Nabeschouwing over kinderfeest leidt tot grote-mensen-rel Delta-ontwikkeling moet onmiddellijk landszaak worden' Beton voor Vlissings zwembad Zestien korpsen op tiende zaalconcours Zeeuwse bond CH vraagt AR samen raadsverkiezingen Middelburg in te gaan Gemeenschap voor de bibliotheken Achtergebleven surprise zat vol sneren .TACTIEK VAN ROTTERDAMMERS DEUGDE NIET Concert op de plaat in Zeeuws museum BBK-ZEELAND WIL NU HARING OF KUIT VAN CULTURELE RAAD Voorlichting over klein gereedschap in de fruitteelt ,Regenien BONDSVOORZITTER: TEVREDEN ÉN TELEURGESTELD a> ■E o> 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 194) RAAD DOMBURG LUIDDE DE SINT UIT DOMBURG Onder het kritische oog van een volbemande publieke tribune heeft de raad van Dom burg zich dinsdagavond ontfermt over een verlate sinterklaas-sur prise. Het presentje was duidelijk enkele dagen blijven slingeren. De surprise bevatte louter sneren. Een begeleidend rijmpje ontbrak. Daarvoor in de plaats kwamen gramstorige opmerkingen van al even verbolgen raadsleden. In een discussie di. eigenlijk ontstond naar aanleiding van dv jongste gebeur tenissen bij de intocht van sinterklaas in Domburg, laaide het wantrouwen over veronderstelde politieke bijbedoe lingen tot ongekende hoogte op. Over en weer werden verwijten gemaakt po litieke slaatjes uit allerlei zaken te slaan. En zo ontaardde dinsdag de na beschouwing van een kinderfeest in een grote-mensen-rel. Het CH-raadslid W. K. van Nieu wenhuyzen herinnerde in de rond vraag nog eens aan de weigering van waarnemend burgemeester Wis se burgemeester Sprenger is nog altijd wegens ziekte afwezig ora de sint ten gemeentehuize te ont vangen. De PZC berichtte uitvoerig over dit besluit dat de heer Wisse (sgp) om principiële redenen had genomen. De heer Van Nieuwenhuyzen betreurde het dat deze zaak in de openbaarheid was gekomen. Hij zei respect te kun nen opbrengen c t de waarnemend bur gemeester- zijn principiële instelling naar voren heeft gebracht. ,Maar u moet er toch ook eens een vrolijke noot tussen gooien', zo vond de heer Van Nieuwenhuyzen. En hij wees er no; eens terloops op dat de heer Wisse ziel er toch ook nooit aan heeft gestoord dat er een bekertje met dobbelstenen in de b en w-kamer staat- .Maar we gebruiken ze niet', stelde de heer Wisse nadrukkelijk. De heer Van Nieuwen huyzen: .Het was maar een grapje'. Wat hij minder grappig vond was dat het PvdA-raadslid A. Passenier er destijds in het PZC-versla;, de weigering de sint te ontvangen een politieke za.ak van had gemaakt. .De neer Passenier mag dan wel steld hebben dat hij geen pol itj wilde bedrijven, uit het hele s. ik heb ik toch wel een ander beeld gekre gen. Ik hoop meneer Passenier dat Waaruit de heer Don concludeerde: .Voor de heer Van Nieuwenhuijzen is het belangrijker oni Don te dwars bomen. Dan komt er een hele tijd niks. En dan pas komen de belan gen van de gemeente Domburg'. Al dus de heer Don. Hij wilde overi gens wel verklappen dat er achter zijn suggestie voor de informele be spreking wel degelijk een bijbedoe ling stak. ,En die was te pogen een beter begrip voor elkaar te krijgen', zo betoogde het PvdA-raadslid. Hij vervolgde: .Het is natuurlijk bij zonder interessant om een dergelijk voorstel te lanceren tijdens een open bare l aaasvergadering. maar ik vind het toch wel heel erg, dat de heer Van Nieuwenhuyzen nu met een suggestie op de proppen komt, alsof die volko men nieuw is. Nu snap ik er niks meer van'. Het PvdA-raadslid voerde verder in antwoord op de opmerkingen over de bejegening van de ambtenaren aan, dat de PvdA-fractie nog nooit of te nim mer de naam van een ambtenaar in diskrediet heeft gebracht. Het raadslid L. Wondergem (ar) dat eigenlijk niet op de zaak had willen terugkomen, Icon er na dit alles niet meer van buiten. Het had hem ten zeerste verbaasd dat de heer Don als PvdA-man nog kort voor het stuk in de krant op de informe le bijeenkomst van de raad had be toogd dat de .disharmonie binnen deze vier muren' moest verdwijnen en dat prompt daarop diens PvdA- fractiegenoot Passenier in zijn opmer kingen bij de weigering van de loco burgemeester om de sint te ontvan gen er allerlei zaken had bijgesleept. .Wat heeft de onbekwaamheid van wet houders en het negeren van de heer Don waarover de heer Passenier het had in zijn commentaar met sinter klaas te maken', zo vroeg de heer Won dergem zich af. Dat waren de laatste woorden over deze zaak. Want meteen na de opmerking van de heer Wonder-ivan Hiroshima van Krzystof Pende- gem sloot de waarnemend burgemees- recki en het War Requiem van Benja- ter de openbare raadsvergadering. De min Britten, met dezelfde solisten, die heer Don was kennelijk nog niet klaar met zijn opmerkingen. .Ik wou nog graag wat zeggen', probeerde hij. ,Nee'. zei wethouder Wisse. .U bent al aan de beurt geweest. Ik sluit de vergade ring'. MR H. VAN RIEL IN EERSTE KAMER: Kleinzielig En de heer Van Nieuwenhuyzen ver volgde: .Domburg is al genoeg in de publiciteit geweest. Het wordt tijd dat we ook eens iets van elkaar willen aan vaarden. Er blijkt tussen raadsleden, b en w en bepaalde ambtenaren een ri valiteit te zijn, die op kleinzielige punt jes tot uiting komt. Het zou juister eens met elkaar te gaan praten om dit nu eindelijk eens aan de dijk te zet ten. Het lijkt naar buiten waarachtig wel dat we niet willen'. Aldus de heer Van Nieuwenhuyzen, die verder meen de dat het maar eens uit moet zijn dat bepaalde ambtenaren, die niks willen of niks kunnen zeggen door de raad door de goot worden gehaald. En het raads lid knoopte er nog een betoog aan vast waarin hij pleitte voor het houden van een vergadering waarin de raad nader zou kunnen worden geïnformeerd over de begrotingstechniek. Dat kan naar hij meende voorkomen dat de nieuwe raad in dezelfde trant doorgaat om el kaar vliegen af te vangen. Waarnemend burgemeester Wisse vond het betreu renswaardig dat de heer Van Nieuwen huyzen de sinterklaaskwestie had aan gesneden. Voor mij was het een afge dane zaak, zo zei hij. Het betoog van de heer .an Nieuwen huyzen deed bij het PvdA-raadslid A. Don de klomp breken. Want, zo onthul de de heer Don, we hebben inderdaad een dergelijke bijzonder leerzame in formele bespreking gehad, waarbij over die vergadertechniek is gesproken. Maar alleen de heer Van Nieuwenhuyzen is daar niet geweest. Want die zei: het gaat hier om een suggestie, die van een bepaalde kant komt. Daar zal wel een bedoeling achter zitten. MIDDELBURG Op 4 januari zal m het Zeeuws Museum te Middelburg een concert op de plaat worden uitgevoerd er toe hebben bijgedragen, dat dit werk enkele jaren geleden het hoogtepunt betekende van het Holland Festival. Teksten, vertalingen en commentaar worden tijdens de uitvoering geprojec teerd. Eigen plan voor cultureel centrum Navraag naar toezeggingen VLISSINGEN De actiegroep Zee land van de Beroepsvereniging van Beel dende Kunstenaars (BBK) zal in een vergadering van zaterdag IS decem- (Van onze parlementaire red). DEN HAAG (GPD) De libe rale senator mr H. van Riel wil dat de regering de ontwikkeling van de delta onmiddellijk als landszaak ter hand neemt, .Deze plant kan de eerste jaren slechts gedijen in de esoterische (alleen voor ingewijden bestem de) sfeer van kabinetsberaad en hoge ambtenarij', aldus mr Van Riel bij de algemene poli tieke beschouwingen in de eer ste kamer. ,De weg die daartoe mogelijk kan worden ingesla gen gaf ik een paar weken gele den in Middelburg aan'. De fractievoorzitter van de WD in de eerste kanier noemde de ontwik keling van de delta een hrandend i-raagstuk, dat op korte termijn om een oplossing schreeuwt. ,Die oplos sing is alleen te hereiken door het vraagstuk in zijn volle omvang weg te nemen uit de kring van de recht streekse betrokkenen met hun eigen prestige, hun eigen politieke posi tie en hun eigen dikwijls afgeleg de standpunten', aldus mr. Van Riel. J van de Arbeid in het Waterwegge bied. ,Hun strategie deugde mis schien wel. hun taktiek allerminst', aldus de liberale senator, die in zijn politieke beschouwing minister Schut (ruimtelijke ordening) prees voor zijn snelle reactie op de brief van het college van gs van Zuid-Holland aan de minister-president inzake de deltaproblematiek. Hij noemde ir. Schut een voortreffelijk landelijk planoloog. bei een door enkele leden opges plan voor een cultureel centrum in 5 land in bespreking brengen. De BBK heeft voorts de volgende brief verzonden aan bestuur en leden de Zeeuwse culturele raad: .De BBK wil erop wijzen dat zij de culturele raad nog steeds geen ant woord heeft ontvangen op haar schrij ven d.d. 16 september 1969, waarin haar eisen zijn vervat betreffende inspraak, beslissingsrecht e® haar zienswijze omtrent de eventuele vertegenwoordi ging van beeldende kunstenaars in deze Dit is te meer bevreemdend daar de culturele raad in zijn openbare verga dering van 9 oktober 1969 op voor stel van mr J. P. Boersma overeen kwam .de discussie vanuit de ZCR te stimuleren en te onderhouden, zodat dit niet uitdraait op een zoethoudertje, maar op een echte dialoog'. Tot nu toe heeft de BBK afdeling Zee land niets vernomen, waaruit weer eens blijkt dat de ZCR de inspraak alleen met de mond beleidt. In tegenstelling tot de uitlating van uw lid mr J. P. Boers ma. zijn de toezeggingen van uw raad toch tot een .zoethoudertje' geworden. Wij verzoeken u alsnog ons uw stand punt bekend te maken en de in boven genoemde vergadering gedane toezeg ging gestand te doen'. De brief is gedateerd op 7 december en namens de BBK-Zeeland ondertekend door Georges Degenhart te I.Jzendijke. De vergadering van zaterdag begint om 11 uur in het centrum Provadya in Middelburg. [Mill ■iar Dinsdag is de hele dag dag door druk beton gestort, voor het nieu we zwembad in Vlissingen. Het gaat hier om het open diepe bad. Eerst heeft men hiervan de werk vloer gereed gemaakt en nu is men bezig aan het storten van het bassin. De af- en aanrijdende be- tonauto's veroorzaakten een flinke drukte en leverden soms wat stag natie op voor het verkeer. Op de foto een beeld van de werkzaam heden, Foto PZC) KLOETINGE Een kleine 300 Zeeuw se fruittelers hebben zich dinsdag op de voorlichtïngs- en demonstratiedag over kleine werktuigen, gereedschappen en materialen in de fruitteelt laten in lichten. De dag was georganiseerd door de Goese afdeling van de Nederlandse fruittelers organisatie en het njkstuin- bouwconsulentschap. In de loods van de NV Testers de Meulmeester in Kloe- tinge was een tentoonstelling ingericht met alle mogelijke kleine werktuigen. Medewerkers van het rijkstuinbouwcon- sulentschap en van de bosbouwprak- tijksehool in Arnhem gaven er voor lichting over het gebruik van het ma- 'aal en de verschillende kwaliteiten. .Onherstelbare inelasticiteiten drei gen, terwijl daarnevens toch naar ie ders inricht de planologische ont wikkeling van Nederland, de welvaart van Groningen en Zeeland en de prio riteitsbepaling ten aanzien ran mil jarden investeringen zaken voor ka binet en staten-generaal zijn'. Mr. Van Riel vond dat het stadsbe stuur van Rotterdam zich heeft vast- gerangeerd. Hij verweet de .regen ten van de Coolsingel' dat zij zo weinig het oog hebben gehad op de balance of power binnen de Partij ZATERDAG IN MIDDELBURG MIDDELBURG - Zaterdag houdt de bond van harmonie- en fanfa reverenigingen in Zeeland het tiende zaalconcours in de concert en gehoorzaal in Middelburg. ,Het is de eerste maal, dat dit een vrij concours zonder verplichte num mers is', zegt bondsvoorzitter Jac. Uiterhoeve uit Hoedekenskerke. De verenigingen hebben zelf een nummer kunnen uitzoeken dat hen ,lag'. De heer Uitterhoeve is dik tevreden met het aantal van zes tien korpsen dat zich heeft aange meld. ,Een flink aantal in verge- BESLUIT KIESVERENIGING: KVP REEDS AKKOORD MIDDELBURG De CHU-kies- vereniging Middelburg - St.-Lau rens - Nieuw- en St, Joosland heeft dinsdagavond besloten een beroep te doen op de Middelburgse afde ling van de ARP om de komende raadsverkiezingen alsnog geza menlijk als confessionele partyen (ARP, KVP en CHU) in te gaan. De vergadering van de kiesvereniging, die zich in meerderheid achter dit voor stel schaarde, verbond daaraan wel de overweging dat, indien dat door één van de partijen zou worden gewenst, eerst onder de leden van de drie ringen een enquête zou moeten gehouden naar de al dan niet bestaan de wenselijkheid van samenwerking. De heer M. Almekinders had eerder meegedeeld, dat de meerderheid va® komen in de verkiezingen voor de Mid delburgse gemeenteraad met een geza menlijke kandidatenlijst, één programma en één manifest (waarin onder meer op de mogelijkheden van samenwerking in de raad zou worden gewezen). De heer Almekinders kon meedelen, da.t de KVP zich inmiddels met de voorge stelde samenwerking akkoord had ver klaard doch, dat de ARP vooralsnog, weinig voor een dergelijke integratie bleek te voelen. De ARP had zich uit gesproken, aldus de heer Almekinders, voor in ieder geval nog een .overgangs periode' van vier jaar. die er vorig bleek, dat ,men voor één en dezelfde zaak zou willen staan'. ,Wij zijn nog niet één en moeten daar om ook niet .proberen om dus als zo danig geforceerd aan onze kiezers te presenteren', aldus de heer Kaland. De heer W. Baars was daarentegen van mening, dat een niet samenwerken in de verkiezingen de politieke onduide lijkheid alleen maar groter zou worden. Verwarring Tot de minderheid, die zich op de CHU- vergadering tegen do voorgestelde sa menwerking verklaarde, behoorde d< lieer A. J. Kaland, die het niet niet één lijst uitkomen een .verstandig besluit' noemde. De heer Kaland zei, een sa mengaan vooral niet gewenst te achten gelet op de politieke verwarring, die op landelijk en provinciaal niveau in AR- en KVP- kringen blijkt te bestaan. De heer Kaland wees in dit verband op de onzekerheid bij de Zeeuwse KVP ten aanzien van de kandidatuur voor de pro- commissie van negen', gevormd uit vinciale staten terwijl hij ook m AR- vrtéarenwoordigers van de drie partij- kringen wel geluiden meende te kun- en, zich had uitgesproken voor een uit-lnen beluisteren, waaruit niet steeds lijking met de zes, jaar meededen'. ,Aan de andere kant is er toch ook weer een kleine teleurstelling', stelt de oorzitter vast. De heer Uitterhoeve had graag gezien dat minstens de helft van de omstreeks veertig verenigingen, die bij zijn bond zijn aangesloten, had Ingeschreven. .De muziekverenigingen in Midden- Zeeland zijn nog levenskrachtig ge noeg. Br is vrij veel belangstelling van de jeugd. Maar er moeten stimulansen zijn. Dit vrije concours is één var stimulansen. Men kan er een werk len naar eigen keuze. Daartoe is bond overgegaan, omdat sommige korpsen de verplichte nummers te moeilijk vonden, en daarom weg ble ven. Als men een dergelijke kans nu niet wil aangrijpen, streeft men toch wel een beetje naar het bevorderen van eigen dood', zegt de heer Uitterhoeve, die er onmiddellijk op laat volgen: ,Maar nogmaals het aantal van zes tien is op zichzelf al mooi. Met dat aantal ben ik dus tevreden. En mijn teleurstelling geldt slechts die vereni gingen én dait zijn er maar enkele die voor zover bekend zonder reden ,niet thuis' hebben gegeven. Er mijns inziens altijd wél een werk portefeuille, dat men vrij redelijk kan spelen. Laat men toch daar mee ko men. Een voetbalclub, die alleen maar wat traint, en nooit een wedstrijd speelt, gaat er op de duur ook aan? Zestien muziekverenigingen dus tien meer dan vorig jaar zater dag vanaf vijf uur in de Middel burgse concertzaal. Drie harmonie- en zijn er bij. De overige zijn ge boekt onder het hoofdstuk .fanfare', hoewel daar vier orkesten bij zijn, die rich vaak als .brassband' pre senteren, en ook allen een min of meer Engelse instrumentatie voe ren. Nog traditioneel .Onze indeling is nu nog wat traditi oneel' zegt de heer Uitterhoeve. ,Maar ik zie geen enkele argument tej instellen van een sectie brassba als bij de officiële KNF-concoursenJ het geval is. Wat mij persoonlijk be treft kunnen we daar best bij een vol gend concours toe overman, als de be treffende verenigingen aaar om zouden vragen'. Ondanks deze dus nog wat ouderwetse indeling, en ondanks liet feit dat dit eerste vrije concours ge heel onder auspiciën van de Zeeuwse bond valt, zullende prestaties zaterdag worden beoordeeld aoor juryleden, die door de KNF zijn erkend. Ook zal ver der de wedstrijdbeoordeling zijn ais bij de koninklijke Nederlandse federa tie van harmonie- en fanfaregezel schappen. da' Middelburg, ,Sint-Caecilia' Vlis singen, .Crescendo' Oostkapelle en .Excelsior' Kloetinge, Laatstgenoemde band heeft zaterdag weer zijn eerste concours na de deelname aan de w. - reldkampioenschappen voor brass bands. oktober in Londen. .Excelsior' komt uit in de vaandelafdeling met een heel toepasselijk werk: .Rnapsody '- Brass' van de Nieuwzeelandse Le- des Hèilscöïiiponisl Dean Goffin. drie eerstgenoemde bands komen in de afdeling uitmuntendheid uit. Slot van pagina 1) gemeenschap. Treden zij toe dan ver werven zij een plaats in het bestuur. Denkbaar is ook dat zij eerst een overeenkomst van samenwerking slui ten.' De commissie heeft als .werk groep' reeds een eerste oriënte rende bespreking met de bestu ren van deze openbare bibliothe ken gevoerd en daarbij met een .voorzichtige sympathie' voor de voorstellen gevonden. Met betrekking tot de Technische Bibliotheek Zeeland denkt de com missie aan een .overeenkomst van samenwerking', en dus niet aan een toetreden. Deze samenwerkingsvorm wordt voor de technische bibliotheek wenselijk geacht omdat deze stich ting met een aanzienlijke inbreng van niet-overheidsgelden werkt. Dat is niet het geval met de andere bi bliotheken, die voor het overgrote deel uit overheidsmiddelen (subsidies van rijk, provincie en gemeenten) worden gefinancierd. Deze laatste omstandigheid is ook een van de argumenten, die de com missie aanvoert, in een .pleidooi' om als organisatievorm van een Zeeuw se bibllotliekengemeenschap te kie zen voor ,een door de provincie op te richten overheidsstichting met zo wel in het algemeen bestuur als in het dagelijks bestuur een sterke ver tegenwoordiging van de in de biblio- thekengemeenschap samenwerkende bibliotheken'. Naast de deelnemende bibliotheken zouden ook aa.n de pro vincie een aantal zetels in het al gemeen beötuur moeten worden toe bedeeld. In een omschrijving van wat men on der een bihliothekengemeenschap dient te verstaan, wordt in het rap port onder meer opgemerkt, dat een «Iergeiyke samenwerking met betrek king tot taak, personeel, boekbestand en technische uitrusting als een 'zelf standig werkende eenheid' voor een gebied van beperkte omvang (300.000 tot 500.000 inwoners) dient te wor den beschouwd. Bij 'n bihliothekengemeenschap gaat het om het opbouwen van een lo gisch geheel, een vorm van samen werking, die tot kwantitatief en kwj- litatief sterke verbetering van te; bibliotheekwerk moet leiden', aldu de commissie, die als eerste kenrneA van zo'n gemeenschap noemt: Een heid van organisatie in het werkge bied: dit betekent een eenheid raa bestuur en directie'. Taken Als taken van de bibliothekeoge- ineenschap worden opgesomd: het bepalen van het beleid vooe de gehele gemeenschap van bibit> theken en het beschikken over te jn ten bate van de inwoners van hit hele werkgebied. Met betrekking tot de Zeeuwse situatie wordt on gemerkt, dat de bibliotheekvoome- ning in Zeeland weliswaar aan het begin van een hoopvolle ontwikke ling staat maar tevens no-g vele Is- eunes vertoont. .Wellicht is nu dan ook voor lüe Zeeuwse bibliotheken het moiMt aangebroken, zich op deze opluik- keling te bezinnen. Zij zouden daar toe als uitgangspunt moeten te men niet zozeer de belangen vm(i bibliotheek, maar de belangen m de gebruikers van de bibliotheek# vooral die van de potentiële gobrel kers van de toekomstige bi bliotheek', aldus de commissie, In het rapport wordt ook gesteld dat door het stichten van een bi bibliothekengemeenschap het getfd aan mankracht, kennis en msle riaal, dat in de bibliotheken ln Zee land voorhanden is, ter beschikkog zal komen van iedereen die een te- roep doet op welke Zeeuwse biblio theek dan ook. Factoren Na een moedige strijd is heden uit haar lang durig, smartelijk lijden verlost, onze lieve, zorgzame vrouw en moeder ELIZABETH ROELSE geboren De Kam, op de leeftijd van ruim 64 jaar. W. Roel se A. Roelse F. Roelse P. Roelse Westkapelle, 9 december 1969 Zuidstraat 41 De teraardebestelling zal plaatshebben op 12 december op de alge mene begraafplaats te Westkapelle. Laatste stap De heren Almekinders en drs W. Hiet- ka.mp, beiden raadslid, spraken hun ver- lering over het feit. dat de ARP deze .laatste stap' niet wilde nemen, vooral gezien de als sinds jaren bestaan- deuitstekende samenwerking binnen de vacatures gekozen. Voorts werd mededeling gedaan van het door vice-voorzitter de heer N. Verboon, had eerder met algemene stemmen me vrouw mr A. Hooij-Snoep, en de heren L. Slot en H. Huisken in de bestuurs- vakatures gekozen. Voorts werd modeling gedaan van het voornemen van voorzitter mr P. van Empel, niet ter vergadering aanwezig, j Souburg, om zijn bestuursfunctie neer te leggen. I De deelnemende Deelnemers De volgende blaasorkesten zullen te-rdag aan het eerste vrije concours deelnemen: Derde afdeling fanfare: ,Jong Euterpe' Heinkenszand, ,Con Ainore' Hoedekenskerke, Veere's Ge noegen' Veere, Tweede afdeling harmo nie: .Apollo' Wissenkerke. Eerste af deling fanfare: .Wilhelmina' Colijns- plaat. Afdeling uitmuntendheid fanfa re: ,Onda' Nieuw- en Sint-Joosland. Afdeling uitmuntendheid harmonie; ,EMM Kortgene. Ere-afdellng fanfare: .Excelsior' 's-Heer-Arendskerke, .Ons Genoegen' Kamperland. Ere-afdeling harmonie: .Kunst en eer' Zierikzee. Vaandelafdeling fanfare: .Euteipe' Heinkenszand, .Vlijt en Volharding' brassbands zijn: ,On« Heden overleed, onze geliefde schoonzuster, tante en oudtante ELIZABETH DE KAM echtgenote van Willem Roelse, op de leeftijd van 64 jaar. Westkapelle: L. Roelse L. Roelse- Huibregtsen Oostkapelle: M. Minderhoud- Roelse A. Minderhoud Haamstede: E. Dekker-Roelse J. Dekker Neven en nichten Na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, overleed mijn geliefde dochter en onze gelief de zuster, behuwdzus ter en tante ELIZABETH ROELSE geboren De Kam, op de leeftijd van bij na 65 jaar. P. de Kam P. de Kam W. de Kam M. de Kam-dé Witte A. de Kam A. de Kam- Minderhoud K. Gabriëlse-de Kam J. P. Gabriëlse S. Murre-de Kam P. Murre Neven en nichten O ISI d> De commissie betoogt verda, dat men zich in het bibliotbtó- werk niet langer kan veroorlo ven om in kleine eenheden denken. De taak, die de bibliothe- ken ook in de Zeeuw-se samenlt- ving te vervullen zullen krijgt: of reeds zouden moeten vervul len) is daarvoor ,te breed en It diep', zo wordt in het pleidooi gesteld. Gewezen wordt in dit verband op de steeds wassende stroom van publikaties in de vorm van boek, tijdschriftartikel enz. die niet alleen vraagt om een weloverwogen aankoopbeleid maar ook naar grotere mogelijk heden tot snelle documentatie. .A.ls factoren die zullen leiden tot een toenemend gebruik van de bi bliotheken worden genoemd uit breiding in duur en aard van onder wijs en, in Zeeland in het bijzonder, vestiging van de industrie, ver korting van de arbeidstijd, de steeds hogere eisen, die Worden gesteld aan het .bijhouden' van eigen orthvikke- ling, studie of beroepskennis ter wijl de openbare bibliotheek ook steeds meer de taak krijgt te funge ren als informatiecentrum; aldus de commissie, die de bibliothekenge meenschap beschouwt als een sys teem, dat past bij de aan de gaaf zijnde en ae te verwachte® ontwik kelingen. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC Heden ging, zacht en kalm, van ons heen, mijn lieve man, onze vader en opa GILJA.M HUGO BLIEK echtgenoot van Adriana Cornelia Lindhout, in de ouderdom van 76 jaar. Goes: A. C. Bliek-Lïndhout Leidschendam J. A. van Wilgen- Bliek K. van Wilgen Kloetinge: A. A. Polderman- Bliek D. Polderman en kleinkinderen. Goes, 9 december 1969. Breitnerstraat 64. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 12 december 1969 om 1 uur op de begraaf plaats te Kloetinge. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in het verenigingsge bouw Nieuwstraat. Geen bezoek aan huis. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden op 8 december van mevrouw B. J. ENSING - LAGERWEIJ Wij herinneren ons haar inzet voor de lectuur voorziening van bejaarde lezers en betreuren het verlies van een gewaardeerde collega. Bestuur, directie en personeel van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek Vlissingen, 9 december 1969 iN Heden overleed ln verpleeghuis ,Ter Poorte', tot mijn droefheid, mijn lieve moeder CORNELIA HEIJSTEK weduwe van Klaas van Slooten, in de ouderdom van 86 jaar. H. J. van Slooten Koudekerke, 9 december 1969, ,Ter Poorte'. Correspondentieadres Koningin Julianastraat 1, Middelburg. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer van verpleeghuis ,Ter Poorte'. De teraardebestelling zal plaatshebben, vrijdag 12 december 1969, om 13.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor familie en belangstellen den ln het geref. jeugdgebouw, Singelstraat 15 te Middelburg, die aanvangt om 12.25 uur en geleid zal worden door de weleerwaarde heer ds E. J- N, Kronenburg. Geen bezoek aan huis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4