Total' wil extra subsidie voor vestiging raffinaderij in Zeeland BILT Kamervragen over groene bufferzone in Sloegebied Huis vol gestolen gebruiksartikelen in Clinge ontdekt Sportlokaal in Zuiddorpe werd officieel geopend Koninklijke Leerdam, iedêSÊÊfi denkt dat hit duurder is. 2 PIJPLEIDING ROTTERDAM-SLOE ZOU f70 MILJOEN KOSTEN Vrage ALMANAK Expansie n Maasvlakte Buitenland .KLIM-0P SCHOOL' MIDDELBURG OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN GEEN .PLANNEN' (ƒ8 MILJARD) VOOR INDUSTRIE HOEKSCHE WAARD GESCHENKENHUIS-MIDDELBURG-GOES KUNSTHANDEL RIE MINDERHOUD Is zone een voorwaarde voor vestiging om de winkels open te houden ECHTPAAR BIJ GRENS VASTGEHOUDEN POLITIE DEED HUISZOEKING Tevens gemeenschapsruimte voor bevolking VREEMD GELD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 NU CONTACT MET ROTTERDAM IS AFGEBROKEN ROTTERDAM Nu Rotterdam én de Hoekse Waard én de Maasvlakte als .mogelijkheden voor vestigingen van een raffina derij definitief zijn afgevallen wacht de directie van de Franse oliemaatschappij Total op een beslissing van de regering over de aanvraag van een bijzondere rijkssubsidie. ,Want alleen met een dergelijke bijdrage zijn de andere kandidaat - vestigingsplaatsen Zeeland en Amsterdam voor ons nog interessant', zegt de direc teur van Total-Nederland, drs W. H. Groskamp. En het bedrijf denkt daarbij in de richting van subsidies zoals ze langs welke kanalen dan ook Hoechst, Pechïney en Shell-Chemie zijn toe gekend. Intussen zoekt Total ook in het buitenland naar vestigings plaatsen, nu Rotterdam het bedrijf niet kan .hebben'. Antwerpen en Wilhelmshaf en (Duitsland) staan op het lijstje. Het Rotterdamse havengebied is van he4 begin af de favoriete vestigings plaats voor Total's raffinaderij ge weest. Grootste voordeel was daar de mogelijkheid om 200.000 tons tan kers ,voor de deur' te krijgen. Total had er een terrein nodig van 150 tot 200 hectares voor een raffinaderij, die om te beginnen een jaarcapaci teit van 3 tot 4 miljoen ton zou moe ten krijgen en waarmee een investe ring van 250 miljoen gemoeid zou zijn. Rotterdam lag voor Total ook bijzonder gunstig ten opzichte van de afzetgebieden in West-Europa. Zeeland en Amsterdam, de uitwijk plaatsen in de plannen van het Fran se concern, zijn echter niet bereik baar voor mammoettankers. De aan voer naar een eventuele raffinaderij daar zou via pijpleidingen moeten lopen. ,En dat worden bijzon der grote extra investeringen', zegt drs Groskamp terwijl hij even uit rekent dot een pijpleiding Rotterdam - Zeeland toeli op een bedrag van 70 miljoen komt. In het schriftelijke antwoord aan de heer Versloot zetten de bewindslie den de gang van zaken uiteen. Toen het de Rotterdamse burgemeester duidelijk was dat de regering geen toestemming kon geven voor vesti ging van Total in de Hoeksche Waard, heeft de minister van econo mische zaken nog de suggestie ge daan na te gaan, in hoever op de fADVERTENTIE Geef met St-Nicolaas een plantenbon Langevielcsingel 34-38 Middelburg - Telefoon 01180-5253* .eeuwse Vroeg In Sint-Jansteen heeft een rijks politieman z'n vijfenUuintigjo- riff diens tjub ileum gevierdmet een receptie. Een lid van de reser- vepolitie kwam precies een week te vroeg feliciteren. In plaats van hierin een mooie voorsprong te zien, zendt men ons dit gegeven toe voor plaat sing in dit hoekje. JSen week van tevoren kwam iemand van de re- servepolitie reeds zijn opwach ting maken', zo schrijft men. Of het iets bijzonders is. Zelf be zochten we eens, afgaande op een oud gegeven, een man die een kwart eeuw zijn krachten had ge geven aan een nobele, menslie vende instelling en wiens foto nu, toegelicht met een passend arti keltje, aan de lezers zou worden getoond. De man vjas nog een jaar van het zilver verwijderdHij hield de deur breed open. J£n komt- u nog eens terug f' zei hij vriende lijk, ,ik geef u een jaar de tijd'. Maasvlakte In uitvoering (Total wil de snel beslissen) een plaats voor deze raffinaderij zou kunnen worden ingeruimd. .Hierover is ambtelijk overleg gepleegd met het havenbe drijf van Rotterdam. Daarbij is ech ter gebleken dat het havenbedrijf op grond van gedane toezeggingen en bestaande contacten de gehele Maasvlakte in principe al heeft in gedeeld'. Ook op de Maasvlakte dus geen ruimte meer voor Total. De ministers noemen het onjuist dat wordt beweerd: .Total is als'speelbal gebruikt'. Zij zijn evenmin de me ning toegedaan dat er van gebrek aan coördinatie tussen de verschillen de departementen sprake is. .Integen deel'. zo wordt gezegd, .over de ver schillende aspecten die aan indus trievestigingen zijn verbonden wordt een intensief en effectief onderling overleg tussen de daarbij betrokke nen onderhouden'. Intussen is definitief duidelijk ge worden wat overigens al van het begin af werd verwacht dat Rot terdam deze dochteronderneming van de Compagnie Frangaise des Pétro- les niet in zijn havengebied kan her bergen. Ook is er geen mogelijkheid in de Hoeksche Waard en op de Maasvlakte. Burgemeester W. Tho massen van Rotterdam heeft de di rectie van Total wel geruime tijd de indruk gegeven dat een eventuele vestiging daar niet geheel uitgeslo ten moest worden geacht. ,Een bin dende toezegging met betrekking tot deze terreinen kon hij zonder de toestemming van de daarbij betrok ken ministers niet doen', zeggen de ministers De Block (economische za ken) en Schut (ruimtelijke ordening) nu in hun antwoord op schriftelijke vragen van de kant van het eerste- kamerlid Versloot. Deze senator heeft anderhalve maand geleden om opheldering over de To tal-affaire' verzocht. Hij wilde met name antwoord op de vraag of het •waar is dat .Total maandenlang als een speelbal wordt heen- en weer gekaatst tussen de departementen en de gemeente Rotterdam'. Hij vond het namelijk vreemd dat de minister van economische zaken Rotterdam zoals burgemeester Thomassen al thans in zijn beleidsnota over de ha ven zei heeft aangespoord om ruimte te zoeken in of nabij deze ha ven, terwijl ruimte daar thans niet beschikbaar is. Immers: de ministers van ruimtelijke ordening en verkeer en waterstaat hebben Rotterdam er tegelijkertijd op gewezen dat de mo gelijkheden tot uitbreiding van de Maasvlakte beperkt zijn en dat er bezwaren zijn tegen de Hoeksche Waard. De minister van economische zaken legt in zijn antwoord aan de heer Versloot dat hij belang hecht aan de vestiging van een Total-raffinaderij in Nederland. Bij de onderhandelin gen met Rotterdam heeft hij boven dien te kennen gegeven dat hij de voorkeur van Total voor vestiging daar niet wilde wegcijferen. Blijven nu dm als mogelijke ves tigingsplaatsen in Nederland over: Amsterdam en Zeeland. In Zeeland zou dan nog een keus worden ge maakt tussen Vlissingen-Oost en Os- senisse. De directeur van Total-Ne derland. drs Groskamp, zegt daar over nog: .Amsterdam heeft het voor deel dat er een terrein klaar ligt. Het voordeel van Zeeland is dat er meer expansiemogelijkheden zijn'. Pas na het mislukken van de on derhandelingen met Rotterdam is To tal ook naar vestigingsplaatsen in het buitenland gaan.uitkijken. - Drs Groskamp noemt Antwerpen en Wilhelmshafeii. In Antwerpen zou men eveneens een pijpleiding' naar Rotterdam nodig hebben. Wiihelms- hafen is binnen afzienbare tijd be- De Franse oliemaatschappij heeft de regering nu dus min of meer onder druk gezet met de aanvraag voor een bijzondere subsidie bjj vestiging in Nederland, om extra kosten verbon den aan Amsterdam of Zeeland op te vangen. De volgens de bekende regelingen vastgestelde subsidie van maximaal 3 miljoen vindt Total onvoldoende. .Gezien de politiek, die de rege ring met betrekking tot Zeeland voert moet het toch mogelijk zijn om aan onze aanvraag te vol doen', stelt de heer Groskamp MIDDELBURG De nieuwe school voor buitengewoon lager onderwijs aan motorisch opvoedbare kinderen, de .Klim-op school' aan de Oosterschelde- straat te Middelburg, is donderdagmid- dag officieel in gebruik genomen. De inspecteur voor het buitengewoon lager onderwijs in Zeeland en Zuid-Holland, de heer H. G. Akkermans, gaf, voordat hij de school voor geopend verklaarde, een kort overzicht van de werkzaam heden van de blo-scholen in het alge meen en mr P. van EmpeJ voorzitter van de stichting .School voor Vijver vreugd' vertelde in het kort de geschie denis van het ontstaan van de nieu we Klim-op school. De Klim-op school (ee school met een gymnastieklokaal een ruime hal en diverse kamers voor dok ters en het personeel van de school) is onitstaan door samenwerking van de twee stichtingen, die op het gebied van onderwijs voor zeer-moeilijk lerende kinderen werkzaam zijn. Hieruit is de stichting ontstaan waar mr Van Empel .vporzitter yan is. De korte plechtigheid j werd! bijge- woond door vele ouders en enkele genodigden. Ir "P. Dekker, de archi tect van het gebouw'feliciteerde na mens de aannemer en de onderaan nemers. Namens de oudervereniging Philadelphia bracht ds G. J. van Em- den zijn gelukwensen over. Hij liet die gelukwensen vergezeld gaan van een speelwerktuig, dat reeds in het gymnastieklokaal stond opgesteld. De heer M. Groenenwold, directeur van f ADVERTENTIE) Sinterklaasverrassing via Fleurop in binnen- en buitenland. eenzelfde type söhool in Gorinchem en een oud-collega van de directeur van deze school, de heer Noback, haalde wat oude herinneringen op. Tot de heer Noback zei hij: ,Ik gun je veel, maar ik ben toch een beetje jaloers. Je kan merken dat de inspecteur weinig in de begroting heeft geschrapt'. De heer A. Cornelisse feliciteerde na mens het personeel van de Prinses Ire- neschool. Zijn wensen liet hij verge zeld gaan van een schilderij. Als verrassing kwam mevrouw Quel- joe namens de ouders van de leerlin gen met een cadeau voor de heer No back aanzetten. Zonder dat het bestuur van de school ergens iets van wist had zij onder de ouders geld ingezameld voor een nieuw .elektronisch klavier'. Na «1e korte plechtigheid bezochten de genodigden de tentoonstelling, die in de school was ingericht. Deze tentoonstel ling, werkstukken van leerlingen, om vat keramiek, kleden, houtsnijwerk en zovoort. Donderdagavond was deze ten toonstelling (alles is te koop) voor het publiek geopend. Zaterdagmiddag en zaterdagavond is de expositie weer voor het publiek toegankelijk. Op de foto van linies naar rechts: voor zitter mr Van Empel, inspecteur Ak kermans en de directeur Noback. (Foto PZC). BETALING ABONNEMENT In verband met de omschakeling van weekabonnementen naar maandabonnementen, wordt deze week door onze agenten en be zorgers voor liet laatst per week afgerekend. Met ingang van 1 de cember zal zoals te doen ge bruikelijk bij dagbladen het maandabonnementsgeld BIJ VOORUITBETALING geïnd wor den. Wij verzoeken onze abonnees be leefd hiermee rekening te willen houden. De directie. ADVERTENTIE MINISTER DE BLOCK: DEN HAAG De klantenkring, die volgens Rotterdam 8 mil jard in het havengebied wil in vesteren en daarbij op vestiging in de Hoeksche Waard mikt, heeft nog geen concrete plannen en jsr is dan ook geen sprake van officiële aanvragen tot vestiging in dit gebied. Het is begrijpelijk dat de gemeenten niet zijn inge licht'. Dit antwoorden minister De Block (economische zaken) op vragen van het eerste-kamerlid Versloot (pvda). Nadrukkelijk stelt de be windsman vast dat het meer om wensen voor de verdere toekomst gaat van een drietal bedrijven, die al in 't Waterweggeebied zijn gevestigd. ,Op langere termijn hebben deze bedrijven geen moge lijkheden meer om hun expansie op de bestaande complexen te ver wezenlijken; Gezien de voordelen, die vestiging in de agglomeratie- Rotterdam hen biedt voor deze ex pansie en op grond van uitlatin gen van het gemeentebestuur van Rotterdam denken zij aan de Hoeksche Waard'. De heer Versloot is bij het stel len van zijn vragen uitgegaan van de beleidsnota van burge meester W. Thomassen. Deze heeft daarin gezegd dat ,bij het ministerie van economische za ken een lijst ligt van vier grote, belangrijke gegadigden voor indu strievestiging in de Hoeksche Waard met oudere papieren dan Total'. De minister van economische za ken vindt deze formulering niet juist. De bewindsman is het dan ook niet eens met de opvattingen die in de Hoeksche Waard heer sen, dat er een beleid ,bij, over en zonder' de gemeentebesturen wordt ingevoerd en dat er aanlei ding zou zijn voor een atmosfeer waarin ongezonde speculaties op treden en waar een verzwakking van de goede democratische en staatkundige verhoudingen zou ontstaan. Een geschenk waar iemand op wacht... Drinkglazen van Leerdam, daar maakt O iemand gelukkig mee. Want Leerdam glas is begerenswaardig. Superieure kwaliteit en stijlvolle schoonheid* Vraag eens naar Aristo, Ballet, Gilde of Aruba. Bovendien meestal óók nog in een mooie geschenk- verpakking. *De KIM, Hilton en de Holland-Amerika Lyn vinden dat ook. Man dood naast brommer gevonden AXEL De 48-jarige bewoner van de Axelse Kanaalkade, de heer Jae. Boer man, is donderdagmiddag om zes uur dood aangetroffen naast, zijn bromfiets in dfe yanrtstraat.tp Axel. C" College's vo'fidéft lieni óp nauwelijks '2b meter afstand van de smedeerp vftn de gebroeders Schieman,, waar Boerman werkte. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. De heer Boerman was on gehuwd. Complete collectie Leerdam en Kristal-Unie voorradig Nieuwe Burg 8 - Middelburg VAN D'66 EN PSP DEN HAAG Een drietalstweede ka merleden hebben verschillende ministers ragen gesteld met betrekking tot de aanleg van een groene bufferzone in het Sloegebied. De heren Van der Lek (psp) en Nypels (D'66) vragen de ministers van sociale zaken en volksgezondheid, volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning en van economische zaken of een dergelijke groenzone als vestigingsvoor waarde zal worden gesteld; liet PSP-ka- nierlid Wlebenga stelt enkele vragen aan de minister van binnenlandse zaken naar aanleiding van opmerkingen van ADVERTENTIE-) Madrid, nov. 1969 Sinf-Nicolaas deelt langs deze weg mede, dat door de G.M.C. te Goes vergunning is verleend op 29 nov;., I, 2, 3 ep 4 dec., tot 9 uur des avonds. CLINGE Vier politiemannen heb ben zich gistermiddag met een bevel tot huiszoeking toegang verschaft tot de woning van het echtpaar B. L. aan de Gravenstraat te Clinge. Gekoester de vermoedens werden op deze ma nier bewaarheid; de polïtip trof een grote voorraad gestolen gebruiksarti kelen aan. Ruw geschat vertegenwoordigden de artikelen een waarde van enke le tienduizenden guldens. De poli tie kwam deze buit, vrijwel zeker afkomstig uit Belgische warenhui zen. woensdagavond aan de Ne derlands-Belgische grens op het spoor. In West-Wuezel werd op die avond een auto aangehouden, waarin het Clingese echtpaar L. en de zuster v; mevrouw L. uit het Brabantse dorp Nunen zaten. Tn de auto trof de Belgi sche rijkswacht een keur van artike len aan. Na deze ontdekking werd het drietal op transport naar Leuven ge-; sleld. Op aandrang van de Belgische: polilie-autoriteiten ging men op on derzoek uit in het huis van L. te Clin-i ge. De politie was verbouwereerd' over wat men daar vond. Alleen al' bovengronds trof men onder meer' aan: bontmutsen, kledingstukken, pa raplu's. looplampen, overgordijnen, transistorradio, encyclopedieën en tien liter eau de cologne. Als deze goederen zijn overgebracht, zal de po litie ook een kijkje in de kelder ne men. Ze verwacht ook daar een over stelpende hoeveelheid gebruiksartike len te vinden. ADVERTENTIE OOK OP ZATERDAG Cheques - goud Spaar-, salaris-, rekeningen - reisverzekering deposito kantoren sinds 1927 DE GRENSWISSELKANTOREN NV VLISS1NGEN HANSWEER1 TERNEUZEN SLUIS SAS VAN ÜEN1 Hal Station N.S. Sluisplateau Herengracht 5 Douanepost Douanepost Telefoon 01184-4295 Telefoon 01130-1397 Telefoon 01150-4051 Telefoon 01178- 334 Telefoon 01158-1210 Door gedeputeerde M. J. van Poelje ZUIDDORPE Met een sym- bolische handeling is donder dagmorgen in Zuiddorpe het nieuwe gymnastieklokaal bij de lagere school (tevens gemeen schapshuis voor alle inwoners van Zuiddorpe) officieel ge opend. Twee leerlingen van de school, Kees Jan van Aalst (8 jaar) en Carina van Aalst (8 jaar) boden namelijk aan dhr. M. J. v. Poelje, lid van gede puteerde staten, de sleutel aan, waarmee deze even later de toestellenruimte, die was afge sloten door een schuifwand, opende. Dat gebeurde in aanwe zigheid van het college van bur gemeester en wethouders en echtgenoten, enkele raadsleden, de leden van het schoolbestuur en vertegenwoordigers van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. De heer Van Poelje gaf direct het goede voorbeeld en maakte enkele oefeningen op de grote brug, dat wil zeggen: onder luid applaus hees hij zich op. Hij uitte hiermee daadwer kelijk zijn wens. dat zoveel mogelijk inwoners jongeren, maar ook de ouderen gebruik zullen maken van de sportgelegenheid. Deze wens had hij al eerder in een toespraak ken baar gemaakt. Hij zei verder onder andere: ,Het is in ons land zacht gezegd een vreemde situatie dat in een tijd van grote welvaartstoe name, algemene voorzieningen zoals sportcomplexen, zwembaden en sportlokalen, in het algemeen door de gemeenten moeten worden opge bracht'. Voorts schetste hij het grote tekort aan sportaccommodatie in het hele land en met name Zeeland (dat overigens volgens een onderzoek nog niet zo slecht uit de bus komt) en hij feliciteerde het gemeentebestuur en de gehele bevolking met dit re sultaat. Hij sprak de hoop uit dat de zaal een centraal ontmoetings punt voor de gehele bevolking zal worden. Burgemeester A. Kesbeke van Zuid dorpe kwam in zijn toespraak nog eens terug op alle tegenslagen die aan de bouw zijn voorafgegaan. Hij dankte vooral de gemeentesecretaris, de heer R. Koene, en het bestuur van de plaatselijke Raiffeisenbank. Met name de heer Koene heeft via deze Raiffeisenbank een burgerzinslening voor de bouw kunnen bewerkstelli gen. Hierna droeg de burgemeester het beheer van het gebouw officieel over aan het school- en kerkbestuur. De voorzitter van dit bestuur, pas toor A. Vermeulen, aanvaardde dit met veel genoegen. Verder sprak de inspecteur voor lichamelijk onder wijs in Zeeland, de heer A. Klaassen. De heer P. de Graaf, chef-tekenka mer van de centrale dienst van bouw- en woningtoezicht, die ook na mens de aannemers sprak, haalde nog eens aan. dat het lokaal volgens de nieuwste bouwwijze tot stand is gekomen. Hierna bood hij pastoor Vermeulen een wandklok voor het lokaal aan. Namens de jeugdraad in Zuiddorpe sprak de heer E. Gorter zijn vreugde uit over de totstandko ming. De bedoeling is dat het gebouw niet .alleen voor sport- en lichamelijke opvoeding voor de schoolkinderen zal worden gebruikt, maar dat het ver enigingen en ook de jeugdraad gele genheid biedt voor vergaderingen, toneelavonden, films en zelfs voor het organiseren van dansavonden. In de eerste plaats voorziet de nieu we gymnastiekzaal in een zeer drin gende behoefte aan sportaccommoda- Twee leerlingen van de lagere school overhandigen de heer Van Poelje de sleutel, waarmee deze even later de toestellenruimte opende. tie. De schooljeugd m Zuiddorpe if jarenlang vooral in de winter maanden aan lichamelijke opvoe ding veel tekort gekomen. Hoewel momenteel in Zuiddorpe nog geen sportverenigingen bestaan, wordt verwacht dat hierin weliswaar over enige tijd verandering in zal komen. Om de zaal voor alle moge lijke doeleinden te kunnen gebrui ken, moest de vloer worden aange past. Door een misverstand van het aannemersbedrijf is de huidige vloer hiervoor nog niet geschikt en moet deze vervangen worden door een rubberprocédé, zodat schoenen van allerlei soort en dameshakken geen schade meer kunnen aanrichten. Het nieuwe sportvelden complex dat nog in aanleg is, biedt in de zomer maanden voor het onderwijs en de toekomstige sportverenigingen uitge breide mogelijkheden. De aajileg van deze sportvelden en de bouw van het gymlokaal hebben samen drie ton gekost. De sportvloer in het lokaal heeft een oppervlakte van 22 bij 11 nieter, de gymnastiektoestellen zijn van het modernste type, er is een kleedruimte die tevens als vergader zaal dienst kan doen. Verder is er een grote keuken aangebracht, twee waslokalen en een douche. burgemeester D. Lodder, die in ren ge sprek over de groene zone gewag van had gemaakt, dat het provinciaal be stuur niet antwoordt op brieven van de gemeente. De vragen van de heren Van der Lek en Nypels: 1. Hebben de ministers kennis genomen van het rapport van een tweetal Zeeuwse functionarissen omtrent hun werkbezoek aan de V.S., ter bestu dering van de schade door fluorver bindingen in de omgeving van alumi- niumfabrieken. 2. Zijn de bewindslieden niet van oor deel, dat het, mede op grond van de in dit rapport gepubliceerde gegevens, waarschijnlijk moet worden geacht, dat een te bebossen bufferzone rond de vestiging van het aluminiumbe- drijf in het Sloegebied ter beperking van schade door fluorverbindingen noodzakelijk zal zijn S. Ligt het in dc bedoeling een der gelijke buferzone als vestigings voorwaarde te stellen? Zo neer, waarom niet? 4. Indien vraag 3 bevestigend beant woord wordt, op wie zullen dan da kosten van grondverwerving, aan plant en onderhoud worden ver haald 5. Zal een dergelijke bufferzone tij dig genoeg gereed kunnen zijn om de bedoelde schade van de aan vang af in voldoende mate op te vangen? Ter toelichting naar het .Verslag van eejp studiebezoek aan twee aluminiumfabrie- ken'in de U.S.A. (22 tot 27 september 1969) en de daaruit voortvloeiende over; wegingen in verband met de vestiging t van een aluminiumfabriek in het Sloege- I bied' uitgebracht door de directeur van de stichting gezondheidsdienst voor die ren in Zeeland, dr. J. Tesink, en de voor zitter van de Z.L.M., ir. J. Prins. De vragen van de heer Wiebenga: 1. Heeft de minister kennis genomen van de uitlating van burgemeester D. Lodder van Borssele: ,YVy hebben al verschillende malen gevraagd om een groene bufferzone. W(j hebben wel zien aankomen, dat er gebrek aan frisse lucht zou ontstaan door al die industrieën. Maar bet provinciaal be stuur antwoordt niet eens op onze brieven. YV(j zijn erg benieuwd naar wat de provincie zal doen om de on ontkoombare verwoesting van een strook landbouwgrond te financieren' j .Trouw' 24-11-1969) waarhy de burgemeester kennelijk in het bijzon- der doelde op de vestiging van de nlii- miniumfabriek Pechiney in het Sloe- gebied 2. Kan worden medegedeeld, op welke feiten de klacht van de heer Lodder ever het niet beantwoorden van brie ven door het provinciaal bestuur be rust? 3. Kan voorts worden medegedeeld of deze klacht terecht dan wel ten on rechte is geuit? 4. Is de minister bereid om zijn in vloed aan te wenden ter vermijding in de toekomst van hetzij het niet tij- I dig beantwoorden van brieven door het provinciaal bestuur van Zeeland, i hetzij het ten onrechte daaromtrent 1 klachten uiten door de betrokken bur gemeester? (ADVERTENTIE) In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Sloehavenstraat t. Nieuw- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. VERWACHT... BUIEN In het algemeen veel bewolking niet af en toe regen of enkele buien, waar van sommige met hagel of natte sneeuw en later ook opklaringen. Matige tot krachtige wind ruimend naar noord west en langs dc kust mogelijk tot hard toenemend. Weinig verandering in tem peratuur. Vooruitzichten voor zaterdag eazondag: Koud en af en toe regen en later ook sneeuwbuien. ZON EN MAAN 29 november Zon op 08.22 onder 16.34 Maan op 21.20 onder 12 52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2