MEESTERBREIN WIM VAN HANEGEM VOLTROK VONNIS OVER AC MILAN HAPPEL: HET HELE ELFTAL WAS GRANDIOOS Dit was een van de mooiste momenten uit mijn leven Italiaanse defensie bezweek voor grote druk Moulijn: dat is toch iets ongelooflijks Beker voor nationale kampioenen ZEGE MET 2-0 WAS EEN MAGERE AFSPIEGELING VAN OVERMACHT Kansen Bezwijken FITZPATRICK BUITENSPEL Unieke service van KNMI voor voetballegioen LOT GUNSTIG VOOR CELTIC HASIL: MISSCHIEN ZIJN ZE OVER HUN HOOGTEPUNT HEEN i Geweldig Wereldklasse DONDERDAG 27 NOVEMBER 196? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 14 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Zeven minuten voor tijd sloeg het brein' van de grote MEESTER letterlijk toe. Het hoofd van Wim van Hanegem, de hersens van een voortreffelijk Fejjenoord zonder weerga en de onbetwistbare grootmeester van de his torische cupstrijd tussen de Rotterdame formatie en de AC Mi lan, knikte toen een voorzet van Coen Moulijn, die op grandioze wyze het linkerverdedigingsblok van de Milanezen opgerold had, achter de boomlange Cudicini. Het doelpunt van Wim van Hanegem, die zijn directe opponent Lodetti tot een kansloze tegenstander gemaakt had, betekende de besb'ssende klap in het gezicht van de Italianen. Het was 2-0 en 2-1 voor Feije- noord in totaal. De 1-0 in Milaan voor de Italiaanse formatie bleek niet genoeg! Wie er verder in deze Europacupstrijd nog daverende daden mag verrichten, wie dan ook volgend jaar in de finale staan, Fejjenoord verrichtte gisteravond het grootste spektakelstuk, de geweldigste prestatie van de strijd om de Europese voetbalbeker in het seizon 1969-1970. De triomf van de Rotterdammers op de wereldkampioenen is onuitwisbaar in de geschiedenis van het vaderlandse, ja zelfs het Europese voetbal. Om 12 minuten oveir acht waren de beide teams onder enorm tumult het veld opgekomen. Hartstochtelijk werd Fejjenoord toegejuicht. Circa 100 mi nuten later beleefde het immense sta dion een nieuwe explosie van mateloze vreugde, die het allereerste daverende begin van de strijd volkomen In de schaduw stelde. De jeugd joelde en liet aanvallers, die Individualistisch opere ren. maar daarin uitermate AC Milan is nog schreeuwden zich hees, lieten vry grote vreugdetranen over de wangen bigge len, en de reeds bejaarde Feyenoord- supporters sloegen elkaar van pure on- winding zelfs op de al wat wankele schouders. De toejuichingen, die Evenal3 in Milaan werd deze titanen strijd het mocht verwacht worden op het middenveld uitgevochten. De zege was ook aan die kant voor de Feijenoorders. De allergrootsten van de grootmeesters was evenals in het eerste duel Wim van Hanegem. Waar Lodetti was zag men aanvanke lijk ook de Feijenoorder, die deze tegen strever ook nu weer op alle wapens de baas was en het spel, nadat zijn Itali aanse opponent tot een zoekende fi guur was gedegradeerd, overal dic teerde. Met een simpele pass bracht hij ruimte al was hij opgesloten tussen vier of zelfs vijf Italianen en bovendien bracht h|j rust in de defen- daarin uitermate geraffi neerd zijn. AC Milan is nog altyd één van de topclubs van de wereld. Dat het gisteravond moest zwichten voor de Feijenoorders vond behalve in de sterke bezetting van het Nederland se middenveld ook zijn oorzaak in de grote concentratie en de ongeëvenaar de inzet van de Rotterdammers, die daarmee heel vaak de Italianen tot pa niekvoetbal brachten. Vrij verdediger Schnellinger bijvoorbeeld kon herhaal delijk niets anders doen dan in het wilde weg de bal tot ver in de dan ui teraard boe-roepende tribunes depone ren. De Rotterdamse zege is uiteraard ook nu weer te danken aan het brein van de man achter het team. oefenmeester Ernst Happel. Hij had zyn mannen een tamelijk grote vrijheid gelaten hoe zijn opdracht uit te voeren, maar de grote lyn was de sterke bezetting van het middenveld, met Moulijn ais de storen de factor, terwijl hij de Zweed Ove Kindvall een enorme vryheid had ge laten. Als deze spits zich wat meer in de gelederen van de verdedigende Ita lianen had gedrongen, dan waren er zeker nog meer doelkansen gekomen. Maar ook Wim Jansen was op het midden een groot figuur. Hy trok zich bijzonder weinig van de voor Rivera (geblesseerd) ingevallen Fogli aan. De Milanees werd na de rust vervangen door Rognoni. Door die overheersing op het middenveld, waar bovendien Iranz Hasil en vooral na de hervatting ook de steeds maar weer de Italiaanse aanvallen storende Coen Moulijn ge posteerd waren, konden de Rotterdam mers een onophoudelijke druk op het Italiaanse doel uitoefenen. De wereld kampioenen moesten er uiteindelijk voor bezwijken. Feijenoord mag zich nu door deze meesterlijke resultaten tegen de voet balkampioen van de wereld rekenen bij de top van het Europese voetbal. Ieder, die er daarvóór nog aan twijfel de en de ploeg in de schaduw vrilde stellen van het tot de vorige Europa- cupfinale doorgedrongen Ajax, zal het gnf erkennen. Want al is AC Milan door de zware competitie (veel zwaarder dan bij ons omdat de Italiaanse clubs maar weinig voor elkaar onderdoen) en de enorme gevechten in de ware zin des woords tegen Estudiantes om de wereldbeker een gesloopte ploeg en een team, dat niet meer de briljante inspiratie kan vinden waarmee het in vorige jaren de tegenstander op de knieën bracht, het is nog steeds een 1 ploeg met een betoni Duel tussen Feijenoord-doehnan Trey- tel en een van de Italiaanse aanval lers. Want die kreeg Feijenoord als bijna nooit een ploeg tevoren tegen Milaan bijhandenvol. Het was een akker vol doelrijpe kansen, maar er waren er slechts weinigen, die er een treffer uit konden oogstten .41 in de eerste vijf minuten moest Schnellinger twee corners weggeven op schoten van Wery en Jansen. In de 6e minuut namen de Rotterdammers de leiding. De naar voren gestormde Ha sil was zyn directe verdediger Rosato ontvlucht en bereikte met een afgeme ten pass de mee naar voren opgerukte Wim Jansen. Die passeerde eerst San tin en liet toen een verraderlijke draai- bal los, die precies in de uiterste linker hoek belandde. Cudicini stak er niet eens de handen naar uit Rosato trok er lering uit en liet Hasil niet meer los, die op enkele omtrekken de bewegingen na dan ook niet meer sterk kon imponeren. Dat deed echter wel rechtervleugelverdediger Piet Ro- mijn, die nadat hij evenals in Milaan de gevaarlijke Prati al snel met enkele for se tackles geïntimideerd had. naar een grote hoogte groeide en vaak na voor treffelijk uitverdedigen mee in de aan val trok. En even vaak met diepte- cn crosspasses (meer dan in Milaan een enorm sterk wapen van de Rotterdam mers) paniek zaaide in de Italiaanse linies, waar met name Maldera als di recte opponent van Kindvall wegzakte naar een bedenkelijk niveau. Meer en meer gingen de Milanezen h-in heil zoeken in harde charges, waarte gen de Portugese scheidsrechter Cam pos eerst niet altijd met de nodige ze kerheid optrad. Feijenoord kreeg uit na vertragingen uitgevoerde plotselin ge versnellingen (vooral het werk van Van Hanegem en Jansen) nog veel meer kansen. Wery knalde in de 17e minuut net naast. Van Duivenbode (nice naar voren gekomen in de 27ste i Hanegem hier de bal uit het Italiaanse doel nadat hij het tweede doelpunt op minuut) knalde volkomen vrijstaand te zacht in. Hasil trof het zijnet ea vlak voor rust verknalde Kindvall de beste kans om op 20 te komen: hij schoot keihard tegen Cudicini. Na rust gingen de Feijenoorders door, al deden ze het bijzonder voorzichtig met alle aandacht voor de defensie. In de 6e minuut raakte Anquïletti de bal met de hand in het beruchte gebied, maar in plaats van een strafschop gaf Campos een vrije trap voor de Italia nen Nog grover gingen de Italianen te werk, op het randje van onsportief; af en toe werden de Rotterdammers over het veld gekegeld, maar de Portu gese arbiter hield de touwtjes nu wat strakker. Moulijn trof het zijnet, Wery schoot in de 30ste minuut rakelings keihard over en ondanks al die kansen begon men toch al te vrezen voor een verlenging. Niet echter Van Hanegem, die stoïcijns bleef en verrassende bewegingen bleef maken. En, iets teruggetrokken, op z'n kans bleef loeren. De Milanese defen sie kon uiteindelijk de druk niet meer weerstaan en 7 minuten voor het einde besliste de grote meester de strijd in het voordeel van zijn ploeg. Het Feyenoordstadion st&St er nog. Al heeft de kuip op zijn grondvesten ge sidderd, waarschijnlijk heftiger dan ooit. Dat moet wel, nadat het publiek uitgehost was over deze prachtige triomf, die Fejjenoord in de kwartfina les bracht. PETER VERHAGE Kindvall in duel met een i (DOOR COEN MOULIJN) ROTTERDAM (GPD) ,Dït is toch iets ongelofelijks? Wij Fejjenoord, dat .kluppie' uit Rotterdam, dat maar eventjes de trotse, ongenaakbare wereldkampioen wipt. En dan de manier waarop: in één woord formida bel. Na de wedstrijd in San Siro dacht ik nog: wij zijn niets minder sterk dan Milan, maar het verschil Is toch uitermate klein. Nu beweer ik: wij zijn gewoon sterker. Wij hebben het. toch bewezen? We domineer den praktisch de hele wedstrijd. .Alleen na een kwartier niet meer. Toen was ik er gewoon van overtuigd, dat we zouden winnen en minstens twee doelpunten verschil. En met een beetje geluk hadden wc dacht ik toch meer doelpunten kunnen maken. Als er een geluk heeft, gehad, was het AC Milan. Ongelofelijk. Ik blijf het zeggen. Over alles. Wat gedroeg het. publiek zich enorm. Het was een geweldige stimulans voor ons om al die daveren de aanmoedigingen te horen. Wat speelden we goed. Zonder overdrijven kan ik zeggen dat dit .één van de beste wedstrijden is geweest die Feij enoord ooit heeft gespeeld. En ik mag dacht ik, zoiets toch wel opmer ken, want ik loop toch echt al een hele tijd mee. Alle spelers, ik wil voor niemand een uitzondering maken, hebben zich zelf overtroffen. En dan de tactiek. Geweldig. In feite speelden we hetzelfde spelletje als in Mi laan! Het accent dus op het middenveld leggend. Maar nu moesten onze backs vaak opkomen. En dat deden ze prima. Werkelijk, Happel is een grootmeester in het uitstippelen van een tactiek. Trouwens, die man doet alles goed. Sta je voor een oer-belangrijke wedstrijd zoals nu, clan ben je uiteraard nerveus. Dat is de normaalste zaak van de wereld. Maar hij praat je gewoon kalm, geef. je zelfvertrouwen. Sterker, we barstten op het laatst van het zelfvertrouwen. Daar kon AC Milan zelfs een voor beeld aan nemen. Heb je gezien hoe onze achterhoede al die grote ster ren eenvoudig aan banden legde? Een knaap als Combin heeft AC Milan kapitalen gekost. En wat gebeurt er? Hij wordt er op het laatst uitge haald! Omdat hij tegen ons niets in kan brengen. En dan de conditie van Feijenoord. Nou, na vanavond zal er wel niemand meer aantwijfelen of die goed is. Tot de laatste seconden hebben we op volle kracht gespeeld en toch kwam er geen moment van verslapping. Al is het natuurlijk wel zo, dat als het lekker gaat, alles fijn meezit, je geen vermoeidheid voelt. Je blijft gaan. Nu nog even een woordje over de na afloop. Ik zal geen namen noemen, maar bij enkelen kwamen in de kleedkamer de tranen los. Logisch. Ik was zelf ook erg ontroerd. Want pas als het afgelopen is begin je te be seffen wat je geflikt hebt: de wereldkampioen afgetroefd. Voor zulke daden zijn zelfs geen woorden! DERBT (ANP) John Fitzpatrïck, de 23-jarige verdediger van Manches ter United, is dinsdag voor acht we ken geschorst door de strafcommissie van de Engelse voetbal bond. Fitzpa trïck had dit seizoen reeds drie waar schuwingen gekregen, terwijl hij in de afgelopen vier jaar twee keer uit het veld werd gestuurd en acht waar schuwingen had ontvangen. De zware straf is geheel in de lijn. die de En gelse bond volgt om misdragingen op de velden tegen te gaan. Fitzpatrick is de tweede speler dit seizoen, na Wolves' speler Derek Dougan, die acht weken niet mag spelen. DE BILT-ROTTERDAM De Europacupkoorts gloeide giste ren zelfs in het KNMI te DE Bilt. Dit instituut zorgde voor een unieke weervoorspelling: ,De Bilt' gaf gistermorgen al een speciale gedetailleerde weersver wachting voor Rotterdam en Eindhoven in verband met de daar te spelen cupwedstrijden. De Rotterdamse voorspelling was: droog weer. wel koud maar temperaturen om het vriespunt en afnemende wind. Voor Eind hoven werd voorspeld: zelfde weerbeeld, mogelijk ietsje fris ser. Het ANP voegde gisteren aan deze voorspelling toe: ,Een frisse kille avond dus. Alle reden voor de supporters en de spelers van de vier clubs om van de duels een hartverwarmende ge beurtenis te maken'. Voor de Europacup voor landskam pioenen werden gisteren ook de vol gende wedstryden gespeeld: Istanboel - Galatasaray (Turkije) Spartak Trnava (Tsjecho Slowagijei 1-0 (0-0). De eerste wedstrijd was me: 1-0 'door de Tsjechen gewonnen. Nil verlenging moest het lot de beslisslnj:' brengen. De Turken bleken de geluk kigen. St-Btiènne: Saint Etiènne (Frank rijk) - Legia Warschau (Polen) 0-1 (Ö-O). Legia plaatste zich voor di kwartfinales dankzij een overwinning in de eerste wedstrijd. Boedapest: Frencvaros (Hong6- rije) - Leeds United (Engeland) 0-1 (0-1). Leeds won ook de eerste wed strijd met 3-0 en plaatste zich voc: de kwartfinales. Florence: Florentine (Italië) - Dynamo Kiew (Rusland) 0-0. De It» liaanse kampioen had de eerste wed strijd in Kiew met 2-1 gewonnen plaatste zich voor de kwartfinales. Belgrado: Vorwaerts (Oost-Ber- lijn) heeft zich woensdagmiddag plaatst voor de kwartfinales van hef toernooi om de Europese voetbalbeke voor landskampioenen. De Oostdul'.- sers. die de eerste ontmoeting met Ito de Ster met 2-1 wonnen, verloren de wedstrijd die in Belgrado werd ge speeld met 3-2. Aangezien beide ploe gen in de twee ontmoetingen vier doel punten scoorden brachten de treffen m de uitwedstrijd de beslissing. K ruststand was 1-1. zeromsHaak, Moulijn. De Sint geeft altijd kwaliteit! Aan voetballersl sportschoenen in alle maten en prijzen LISSABON De tweede wed- strijd tusssen Benflca (Porta- gal) en Celtic Glasgow (Schot- land) leverde een 3-0 overwin- ning voor de Portugezen. Omdat Celtic de eerste ontmoeting met dezelfde cyfers had gewonnen, was een verlenging noodzakelijk. Hierin werd niet gescoord zodat het lot de beslissing moest bren gen. De Schotten waren de ge lukkigen. Zij plaatsten zich daan door voor de kwartfinales. ROTTERDAM (ANP) Ernst Happel slaagde erin zjjn opperste blijdschap te verbergen. Bijna dertig jaar ervaring in topvoetbal hielden hem koel, slechts een soms zenuwachtig bewegende mond hoek bewees hoeveel het succes van zijn ploeg, van zijn Fejjenoord hem had gedaan. Ernst Happel,Ons elftal heeft in zijn geheel gran dioos ggespeeld op elk onderdeel van het spel. De ploeg had alles, be halve een beetje normaal geluk. Anders was het voor rust al 2-0 of 3-0 geweest. Hoe sterk wij tactisch hebben gevoetbald wordt be- wezen doordat Milan ons nooit zijn wijze van spelen heeft kunnen opdringen. Conditioneel en fysiek waren wij ook sterker. Het maakt natuurlijk voor Milan wel iets uit dat Rivera niet heeft kunnen mee doen. Hij is een man van absolute klasse. Milan echter, dat wel ster ke plaatsvervangers voor verdedigers heeft, bezit die voor de voor hoede niet. De wijzigingen die Rocco in de tweede helft heeft aan gebracht hebben mij dan ook niet angstig gemaakt. Na deze overwinning op Milan kun nen wij ons weer voor honderd pro cent op de competitie gooien. We neb ben tot februari, drie maanden dus. cup-rust. Dat is gelukkig, want deze wedstrijden hebben hun invloed op de competitie. De wedstrijd tegen Hol land-Sport zegt genoeg. Verrast over wat er is gebeurd ben ik niet, wel door de manier waarop het eerste doelpunt tot stand kwam bij een zo lange keeper als Cudicini. Het tweede doelpunt viel precies op tijd. Eerder was werkelijk niet nodig. di° strafschop ,dle scheidsrechter' voor die strafschop zat ik te ver af. over de scheidsrechter heb ik niets Ie zeggen. Over mijn spelers persoon lijk ook niet. Iedere man was de beste uit het elftal. Feijenoord-trainer Happel Het is tactisch een formidabel succes geweest. Dc backs hadden de taak zoveel mogelijk langs de flanken op te komen, op het middenveld wist ik dat wij sterk genoeg zouden zijn. Deze twee wedstrijden tegen Milan hebben bewezen dat wij de routine bezitten van een ploeg, die misschien al drie jaar achter elkaar in de Euro pa Cup heeft gespeeld. Dit was een van de mooiste momenten uit rntjn leven. De spelers uitten him voldoening over de geweldige prestatie iets duidelijker dan hun voorman. Rinus Israël by- voorbeeld: .Tactisch waren we gewel dig. De voorhoede van Milan is er toch niet aan geweest.' Coen Moulijn: ,In Milan hadden wij ontdekt, dat zij niet onverslaanbaar zijn. Daar waren we ook nipt minder. Hier begonnen wij das met nog meer zelfvertrouwen. Maar wij waren er reeds van overtuigd dat Milan een levensgevaarlijke ploeg kan zijn, angst was het niet, wij moesten er rekening nipe houden, zeker in het eerste kwar tier. Daarna voelde je dat het goed zat. De voorhoede van Milan was ge woon niet sterk genoeg voor onze ach terhoede. De scheidsrechter heeft ons in eerste instantie een strafschop gegeven. An- quileti sloeg de bal ook weg. de scheids rechter wees ook naar de stip. Maar op de protesten van de Italianen begrijpelijk, dat zouden wij ook veranderde hij op advies van f grensrechter tot buitenspel. Of d:. juist was heb ik niet gezien. Wij erin geslaagd hun achterhoede open', trekken. Dat is toch wel wat. Zij zij: en dat merk Je duidelijk, verrast do: ons spel. Tot het tweede doelpunt lie! ben wij niet opgezien tegen de kans s verlenging. Lichamelijk zou het wel extra inspanning zijn geweest, nw geestelijk een ontspanning. Tot o laatste minuut blijft er namelijk dreiging van hun doelpunt, dat du! bel telt, in een verlening heb je tf een kans iet-s goed te maken als i zouden scoren'. Ove Kindvall: ,We hebben AC Mil de gehele wedstrijd in de verdedig: kunnen houden. Dat op zich is al e prestatie. In de periode dat zij f- doelpunt even hard nodig hadden i wij. De scheidsrechter heeft zich 1 die strafschop door de Italianen iah beïnvloeden. Hij wees eerst naar stip'. Franz Hasil: ,AC Milan is een pi" van wereldklasse, «lie misschien iets over zijn hoogtepunt heen is.11 zich de laatste tijd ook mogelijk veel hpeft moeten inspannen. Aan" lend waren zij minder dan je van k verwacht. Het kwam natuurlijk f' door onze bezetting van het mktó* veld. Rosato probeerde mij uit te fd kelen, niaar hun mandekking is in hele wedstrijd niet volmaakt gcivef en dat vooral is mij van AC MH tegengevallen, hoewel wij daar in 1 eerste plaats de oorzaak van zijn f weest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 14