor jonge mensen met Mulo Dat betekent: een afwisselende baan in een prettige omgeving op een kantoor, waar naast gevarieerd administratief werk een levendig kliëntenkontakt plaats heeft. Kortom: werken aan je eigen toekomst In een dynamisch ea veelzijdig milieu. En bet salaris en de sociale voorwaarden? Je verdient meteen een goed salaris, met daar naast nog extra uitkeringen in de vorm van een jaarlijkse gratifikatie van ca. ll/2 maand salaris en 6% vakantiegeld. De sociale voor waarden zijn bij de AMRO Bank uitstekend, zoals b.v. 2x per jaar salarisverhoging, een jeugdspaarregeling, ruim 3 weken vakantie en aantrekkelijke studiebeloningen. Genoeg redenen om eens kontakt op te nemen Schrijf dan een brief naar de direktie van de AMRO Bank, Nieuwstraat 2-4, Terneuzen. Maar je kunt ook bellen: draai nummer 01150-4041. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 26