Vlissings weeshuis in 1901 monument voor nageslacht' LEZERS SCHRIJVEN Jan Jongschaap en de nieuwe opmars ■MwBk. DE VROUW IN HET AMBT (I) WEST-IRIAN Kerk en politiek Autogids gratis Vlissingse Nutsspaarbank De VVD en het industriebeleid MUZIEKKORPS MIDDELBURG - S&MlV W' /.jtuw;?»,; aM«on^AN0L 9 BOUW KOSTTE 50.500,- VLISSINGEN ,Wat de in richting betreft laat het wei- te wenschen over, laat ik sterker spreken, het is een de monumenten die ons nageslacht zullen tonen, dat wat het maken van solide bouwwerken betreft, onze bouwmeesters niet bij die on zer voorvaderen achterstaan. één woord, het is een ge bouw waar Vlissingen met recht trotsch op mag zijn'. Deze woorden tekende de verslaggever van de Vlissing- sche Courant vrijdagmiddag 17 mei 1901 op uit de mond de toenmalige burge meester van Vlissingen, jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, op de bijeen komst ter gelegenheid van de ingebruikname van het Bur ger Weeshuis aan de Bad huisstraat te Vlissingen, het Burger Weeshuis dat binnen kort onder de slopershamer zal vallen. Dezer dagen vond In het stadhuis Je aanbesteding van de sloop □laats. Bijna zeventig jaar gele ien, om precies te zijn op 31 Snuari 1900, werd de aanbeste- ng voor tie houw gehouden. Dit iterk werd toen gegund aan de iannemer L. Raaijmakers te Wouw, voor de in (lie dagen aan- lienlijke aanneenisom van 50.500 zuiden. Zoals gebleken kostte de üonw hem ongeveer vijftien maanden. ian de financiële kant van de zaak besteedde de toenmalige roorzitter van de regenten van zat Weeshuis, de heer C. A. Kalbfleisch, tijdens de bijeen- Zo.ïist enkele woorden: .Ter be- ïrijding dier uitgaaf en verdere tosten, werd door de gemeente raad een crediet van dertig dui- zznd gulden toegestaan en wer- a de verdere Rosten gevonden in de erflating van den heer L. J. tan den Berg, overleden te Mid delburg den 13 september 1895, groot ongeveer zestien duizend gulden en de opbrengst van het lilde Weeshuis'. Ter herinnering jan de heer Van den Berg werd n de regentenkamer een 'portret ran hem geplaatst. Voorts mei-k is de heer Kalbfleisch op: ,Door rzrschillende omstandigheden ras er eenige vertraging in de op- Isrenng van het gebouw; het be suur is echter tevreden, heden lot de officiële ingebruikne ming te kunnen overgaan'. De roorzitter bracht lof aan de ar- thitect van het gebouw, de heer 3l W. Hoigen. In zijn toespraak je merkte burgemeester Van Doorn van Koudekerke nog op: Jk wensch uw voorbeeld te vol gen en mij ook niet te verdiepen in al de moeilijkheden en be waren, die van den aanvang af te overwinnen waren; slechts dit ml ik er van zeggen, dat, waar er zich wel eens verschil van in zicht tusschen u en het dagelijks bestuur vpordeed, dit onzerzijds nimmer voortsproot uit minder belangstelling voor het onder uw beheer staande gesticht'. Oorkonde k de vestibule van het nieuwe Burger Weeshuis werd een ge- ienkstecn geplaatst, niet daarop K namen van de regenten, re gentessen, de secretaris-penning meester, de architect en de aan nemer. Achter «leze gedenksteen wrd een loden koker Ingemet seld met daarin een door de ar chitect, de heer Hoigen, op per kament-papier vervaardigde oor konde. Deze oorkonde (.welke met recht door ieder bewonderd werd', meldde de Vlissingsclie Courant) «leed melding van de totstandkoming van het nieuwe gebouw en was getekend door «1e burgemeester, de gemeente-se- Burger Weeshuis: hin De gedenksteen in de hal van het Burger Weeshuis vermeldt de na men van de regenten en regen- cretaris, de regenten en regentes sen, de architect en de aannemer. De oorkonde was vergezeld met een zegel van het weesbestuur uit de jaren 1767 - 1773, beves tigd aan een zijden lint in de kleuren der gemeente. De ge denksteen en de koker met oor konde zullen uiteraard tijdig bui ten bereik van de vernietigende hamer van de sloper worden ge bracht. Het Weeshuis in de Bad huisstraat was overigens noch het eerste noch het laatste pand dat door de Vlissingse wezen werd betrokken. In 1580 werd voor het eerst de zorg over de wezen geoördïneerd. Vanaf dat jaar tot 1633 bevond de zoge naamde Weesschool zich in de Bakkersgang. In dat laatste jaar trok men naar het huidige Betje Wolffplein, in een gebouw op de plaats waar zich nu het pandn van V en D bevindt. De volgende verhuizing viel in 1809, toen men het huidige politiebureau betrok en in 1901 ging men naar de Bad huisstraat. Het aantal wezen liep evenwel terug en tenslotte bleek het enorme gebouw voor lit doel niet meer exploitabel. In tessen, van de secretaris-penning meester, van de architect en van de aannemer. (Foto PZC) februari 1921 verhuisde men met de overgebleven wezen naar de Coosje Buskenstraat. De laatste verhuizing bracht de wezen in het Waaigat, totdat op 1 januari 1967 het Weeshuis werd opgehe ven. Het Weeshuis in de Badhuis straat, dat dus maar twintig jaar Weeshuis is geweest, kwam in middels vrij voor andere doelein- den. Heel wat instanties hebben er de afgelopen vijftig jaar ge bruik van gemaakt.. Zo heeft het Ziekenfonds Walcheren er in ge zeten, de openbare leeszaal, de schoolarts, de jeugdbibliotheek van de openbare leeszaal, diverse scholen en de kapperstentoon- s telling. Na de oorlog werd het tijdelijk gebruikt als politiebu reau, terwijl ook <le commandant van de O.D. (Orde Dienst) er in de tijd kort na de bevrijding zijn post heeft gehad. De verwachting is dat het Wees huis in januari 1970 gesloopt zal worden. De aanneemsom voor de sloop zal ongeveer de helft be dragen van de aanneemsom die in 1970 gevraagd werd voor de Met belangstelling en verbazing heb Ik kennis genomen van ds Van Til's .genuanceerd neen' tegen de vrouw in het ambt. Waarom komt hij er niet regelrecht voor uit dat hij daar tegen is. Waar om wordt een uitspraak van de GOS als maatstaf gesteld Omdat de zogenaamde bijbelse argumenten het noe langer hoe minder doen, daar men ontdekt heeft dat men er zijn eigen mening inpraatte? Waarom &>u de uitspraak van de gereformeer de synode minder doorslaggevend zijn dan die van de GOS Omdat het niet goed is, om als pionier de weg voor nieuw doordenken op kerkelijk gebied te banen De profeten laten wel een ander beeld zien. Moeten we wachten tot de kerkelij ke heren over het ambt uiteindelijk eens zijn geworden, dan zullen er nog wel jaren over heengaan. Kan de kern zolang wachten Maar wat mij ?et meest verbaasd heeft doen staan, 13 "et feit dat ds Van Til in de huidi ge situatie de vrouw in het ambt niet wil. Later, als er wellicht een nood- ^°cstand is ontstaan, kan het mis- senien wel. Hij ziet in de woorden van het synodebesluit .voor haar ge- «gende taalt' een zekere onwaarach tigheid. Maar is dit naar hij stelt onwaarachtig De vrouw kan geen ambtsdrager (ambtsdraagster) zijn, maar, als de nood aan de man komt, dannou dan mag de vrouw wel in het ambt. Ilt dacht dat het zo was: óf zij kan ambtsdrager zijn, óf niet. Zegt men het laatste, dan moet men er ook geen in noodge vallen bijslepen. Dergelijke handgre- ?en doen mij geloven dat ds Van '11 ondanks zijn pleidooi voor het vele andere werk dat de vrouw zou kunnen doen haar toch als .stop lap' wenst te gebruiken. Ik meen dat elke ambtsdrager hiertegen moet protesteren. Tot slot nog iets over de opmerking, dat de vrouwelijke burgemeesters niet zoveel aan de samenleving heb ben veranderd. Ik dacht dat het er in de eerste plaats om ging, dat de per soon met de juiste capaciteiten op de juiste plaats kwam te staan. Dat geldt ook voor het burgerambt Vrouw of man, dat doet er niet toe, als de persoon maar bekwaam is. Ten tweede dacht ik dat als men een raadsvergadering, voorgezeten door een vrouw, bijwoont, zal merken dat er accenten anders vallen dan wanneer een man presideert. Ten derde moet ik, als kerkeraadslid, zeg gen dat de enkele vrouwen die in onze Goese hervormde kerkeraad zitten, vaak waardevolle adviezen hebben gegeven, waaraan wij man nen niet gedacht zouden hebben. Ten slotte, het gesol doet het hem niet. In de wereldgeschiedenis en in de geschiedenis van de kerk zijn het vaak enkelingen geweest, die grote veranderingen hebben bewerkstelligd: Luther, Rousseau, Harriet Beecher. Stowe, Florence Nightingale. Het W®DAG 6 DECEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE VROUW IN HET AMBT (II) Het artikel in de PZC van zaterdag 29 november jl.. Onder de rubriek ,Kerk en Maatschappij' betreffende de mening van ds Van Til omtrent de kwestie ,de vrouw in het ambt" geeft mij de aanleiding tot het ma ken van de volgende opmerkingen. Als vrouwelijk lid van de gerefor meerde kerk van Middelburg ben ik blij, dat de synode alle ambten in deze kerk in principe heeft opengesteld voor de vrouw en hiermee niet heeft gewacht tot zich .noodsituaties' (zie het artikel) voordoen. Te lang zijn in dit opzicht mi de gaven die hier toe ook bij vrouwelijke kerkleden en theologen aanwezig waren (zijn ongebruikt gelaten. Het lijkt mij on aanvaardbaar, dat, waar de vrouw in het overige maatschappelijke le ven alle mogelijke posities kan bekle den, zij in de kerk, ondanks eenzelf de opleiding en geschiktheid als haar mannelijke geloofsgenoten, louter om het feit, dat zij vrouw is, van be paalde ambten wordt uitgesloten. Deze discriminatie van de vrouw in de kerk moge dan gefundeerd wor den op bijbelse gronden, mi is het denken over de vrouw zodanig ge- volutioneerd, dat daaraan ook in de kerk niet valt te ontkomen. De pretentie het beter te willen doen (zie in het artikel de opmerking betreffende de burgemeesters) is hieraan vreemd. Wel is het, juist in de huidige samenleving, noodzakelijk alle voorhanden zijnde capaciteiten te benutten, ongeacht of deze toebeho ren aan een man dan wel aan een vrouw. W. F. Kooijman-De Jager Middelbur Minister Luns heeft voor de VN de zaak West-Irian maar gemakkelijk afgehandeld- Hij heeft het Neder landse volk geblameerd door zijn uit spraak: West-Irian had beter onder ons bewind kunnen blijven, totdat ze zelf zover waren ontwikkeld om het stuur in eigen handen te nemen, niet eerder. Hetzelfde gold ook voor In donesië. Dat was de bedoeling van wjjlen koningin Wilhelmina: Indië vrij, maar alleen dan wanneer het hiervoor volkomen rijp was. Dus ge- lijdelijke opbouw, dan hadden er geen moordpartijen plaats gehad, zoals nu gebeurd is. De VN heeft al vele bok ken geschoten, het zal niet de laat ste zijn. Onze marine had de aanval van Soekarno met zijn prauwen wel afgeslagen. Onze regering had de VN moeten weerstaan. Ze hadden de dapperheid van De Ruvter moeten hebben. J. Soeteus, Rotterdam, Schiekade 35. Volgens de heer Kleinepier kunnen kerk en politiek niet samengaan. De heer Schipper is het daar niet mee eens. De 'neer Camphens op zijn beurt, zit blijkbaar in hetzelfde schuitje als de heer Kleinepier. Vol gens mij kan een kerk het zonder oolitiek niet. Wat is de kerk waarde heren? Wat doet een naam ertoe? Kerk en politiek: ook op de kansel, daar ben ik vóór. Het één hangt aan het ander. De predikant heeft ook de plicht voor koningin en overheid te bidden. Oók voor president Xixon van Amerika, dat de vrede in Viet nam spoedig kome. Ook dus voor Biafra. voor de mensen die honger Ijjden. Voorts dient de predikant een collecte met gloed aan te bevelen, opdat de gelovigen naar vermogen zoveel mogelijk geven. Een gelovige heeft geen sterveling nodig op aarde om geleerd te worden, beweert de heer Camphens. want die is van Gods Geest zelf geleerd. Dat is slecht verteerbare kost. meneer Camphens. Ik ben alleen huiverig of zo iemand de Gee3t Gods zal blijven behouden. Wat de NAVO betreft: laat het zo maar blijven. Ik geloof, dat het wes ten de NAVO wel nodig zal hebben al3 de tijd komen moet voor alle po litieke verwikkelingen ln het oosten klaar zullen zijn. J. Koppejan, Zoutelande. Jan -Jongschaap (37) expo seert schilderyen en gou aches ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Zierik- zeesche Nieuwsbode, het blad waar hij al dertien jaar als re dacteur aan verbonden is. Een beetje een jubileumtentoon stelling dus en dat ligt dan niet zozeer aan de Nieuwsbode als wel aan Jongschaap die opnieuw op weg schijnt naar een duide lijk punt in zijn ontwikkeling als beeldend kunstenaar. Er kon de laatste jaren in de provincie met enige weemoed ge sproken worden over ,de oude longschaap' of .Jongschaap, die men miste' en dat is niet zo ver wonderlijk. Bij de enkele gele genheden dat de Zeeuwse kun stenaars zich expositiegewij3 ma nifesteerden werden de toppun ten onder anderen en met name ioor Jongschaap gezet. Velen zal zijn wat grotere werk uit die tijd zijn bijgebleven, ruig werk m de zm van haast mateloos ex pressief. uitbarsting op uitba* sting in het ritme van de roffe bijzonder boeiend werk dat d beschouwer het vergeten bepaald niet vergemakkelijkte. Bij dat a' kwam dan Jongschaaps verfijn de palet, warme aardse kleuren, bruinen en grijzen, met zoveel gevoel voor ritme in de expressie van het doek opgenomen, dat zeggen dat Jongschaap ,een ta lent is dat gevolgd dient te wor den' werkelijk al het minste was. Jongschaap heeft dat volgen voor wie hem lief had niet gemakke lijk gemaakt. Vrij plotseling was hij weg, al min of meer verge ten in een kleine provincie nog wel waar men, als het waar is dat kunst eten eu drinken is, voortdurend scheel ziet van de honger. We kunnen ons wel voorstellen dat Jongschaap toen ieder hem zo zoetjesaan ging kennen in zijn werk, van dat werk afwilde en naar een andere uitweg zocht. Het betekende nochtans een be trekkelijke stilstand, een periode die al zeer weinig heeft opgele verd en wat er dan nog te mel den viel bleef onvermeld. Zo plot seling en stil als zijn afmars, is zijn hernieuwde opmars ge komen. Deze zomer zagen we in het Zeeuws Museum weer enke le nieuwe doeken en even la ter op de laat ons maar zeg- fen .zomersalon' van de Kunst- ring kregen we daarvan een stevig gekrompen reprise. Over de expositie in het Zeeusvs Mu seum hebben we om allerlei re denen mets gezegd. Een daarvan was dat de combinatie van kun stenaars en hun werk, die vaak niet op volledige instemming van de deelnemers mag rekenen, in het geval Jongschaap wel zeer ongelukkig was. Men doet er in het algemeen natuurlijk beter san de kunstenaars zelf te laten bepalen met wie en wat men sa men wil exposeren. Een samen gaan naar de geest lijkt dan althans beter gewaarborgd. Maar dit slechts terzijde. Jan Jongschaap geeft in Zie- rikzee nu een heel wat dui delijker beeld van wat hij in de laatste twee jaar heeft gedaan als op de beide Walcherse tentoon stellingen. Hij heeft er bij Lakenman en Ochtman ook meer en betere ruimte voor ge vonden. Al onmiddellijk valt op dat Jongschaap wat aan zijn kleuren heeft gedaan. De Intens warme kleuren ontbreken af en :oe en zijn vervangen door een bont en nogal uitgelaten coloriet dat ons ook al vanwege de wat vervlakkende werking van de acrylverf niet overal als een stap vooruit aandoet. De ge ladenheid is inderdaad een uitge latenheid geworden, is lang zaam vervloeid om ln een wat profaner kleedje een nieuwe weg naar boven te zoeken. Bij de ,oude Jongschaap' kregen we al tijd onmiskenbare reminiscenties aan muziek. (We hoorden on langs dat Jongschaap een voor treffelijk musicus schijnt te Compositie met figuren', 4 zijn). Ook bij de .nieuwe Jong schaap' al is het ondeugdelijk deze gescheiden presentatie als een strikte scheiding op te vat ten; dat kan natuurlijk nóóit bij de nieuwe Jongschaap dus komt datzelfde beeld terug. Het wat heftiger kleurgebruik past ?r volkomen in en dat zou er op kunnen duiden dat Jongschaap toch wel binnen zichzelf bezig is. Deze kritiek die voortkomt uit het zich niet geheel behaaglijk voelen brj het uitgebreider palet waar ons inziens heel wat warm te aan is geofferd, geldt echter maar eijkele doeken. De expositie levert zoveel fij ne nieuwigheden op dat het onzinnig zou zijn blarrend en met gebogen hoofd bij juist deze werken te blijven zitten. In .Groep' (2) weet Jongschaap zijn kleuren namelijk zo goed zittend te gebruiken dat zo'n klein werk je eigenlijk al lang groot gewor den is. De speciale functie van het rood in de figuratie die door dit werk loopt, geeft er extra di- •nensie aan. In .Compositie met figuren' groeien de figuren prachtig vanuit de achtergrond in in .Schilderij' (5) gaat Jong schaap al iets terug naar de warmtekant. Zijn .Tekens op het grote land', een krachtig breed geschilderd paneel zou het wat on3 betreft zonder die al te nadrukkelijke geel-rode opzetten neel wat beter hebben ge daan dan het nu al doet. Het Dlijft ondanks dat bezwaar een boeiend ritmisch gebeuren dat ets, zo niet vee). -.Mn comoositie- :echniek verraadt. In .Improvisa tie' (18) vin«it men verrassend veel terug van de .oude' Jong schaap en in de volgorde blij vend de nummers 19 en 20 .Grafisch geordend' en .Sprook jesboom' mag men om hun zeer bijzondere poëzie niet voorbijgaan. Over ,De kleine sprong" (15i heb ben we al eerder gezegd dat spanning en kleur in samenspel een zeer geslaagd doek opleveren en dan tot slot van deze wat kaleidoscopische aanduidingen onze voorkeur, de drie gouaches .Concertino', .Vuurdans' en .Landschappelijk' (9,10, 11) en het ragfijne ,Ero-rama' (16). Warme kleuren, een fraai spel binnen een bekend kader, een spanningsveld dat la gegroeid. Jongschaap is terug. De tentoonstelling wordt ge speeld in een kleine, goed door lichte ruimte in het achtergedeel te van de Zierikzeese Nieuwsbo de aan het Jannewekken. Jong schaap heeft bij de inrichting ge bruik kunnen maken van toe lichtend materiaal, als foto's en krantenwerk. De expositie is bo vendien zo gebouwd dat men minstens twee keer ,rond' moet wil men de hele zaak bekijken. Wie een eerste indruk wil krij gen van wat Jongschaap nu doet, heeft die twee omgangen nodig. Wie wil weten of benaderen wie Jongschaap nu werkelijk is, mag het gerust nog eens overdoen. De tentoonstelling kan het verdra gen. AND Ré OOSTHOEK Tekens op het grote land', fi IN JANUARI ONDER SLOPERSHAMER bij elke Chevron pomp. Futurum afzuigkap met uniek, gepatenteerd afzuigsysteem en luchtgordijn De enige afzuigkap met een capaciteit van 440 ra5 per uur bezoekt onze showroom - LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. Middelhuis: Vlissingse Singel 16 Telefoon (011 80» - 5055 Breda :CioaIdiik58,Tal (016001-23744 BON ie zenden aan bovenstaand adres in gesloten enveloppe met 25 ct postzegel. Gaarne ontvang ik folder over Futurum Afzuigkap Naam: Straat: Plaats Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd in de maand november ingelegd een be drag van 5.512.593,55 en terugetaald 5,520.051.61. Het tegoed daalde met f 7.458,06 tot 69.528.860.54. De cijfers voor de verschillende kantoren zijn: hoofdkantoor (incl. bijkantoren Bo- nedijkestraat en Paauwenburg)inleg 3.238.014,08, terugbetaling: een bedrag van 3.363.879,84, tegoed: 41.941.213,94; Souburg: Inleg: 504.886,87, terugbeta ling: ƒ461.754,29; tegoed: ƒ5.619.259,39; Goes: inleg: 1.111.298,68, terugbetaling: 1.043.206,11, tegoed: ƒ14.219.496,46; Wolphaartsdijk: inleg: 182.055,99, te rugbetaling, 208.750,42, tegoed: een be drag van: ƒ2.505.159,72; Noord-Beve land: inleg: 14.438,27, terugbetaling: ƒ15.421,52, tegoed: ƒ389.258,33; Kapeile: inleg: 79.396,68, terugbetaling, een be drag van: 11S.202,05, tegoed een be drag van ƒ1.145.300,10; Axel: inleg: 48.192,40. terugbetaling: 40.839,05, tegoed 547J.66.28; Terneuzen: inleg: ƒ333.360,58, terugbetaling: ƒ267.998,33, tegoed: 2.979.356,32. zijn allemaal namen die evenzoveel bewijzen zijn van deze stéliing. A. P. Cornet. Goes. Op een discussieavond van de VVD in Nieuwdorp, in verband met de te houden gemeenteraadsverkiezingen, is scherpe kritiek geleverd op het tot nu gevoerde industriebeleid, zo lezen we in de PZC van 27-11-'69. Naar de mening van de inleider, de heer A. Jager, is industrie noodzake lijk, maar met name de vestiging van Pechiney deed de inleider zich afvragen of hier nog wel sprake was van beleid, uiteraard in verband met luchtverontreiniging. Verder lezen we dat de vergadering van mening was dat het provinciaal beleid heeft ge faald. Het is blijkbaar mode geworden in dit gewest dat men kritiek heeft op de industriële ontwikkeling. Dat is ook helemaal niet erg. Erger is het echter wanneer dit op een dergelijke manier gedaan wordt door iemand die in de komende jaren mede het beleid moet bepalen van de gemeen te Nieuw-Borsele, Wanneer men voor een nieuw gebied als het Sloe stelt: wel industrie, maar niet die bedrijven die er nu zijn zonder één enkel al ternatief te noemen in de vorm van bedrijven die zich in dit beginstadium wel hadden kunnen vestigen, is men irreël. Toen het Sloegebied voor in dustrievestiging gereed was gemaakt, leek dit een doodgeboren kind. Indus trieën vestigen zich van natura een maal liever in bestaande industriële agglomeraties dan in nieuwe gebie den. De allereerste potentiële gega digden zal men dan ook moeten zoe ken onder de grote bedrijven met een hoge progressiefactor en dat zijn nu eenmaal niet de schoonste. Het ge tuigt dan ook van weinig werkelijk heidszin de vestigingen van een Pe chiney te gaan veroordelen op be- leidsgronden. Het ware beter ge weest, dat men zich had beziggehou den met hen die zich in de toekomst nog zullen vestigen. J. Traas Ring 23 Nieuwdorp. Teruggekeerd in onze goede provin cie, na een vijftigjarige afwezigheid, las ik dezer dagen het trieste verhaal van de neergang van het eertijds zo befaamde Middelburgse muziek korps. waaraan vooral de ouderen onder ons zulke goede herinneringen zullen hebben. Is het niet een beetje beschamend voor Middelburg het zover hebben la ten komen, dat dit eens zo uitsteken de harmoniekorps nu een kwijnend bestaan leidt met een minimum aan leden, niettegenstaande het feit, dat er thans zo'n goede opleidingsmoge lijkheid bestaat voor blazers? Als er in een kleine plaats als Kloe- tinge een voortreffelijk koperensem ble kan bestaan, zou er dan in Mid delburg geen plaats zijn voor een vernieuwd en jong harmonieorkest Kom. Middelburgers, richt een ver eniging op van vrienden van het Middelburgs muziekkorps. Steun dit korps met zijn oude faam moreel en financieel en treedt toe als werkend lidl W. L. Burrink Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9