Schoolonderzoek beter dan eindexamen' LIJSTAANVOERDERS: BORSELE MOET IN HET HAVENSCHAP Sloper in Zierikzee: de mijn is aan m'n aandacht ontsnapt BIAFRA-DEMONSTRATIE GOES INDRUKWEKKEND 2 Studierichting leerling niet te vroeg bepalen Stille tocht van ruim 1000 scholieren BEJAARDE MAN GEDOOD BIJ OVERSTEKEN ALMANAK TIMMERMAN IN GOES DOOR DAK GEVALLEN EN OVERLEDEN ST-NICOLAASACTIE G.M.C. KOOP IN GOES en win een auto officieel correspondentschap van het reisbureau Wagon Lïts/Cook in Zierikzee Verwachtingen voor verkiezingen zijn te hoog gespannen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 NOVEMBER 196» V J. VAN BENNEKOM OP VERGADERING CHR. ONDERWIJS: MIDDELBURG ,Het eindexa mensysteem zoals wij, dat nu op de scholen kennen, dient drastisch te worden herzien. In plaats van op de examens moet het accent meer worden gelegd op het school onderzoek. Het is duidelijk, dat le raren die hun leerlingen vier of vijf jaar lang hebben begeleid meer inzicht zullen hebben in de moge lijkheden van de scholier, dan een gecommiteerde ,die daarvoor twin tig minuten de tijd krijgt'. Aldus donderdagavond de heer J. van Bennekom, voorzitter van de vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland tijdens de ledenvergadering van deze vereniging, die werd gehouden in de docentenkanier van de christelijke scho lengemeenschap Walcheren in Middel burg. De heer Van Bennekom stelde op het Kunt van de democratisering, dat er eel wat zaken binnen de school zijn. die best door de leerlingen zelf zou den kunnen worden geregeld. Hij zei voorts tegenstander te zijn van een te vroege scheiding van de opleiding- en in de richtingen technisch onderwijs en algemeen vormend onderwijs. .Men kan op het 12e of 13e jaar toch moei lijk uitmaken welke studierichting het kind definitief zal moeten uitgaanAl dus de heer Bennekom, die als bestuurs lid een korte inleiding hield over het onderwerp ,De school van de toekomst'. naar haar mening dat de schoolraad ook meer mede-verantwoordelijkheid krijgt te dragen. Zij vond het onjuist, dat de gehele verantwoordelijkheid in de huidige situatie bij slechts èèn per soon. namelijk de rector berust. De heer Hamelink betoogde, dat het onderwijsstelsel in Nederland ondanks de in werking getreden mammoetwet nog voor vele verbeteringen vatbaar is. De heer Hamelink zei voorts onder meer: .Democratisering van het onder wijs mag niet worden gezien als de hobby van een aantal extremisten maar dient het departement, het schoolbestuur de leraren en de leerlingen te betref fen'. He heer Dansen zei het een bezwaar van het huidige onderwijs te achten, dat de leerlingen nog zoveel kennis zijn i wijs keuze dienen te worden gelegd onderwijs ook naar die keuze te wor den gericht. De sprekers vormden vervolgens een fo rum waarmee de aanwezigen in discus sie traden. De heer Van Bennekom had eerder opgemerkt, dat de vereniging een goed jaar achter de rug had. In deze periode liep het totaal aantal leerlingen op de scholen in Middelburg, Goes en Terneuzen op tot een totaal van ruim 1200. De heer Van Bennekom wees er voorts op, dat de scholen van de vereni ging ook ,in tal en last' groeien. Hij noemde in dit verband de uitbreidings plannen van de school in Goes, fde vergadering machtigde het bestuur tot Schoolraad Eerder hadden dat ook gedaan Sary de Boer. leerlinge van de christelijk hbs in Middelburg, de heer J. Hamelink, leraar uit Terneuzen en de heer P. Dan sen uit Goes. Sary de Boer stelde, dat het onderwijs systeem in Nederland velerlei gebreken vertoont. Als een van die gebreken noemde zij de onmogelijkheid voor leer lingen om op bevredigende wijze uiting te kunnen geven aan hun inzichten verlerlei gebied. Ook zij meende d9 scholier op te jonge leeftijd een be paalde studierichting wordt ingestuurd. De leerlinge achtte het noodzakelijk, dat op de scholen met een interne de mocratisering wordt begonnen. De in stelling van een schoolraad zoals op de christelijke scholen in Goes ingesteld en zoals voor de scholen in Middel burg voorgesteld, achtte mej. De Boer een ,goed begin', maar belangrijker was KRABBEN DIJ KE Een 74-jarige in woner van Krabbendijke, de heer A. de Bel is donderdagmiddag bij een aan rijding om het léven gekomen. De heer De Bel stak met zijn fiets de rijksweg door Zuid-Beveland over op de krui sing rijksweg - Zuidvlietstraat - Johan Willem Frisostraat te Krabbendijke en werd daarbij geraakt door een volks wagenbusje, bestuurd door de heer A. C. A. uit Roosendaal. Bij aankom.* ziekenhuis Bergzicht te Goes bleel heer De Bel aan de gevolgen van de aanrijding te zijn overleden. De bestuurder van het busje heeft in eer. poging de aanrijding te voorkomen, het stuur naar links omgegooid. Daar door slingerde het busje rakelings voor langs een tegemoetkomende vrachtwa gen met aanhangwagen en kwam aan de overzijde van de weg op de zijkant in de sloot terecht. De inzittenden kon den er met enkele schrammen uitkrui pen. Het busje van de firma W. van D. uit Roosendaal werd aan beide kanten in de flank beschadigd. (ADVERTENTIE) Reusachtige sortering RELATIE- EN SINT- NICOLAASGESCHENKEN Slijterij - Wijnhandel J. A. VERDONK ZN Pottenmarkt 13, tel. 2364. Middelburg teeuwse Omhoog Hel Kortgeense PvdA-gemeente- raadslid A. Welleman heeft gister- middag bij de behandeling van de begroting voor 1910 een aanmer king gemaakt op post nummer 3500 bij de inkomsten. Deze post gaf de opbrengst aan van het ver huren van een deel van de brand weergarage, honderd gulden per jaar. fiat vind ik te weinig' riep de heer Welleman uit, alles wordt duurderdie huur mag ook wel wat omhoog'. Toen werd er even blij gelachen i« de raad, want in de begroting stond heel duidelijk, dat die gara ge was verhuurd aan de heer A. Welleman. Het raadslid kreeg de toezegging van de burgemeester dat het huur bedrag zal worden opgetrokken. ,'t Hoeft niet te hoog', riep de heer Welleman nog, zich tbaar ver bleekt. Indien 't gemeen u roept, besorgt het als uw eijgen. Beroepskeuze aankoop van een bouwterrein in Goes voor uitbreiding van het schoolgebouw) het feit. dat de school tc Middelburg, zijn topcapaciteit heeft bereikt terwijl ook voor Terneuzen nieuwe plannen op stapel staan. Voorzitter Van Bennekom deelde voorts mee. dat de nieuwe gym nasiumafdeling aan de school te Middel burg met 21 leerlingen een goede start heeft gemaakt. Bij de bestuursverkie zing werden herkozen de heren J. van Bennekom te Middelburg. K. Cnossen, te Krabbendijke, T. Hekman te Zienk-, zee, J. de Hooge te Middelburg, C de! bouwbedrijf NV Kraker te Zaamslag, A. Meulbroek te Middelburg, terwijl als nieuwe bestuurs leden werden gekozen de heren A. de Ruijter te Terneuzen en M. Duijnhou- wer te Kapelle. (ADVERTENTIE Bij aankoop voor iedere tien gulden een gratis lot. Verder nog vele andere prijzen. Zie de raambiljetten. Uitsluitend bij de deel nemende winkeliers. Start van de actie zaterdagmorgen. GOES Een zestienjarige timmerman uit Oiulelande is donderdag in Goes over-! leden als gevolg van een bedrijfsonge val. Het slachtoffer de heer M. J. Oele, was in Goes aan het werk voor liet de Poel uit Oiule- lande. Hij bevond zich op het dak van een loods van de houthandel Van Riesen. Om even voor half twaalf donderdag morgen viel de timmerman door de as- best-golfplaat. die zich zes en een hal ve meter boven de grond bevond. De jongeman kwam deels op een stapel hout .deels op de klinkervloer terecht. Dokter Van der Feen verleende eerste hulp .De Goese arts liet het slachtoffer Êer ambulance naar het ziekenhuis ergzicht brengen .Daar overleed de jongeman om half één. Nieuwe wagenhelling jachtwerf Veere VEERE Naast de bestaande elek trische wagenhelling tot 25 ton, heeft de jachtwerf .Veere' een nieuwe wagen helling in gebruik genomen. Daarmee kunnen schepen opgehaald worden tot een gewicht van 50 ton, een lengte van ongeveer 21 meter met een breedte van ongeveer 5,75 meter. ZIERIKZEE ,Die mijn is aan mijn aandacht ontsnapt. Eén van mijn personeelsleden heeft hem in ontvangst geno men. Ik heb een betaling ge daan voor de aankoop van schroot. Later heb ik de mijn wel gezien van een afstand. Ik heb er niet bij stilgestaan dat hij gevaarlijk kon zrjn. Ik ben dus zelf ook nalatig ge weest. Altijd heb ik er bij mijn personeelsleden ingeha- merd, dat we geen geweerlo pen, munitie of zoiets als zo'n mijn moesten hebben. Ik ben altijd voorzichtig geweest, maar door de drukte is dit aan m'n aandacht ontsnapt'. Vier dagen na de explosie, die in Zierikzee-West vernielin gen aanrichtte aan 300 hui zen, wil schroothandelaar L. Groenleer, op wiens terrein het projectiel lag, het alle maal nog eens uitleggen. Hij vindt wel, dat hij verant woordelijk is, ,maar niet alleen'. Dat ding heeft ook op gemeente terrein gelegen hoewel dat ook wordt betwist. Mensen, die bij de gemeente werken hebben dat ding hij nog gevaarlijk was, ik ook niet. Maar ik vul dat soort spul toch nooit hebben'. De heer Groen leer vertelt, dat de handelaar in lompen J. H. Kosters hem enkele jaren geleden een terrein aan de Zuidhoek overdeed en hem toen vroeg de mijnen, die daar vlakbij lagen, over te nemen. ,lk wilde zè toen ook niet hebben', aldus de heer Groenleer. Een zaakwaar nemer van de heer Kosters geeft telefonisch door, dat de heer Kos ters geen mededelingen doet over de kwestie, omdat het' een duis tere zaak is, die in onderzoek is by de politie'. Een zaak, die naar de mening van de heer Groenleer ook moet worden onderzocht is of geruch ten, dat de mijn na 1945 door het militair gezag zou zijn vrijgege ven op waarheid berusten. Volgens de heer Groenleer is er vorige week vrijdag een hele dag lang met snijbranders in de buurt va,n de mijn gewerkt. ,Er komit hier elke dag tussen 10 en de 40 ton ijzer binnen van verschillende soorten. Dat moet gesorteerd worden en een deel moet in stuk ken worden gesneden. Ik kan moeilijk personeel krijgen en daardoor heb ik zelf veel werk de hele dag. Dan zie ik niet altijd alles, wat or binnen komt. Op die mijn is ander schroot terechtge komen en toen is de zaak aan m'n aandacht ontsnapt'. De heer Groenleer is niet verze kerd tegen de schade, die door de explosie is ontstaan. Hij zegt: ,Ik kan mijn eigen schade niet eens betalen. Mijn bedrijf bestaat voor 80 procent uit nieuwbouw'. Onder de indruk van de ramp, die in Zierikzee-West is gebeurd zegt hij in zijn kantoor, waarvan de muren gescheurd zijn: ,Er zijn geen doden gevallen. Anders was ik denk ik helemaal opgehouden'. Van Dusseldorp- school mocht niet meedoen GOES ,Geen wapens maar voedsel'. ,In Biafra sterft iedere twee minuten een kind', dit zijn enkele van de leuzen, die donder dagmorgen door een zwijgende stoet van meer dan 1000 Goese middelbare scholieren door Goes werden gevoerd. Op initiatief van de De Casembrootschool, die weer het voorbeeld van de school uit Dedemsvaart had gevolgd, is met medewerking van de meeste Goese middelbare scholen deze massale demonstratie tegen de honger in Biafra gehouden. (ADVERTENTIE) Met ingang van 1 november 1969 is GEOPEND een Correspondent is assurantiekantoor J. Bijdevaate, Nieuwe Haven 105 te Zierikzee. Alle inlichtingen omtrent reizen kunt u richten tot Wagon Lits/Coolc, Bijdevaate, Nieuwe Haven 105, Zierikzee telefoon 01110-2577. Leefbaarheid voorop VLISSINGEN De nieuwe gemeente Borsele moet een ze= tel in het Havenschap Vlissin- gen krijgen. Dat is de mening van alle tien de lijstaanvoerders voor de gemeenteraadsverkie zingen in deze nieuwe gemeen te. De industrie ligt de meeste lijstaanvoerders zwaar op de maag. Uit de reactie van de tien lijstaanvoerders bleek, dat men het er over eens is, dat er industrie moet komen. Maar ten aanzien van met name de vuile 'industrieën bestaan er grote reserves. De lijstaanvoer ders in Borssele wensen in de toekomst niet meer voor een voldongen feit te worden ge plaatst, zoals dat het geval was met de vestiging van Pechiney. De heer P. Dekker (officieel lijst De Vlieger, maar in werkelijk heid vvd) uit Borssele: ,We wil len dat heel genuanceerd bekij ken. Natuurlijk is industrie nood zakelijk in verband niet de indus trie. Maar ik sta niet te juichen over de vuile industrie. Pechiney wil 'i Kapelle. 200 woningen bou wen. Dat is kennelijk een aan vaard.» afstand en dat geeft me wel le denken. Bovendien moeten we niet vergeten, dat der gelijke industrieën zeer arbeïds- extensief zijn'. De heer A. M. Jansen (chu) uit Nis- se wil met name de vestiging van ar beidsintensieve bedrijven bevorderen: ,Als die er komen, dan zie ik voor deze nieuwe gemeente wel een woon functie en dan ben ik op lange ter mijn bekeken ook niet pessimistisch'. De heer A. C. de Kooning (kvp) uit Lewedorp: .Zoals het er nu uitziet krijgen we wei de lasten maar niet de lusten. We moeten zodanige in dustrieën aantrekken, dat de men sen hier ook kunnen wonen'. De heer A. I. van Roven (pvda-ppr) uit Baarland: We moeten met en van de industrie leven. Er moeten zo snel mogelijk goede bestemmingsplannen komen, waardoor je een beleid kunt gaan voeren, dat de leefbaarheid niet in gevaar brengt. Overigens zouden die groenstroken bij Pechiney eigen lijk op dit ogenblik al geplant moe ten zijn, om vanaf het begin effect te hebben. De geheimzinnigheid rond die vestiging heeft het onmogelijk gemaakt tijdig maatregelen te ne men'. De heer J. Bras (sgp) uit Bors sele: .De gemeente zou in een vroeg stadium moeten worden ingelicht en er zou ook de nodige inspraak moe ten komen'. De heer C. de Vriend (lijst zonder nadere aanduiding, maai in werkelijkheid een samenwerkings verband van verschillende gemeen te belangen) uit Baarland: .Natuur, lijk dient de gemeente bij die ont wikkeling te worden betrokken. We moeten er voor waken, dat er hier geen tweede Rijnmond ontstaat'. De heer E. Baerends (arp) uit 's-Gra- venpolder: .We zullen niet alleen via het Havenschap moeten trachten orn dit gebied leefbaar te houden. We zullen als gemeenteraad via alle mo gelijke kanalen invloed moeten uit- oefenea op dit stuk van zaken'. De heer J. Koens (werknemerslijst) uit Heinkenszand.Industricvestigi ng mag nooit prevaleren boven de kwa liteit van het leefmilieu'. De heer J. Pompernolle (vrije lijst) uit 's-Heerenhoek: ,We moeten ten kos te van alles proberen om te voorko men, dat de bedrijven schade in wel ke vorm dan ook aanrichten'. tij) uit Heinkenszand: gen van de bevolking denk maar aan de gezondheid staat num mer één. Industrie moet er zijn, maar deze moet werkelijke werk gelegenheid geven, geen vuil spui ten en niet met de winst naar het buitenland gaan. De industrie moet de maatregelen tegen lucht en waterverontreiniging zelf be talen'. Zetels Evenals in Kapelle zullen nok i raadsverkiezingen wel enige t teleurgesteld zijn, gezien de verwach tingen van de lijstaanvoerders over de verkiezingsuitslag. /Vis deze ver wachtingen namelijk uitkwamen, zou de gemeenteraad van Borssele min stens 22 zetels tellen. De verwachtingen waren als volgt (iedere lijstaanvoerder gaf het ze teltal, dat hij voor zijn eigen lijst verwachtte*: Vrije lijst Pompernol le: 2 zetels (misschien 3). ARP: ze ker 2 zetels (kans op 3), KVP: 6 ze tels: lijst De Vlieger (vvd): 3 ze tels, werknemerslijst: 2 zetels lijst De Vriend (gem. bel.): 1 of misschien 2 zetels. SGP 2 zetels, CHU: 3 of 4 zetels, Boerenpartij: 1 of 2 zetels, PvdA-PPR: wacht liever de uitslag af. De lijstaanvoerders ziin het over meer zaken dan alleen de industrie- gave zal zijn om van een gebied met vijftien kernen één geheel te ma ken een zeer zware opgave is. De heer Jansen: .Om het maar een rooms-katliolick te zeggen: je gaa: van een parochie naar een bisdom' De heer Jansen meent, dat er altijd wel mensen zullen zijn, die menen, dat juist hun dorp tekort wordt ge daan: ,Het is van belang om de be sluiten duidelijk te motiveren'. Dal de problemen in de nieuwe gemeente Borsele nog niet. zijn te overzien blijkt uit de woorden van een aantal lijstaanvoerders. Eén van deze men sen is de heer De Kooning: .We zul len een urgentieschema moeten on stellen voor de gehele gemeente. Nu kun je nog niet aangeven wat de prioriteiten zijn'. De heer Van Royen: ,In deze gemeente zal er een begro tingstekort van rond één miljoen zijn. We moeten eerst zekerheid van het rijk hebben, voordat je werke lijk iets kunt gaan doen. Het rijk moet zorgen, dat we met een schone lel kunnen beginnen. We zullen als gemeentebestuur in Den Haag goed hoorbaar op de deur moeten kloppen. Ik zou eigenlijk al voor 1 januari hierover aan de bei willen trekken". Overigens meent de heer Van Royen. dat er een planmatig beleid moet worden opgezet. Een goede samen- had'. De heer De Ridder toonde zich voorstander van de instelling van dorpsraden, die de gemeenteraad kun nen adviseren. Bouwstroom VLISSINGEN Op donder dag 27 november worden er zoals bekend in Zuid-Beveland verkiezingen gehouden voor de gemeenteraden van de vier nieuw te vormen gemeenten: Reimerswaal, Kapelle. Goes en Borsele. In bestaand artikel geven de lijstaanvoerders uit de le vormen gemeente Bor sele hun mening over een aan tal zaken betreffende het ge meentelijk beleid. De nieuwe gemeenten treden op 1 januari in werking, reden waarom vol gend jaar in Zuid-Beveland geen gemeenteraadsverkiezin gen zullen worden gehouden. werking in de gemeenteraad en in spraak van de bevolking zijn hier voor volgens de lijstaanvoerder van de PvdA-PPR, voorwaarden. Ook de lieer De Vriend wil een planmatige opzet van het beleid: .Eerst inven tariseren en dan prioriteiten vaststel len'. De heer Baerend: .In de dor pen moeten er contactraden komen Er moet een grondig onderzoek plaatsvinden naar de leefbaarheid over een aantal jaren. In zo'n onder zoek zouden niet alleen objectieve gegevens, maar ook de wensen van de bevolking moeten worden verwerkt'. De heer Pompernolle: .Ik zou hel ideaal vinden als in de gemeenteraad ieder dorp een vertegenwoordiger Wat de ontwikkeling van bepaalde kernen betreft heeft de heer De Kooning een uitgesproken mening: .Heinkenszand is de centrumplaats en dat zal ook in de toewijzing van woningen tot uitdrukking moeten ko men'. De heer Van Royen over de woning bouw: .Wij zijn voorstanders van een bouwstroom als meerjarenobject, dan kun je praktisch in het gehele •gebied bouwen. Het geeft onder meel de mogelijkheid om de krotoprui ming goed aan te pakken'. De heer Bras: .In Middelburg wil men deze gemeente geen woonfunctie geven. Dat moet worden veranderd. Kleine dorpjes als Ellewoutsdijk en Driewi gen zou ik niet stimuleren, maar er zijn heus wel meer plaatsen dan al leen Heinkenszand en 's-Gravenpol- der waar woningbouw dringend ge wenst is'. De heer De Vriend wil met behulp van woningbouw de leefbaar heid van de kleine kernen op peil houden of brengen. De heer Koens wil de zeer kleine dorpen niet door mid del van grote investeringen kunstma tig in stand houden: .Woningbouw moet worden afgestemd op de behoef te, want de mensen moeten zelf kun nen beslissen waar ze willen wonen' Over zaken als jeugdbeleid, sport, cultuur, onderwijs en recreatie (zo wel voor de toeristen als de eigen bevolking) lopen de meningen niet ver uiteen. De heer Bras is met de andere lijstaanvoerders van mening, dat men geen al te grote verwachtin gen moet hebben van een eventuele toeristenindustrie. Over jeugd, cultuur en sport zei de heer Bras: ,We zijn lieus niet tegen alle vrijetijdsbesteding. Maar als SGP hebben we principiële bezwaren tegen wedstrijdsport. Ik ben wel een voorstander van de aanleg van Rpcel- bijvoorbeeld g.vmnastiek- r de schooljeugd'. Doel was niet alleen do aanda< estigen op de verschrikkelijke gebeur, tenissen in het voor zijn vrijheid strij dende land, ook wilden de seholierq laten zien, wat er kan worden gedaas. Een bord met het duidelijke opschrift „giro 400, hongernummer. Utrecht', sprak voor zichzelf. De demonstratie, de grootste ooit !i Goes gehouden, had een uiterst kalme goed georganiseerd verloop. Behalve leerlingen liepen ook vele leerkrachta mee. De stoet liep een lange route, don Goes-Zuid en door het centrum. Dc p> litie zag er op toe. dat de lange grap scholieren ongehinderd drukke verkeers knooppunten kon passeren. Deelnemende scholen waren de Do fa. ambachtsschool en het Goese lyceum meisjes, het christelijk lyceum, il« ambachtschool en liet Goese lyceum sommige scholen liepen vrijwel al le leerlingen mee, van sommige scholri aren er deputaties. De heer P. A. v. d. Weele. hoofd va de Burgemeester Van Dusseldorpscliwl, gen, die toch meeliepen, zijn tot maai- dag van school gestuurd. Op de Vaa Dusseldorpschool wordt vandaag (vrij dag) wel een inzameling voor Biafra ".ehouden. .Zo'n inzameling, daar heek ïiafra veel meer aan, het is maar eea triest geval om door Goes te lopen.ach- ;n spandoekje', aldus het Dussel- dorps-schoolhoofd. De demonstratie, waar alle andere selio- len zich direct en met groot enthousias me achter hadden gesteld, kende verte slechts één wanklank: een automobl- ilde, terwijl de demonstranten eea straat overstaken, doorrijden. Toen eer. leraar de auto wilde tegenhouden, liep de man .donder op, of ik rijd je om ver'. De leraar koos de wijste weg ea liet de wagen passeren. Tijdens de stille tocht werd vanaf d* stadhuistoren iedere twee minuten dj luid, om duidelijk te maken, dat •e twee minuten in Biafra eea kind omkomt van de honger. Op de foto: Meer dan duizend Goes scholieren demonstreerden dondertó tegen de honger in Biafra, (Foto PZC), Nieuwe secretaris katholieke zielzorg GOES De heer L. de Jonge uit Kloetinge is per 14 november benoemd tot secretaris van de stichting katlw- lieke zielzorg in Zeeland. (ADVERTENTIE) DEZELFDE TEMPERATEKEN Wisselende bewolking en op <lc mcW plaatsen droog weer. Zwakke tol niatip aan de kust mogelijk krachtige wind tussen west en zuidwest. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen als gislcroa Plaatselijk regen en over bet algeme» iets lagere temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4; min. tempt omstreeks normaal: max. temp: streeks normaal; kans op een periode van minstens 12 uur: 80 pro- cent; kans op een geheel droog et 50 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3: min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max.-tempi omstreeks normaal; kans op een drog« periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Normale voor 22-26 nov. 1969. min. temp. max. temp. Den Helder 4 8 Eelde 2 7 De Bilt 2 8 Vlissingen 1 Vlv Zd.-Limburg 2 7 ZON EN MAAN 22 november Zon op 08 11 onder 16.40 Maan op 15.25 onder 06.3i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2