,De overheid kan meer voor de landbouw doen' Lekker stoken zonder schoorsteen! ,Als ons tijd gegund wordt, zullen er resultaten komen' Vestiging zeemanshuis in Terneuzen nog niet rond A. van Oosten ZLM: enig perspectief voor de fruitteelt ÊllitiWSêS heerlijke ERA op het brood- gezonder voor uw lijn! 9 WALSTRAAT VERKEERSVRIJ MAKEN? Verkoop gronden in! Paauwenburg II in raad Vlissingen MIDDELBURG-ZUID HOUDT IR 1970 CARNAVAL OP DE MAAN' Vergadering varenscentrum FOOR NFO GOES Maar geen volle tevredenheid DONDERDAG 27 NOVEMBER 19Ó9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WERKGROEP PRESENTATIE BINNENSTAD VLISSINGEN: VLISSINGEN Hoe kunnen we de Vlissingse binnenstad meer sfeer geven? Hoe kunnen we de Vlissingse binnenstad aantrekke lijker maken voor het winkelende publiek? Hoe voorkomen we dat men zijn boodschappen in Mid delburg of zelfs in Goes gaat ha len? Hoe voorkomen we dat nieu we zaken zich in Middelburg gaan vestigen? Hoe trekken we werke lijk grote bedrijven naar Vlissin- gen? Dit zijn onder meer de vra gen die de .Werkgroep presenta tie en ontwikkeling binnenstad' zich stelt. Ongeveer een jaar ge leden kwam men in Vlissingen tot de conclusie dat er eens wat moest gebeuren aan de binnenstad. Dit leidde tot de werkgroep, onder lei ding van wethouder I. Filius. ,We pakken elke keer een probleempje bij de kop', zo omschrijft wethouder Filius de werkwijze van de werkgroep. Langs die weg zijn er al een aantal plan nen ter tafel gekomen. Zo is er een ver lichtingsplan, waarover ook reeds werd gesproken op de onlangs gehouden ver gadering van de Vlissingse middenstands centrale. Op die vergadering werden wat schampere opmerkingen gemaakt in de trant van: ,Wat hebben we daar nu aan, dat kan nog wel vijf jaar du ren'. De heer Filius ziet dat evenwel an ders: .Als b en w dit plan goed ont vangen en verder alles naar wens ver loopt, dan zal die verlichting volgend jaar september branden'. Wat nog niet eerder in de openbaarheid kwam is het plan om proeven te ne men met het afsluiten voor het ver keer van de Walstraat. Het vrij inten sieve verkeer in de Walstraat blijkt vooral op de zaterdag storend te wer ken. De proeven zouden bijvoorbeeld (er zijn nog geen definitieve planne-n) gehouden kunnen worden tussen 1 maart en 1 juni. Het ligt in de bedoeling om dan de Walstraat op verschillende da gen en gedurende bepaalde tijden af te sluiten voor al het rijdend verkeer. Be treffende dit onderwerp zal half decem ber een brief worden gezonden aan het college van b en w. Volledige en defi nitieve afsluiting van de Walstraat (zo dat het dus een loopstraat zou worden als bijvoorbeeld de Kalverstraat of de Lijnbaan) is vooralsnog onmogelijk zo lang er voor de betreffende winkels geen andere weg is geschapen waar langs deze bevoorraad kunnen worden. Het ook reeds op de vergadering van de WETHOUDER J. FILIUS ...Reeds plannen ter tafel.... middenstamdscentrale naar voren bracht plan van de werkgroep om een parallelweg achter de Walstraat te cre- eren zou hierin kunnen voorzien. Dit laatste plan is evenwel iets waar vol gens wethouder Filius ,veel geld en veel tijd' in gaat zitten. De werkgroep heeft nog meer in het vat. Zo wil men, vooral in het zo- nierseizoen, door middel van verwij zingen bevorderen dat er meer ge bruik gemaakt wordt van andere dan het parkeerterrein aan de Spuistraat. Gebleken is namelijk dat vakantie gangers bij het zien van een volge propt parkeerterrein aan de Spui straat niet zo gemakkelijk weten waar ze hun vervoermiddel dan kwijt moeten en zo zoetjes aan de stad weer uitrijden. Het is nu de bedoe ling van de werkgroep dat deze men sen verwezen worden naar onder an dere de Nieuwendijk en de Zeilmavkt. Tenslotte heeft de werkgroep dezer da gen een brief aan b en w gericht waarin wordt gewezen op het belang van de bouw van woningen in de binnenstad. Als suggestie noemt men 1000 wonin- stuur momenteel uitstekend is. In hel verleden is dat wel eens anders geweest. De heer Filius zou persoonlijk graag zien dat ook de raad van grootwinkelbedrij ven ineer in het overleg wordt betrok ken. In het algemeen is de werkgroep van mening dat het wrinkelklimaat en het vestigingsklimaat in Vlissingen verbe terd dienen te worden. Ook, zo meent men, dient hierbij initiatief van de on dernemers zelf uit te gaan. Voor een koopavond blijken veel winkeliers tot nu toe niet erg te voelen, hoewel een dergelijke avond toch veel goodwill bij het winkelende publiek zou kunnen wek ken. Er heerst de laatste tijd enigszins onbehagen onder de middenstanders, men verkeert in een mineurstemming, waaraan het jaar 1969 waarschijnlijk ook schuld zal hebben, want dit jaar is nog voor weinig ondernemers een kip met gouden eieren gebleken. Vlissingen heeft het overigens ook niet altijd even mee gezeten. In 1944 werd de stad flink beschadigd, maar het was zo. dat het allemaal nog net gere pareerd kon worden. In 1953 volgde de ramp, wat weer een ernstige stagnatie tot gevolg had. De huidige situatie van saneren en weer opbouwen van de bin nenstad werkt momenteel ook nog niet mee tot het scheppen van sfeer en ge zelligheid. Bovendien verdwijnen er za" ken en zaakjes (in geheel Zeeland per jaar enkele honderden), terwijl grotere zaken dan ineens drie of vier zaakjes vervangen. Een grote zaak als bijvoor beeld Albert Heijn in de binnenstad zou stimulerend kunnen werken, maar Al- bert Heijn wilde niet en had zijn zinnen met alle geweld op het industrieterrein gezet. Door de Middenstandscentrale is nu de gedachte naar voren gebracht om een rapport te laten opstellen over de behoefte aan winkels en winkelop pervlakten in de binnenstad. Hierom trent is contact opgenomen met een we tenschappelijk instituut. Al met al zijn de problemen van de Vlissingse binnenstad niet van de ene op de andere dag op te lossen. De .Werk groep presentatie en ontwikkeling bin nenstad' Iaat de moed evenwel niet zak ken: ,AIs ons de tijd gegund wordt, zul len we resultaten bereiken gen. Verhouding De heer G. F. Karstanje, voorzitter do Vlissingse Middenstands Centrale en als zodanig ook lid van de werkgroep, legt er de nadruk op dat in al deze zaken de verhouding tussen de Mid denstands Centrale en het gemeentobe- ADVERTENTIE) VLISSINGEN De raad van de ge meente Vlissingen wordt in de verga- doring van vrijdagmiddag gevraagd om akkoord te gaan met de verkoop van een aantal percelen grond in het bestem mingsplan Paauwenburg II. Het college van b en w moet bij dergelijke trans-j acties de goedkeuring van de raad vra gen wanneer de koopsom boven de grens j van ƒ40.000 ligt. De NV Mij Stad-! houderslaan te 's-Gravenhage wil een negental kavels kopen met een totale oppervlakte van ongeveer 2110 vier kante nieter. De prijs is bepaald op 56.231,50. De NV Bouwfonds Neder landse Gemeenten te Assen heeft zocht een aantal percelen met'een to- kante meter te mogen kopen. Hier ïs tale oppervlakte van rond 4615 de prijs bepaald op 123.073. Tenslotte vraagt de NV gebroeders Groeneweg te Totterdam aan haar te verkopen vijf percelen grond tot een totale oppervlakte van 3940 vierkante meter. De koopsom is bepaald op 134.354. In alle gevallen is de grond bestemd voor de bouw van woningen. Waarschijnlijk zullen de huizen die ge bouwd worden door de NV Groeneweg bestemd zijn voor de huisvesting van functionarissen van Pechinev land NV. In verband met het voornemen van de rijksgebouwendienst om een portge- bouw-reinwaterkelder te bouwen bij de marinekazerne aan de Buitenhaven zal de raad betreffende dit gebied opnieuw een voorbereidingsbesluït moeten ne men. In het kader van het afstoten van een deel van het gemeentelijk woning- bezit vragen b en w de raad akkoord te gaan met de verkoop van de wonin gen Vondellaan 14, Willem Klooslaan 24, en Herman Heijermanslaan 4. De kopers zijn respectievelijk de heren L. C. J. Kooiman, J. Buteaijn en de Voogd, voor de sommen 25.450 en 31.100. B en w stellen voor om de door de NV Bank van Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage aangeboden lening van 800.000 ten behoeve van de gedeelte lijke financiering van de aanleg van de rioolpersleiding Oost-Souburg-Wes- terschelde te aanvaarden. De raad wordt gevraagd om het be drag van de geldlening ten behoeve van de firma L. de Nooijer en Zoon te Vlissingen voor de bouw van een nieuw vissersvaartuig, waarvan de gemeente rente en aflossing garandeert, in ver band met hogere kosten van 441.000, te brengen op 465.000. (ADVERTENTIE) De eerste vergadering van de werkgroep Carnaval, van de wijkvereniging-Zuid is deze week in het wijkcentrum ,Het Zui derbaken' in Middelburg-Zuid. Voorzatter van de werkgroep carnaval, de heer J. Melkert opende deze druk be zochte vergadering. Besproken werd het carnavalsfeest van vorig jaar. Gezien het succes zal dit jaar carnaval in grote lijnen hetzelfde stramien hebben als voorgaande jaren. Dit jaar is het thema: .Carnaval op de maan'. Ook zal dit jaar de persoonsnaam ran de prins niet voor de ,Lach-in' worden bekend ge maakt. Op de Laeh-in avond zal de prins mat raad van elf, zich voor het eerst officieel vertonen. Het programma in grote lijnen: dag 24 januari, Lach-in avond, met sket ches, liedjes festival met verkiezing van het carnavalslied voor carnaval 1971. Bezoek van de prins met gevolg, majo- retten, raad van elf enz. Ook dit jaar weer het optreden van het huisvrouwenorkest: de Platte Boensters, zijn voornamelijk de echtgenotes de leden van de raad van elf, wel ke specifieke aangelegenheden welke op Middelburg-Zuid betrekking hebben in zang zullen voordragen. Ook dit jaar weer twee bands op de lach-in avond welke afwisselend voor .Hos'muziek zullen zorgen. Vrijdagavond 6 februari, en dit is nieuw voor carnaval in Middelburg-Zuid, een speciale tienercarnavalsavond voor de Deze zullen zelf voor de zaal- versiering zorgen, voor de muziek en dergelijke. Voorts staat dan de grote carnavalsdag op het programma op za terdag 7 februari. Wat de route van de optocht betreft, de werkcommissie, of werkgroep heeft in gedachten een ,ho- ventocht' te houden. Vorige jaren is ge bleken. dat op de hoven, te weten Poor- tershove, Radenhove, en Keurhove zich de meeste toeschouwers hadden verza meld. Daarom dus dit jaar een hoven- tocht'. Voorop gaan de majoretten van Dietrich, muziek, kinderoptocht. de prinsenwagen, en daarachter de verkle de carnavalsliefhebbers. 's Avonds weer een groot carnavals bal met verschillende orkesten en diver se attracties. Na de grote middagoptocht worden de kinderen verdeeld in twee leeftijdsgroe pen te weten 4-7 jaar en 7-12 jaar onder gebracht in respectievelijk de gymzaal en de toneelzaal in het Zuiderbaken. Hier worden de kinderen getracteerd op warme chocolademelk poppenkast en goochelaar. In beide zalen brengt de prins en gevolg een bezoek om zich on der de feestende kinderen te begeven. Dit was in voorgaande jaren een hoog tepunt voor de kinderen, welk dit jaar dus weer zal worden herhaald. Ook aan de kinderen, in de wijk Dauwendaele wordt gedacht. Het ligt in het voorne nen van de werkgroep, versierde auto bussen naar Dauwendaele te laten rij den om daar de kinderen welke aan de optocht willen deelnemen op te halen. De werkgroep onder voorzitterschap van de heer J. Melkert, bestaat vervolgens uit de heren: R. Burgmeijer, L. Jagt, Fr. Kuijpers, W. Aldenhove, J. Meijs en E. Terwey. Men zal proberen een blaaskapel in de wijk samen te stellen. In de pauze wer den dia's vertoond van het carnaval van 1969. Met DRUgasar gasverwarming, - op de buitenlucht aangesloten door een opening In de buitenmuur. Meer dan 40 verschillende uitvoeringen van klein tot groot! Koninklijke Fabrieken Dicpenbrock&Rcigers N.V^Ulfc MOE1LIJKHEDEN O VER FINANCIERING TERNEUZEN In een algemene be stuursvergadering van de stichting va renscentrum kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen zijn dinsdagavond in Ter- neuzen opnieuw uitvoerig de plannen be sproken voor het vestigen van een zee manshuis in Terneuzen. De bedoeling is om liet voormalige huis van de rijks- liavenmeester aan de Westkolkstraat dat nu eigendom i6 van de gemeente en oorspronkelijk zou worden afgebroken om parkeerruimte te verkrijgen voor dit doel te verbouwen. Hierover is door het bestuur van het varenscentrum reeds vele malen overleg gepleegd met diverse instan ties en met het college van b en w in Terneuzen. De realisering van de filannen hangt momenteel voorname- ijk af van de financieringsmogelijk heden. Deze zijn door het bestuur op uitgebreide schaal nagegaan (men heeft onder andere het zeemanshuis in Delfzijl als voorbeeld gesteld) en in de vergadering ontstond een uit voerige discussie van deze problemen. In de exploitatiebegroting voor 1970 is een bedrag van 45.250 aan totale lasten genoteerd. In dit bedrag is de jaarhuur van het gebouw begrepen, die tijdens be sprekingen met burgemeester en wet houders van Terneuzen uiteindelijk op 3000 is vastgesteld (hoewel nog niet zeker is of het pand voor verhuur wórden bestemd). Het totaal aan opbrengsten is in de be groting geschat op 49.300. Hierbij is men uitgegaan van de bruto winst die het hotel-restaurant en de bar var het zeemanshuis zouden moeten opbren gen. Tevens zijn hierin een rijks- en een gemeentelijke subsidie gecalculeerd. Beide subsidies bedragen 45 procent van de personeelskosten en 42 procent van de andere kosten (uitgezonderd de huur lasten). Indien deze subsidies zouden worden verstrekt, is het voorwaarde dat 20 procent van de totale uitgaven moet worden gedekt door eigen inkomsten, dat wil zeggen de opbrengst van het ho tel en de bar. Het bestuur overweegt om een steunfonds op te richten met als doel: het verzamelen en beheren van Het totaal te investeren bedrag voor de verbouwing van het pand is in de inves teringsbegroting berekend op ƒ80.000 Als dekking is reeds een renteloze le ning van het rijk van 12.000 en een rijkssubsidie van eveneens 12.000 toe gezegd, mits de gemeentelijke subsidie SOMBERE CBTB-SECRETARIS IN ZIERIKZEE: Als u graag gezond en slank blijft, eet dan niet te veel en niet te vet. Met Era op het brood in plaats van boter of margarine, bespaart u elke dag ±120 calorieën. De moeite waard l En bovendien eet u lekker. ,GEEN GESJEESDEBOER IN DE PENDELBUS' ZIERIKZEE .Door de concurrentie ver valsende maatregelen bij de zogenaam de partners in de andere EEG-landen komen verschillende sectoren zoals mo menteel de fruitteelt bijzonder in de knel'. Deze opmerking kwam van de heer G. J. de Jager, vice-voorzitter van de CBTB West-Nederland tijdens de druk bezochte gemeenschappelijke vergade ring van de CBTB die dinsdagavond in het Huis van Nassau te Zierikzee werd gehouden. De heer De Jager vond dat de minister van landbouw het subsidiebeleid dras tisch zal moeten herzien. ,Dit is een absolute voorwaarde om een verpaupe ring van de land- en tuinbouw te voor komen. Met de herziening van dit be leid zal haast moeten worden gemaakt". In dit verband wees de heer De Jager voorts op de moeilijke financieringspo sitie van velen in de land- en tuinbouw. ,Dure kredieten wettigen het opnieuw aan de orde stellen van rentesubsidies'. De heer De Jager maakte de vergade ring duidelijk dat de land- en tuinbouw in de komende jaren te maken zal krij gen met grote structurele wijzigingen. .We verwachten echter wel van de over heid dat deze verandering sociaal en economisch begeleid worden'. Ais voor beeld noemde spreker in de eerste plaats dc vermindering van de agrari sche beroepsbevolking. ,Dit is een van de essentiële voorwaarden om te ko men tot oplossen van de moeilijkheden. Deze afvloeiing die reeds bezig is, zal moeten worden versneld, waarbij ge zocht moet worden voor vervangende werkgelegenheid of omschloingsmge- lijkheden, niet ,de gesjeesde boer in di pendelbus', en voor regionale industrie ën om te voorkomen dat hot platteland ontvolkt raakt'. Sanerim Voorts noemde de heer De Jager sa nering en bedrijfsvergroting, hoewel ook daar de financiering problematisch is. De spreker wees vervolgens op het ge voel van onbehagen en het sluimerend ongenoegen dat onder de agrariërs heerst. .Er Is totaal geen vertrouwen i het landbouwbeleid. Vergelijken we ons inkomen met dat van andere bedrijfs groepen dan blijven we ver achter, we staan onder grote economische en soci ale druk. Van doorslaggevende beteke nis voor de situatie zijn" de grote over schotten; van enkele belangrijke pro- dukten onvoldoende compensatie van de stijgende kosten bij de prijsvorming en een voor de landbouwer ongunstig soci aal fiscaal klimaat. Bovendien wordt er niet meer zo in de toekomst van de EEG geloofd. Maar toch ondanks alle kritiek worden de schaduwkanten van de EEG slechts overtroffen door een situatie waarin er geen EEG zou zijn. Laten we daarom oppassen dat we kind en badwater niet tegelijk weggooi en.' .Zolang er van een wezenlijk functioneren van de gemeenschap geen sprake is (de heer De Jager sprak zelfs van een ken tering in de ontwikkeling), tot zo lang zal ook de Nederlandse agrariër het moeten hebben van een meer nationaal gericht beleid, met name zolang een gemeenschappelijk concurrentiebeleid achterwege blijft'. De heer De Jager vond dat d heid best meer voor de landbouw kon doen. .Ten slotte is de landbouw een belangrijke pijler van onze economie. De produktie beliep in 1968 een bedrag van 10 miljoen. De agrarische export bedroeg 18 procent van de totale uit- Overschotten mening over de manier waarop de over schotten te lijf gegaan moeten worden. ,De overheid stelt zich op het stand- Sunt dat de oplossing gevonden kan wor- en in het markt- en prijsbeleid van de EEG. Dit zou echter de doodsteek voor verschillende sectoren betekenen omdat de prijsverlaging omgekeerd evenredig werkt op de produktiestijging. Voorts werkt de verlaging dubbel door kost- prijsverhogingen die de producent niet in de hand heeft. De sanering wordt zo wel versneld, maar op een onmenselijke manier'. Over de jongste prijsvoorstellen was de spreker in het geheel niet te spreken. De richtprijs voor tarwe wordt ge handhaafd, maar de interventieprijs wordt met ongeveer 1,75 per kg laagd. Bij de suiker is er een korting 5 procent op het quotum. Dat is een ver minderde opbrengst van ruim 7 op een ton suikerbieten. Voorts wordt voorge steld de melk met 1,9 cent per liter te verlagen. Dit betekent voor de EEG-boe- ren een inkomensverlaging tot 1,5 mil-i jard gulden. Voor een behoorlijk akker- bouwbedrijf in Nederland een vermin dering van vijf- tot tienduizend gulden: .Onverteerbaar en onaanvaardbaar voor de Nederlandse boer', was de conclusie van de heer De Jager. ,Deze voorstellen houden alleen maar rekening met de lasten voor de gemeen schap en niet met het inkomen van de agrariër. Bovendien zullen de voorstel len de overschotten niet helpen ver minderen'. De heer De Jager meldde nog dat d. CBTB onmiddellijk op deze voorstel len had gereageerd door het schrijven van een "brief aan de kamerfracties waarin de ongerustheid werd uitgespro ken. Het tweede gedeelte van de ver gadering die onder leiding stond van de heer J, A. van der Bijl, werd verzorgd door de lieer A. Biesheuvel, voorzitter van de CBTB-West-Nederland. Hij ver toonde een diaserie over Rusland die hij aanvulde met zijn verwoorde reisindruk ken- wordt verleend. Een bedrag van 46.000 staat voor de investeringskosten nog open en moet nog aangetrokken worden. Het varenscentrum hoopt dit bedrag on dermeer door giften te kunnen ver krijgen- De leden op de vergadering wa ren het er na uitvoerige discussies over eens. dat nog veel overleg met diverse instanties en het gemeentebestuur van Terneuzen moet worden gepleegd om dit alles te kunnen realiseren. •de verbouwing is een vrij grote cafèruim- te opgenomen, een televisiezaal en een leeszaal met bibliotheek. Men verwacht per week zo'n 500 tot 700 zeelieden van op de rede liggende schepen te kunnen opvangen voor vertier en eventueel lo gies, terwijl ook de kust- en binnen vaarders daarin betrokken moeten wor den. Men denkt onder andere aan het opvangen van schipperskinderen. De pogingen stranden voorlopig nog op het point van de financiering. Voorzit ter De Mey hierover tot slot: ,We zijn al zo lang optimistisch en we praten al zo lang. Het vergt nog wel enige tijd, dat is zeker'. Hij zei dit naar aan leiding van een persoonlijk gesprek met een der bestuursleden, de heer Blok (de vergadering werd daarvoor even ge schorst), die op eigen verzoek het pro bleem van een eerste begin wilde be spreken, zonder aanwezigheid van de pers. De heer Blok wilde weten, of nu afgewacht wordt tot er een gemeentelij- I ke subsidietoezegging is. voor de plan- In de voorlopig ontworpen tekening van nen definitief worden uitgevoerd. Voorzitter De Mey zei hierover onder meer: ,Het bestuur heeft helaas nog geen streefdatum. Eigenlijk hadden we gedacht om met pasen rond te zijn, nu wordt het mischien pinkster. Anders wordt het wel uitzichtloos. Indien het gebouw aan de Westkolk straat wordt verhuurd aan het varens centrum, hoopt men dit minstens voor tien jaar ter beschikking te krijgen. TEKENING KLOETINGE ,Ik heb het gevoel, dat er meer begrip komt, ook bij de regering, voor de situatie waarin de fruitteelt verkeert. Een aantal maatre gelen is wat verbeterd*. Tot die con clusie kwam de ZLM-medewerker, de heer A. van Oosten dinsdagavond aan het eind van cgn inleiding, die hij hield voor de Goese afdeling van de Neder landse Fruittelers Organisatie. Ooit aan het begin van zijn toespraak stelde de heer Van Oosten, dat er vertrouwen moet zijn, dat gezonde bedrijven, die nu worden gesteund, over een tijd weer zonder hulp goed kunnen draaien. De heer Van Oosten stelde overigens na drukkelijk, dat (le overbruggingsregeling tier se ni.et voldoende is voor de fruit- eler en dat er voortdurend moet wor den aangedrongen op verbetering daar van. Ook de beëindigingsregeling stem de de ZLM-medewerker niet tevreden. zijn te verwachten dan wanneer Neder land er alleen aan begint. Over de om vang van fruitteeltbedrijven zei de heer Van Oosten: .Op papier is een bedrijf van 3 tot 5 hectare te klein. Toch blijkt dat bedrijfstvpe, waar de eige naar alles alleen doet, nu veel weer stand hebben. Het is daarom ook niet zo eenvoudig om sanering precies te regelen'. De ZLM-medewerker meende, dat op den duur niet kan worden uit gegaan van een eenzijdige teelt van Golden Delicious. Tegen de bestaande overbruggingsregeling voor bedrijven, waarvoor nog perspectief bestaat voer de de heer Van Oosten als bezwaar aan, dat de eigenaar al zwaar zit in de huidige omstandigheden en dat hij zich nu nog eens extra in de schuld moet steken. Hij wilde daarom een regeling, waarbij men ook geholpen wordt zon der dat men zich tevoren diep in de schuld heeft moeten steken en waar bij rentevergoeding wordt gegeven over het hele geïnvesteerd vermogen. Tij dens de discussie werd vanuit de ver gadering onder meer gesteld, dat de in druk bestaat, dat de regering de fruit teelt minder helpt dan andere bedrijfs takken, die in moeilijkheden verkeren. .De minister toont zich niet erg loyaal tegenover de fruitteelt', meende één "van de bezoekers van de vergadering. De heer Van Oosten maakte In zijn inleiding nog eens duidelijk waar het om gaat in de "fruitteelt: er is een crisis die in wezen is ontstaan door overproduktie. Voor Nederland zal, naar de menpg van de inlei der, de hulp moeten komen door middel van subsidies. De heer Van Oosten maakte duidelijk, dat de rooi- premie in Nederland heeft uitgewerkt dat het areaal in twee jaar met 30 tot 35 procent is verminderd. .Als de rest van de EEG-landen dat ook doet, is de overproduktie er niet meer', meende hij. De heer Van Oosten zette uiteen, dat £H5t53ïSï*:ü!. ScMde monuse. AFSCHEID BIJ SCHELDE MONTAGE VLISSINGEN. In de kantine aan de I Prins Hendrikweg hebben werknemers en werkneemsters van Schelde montage- rooipremie meer krijgen als men op nieuw inplat en ook het premie-bedrag gaat wat naar beneden. Tot 1 januari 1970 kan men een rooipremie aanvra gen. De heer Van Oosten vond het inplantverbod wel nadelig, maar hij stel de daarbij, dat in Nederland al erg sterk gesaneerd i6 en hij meende, dat pensioengerechtigde leeftijd ging verla ten. Hij werd toegesproken door de heer A. J. Kluik, personeelschef, die in het kort memoreerde wat er in de afgelo pen 22 dienstjaren van de heer Ham allemaal in het bedrijf gepasseerd was, ««Md f e„ hij meende, dat gLÏVn de net onbeDerkt moet doorvaan mef koe. -m i_ j -= doorgaan metier M. Kapelle a*lid SSfdg"ónder! beemdigmg van bedrijven. De inleider nemingsraad en de heer A. van Lui ik ging verder in op de problemen rond namens de collega's od de Waalhaven instelling van een mvoerkalender. een Allen lietem hun toelpraak vergeeld 6 -1 EEG-verband geregeld, gaan van een cadeau voor de scheidende wilde zien. omdat dan minder kans op, collega, terwijl er voor mevrouw Van tegenmaai-regelen van invoerende landen Ham bloemen waren ADVERTENTIE1 Verzamelt u al zilver-speeltjes Een nieuwe, originele hobby: hel verzameler van grappige ouderwetse miniaturen in zilver Wij hebben er een grote kollektie van. Straat muzikantjes, een paardentram, een lantaarn opsteker, teveel om op te noemen. Leuk om eens te bekijken als u in de Lijnbaan bent!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9