,Ik wilde wel betalen, maar ik heb zoveel papieren' riGENDte Geweld en misdaad in drie werelddelen *1 5 VUILNISBELT IN ROEDEKENSKERKE: F 550 BOETE WALCHEREN Proef met plastic zakken voor huis vuil in Vlissingen Blijspel in plaats van Jongens onder elkaar' voor MSC FM RIJKSWEG-5S VIA VPRO-TELEVISIE A. C. v. d. Velde ere-voorzitter ,Goed Wonen' DRQSTE een naam in letters MARKTBERICHTEN DOMBURG IN BEROEP OVER UITTREDING CENTRALE DIENST Postpapier Schrijfmappen Vulpennen VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZAGERSPITTER GAF VALSE NAAM OP MIDDELBURG ,Ik wilde wel betalen, maar ik heb zoveel van die papieren, dat ik niet meer wist waar dit papier voor was*, ver klaarde J. P. uit Kloetïnge woens dagmorgen voor het Middelburgse kantongerecht. P. was gedagvaard onulat hij bij zijn aanhouding in verband met het zagersspitten een valse naam had opgegeven. ,En dat mag nu eenmaal niet', zei de kantonrechter, mr H. Bruin. Hij kon zich overigens wel de verwar ring voorstellen. ,AIs u zoveel pa pieren hebt, is het misschien wel raadzaam een advocaat in de arm te nemen'. De officier van justitie vond het ,toch wel een ernstige zaak'. ,Een onderzoek wordt door het opgeven van een valse naam erg bemoeilijkt'. Hij eiste een boete van ƒ50, subsidiair vier dagen hechtenis, een straf waarmee mr Bruin zich kon verenigen. ,J. en de zijnen moeten nu weten dat het afgelopen moet zijn', vond mr ."Mou ten. Voor het feit dat L. I. J. uit 's-Gra- venpolder zonder vergunning inzake de hinderwet een stuk grond in Hoede- kenskerke als vuilstortplaats liad ge bruikt, eiste hij een boete van 1.000 waarvan 500 voorwaardelijk. Voor het feit (lal J. met het storten van vuil de lanilschapsverordening had overtre den eiste hij een boete van 50. De kantonrechter vonniste conform de eis. Deze zaak speelt al vrij lang. De firma O. (waarvan J. deel uit maakt) is be gonnen op een gehuurd stuk groncl zon der vergunning. Na enige tnjd is een vergunning verleend op een groot aan tal voorwaarden. Aan die voorwaarden werd niet voldaan en werd het terrein gesloten. Hierna heeft men de grond toch gebruikt om uien en spoelgrond te storten en hiervan was de behan deling voor het kantongerecht van woensdag het gevolg. Vergunning De Belg M. H. de S. werd vrijgespro ken omdat in zijn zaak de gemeente Wemeldinge in gebreke was gebleven. De Belg kreeg namelijk een proces ver baal, omdat hij in de Oosterschelde had gevist zonder een vergunning van le visserij-inspectie. De S. had op het gemeentehuis te Wemeldinge een ver gunning gehaald en hij had gevraagd of die vergunning voldoende was om m de Oosterschelde met een fuik te mogen vissen. Op het gemeentehuis had men hem verzekerd dat dit zo was. .Een formele overtreding", vond mr Mou- ton. ,Hij heeft moeite gedaan om de nodige vergunningen te krijgen.' De of ficier eiste vijf gulden. Mr Bruin, die er rekening mee hield dat De S. de benodigde vergunning nu wel heeft, sprak de Belg vrij. P. J. de J. uit Goes had in Souburg met ongeveer vijftig procent te veel lading op zijn vrachtauto gereden. Het kostte hem 90 boete, subsi diair 6 dagen hechtenis. E. van V. uit Krabbendijke had op het eerste gedeelte van de vierbaansweg waar een inhaalverbod is een andere auto ingehaald. Conform de eis werd hij tot 50 boete veroordeeld. Bij de Vlissinger J. C. van de S., die hetzelfde ten laste werd gelegd, was het niet vast komen te staan of hij nu voor of na het bord, dat het eind van de verbodsbepaling aangeeft, had inge haald. De zaak werd uitgesteld om ge tuigen op te roepen. Door het rode licht rijden in. Middelburg kostte F. C. W. uit Middelburg 40 boete. Mejuffrouw E. W. uit Sint-Laurens had met haar bromfiets geen voorrang ver leend. In verband met sociale omstan digheden verlaagde mr Mouton zijn eis ten opzichte van het schikkingsvoor stel tot 25. Mr Bruin deed er nog vijf gulden af. Tien kilometer te hard op een brom fiets in Vlissingen rijden kostte d( Vlissinger W. S. J. B. uit Vlissingen 25. Omdat er geen bel op die brom mer zat, kwam er nog vijf gulden bij. (ADVERTENTIE) kamerjassen Wol, tinneroy en zijde. Ook met bijpassende pyjama's Vanaf 37,50 Winkelgalerij - Lange Delft Middelburg Vrijdag 28 november DRIEWEGEN Dorpshuis, 19.30 uur: uitvoering zangvereniging. GOES Centraal, 19.30 uur: bijeen komst Nederlandse vereniging van huis vrouwen. 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve: mu- sicaal Zeeuwse koorschool. MIDDELBURG Concertzaal, 20 uur: pianorecital door Jet Röling. Granny. 20 uur: jeugdsociëteit. De Burgh, 12 uur: lunchbijeenkomst Nijverheid en Handel. NIEUW- EN SINT - JOOSLAND Christelijke basisschool, 19.30-21 uur: bezichtiging school. SOUBURG The Star, 19 uur: jeugd sociëteit. VLISSINGEN Don Boscogebouw 19.30 uur: search for the 6un. WEMELDINGE Dorpshuis, 20 uur: muziekuitvoering. Voorsorteren Mejuffrouw M. P. J. M. T. uit Middel burg, had deze zomer op de Zwaamweg te Koudekerke voorgesorteerd om naar links te gaan. Omdat er met vrij hoge snelheid van de andere kant een auto naderde, zwenkte zij weer naar rechts, waardoor een haar achteropkomende auto tegen een lantaarnpaal reed. Mr Mouton kon zich haar reactie wel enig- zins indenken, maar hjj vond het ver keerd op een dergelijke smalle weg te gaan voorsorteren. Het schikkingsvoor stel was 40. Mr Mouton eiste 3(1 boete, waarmee mr Bruin het eens bleek. Op rijksweg 58 bij Vlissingen hac. L. M. van O uit Groningen 105,7 kilo meter per uur gereden. Hij mocht daar maximaal 70 kni per uur rijden. Hon derd gulden boete en een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid t ADVERTENTIE) voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar kostte hem dit. De Belg L. E. H. had bij Kapelle een autobus in file ingehaald en bij het invoegen had hij de bus zodanig ge hinderd dat de buschauffeur de berm in moest. De Belg was het met deze voorstelling van zaken helemaal niet eens. Volgens hem was de buschauf feur ,fout geweest.' Gezien de verkla ringen van de twee getuigen in deze zaak de buschauffeur en een passa- giere van de bus waren er voor de kantonrechter en de officier green rede nen om aan de schuld van de Belg te twijfelen. Hij kreeg f 150 boete en de rijbevoegdheid werd hem voor drie maanden ontzegd. J. C. V. Uit Goes ging met zijn vrachtwagen rechts passeren op rijksweg 58. .Een snelheidsmaniak' vond mr Bruin en hij vonniste con form de eis een boete van 100. Jhr mr A. F. R. uit Amby had op rijksweg 58 bij het inhalen een tege moetkomende motorrijder gehinderd. Die motorrijder was toevallig wacht meester L. J. J. S., die gelijk de ach tervolging had ingezet. R. was van me ning dat hij de motorrijder niet had gehinderd. ,Een politieman is bij uit stek geschikt en er voor opgeleid om dergelijke overtredingen te kunnen con stateren' vond mr Mouton en hij eiste een boete van 150 en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie maanden met een proef tijd van 2 jaar. Mr Bruin maakte er ƒ150 boete van, met een voorwaarde lijke ontzegging voor één maand. F. A. R. uit Middelburg had in Vlis singen geen voorrang verleend aan een andere automobilist waardoor een aan rijding ontstond. Omdat zijn voertuig hierbij geheel werd vernield, gaf mr Bruin een boete van 35. De officier had 50 geëist. S. W. uit Rotterdam had in Vlissingen een lantaarnpaal aangereden. Hij had het feit zelf bij de politie aangegeven. In verband hiermee verlaagde mr Mou ton zijn eis ten opzichte van het schik kingsvoorstel tot 75. Mr Bruin maakte er 60 boete van. C. P. V. uit Ovezande had op de open bare weg met een luchtbuks geschoten. De buks werd verbeurd verklaard en V. kreeg een boete van 35. De eis was ƒ50 boete met verbeurdverklaring. ,Pas maar op' P. van D. uit Rotterdam zou bij Le- wedorp 100 kilometer per uur hebben gereden, terwijl lüj slechts zestig ki lometer per uur mag rijden. Bij een meningsverschil hierover niet <le verba lisant zou hij tegen de politio-agent hebben gezegd: ,Pas maar op, dat kan je je baantje kosten. Ik heb al meer niet dat bijltje gehakt.' Omdat Van D. alles ontkende, werd de zaak uitge steld om de verbalisant te kunnen ho- ARNEMUIDEN De Arne: duiven- tentoonstelling. A\EL De Halle. 9-12, 14 - 17 en 19 - 22 uur: tentoonstelling ,25 jaar Zeeland'. BERGEN OP ZOOM Museum, 14 - 1? uur: tentoonstelling ,In het Hof ge vonden'. HULST Boekhandel Van Geyt, 9 - 12 en 13 - 18 uur: tentoonstelling .Maxi- mini'. OOSTBURG Vis en Van Haren: ten toonstelling werken Jan Bruëns en Ben Bonte. VLISSINGEN Museum, 10 - 12 en 14 17 uur: tentoonstelling .Vlissingen in de jaren 19-10 - 1944". ZIERIKZEE Gebouw Zierikzeesche nieuwsbode. 9-17 uur: tentoonstelling werken Jan Jongschaap. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Vuil spel, 18 jaar. - GOES Grand, 20 uur: Zeventien, 14 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Beau Geste, 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Ik ben nieuwsgierig geel, 18 jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVE* 0EZE RUBRIEKi G. VAN OORSCHOT P/A PZC. VLISSINGEN. TEL. 01164-5144. 5 VLISSINGEN In drie wijken in <i gemeente Vlissingen zal in de periode tussen 8 december en 3 april proeven worden genomen met het ophalen van huisvuil in plastic zakken. Na de proef- tieriode zal mogelijk tot een verder gc- jruik van de plastic zakkn worden overgegaan. Het gaat hier om een stadswijk in de oude stad van Vlissingen, begrensd dooi de Walstraat en de Molenstraat, een wijk in Paauwenburg, begrensd door de Sloeweg, Thorbeckelaan, Alexander Go- gelweg en Gerbrandystraat en een wijk in Souburg, ten zuiden van de Kanaal straat. Het ophalen van de zakken zal in de proefperiode tussen 8 december en 1 februari tweemaal per week op dezelfde dagen en tijdstippen als tot nog toe geschieden. In de proefperiode van 1 februari tot en met 3 april zal een maal per week en wel op maandagen of dinsdagen worden opgehaald, in wel ke periode men echter wel het dubbele aantal zakken kan aanbieden. Per em mer stelt de gemeente voor deze proef neming een veertigtal zakken beschik baar. Het bezorgen van de zakken ge beurt in de week van 1 tot en met 5 dec. tussen 19 en 20 uur. Het eenmaal per maand ophalen van extra huisvuil tot een hoeveelheid van 200 liter per keer blijft gehandhaafd. De betrokken inwoners zijn door middel van een sten cil ^van een en ander op de hoogte ge- Bridgeclub .Papyrus' In de derde ronde van de competitie van de Middelburgse bridgeclub .Papyrus' kregen de leidende koppels het zwaar te verduren. In de A-lijn hervond het echtpaar Rademaker zijn vorm weer en slaagde er in het leidersduo Dronkers- Merk tot op 2V? punt te benaderen. Ook de fam. Vriesman wist via een tweede plaats haar positie te verbeteren en uit de directe gevarenzone te komen. De standen na drie ronden zijn: A-lijn: 1 Dronkers-Merk 174.53: 2 echtp. Rademaker 172,02: 3 mevr. Doggen-On- derdjjk 157.40. B-lijn: 1 echtp. Boogaart 182.64; 2 Har- ryvan-Step 165.28; 3 echtp. Currie 155,55; 4 echtp. Howell 154,1/5 dames Bastiaanse-van Luijk 150,70. C-ljjn: 1 mevr. v. d. Linde-Slagter 168,50; 2 mevr. Woudenberg-Urjl 161,96; 3 Niest- hoven-Uit den Haag 158.24; 4 dames Bonthuis-Janse 157.49; 5 echtp. v. d. Linden 155.22; 6 echtp. v. d. Berg 155,15. D-lijn: 1 dames Meijer-Visscher 173,06; 2 echtp. Frangois 167,71: 3 Adriaanse- Bastiaanse jun. 157.89: 4 Sedee v. d. Veer 156,54; 5 echtp. Hinsen 155,36. E-lijn: 1 mevr. Bruikman-Paauwe 178,88; 2 echtp. Broos 169,50; 3 Aartsen-den Engelsman 161,75; 4 dames v. d. Crom- menacker-de Jager 153,25. De voorstelling van Mart Crowle.vs to neelspel .Jongens onder elkaari, die de Haagse Comedie woensdag 3 december voor de te Middelburg samenwerkende culturele instellingen zou geven, gaat wegens ziekte van een der hooft spelers niet door. De Haagse Comedie brengt nu op eigen verzoek een opvoering van .Veertig Karaat', een blijspel met Geor gette Hagendoorn, Myra Ward, Marijke -rokens, Trins Snijders, Ko van Dijk, 'o de Moor en Jacques Luyer (20.00 Schouwburg). •tekent niet dat Middelburg van s onder elkaar' verstoken zal Toneelgroep Centrum, die dit s. cencens op het repertoire hoeft, zal .,ier op het seizoen onder regie van Walter Kous voor een voorstel ling Ln Middelburg zorgen. Prof. ir Franke aanvaardde ambt van hoogleraar VLISSINGEN Ir A. Francke, van 1948 tot 1953 werkzaam ln Zeeland, heeft gisteren bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar in delen van de landhuishoudkunde van de tropen en de subtropen aan de landbouwhoge school te Wageninjgen een rede uitge sproken over het onderwerp .Boeren en plannenmakers in de ontwikkelingslan den.' Vanaf juli 1948 tot 1 januari 1953 was ir Francke .cultuurconsulent' voor de provincie Zeeland voor de Cultuur Technische Dienst, tevens inspecteur van de Rijksdienst voor Londbouwher- stel en van de Stichting Beheer Land bouwgronden, eveneens voor de provin cie Zeeland. Hij was voorts lid van het bureau van uitvoering van de Herver kaveling Walcheren. Nieuws van adverteerders Opening slagerij Jac. de Visser VLISSINGEN Donderdagmorgen klokslag tien uur werd de deur geopend van de slagerij van de heer Jac. de Visser in de Walstraat te Vlissingen. De heer De Visser opende hier mee twee aar na de opening van zijn slagersbedrijf in Middelburg-Zuid, zijn eerste grote fi-liaal. De winkel werd overgenomen van de heer Hendrikse. Omdat pas twee jaar geleden de zaait door een grote verbouwing was uitge breid en vernieuwd kon men nu vol staan met enkele minder ingrijpende veranderingen in de zaak. Er wera een diepvriescel geplaatst en het interieur en de machines werden aan de eisen des tijds aangepast. De heer De Vis set is aangesloten bij de keurslagers- organisatie en voldoet dus qua produk- ten-interieur en presentatie aan de ho- eisen die deze organsatie stelt. Intocht Sinterklaas Sint-Nicolaas zal morgen, zaterdag, een bezoek brengen aan Koudekerke, daar toe uitgenodigd door de Koudekerkse winkeliersvereniging .Samenwerking.' De aankomst van de hoge gast is 's mid dags om ongeveer 2 uur bij hotel Wal cheren, aan de Brouwerijstraat. Ter op luistering zal de harmonie .Voorwaarts' onder leiding van directeur Luteijn, en kele marsen spelen. Na aankomst zal de sint voorafgegaan door de muziek vereniging, een rondgang maken door een groot gedeelte van het dorp. Om 2.30 uur zal de stoet aankomen bij het gemeentehuis op het Dorpsplein. Daar zullen burgemeester Koevoets en wet houder Wouters het hoge bezoek ver welkomen. Na weder zijdse toespraken zullen om 3 uur ln het gemeentelijk ve renigingsgebouw aan de Badhuisstraat alle kinderen een verrassing ontvangen. Grote winkelactie in sinterklaasweek van Segeersstraat MIDDELBURG De winkeliers van (le Middelburgse Segeersstraat hebben ook dit jaar weer een grote winkelactie voor de sinterklaasweek opgezet. Bij aankoop voor minstens vijf gulden bij de winkels aan de Segeersstraat krijgt men een bon, die men in een zogenaamde .verrassingstent' moet inleveren. In deze tent. die in de Segeersstraat staat opgesteld, zijn een aantal zwarte Pieten, die in ruil voor de bon een ver- rassingsenveloppe geven. Op die bon staat dan de prijs vermeld, die men heeft gewonnen. Dat kunnen dan I" voorbeeld horloges zijn of een van waardebonnen 100, 50, 25, 10 of 5,-. De actie wordt gehouden van zaterdag 29 november tot en met donderdag 4 december. Het Middelburgse City-theater presenteert twee films, die door hun inhoud het doek danig in be roering houden. ,Beau geste' is een gewelddadig verhaal dat zich af speelt in de dorre woestijnen van Afrika; .Misdaad-syndicaat' voert zijn spanning door de twee Ame- rika's. 1 Beau geste' draait om het leven van sergeant-majoor Dagineau van het vreemdelingenlegioen. In een anonieme brief wordt hij met de dood bedreigd, die in een of andere strijd in de vorm van een verdwaalde kogel zal toeslaan. Dagineau vertrouwt daarom geen van zijn brute manschappen, die hij stuk voor stuk, keer op keer, laat voelen dat ze een stel nullen zijn die uit het drek der aarde zijn opgevist om te vechten tot het eind voor I? rankrijks eer. Op Beau, een nieuweling die alleen voor zijn grote liefde in het legioen stapt, laat Dagineau tenslotte zijn volle ver denking vallen. Op allerlei manieren maakt hij de man net leven zuur. Beau weet de aanvallen van Dagineau zo op te vangen, dat hij met zijn optreden de bewondering van een aantal ge vreesde legionairs afdwingt. Constante angst voor de dood brengt Dagineau er toe van zijn mannen het zwaarste te verlangen. De situatie ver ergert zelfs wanneer hij van De Ruse het opperbevel overgedragen krijgt. Het filmverhaal spitst zich tenslotte toe o peen gevecht met de Toearegs rond het fort Zinderneuf. Beau weet dat alleen Dagineau in staat is het commando over het legioen te voeren. Daarom probeert hij de indentiteit van de anonieme briefschrijver vast te stel len. De hele geschiedenis eindigt met een dodelijke confrontatie van Beau en Dagineau en met enkele overlevenden in het fort. U heeft toch wel vertrouwen in Sinterklaas Wees maar gerust! 't Zit wel goed, zolang hij bij De Jonge-Kinderkleding nog zo'n grote keuze heeft in JEUGDMODE. Uw kind echt blij maken is geen probleem meer met zo'n collectie i de hand! kinderkleding Lange Kerkstraat 52 - GOES ADVERTENTIE Donderdag 4 deceember zendt de VPRO-tv om 19.40 uur via Ne derland-I, de korte speelfilm .Rijksweg 58' van de uit Vlissin gen afkomstige cineast Jaap Wol beek uit. De film, met Leen Jon- gewaard onder de spelers, werd enkele maanden geleden opgeno men op en langs de .Zeeuwse dodenweg". FILMS IN MIDDEN-ZEELAND Intrigi _jes .Misdaad-syndicaat' dit woord behoeft weinig uitleg. De film confronteert de bioscoopbezoeker opnieuw met een boe ven-wereld vol intriges, waar de man of de vrouw, die er zioh eenmaal heeft ingenesteld, nauwelijks meer uitkomt. Tom en Eve vormen voor de buiten wacht een keurig echtpaar in de sa menleving van New-York. Geen enkele opmerking kan op beiden worden ge maakt. In werkelijkheid houdt zowel Tom als Eve, die beiden onder een schuilnaam leven, bezig met misdadige praktijken. Op een louche manier vergaart het echt paar, waarvan het huwelijk enkele ja ren terug middels een arrangement van het syndicaat was gesloten, miljoenen bijeen. Het syndicaat belegt dit geld op zijn beurt langs wettige weg in aller lei maatschappijen. De zakelijke liefde van Tom en Eve slaat tenslotte door hun nauwe samen werking over in echte liefde. Ten koste van alles willen zij voortaan bij elk aar blijven, ook wanneer Tom door VLISSINGEN Bij acclamatie be noemde de jaarvergadering van de Vlis- singse woningbouwvereniging ,Goed Wonen' donderdagavond ae aftredende voorzitter, de heer A. C. van de Velde tot ere-voorzitter. De heer Van de Vel de is 42 jaar voorzitter van ,Goed Wo nen' geweest. De tweede voorzitter, de heer E. de Priester, die tijdens de ver gadering tijdelijk de voorzittershamer overnam, meende dat deze jaarvergade ring niet de juiste entourage was om afscheid van de heer Van de Velde te nemen. Hij stelde daarom voor dat dit officieel tegelijkertijd zou geschieden met de viering van het 50-jarig bestaan van de vereniging op 81 maart van het komende jaar. Tevens deed hij het voorstel dat de heer Van de Velde in zijn functie van ere voorzitter de voorbereidingen voor deze jubileumviering zal treffen. De ver gadering had tegen dit alles geen en kel bezwaar. De heer Van de Velde dankte voor het in hem gestelde ver trouwen en haalde enkele herinneringen op uit het verleden: ,De jaarvergade ringen waren altijd het moeilijkste voor mij'. Uit de vergadering kwam de vraag of men de heer Van de Velde als blijk van waardering nog niet iets kon ge ven, bijvoorbeeld vrij wonen, voor de rest van zijn leven. De heer De Pries ter antwoordde daarop dat dat onder werp van bespreking is in het bestuur. In zijn openingswoord zei de voorzitter dat de opkomst naar deze vergadering groter was dan men de laatste jaren gewend was. Hij vestigde er voorts de aandacht op dat er nog 900 leden zijn die niet in een woning van de vereniging wo nen. Daar zal weer enigszins Ln te gemoet gekomen worden met de bouw van 190 eengezinswoningen in Souburg-Noord. Dit zullen zeer moderne woningen worden. Met het onderhoud van een aantal uit 1947 daterende woningen wil het niet erg vlotten. Men heeft de reparaties niet kunnen voltooien bij gebrek aan financiën. De reparatiekosten blijken bijna net zo hoog te zijn als de stich- tingskosten. De aftredende bestuursle den J. J. Kempe, E. de Priester en J. van den Heuvel wei-den herkozen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer Van de Velde werd voor zien door de verkiezing van de heer G. J.>de Nooijer. In de rondvraag kwamen enkele ongeverfde deuren, niet aan wezige douchecellen, natte tuinen en dergelijke aan de orde. In zijn slotwoord zei de voorzitter dat de leden niet alleen rechten, maar ook plichten hebben. het syndicaat naar het buitenland wordt gedirigeerd. Bve wil mee. Het syndi- it krijgt door dat er iets tussen her. veranderd, maar laat ze toch met zijn tweetjes naar Rio de Janeiro ver trekken. De opzet wordt Tom plotse ling duidelijk: moordenaars van het syndicaat willen hen elimineren. Ook de politie raakt hen op het spoor. Als alles in het honderd dreigt te lopen, krijgt het verhaal een verrassende wen ding. Sexy Alhambra "Vlissingen laat ook deze week de filmbezoeber nog van de sexy- film ,Ik ben nieuwsgierig geel' genieten. Naast een Indianenfilm .Winnetou keert terug' op de zondagmiddag brengt Al hambra een film, die ook niet van de nodige sexsensaties is verstoken: ,Su- Muru, de sadiste'. De filmervaring leert dat zij de meest duivelse en perfide vrouw is, die op twee benen rondloopt. Grand te Goes vertoont onder het mot to .Zeventien' de eerste liefdesavontu ren van een jongeman. De slogan ver hult niet dat het met de liefde in de film vrijmoedig toegaat. Op de zondag middag draait Grand de spannende wes tern .Stage coach' met in de hoofdrol de doorgewinterde cowboyheid John Wayne. Bazaar ,De Zwaluw' De postduivenhoudersveveniging ,Dé Zwaluw' te Westkapelle houdt morgen, zaterdag, een bazaar. De bazaar wordt gehouden in 't verenigingsgebouw .West kapelle Herrijst'. Daar zijn verschei dene atracties zoals het rad van avon tuur, schiettent, sjoelen en dergelijke. 's-Middags om half drie wordt op de Markt een duivenlossing gehouden met als bijzondere attractie dat diegene die het juiste aantal geloste duiven raadt een waardebon van 50 kan winnen. De bazaar is geopend 's avonds van 7 tot 12 uur. S Van "A tot Z" koninklijke Droste kwaliteit! MARTBERICHT BAHNEVELD 27 november ISO. COöP. VELUWSB UI EK VEILING BARNEVELD voer 1.329.955 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren vsn 52-53 gram 11.20—11.60: 56-57 12.40—12.55. 60-6! 12.6913.23. 64-65 13.47—14.03. BELGISCHE EIEREN OL1VIERS EIERCENTRALE Aanvoer 467.610 stuks, stemming rustig. Prij zen in f per 100. 58-59 gram 12.27—12JS1. 61-62 gram 12.46—12^0. 63-61 gram -.2,39—13.19. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, har.de! traag. 50-53 10,30—12.60. kg-prijs 2.06—2.17. 59-65 12.90—14.00, kg prijs 2.L9—2.15. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 lager Donderdag 27 november 1969. Andijvie 30,0052.00. Spinazie 101.09125.00 Rodekool 16,0030.00, Gelekool 12.00—18.00. Groenekool 19.0025.00, Chiaesekool 16,00— Wittekool 22.00, Boerenkool 10.00—19.00. Kro ten 12.00—24.00. Prei 40.00—J8.00. Uien 29,00— 40 00, Veldsla 80.00—90,00 per kg. Witlof AI 150.00—161.00. All 105.00—350.00. Bil 99.00- 133.00. Spruiten A 54.00—74.00. B 61.00—62.00 C 31.0044.00. D 61,00—79,00. Knolselderij 20.00 —45,00. Bloemkool A 107.00—118,00. B 73.00— 93.—C 30.00—62.00. Sla Al 10.00—20.00. 10.00—12.00. Tomaten A 6.50—6.90, B 6.9 5,30. CC 3.00. Selderij 11,00—16.00, Peterselie 11,06—11.00. Pianorecital Jet Röling in Concertzaal Vanavond vrijdag wordt in de foyer van de Concert- en gehoorzaal te Middelburg een pianorecital verzorgd door Jet Ruling. Jet Ruling, geboren te Utrecht ontving haar opleiding aan het conservatorium te Amsterdam, waar zij studeerde on der leiding van Jan Odé en Nelly Wa genaar. Na het behalen van het solis tenexamen won zij de Jacques Vonk- prijs, die haar in staat stelde in het buitenland te studeren, wat zij deed bij Erwin Laszlo in Zwitserland en Louis Kentner in Londen. In 1967 behaalde zij de Prix d'Excel- lence, in 1968 de jubileumprijs van Toonkunst. Sindsdien treedt zij regel matig solistisch op, maar ook in Ka- mermuziek-ensembles. Jet Ruling voert uit de sonate in P opus 54 van Beethoven, .Kreisleriana' van Schumann, ,Im nebel' van Janacek en ,Images-II' van Debussy. Dit ZVU-con- cert begint om acht uur. Bij de kroon Tegen besluit van gs DEN HAAG De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State be handelt volgende week een bezwaar schrift van de gemeenteraad van Dom burg, gericht tegen een besluit van g! van Zeeland, waarbij is afgewezen het verzoek om door middel van een afwij king van de bepalingen van de gemeen schappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht op Walcheren, uit deze regeling te kunnen treden. Gedeputeer de staten zijn van mening, dat er on voldoende waarborgen aanwezig zijn •oor een kwalitatief verantwoorde be trekking van een eigen dienst en dat een centrale dienst die waarborgen wel zou geven. De raad vaii Domburg merkt op, dat echter met name het fiet, dat de be staande dienst die waarborgen niet bleek te geven, één der oorzaken is van het besluit van appellant om tot stichting van een eigen dienst over te gaan. Het goed functioneren van elke dienst ïs af hankelijk van de bekwaamheid en de geschiktheid, zowel van het personeel ais van de leiding. Dit is naar de me ning van Domburg niet een grond, die ligt in het vlak van de organisatorische uitwerking, maar van het personeelsbe leid. .Gedeputerde staten hebben hun oordeel kennelijk mede gebaseerd op het rapport over het organisatie-onderzoek bij de centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht op Walcheren, uitgebracht door het centraal adviesbureau voor or ganisatie, documentatie, registratuur en personeelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Domburg" is in zijn waardering over de inhoud van dat rapport minder hoog gestemd. In de eer ste plaats zijn de rapporteurs niet vol ledig ingelicht en ook zouden voor dit rapport raadsleden en burgers gehoord moeten zijn om een objectief oordeel te krijgen. In de tweede plaats is dit rap port vol tegenstrijdigheden. Enerzijds wordt gesteld dat de centrale dienst ner- fect werk en één van de best werken de gemeenschappelijke diensten is en dat anderzijds het rapport met voor beelden aangeeft, dat wegens de kwan titatieve onderbezetting de dienst on voldoende functioneert en een reorga nisatie noodzakelijk is. Enerzijds wordt gesteld, dat het inrich ten van een dienst voor één gemeente veel te duur is, en anderzijds blijkt uit de cijfers van het raDport dat ^en e'- gen dienst veel goedkoper is.' aldus de gemeente Domburg in het adres, waar in wordt opgemerkt, dat niet het raD port de aanleiding is om uit de centrale dienst te treden, maar dat hiervoor an dere argumenten de doorslag hebben ge geven. Ten eerste heeft de bestaande dienst binnen het werkgebied van de oude gemeenten Oostkapelle en Domburg nooit voldoende gefunctioneerd waardoor in het verleden meerdere conflicten zijn ontstaan, die nooit tot een bevredigende oplossing zijn gebracht vanwege de starre houding van de directie en het bestuur' van de dienst. Er zijn ook verschillende blunders ge maakt bij het aanleggen van wegen en straten, het uitzetten van bouwperce len, het aangeven van grondpeil enz .Deze blunders zijn in de beide kernen van de gemeente nog aanwijsbaar'. Eén en ander heeft er toe geleid, dat bij de raden van de oude gemeenten Oostka pelle en Domburg het vertrouwen in de dienst niet meer aanwezig was en de opdrachten voor het uitwerken van ste- debouwikundi/ge plannen, rioleringswer ken, stratenaanleg enz. aan een part- culier ingenieursbureau worden leend. ,Van een verantwoord bouw- woningtoezicht is het in het verleden •een sprake geweest, met het gevolg, Jat er allerlei onaangename conflicten met bouwondernemers en principalen ontstonden als er wordt gesproken over overbelasting van de districtsopzichters, is het begrijpelijk, dat de opzichter in het werkgebied van de gemeente Dom burg reeds jaren lang in zijn functie van bouwpolitie de architect kon zijn voor vele nieuwbouwprojecten, onder andere particuliere woningen en bungalows, ca fetaria's, appartementenbouw enz. er als opzichter voor bouw- en woningtoe zicht" slechts een halve dag per week voor de gemeente Domburg beschikbaar werd gesteld.' De gemeente Domburg is van mening, dat een bedrag van ƒ35.000 voor een eigen gemeentelijke dienst genoeg zal zijn om een verantwoorde oplossing tot stand te brengen. Gegarandeerd wordt, dat een dergelijke dienst bij de dienst gemeentewerken geen log ambtelijk ap paraat zal worden. .Omdat gedeputeer de staten de vrees hebben uitgesproken, dat als men Domburg toestaat "uit de regeling te treden, het gevaar bestaat, dat meerdere gemeenten een eigen dienst zouden willen hebben, daarmee erkent men, dat een eigen dienst voor elke ge meente een begerenswaardige zaak is'. Als gedeputeerde staten een uittreding in de weg staat, komt hiermee de ge meentelijke autonomie wel in de knel.' De kroon wordt nu gevraagd goed te vinden, dat de gemeente Domburg uit de gemeenschappelijke regeling treedt en een eigen dienst opzet. Naaat de raad van state advies over deze zaak aan de kroon zal hebben uitgebracht, zal een beslissing per koninklijk bes-uit worden bekend gemaakt. OOSTKAPELLE Jeugddienst Zondagavond aanstaande wordt er in de Nederlands hervormde kerk te Oost kapelle een jeugddienst gehouden die aanvangt om kwart voor "zeven. Voor- ganger"is ds Broeder uit Ritthem. Een jeugdkoor verleent medwerking. NIEUWE BRUG EENDRACHT BIJ OUD-VOSSEMEER OUD-VOSSEMEER Het volgende project voor de toekomstige Schelde- Rijnverbïnding staat op stapel: de nieu we brug over de Eendracht tussen Oud en Xïeuw-Vossemeer. De brug, die het oude trekveer zal vervangen. Op 20 ja nuari zal er in Den Haag een aanbe steding zijn. Aannemersbedrijven kunnen dan op het kantoor van directie bruggen van rijks waterstaat (Voorburg) inschrijven voor: het maken van de onderbouw voor een vaste stalen brug, het rgden op deze brug, alsmede het de onderbouw en de bovenbouw van de aansluitende via ducten van de brug over de Eendracht. Het bestek is na 15 december aanstaan de beschikbaar. VEILING SINT-ANNALAND E1ERVLTLING BARNEVELD Aanvoer 534.260 s'.ukr, «temming cr.Ug.. 51-52 3'1.1231.35, 56-57 3232—12.37. 61-62 12.01—33.12. 66-67 13.22—33.67. VEILINGVERENIGING .ZUID-BEVELAND GOES 27 november 1959. Goudrenetten KL I 85-95: 32. 75-85* 39—34. 65- 75: 19—28. D 1(1. KL II 85-95: 23—35. 75-85 28— 49. 65-75: 22-23. grof 10—18. Rode goudrenet ten KL I 85-95: 3330. 75-85: 65-75 22. grof 18. Jonathan KL I 75-89: 21. 70-75: 2-5. KL II 60-85: 75-80: 12—16, 70-75: 12—20. C5-7G: :9 63-65: 813, grof en fijn 8.30. Golden De us KL I 89-85: 23—3:. 75-80 20—31. 79-75: 21—23. 65-70: 36—20. KL II 30-33: >5—18. 75-30: 10—20. 70-75: 19—24. 65-70: !7—25. 60-65: 39— 16, U D 20. grof en fijn 8.3011.09. Cox"* Or. Pippin KL I 85-99: 60. 80-85: 56-67. 75-80: 54 -58, 70-75: 43—52. 65-70: 32-38. 69—65: 21-24, >5—60: '.0. KL n 75-80: 43—53. 70-75: -«—45. 65-70 33—51, 60-65: 16—22. grof 15—23. f:jn 10 —11. Ingr-.d Marde KL H 75-89: 29, 70-75: 23— 25. 65-70: 15. 60-65: 30. grof 10.20. Lombards- caSvüle KL I 30-90: 16—13. 70-80: li, 65-70: 15. 60-65: 19. 55-60: 30. Wins Ion KL I 30-85- 34. 70- 75: 11—27. 65-70: 20. Spencer KL I 80-35: 38. 10-75 37, 65-70: 16—28, 60-23. 69—65: 10-29. grof 16. Zoete Ermgard KL H 65-70. 82. 60-65: 55—71. 55-60: 38—51. D 31. Doyenne du Comlce KL I 80-35: 34—89, 75-80: 92—95. 70-75: 97—100, 65-70: 83—93. 60-65 62—66. D 40. KL II 85-35: 85. 75-80: 90. 70-75: 92. 65-70: 81. grof 70-73, fijn 8,50—17. Saint Remy KL I 80-95: 72—74, 70-80: 67—30, 60-70: 72—75. KL II 80-90: 67. 70-80 65, 60-70: 54, D 4246, grof 40—55. fijn 13—54. Conference KL I 70-75 67. 65-70: 67— 63. «0-65 64. 55-60 53. D 34-54. grof 23—42. Gleser Wildeman KL I 60-65: 123. 55-60: 76-99. 45—55 66-63, grof 42—86. fijn 16—40. Diverse rassen appels kroet-wlt 10-0, 20. hroet-root 8.30. Totale aanvoer hard fruit 17.000 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT 27 november 1969. Exportgarnalen 2141 kg, f 1,81 tot f 3,14. Pellerijgarnalen 178 kg. f 1,60 tot f 1,63, Schar 264 kg. Bot 32 kg. Kabeljauw 529 kg. Wijting 429 kg. Tong 395 kg. Palinz 73 kg. Spiering 13 kg. Sprot 160 kg. On gesorteerde vis 62 kg. GS ZEELAND POSITIEF TEGENOVER PUBLIKATIE RAPPORT OVERLEGORGAAN MIDDELBURG Gedeputeerde sta ten van Zeeland zijn voor publikatie van het rapport overlegorgaan zeeha- vt-nontwikkellng Zuidwest-Nederland en van de minderheidsnota van de Rot terdamse deskundige. In antwoord op de vragen van de heer J. Stenvert te Terneuzen delen gedepu teerde staten mee. dat zij hun verte genwoordigers in het algemeen bestuur van het overlegorgaan hebben verzocht te willen bevorderen dat de liigr in het geding zijnde stukken worden gepubli ceerd. IN VPRO-PROGRAMMA: Jongeman in Middelburg wil .aanvaardbare' verdediger MIDDELBURG De heer Peter Ni- colai, jurist te Amsterdam en free-lan ce medewerker van de VPRO heeft don derdag op verschillende plaatsen in Middelburg opnamen gemaakt naar aanleiding van een bij deze radio-om- roep ontvangen brief waarin om be middeling voor rechtskundige bijstand wordt verzocht. Deze rechtskundige bijstand zou moe ten dienen voor een zekere H. P., die binnenkort voor de rechtbank te Mid delburg, op beschuldiging van het ple gen van inbraak met diefstal, terecht zal moeten staan. Een advocaat, te Middelburg, die hem vanwege de recht bank was toegewezen, wordt door be trokkene niet aanvaardbaar geacht. Van deze verdediger worat niet vol doende begrip voor de levensopvatting van deze P. en zijn vrienden verwacht. Het gaat hier om een groep, in hoofd zaak jonge mensen, in Middelburg, die doorgaans wel ais .langharigen' wor den aangeduid. De heer Nicola: heeft, voor het radio programma ,Van vier tot negen' van vandaag, vrijdag, gesprekken opgeno men met onder meer de heer R. Visser, directeur van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme, leden van de Middelburgse recherche en de heer Ben van Vliet, die de betrokken brief aan de VPRO schreef. Het ligt in de bedoeling van de heer Van Vliet om, mocht de gevraagde rechtskundige bijstand worden ver leend, ook de zaak te verdedigen van een aantal jongelui, dat tot dezelfde kring behorend, eveneens op verdenking van het plegen van inbraken, momen teel in het huis van bewaring te Mid delburg vertoeft. (ADVERTENTIE) in dozen en mappen in luxe en eenvoudige uitvoering

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 5