Vei ii't Hoff Eerste paal grond in voor zwembad van Schoondijke Woordenwisseling op kruising Tivoli bij IJzendijke Studie problematiek van gastarbeiders DRQSTE een naam in letters KANTONGERECHT OOSTBURG BELG KREEG ƒ40,- BOETE ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tentoonstelling Jacob Catsschool MARKTBERICHTEN Bezoek Sint-Nicolaas aan Hoofdplaat PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT fADVERTENTIE) U heeft toch wel vertrouwen in Sinterklaas Wees maar gerust! 't Zit wel goed, zolang hij bij De Jonge-Kinderkleding nog zo'n grote keuze heeft in JEUGDMODE. Uw kind echt blij maken is geen probleem meer met zo'n collectie bij de hand! "Inderdeel van sportcomplex van 750.000.- iflIOONDIJKE Waarnemend-burgemeester J. Dreg- tjis van Schoondijke heeft donderdagmiddag op een lökmg terrein in liet uitbreidingsplan noord-west de e paal geheid voor een zwembad. De paal die, rij de malse klei, gedeeltelijk zelfstandig de bodem ito bezegelt tevens de voortgang die er wordt praakt met het sportcomplex dat er in Schoondijke rut on waarvan het bad deel uitmaakt. Het totale raf el bestaat uit twee tennisbanen, twee voetbalvelden «n verwarmd 1-vormig zwembad van 35 x 10 m. was ten gerieve van dit bad dat de heer Dregmans a - vergezeld van raadsleden, vertegenwoordigers i ii Nederlandse Heidemij, die de directie voert over de werkzaamheden, en de hoofdaannemer, het bouw bedrijf elk gelaarsd, gehelmd en geel-gejast over het werkterrein spoedde. Het totale sportcomplex kost 750.000,-. Een van de twee voetbalvelden is al ingezaaid. Het zal in de zomer van 1971 in gebruik worden genomen.. Het andere veld is op een later tijdstip te betreden. Tennisbanen en zwembad moeten komende zomer open. Schoondijke is al enkele jaren in het bezit van een overdekt instructiebad. Verder heeft het dorp een voet balveld, maar dat gaat mettertijd verdwijnen. Na afloop van het heien van de (symbolische) eerste paal (Schoondijke's waarnemend burgemeester hield er een veiligheidshelm aan over) werd er in hotel ,De zwaan' een heildronk uitgebracht op het welslagen van het sportproject. De foto: waarnemend burgemeester Dregmans aan de- heistelling. Jeugdclub nd vrijdag, houdt de f te Sluis een clubavi a belangstellenden, li eet een .Beatles show' en ge- Én met een discobal. In de loop avond wordt ook nog Sint- iti ontvangen. (ADVERTENTIE) SWEGEN Dorpshuis, 19.30 uur: Wbg zangvereniging. K-Centraal, 19.30 uur: bijeen- «Xederlandse vereniging van huis- BRENHOEK Jeugdhoeve: mu- toiwse koorschool. IÏLBURG Concertzaal, 20 uur: ttKttal door Jet Röling. W.20 uur: jeugdsociëteit. •Jfgb, 12 uur: lunchbijeenkomst pad en Handel. JNV- EN SINT- JOOSLAND «gBlè basisschool, 19.30-21 uur: itong school. NjRG The Star, 19 uur: jeugd- SKGEN Don Boscogebouw Pr: search for the sun. JtDDiGE Dorpshuis, 20 uur: ••vauaei:ng. DICIDEN" De Ame: duiven- «aelling. De Halle, 9-12. 14 - 17 en 19 - *Jj.'«toonstelling ,25 jaar Zeeland'. AN OP ZOOM Museum, 14 - w: tentoonstelling ,ln het Hof ge- - Boekhandel Van Geyt, 9 - 1 18 uur: tentoonstelling .Maxi- SKGEN Museum, 10 - 12 en 14 Ikvi n" Gebouw Zierikzeesche 13«i 9 l"* uur: tentoonstelling ■«a Jan Joneschaan jjttOEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Grand, 20 uur: Zeventien, 14 gj^JiOORG City, 20 uur: Beau Bjfl?jaar. CN,UEN Alhambra, 20 uur: Ik ■ffiprsgierlg geel, is jaar. tofinjV00R 0F <nlichtinsen over W EK' G- VAN OORSCHOT P/A 'flBSMGEN TEL 011M-I144 OOSTBURG ,U bent gek, u bent een wegpiraat, een moorde naar, u moet van onze wegen ver dwijnen'. Deze niets aan duidelijk heid te wensen overlatende woor den zou de Belg M. de V. uit Melle op 6 april op de kruising Tivoli na bij IJzendijke zijn toegevoegd door A. C. S. uit Terneuzen. De Belg toonde zich daarover donderdag morgen voor het kantongerecht te Oostburg allerminst te spreken, te meer daar hij van oordeel was, ge heel te hebben gehandeld overeen komstig de regels der wet. En «lat was nu iets wat zowel de of ficier van justitie, mr H. Spreij, als ge tuige S. bestreden. De Belg was, ko mende van de provincialeweg Veldzicht- IJzendijke, linksaf geslagen in de rich ting Breskens. Hij was daarbij op de link,er rijstrook van het rechter weg gedeelte gaan rijden niet de bedoeling oni even later in te voegen op de rech ter rijstrook. Voordat hij evenwel zo ver was, werd hij, volgens zijn zeggen, geblokkeerd door de auto van S. Na een heftige woordenwisseling, waar bij S. de ander er op wees dat hij pas een voorrangsweg op mag rijden wanneer de weg geheel vrij is, ging een ieder zijns weegs, maar S. stelde ach teraf de politie in kennis van het ge beurde. De politie maakte uit het ver baal op dat de Belg het verkeer had gehinderd bij het oprijden van de weg. Voor het kantongerecht vertelde S. dat hij sterk had moeten afremmen om een aanrijding te voorkomen. Dit werd door zijn vrouw bevestigd. Verdachte De V. bleek niet van zijn ongelijk te overtui gen en met de vlakke hand op tafel slaand wierp hij getuige S. luidkeels enkele verdachtmakingen toe. Mr Spreij liet zich door dit alles evenwel aller minst intimideren en zei in zijn requi sitoir dat voldoende duidelijk was be wezen dat de Belg geen vrije doorgang had verleend. Hij eiste een boete van 60. Verdediger mr G. Tichelman uit Terneuzen meende daarentegen dat het bewijs te zwak was om een veroorde ling tc dragen. Kantonrechter C. J. M. van Hees dacht er niet zo over en bepaalde de boete op 40. - uit Aardenburg werd donder- ui vrijgesproken. Hij zou op 22 februari' nabij Draaibrug het verkeer in gevaar hebben gebracht, door plot seling te remmen. Er was ook een Klei ne aanrijding geweest. G. verklaarde weliswaar langzaam te hebben gereden, maar hij had pertinent niet geremd. De getuigenverklaringen van J. H. S. uit Oostburg (bestuurder van een tegen ligger), M. J. W. en M. de J„ beiden uit Vlissingen en respectievelijk inzit tende en bestuurder van de aanrijden de auto en de nabij wonende A. J. K. wierpen een ander licht op de zaak dan de officier aanvankelijk had gedacht. Ht bleek dat De J. de auto van G wilde inhalen, vervolgens bemerkte dat dit met het oog op de naderende te genligger niet mogelijk was en daarom terug wilde kruipen achter G. Bij deze manoeuvre raakten deze beide auto's el kaar. Remlichten had men overigens bjj de auto van G. niet zien opflikke ren. Dit alles bracht mr Spreij tot an dere gedachten en hij eiste vrijspraak omdat volgens hem geen wettig en over tuigend bewijs was geleverd. De Mid delburgse advocaat mr H. Bruin sloot zich bij de woorden van de officier aan. Ook de kantonrechter kon zich met vrijspraak verenigen. Mevrouw A. J. D. uit het Belgische Weslikapelle werd een boete opgelegd van ƒ25 omdat zij op 29 augustus te Sluis geen voorrang zou hebbent verleend. Een aanrijding was het ge-j volg. Mevrouw D. voerde tot haar verdediging aan dat zij de andere au to nauwelijks had zien komen daar deze verschrikkelijk hard reed, vol gens haar wel 100 km per uur. Mr Van Hees zei wel goedgelovig te zijn (vooral in deze tijd van het jaar), maar dat laatste wilde er bij hem niet in, zeker niet daar het plaats vond in de smalle straatjes van Sluv, terwijl het bovendien markt was. De officier eiste een boete van 50, hoe wel hij het er mee eens was dat het ter plaatse een moeilijke situatie is. De verdediger, mr W. Ie Mair uit Sluis, meende dat er wel voorrang was ver leend en dat het ongeval alleen was ontstaan door onverantwoordelijk rij den van de andere partij. De kanton rechter wilde daar niet aan, maar zei wel rekening te willen houden met de lastige omstandigheden en bepaalde de boete op 25. Op 1 augustus had de Belg J. de B. binnen de bebouwde kom van Schoon dijke 74 km per uur gereden. Tegen stribbelend (.Word ik beboet omdat ik een Belg ben?') werd hem een boete van 40 opgelegd, nadat de officier 60 had geëist. Eveneens op 1 augustus had C. J. R. uit IJzendijke binnen de bebouwde kom van Schoondijke 64 km per uur gere-: den. Hem werd een boete van ƒ30 op gelegd, nadat er 35 was geëist. )e zaak tegen G. J. de F. uit Sluis kil, die op 30 april binnen de bebouw de kom van Oostburg 84 kni per uur zou hebben gereden, werd aangehouden voor getuigenverhoor omdat de man pertinent ontkende die dag in Oost burg te zijn geweest. kinderkleding Lange Kerkstraat 52 - GOES Telefoon 5334 Bazaar geref. kerk In de zaal van de Ontmoetingskerk te Aardenburg werd een bazaar gehouden Verkocht en verloot werden diverse fraaie handwerken, zoals spreien, kus sens, baby- en kinderkleren. De op brengst was bestemd voor de bouw van deze gereformeerde kerk, welke in de loop van dit jaar is gereedgekomen. De ze handwerkverkoopdag werd geopend door mevr. M. v. Berckel. Het bezoek en de opbrengst waren zeer bevredi gend. Zaterdag 29 november as. zal in het sociëteitsgebouw door het jeugdkorps van de Koninklijke Aardenburgse Fan faren des avonds om 8 uur een ontspan ningsavond worden verzorgd. Naast op treden van het jeugdkorps zal worden opgevoerd het toneelspel in drie bedrij ven: .De boer in 't Kot' onder leiding van de heer W. v. Helden. (ADVERTENTIE) Van "A tot Z" koninklijke Droste kwaliteit I L_ OOSTBURG Bijeenkomst NRV In hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg werd dezer dagen een bijeenkomst ge houden van de Nederlandse Reisvereni- ng (NRV). Naast een hoofdbestuurs- I uit Den Haag en de kringvoorzitter ieland waren er slechts 4 leden aan- ezig. Toch vond deze bijeenkomst door gang en allereerst sprak de kringvoc#- zibter, de heer Goossen, een welkom. Hij vertelde hierna dat er in West- Zeeuwsch-Vlaanderen nog altijd onge veer 80 leden van de NRV zijn, maar dat er de laatste jaren in de streek wei nig NRV-activiteiten zijn geweest. De bedoeling is nu hierin verandering te brengen en de activiteiten in de streek nieuw leven in te blazen. Hij deelde me de dat de heren J. C. Louws uit Oost burg en G. Voerman uit Cadzand zich bereid hadden verklaard organisatorisch de helpende hand te bieden. De vroeger bestaande consulaten in Oostburg en Breskens zijn opgeheven, in de plaats waarvan er nu groepen van de NRV zijn geformeerd. Hierna gaf het hoofd bestuurslid een uiteenzetting over de organisatorische opbouw van de NRV en de werkzaamheden van deze reisve- -?ing( (jig 63 jaar bestaat, 56 afde- w ;n telt en na een enkele jaren te constateren terugang in het ledenaan tal inmiddels weer boven een 100.000 le dental is gegroeid. Aangezien net ook in het hoofdbestuur bekend is dat de vroegere propaganda-avonden uit de tijd zijn wordt er naar gestreefd iets nieuws te vinden dat de leden in de afdelingen en groepen weer kan boeien. Tot slot vertoonde de heer Goossen een aantal toeristische dia's. TERNEUZEN Tot. welke prestaties de leerlingetjes van de Jacob Catsschool te Terneuzen in staat zijn, wordt zeei duidelijk gemaakt op een tentoonstel ling in een aantal lokalen van deze school ingericht. De zaal waar normaal de oudere jongens handenarbeid (hout bewerking) wordt onderwezen, is om getoverd tot een ruimte, die veel weg heeft van een winkel. Vele produkten, van groot tot klein, door deze jongens vervaardigd, kunnen daar worden be wonderd. De voorwerpen zijn van een zo'n degelijke kwaliteit, dat ze ook aan de handel worden verkocht. In de hal van de school is een tentoonstelling van handwerken van de oudere meisjes, kledingstukken, vervaardigd met dc hand en met de machine, borduur- en breiwerk, kortom alles wat van belang is voor een toekomstige huisvrouw, wordt de meisjes aangeleerd. Het produkt van dit onderwijs kan hier :~i de meest uitgebreide zin worden be- onderd. Daarnaast is ook een afde ling opgesteld van pit rietwerk enz. In enkele lokalen wordt ook duidelijk aangetoond hoe de leerlingen van deze sclioöl voor individueel onderwijs onder richt wordt gegeven in lezen, rekenen en schrijven. De methode wijkt geheel af van het beginnend onderwijs op de lagere scholen. Ten lange leste lopen de methoden van beide onderwijsinrich tingen praktisch toch weer parallel. Nog moeilijker is het gesteld met de leerlingen van de B-afdeling. Het ge duld, dat men met deze kinderen moet hebben, is oneindig groot, maar het suc ces evenredig, aldus de door deze afde ling aansprakelijke lerares. Ze vond het daarom dubbel jammer, dat er nog zoveel ouders zijn, die er tegenop zien vanwege het onbegrip dergelijke kinderen naar de Jacob Catsschool te sturen. Ze worden nu te lang op een lagere school .vastgehouden'. De tentoonstelling is vrijdag wederom geopend van 7-9 uur. Plattelandsvrouwen bijeen in Oostburg De jaarlijkse bijeenkomst van de vier in West-Zeeuwsch-Vlaanderen gevestig de afdelingen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen werd dezer da gen in het Nerderlands hervormd cen trum gehouden. De organisatie van deze geslaagde avond, die geheel in het te ken van Canada stond, was in handen van de afdeling Zuidzande. Na haar welkomstwoord hield de voorzitster, me vrouw M. Luteijn - van Cruijningen j Zurdsands, een inleiding over Ca nada. Een koortje zong het Canadese volkslied. In een uiteenzetting over het ontstaan van de bond van plattelands wouwen werd meegedeeld dat deze in 1897 in het dorpje Stoney Creek in Ontario werd opgericht. Er werd ge trakteerd op Canadees gebak, terwijl er een film .Per helikopter over Ca nada' werd vertoond. Na een verloting en een slotwoord door mevrouw Rosen- daal-Koster werd de avond met het zingen van het Zeeuwse volkslied be sloten. Kaartontmoeting douaneambtenaren In hotel-café .Victory te Oostburg werd dinsdagavond een kaartontmoeting ge houden tussen douane-ambtenaren uit West en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Elk district bracht 12 spelers in het veld, die in totaal dertig partijen moesten kaarten. Voor de eerste maal sedert het instellen van deze traditionele kaartont moeting smaakten de deelnemers uit .West' de eer van de overwinning. De oostelijken trokken met een 34-26 ne derlaag in matchpunten huiswaarts. In het persoonlijk klassement was de uit slag: 1 de heer Murre (West) 4 gew. part. 12 tegenpt; 2 Kramer (Oost) 3 gew. part. 7 tegenpt; 3 Verberne (Oost) 3 gew. part. 10 tegenpt; 4 Wilmer (Oost) 3 gew. part. 10 tegenpt; 5 Ten Hoor (Oost) 3 gew. part. 10 tegenpt; 6 Pe perzak (West) 3 gew. part 10 tegenpt; 7 Te Beek (West) 3 gew. part. 12 te genpt; 8 Vercruijsse (West) 3 gew. part 19 tegenpt; 9 Van Hauwe (West) 3 gew. part. 20 tegenpt; 10 Moens (West) 3 gew. part. 20 tegenpt. Bankpersoneel ontving gasten personeelsvereniging van de Amro Bank te Oostburg ontving dezer dagen een aantal gasten van dezelfde bank instelling uit Antwerpen. Omdat dt Oostburgse bankemployés vorig jaar te gast waren bij de Antwerpse per soneelsvereniging ,Amïcanio-club', gold dit een tegenbezoek, 's Middags was er tussen beide verenigingen een bil jartwedstrijd te Sluis, die door de Bel gen met 9-3 werd gewonnen, 's Avonds TERHOLE Topbiljart in Terhole In café Schonenberg te Terhole was er een ontmoeting tussen de plaatselijke biljartvereniging .Terholense Toepers en de Toepers .TOVAK' uit Koewacht. Nadat lange tijd de wedstrijd gelijk was opgegaan, wisten de mannen uit Koe wacht in de laatste partijen de winst punten te behalen. Met de uitslag 10-14 kreeg Koewacht wat het verdiende. De individuele uitslagen waren: TERHOLE - KOEWACHT 10-14 Hemelaar - Jo Thijs 0-2: K. Ver- sehuuren - V. Thijs 0-2; B. Smits - J. V. Boven 1-1; J. Wesepoel - B. Rom- bout l-l; P. Freijzen - G. Ver- cauteren 1-1; Jo Danckaert - Fr. Buijs 1-1; A. de Theïje - P. Martens 0-2: J. Sehoneberg - Chr. Martens 2-0; J. Dob belaar - G. Drubbel 2-0; P. Frenzer - L. Coppieters 0-2; P. Dobbelaar - A. Rombout 0-2; G. v. Eet velde - A. Cop pieters 0-2. KOEWACHT Kwart eeuw onderwijzeres Op maandag 1 december aanstaande herdenkt de heer R. Lammens de dag waarop hij 25 jaar werlczaam is aan dé r-k lagere school te Koewacht. De heer Lammens, die thans hoofd der school is, door de kinderen worden gehuldigd. Sint-Nicolaas in Koewacht Sint-Nicolaas komt zondag naar Koe wacht. Om één uur 's middags maakt de sint een rondrit door de nieuwbouw wijken en om drie uur wordt hij ont vangen door het gemeentebstuur aan het begin van de kom der gemeente. Na een rondrit door het centrum is er een officiële ontvangst in het patro naat waarbij alle kinderen zijn uitge nodigd. HULST Oprichting schaatsclub Vandaag vrijdag 2S november zal er in hotel van Oostrom te Hulst, door een aantal enthousiaste schaakliefhebbers een avond worden belegd, om te komen tot oprichting van een schaakclub. Liefhebbers kunnen op deze avond te recht, die aanvangt om 20 uur. MARTBERICIIT BARNEVELD 27 november 1969. COilP. VELUW5E ETERVEILING BARNEVELD Aanvoer 1.329.955 stuk;, stemming rustig. Prijzea (Sn guldei» per 100 stuks). Eieren van 52-53 gram ]"..29—56-57 12.40—12 55. 60-61 12.63—13.23. 64-65 13.47—14.03. BELGISCHE EIEREN OLIVIERS EIERCENTRALE Aanvoer 467.040 stuks, stemming rustig. Prij zen in i per 100. 58-59 gram 12 27—12.30. 61-62 gram 52.46—12.50. 63-64 gram 12.89—13.19. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer ca. 2.000,000 stuks, handel traag.. 50-58 10.3012.60, kg-prijs 2.06—2.17. 59-65 12.90—14.00, leg prl.1s 2.49—2.15. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 lager Donderdag 27 november 1969. Andijvie 30,00—52.00. Spinazie 101.00—125.00 Rodekool 16,0030.00, Gelekool 12,00—18.00. Groenekool 19.00—25.00. Chlnesekool 16,00— Willekooi 22.00. Boerenkool 10.00—19.00. Kro ten 12.00—24.00. Prei 40.00—48.00. üien 29.00— 40,00. Veldsla 80.00—90.00 per kg. Witlof Aï 350.00—161.00. AI! 105.00—150.00. Bil 99.00— 133.00. Spruiten A 54.00—74.00. B 61.00—62.00 C 31,0044.00. D 61,00—79.00. Knolselderij 20.00 —45,00. Bloemkool A 107,00—118.00. B 73.00— 93.C 39.00—62,00. Sla AI 10,00—20,00. Cl 10,00—12,00. Tomaten A 6.50—6.90, B 6,90. C 5.30, CC 3.00. Selderij 11,00—16.00. Peteree) te 11,00—64.00. SLUIS Raad vergaderde Dinsdagavond komt de gemeenteraad van Sluis in openbare zitting bijeen. Het college van b en tv steit voor om te beraadslagen over de voorwaarde, waaronder de lokalen van de voorma lige openbare lagere school in de Hoog straat kunnen worden verhuurd aan de plaatselijke jeugdraad en aan de vogelhoudersverentging .Tropika' voor het houden van tentoonstellingen van tropische vogels. Een gedeelte van de oude stadswallen, te weten de voorma lige stadspoort ,De Stenen Beer' tot aan het terrein van de plaatselijke ijs- club. wil het college laten beweiden door schapen van Th. Wemaer, die daar toe een aanvraag heeft ingediend. Eni ge kasgeldleningen moeten worden ge sloten, namelijk met de NV Bank van Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 100.000 en met de Amro Bank NV te Sluis tot een bedrag van 150.000 Bestuursmutatie NCB In het bestuur van de kring O.-Zeeuwsch- Vlaanderen van de NCB heeft zich een wijziging voorgedaan. Het voorzitter schap is overgegaan van de heer P. Vercauteren uit Nieuw-Namen op de heer G. Volleman uit Lamswaarde. Ook de ondervoorzitter G. van Waes uit Westdorpe trad af en werd op< door de heer Fr. de Waal uit BURGEMEESTER TERNEUZEN VERKOOP VAN GROND AAN PHILIPS TERNEUZEN Het gemeentebestuur van Terneuz.en bestudeert op het ogen blik de problematiek rond dn huisves ting van buitenlandse arbeiders. Burge- meëster J. C. Aschoff deelde dit donder dagavond mee in antwoord op een vraag van de lieer J. Huijbrecht (pvda). Deze infornie.erde met name. ol het mo gelijk is in de algemene politieverorde ning richtlijnen op te nemen inzake de eisen, waaraan pensions en dergelijke minimaal moeten voldoen. Hij voegde eraan toe, dat het probleem in Ter neuzen momenteel nog niet speelt, maar dat een toename van het aantal bui tenlandse arbeiders niet uitgesloten moet worden geacht. De Terneuzer.se raad handelde in snel tempo een korte agenda af. Bij een voorstel aan Philips Neder land NV een terrein van 1,5 hectare te verkopen voor een niet onbelang rijke uitbreiding van de vestiging in Terneuzen, merkte de heer A. C. S. van Breda Vriesman (wd) op, dat van de uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen (250 a 300) vooral aan de andere kant van de grens zal worden geprofiteerd, tij herinnerde in dit verband aan een raadslid Huijbrecht betoogde tenslotte, dat het voor hem geen enkel verschil maakte waar de mensen die in Terneu zen werken vandaan komen, een opmer king die door burgemeester Aschoff werd onderstreept. De raad ging ak koord met de bouw en (onderhandse) aanbesteding van een nieuwe ambtswo ning voor de burgemeester. De totale kosten bedragen bijna 2 ton. De leden van de adviescommissie ingevolge de al gemene bijstandswet werden herbe noemd, als nieuw lid wees de raad drs L. Sturm aan en als voorzitter de heer J. Scheel. Bij de rondvraag zei burge meester Aschoff in antwoord op een vraag van de heer W. van Alphen kvo dat het college verwacht dat het vèer Terneuzen - Hoedekenskerke zal wor den omgezet in een veerdienst voor voetgangers, fietsers en bromfiet sers. Er i6 van de zijde van het Ter- neuzense college ook aangedrongen op een grotere frequentie. de kantine van het bankge- uitspraak van de zijde van Philips, dat bouw te Oostburg een gezelli; zijn, met een koud bufet. Mr j. u. Mientjes, directeur van de Oostburgse Amro Bank, sprak een welkom tot zijn gasten, terwijl de heer De Marelle na mens de Antwerpse groep dank bracht voor de gastvrije ontvangst. men het benodigde personeel' Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer kan krijgen. Wethouder M. de Vos zei, het uitsluitend ging om een gedeelte van het vrouwelijk personeel, maar dat er ook arbeidskrachten van elders uit Nederland werden aangetrokken. Het WEDSTRIJDEN VAN SCHAAKCLUB TERNEUZEN TERNEUZEN De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schaak club Terneuzen: J. E. Hubbeling - W. G. de Ridder C. H. Provoost - P. Neve 1-0, P. de Ruijter - P. Smolders 1-0, D. ae Jonge - E. Elbertse 1-0, P. Neve - P. de Ruijter 1-0, J. E. Hubbe ling - E. Elbertse 1-0, G. W. de Ridder - A. P. Beishuizen 0-1, C. H. Provoost W. J. Eberhard 1-0, J. E. Hubbeling A. P. Beishuizen 1-0. P. de Ruijter - A. W. Stadhouders 1-0 en P. Neve - D. de Jonge 0-1. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde broeder, zwager en oom ADRIAAN LEVINNUS DE MEESTER geboren te Nieuwvlïet, den 27ste januari 1897, weduwnaar van mevrouw Sara Josina van Haneghem, overleden te Brugge, 26 november 1969. Groede: Familie De Meester. De rouwdienst, volgens de orde van de protestant se kerk te Brugge, zal plaatshebben in dc St- Baafskerk te St-Andries, op zaterdag 29 novem ber 1969, om 11.00 uur. Plaats uw familieberichten de PZC in Jumbo spellen Lego bouwstenen Sio montage Husky auto's Homas spellen Dinky toys Meccano erf Kluitman boeken ja. ga zo maar door te veel om op te noemen. goudrervc".- grof 26. KL II VEILING SINT-ANN ALAN D 27 november 1969. Uien, middel, iste soort 33.33. Drielingen Plektere 21.15, Uien. stek 11.58. Aan- 83 ton. KI ER VEILING BARNEVELD voer 534.263 stuk*, stemming matig- 51-52 11.12—11.35. 36-57 12.32—32.57. 61-62 .61—13.12. 66-67 13.22—13.67. 27 november !K9. Goudrenetten KL I 85-95: 32. 75-8 75; 1928. D 10- KL II 85-95: 29—3 40, 65-75: 22-23. grof 36—18. Rod' ten KL I 83-95: 33—36. 75-85: 39. 65- 18. Jonathan KL I 75-80: 21. 70-75 80-85: 11. 75-80: 32—16, 70-75: 12—20. 65-70: 10 —13. 60-65: 8—13. grof cn fijn 8.39. Golden De licious KL I 80-65: 23-31. 75-80: 29—31. 70-75: 21—28. 65-70: 16—29. KL II 89-85: 16—18. 75-8-9: 16—20. 7(9-75: 19—24. 65-70: 17—2'.. 69-65: 10— 16, II D 10. grof en fijn 3.30—11.>9. Cox's Or. Pippin KL I 35-90: 60. 80-85: >5—67. 75-30: 54 —53. 70-75: 43—52. 65-70: 32-38. 60-65: 21-24. 55—60: 10. KL II 75-80: 49—63. 70-75: 44—45. ï-70: 33—51. 60-65: 16—22. grof 15—29. fijn 10 —14. Ingrid Marie KL II 75-80: 20. 70-75: 23— 65-70: 15. 60-65: 10. grof 1035. Lombarts- ilviïle KL I 30-SO: 10—38. 70-89: 19. 65-70: 15, 60-65: 10. 55-60 40- Winston KL I 80-85: 34. 70- 15: 11—27. 6S-70: 20. -Spencer KL I 80-85: 33. 70-75: 37 6S-70: 16—23. 60-28. 60—65: 10-20, grof 16. Zoete Ermgard KL II 65-70: 32. 60-65: 55—71. 55-00: 38—51. D 31. Doyenne du Cornice KL I 80-85: W—89. 75-80: 92—95. 70-75: 97-100. 65-70: 83—93. 60-65: 62—66. D 40. KL II 80-85: 35. 75-30: 90. 70-75: 92. 65-70: 81. grof 70—73. fijn 8.50—17. Saint Rcmy KL 1 30-99: 72—74. 70-80: 67—80. 69-70: 72-75. KL II 89-90: 67. 70-80: 65, 60-70: 54. D 42—46. grof 59—55. fijn 13—54. Conference KL I 70-75 07. 65-70: 67— 88. 60-65: 64. 55-60: 53. D 34-54. grof 28—42. Gieser Wildeman KL I 60-65: 123. 55-60: 76-99, 45—55: 66-68. grof 42—86. fijn 16—40. Diverse rassen appels kroet-wlt 10-0. 20, kroet-root 8.30. Totale aanvoer hard fruit 17.000 kisten. VISMIJN CO LIJN S PLAAT 27 november 1969. Exportgarnalen 2141 kg. f 1,81 tot f 3.14. Pellerijgarnalen 178 kg. f 1.80 tot f 1.83. Schar 264 kg, Bot 32 kg. Kabeljauw 529 kg. Wijting 429 kg. Tong 395 kg. Paling 73 kg. Spiering 13 kg. Sprot 160 kg. On gesorteerde vis 62 kg. SAS VAN GENT Winkelactie in Sas van Gent De gezamenlijke winkeliers van Sas van Gent hebben "ook dit jaar een St-Nico- laas-winkelactie georganiseerd. He*, ge heel is gebaseerd op een cijferspei. Bij aankoop" van 2,50 ontvangt men bij de deelnemende winkelier een envelopje met nummer. Wanneer men uit de ont vangen cijfers een bepaalde combinatie kan samenstellen dan heeft men een prijs variërend van 25 tot 500. Naast de extra cijfers in de enveloppe, blijven de gewone zegels die men buiten de actie krijgt, gewoon gehandhaafd. De actie is begonnen vrijdag 21 novem ber jongstleden en gaat door tot en met zaterdag 6 december '69. In totaal wer ken 28 winkeliers aan deze actie mee. In januari 1970 kleuterschool in St-Albert Op 5 januari 1970 gaat men in het ver enigingsgebouw van Sint-Albert aan de Van Miltlaan te Sas van Gent starten met een nieuwe kleuterschool. In af wachting van de definitieve scaoo! wel ke in deze buurt gebouwd zal worden, gaat men tijdelijk Sint-Albert gebrui- De schooltijden zijn hetzelfde als van de kleuterschool .Marie-José', namelijk van 9 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur. Als kleuterleidster is benoemd mej. Van Hecke. HOOFDPLAAT Sint-Nicolaas brengt zaterdag een be zoek aan de inwoners van Hoofdplaat. Om half twee worden de kinderen van de kleuterschool in het schoolgebonw verwacht, waarna ze gezamenlijk naar de sint zullen gaan. Om twee uur wordt Sint-Nicolaas en zijn Pieten ingehaald door de jeugd van Hoofdplaat, voorafgegaan door de plaat selijke muziekvereniging .Oefening oaart kunst' onder leiding van de heer J. Hennekey uit Waterlandkerkje, waarna de sint op de trappen van het gemeen tehuis wordt verwelkomd door de wet houders Termote en Blaakman en secre taris Wijffels. Na de ontvangst aan het gemeentehuis maakt Sint-Nicolaas een rondgang door de straten van Hoofd plaat. Daarna begeeft hij zich naar het schoolplein van de katholieke lagere school waar hij enige kinderen bij zich zal laten komen, 's Avonds krijgen de' ouden van dagen en zieken van "Hoofd plaat een traktatie uit handen van de Pieten. (ADVERTENTIE) Postpapier in dozen en mappen Schrijfmappen in luxe en eenvoudige uitvoering Vulpennen HOEK TELER 235 nMEZnSESB

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 31