Officier:Onvoorwaardelijk' tegen jeugdige inbrekers Oostburg wil sporthal en instructiebad bouwen Copie briefkaart aan Lardinois naar Ned. fruittelers Stichting Zeeland pakt problematiek dorpshuizen' aan BEROETE DOSSIERS VAN ACTIEGROEP ZEELAND Sportverenigingen met plannen niet helemaal geli elukkig Drie werknemers cokes Sluiskil onderscheiden ONTSTEMD OVER OPMERKINGEN VAN MANSH0LT IN UTRECHT Bij vier grote bedrijven in Vlissingen: 4000 werknemers STUDIE OVER EEN TWEEDE WATERFABRIEK familie berichten in de PZC 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 DECEMBER Ify MIDDELBURG AANTREKKELIJKVOOR BEPAALDE JONGELUI MIDDELBURG De officier van justitie bij de rechtbank te Mid delburg, mr J. Andreae, heeft vrijdag tegen een viertal jongemannen die zich moesten verantwoorden voor verschillende inbraken met dief stal, onvoorwaardelijke gevangenisstraffen geëist, die varieerden van drie tot zes maanden. De verdachten bleken in enkéle gevallen met zijn tweeën en bij een andere inbraak zelfs met zijn drieën te zijn be trokken. Opvallend was ook, dat een en het zelfde object, de sociale werkplaats in Middelburg het doel was geweest van verschillende in braken. In praktisch alle gevallen speelde ook het gebruik van ver dovende middelen een kleinere of grotere rol op de achtergrond mee. VERDOVENDE MIDDELEN FACTOR OP ACHTERGROND' Over de omstandigheden, dat een aantal van de verdachten tot een bepaalde kennissenkring behoor den, mei'kte de officier op: .Deze jongelui trekken welbewust uit Holland naar Middelburg. Een verblijf hier blijkt voor hen aan trekkelijk te zijn. Ze komen dan veelal in een of ander clubje te recht en proberen zo onderdak te krijgen'. een proeftijd van drie jaar en toezicht van een consultatiebureau. Mr. Andreae verbond daaraan de bijzondere voorwaar de dat V. zich zou laten opnemen in een inrichting zolang als de betreffen de medicus in overleg met het consul tatiebureau nodig zou achten. Mr. Dieleman wees er in zijn plei dooi op, dat V. zich had laten mee slepen door lieden .voor wiens in vloed hij maar al te ontvankelijk bleek'. Hij stelde voorts, dat hier ,door gebruik van verdovende midde len een ontzaglijke verzwakking het verantwoordelijkheidsgevoel opgetreden'. voor normen gaat in de omgang tussen deze zwakke broeders gemakke lijk verloren, aldus nir. Dieleman, die het overigens onjuist achtte, dat de .establishment allen als .langharigen' over een kam scheert'. Mr. Dieleman meende voorts ook, dat Honger -jarige W. J. uit Middelburg, die terechtstond voor een tweetal inbraken die hij in zijn woonplaats gepleegd had, zei op een vraag van de president, dat bij hem het gebruik van verdovende ujj lieu, iici gcutuin laii vcniuvvuuc arrest en waarvan urie inaanueii vuur- middelen niet de ooreaak maar wellicht waardelijk met een proeftijd van drie worden gesproken. Voor V., die hij een .typische meeloper' noemde, bepleitte hij een zo kort mogelijke straf zodat V. zo snel mogelijk een vakopleiding zou kunnen gaan volgen. ,H„ die over meer .initiatief' beschikt, zou eveneens zo snel mogelijk, in een andere omgeving weer aan de slag moeten', aldus de ver dediger. H. en V., afkomstig respectie velijk uit Rotterdam en Rijsbergen. ga ven staande voor de groene tafel, steeds rustig en beleefd antwoord, op de vra gen, die hen werden gesteld door de resident van de rechtb? impel en de officier. Dat was ook het geval met de 20-jari- fe M.' V. uit Middelburg, die eveneens ij de inbraak in het Vlissingse café betrokken was. V. moest zich daar naast ook verantwoorden voor een braak in het gemeentehuis in Koude- kerke en, alweer, in de sociale werk plaats in Middelburg. Mr Andrea noemde het gedrag van twee verdachten, die hoven een café in Vlissingen met anderen een slaap plaats hadden gevonden en ongevraagd In de bar drank en sigaretten waren gaan halen .symptomatisch voor de leef wijze van deze jongelui'. G. H. (18) en W. V. (19), die zich voor deze diefstal moesten verantwoor den later stond ook M. V. (20) voor onder meer dit feit terecht verkrlaar- den niet de bedoeling te hebben ge had om in te breken. Zij hadden de eigenaar van de bar om de flessen drank en de sigaretten willen vragen. De eigenaar bleek echter niet aanwe zig. V. wees erop, dat zijn aandeel hier wel bijzonder gering was geweest, hij had alleen maar een .bienvorstje gegeten'. H. en V. werd ook ten laste gelegd gezamenlijk te hebben ingebro ken in de sociale werkplaats op het klein-industrieterrein in Middelburg. V. verklaarde, dat het voorstel daar ,eten te gaan halen', afkomstig was van een zekere B., die ,ook honger had'. H., evenals V., het haar tot op de schou ders, zei aan deze inbraak alleen te hebben meegedaan uit sensatie en om dat hij in een ,roes' verkeerde. De buit, die ze, na via een regenpijp en het dak te zijn binnengekomen konden ver garen, bestond slechts uit enkele in strumenten, een .beetje' geld, en een paar koeken. Mr Andreae betoogde in zijn requisitoir, dat het onder invloed verkeren van ,een of ander middel' door H., niets aan de door hem gepleegde feiten afdeed, ofschoon hij anderzijds toch ook niet helemaal aan het .karak ter van de sensatie' wilde voorbijgaan. De eis tegen H. luidde drie maanden onvoorwaardelijk. Met betrekking tot V wilde mr Andreae meegaan met een advies van deskundigen om de jeugdige verdachte in een penitentiar strafkamp te plaatsen. De officier vroeg de recht bank een dergelijk verblijf te bepaler op zes maanden, waarvan twee maan den voorwaardelijk en onder toezicht- stelling van de reclassering. Tip Crimineel delburg. Ofschoon vele bureaus en kas ten werden opengebroken was het re sultaat van deze nachtelijke inspanning gering, een bedrag van 7.50 gulden. De volgende inbraak, met Van S.. in een muziekhandel aan de Noord straat in Middelburg, bracht heel wat meer op. Het tweetal slaagde erin om voor een geschat bedrag van driedui zend gulden aan grammofoonplaten en bandrecorders enz. mee te nemen. De buit werd in koffers, via de voordeur naar J.'s huis getransporteerd. Nadat Van S. het gestolene aan een .onbe kende jongeman' in Vlissingen had ver kocht, kreeg J. zijn deel van de op brengst. De officier betoogde, dat hier niet zoals in de voorgaande gevallen kon worden gesproken van een .zekere sensatie' maar dat het hier duidelijk om een geval .criminele inbraak' ging. Hij vorderde een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van voor- 1 en waarvan drie maanden voor- wel mede een aanleiding tot zijn ontoe laatbare praktijken was geweest. De tenlastelegging tegen J. vermeldde, behalve de inbraken, ook de vondst in zijn woning van een hoeveelheid hennep. Door een raampje te forceren had J. zich, samen met een zekere B., zich eerst toegang verschaft tot eenn schoolgebouw aan de Olmenlaan in Mid- jaar en ondertoezichtstelling van een consultatiebureau. Mr. Andreae had in zijn requisitoir nog wel opgemerkt, dat in het geval van J. het gebruik van verdovende middelen mogelijk tot- een bepaalde leefsfeer hec-ft geleid, waarin hij gemakkelijk tot deze daden kon komen. De rechtbank doet op 19 december uitspraak. Na te zijn .getipt', door iemand die ter plaatse goei bekend was, had V. zich, tezamen met een zekere Van S., via het dak toegang tot het gemeentehuis verschaft. Doordat de tipgever ook had aangeduid waar de sleutel van brandkast lag, kostte het hen weinig moeite om zich meester te maken van de ongeveer 9000 gul den, die zij in de kast aantroffen. V. was daarna spoedig met zijn deel van de buit naar Amsterdam geto gen, waar het geld spoedig ,door de vingers' was gegaan. V. zei ter zitting niet alleen uit geld gebrek tot de volgende inbraak, in de sociale werkplaats, te hebben besloten. Hij was er, zo verklaarde hij, in zekere zin door anderen ook toe gedwongen, .gechanteerd' met zijn activiteiten in Koudekerke. De poging van het twee tal om de brandkast in de sociale werk plaats te kraken, mislukte. Het gereed schap dat ze gebruikten met snij branders konden ze niet omgaan bleek niet tegen de deugdelijkheid van de brandkast te zijn opgewassen. De opmerking van V. blij te zijn, dat alles was uitgekomen, zodat hij niet op de zelfde voet behoefde door te gaan ont lokte mr. Van Empel de opmerking: ,Als je dat maar in de goede geest doet zonder nog bepaalde middelen te gebruiken'. Officier mr. Andreae zei in zijn requisitoir voor V. een behande ling in een psychiatrische inrichting zinvoller te achten dan een verblijf in een gevangenis. Hij eiste daarom een ge vangenisstraf van tien maanden waar van zes maanden voorwaardelijk met Establisment Verdediger mr W. Dieleman, betoogde, dat het hier om jongemannen ging, die graag .sterk vooruitstrevend' zouden wil fen zijn doch door hun zwakke natuur, niet in staat bleken hun idealen op een betere wijze na te streven'. Het be- MIDDELBURG Zwart beroete dossiers op de groene tafel waren vrijdagmorgen m de zeal van de kantonrechter aan de Balans de stille getuigen van de brand in het parket van het gerechtsge bouw aan het Hofplein. Omdat als gevolg van deze brand ook de rechtszaal onbruikbaar was geworden, was de meervoudige ka mer vrijdag noodgedwongen uit geweken naar het kantongerecht. Dat voor vele magistraten, na de jarenlange tred naar het Hofplein deze tijdelijke behuizing wat on gewoon was, bleek uit enige .ver warring". die aan het begin van de zitting, even over negen, heerste. Rechters zochten naar de plaats waar zij de toga over de schou ders konden trekken, advocaten vroegen om een .plaatsje' terwijl ook met het publiek nog moest worden .gemanipuleerd'. Nadat de president van de recht bank, mr P. van Empel, met ver heffing van stem had gezegd op tijd te willen beginnen ging het er aan de Balans echter al spoe dig, bijna, hetzelfde toe als in de .echte' rechtszaal. KRUININGEN .Excellentie, hebben de Nederlandse fruitte lers recht op een menswaardig bestaan? Als dit wél zo is, neem dan nu maatregelen die zulk een bestaan mogelijk maken. Als dit niét zo is, zeg dan nu eerlijk dat zij geen hoop meer moeten koesteren'. Dit is de tekst van een aan de minister van landbouw en visserij geadres seerde briefkaart, die is toegezonden aan 13.0000 Nederlandse fruittelers. De briefkaart met een begeleidend schrijven is afkomstig van de actie groep .Fruitteelt Zeeland', waarvan de heer A. B. J. Suy uit Kruiningen voorzitter is. Door een bijzondere medewerking wist de groep de adressen te verkrijgen van 13.000 Nederlandse fruittelers, die men nu heeft benaderd met een schrijven, waarin wordt gezegd dat door de teleurstellende financiële resul taten van de laatste jaren het inkomen van veel Nederlandse fruittelers is gedaald tot ver beneden het sociaal minimum. In veel gezinnen is de nood zeer hoog gestegen, zegt het actiecomité. Veel fruittelers hebben reeds een beroep moeten doen op de algemene bijstands wet. Het Zeeuwse comité vindt dat dit niet mag voortduren. Het zegt dat de fruittelers recht hebben om te weten of zij nog ooit een menswaardig bestaan in de fruitteelt zullen hebben of dat het beter is direct te stoppen. Daarom wordt aan alle Nederlandse fruittelers gevraagd de kaart aan minister Lardinois te zenden. Tevens is aan 13.000 Nederlandse fruittelers een enquêteformulier toegezonden, dat reeds eerder werd verspreid in zuidwest-Nederland en waarop toen reeds een stroom van reacties binnen kwamen. In deze enquête wordt de mening gevraagd over het beleid van de minister van landbouw ten aanzien van de fruitteelt en over het beleid van het lan delijke NFO-bestuur. Ook wordt gevraagd wat de taak van de NFO is en of men vindt, dat de mening van de telers voldoende bij de overheid naar voren wordt gebracht. Verder zijn er nog een aantal vragen over de huidige situatie in de fruitteelt. KOSTEN RUIM 2 MILJOEN RECHTBANK MIDDELBURG Drie maanden voor autodiefstal en inbraak MIDDELBURG Voor diefstal van twee auto's en voorts onder meer in braak met diefstal in een kantoor in Middelburg zijn vrijdagmorgen A. W. uit Middelburg en A. S. uit Zuidbroek door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van elk drie maanden onvoorwaardelijk met aftrek van voor arrest. De officier had eerder dezelfde straf geëist. Beide waren bij eerdere veroordelingen ter beschikking van de regering gesteld en voor een psychiatrische behandelin gen opgenomen "in de Prof. mr W. P. I. Pompe kliniek in Nijmegen, waaruit zij later gezamenlijk ontvluchtten. Ze doorkruisten Nederland waarbij, om over eigen vervoer te kunnen beschik ken, W. en S. tot twee keer toe een auto ontvreemdden. De eerste diefstal pleegden ze in Haar lem, de tweede, nadat het eerste voer tuig het had laten afweten, in Gronin gen. Voorts werd hen onder meer een inbraak, bij de firma D. in Middelburg, ten laste gelegd. Stopteken A. K. uit Krabbendijke werd, eveneens wegens autodiefstal, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier had tegen K. een straf van negen maan den waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar geëist. K., die geen rijbewijs bezat, had de auto uit een garage van een kennis ont vreemd. Nadat hij het voertuig in Rot terdam had achtergelaten had K. later, tevergeefs, getracht de auto van de hand te willen doen. K. had zich voorts moeten verantwoorden voor het negeren van een stopteken van de politie in Goes. Expositie keramische tableaus te Tholen THOLEN In het verenigingsge bouw te Tholen wordt een expositie gehouden van keramische tableaus. De exposanten zijn: Armand Molders uit Maassluis en Leen Baay uit Tholen. Op deze expositie zijn benevens enkele schilderijen, voornamelijk keramische tableaus te zien. Dit is een vrij nieuw aspect van de vele keramische moge lijkheden. Anders dan bij bijvoorbeeld pottenbakkers, die de vorm van het voorwerp zelf bepalen, wordt hier uit gegaan van een vaste vorm (tegels) en hier wordt dan met meer en minder contrasterende glazuren het motief of de voorstelling op aangebracht. De te gels worden hierna gebrand op de voor de glazuren meest geschikte tempera tuur en worden dan op plaat beves tigd. De tableaus variëren in grootte van 15 x 45 tot 135 x 120 cm. Deze ten toonstelling wordt gehouden op de vrijdagen 12 en 19 december van 19.00 tot 23.00 uur en op de zaterdagen 13 en 20 december van 10.00 tdt 22.00 uur. Kantongerecht Middelburg VLISSINGEN In de laatste regel van het verslag van de jongste zitting van het kantongerecht te Middelburg staat, dat P. A. van O. met veertig gul den boete subs, drie dagen hechtenis naar huis ging. Dit werd ten onrechte vermeld. Van O. werd wél schuldig be vonden, maar zonder toepassing van straf. Volgens het pre-advies is de finan ciering rond. Het ontwerp voor de combinatie van sporthal en instructiezwembad is ge maakt door de Heidemïj. De sport hal is van hetzelfde type als deze maand in Hulst in gebruik wordt genomen. De bespeelbare oppervlak te meet 42 bij 22 meter, de hoogte van de hal bedraagt 7 meter. Het instructiebad krijgt een zwembassin van 10 bij 25 meter en een beweeg bare bodem, zoals ook bij het instruc- tiezwembad in Terneuzen is toege past. Door deze constructie kan de diepte variëren van enkele tientallen centimeters tot twee meter. Brj max- SLUISKIL Do heren L. Dalmas (chef van het teken- en ontwerpbureau) G. Bracke (eerste bankwerker) en A. Vinke (metselaar) zijn vrijdagmorgen koninklijk onderscheiden toen zij hun 40-jarig jubileum vierden bij de Skus- kïlse cokesfabriek. Burgemeester J. C. Aschoff van Ter- neuzen speldde de heren Dalmas en Bracke (beiden uit Sluiskil) resp. de zilveren en de bronzen medaille in de orde van Oranje-Nassau op. De heer Vinke uit Hoek kreeg zijn onderschei ding, eveneens een bronzen medaille, van waarnemend-burgemeester J- van der Peijl van Hoek. De uitreiking vond plaats tijdens een bijeenkomst van de directie en personeelsleden van de co kesfabriek. Namens de directie van het bedrijf sprak personeelschef J. L Com mandeur. De heer Dalmas dankte na mens de jubilarissen. OOSTBURG Hoewel over subsidiëring van het projekt nog niets bekend is, zullen b en w van Oostburg de gemeente raad dinsdag een krediet van ruim 2 miljoen vragen voor de bouw van een sporthal en een (overdekt) instructiezwembad.: In het pre-advies aan de raad wordt nog niet gesproken over de plaats waar deze accommo datie zal worden gebouwd, maar gedacht wordt aan de Veerhoekpolder, ten zuid-wes ten van het dorp. Het is bekend, dat de sportverenigingen in Oostburg het met deze plaats niet eens'zijn. Inplaats van een instructiebad zou men boven dien veel liever een .volwassen' zwembad hebben. Met het oog op de bouwplannen moe- wo ten de gemeentelijke belastingen fors;sfera(j wat betreft de situatie in de" la)"d- omhoog. Tegelijk met de kredietaan- i bouw. Bovenaan het .verlanglijstje' zet- male diepte ls het bad. gezier afmetingen, voor wedstrijddoeleinden geschikt. Sporthal en instructiebad worden aan elkaar vastgebouwd. Er komt een interne doorverbinding. Volgens de Heidemïj Ugt het in de bedoeling reeds in het voorjaar van 1970 met de bouw te beginnen. Ge streefd wordt naar een opleverings datum van 15 september 1971. Zo wel de sporthal als het instructie- zwembad zullen vooral voor onder wijsdoeleinden worden benut. Oost burg is een van de weinige gemeen ten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen die tot nu toe niet over een zwemaccom- modatie beschikt. ZLM-voorzitter Noord-Beveland Koude sanering' KORTGENE ,De heer Mansholt heeft onlangs in Utrecht de indruk gewekt als zou de landbouw een verloren zaak zijn. Het is jammer, dat deze man meend heeft dat te moeten zeggen, zal lang gewerkt moeten worden om die slechte indruk wet te nemen'. Dat zei d voorzitter Van de ZLM-kring Noord- Beveland, de heer S. J. Dees, vrijdag middag in zijn openingswoord bij de kringvergadering, die in ,De Stadswijn- kelder' in Kortgene werd gehouden. De heer Dees toonde zich op dè verjaardag van Sint-Nicolaas weinig feestelijk ge vraag krijgt de raad dan ook een voorstel te behandelen om de reini gingsrechten te verhogen van ƒ15,- tot 26,- per emmer, de hondebelas ting van ƒ15,- tot ƒ30,- (1ste klas hond) en van ƒ30,- tot ƒ20.- (2de klas hond) alsmede om de opcenten personele belasting te verhogen van 150 tot 220. Geheim Uit if. toelichting bij het voorstel aah de raad blijkt niet. hoever het Oostburgse college reeds is gevor derd met de voorbereidingen van de bouw. Burgemeester J. L. van Leeu wen was vrijdag niet bereikbaar, maar gemeentesecretaris Bril zei dat het college daarover nog geen na dere mededelingen wenst te doen. De leden van de gemeenteraad zijn in formeel ingelicht over de financie- rings- en exploitatiemogelijkheden. te hij de wens voor betere prijzen, en hij was ontevreden over de prijsvoor stellen, die er nu liggen. .Brussel doet niets meer om het inkomen in de land bouw te verbeteren', constateerde de heer Dees. En hij meende: ,We zijn overgeleverd aan de koude sanering. Toch is de land bouw waard, dat er iets gedaan wordt om de situatie te verbeteren'. De ZLM-kringvoorzitter wees erop. dat de akkerbouw dit jaar is gered door de goede prijzen voor de aardappelen. Hij ging in op de ernstige crisi6, waarin de fruitteelt zich bevindt. .Zonder hulp is de fruitteelt ten dode opgeschreven' De heer Dees stelde, dat de maatrege len. die tot dusver zijn genomen, niet voldoende zijn om uit deze crisis te ko men. Ten aanzien van de EEG stelde de voorzitter, dat de moeilijkheden in de landbouw niet minder zouden zijn geweest, als die gemeenschap er niet zou zijn. De heer Dees ging verder onder meer in op de tendens van vergroting van de bedrijven. Hij was van mening, dat de overheid de verbetering van de struc tuur van de bedrijven zou kunnen ver beteren door betere mogelijkheden te scheppen voor grondaankoop. Verdere wensen van de kringvoorzitter: een be ter fiscaal klimaat en een betere afkoop regeling. De heer Dees kwam later ln de verga dering met de dringende oproep om de rattenbestrijding ter hand te nemen. Twee jaar geleden werd op Noord-Be veland een grootscheepse actie gevoerd, ter verdelging van de ratten. Momenteel neemt het aantal weer toe. De heer Dees wees erop, dat de gemeenten lok aas ter beschikking stellen en hij drong erop aan, dat te gebruiken. Overigens werd vanuit de vergadering melding ge daan van aanwezigheid van bisamratten op het eiland. De oudvoorzii ,.er van de Noord-Beve- landse ZLM-kring, de heer G. M. F. Bom hield vrijdagmiddag een lezing, waarin hij een vergelijking trok tussen de van zaken in agrarisch Neder lam in Amerika. De heer Bom weer erop, dat Nederland door gebondenheid aar het verleden minder gemakkelijk over- raat tot vernieuwing en verbetering en lij gaf een idee van de wijze van wer- kén in Amerika met coöperaties. .Het is daar geen ideale toestand. Wel heeft men voorsprong door de zakelijke in plaats van emotionele benadering', al dus de heer Bom, die drie weken in Amerika was ter bestudering van de tuatie op agrarisch gebied daar. .ACCOMMODATIES FUNCTIONEREN NIET VOLDOENDE VOORLICHTING WINT MEER EN MEER TERREIN MIDDELBURG De stichting Zee land zal enkele stappen ondernemen op weg naar een oplossing van de- zoge naamde dorpshuizenproblematïek, al dus de directeur dr. G. J. Smallegange. ,In de provincie Zeeland staat een groot aantal dorpshuizen, verenigingsgebou wen en andere ruimte beidende voor zieningen ten behoeve van allerlei acti viteiten in de samenleving. Uit de er varing blijkt dat er aan het functio neren van deze accommodaties nogal wat schort. Reeds lang bestaat bij de Stichting Zeeland behoefte aan meer inzicht in deze problematiek'. Dit is van belang voor: a de verdere bezinning over de moge lijke toekomstige functies van dergelij ke voorzieningen: b het zoeken naar factoren die het functioneren bevorderen. Zeker is dit nodig wanneer deze voor zieningen meer willen zijn en beteke nen voor de gemeenschap als slechts ruimte bieden aan het verenigingsle ven. Om tot een beter inzicht te komen zal mejuffrouw drs. G. F. R. Klamer, werk zaam bij de Stichting Zeeland, een aan tal gesprekken voeren met bestuursle den van de verschillende dorpshuizen met andere personen die nauw bij de dorpshuizen betrokken zijn. Mejuffrouw Klamer zal hierbij bijge staan worden door een commissie waar in zitting hebben: de culturele raad, de jeugdraad, de sportraad, de raad voor maatschappelijk werk, de direc teur van de stichting Zeeland en één van de functionarissen voor planning en opbouw, een vertegenwoordiger van het bureau Zeeland van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. Het hoofdstuk .dorpshuizen', is gelicht uit de sociale kroniek van de stich ting Zeeland. Deze besteedt verter nog, aandacht aan onder meer: onderzoek. VLISSINGEN Bij de vier als groot' aangemerkte bedrijven in Vlissingen werken momenteel 4000 man. B en w van Vlissingen geven van de verdeling over de bedrijven een specificatie naar- aanleiding' van vragen uit de raad bij het vooronderzoek van de begroting 1970. ,De Schelde' heeft 3300 werkne mers waarvan er 2800 of 85 procent in Vlissingen wöohachtig is; BiiÜfeon komt aan 90. werknemers, waarvan er 37 of 40 procent in Vlissingen wonen. Van de 475 werknemers bij Hoechst wonen eveneens 40 procent of 190 mensen in Vlissingen en de NV Haven van Vlissin gen heeft 126 werknemers, waarvan er 80 of 65 procent in de gemeente woont. B en w zeggen geen antwoord te kun nen geven op een dergelijke vraag met betrekking tot het aantal werkgevers en werknemers in het midden- en'klein- bedrijf. De uitkomsten van de volkstel ling 1970 zal daarover waarschijnlijk wel een beeld geven, aldus b en w die toezeggen dit ter kennis van de raad te zullen brengen. planning en opbouw, onderwijs en to* lichting. Ten aanzien van het osfc. wijs kon de heer Smallegange no» delen dat er ook na het mislukkenV de schooltoetsen, als bedoeld doc: Z beleidscommissie onderwijs, aawiW gen zijn voor een ontwikkeling i richting die men ook bij de stnhtiv Zeeland ais de goede richting ziet'. In het hoofdstukje .voorlichting" de bijzondere aandacht op die men ié die activiteit heelt gegeven aan de vL len en de vakverenigingen. VoortsV,-. den .bediend' het maatschappij werk, politiefunctionarissen, p((£ kanten, het gewest Zeeland van de Pvil de federatie van vrouwelijke vrijuit, ge hulpverlening en de vormingswetn VLISSINGEN De directies to de waterleidingmij Midden-Zee land en de NV PZEM bestude ren de mogelijkheid ook langs de noordzijde van de Westerschei- de een waterfabriek te bouwen. Die opmerking maken h en w tan Vlissingen in de memorie van ant woord op liet vooronderzoek van de begroting voor 1970. Er was namelijk gevraagd: ,Is het wense lijk een niet verontreinigd zout- waterbekken ter beseliikking te hebben voor een eventueel op te richten waterfabriek?' Zoals be kend werkt er in Terneuzen al een zoetwaterfabriek van de PZEM. B en w van Vlissingen zeggen op dit stuk van zaken ook nog, dat .voorhands' voldoende bedrijfswa- ter, dus ongezuiverd water uit Noord-Brabant kan worden aange voerd om de thans aanwezige In dustrieën waaronder Péchiney sas bedrijfswater te voorzien en wij- zen op de besprekingen om op langere termijn water uit do Bies bos te krijgen. Politie Oostburg vermoedelijk uit gemeentehuis OOSTBURG De rijkspolitie In Oost burg; zal vermoedelijk naar een uiit huisvesting uit moeten zien. Het peN- tiebureau is gevestigd in een gtdalh van het gemeentehuis, maar antisisi! de dinsdag zal de raad wordea |t vraagd de verhuur liiervan te Wlifl gen. Na de herindeling op 1 april DU zal de gemeente dringend gebrdt bi- ben aan kantoorruimte, zo stellen b en w in een preadvies hierover. D raad wordt verder kredlets ra 2600 en 26.000 gevraagd voornpw- tievelijk het hei-bestraten van daar in de Efhoolstraat en in 't Schuwt en op het eind van de Zuidzandtnw. Voor de aanleg van parkeergele tJ' bij de katholieke kring wordt,. gevraagd. Dit voorstel houdt viitoi met de vestiging van een strekt).- otheeli in dit gebouw. Tenslotte *#i de raad voorgesteld de grondprijs c I 't Sohuttebocht te verhogen van j3 tot 30 per m2 en om mejuffrowï. Provoost per 1 januari te benoematt leidster in vaste dienst aan de k'~"' school Prinses Marijke. Heden overleed, geheel onverwachts, tot onze diepe droefheid, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA WILHELMINA DE PAGTER wednw8 van Hendrik v. d. Welle, in de ouderdom van 77 jaar. Westkapelle: P. v. d. Welle E. M. v. d. Welle-Minderhoud Domburg: M. de Voogd-v. d. Welle Haarlem: M. L. v. d. Welle Westkapelle: J. W. Willeboordse-v. d. Welle P. Willeboordse Kleinkinderen en achterkleinkind Domburg, 5 december 1969 ,Ter Mantelinge' De begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Domburg, op dinsdag 9 december 1969. Vertrek vanaf het rusthuis ,Ter Mantelinge' om 12 uur. Condoleantieadres: Weverijstraat 8, Domburg. Heden ging van ons heen naar haar Heer en Hei land, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma MARIA JOHANNA POTAPPEL geboren Van den Doel, op de leeftijd van ruim 62 jaar. Neem Heer mtjn beide handen en leidt uw kind, tot ik aan de eeuwige stranden de ruste vind'. Zierikzee: W. G. Potappel Willemstad: K. Grootenboer-Potappel A. Grootenboer Zierikzee: H. G. Potappel J. J. Karman-Potappel P. Karman G. Potappel J. W. Kristiaanso Dreischor: J. Beuzenberg-Potappel D. C. Beuzenberg Kerkwerve: H. Kristalljn-Potappel G. Kristalijn Zierikzee: W. G. Potappel jr En kinderen Zierikzee, 5 december 1969 De Vagerstraat 26 De teraardebestelling zal plaatsvinden DV dins dag 9 december te 2.45 uur, voorafgegaan door een rouwdienst, die gehouden zal worden door de weleerwaarde heer ds H. Favier, in de gerefor meerde kerk, St-Domusstraat, aanvang 1.30 uur. Gelegenheid tot condoleantie na de begrafenis in genoemd gebouw. Liever geen bezoek aan huis. Op 4 december 1969 overleed onze lieve moeder MARIA SOPHLA SCHELLÏNGS geboren Flerens, op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam, A. Schellings Goes, 6 dec. 1969, .Maria Terweel'. Condoleanceadrcs Bloemenlaan 112, Vlissingen. De begrafenis heeft he den in alle stilte plaatsgevonden. Heden overleed te Heemstede, onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante DINA CORBIJN- VOGEL in de ouderdom van 78 jaar. Serooskerke: W. Vogel K. Vogel-Corbljn Middelburg: G. Vogel P. Vogel-Pleijte Neven en nichten Serooskerke, 5 december 1969. Heden overleed onver wachts, mijn geliefde zuster en onze geliefde tante J. W. v. d. WELLE- DE PAGTER in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: A. Carl i er- de Pag ter Domburg, Domburgseweg. Flat 45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4