Petrus Hondius Lyceum officieel in gebruik Onvoorzichtigheid eist veel doden op Zeeuwse wateren PvdA Rotterdam wil pas op de plaats met havenexpansie Panorama' neemt beweringen over bedrijven terug evoliion 2 ALMANAK Raad Aardenburg wil archeoloog voor provincie STUK OVER KOPPELBAZEN Koewacht, Zuiddorpe en Overslag willen samenwerken bij raadsverkiezing ACHT BELGEN OMGEKOMEN IN RUIM EEN JAAR Ondernemingsraad bij Aug. de Meijer in Terneuzen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 1969 MOTIES IN DE RAAD ROTTERDAM (GPD) Tijdens de dinsdagmiddag in de Rotter damse raad begonnen plenaire be handeling van de ontwerpbegro ting voor 1970 heeft de fractie voorzitter van de PvdA, drs. A. J. Lems, een drietal moties op de ta fel van het college, van burgemees ter en wethouders gedeponeerd, die aan het slot van de .drie daagse' in stemming zullen wor den gebracht, met de eventuele moties die door andere fracties nog in het vooruitzicht zullen wor den gesteld. De PvdA heeft zich, zo blijkt nït een van de moties, op het standpunt gesteld, dat het gemeentelijk havenbeleïd, zo lang er nog geen duidelijk nationaal beleid is, de volgende uitgangspunten als grondslag moet hebben: Bij eventuele uitbreiding van de Maasvlakte dient de zogenaamde de marcatielijn onverkort gehandhaafd te blijven; De gemeente mag geen medew king verlenen aan industriële ont wikkelingen die het katakter va.n Voorne-Putten ais agrarisch en re creatief woongebied zouden aantas ten; O De gemeente mag geen initial'v ven nemen tot een grote industriële ontwikkeling in de Hoeksche Waard, De PvdA, aldus deze motie, stemt wel in met de bereidheid van b en w om op verzoek van hogerhand op ambtelijk ni veau mee te werken aan onderzoekingen naar de wenselijkheid van industriële ontwikkelingen in of buiten de delta.. Twee andere moties van de PvdA be treffen de werking van het Overlegor gaan Zuidwest-Nederland en het uitgif- ;ebeleld van haven- en industrieterreinen. Onderhoudswerken provinciale wegen MIDDELBURG Op het kantoor van de provinciale waterstaat te Middelburg werd dinsdagmorgen namens gedepu teerde staten' van Zeeland het onder houden van de provinciale wegen in het jaar 1970 aanbesteed. Het betreft pro vinciale wegen op Schouwen-Duiveland, Tholen, Zuid-Beveland, Noord-Beveland, W alcheren, Wes t-Zeeu wsch-Vl aanderen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De laag ste drie inschrijvingen voor het onder houdswerk op Schouwen-Duiveland kwamen van: fa J. de Ruiter en Zn te Noordgouwe 202.800aannemings bedrijf Quist NV te Schiedam ƒ205.000 en J. de Oude's aannemingsbedrijf te Biervliet 210.000. Tholen: fa J. v. Vos sen Zn te St-Annaland ƒ207.400: fa gebrs J. en M. Moerland Zn te St- Annaland 223.000 en Leenhouts aan nemingsbedrijf te Sluis ƒ230.000. Zuid- Beveland: fa H. v. Sabben Zn te Goes ƒ309.350; fa Boone Besuyen te Goes J 312.000 en fa H, A. den Exter te Goës ƒ313.000. Noord-Beveland: fa P. A. Remeeus Zn te Kats ƒ221.700; J. de Oude's aannemingsbedrijf NV te Biervliet ƒ223.000 en Leenhouts aanne mingsbedrijf te Sluis 225.000. Walche ren: fa Verduyn en Ovaa té. Souburg ƒ328.350; fa K. T. de Oude te Bier vliet ƒ330.000 en fa A. C. v. Hee te Kamperland 335.000. West-Zeeuwsch- Vlaanderen: fa P. R. Toussaint Zn te Cadzand 345.000; Leenhouts aanne mingsbedrijf te Sluis 350.000 en NV aannemingsbedrijf v-h P. M. v, Noor- denne Zn te Hardinxveld - Giessen- dam. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: fa: gebrs Lucasse te Kloosterzande ƒ306.000; fa De Ruijsscher Zn te Biervliet 310.000 en aannemingsbedrijf M. P. Hol NV te Hulst 312.000. (ADVERTENTIE) U vindt de volledige kollektie edelsteenkundige f.g.a./g.i.a. diamantexpert g.i.a, lijnbaan 92 - oostzeedijk 155 lel. 11 6670 rotterdam Leeuwse Sabotage Een zich ongedwongen bewegend inwoner van Zoutelande, bij velen bekend als een jolige borst die het leven mintis onlangs geheel dërstemmetje. Dat -is even wen nen, maar wel lief. Toch kijkt de man wat zorge lijk de laatste tijd. De dagen tel len, d-e rimpels ook. Want, mét het kind is de jalouzie in huis gekomen. Lang vóór het kind bébaasde onze man een hond, een zich hoog op de ranke poten bevindend bruin- gevlamd wezen dat zijn gedrag en voornaam, uiterlijk weerspie geld ziet in de naam Heer Bom mel. Deze Bommel nu duldde na een aanvankelijke tijd van alleenheer schappij een klein katje. Torn Poes van name, dat er volgens de baas ook best mocht zijn. Bom mel was er tenslotte oolc. Tot zover ging alles goedmaar zo meldt de baas ons desgevraagd .nu is het pikt dat ook nog geluid maakt, gaat hem te ver. Eén keer heeft hi) In de wieg geloerd en zich toen met een half dichtgeknepen uiterst- leep oog van het storend tafereel afgewend. Samen met Tom Poes is er nu nog blijkbaar een sabotage-actie op touw gezet. De familie miste namelijk al vrij vlug de fles. Na enig speuren vond de jonge vader hem terug in.... de honaenmand. Tom Poes spon er hoorbaar ga ren bij. De speen is nimmer weer gevonden. AARDENBURG De gemeenteraad van Aardenburg besloot tijdens de raadsvergadering' dinsdag met. alge mene stemmen een motie te zenden aan gedeputeerde staten van Zeeland over de wenselijkheid om een provinciaal archeoloog' aan te stellen; hetzij le-: mand met een volledige dagtaak, hot- zij met een gedeeltelijke taak. De raad was van mening dat dit een kwestie van algemeen Zeeuws belang was, niet alleen omdat er in Aarden burg op het gebied van rijksbodem- kundig. onderzoek zoveel wordt ver richt, maar zeker omdat de provincie een dergelijke vakman dringend nodig heeft. De voorzitter wees in dit ver band op een uitgebreid artikel over de ze kwestie in de PZC. (ADVERTENTIE) KORT GEDING NU WELLICHT VAN DE BAAN TERNEÜZEN Het weekblad .Panorama' gaat in nummer 52. dat binnenkort verschijnt, de op merkingen herroepen, enkele we ken geleden gemaakt in een artikel over de activiteiten van koppelba zen in Zeeuwsch-VIaaTideren. De Zeeuws-Vlaamse bedrijven De Pooter uit Axel. Stoffels uit Ter- neuzen en Van Goethem uit Hulst werden daarin afgeschilderd als koppelbazen die met kinderen werken'. Deze beweringen tekende de journalist Herman Labruyère blijkens zijn ar tikel op uit de mond van Agnes Puyn van de katholieke werkende jon geren uit Vlissingen. De drie firma's na.mecn cleze zinsnede niet. De Poortei schakelde de Oostburgse advocaat mr de Mul in. Van Goethem en Stoffels wendden zich tot de Terneu- zense advocaten mr H. J. Q. en mr G. Ticheiman, teneinde een kort geding aan te spannen tegen het weekblad. Geen geding Zover komt het nu vermoedelijk niet, aangezien .Panorama's' hoofdredac teur Vermeulen positief heeft ge reageerd op een sommatie van de advocaten om alsnog tot rectificatie over te gaan. Mr H. J. Q. Tichel man: ,De heer Vermeulen zei wel, zelf een tekst te willen opstellen. Hij volgde dus niet de door ons ge maakte rectificatie.' Het stukje waarin .Panorama' de gewraakte opmerking her-roept, za) in een kader komen te staan. Degene aan wie de beweringen wor den toegeschreven, mejuffrouw Puyn, leidster van de KWJ uit Vlissingen, dezer dagen door .Panorama' gebeld ,Ik heb toen gezegd dat die opmerkin; over .koppelbazen die met kinderen wer ken' niet door mij is gemaakt. Maar verder sta ik nog steeds achter de te neur van het verhaal. Dat heb ik ook .Panorama' laten weten.' Volgens mr Tichelman zullen de be drijven in eerste instantie de rectifi catie afwachten. Daarna wordt beslist over eventuele verdere stappen. KOEWACHT In Koewacht, Zuiddor pe en Overslag bestaan plannen om bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Axel met een gemeenschappelijke lijst uit te komen. Bij de samenstelling van deze lijst zal politieke gezindheid g'een enkele rol spe len. In principe zou de fractie Koewacht- Zuiddorpe-Overslag ongeveer een derde van het totaal beschikbare aantal (15) raadszefcels kunnen bezetten. In verband met de samenstelling van de nieuwe lijst zullen zowel in Zuiddorpe als in Koewacht vergaderingen worden belegd. De eerste bijeenkomst vindt morgen (donderdag)avond om half acht plaats in zaal De Schepper te Koewacht. Nieuwe vlet rij kswaterstaat Dezer dagen kreeg het personeel van de rijkswaterstaat Schelphoek de beschik king over een nieuwe vlet. De eigenaar de vlet, de heer H. Verhoeven, heeft ,-eeds bij de waterstaat Schelphoek in gebruik zijnde vlet ,Wim' van de hand gedaan en een geheel nieuwe aange schaft. Deze vlet welke de naam .Delta' heeft gekregen, kan tevens als sleepvlet worden gebruikt. Nieuwbouw bij Emulsion Holland NV ZIERIKZEE De fabriek van emulga- toren, Emulsion Holland NV te Zierik- zee, gaat op het fabrieksterrein aan de Grachtweg een nieuw grondstoffenma- gazijn bouwen. Het wordt uitgevoerd door de Zuid-Nederlandse Staalbouw NV uit Fijnaart. VANDAAG OPENING VOORUITGANG IN ACCOMMODATIE TERNEÜZEN Zeventien leslo kalen, elf vaklokalen, een talen- prakticum, een bibliotheek en een vleugel voor de administratie; dat zijn zo de belangrijkste karakteris tieken van het nieuwe Petrus Hon dius Lyceum aan de Zuidland- straat in Terneuzen, dat vandaag, woensdag, door dr P. J. Gathier van het ministerie van onderwijs en wetenschappen officieel in ge bruik wordt gesteld. Een school gebouw, waarop Terneuzen lang heeft moeten wachten. AI in 1938 werd er over nieuwbouw c.q. uit breiding van het lyceumgebouw gepraat. Wat het aantal lesruimten betreft is de nieuwe school nauwelijks groter dan het uit 1913 daterende gebouw aan de markt., waarbij na de tweede wereldoor log vrijwel jaarlijks houten noodlokalen werden geplaatst om ruimte te maken het groei ae ai marge is wel erg klein. Misschien ko men we volgend jaar al moeilijk te zit- -Hn'. Het meest opvallende kenmerk liet nieuwe Petrus Hondius Lyceum is de .koppeling' met het (gemeen telijk) Zuidlandtheater. De schouw burgzaal functioneert overdag als aula van het lyceum; het overblijf lokaal van de school doet 's-avonds dienst als foyer van het theater. Een combinatie die tot nog toe erg goed voldoet, zo zegt drs Jansen. ,De behoeften van de school en van het Zuidlandtheater liggen duidelijk naast elkaar. Wij gebruiken de ruimten over dag, het Zuidlandtheater 's-avonds'. Hij voegt er aan toe, dat het de bedoeling is de schouwburgaccommodatie zo opti maal mogelijk te gebruiken. Gedacht wordt aan lessen pantomime en bewe gingsexpressie voor de lagere klassen en aan oefeningen spreekvaardigheid voor de bovenbouw. In verband met het dubbele gebruik van de schouwbur; komt de toneelmeester waarschijnlijl voor een deel in rijksdienst. Het nieuwe lyceum beschikt sinds zeer kort over een volledig uitgerust talen als een bijzonder waardevol hulpmiddel wordt beschouwd, ook belangstelling te zijn van buiten het onderwijs. Het staat nu al vast dat er avondcursussen zul len worden gegeven in, ondermeer, Frans. Bij de inrichting van het talen- practicum is welbewust afgeweken van een cabine-indeling'. Iedere leerling heeft een normale schrijftafel voor zich, waardoor het mogelijk wordt meer af wisseling in de lessen te brengen, Het is overigens niet de bedoeling de klas sieke methoden van taalonderwijs vol ledig over boord te zetten. Naast het practicum-onderwijs worden nog .nor male' lessen gegeven. Het Petrus Hondius lyceum werd de af gelopen jaren geconfronteerd met een bijzonder sterke toename van het leer lingenaantal. Dat was trouwens de re den dat tot driémaal toe uitbreidings- en moderniseringsplannen voor het oude schoolgebouw van tafel werden geveegd. Momenteel telt de scholengemeenschap 540 leerlingen. Hoewel het leerlingen aantal op zich door de sterke differen- jeheel betreft is de vooruitgang duidelijk?" Toch noemt drs A. .J Jansen, rector van de rijksscholengemeenschap Petrus Hondius; het jammer dat het ontwerp voor de het eerst gaan profiteren. Een bijzon derheid is, dat de technische uitrusting waarde 22.000,kon worden aangeschaft dankzij bedragen van het bedrijfsleven en van particulieren. In het talenpracticum kan audio-visueel on derwijs aan 30 leerlingen tegelijk wor den gegeven. Tedere leerling beschikt over een eigen bandrecorder en staat in verbinding met de leraar of met zijn medeleerlingen. Er blijkt voor het talenpracticum, dat riode stamt. ,Wat je door de huidige ferentiatie van het onderwijs nodig hebt zijn veel kleine ruimten. Echt ruimte gebrek hebben we nu nog niet, maar de Het nieuwe complex rijksscholen gemeenschap en Zuidlandtheater in Terneuzen. (Foto PZC) is bereikt. Uitbreiding is overigens zonder meer mogelijk. Wel is de sterke leerlingen toename van enkele jaren geleden wat afgevlakt door de stichting van een de pendance van het christelijk lyceum voor Zeeland in Terneuzen. Door de leerlingen van het Petrus Hon dius Lyceum zal de officiële ingebruik name van de school officieus werd de school begin oktober betrokken worden meegevierd met meerdaagse fes tiviteiten. Morgen (donderdag) avond en vrijdagavond wordt er een toneelstuk opgevoerd. Voor de onderbouw is vrij dag een creatieve dag georganiseerd onder deskundige leiding kan er aan volksdansen, muzikale expressie, schil deren en tekenen alsmede aan 't maken van poppen en wandkleden worden ge daan. Zaterdag is er een open sportdag, waaraan nog zeven andere scholen deel nemen. Polyester bootjes levensgevaarlijk GOES De dood van de Belgische sportvisser R. H. F. van Limbergen heeft het aantal Belgen, dat sinds be gin november vorig jaar in de Zeeuwse wateren is omge komen, op acht gebracht. Vijf van deze acht waren sportvissers, drie amateur zeilers. De ongelukken zijn voor het grootste deel te wij ten aan onvoorzichtigheid. Op maandagimoi 1968 werd op een 'oude houten met blik besla gen roeiboot vermist. Het scheep je met buitenboordmotor was zon dagmorgen van de Rattenkaai bij Rilland-Bath met drie Belgische sportvissers aan boord vertrok ken voor een vistocht. Met een helicopter en met drie rijkspoli- tiebotèn is er gezocht. Donderdag 7 november werden de lichamen van twee opvarenden gevonden. Het derde stoffelijk overschot kwam pas maanden later terecht. Een complete Belgische jongeren vereniging, 32 man tn twaalf zeil boten ging zondag 30 maart dit jaar varen op het. Veerse Meer. Het weer was goed, toen het ge zelschap in twaalf BM's het wa ter op ging. In de loop van de dag sloeg het echter om. Botenver huurder Van Belzen wist tijdens de harde wind, die opgestoken was, met zijn eigen zeilboot nog een aantal schepen naar de vei lige kant te loodsen. Opvaren den van andere vaartuigen kwa men op de Haringvreter terecht. Ze werden daar in de loop van zondagnacht afgehaald. Even dacht men, dat iedereen weer pre sent was. Niemand had een lijst met namen vaar alle aanwezigen. Pas de volgende dag bleek, dat nog drie Belgen werden vermist. Dinsdag 1 april werden de twee lichamen geborgen, het laatste lijk werd een maand later gevon den. In de loop van het jaar verdron ken twee Belgische sportvissers, omdat ze uit hun visböotje wer den geslagen. Talloze malen wer den de rijkspolitie te water en schipper C. Schot van de reddings boot President Jan Leis gealar meerd, omdat ergens bij slecht weer een ontoereikend visvaar- 'tuigjë in moeilijkheden was. Vaak werdén de problemen veroorzaakt door weigerende buitenboordmo toren. Richtlijnen Er moeten richtlijnen, komen voor sportvissers', meent <le Goesenaar G. J. J. Neels van de federatie Delta-vissers. Hij is van plan, om samen met de rijkspolitie te water en de ANWB te bekijken, hoe men tot deze richtlijnen kan komen. Volgens de heer Neels worden er door veel Belgen te grote risico's genomen. Velen maken er gebruik van onbetrouwbare polyester bo ten. ,Zo'n boot is en blijft een hobbelig ding, bij windkracht drie of vier is het levensgevaarlijk. De hoot kiept misschien niet di rect om, maar door een flinke golf sla je er zo uit'. Dat is ook gebeurd met de Bel gische visser, die zondagnacht di rect na zijn redding overleed. Met zijn vriend vertrok hij zondag morgen in een kleine polyester boot vanuit het Goese Sas. Vol gens de exploitant van het café aan het Sas de heer W. J. van Gilst viel toen het weer wel mee. De vissers waren om twee uur terug in het café. Eén van hen was overboord geslagen en wilde droge lderen aantrekken. Toen dat was gebeurd, gingen ze weer het water op. Ze zouden om vijf uur terug zijn. Vlak naclat ze vertrokken begon het te sneeuwen. Het was toen volgens de heer Van Gilst onver antwoord om te blijven varen. ,Het zijn zelfmoordpogingen om met zulk weer ver uit de kant te gaan', zegt de heer Neels, ,je kunt dan in zo'n bootje geen ri sico's nemen. Door de sneeuw kan je niets zien. Als ze maar een kompas aan boord hadden gehad, dan hadden zet bij Noord-Beve land aan land kunnen komen'. De Federatie Delta-vissers speelt met de gedachte een folder te la ten maken, waarin een groot aan tal wenken voor do zee-visserij komt te staan. Mensen, die met een klein bootje gaan vissen, zou den verplicht moeten worden die folder aan boord te hebben', meent de hoofdredacteur van De Sport visser, de Eindhovenaar C. van Hengten. ZijnTolad, zo kondigt hij aan, zal een Belgisch sportvissersblad ge heel gratis artikelen gaan leve- - ren over het vissen in de Zeeuw se wateren. Met enkele andere sportvissers heeft de heer Van Heugten een onderzoek verricht naar de bruik baarheid en de veiligheid van po lyester jollen. ,Er zijn er enkele, die goed zijn, die andere zijn drijvende doodskisten', meent hij, Veel moeilijkheden worden vol gens deze deskundige veroorzaakt door Belgen, die met slecht weer in deze sieelite boten veel te gro te risico's nemen. Vaste regels stellen, voor dege nen, die het water op gaan, is volgens de heer Van Heugten .haast niet te doen'. Wel voelt hij er veel voor, om speciale sport vissershavens aan te leggen en de ligplaatsen in die havens té binden aan regels met betrekking tot de kwaliteit van de boot. In ieder geval moeten degenen, die met kleine bootjes uit vissen gaan, voldoende reservemateriaal aan boord hebben. Volgens de hoofdredacteur van De Sportvis ser hebben veel Belgen een .te korte ankerlijn. Als het anker zij delings is uitgeworpen en het bootje ligt strak aan de lijn, kan Stille getuigen van een drama: 5 november 1968Oosterschelde, (Foto PZC) het makkelijk omslaan door een grote golf. ,De ankerlijn moet minstens vijf keer zo lang zijn als de grootste diepte van het water'. Schipper C. Schot noemt het on geval van de Belgische vissers hét afgelopen weekeinde .onbe grijpelijk'. ,Het zijn mensen, die glad geen ervaring hebben', zegt hij' ,ze hebben ons zien schijnen toen we aan het zoeken waren. Die vissers hebben toén alleen maar een luciferdoosje aangesto ken, terwijl zo dertig liter ben zine aan boord hadden. Als ze dat hadden aangestoken, hadden we ze wel gezien'. Volgens Schipper Schot is het dit jaar heel erg' geweest met roeke loos uitvaren. De polyester boot jes, die veel vissers gebruiken, noemt hij vuile pestbóotjes. Ze moesten die dingen verbieden, je hebt er de grootste ellende van'. De heer Schot heeft de ervaring, dat het zinloos is om vissers te waarschuwen, als ze uitvaren in ontoereikende bootjes bij slecht weer. ,Ze weten het allemaal be- i ze kunnen o zo goed varen'. dat tea In de praktijk' valt dat tegen: ze IS. hebben van varen liét is hun vak niét', aldus dé heer,. Meldplicht Een ding zou volgens de schipper het gevaar kunnen verminderen: .•bij het vertrek moet men 'n meld plicht invoeren'. Degenen, die. met een boot wegvaren, moeten eerst zeggen: daar ga ik heen en zo laat ben ik terug. Dan moeten ze ook de namen, van de opvaren den achterlaten. Mocht men dan onverhoopt elders aan land ko men, dan moet men daarvandaan onmiddellijk de plaats van ver trek bellen om te zeggen, dat ai- les in orde is. Op deze wijze kan voorkomen worden, dat er alarm wordt geslagen voor veimiste bootjes, die bij nader onderzoek allang in veiligheid zijn. Tot nu toe gebeurt diit nog vaak'. .Afgelopen zaterdag heeft do rijkspolitie te water nog gezocht naar twee vissers, die noodseinen hadden gegeven. Het was loos alarm, maar terwijl <ie politie in actie was, zaten de vissers in een café in Verseke. (ADVERTENTIE) Het hele jaar open Uitgezonderd 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Het Evoluon: een futuristisch bouwwerk, enig ter wereld. Dynamisch tentoongesteld: de evolutie van onze samenleving, de mens, de wetenschap en de techniek. Het Evoluon: een uitstekend doel voor een dagje uit met uw hele gezin. Airconditioned Evoluon, direct aan de E38. Ruim parkeren; een gezellig restaurant. gesticht door philips in 191" TERNEUZEN Bjj Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart, expeditie en agentuur mij NV in Terneuzen *- ondernemingsraad gevormd. De bestaande uit zeven personeelsleden, zal zich bezighouden met alle zaken die de verhouding personeel-dircctie raken. Zo wordt ondermeer gewerkt aan een concept-overeenkomst waarin primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden van Si Aan de oprichting va.n een onderne mingsraad zijn voorbereidende werk zaamheden van een zg kerngroep'_bin- nen het bedrijf voorafgegaan. Deze kerngroep werkte al sinds juli. De on dernemingsraad, die begin deze maand werd gekozen, staat onder voorzitter schap van de heer J. Jonckheer, direc tielid van de firma De Meijer. Vorige week is er een eerste vergadering ge weest. Van de raad maken deel uit de heren J. Blok (leidinggevend kaderper soneel). A. Dieleman, J. Everaart en A. Waheke (havenpersoneel, contro leurs, bazen), N. Hamelink (technisch personeel) en J. van Troost en R. va Waterschoot kantoorpersoneel Hulp Hansweertse arts ingeroepen op Panamees schip HANSWEERT Op liet Panamese zeeschip .Splendid-Sea' (10.000 brt) liep dinsdagmiddag een matroos enkele hoofdverwondingen op toen hjj getrof fen werd door een vallende laadboom. De Hansweertse arts J. de Beij werd •---Inktvis naar Het schip Mejuffrouw R. Baas te Nieuw- en Sin,- Joosland slaagde cu.m laude voor tot diploma wijkverpleging. MIST Overwegend droog met op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking maa' ook enkele verspreide opklaringen. Zwak ke tot matige wind uit zuidelijke richtin gen. Ongeveer dezelfde temperaturen au gisteren of iets lagere. Vooruitzichten voor donderdag en vrij' door het bergingsvaartuig Inktvis naar de Splendid-Sea' gebracht. Het schip dat ter hoogte van Hansweert voer, was op weg naar Antwerpen, had via Vlis- singen-radio om medische hulp verzocht. Na eerste hulp van dokter De Beii heeft het schip met de matroos zijn reis ver volgd. Examens Ongeveer normale temperaturen en la ter waarschijnlijk regen of motregen. Weersvooruitzichten in cijfers over Nederland: Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 2; min. tempi omstreeks normaal; max. temp.: streeks normaal: kans op een droge F riode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: w procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 3; nun. teW van ongeveer normaal tot 4 graden c- ven normaal; max. temp.: van ongew» normaal tot 4 graden boven norma»' kans op een droge periode van minsw;j> 12 uur: 70 procent; kans op een g1* droog etmaal: 40 procent. Normalen voor 12 tot 16 december: min. temp. max. W Den Helder 2 Belde 0 De Bilt 1 Vlissingen 2 Vliegv. Zcl.-Limburg 1 '11 december Zon op Maan op ZON EN MAAN onder g onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2