M. J. van Poelje weer P vdA-lijstaanvoerder Belgen aan de bevriezings- dood ontsnapt Bodemonderzoek in Zeeland 2 WEER WATER IN HERENGRACHT TERNEUZEN STREVEN MAR GOEDE INFORMATIEBELEID' Gekozen raad PPR ALMANAK T oeristenbelasting Cï/i/tf/ti/i/il/re 0' Assistent GLADHEID SPEELT VERKEERPARTEN IN ZEELAND Overbelast Goodwill ,Het vergeetboek' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 DECEMBER ity| VOOR STATENVERKIEZINGEN KUNST GOES Met algemene stemmen heeft de jaarvergadering van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid zaterdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes de heer M. J. van Poelje herkozen als lijst trekker voor de provinciale statenverkiezingen. In een korte inleiding over socialistische politiek in Zeeland ging de huidige gedeputeerde in op enkele hoofdlijnen in het beleid, dat de PvdA voorstaat. De heer Van Poelje stelde, dat ,een verdergaande industrialisatie een niet uit de weg te gane eis' is. Hij achtte een gevarieerde werkgelegenheid door industrialisatie van het Wcsterscheldegebied gewenst. Overigens dient dit, aldus de heer Van Poelje, niet ten koste te gaan van de volksgezondheid. In dit verband wees hij op de weigering vorige week van een asbestfabriek. Via zeer langdurige en af en toe ver warde verkiezingen kwam zaterdag de kandidatenlijst voor de provinciale sta ten tot stand. De .kop' zag er tenslotte als volgt uit: 1. M. J. van Poelje, Vlis- singen; 2. J. Stenvert, Terneuzen; 3. P. A. Roels, Sint-Maartensdijk; 4. C. Hoek, Goes; 5. PPR; 6. A. C. van Overbeeke, Kruiningen; 7. J. J. Vergouwe, Bres- kens; 8. mevrouw C. C. van Zanten- Luysen, Vlissingen; 9. W. Don, Middel- hurg; 10. E. J. Prins, Goes; 11. J. Boersnia, Brouwershaven; 12. mr K. Keuning, Zierikzee; 13. R. Hol, Terneu zen; 14. N. Filius, Kort gene; 15. A, M. Visser, Middelburg. De heer P. J. Huijbrecht uit Terneu zen lichtte een voorstel van' zijn af deling toe om te komen tot een geko zen raad. die in Zuidwest-Nederland zal worden belast met ruimtelijke orde ning. de industrialisatie, het tot stand brengen van zeehavens en het finan- Ken ander hoofdpunt van het provin ciaal beleid moei, aldus de PvdA-lijst- aanvoerder, zijn het streven naar vroeg tijdige informatie, waardoor een zinvol le discussie met geïnteresseerden in een bepaald stuk beleid mogelijk wordt: ,Als geïnteresseerden vraagtekens bij een be paald beleid zetten, mogen bestuurders daar niet aan voorbij gaan. Politieke belangstelling is het zout in de pap, die democratie heet'. Heit beleid van het provinciaal bestuur moet volgens de heer Van Poelje op meer gericht zijn dan op alleen wel- vaartsvermeerderende factoren. Hij vroeg ook aandacht voor zaken als re creatie, sportaccomodatie voor alge mene vrijetijdsbesteding, ruimere mo gelijkheden voor deelname aan de scho ne kunsten (,de subsidies zouden toch niet in zo'n overweldigende mate moeten gaan naar de mensen, die dat het minst nodig hebben') en schoolverzongings diensten. Wat de financiering van der gelijke plannen betreft zei de heer Van Poelje: ,De gemeenten en de provincie kunnen dit niet allemaal betalen. Het is voor mij volkomen onbegrijpelijk hoe dit kabinet dankzij de door het evan- felie geïnspireerde meerderheid van de weede kamer akkoord kon gaan met een belastingverlaging van 900 miljoen in twee jaar. Daarmee zegt men dus dankzij de christelijke inspiratie, dat zaken als schoolverzorgingsdiensten, so ciale woningbouw, krolopruiming en der gelijke moeten wachten ten bate van een belastingverlaging. Ik kan uit de grond van m'n hart niet anders zeggen dan, dat ik deze belastingver laging a-sociaal vind en onrechtvaardig, verdeeld bovendien. Ik geloof, dat we dit in de komende maanden wel duide lijk kunnen maken aan de kiezers. De eventuele samenwerking met de Po litieke Partij Radicalen was een uit voerig punt van discussie. Gewestelijke secretaris P. A. Roels lichtte toe, het landelijk bestuur van de PPR veel mogelijk Ls, met eigen lijsten wil uitkomen om op die manier de aanhang van deze partij met het oog op de ka merverkiezingen van 1971 te kunnen meten. Ook in Zeeland is de PPR mo menteel zeer actief: in nog geen twee maanden steeg het ledental van zes tot tachtig. Op 9 december zal de PPR-Zeeland beslissen of zij met een eigen lijst uit komt of niet. De heer Roels zei, dat de verwachting is, dat de PPR met een eigen lijst meer stemmen kan .loswer ken' van de confessionele partijen dan in het geval deze partij het aanbod van de PvdA aanneemt om de vijfde en de zeventiende plaats op de kandidaten lijst te bezetten. Het PPR-bestuur had laten weten, dat nu de kans bestaat, dat de PPR in Zeeland met een beken de kandidaat (het vorige week uit de KVP getreden statenlid J. F. van de Voorde uit Sluiskil) kan uitkomen, de reden des te dringender is geworden om met een aparte lijst uit te komen. een verkiezingsprogramma en bij het voeren van verkiezingsacties. Na ampel beraad besloot de Zeeuwse PvdA het aanbod (de vijfde en de zeventiende plaats) te handhaven. Secretaris Roels deelde nog mee, dat het wetenschappe lijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beckmanstiehting, op het ogenblik uit zoekt of het inderdaad mogelijk is bij statenverkiezingen lijstverbindingen tot 6t.and te brengen. Veer Zijpe wegens motorpech gestremd ZIJPE Het veer Zijpe - .Anna Jaco- bapolder is zaterdagmiddag geruime tijd gestremd geweest wegens bet uit vallen van de veerpunt. Deze boot had te kampen met motor storingen, die niet snel verholpen kon den worden. Op dat moment verviel het veer voor auto- en verder gemotoriseerd verkeer en kwam een kleinere boot in de vaart die hert: overzetten voor voet gangers kon overnemen. Om half zes werd ook deze boot uit de vaart ge nomen omdat het door de ongewone ma nier van afmeren voor de passagiers bij donker levensgevaarlijk afstapper was. De stremming ia inmiddels opgehe ven. Leeuwse Angsf Een Goese kleuter heeft een hele moeilijke week doorgemaakt. Het, ventje toonde zich, met de komst van de sint in het verschiet, zeer verontrust. Z'n ouders begrepen er niets van: het vorige jaar had ie waarachtig nog, bi] sint op de knie, kraaiend van plezier z'n knuistjes in de baard van de oude geslagen en alleen dankzij een .snelle reactie wist de vermomde z'n gezicht te redden. En nu was er ineens die enorme angst, die het ventje erg scheen te drukken. Toch gaf hi] ook ditmaal de sint weer onbevangen een handje; toen de kindervriend bin nenstapte, klaarde het gezicht van het, ventje geheel op, alle zorgen schenen van hem af te vallen. Maar hij had toch duidelijk in zak en as gezeten. Later bleek, dat die angst een heel andere oorzaak had. Het ventje was alleen maar hang geweest., dat de oude baas het niet sou ha lf>i, dat sinterklaas dood zou gaan nor/ voor hij de presentjes had af gedragen. eieren van een daarmee gelijklopend welzijnsbeleid: .We moeten af van al dat chauvinistisch geknutsel van dit ogenblik'. De afdeling Terneuzen wilde dat het gewestelijk bestuur van de PvdA voor de instelling van een der gelijke raad naar het voorbeeld van onder meer de Rijnmondraad zou ijveren. Het gewestelijk bestuur was het in het algemeen wel met het voor stel eens, maar vond de zeggenschap van de Rijnmondraad te klein om dati instituut als voorbeeld te nemen. De heer E. de Priester uit Vlissingen stel de voor eerst een eensluidend stand punt van de PvdA betreffende de ruim telijke ordening van Zuidwest-Neder land vast te leggen. Het gewestelijk bestuur zal in deze richting verder wér ken. De heer Van der Klooster uit Haam stede zette zich af tegen het heffen van een toeristenbelasting: ,\Ve moe ten niet steeds verdergaan met het hef fen van indirecte belastingen'. Hij had van de statenfractie een duidelijker stelllngname verwacht: ,Ik vind het geen standpunt als je zegt: 't is niet haalbaar, daarom steunen we de door ons afgekeurde toeristenbelasting maar'. De heer A. Don uit Oostkapelle was niet tegen toeristenbelasting: ,Als de i zien, dat er met hun geld iets gebeurt kun je wel aankloppen. natuurlijk wel een kwalijke zaak, dat bijvoorbeeld riolering moet worden aangelegd ten koste van voorzieningen voor de eigen bevolking'. De heer W. Don: ,We zijn het er over eens, dat dit kabinet naar huis moet. Als deze regering niet voldoende gelden beschik baar stelt dan zullen raden en staten die lasten wel móeten opleggen aan de eigen bevolking, zij het. dat hierbij dan een duidelijk protest naar voren komt'. De heer C. Hoek uit Goes, die dit onder werp in de provinciale staten had be handeld, zag wel een mogelijk alterna tief voor een toeristenbelasting, name lijk de vorming van een fonds voor de sociale infrastructuur, óók voor de re creatiegebieden. (ADVERTENTIE) de echte jgjfo, ïlipimi» griepbestrijder V|r SidAti pijnstillende, koortswerende, snelwerkende cachets Domburgse visser haalde 10 kilo kabeljauw boven DOMBURG Met een werphen gel en een nylondnraad 1/0-100 mm haalde de Domburgse sportvisser Piet van Keulen zaterdag een ka beljauw van tien kilo uit het wa ter. Het 99.5 centimeter lange visje verschalkte de in kikvors- pak gehulde Van Keulen halver wege Domburg en Westkapetle. Het kikvorspak was in dit ge val geen overbodige luxe. Bij het binnenhalen kwam de kabeljauw ondner water achter een steen vast te zitten. (Slot van pagina 1 .Dit betekent voor Zeeland een veel zwaardere belasting dan voor een provincie van meer dan een miljoen inwoners. Ons voorlopig standpunt is dan ook, dat wij op het .aanbod' van het ROB niet zonder meer kunnen ingaan' zeg gen gs in hun sociaal-culturele ontwikkelingsschets. ,Dat betekent niet, dat wij niet het belang erkennen van een archeoloog voor een provincie als deze zei ons gedeputeerde A. L. van Gcesbergen desgevraagd. .Alleen op financiële gronden kunnen wij dit aanbod niet aanvaarden. Ons is niets bekend van het eventueel terugroepen van de heer Trinipe Burger. Zou het ROB dit willen, dan moeten we rond de tafel gaan zitten en met het rijk praten, want wij staan wel op het standpunt dat Zeeland niet zonder een archeoloog kan. Dat kan niet, en dat mag ook niet', aldus de heer Van Geesbergen. Maar budgettair kunnen wij het onder de destijds gestelde voorwaarden niet permitteren. De ge deputeerde herhaalde: ,Maar aan de andere kant zijn wij ons wel bewust, dat Zeeland bij wijze van spreken geen dag zonder een archeoloog kan'. stellen. Daar waren ook kleinere provincies bij. Men moet in Zeeland niet altijd blijven kijken naar het inwonertal. Geprobeerd zou moeten worden of de minister een kleine provincie als de onze dan niet tege moet wil komen'. ,De minister spreekt zelfs van op rukkende bulldozers, die het onder zoek naar bodemschatten in gevaar brengen, en constateert, dat van uitstel afstel kan komen. De minis ter wijst dan ook op een stuk waar devol cultureel erfgoed dat dan ver loren kan gaan. In Zeeland rukken do bulldozers in snel tempo op. Daar om is deze zaak urgent. Anders zijn we straks to laat', aldus de heer Du- sarduijn. gemeld. De ontwikkeling in Zeeland zal het aantal vondsten zeker doen verhogen. Tot de kleinere objecten kan bijvoorbeeld gerekend worden de loop van de oude Arne, die werd ontdekt onder het oude politiebureau van Middelburg. Geld en mankracht ontbraken om het onderzoek naar de loop van deze rivier verder voort te zetten. Het is al meer voorgekomen, dat de in de delta werkzame archeo loog bepaalde objecten moest laten varen vanwege tijdsgebrek. VLISSINGEN De enkele cen timeters sneeuw die dit weekend in Zeeland zijn gevallen, hebben de weinige automobilisten die zich op de wegen lieten zien, nogal wat moeilijkheden bezorgd. Ernstige ongelukken zijn er echter niet van gekomen. Glij- en slippartijen met blikschade werden uit verschillende plaatsen gemeld, maar de verkeersgroep Middelburg van de rijkspolitie kon niet anders zeggen dan dat het .allemaal nogal meeviel'. In Koudekerke deed zich een botsing voor waarbij ondanks de geringe snel heid van béide auto's, heel wat mate riële schade het nare gevolg was. Uit de richting Koudekerke naderde zondagmiddag om vier uur de perso nenauto van P. F. uit Zoutelande. Even- de de personenauto van K. M. uit Mid delburg. Precies in de bocht raakte de wagen van F. aan het slippen en botste daarbij tegen M. Mevrouw M. werd met een hoofdwond overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. Beide auto's moesten worden weggesleept. Dat was dan voorzover zondagavond bekend het ernstigste slipgeval. Op de gro te wegen met uitzondering van de Zeelandbrug was pekel en zand ge strooid. TERNEUZEN Er staat voor liet eerst na anderhalf jnar weer water in de Terneuzense Heren gracht en de Oostkolk. Zaterdag morgen is er een begin gemaakt niet. het vullen van gracht en kolk, een karwei waar zo'n 12.000 kubieke meter water voor nodig Aangezien de werkzaamheden ge leidelijk verlopen om de nieuw aangelegde oevers te sparen, zal het, naar wordt aangenomen, tot eind deze week duren voor de Herengracht en Oostkolk met hun water .op peil' zijn. Zoals bekend komt er ongeveer 1 meter water in te staan. In de anderhalf jaar dat de He rengracht heeft drooggelegen is ar gewerkt aan het verbroeden van het wegdek aan de kant van de Heren- en Rosegracht. Het water oppervlak werd (uiteraard) be langrijk kleiner, maar daar staat jen winst aan parkeerplaatsen te genover. Rond de gracht kunnen nu 85 auto's staan. Op de foto: de Herengracht, voor het eerst na anderhalf jaar weer gevuld met water. (Foto: PZC) Inbrekers stalen gelijkrichter en tien accu's BRESKENS In de nacht van vrij dag op zaterdag is de opslagplaats van de heer C. Kosten aan de oude Veerha ven te Breskens door nog onbekende in brekers bezocht. De buit bestond uit een gelijkrichter en acht of tien accu's. ,Als gs er van overtuigd zijn, dat we hier niet zonder een archeo loog kunnen, dan begrijp ik niet, dat het college niet met een te genvoorstel is gekomen. Nu zijn we hier volledig afhankelijk van de .goodwill' van een buitehpro- vinciaal instituut, van het ROB'. Dit is de mening van het Zeeuw se statenlid en tweede-kamerlid drs W. Dusarduijn. De heer Dusarduijn acht de aanstel ling van een provinciaal archeoloog .urgent'. ,Ik ben het volledig eens met minister Klompé van erm die met vreugde geconstateerd heeft, dat verschillende provincies bereid zijn geweest een archeoloog aan te De thans door de .goodwill' van het ROB aan Zeeland .geleende' archeo loog is overbelast. Als grote projec ten zijn er het bodemonderzoek bij Aardenburg waar Romeinen en middeleeuwers voor een grote .nala tenschap' hebben gezorgd, zodanig dat er nog jaren voor nodig zullen zijn men schat wel tien jaar om deze bodemschatten veilig te stellen, te restaureren, rubriceren en een geschikte verblijfplaats te geven. Ook de onderzoekingen naar de burcht in Souburg, waar een kruis weg, een vrij gaaf grachten- en wal- lensilsteem, alsmede restanten van huizen uit de 10e tot de 12e eeuw zijn gevonden, vragen tijd. De opgravings- werkzaamheden in Souburg zijn tot aan maart gestaakt omdat de rijke begroting hiervoor uitgeput raakte. Opgravingen elders in Maastricht (Vrijthof) en Wijk bij Duurstede (Dorestad) bleken nogal geldver slindende projecten te zijn. Maar komend voorjaar worden du6 de Sou- burgse onderzoekingen voortge zet, die naar schatting nog wel twee tot drie jaar kunnen vergen. Dan zijn er nog tal van kleinere objec ten in de provincie, die de aandacht van de archeoloog vragen. Vrijwel wekelijks worden er bodemvondsten Do indruk bestaat dat het rijk niet ongenegen zou zijn de kosten van een assistent voor zijn rekening te nemen, indien de provincie een archeoloog aan zou stellen. De aanstelling van een provinciaal archeoloog zou bovendien het voor deel hebben, dat tal van bodemvond sten voor de provincie behouden kon den blijven. Nu kan het rijk dat in feite de onderzoekingen in Zee land laat verrichten formeel ei sen dat belangrijke, demonstratieve vondsten naar de rijksmusea gaan en niet in Zeeland blijven, waar ook een op te richten centraal oud heidkundig bodemarchief voor het deltagebied een belangrijk verzamel- centrum zou kunnen zijn. Onderzoe lei ngen en opgravingen werden reeds sedert 1834, steeds door Zeeuwen ge daan. daarbij gesteund door liet rijksmuseum voor oudheden te Lei den en andere instanties, en meestal onder auspiciën en directe invloed van het Zeeuws genootschap der wetenschappen. In de laatste decen nia geschiedt dus het oudheidkundig bodemonderzoek in deze provincie dankzij de welwillendheid van het rijksinstituut voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, ter wijl de meeste andere provincies over een eigen archeoloog, hetzij in vol ledige dienst, hetzij in part-time- dienst beschikken. De opgravingen naar de burcht te Souburg. Foto PZC) HACHELIJK AVONTUUR OP DE OOSTERSCHELDE GOES Twee Belgische sportvissers, die zondagmiddag in een kleine polyestherboot de Oosterschelde opvoeren, werden tot zondagnacht vermist. Vanaf half zes 's middags tot diep in de nacht heeft de rijkspolitieboot ,RP 18' naar de vissers gezocht en om zeven uur kreeg de politie assistentie van de reddings boot .President Jan Leis' uit Burghsluis. De hele Oosterschelde werd met behulp van radar afgetast. Om precies half twaalf bereikte de rijkspolitie van de zandzui ger ,Ahoy', die voor de haven van Kats ligt het bericht dat een kleine boot met twee personen tegen de zuiger was opgedreven. De wachtsman die de weekenddienst vervulde, hoorde geroep vanuit het water. Toen hij aan dek ging .ontdekte hij het bootje met de vissers. Een van de mannen had de hand opgestoken, de ander lag bewegingloos op zijn buik in het vaartuig. Nadat de wachtsman de ene man aan boord had gehesen zakte deze in elkaar. De RP-18 bevond zich op dat moment op 20 minuten van de ,Ahoy'. De rijkspoltie dirigeerde onmiddellijk een ziekenauto en een po- Utie-escorte naar de haven van Zierikzee (De Val) waar beide mannen om kwart over twaalf aan wal wei den gebracht. Tijdens de tocht per RP-18 naar De val bij Zierikzee werd de ene man voortdurend gemasseerd. De hele actie had het karakter van een nood- transport. Inmiddels werd ook het Zweeds Rode-Kruisziekenhuis te Zie- •kzee gewaarschuwd. Over de toestand van de beide mannen kon b(j het ter perse gaan van deze editiok vanuit. Zierikzee niets naders worden meegedeeld dan dat een persoon zeer kritiek was en dat voor diens leven wordt gevreesd. De toestand van de andere sportvisser werd gekwalificeerd als zeer ernstig, maar niet levensgevaarlijk. Do Belgen, tic 26-jarige R. II. van lambergen uit Antwerpen en diens vriend, van wie de identiteit zondagavond nog niet bekend was, kwamen 's morgens naar het Goese Sus. Zij hadden een kleine open boot, met een 15 pk motor bjj zich. Rond half elf voeren ze de Oosterschelde op en te gen twee uur kwamen de vissers naar het Goese Sas terug, omdat een van de mannen overhoord was geslagen, toen liy een vis uit het water wilde halen. Nadat de visser droge kleren had aangetrokken, ging het tweetal neer het water op. Tegen dc sluiswachter zeiden ze, dat ze om vyf uur terug zouden zijn. Toen de exploitant van het café-restaurant hij liet Goese Sas, de heer W. J. van Gilst, na vijven tot de ontdekking kwam dat de mannen nog niet waren teruggekeerd, waarschuwde hij de rijks politie. De heer Van Gilst vertelde zondagavond, dat het 's morgens wel ging met het weer. ,In dc middag, om een uur of half drie, werd het slechter. Ik dacht dat ze wel dicht onder de wal zouden blijven. Dat verwacht je. Als het dan gaat sneeuwen kun je zo terug. Het ziet er heel ernstig uit'. Volgens de heer Van Gilst wordt er wel meer gevist als het sneeuwt. ,Ik heb het zelf ook wel eens gedaan, maar dan bleef je dicht bij de kant'. Alle politieposten langs de Oosterscheldekust waren zondagavond op dc hoogte gesteld van de vermissing van de twee Belgen. Dc dag tevoren zaterdag was de RP-18 reeds tevergeefs uitgevaren een bootje met sportvissers dat voor Verseke noodsignalen (licht- De RP-18 kon geen enkel spoor vinden. ogels) had gegeven, be RP-18 kon geen enkel spoor onderzoek aan de wal bleek dat «le vissers motorpech hadden gekregen Bij nader gekregen alarm toestand SCHOUWBURG MIDDELBEK TONEELGROEP TREATS De Franse schrijver Jean Claude Cr riére heeft met zijn eersteling. ,fi.; vergeetboek een kostelijke komedie ai. geleverd. Een moderne komedie, vol ver. rekkelijke, ingehouden situaties, wnar- in de twee personages dc eigentijds» woordkeus van Carrière mogen uilsp=. len in een sfeer, waarin plaats is voor Franse lichtvoetigheid en Engelse in>, nie. Het gegeven heeft international» allure: een man. een vrijgezel, vind' een vrouw, prettig van verschijning..; zijn flat en die vrouw wil niet weg 2= heeft zich vergist in het pand, de omgeving bevalt haar en ve beslt: te blijven. Carrière heeft d.t spwjl gegeven .n enkele van de zeven ;g»! reien virtuoos uitgewerkt en voor en» Nederlandse versie, in een fraaie taling van Dolf Verspoor, had de to neelgroep Theater, die het spel zat»!, dagavond in de Middelburgse Schouw- burg voor de Algemene Kunstkring pre senteerde in lna van Faassen en van Duinhoven het. ideale paar gevon den om dit spel te vertolken. Vooril Ton van Duinhoven bevestigt met ïjj Jean-Jacques zijn grote klasse. Hij speelt deze figuur met een fabulen gemak, schept de bijbehorende a'.mo. sfeer door een sterke under-act; iedere beweging is functioneel, ieder wori wordt volmaakt van toon en stemma uit de kooi gelaten. Een groot pubi.d huldigde hem bij de bloemen niet e-:; langdurig applaus, een hulde, wu,-j uiteraard echtgenote lna van Faasü deelde. Zij plaatst een Suzanne die t.j dit .ingehouden geweld' van Van E».:- hoven "overeind blijft, die zich ondank haar wel eens wat vlakke toon hand haaft als een verliezende, maar gelij. waardige tegenstandster. Een ideale be- zetting dus voor een spel, dat bij i) première in Nederland niet zó uitbun dig is ontvangen. Dat laat zich germj:. Icelijk verklaren: de drie taierela die men na de pauze ziet zijn zwak eigtt- lijk overbodig en laten een minder gar stige laatste indruk na. Criterium het spel is of Suzanne Jean-Jacqus honderdvijfendertigste inschrijving e! worden. Suzanne heeft, op de eerstife van haar bezetting van de flat, het t«i gevonden dat zou men dan, iwir. de auteur in die richting geen eity indicatie geeft, alles blijft open, h: .Vergeetboek' kunnen noemen 'Air- in Jean-Jacques. een jurist met g^ voor registratie en archiefvorming, aas- tekening heeft gehouden van zijn sw>- tu-urtjes. Het boek is verlucht met Ic- to's, geeft vitale maten en andere vsi» helderende details en Suzanne, die ziti gretig op het eerste hoofdstuk werp!, komt na lezing tot honderdvlerafe- tig liaisons. Ze is er nauwelijks ra onder de indruk. Dit absurde stukj; thematiek is met zoveel geest in eerste vier taferelen uitgewerkt, dal ói auteur hiermee wel had kunnen staan. Het komt ver boven de anekto uit. Aan het slot van het vierde takr- immers, als alle pogingen van .lean-A- ques om Suzanne te laten vertrek)* zijn stukgelopen, bekent hij hasr sg liefde; de charmes van Suzanne tefe de hechte muren van zijn vrijgezelf*- vesting gesloopt. Dat lijkt een wat to nale afsluiting, een olifantspad in tor doolhof van de liefde, maar ln do rfe: van dit spel was het, als een nta absurditeit met een dubbele bodem, rui- komen aanvaardbaar geweest. Carrtra schreef hierna nog drie taferelen, tule totaalindruk alleen maar verzwsth. Het slot gaat wel een erg kunstmin mist in. Elise Hoomans tekende voor een vuldige regie met een inbreng vaaoi- le originele vondsten (als men, lips', op een groot formaat bed. in cent* schrift bladert kan men beter intra tijdschriften bladeren) hoewel t het programma vermelde ,tecló£s ploeg' wel eens, door slordige, <rt- rende lichtschakelingen, een steek vallen. Agostino Pace verzorgde hete de sfeer van het stuk fraai pass::- decor. H.E Drie lichtgewonden bij aanrijding te 's-Heerenhoek HeinkenszandseweL 's-Heerenhoek deed zich zaterdagse een aanrijding voor tussen twee p?rso- nenauto's. De auto van W. S. uit ka die uit de richting Heinkenszand kwia werd op de kruising aangereden door i' automobilist W. P. uit Middelburg, c; geen voorrang gaf. W. P. bleek niet het bezit van een rijbewijs te zijn. Ei deze aanrijding raakte W. S. aan hoz en gezicht gewond. P. liep een hersa- schudding op en zijn passagier V. kreeg een shock. Op advies van dokter A, F. van Opdorp werden ze allen naar tol Sint-Joannaziekenhuis te Goes overgo bracht. Beide auto's werden ernstig M' schadigd. Honden doodden een hert OOSTKAPELLE In het waters- gebied .Oranjezon' hebben twee loslope ae honden een wild hert opgejwf- gevangen en verscheurd. De rijksps.' tie heeft tegen de eigenaar van de hea; den M. uit Vlissingen, proces-veroü. opgemaakt. De dieren waren van het strand af bfl waterwingebied binnen gedrongen hebben zo hun vernielend werk geoaa op een vertegenwoordiger van de tft» al zo kleine hertenstand op Walcheren HOGERE MIDDAGTEMPERATLBEJi Opklaringen met kans op een but tige tot; krachtige wind uit nooriMr richtingen. Belangrijk hogere nuililv temperaturen dan zondag. VOORUITZICHTEN VOOR DINSDAG EN WOENSDAG Korte tijd regen en minder koud, iwi plaatselijk lichte vorst in de nacht-. Weersvooruitzichten in cijfers g®? deld over Nederland. Voor dinsdag aantal uren zon: 0 tot 3: min. temp>- 0 tot 5 graden onder normaal; n® temp. van ongeveer normaal tot 4 f-j den onder normaal; kans op een ore- periode van minstens 12 uur: 80 p» cent; leans op een geheel droog ctm^ 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 j» 4; min. temp. van ongeveer normaal» 5 graden onder normaal; max. temp w ongeveer normaal tot 5 graden 0* normaal: kans op e endroge periode minstens 12 uur: 90 procent; knus o, een geheel droog etmaal: 60 procent 9 december Zon op Maan op ZON EN MAAN onder lj| onder 1»-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2