Jk wilde wel betalen, maar ik heb zoveel papieren' AGENDA* Geweld en misdaad in drie werelddelen Studie problematiek van gastarbeiders I DROSTE een naam in letters DE BEVELANDEN .Wilhelmina' had een gunstig jaar NCVB Colijnsplaat bijeen Sint-Nicolaas bezoekt Hansweert Aanbestedingen waterschappen Zierikzee Intrigi ;es A. C. v. d. Velde ere-voorzitter ,Goed Wonen' Sexy MARKTBERICHTEN Proef met plastic zakken voor huis vuil in Vlissingen Blijspel in plaats van Jongens onder elkaar voor MSC BURGEMEESTER TERNEUZEN VERKOOP VAN GROND AAN PHILIPS Fff3. Ü3 I.:*1 aG 28 NOVEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZAGERSPITTER GAF VALSE NAAM OP fHILHISBELT IN 0EKENSKERKE: F 550 BOETE JDEIBCRG - ,IR 'Vilde wel maar ik llf,|> zoveel van ^papieren, dat ik niet meer wist ar dit pfll)ier voor was'» ver" uil j. p. uit Kloetinge woens- gofi-en voor liet Middelburgse (onjerecht. P. was gedagvaard kt bij bij zijn aanhouding in Sand met bet zagersspitten een mam bad opgegeven. ,En ia» nu eenmaal niet', zei de tonrechter, nir H. Bruin. Hij „ich overigens wel de verwar- roorstellen. ,Als u zoveel pa in liebt, is het misschien wel liaaui een advocaat in de arm De officier van justitie J liet ,toch wel een ernstige ,Een onderzoek wordt door opgeven van een valse naam ilMioeilijkt'. Hij eiste een boete ƒ50, subsidiair vier dagen Ürtis, een straf waarmee mr neb bon verenigen. l<en omdat in zijn zaak de gemeente Wemeldinge in gebreke was gebleven. De Belg kreeg namelijk een proces ver baal. omdat hij in de Oosterschelde had gevist zonder een vergunning van de visserij-inspectie. De S. had op het gemeentehuis te Wemeldinge een ver gunning gehaald en hij had gevraagd of die vergunning voldoende was om de Oosterschelde met een fuik te mogen vissen. Op het gemeentehuis had men hem verzekerd dat dit zo was. ,Een formele overtreding, vond mr Mou- ton. ,Hij heeft moeite gedaan om de nodige vergunningen te krijgen.' De of ficier eiste vijf gulden. Mr Bruin, die er rekening mee hield dat De S. de benodigde vergunning nu wel heeft, sprak ae Belg vrij. P. J. de J. uit Goes had in Souburg met ongeveer vijftig procent te veel lading op zijn vrachtauto gereden. Het kostte hem ƒ90 boete, subsi diair 6 dagen hechtenis. E. van V. uit Krabbendijke had op het eerste gedeelte van de vierbaansweg waar een inhaalverbod is een andere auto ingehaald. Conform de eis werd hij tot ƒ50 boete veroordeeld. Bij de Vlissinger J. C. van de S., die. hetzelfde ten laste werd gelegd, was het niet vast komen te staan of hij nu voor of na het bord, dat het eind van de verbodsbepaling aangeeft, had inge haald. De zaak werd uitgesteld om ge it rijnen moeten nu weten dat „triopen moet zijn', vond mr Mou- |«r het feit dat L. I. J. uit 's-Gra- zonder vergunning inzake de stuk grond in Hoede- im ƒ500 voorwaardelijk. Voor het al J, met het storten van vuil ttklwpsverordening had overtre ft hij een boete van 50. De adder vonniste conform de eis. li speelt al vrij lang. De firma uïvari J- deel uit maakt) is be- :;o oen gehuurd stuk grond zon- riwiing. Na enige tijd is een ppg verleend op een groot aan vaarden. Aan die voorwaarden Vil voldaan en werd het terrein ta Hierna heeft men de grond .piniikt om uien en spoelgrond La en hiervan was de behan- i nor het kantongerecht van Éifcet gevolg. Vergunning J(, H. de S. werd vrijgespro- C. W. uit Middelburg 40 boete. Mejuffrouw E. W. uit Sint-Laurens had met haar bromfiets geen voorrang ver leend. In verband met sociale omstan digheden verlaagde mr Mouton zijn eis ten opzichte van het schikkingsvoor stel tot ƒ25. Mr Bruin deed er nog vijf gulden af. Tien kilometer te hard op een brom fiets in. Vlissingen rijden kostte de Vlissinger W. S. J. B. uit Vlissingen 25. Omdat er geen bel op die brom mer zat, kwam er nog vijf gulden bij. Voorsorteren Mejuffrouw M. P. J. M. T. uit Middel burg, had deze zomer op de Zwaarmvcg te Koudekerke voorgesorteerd om naar links te gaan. Omdat er met vrij hoge snelheid van de andere kant een auto naderde, zwenkte zij weer naar rechts, waardoor een haar achteropkomende auto tegen een lantaarnpaal reed. Mr Mouton kon zich haar reactie wel enig- zins indenken, maar hjj vond het stel was 40. Mr Mouton eiste 30 boete, waarmee mr Bruin het eens bleek. meter per uur gereden. Hij mocht daar maximaal 70 km per uur rijden. Hon derd gulden boete en een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid drie maanden met een proeftijd van twee jaar kostte hem dit. De Belg L. E. H. had bij Kapelle een autobus in file ingehaald en bij het invoegen had hij de bus zodanig ge. hinderd dat de buschauffeur de berm in moest. De Belg was het met deze voorstelling van zaken helemaal niet eens. Volgens hem was de buschauf feur ,fout geweest.' Gezien de verkla ringen van de twee getuigen in deze zaak de buschauffeur en een passa- giere van de bus waren er voor de kantonrechter en de officier geen rede nen om aan de sehuld van de Belg te twijfelen. Hij kreeg f 150 boete en de rijbevoegdheid werd hem voor drie maanden ontzegd. J. C. V. uit Goes ging met zrijn vrachtwagen rechts passeren op rijksweg 58. ,Een snelheidsmaniak' vond mr Bruin en hij vonniste con form de eis een boete van 100. Jhr mr A. F. R. uit Amby had op rijksweg 58 bij het inhalen een tege moetkomende motorrijder gehinderd. Die motorrijder was toevallig wacht meester L. J. J. S., die gelijk de ach tervolging had ingezet. R. was van me ning dat hij de motorrijder niet had gehinderd. ,Een politieman is bij uit stek geschikt en er voor opgeleid om dergelijke overtredingen te kunnen con stateren' vond mr Mouton en hij eiste een boete van ƒ150 en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie maanden met een proef tijd van 2 jaar. Mr Bruin maakte ei ƒ150 boete van, met een voorwaarde lijke ontzegging voor één maand. F. A. R. uit Middelburg had in Vlis singen geen voorrang verleend aan een andere automobilist waardoor een aan rijding ontstond. Omdat zijn voertuig hierbij geheel werd vernield, gaf mr Bruin een boete van 35. De officier had 50 geëist. S. W. uit Rotterdam had in Vlissix.„... een lantaarnpaal aangereden. Hij had het feit zelf bij de politie aangegeven. In verband hiermee verlaagde mr Mou ton zijn eis ten opzichte van het schik kingsvoorstel tot 75. Mr Bruin maakte er 60 boete van. C. P. V. uit Ovezande had op de open bare weg met een luchtbuks geschoten. De buks werd verbeurd verklaard en V. kreeg een boete van 35. De eis was 50 boete met verbeurdverklaring. {ADVERTENTIE) \amerjassen hl, tinneroy en zijde, tot bijpassende pyjama's. Vanaf 37,50 Melgalery - Lange Delft Middelburg COLIJNSPLAAT De muziekvereniging .Wilhelmina' in Colijnsplaat hield haar algemene vergadering in hotel ,De Schelde'. Voorzitter M. W. de Regt memoreer- ig 28 november KEUEN Dorpshuis, 19.30 pS zangvereniging'. 7 Centraal, 19.30 uur: bijeen- Xsierlandse vereniging van huis- IBEXHOEK Jeugdhoeve: mu- ifeuwse koorschool. OELBüRG Concertzaal, 20 uur: wital door Jet Röling. Muur; jeugdsociëteit. 12 uur: iunchbijeenkomst en Handel, nv- EN SINT-JOOSLAND Öljke basisschool, 19.30-21 uur: school. UÏG The Star, 19 uur: jeugd- Ï'IX'GEN Don Boscogebouw nr: search for the sun. JlEEDlNGE Dorpshuis, 20 uur: lering. ,Pas maar op' P. van D. uit Rotterdam zou bij Le- wedorp 100 kilometer per uur hebben gereden, terwijl hij slechts zestig ki lometer per uur mag rijden. Bij een meningsverschil hierover met de verba lisant zou hij tegen de politie-aj hebben gezegd: ,Pas maar op, dat je je baantje kosten. Ik heb al meer met dat bijltje gehakt.' Omdat Van D. alles ontkende, werd de zaak uitge steld om de verbalisant te kunnen ho ren. ©ll'IDEN De Arne: duiven- «staling, l-De Halle, 9-12, 14 - 17 en 19 ^tentoonstelling ,25 jaar Zeeland'. OP ZOOM Museum, 14 - tentoonstelling ,In het Hof ge- ÜT-. Boekhandel Van Geyt, 9 - '11-18 uur: tentoonstelling ,Maxi- BÜRG- elllng w< ■iilNGEN Museum, 10 - 12 en 14 ^tentoonstelling .Vlissingen in de $0 - 1944'. JIKZEE Gebouw Zierikzeeeche •'aode, 9-17 uur: tentoonstelling 3 «n Jongschaap. J'LN OP ZOOM Roxy, 20 uur; [f-1-18 jaar. Grand, 20 uur: Zeventien, 14 ffjirRG City' 20 uur: BeaL RINGEN Alhambra, 20 uur: b '«wsgierig geel, 18 jaar. de in zijn openingswoord dat het af gelopen jaar zeer gunstig is geweest, met grote evenementen, zoals fraaie nieuwe uniformen en geslaagde fan cy fair. Tevens bedankte hij direc teur Th. Feij voor de prettige leiding en samenwerking. Het ledental is zeer gunstig. De bestuursleden M. W. de Regt, L. Th. Serier en M. de Smit werden bij acclamatie herko zen, terwijl in de vacature van se cretaris P. J. Verburg als secretares se mej. Ella de Regt is benoemd. Op het programma staan een uitvoering op 16 januari, waarbij de toneelgroep .Platogo' uit Goes optreedt; een on derling solistenconcours en op 1 mei een uitwisseling naar St.-Denis in Frankrijk. Als tegenbezoek zal .Wil helmina' in de komende toeristen- week op 18 juli de Franse muziek vereniging als gast ontvangen. Het verslag van de kascontrollecommis- sie is goedkeurend. In het hervormd verenigingsgeboc te Colijnsplaat hield de NCVB afd ling Colijnsplaat haar maandelijkse vergadering. Op gebruikelijke wijze opende mevrouw Blok met gebed en een schriftlezing uit 1 Filippensen 12-30, waarna zij een meditatie hield. De presidente kon drie nieuwe leden welkom heten. Het agendapunt huis houdelijke zaken vergde veel tijd. De decembervergadering is een geza menlijke kerstviering met alle vere nigingen tezamen in het Dorpshuis .De Brug'. In januari brengt het wol huis uit Goes een modeshow van ge breide kleding. Na de pauze sprak op boeiende wijze mevr. van Noor dennen uit Krabbendijke over het on derwerp ,Het leven van de vrouw in het Oosten'. Spreekster beëindigde de avond met dankgebed.. Officiële publikatie GOES, HEINKENSZAND, KAPELLE, KRUININGEN VERKIEZING GEMEENTERAAD BEKENDMAKING UITSLAG STEMMING De voorzitters van de centrale stembureaus voor de verkiezing van de leden van de ge- gemeonteraad van de nieuw te vori meenen Goes, Borssele, Kapelle en Reimers- waal, maken Ingevolge artikel N 31, lid der kieswet bekend, dat op maandag 1 de cember 1969 te 10.00 uur. im een voor de kle- toegamikeli.ike zitting van dat. bureau de gemeentehuizen vam respectievelijk Goes, Heinkenszand, Kapelle en KruinIngen de uit slag van de op 27 november 1969 gehouden stemming ter verkiezing ran de leden gemeenteraad vam de tiieuw te vormt meenten Goes, Borsele, Kapelle en Reimers- •aal zal worden bekendgemaakt. Goes, Heinkenszamd, Kapelle en Kruiningen, november 1969. De burgemeester van Goes: F. G. A. Huber. De wnd. burgemeester van Heinkenszand, M. Somers- De burgemeester van Kapelle. H. G. van Suylekom. De burgemeester van Kruin ingen. A. Schipper. Sint-Nicolaas en zijn gevolg zullen op uitnodiging van de .Hawico' Hansweert bezoeken. De sint en zijn Bieten zullen komende van Zeeuwsch-Vlaanderen aan staande zaterdag in de kleine sluis te 14.45 arriveren. .Seheldegalm' zal de gasten muzikaal verwelkomen. Met de muziek voorop zal de sint in een auto een rondrit aoor het dorp maken. Te vens wordt er om vier uur in zaal Tha lia een spannende kleurenfilm voor de jeugd vertoond getiteld .De grote race' Na de vortselling worden er versnape ringen uitgedeeld. Afscheid bij Werkgemeenschap Het bestuur van de stichting cultureel maatschappelijke werkgemeenschap I.-Abtskerke nam dezer dagen af- eid van de penningmeesteresse i A. de Graag, die wegenss het be ken van de pensioengerechtigde leeftijd haar ambt zal neerleggen. Het gehele bestuur bracht haar een bezoek op haar 65ste jaardag en bood haar een elek trisch klokje en een prachtige fruitmand aan. Haar werd dank gebracht voor het •WN VOOR O* INLtCHTINGIN OVM WiaiEK, C. VAN OORSCHOT- WA Ringen.m.oiimiw. OOSTKAPELLE Jeugddienst Zondagavond aanstaande wordt er in de Nederlands hervormde kerk te Oost- kapelle een jeugddienst gehouden die aanvangt om kwart voor zeven. Voor ganger is ds Broeder uit Ritthem. Een jeugdkoor verleent medwerking. Het Middelburgse City-theater presenteert twee films, die door hun inhoud het doek danig in be roering houden. ,Beau geste' is een gewelddadig verhaal dat zich af speelt in de dorre woestijnen van Afrika; .Misdaad-syndicaat' voert zijn spanning door de twee Ame- rika's. o Beau geste' draait om het leven van sergeant-majoor Dagineau van het vreemdelingenlegioen. In een anonieme brief wordt hij met de dood bedreigd, die in een of andere 6trijd in de vorm Fan een verdwaalde kogel zal toeslaan. Dagineau vertrouwt daarom geen van zijn brute manschappen, die hij stuk voor stuk, keer op keer, laat voelen dat ze een stel nullen zijn die uit het drek der aarde zijn opgevist om te vechten tot het eind voor Frankrijks eer. Op Beau, een nieuweling die alleen zijn grote liefde in het legioen stapt, laat Dagineau tenslotte zijn volle denking vallen. Op allerlei man maakt hij de man het leven zuur. Beau weet de aanvallen van Dagineau zo op te vangen, dat hij met zijn optreden de bewondering van een aï vreesde legionairs afdwingt. Constante angst voor de dood brengt Dagineau er toe van zijn mannen het zwaarste te verlangen. De situatie ver ergert zelfs wanneer hij van De Ruse het opperbevel overgedragen krijgt. Het filmverhaal spitst zich tenslotte toe o peen gevecht met de Toearegs rond het fort Zinderneuf. Beau weet dat alleen Dagineau in staat is het commando over het legioen te voeren. Daarom probeert hij de indentiteit ran de anonieme briefschrijver vast te stel len. De hele geschiedenis eindigt met een dodelijke confrontatie van Beau en Dagineau en met enkele overlevenden in het fort. NIEUWE BRUG EENDRACHT BIJ OUD-VOSSEMEER OUD-VOSSEMEER Het volgende project voor de toekomstige Schelde- Rijnverbinding staat op stapel: de nieu we brug over de Eendracht tussen Oud en Niouw-Vossemeer. De brug, die het oude trekveer zal vervangen. Op 20 ja nuari zal er in Den Haag een aanbe steding zijn. Aannemersbedrijven kunnen dan op het kantoor van directie bruggen van rijks waterstaat (Voorburg) inschrijven voor: het maken van de onderbouw voor een vaste stalen brug, het rijden op deze brug, alsmede het de onderbouw en de bovenbouw van de aansluitende via ducten van de brug over de Eendracht. Het bestek is na 15 december aanstas de beschikbaar. ZIERIKZEE In 's Landskomer te Zierikzee heelt het calamiteuze water schap Bruinisse donderdagmorgen hot- onderhoud van de werken tot en niet. 31 december 1970 van het waterschap aanhesteed. Er waren 8 inschrijvers. De laagste was het aannemingsbedrijf v/h M. v. d. Velde en zn uit Bruinisse voor ƒ91.840. Veer- der schreven in NV v/h J. M. Dekker Papendrecht, 92.176; Leenhouts aanne mingsbedrijf NV, Sluis, 92.960; fa. J. de Ruiter en Zn, Noordgouwe, 93.408; A. J. Herwig, Willemstad, 93.520: fa. S. Besuyen en Zn, Ouddorp. 93.650: W. Vlot, Sliedrecht, 94.080 en ten slotte aannemings- en wegenbouwbe drijf Verjaal NV, Berg en Tërblijt voor 94.530. Tijdens dezelfde bijeenkomst werd aan- besteeed het onderhoud van de werken van de calamiteuze polder Burgh en Westland tot en met 31 december 1970. Hiervoor waren zes inschrijvers. De laagste was M. de Voogd uit Haamstede voor 71.56S. Verder schreven in W. Vlot, Sliedrecht, ƒ73.136; aannemii en Wegenbouwbedrijf Verjaar Berg en Terblijt, 73.700; fa. S. Besuyen en Zn, Ouddorp, 73.920; Leenhouts aannemingsbedrijf NV, Sluis, 34.032 en fa. J. de Ruiter en Zn., Noordgouwe voor ƒ75.040. f ADVERTENTIE I U heeft toch wel vertrouwen In Sinterklaas Wees maar gerust! 't Zit wel goed, zolang hij bij Dm Jonge-Kinderkleding nog zo'n grote keuze heeft in JEUGDMODE. Uw bind echt blij maken is geen probleem meer met zo'n collectie bij de hand! kinderkleding Lange Kerkstraat 52 - GOES Telefoon 5334 I*. ilpffip WmL ErtfMnar f ADVERTENTIE) FM RIJKSWEG-58 VIA VPRO-TELEVISIE Donderdag 4 deceember zendt de VPRO-tv om 19.40 uur via Ne derland-I, de korte speelfilm .Rijksweg 58' van de uit Vlissin gen afkomstige cineast Jaap Wol beek uit. De film, met Leen Jon- gewaard onder de spelers, werd enkele maanden geleden opgeno men op en langs de .Zeeuwse dodenweg'. FILMS IN MIDDEN-ZEELAND bijeen. Het syndicaat belegt dit geld op zijn beurt langs wettige weg in aller lei maatschappijen. De zakelijke liefde van Tom en Eve slaat tenslotte door hun nauwe samen werking over in echte liefde. Ten koste van alles willen zij voortaan bij elk aar blijven, ook wanneer Tom door het syndicaat naar het buitenland wordt gedirigeerd. Bve wil mee. Het syndi- zijn tweetjes naar Rio de Janeiro ver trekken. De opzet wordt Tom plotse ling duidelijk: moordenaars van het syndicaat willen hen elimineren. Ook de politie raakt hen op het spoor. Als alles in het honderd dreigt te lopen, krijgt het verhaal een verrassende wen ding. Alhambra Vlissingen laat ook deze week de filnibezoeker nog van de sexy film ,Ik ben nieuwsgierig geel' genieten Naast een Indianenfilm .Winnetou keert terug' op de zondagmiddag brengt Al hambra een film, die ook niet \un dt nodige sexsensaties is verstoken: ,Su- Muru, de sadiste'. De filmervaring leert dat zy de meest duivelse en perfide vrouw is, die op twee benen rondloopt. Grand te Goes vertoont onder het mot to .Zeventien' de eerste liefdesavontu ren van een jongeman. De slogan ver hult niet dat het met de liefde in de film vrijmoedig toegaat. Op de zondag middag draait Grand de spannende wes tern .Stage coach' met :n de hoofdrol de doorgewinterde cowboyheid John Wayne. weinig uitleg. De film confronteert de bioscoopbezoeker opnieuw met een boe ven-wereld vol intriges, waar de man of de vrouw, die er zich eenmaal heeft Ingenesteld, nauwelijks meer uitkomt. Tom en Eve vormen voor de buiten wacht een keurig echtpaar In de sa menleving van New-York. Geen enkele opmerking kon op beiden worden ge maakt. In werkelijkheid houdt zowel Tom als Eve, die beiden onder een schuilnaam leven, bezig met misdadige praktijken. Op een louche manier vergaart het echt paar, waarvan het huwelijk enkele ja ren terug middels een arrangement van het syndicaat was gesloten, miljoenen VLISSINGEN Bij acclamatie be noemde de jaarvergadering van de Vlïs- singse woningbouwvereniging ,Goed Wonen' donderdagavond de aftredende voorzitter, de heer A. C. van de Velde tot ere-voorzitter. De heer Van de Vel de is 42 jaar voorzitter van .Goed Wo nen' geweest. Do tweede voorzitter, de heer E. de Priester, die tijdens de ver gadering tijdelijk de voorzittershamer overnam, meende dat deze jaarvergade ring niet de juiste entourage was om afscheid van de heer Van de Velde te nemen. Hij stelde daarom voor dat dit officieel tegelijkertijd zou geschieden met de viering van het 50-jarig bestaan van de vereniging op 31 maart van het komende jaar. Tevens deed hij het voorstel dat de heer Van de Velde in zijn functie van ere voorzitter de voorbereidingen voor deze jubileumviering zal treffen. De ver- -»:<■ -Ti— geen en- de Velde dankte voor het in hem gestelde ver trouwen en haalde enkele herinneringen op uit het verleden: ,De jaarvergade ringen waren altijd het moeilijkste voor mij'. Uit de vergadering kwam de vraag of men de heer Van de Velde als blijk van waardering nog niet iets kon ter antwoordde daarop dat dat onder werp van bespreking is in het bestuur. In zijn openingswoord zei de voorzitter dat de opkomst naar deze vergadering groter was dan men de laatste jaren Hij vestigde er voorts de aandacht op dat er nog 900 leden zijn die niet in een woning van de vereniging wo nen. Daar zal weer enigszins in te gemoet gekomen worden met de bouw van 190 eengezinswoningen in Souburg-Noord. Dit zullen zeer moderne woningen worden. Met het onderhoud van een aantal uit 1947 daterende woningen wil het niet erg vlotten. Men heeft de reparaties niet kunnen voltooien bij gebrek aan financiën. De reparatiekosten blijken bijna net zo hoog te zijn als de stich- tingskosten. De aftredende bestuursle den J. J. Kempe, E. de Priester en J. van den Heuvel werden herkozen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer Van de Velde werd voor zien door de verkiezing van de heer G. J. de Nooijer. In de rondvraag kwamen enkele ongeverfde deuren, niet aan wezige douchecellen, natte tuinen en dergelijke aan de orde. In zijn slotwoord zei de voorzitter dat de leen niet alleen rechten, maar ook plichten hebben. Pianorecital Jet Röling in Concertzaal Vanavond vrijdag wordt in de foyer van de Concert- en gehoorzaal te Middelburg een pianorecital verzorgd door Jet Ruling. Jet Ruling, geboren te Utrecht ontving haaf opleiding aan het conservatorium te Amsterdam, waar zij studeerde on der leiding van Jan Odé en Nelly Wa genaar. Na het behalen van het solis tenexamen won zij de Jacques Vorik- prijs, die haar in staat stelde In het buitenland te studeren, wat zij deed bij Erwin Laszlo in Zwitserland en Louis Kentner in Londen. In 1967 behaalde zij de Prix d'Excel- lence, in 1968 de jubileumprijs van Toonkunst. Sindsdien treedt zij regel matig solistisch op, maar ook in ka- mermuziek-ensembles. Jet Ruling: voert uit de sonate in P opus 54 van Beethoven, .Kreisleriana' van Schumann, ,Im nebel' van Janacek en Images-IP van Debussy. Dit ZVU-con- eert begint om acht uur. Prof. ir Franke aanvaardde ambt van hoogleraar VLISSINGEN Ir A. Francke, van 1948 tot 1953 werkzaam in Zeeland, heeft gisteren bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar in delen van de landhuishoudkunde van de tropen en de subtropen aan de landbouwhoge school te Wageningen een rede uit; Sroken over het onderwerp .Boeren mnenmakers in de ontwikkelingslar>- 'den.' Vanaf juli 1948 tot 1 januari 1953 was ir Francke .cultuurconsulent' voor de provincie Zeeland voor de Cultuur Technische Dienst, tevens inspecteur van de Rijksdienst voor Landbouwher- stel en van de Stichting Beheer Land bouwgronden, eveneens voor de provin cie Zeeland. Hij was voorts lid van het bureau van uitvoering van de Herver kaveling Walcheren. Van "A tot Z" koninklijke Droste kwaliteit! MARTBERICHT BAKNEVELD 27 november 3969. COÖP. VELUWSE EIERVEILING BAKNEVELD Prijzen (in guldens per 100 sluis). Eieren van 52-53 gram 31.29—11.60: 56-57 12.40—12.55. 60-611 12.69—13.23. 64-65 13.47—14.03. BELGISCHE EIEREN OLIVIERS EIERCENTRALE 467.640 stuks, stemming rustig. PriJ- Sn f per 100. 58-59 gram 12J2712.30. 61-621 gram 12.46—12.50. 63-64 gram 12.89—33.19. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel traag. 50-58 10.30—32.60, kg-prijs 2,06—2.17. 59-65 12.90—14.00, kg prijs 2.19—2.1S. Witte eieren 25 tot 50 cent per 300 lager Donderdag 27 november 1969. Andijvie 30,00—52.00. Spinazie 101,00—125.00 Rodekool 16,0030.00, Gelc-kool 12,00—18.00, Groenekool 19.00—25.00. Chlnesekool 16,00— Wittekool 22,00, Boerenkool 10.00—19.00, Kro ten 12.05—24,00, Prei 40.00—48,00. Uien 29,00— 40 00. Veldsla 30.00—00,00 per kg. WiUof A I 150,00161.05, All 105,00—150.00. Bil 99.00- 133.00. Spruiten A 54.00—74.00. B 61.05—62.CO C 31.0044.00. D 61,00—79.00. Knolselderij 20,00 —45 00. Bloemkool A 107.00—118.00, B 73.00— 03,—, C 39.00—62.00. Sla AI 10.00—20.00. 10,0012,00. Tomaten A 6,506,90, B 6.91 5.30. CC 3,00. Selderij 11,00—36,00, Peterselie 11,00--14.00. VLISSINGEN In drie wijken in d gemeente Vlissingen zal in de periode tussen 8 december en 3 april proeven worden genomen niet het ophalen vai huisvuil in plastic zakken. Na de proef periode zal mogelijk tot een verder ge bruik van de plastic zakkn worden overgegaan. Het gaat hier om een stadswijk in de oude stad van Vlissingen, begrensd door de Walstraat en de Molenstraat, een wijk in Paauwenburg, begrensd door de Sloe weg, Thorbeckelaan, Alexander Go- gelweg en Geröranaystraat en een wijk in Souburg, ten zuiden van de Kanaal straat. Het ophalen van de zakken zal de proefperiode tussen 8 december 1 februari tweemaal per week op. VEILING SINT-ANNALAND EIERVEILING BARNEVELD Aanvoer 534.260 btuk;, stemming matig.. 51-52 111.12—11.35. 58-57 12.32—1257. Cl 1251—13.12. 66-67 13.22—13.67. Goudrenetten KL I 85-95 32. 71-85: S334. 65- 75: 19—26. D 10. KL II 85-95 29—35. 7S-85: 28— 40. 65-75: 22-23. grof 16—38. Rode goudrenet ten KL I 85-95 33—36. 75-85. 39. 65-75: 22. grof 18. Jonathan KL I 75-80: 21. 70-75: 26. KL II 80-35: 1.1, 75-80: 12—16, 70-75: 12—20, 65-70: 10 —18. 60-65: 8—13. grof en fijn 3,30. Golden De licious KL I 30-35: 23—31. 75-80: 20—33. 70-75: 21—23, 65-70: 16—20. KL II 80-85: 15—38. 7S-80: 16—20. 70-75: 19—24, 65-70: 17—21. 60-61: 10— 16, II D 10, grof en fijn 3.3013.00. Cox's Or. Pippin KL I 35-90 60. 80-85 55-57, 75-80: 54 —53. 70-75: 43-52. 65-70: 32-33. 60-65: 21-24, 55—60: 10. KL U 75-80: 49—63. 70-73 4445. 65-70 33—53. 60-65: 16—22, giet 15—20, fijn 10 I'.- Ingrld Marie KL H 75-30: 20. 70-75 23— 25. 65-70: 15. 60-65: 10. grof 11)20. Lombarts- calvtfle KL I 30-»: 16—18. 70-30: 39. 65-70: 15. 60-65: 10, 55-60: 10. Winston KL I 80-85 34. 70- 75: 21—27. 65-70: 20. Spencer KL I 80-85: 33, 70-75: 37, 65-70: 16—28. 60-23, 69—55: 10-20. grof 16. Zoete Ermgard KL II 63-70: 82. 60-85: 5571. 55-60: 3351. D 31. Doyenne du Cotnlce KL I 80-85: 84—89, 75-80: 92—95. 70-75: 97—100. 63-70: 33—93. 60-65 62-66. D 40. KL II 80-85: 35. 75-80: 90. 70-75: 92. 65-70: 81. grof 70—73. fijn 3.5017. Saint P.omy KL I 30-99: 72—74. 70-30: 67—80. 60-70: 72—75. KL K SO-90: 67. 70-80: 65. 60-70: 54. D 42—X. grof 40-55. fijn 18—54. Conference KL I 70-75 67. 65-70: 6T— 63. 60-65 64. 55-60: 53. D 34-54. grof 23—42. Gieser Wildeman KL I 60-65: 123. 55-60: 76-99. 45—55: 66-63, grof 42—36. l'ljn 16—40. Divers» rassen appels kroet-wit 30-0. 20, kroet-root 8.30. Totate aanvoer hard fruit 17.000 kisten. VISMIJN COLI JNSPLAAT 27 november 1969. Exportgarnalen 2141 kg, f 1.81 tot f 3,14. Pellerrjgarnalen 178 kg, f 1.60 tot f 1,63. Schar 264 kg, Bot 32 kg. Kabeljauw 529 kg. Wijting 429 kg. Tong 395 kg. Paling 73 kg. Spiering 13 kg. Sprot 160 kg. On gesorteerde vis 62 kg. GS ZEEAND POSITIEF TEGENOVER PUBLIKATIE RAPPORT OVERLEGORGAAN MIDDELBURG Gedeputeerde fita- ten van Zeeland zijn voor publikatie van het rapport overlegorgaan zeeha venontwikkeling Zuidwest-Nederland en de minderheidsnota van de Rot- dezelfde dagen en tijdstippen als tot nog terdamse deskundige, toe geschieden. In de proefperiode van I In antwoord op de vragen van de heer J. 1 februari tot en met 3 april zal een-| Stenvert te Terneuzen delen gedepu- i wel op maandagen I teerde staten mee. dat zij hun verle en opgehaald, in wel- genwoordigers m het algemeen pestuur ke periode men echter wei het dubbele van het overlegorgaan hebben verzocht aantal zakken kan aanbieden. Per em- te willen bevorderen dat de hier in het mer stelt de gemeente voor deze proef I geding zijnde stukken worden gepubii- neming een veertigtal zakken beschik baar. Het bezorgen van de zakken ge beurt in de week van 1 tot en met 5 dee. tussen 19 en 20 uur. Het eenmaal per maand ophalen van extra huisvuil tot een hoeveelheid van 200 liter oer keer blijft gehandhaafd. De betrokken inwoners zijn door middel van een sten cil ran een en ander op de hoogte ge steld. De voorstelling van Mart Crowleys to neelspel .Jongens onder elkaart, die de Haagse Comedie woensdag 3 december voor de te Middelburg samenwerkende culturele instellingen zou geven, gaat wegens ziekte van een der hoofdrol spelers niet door. De Haagse Comedie brengt eigen verzoek een opvoering van Veertig Karaat', een blijspel me: Geor gette Hagendoorn, Myra Ward, Marijke Merckens, Trins Snijders, Ko van Dijk, Guido de Moor en Jacques Luyer (20.00 uur Schouwburg), Dat betekent niet dat Middelburg van .Jongens onder elkaar" verstoken zal blijven. Toneelgroep Centrum, die dit stuk eveneens op het repertoire heeft, zal later op het seizoen onder regie van Walter Kous voor een voorstel ling in Middelburg zorgen. TERNEUZEN Het gemeentebestuur van Terneuzen bestudeert op het ogen blik de problematiek rond de huisves ting van buitenlandse arbeiders. Burge meester J. C. Asclioff deelde dit. donder dagavond mee in antwoord op een vraag van de heer J. Huijbrecht (pvda), Deze informeerde niet name, of liet .mo gelijk is in de algemene politieverorde ning richtlijnen op te nemen inzake de eisen, waaraan pensions en dergelijke minimaal moeten voldoen. Hij voegde eraan toe, dat het probleem in Ter- neuzen momenteel nog niet speelt, maar dat een toename van het aantal bui tenlandse arbeiders niet uitgesloten moet worden geacht. De Terneuzense raad handelde in snel tempo een korte agenda af. Bij een voorstel aan Philips Neder land NV een terrein van 1,5 hectare te verkopen voor een niet onbelang rijke uitbreiding van de vestiging in Terneuzen, merkte de heer A. C. S. van Breda Vriesman (wd) op. dat van de uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen (250 a 300) vooral aan de andere kant van de grens zal worden geprofiteerd. Hij herinnerde in dit verband aan een uitspraak van de zijde van Philips, dat men het benodigde personeel in Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer kan krijgen. Wethouder AL de Vos zei, dat het uitsluitend ging om een gedeelte van het vrouwelijk personeel, maar dat er ook arbeidskrachten van elders uit Nederland werden aangetrokken. Het raadslid Huijbrecht betoogde tenslotte, dat het voor hem geen enkel verschil maakte waar de mensen die in Terneu zen werken vandaan komen, een opmer king die door burgemeester Aschoff werd onderstreept. De raad ging ak koord met de bouw en (onderhandse) eding van een nieuwe ambtswo ning voor de burgemeester. De totale kosten bedragen bijna 2 ton. De leden van de adviescommissie ingevolge de al gemene bijstandswet werden herbe noemd, als nieuw lid wees de raad drs L. Sturm aan en als voorzitter de heer J. Scheel. Bij de rondvraag zei burge meester Asch:ff in antwoord op een vraag van de heer W. van Alphen (kvp), dat het college verwacht dat het veer Terneuzen - Hoedekenskerke zal wor-i den omgezet in een veerdienst voor voetgangers, fietsers en bromfiet sers. Er is van de zijde ran het Ter neuzense college ook aangedrongen opi een grotere frequentie» I IN VPRO-PROGRAMMA: Jongeman in Middelburg wil .aanvaardbare' verdediger MIDDELBURG De heer Peter Ni- colai, jurist te Amsterdam en free-lan ce medewerker van de VPRO heeft don derdag op verschillende plaatsen in Middelburg opnamen gemaakt naar aanleiding van een bij deze radio-om roep ontvangen brief waarin om be middeling voor rechtskundige bijstand wordt verzocht. Deze rechtskundige bijstand zou moe ten dienen voor een zekere H. P., die binnenkort voor de rechtbank te Mid delburg, op beschuldiging van het ple gen van inbraak met diefstal, terécht zal moeten staan. Een advocaat, te Middelburg, die hem vanwege de recht bank was toegewezen, wordt door be trokkene niet aanvaardbaar geacht. Van deze verdediger wordt niet vol doende begrip voor de levensopvatting van deze P. en zijn vrienden verwachtl Het gaat hier om een groep, in hoofd zaak jonge mensen, in Middelburg, die doorgaans wel als .langharigen' wor den aangeduid- De heer Nicolai heeft, voor het radio programma ,Van vier tot neaen' van vandaag, vrijdag, gesprekken' opgeno men met onder meer de heer R. Visser, directeur van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme, leden van de Middelburgse recherche en de heer Ben van Vliet, die de betrokken brief aan de VPRO schreef. Het ligt in de bedoeling van de heer Van Vliet om, mocht de gevraagde rechtskundige bijstand worden ver leend, ook de zaak te verdedigen van een aantal jongelui, dat tot dezelfde kring behorend, eveneens op verdenking- van het plegen van inbraken, momen teel in het huis van bewaring te Mid-, delburg vertoeft. (ADVERTENTIE) Postpapier in dozen en mappen Schrijfmappen in luxe en eenvoudige uitvoering Vulpennen BOEKHAND.EL 1 KUNSTHANDEL f DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingeni

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 29