Buiten randstad - Holland moeten ook ontwikkelingsagglomeraties komen' BemanningMartha' veilig aan wal in Vlissingen en Burghsluis Harten twee, harten drie Zeeuwse ALMANAK Surprise CONGRES OVER PLANOLOGIE Termijn Agglomeraties GRIEKS SCHIP IN BRAND OP NOORDZEE PZC-LEZER MISTE FINALE IN NIEUWE VARA-TV-KRANTENQUIZ VEEL ZORG OM DE GEREDDEN St-Nicolaas voor volwassenen A SERVICE-FLAT GOES TREKT Twijfels over Verkerk' VERENIGING VOOR STAATHUISHOUDKUNDE IN UTRECHT: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 NOVEMBER 1969 KUNST BRITANNIA: ,HET VLISSINGSCH SCHOUWSPEL' I Er zijn nogal wat bezwaren aan te voe ren tegen de voorstelling, die .Het Vlissingsch Schouwspel' zaterdagavond I in Britannia gaf van Rodenko's ,Har- i ten twee, harten drie' en daarom is het goed te beginnen met vast te stellen, i dat het een bijzonder leuke voorstelling i is geworden waarvoor een redelijk groot I publiek bij de bloemen de handen kraeh- j tig op elkaar bracht. Een langdurig, verdiend applaus voor een gezelschap, dat verdienstelijk amateurtoneel had la- j ten zien. Een klem gezelschap, dat ken nelijlc met veel toewijding en evenveel genoegen had gewerkt 0111 dit spelletje harten in een vlotte vertolking te pre senteren. Rodenko's parabel over de .driehoek', met een imaginaire derde als garantie voor het harmonische huwe lijk leent zien wel voor een dergelijk enthousiasme, maar vraagt toch meer dan wat men zaterdagavond van Het Vlissingsch Schouwspel te zien kreeg. En dan gaat het niet om de gebruike lijke manco's als teksthaperingen en een soms minder ideale belichting, die men bij een voorstelling ais zaterdag- 1 avond gaarne voor lief neemt. Belang rijker was, dat de Vlissingse amateurs niet opgewassen bleken tegen de opga ve. de meest functionele pijlers van Ro denko's .Harten twee, harten drie' over eind te houden. Het spel vraagt een speelse, soms badinerende ondertoon en een al even lichtvoetige, vermaakte toon in de milieutekening. Daarop strandde men zaterdagavond: de milieu tekening was gebrekkig en er was een duidelijk gemis aan vaart, allure, aan flonkering. Rodenko bleef op een laag pitje staan in deze montering had hij een braaf, goedaardig blijspel letje geschreven, amusant, maar dan had men het ook wel gehad. Moet men deze bedenkingen nu maar allemaal op rekening van deze amateurs schrijven? Was het een daad van moed. dit spel aan te pakken, maar toch ook wel een daad van overmoed? Niet helemaal. Op vattingen en benaderingen wijzigen zich in deze mooie tijd van stroomversnel lingen zo frequent, dat zelfs Rodenko (de première ging in 1962) niet ge spaard blijft voor het euvel van de ver oudering; hier en daar vallen zijn tek sten thans uit als een mafkezerig ge keuvel, stofferig, en alleen nog dienstig voor wat bol vermaak. Daa.r kan men dan weer tegenover stellen, dat dit bezwaar, in handen van een meer com petente formatie, minder groot zou zijn geweest, voor welke opvatting inder daad veel te voelen is: het had allemaal wat geraffineerder, desnoods absurder gekund. Hebben de vijf van Het Vlissingsch Schouwspel het dan zo slecht gedaan? Ja en neen. Als groep was er het enor me gemis aan sfeer, individueel zag men prijzenswaardige staaltjes van ac- teerkünst. Gera van Leersum verraste met vier vrouwen. Men zag haar als regie-assistente Mona, als verpleegster, als vriendin en als dienstmeisje, vier vertolkingen, die zonder dat men dit als een bezwaar voelde wel heel dui delijk door één en hetzelfde meisje wer- s den gespeeld, maar waarin ze toch na drukkelijk talent demonstreerde. Anton Gillissen plaatste bedreven en beheerst de zielartsen Westerhuis en Oosterhuis en van Emmy Jansen-Verhulst zag men een even genuanceerde als geloofwaar dige Ellen, die met wat meer ironisch esprit verbluffende effecten zou hebben bereikt. Ben'van Damme worstelde met zijn dubbelfunctie Huib Martens - Bob Klaassens en verloor eervol de tegen stander zoekt men enkele klassen hoger, maar hij gaf verdienstelijk partij. Geert van Oorschot, van wie men de inspi ciënt zag, heeft ongetwijfeld kwalitei ten, maar niet voor deze rol, in welke bedenking regisseur Anton Vader moet delen: de inspiciënt, die terloops zijn opmerkingen moet plaatsen, als een subtiel understatement, werd nu ge bombardeerd tot een huiveringwekkend populaire gestalte, die zich bewoog in het niemandsland tussen veilingmeester en dorpsomroeper. Waarom nu deze bezwaren zo breed en vrij onbarmhartig besproken? Omdat Het Vlissingsch Schouwspel een lof waardige poging heeft gedaan Roden ko's spel in een acceptabele vormgeving sultaat te prefereren boven een wél ge slaagd. Het streven was nobel, het re sultaat te prefereren boven een wel ge slaagde produktie van een onbenullig blijspelletje, het veertiende in het do zijn. Achter die kritiek gaat dus res pect schuil; respect voor de serieuze voorbereiding, respect voor de ambitieu ze uitwerking, die toch een leuke voorstelling opleverde, waarop het pu bliek dankbaar reageerde. H. H. JOEGOSLAVEN STALEN GEREEDSCHAP BIJ DOW TERNEUZENIn het politiebureau te Terneuzen zijn sinds zondag de Joe- goslaven J. Z. en J. P. afkomstig uit Hoek, ingesloten. Zij worden ervan verdacht, gereedschap gestolen te heb- ben bij een Duïtüe firma op het ter rein van Dow-Chemieal. De buit had een waarde van ongeveer 200. De dief stal is zondagmiddag geconstateerd door de rijkspolitie van Hook. Hoe zou dot toch, met de siuf vv het land, in al die nieuwe huizen met ceevee gaan Juist in deze jongere buurten treft men een aan zienlijke kinderrijkdom en dat werpt een interessante vraag op: laten ze hier de kinderen hun schoentjes bij de centrale ketel zetten, hun liedje bij de radiator zingen Sinterklaas komt door de schoorsteen' gaf vroeger al veel aanleiding tot wantrouwen. Pro beer dan maar eens te verkopen, dat Piet z'n gulle gaven via de verwarmingsbuizen distribueert, hi de praktijk blijkt dat allemaal erg mee te vallen. Een vader in 'Iiddelburg-Zuid verzekerde ons, dat z'n kinderen hun schoentjes bij de achterdeur zetten. Ze zien ■Jaar niets geks in en zingen, zon der schoorsteen, midden in de ka mer het hoogste lied. Wel bege leid door een grammofoonplaatje met sinterklaasliedjes en dat '•ad je vroeger niet. Ouderen hebben voortdurend de neiging hierin een stuk verloren romantiek te zien. Kinderen tor sen die ballast niet. Ze zingen overal. Bij cv en tv kraaien ze het uit. De sint komt. Langs cleane wegen. Hij hoeft het dak niet meer op en de wijk is gesaneerd. Het zoontje van voornoemde man is zelfs al heel ver. fijn hé pap' zei hij. .weet 1/ nog wat ik vorig jaar wilde hebbenDat kon toen niet door de schoorsteen'. (Van een onzer redacteuren) UTRECHT De vereniging voor staathuishoudkunde heeft haar jaarlijkse vergadering zaterdag in .Esplanade' te Utrecht gewijd aan het veelomvattende onderwerp, .ruimtelijke ordening'. In concrete werd daar met name de ruimtelij ke problematiek van de randstad Holland aan de orde gesteld, waar bij dan uiteraard tegelijker tijd het licht viel op een verdere ontwikkeling van de regio. Bij de behandeling van de preadviezen kwamen in dit verband twee opval lende suggesties naar voren. Drs E. D. J. Kruytbosch, deskundige, van Rijnmond: ,De decentralisatie zon beter kunnen werken, wanneer meer beslissingsbevoegdheid werd toege kend aan daartoe goed geëquipeerde instanties'. Drs M. C. Verburg, direc teur van het ETI voor Zeeland: .Bui ten de randstad moeten ook ontwik kelingsagglomeraties komen. Het re geringsbeleid in die richting is op het ogenblik nog veel te veel een papie- ren zaak'. Planologen en economen stonden op deze vergadering nogal eens tegen over elkaar. Dat hadden de deelne mers aan dit congres tevoren al kun nen zien in de in boekvorm (M. Nij- hoff. Den Haag) uitgegeven pread viezen van achtereenvolgens mr E. Bloembergen, prof. dr L. H. Klaas- sen, drs Kruijtbosch en drs Verburg. De discussie erover in de morgen uren en het panelgesprek later had dan ook een nogal theoretisch karak ter over de uitgangspunten van het beleid voor de ruimtelijke ordening in on3 land. Inzetten daarbij waren: de groei van metropolen, de planning van nieuwe middelgrote steden in de ,lege' ge bieden van de randstad (tussen Utrecht, Gorinchem en Dordrecht) en de bouw van een echt nieuw cen trum voor de randstad bij Bodegra ven, de ontwikkeling van zeehaven gebieden. Drs Kruijtbosch had in een van de stel lingen bij zijn preadvies de beteke nis va nplanologie op lange termijn al stevig perelativeerd door vast te stellen langer vooruitzien dan 15 tot 20 jaar economisch onverantwoord is. Hij werd daarover van de zaal uit aangevallen. Hij hield overigens vol dat het niet mogelijk is belangen op een zinnige manier tegen elkaar of te wegen over een langere periode en toonde zich een sterk voorstander van de zogenaamde .revolving plan ning', ruimtelijke en economische planologie dus die aan een voort durende herziening wordt onderwor pen, van jaar tot jaar kritisch wordt bekeken. We moeten ons zo flexibel mogelijk op stellen en de zaken voor korte tijd vastleggen', zei hij. Dit principe be heerste onlangs ook het rapport .Rijnmond in de delta' van het open baar lichaam Rijnmond. Van drs Verburg kwam uit het pread vies vooral de opvatting in discus sie dat industriepolitiek, steunend onder meer op analyses van kosten en baten, zal kunnen leiden tot een wezenlijke versterking van het re gionale beleid. Hij stelde daarbij vast dat een stad, die boven de opti male grootte van ongeveer een half miljoen inwoners, op alle mogelijke terreinen veel kosten maakt voor za ken die eigenlijk te vermijden zjjn. Ir Th. Quené, directeur van de rijks planologische dienst, kou de gedaente va 11de revolving planning nel accep teren, maar dan onder één voorwaar de: dat niet de oude nadelen van een ongebreidelde ontwikkeling worden hersteld. .We kunnen het niet gebrui ken om fouten van oude structuren te repareren, maar moeten waar mo gelijk fouten voorkomen'. Hij stelde verder nog dat het stedelijk niveau van Nederland ten opzichte van het buitenland langzamerhand te laag geworden is. En hoewelhij het idee van een geheel nieuw cen trum voor de randstad verwierp zag hij voor de randstad Holland vooral mogelijkheden bij een verdere ont wikkeling in stedelijke richting voor de beide vleugels, noord en zuid. .Een nieuwe stad echter doet af breuk aan de metropolen zoals ze bestaan'. De vereniging voor de staatshuishoud- kunde.in de Utrechtse vergadering strak geleid door voorzitster me vrouw dra M. J. 't Hooft-Welvaars, discussieerde ook nog over de door drs Verburg gesuggereerde inrich- l.inng van een "beperkt aantal agglo meraties buiten de randstad Holland. Zoals eerder gemeld had hij er twaalf op het oog: de zeehavens Vlissingcn, Terneuzen, Reimerswaal, Delfzijl en Balgzand en verder Groningen, de band Harlingen-Leeuwarden-Hooge- veen, Emmen. Zwolle-Deventer, Twente, Tilburg, Den Bosch en Zuid- Limburg. Ir Quené tekende daarbij nog aan dat de geplande agglome ratie in Friesland toch wel erg ruim was genomen. Ooit de relatie welvaart-welzijn kwaiu breedvoerig ter sprake. Men zocht, naar definities, waarbij bleek dat planologen en economen in dit op zicht met name tot een totaal van elkaar verschillende benadering ko men. De situatie in het Rijnmondge bied werd daarbij ïn bet beding ge bracht. Drs Kruijtbosch had gesteld dat welzyn moet worden gezien als optimale welvaart, maar vanuit de zaal werd deze opvatting bestreden met de reactie dat juist Rotterdam de onjuistheid van deze stelling be wijst. De bespreking op dit congres in Utrecht zullen als verslag aan de leden van de vereniging voor staatshuishoud kunde worden toegezonden. Het is zaterdag overigens wel duidelijk ge worden. dat de complexe materie aan knopingspunten genoeg biedt voor aparte congressen over allerhande deelgebieden. PLAATSELIJK REGEN In liet algemeen veeel bewolking met plaatselijk regen of een bui. Overwegend matige wind tussen noordoost en noord. Dezelfde temperaturen als zondug of :~*"5 lagere. Vooruitzifchten voor dinsdag en woens dag: Plaatselijk enkele buien en lagere tem peraturen met kans op lichte vorst in de nacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemid- dld over Nederland: Voor dinsdag: aan tal uren zon: 1 tot 5; min. temp: om- streks normaal: max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voer woensdag: aantal uren zon: 0 tot min. temp.: van ongeveer normaal ■t 4 graden onder normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent: kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 22-26 november: min. temp max. temp. Den Helder -1 8 Eelde 2 7 De Bilt 2 8 Vlissingen 4 8 Vlv Zuid-Limburg 2 7 ZON EN MAAN 25 november Zon op 08-16 onder 16.37 Maan op 16.56 onder 10.24 reddingsactie leverde hem verder wei nig moeilijkheden op en de Arnemuiden[ 20, die zelf vier bemanningsleden heeft, aanvaardde daarna de terugreis naar Vlissingen. .Toen we wegvoeren stond het schip in lichtelaaie', vertelde schip- oer Marijs. Zaterdagmorgen omstreeks half tien had men het vuur op de .Mar tha' min of meer onder controle. De Barendsz Zee' had toen inmiddels as sistentie gekregen van de sleepboten Maaébank' en .Indusbank'. De Martha', lie van Amsterdam onderweg was naar; Antwerpen, is eigendom van de rederij .International Development Corporation' I te Piraeus en was ongeveer een maand geleden uit Griekenland vertrokken. Hetl schip was aan de voorsteven al zwaar j leschadigd door een aanvaring een week1 -eleden. De bemanning van de .Martha' is] zaterdagmiddag per bus van Vlis- singen naar Rotterdam gebracht, Het schip zelf. waarop de brand in middels was geblust, werd zaterdag middag tegen vijf uur door drie sleepboten, de .Barendsz Zee', de .Indusbank' en de .Maasbank'. de Waalhaven te Rotterdam binnenge sleept. De bemanning is weer aan boord gegaan. YXISSINGEN Alle opvarenden van het Griekse vrachtschip fMar- tha' (4958 brt), waarop in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitbrak, zijn zaterdagmor gen omstreeks acht uur veilig in Zeeland aan wal gekomen. De vis sersboot Arnemuiden 20 (Maatje') bracht acht bemanningsleden, on der wie de kapitein, de 34-jarige Nicholaos Vitzileos, naar Vlissin gen, terwijl de sleepboot Barendsz Zee de overige achttien opvaren den en de zeeloods, de heer H. Grootveld van de firma Dirkzwa ger te Maassluis, aan boord nam. Zij werden later overgegeven aan de reddingboot ,Pres. Jan Leis' met uitzondering van twee beman ningsleden, onder wie de eerste machinist, die voorlopig aan boord van de Barendsz Zee' bleven), die hen naar Burghsluis bracht. De brand aan boord van de Martha', die geladen was met 2000 ton asbest, brak omstreeks half twee uit in de machinekamer, toen het schip zich op tien mijl ten zuidwesten van het licht schip Goeree bevond. Onmiddellijk werd alle hens aan dek geroepen om de brand te bestrijden, maar volgens de kapitein was er geen houden meer aan en breidde de brand zich steeds verder uit. Tegen vier uur achtte kapitein Vitzileos het niet langer verantwoord om aan boord te blijven en gaf hij bevel om het schip te verlaten. Men bleek nog in de gele genheid te zijn geweest om het een en ander aan persoonlijke bagage mee te nemen. Over de oorzaak van de brand durfde de kapitein zaterdagmorgen nog niets te zeggen. In hotel-restaurant .Corner- House' aan het Bellamypark te Vlissin gen, waar de opvarenden van de Griek voorlopig werden ondergebracht om wat op verhaal te komen, vertelde hij: ,Het ging allemaal zo vlug dat ik mij niet heb kunnen realiseren wat er precies aan de hand was'. Kapitein Vitzileos, die pas sinds kort kapitein van de .Mar tha' is, durfde zaterdagmorgen even min te zeggen of het schip nog te red den was. Op dat moment woedde het vuur nog steeds. teïn Vitzileos besliste dat de bemanning van boord moest nadat er zich een ont ploffing had voorgedaan. Hij was bang voor een grotere explosie en dat was niet zo gek ook'. De heer Grootveld ver volgde: ,Het was niet zo best. Het was een raar gezicht zo'n brandend schip op zee. De vlammen sloegen meters hoog uit de machinekamer. Ik ben blij dat we er behoorlijk afgekomen zijn. Het brandde als een fakkel'. De .Ba rendsz Zee' bestreed het vuur met ne gen spuiten. Schipper Cornells Schot van de red dingsboot .President Jan Leis' die 's morgens om half drie was uitge varen, vertelde zaterdagmorgen: ,De sleper lag dicht bij de Griek. Men lag' te spuiten en wilde eigenlijk wel weg. De stukken ijzer en vuur vlo gen ons rond de oren toen we de mensen van de .Barendsz Zee' af haalden'. Volgens de heer Schot is er geen paniek uitgebroken aan boord van de Griek toen er brand alarm werd gegeven: ,Ze zijn niet van boord gesprongen of zoiets. De .Barendsz Zee' was er al heel snel bij en heeft ze opgepikt. Er waren In hotel Bakker te Burgh, waar de ge redden die te Burghsluis waren aange komen in eerste instantie waren onder gebracht (in de loop van de ochtend zouden zij per bus naar Vlissingen wor den overgebracht), gaf loods Grootveld zijn visie op het gebeurde: ,Om een uur of twee brak brand uit in de machine kamer. De kapitein vroeg onmiddellijk om assistentie en de sleper .Barendsz Zee' kwam naar de .Martha' toe. Kapi- VLISSINGEN De ^Arnemuiden S0' vaart met acht geredden van de Martha' de Koopmanshaven te Vlissingen binnen. Foto PZC) VLISSINGEN Bemanningsle den van de Martha' begeven zich na aankomst in de Koopmansha ven te Vli-ssingen vaar hotel restaurant Corner-House' aan het Bellamypark. Foto PZC geen gewonden. Iedereen was spring levend'. Ook burgemeester H. P. Everwijn van de gemeente Westerschouwen, die com missaris is van de koninklijke Noord en Zuidhollandse reddings maatschappij, kwam zaterdagmorgen naar hotel Bak ker, waar hij een praatje maakte met de opvarenden. Vuurpijlen In de vïssersliaven te Vlissingen ver telt de schipper van (le Arnemuiden 20, de heer K. Marijs, over zijn reddings actie: ,We zagen rode vuurpijlen ach ter ons, toen zijn we er op af gegaan'. De vissersboot zag kans om langszij te komen en acht mannen kwamen langs de touwladder aan boord. Eén van hen greep, door de bewegingen van het scliip, mis en maakte een smak op het dek, maar bleek daarbij geen noemens waardige verwondingen te hebben opge lopen. Schipper Marijs: ,Er brandde geen licht meer aan boord van de Griek, de elek- trioiteit was al uitgevallen'. De AUTO GESTOLEN IN BRESKENS BRESKENS De Dordrechtenaar De C. deed bij de rijkspolitie te Breskens aangifte van diefstal van zijn auto. Zijn auto stond geparkeerd in de Tweede Zandstraat te Breskens. Terneuzenaar (36) omgekomen bij verkeersongeluk in Frankrijk CHALON De 36-jarige Terneu zenaar M. van Ham is eind vorige week bij een verkeersongeluk te Clialon (Frankrijk) verongelukt. De heer Van Ham was gehuwd en had vijf kinderen. De heer Van Ham, die een tankauto van Van Ruiten's transportbedrijf ge laden. met chemicaliën van DOW-Che- mical bestuurde, kwam frontaal in bot sing met een Franse vrachtauto. Ooft de bestuurder van de Franse vracht auto werd vrijwel op slag gedood. Bei de auto s werden zeer zwaar beschadigd. Explosie (ADVERTENTIE) Kinderen krijgen speelgoed, geef dus ook volwassen mensen een cadeau dat alleen voor hen is bestemd. Schrijf of bel even om de catalogus van aan volwassenen voorbehouden artike len, met o.a. een speciaal Sint-Nicolaas- pakket tegen sterk gereduceerde prijs. VERZENDHUIS D.P., DAM 33, MID DELBURG, TELEFOON 01180 - 7269, Slot van pagina 1) Voorts werd er op geattendeerd, dat .De Schakel' een recreatieruimte heeft, dat de onderbouw een wasse rette en een winkelruimte bezit, een keukeninstallatie voor de warme maaltijden, dertig garages, terwijl in de royale tuinaanleg onder meer een terras, een kleine vijver en zitjes zijn opgenomen. Na de toelichting was er een vragenuurtje voor de ge gadigden en daarna ging het gezel schap naar het bouwterrein om ter plaatse een indruk van het flatcom plex en de vorderingen bij de bouw te krijgen. SCHEVENINGEN. Middel burgse PZC-lezer en onderwijzer H. L. Brasser heeft zaterdag avond ln cle VARA-tv-quiz ,Een van de aclit' de kans op een draagbare tv, 'n diner, yshockey- scliaatsen, een elektrische krulset, een das met een muts, een strijk ijzer, een naaimachine en achten twintig andere geschenken letter lijk .verspeeld'. In de quiz voor krantenlezers hoofdmoot van een onderhoudend amusementspro gramma onder leiding van Mies Bouwman, moest de PZC-abonnee liet met zjjn teamgenoot van de Leeuwarder Courant met één punt verschil afleggen tegen het kop pel Maas- en Roerbode, Nieuws blad van het Zuiden en wist zo niet door te dringen in de strijd om een plaats in de finale. Helemaal zeker Is het puntental van liet PZCLeeuwarder Cou rant-koppel nog niet. Er is name lijk twijfel gerezen over het resul taat van één opdracht, die moest worden uitgevoerd. Het Zeeuws- Friese koppel verspeelde bij de eerste vraag één punt, omdat hun tegenstanders sneller een afbeel ding van een vermomde Gerard Kornelis van het Reve wisten thuis te brengen dan zij een op foto een vermomde Wim Ruska wisten te herkennen. Beide ploe gen prikten feilloos de winnende goal bij de wedstrijden Feijen- oordMilan en RomaPSV op de juiste plaats in de Nederlandse doelen en wisten bij negen abon nees de krant juist te bezorgen. Bij die laatste opdracht ontstond enige twijfel: zowel de heer Bras ser. verschillende mensen in de zaal van het Seheveningse Kur- haus en een zich telefonisch bij dc PZC-redactie meldende abon nee meenden namelijk dat de naam Verkerk wel bij hun tegen standers, maar niet bij het koppel van de PZCLeeuwarder Courant boven de brievenbus verscheen, waarin de deelnemers jpij 10 van dc 20 geprojecteerde namen een krant moesten deponeren. Maan dag zal een ampex-opname van het programma worden gedraaid om aan de weet te komen of dat inderdaad het geval is geweest. Zij zouden een gelijk aantal pun ten als hun tegenstanders hebben kunnen halen, als zij bij alle goe de namen kranten ln de bus had den gegooid. De heer Brasser: ,Ili zag eerst die tien namen, die we moesten onthouden, daarna draaiden ook die andere namen voorbij. Ver kerk was bij de eerste groep van tien, ik dacht, dat is makkelijk om te onthouden. Toen zag ik al die andere namen draaien, maar Verkerk was er niet bij! Ik heb dat nog tegen Mies gezegd, maar dat schijnt verloren te zijn ge gaan. Mijn collega uit Leeuwar den had Verkerk ook niet gezien. Toen wij verloren hadden, heb ik de rest van het programma in de zaal gezien en daar hoorde ik hetzelfde van verschillende men sen. Na. afloop is de rol met twin tig namen teruggedraaid. Toen was Verkerk er wel bij. Maar vol gens mij hebben, we Verkerk in het spei niet gezien.' Regisseur Ben de Jong vertelde zondag, dat er meer reacties op de .Verkerk-vraag' waren geko men: ,We hebben de rol met na men na de uitzending terugge draaid en toen zaten ze er alle maal op. Ook Verkerk. Er kan geen naam afvallen, omdat de band met namen bevestigd was aan twee klossen, die we afdraai den. Het was niet mogelijk om een naam niet te laten verschijnen', is zijn indruk. Wel heeft men be sloten om maandag de Ampex- opname a£ te draaien om definitief zekerheid op dit punt te krijgen. PZC-deelnemer Brasser vond de VARA-quiz zaterdagavond .hart stikke leuk', zowel om naar te kij ken om als aan mee te doen. Hij had als-ie de finale had be reikt het antwoord op de drie actuele vragen geweten. ,Bij cle test waarin de kandidaten werden geselecteerd, waren de vragen veel moeilijker'. Wat de fotovraag betreft: ,Ik zag niet direct wie het was. met die pruik op en die baard. Ik dacht, hij heeft nogal een dikke nek, 't kon Geesink wel eens zijn. Nou ja, 't was Ruska'. De Middelburgse onderwijzer kan voorlopig in ieder geval zijn her innering aan de quiz bij stukjes en beetjes opeten. Tot Sint-Nico- laas komt hij met zijn enorme spe culaaspop voor de verliezers wel toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2