extiA DE SAS- BENCH GROUP DOET ALLES ZELF VLAAMS JOURNAAL ZONDAG IN BIERVLIET 19DE KAMPIOENENDAG BRAINBOX GOKT NIET OP HITS JAN AKKERMAN: PUBLIEK BETEKENT MENSEN' eéGENDAb KONIJNEN- EN PLUIMVEEVERENIGING TERNEUZEN' HIELD EXPOSITIE WOENSDAG 19 NOVEMBER 1969 Soul-Group SAS Bench. De drummer ontbreekt tussen het gezel schap, omdat- hij op het moment van de foto gemaakt werd, in het ziekenhuis lag. SAS VAN GENT De Jongens van de ,Sas Bench group' zijn het beu in Nederland. Daarom zijn ze de grens overgegaan daar zitten ze trouwens dichtbij en vertolken hun ,soul' muziek in vele dancings in België. ,Sas Bench group' is een soulgroep die in de hui dige samenstelling ongeveer twee-en-een-halve maand oud is. Ondanks de prille Ieefttfd zagen de zeven bandleden begin oktober kans om een eerste prijs te halen in de finale van een muziekconcours te Eeklo. Ben grote beker getuigt van hun succes. ,Sas Bench group' moest zich daar meten met vijfentwintig andere groepen, die ongeveer hetzelfde genre speel den, en werd kampioen van Oost-VIaanderen. ,Het .Bench' heeft overigens geen enkele betekenis 'zegt Ronald Inghels, manager en .lichtenman' van de groep. ,We profiteren van de hogere gages in België en van het fijnere publiek. We spelen ont zettend graag in België', zegt Paul Ryndera, (mu zikale leider) ,er wordt alleen veel meer van ons gevergd. Soms moeten we 5 uur aan een stuk spe len en dat ga je wel merken. Maar het publiek be oordeelt je heel anders. De muziek die wij brengen, is In België nog helemaal niet doorgedrongen." De jongens mogen zich dan ook verheugen op enthou siaste reacties van de zuiderburen. .soul' in België nog een enorm succes heeft, gaan de jongens het met het genre toch over een andere boeg gooien: .Een beetje meer in de richting van Electric Flag, maar dan met veel blaasinstrumen ten, wat underground' (Rynders) .Maar we willen wel een eigen stijl'. Aan imitatie van andere groepen denken de jongens niet. De be zetting van de groep is momenteel als volgt: Paul Rynders (bariton, tenor), Theo de Witte (basgi taar), Peter Maas (drums), Jo Albicher (zang), Theo Steyaart (orgel, slaggitaar), Werner Cornaenb (sologitaar) en Freddie Boecke (trompet, fluit). .Ruzie hebben we nooit', aldus Rynders. .Maar als we eisen ook veel van onszelf. Als het echt niet we eisen ook veel van ons zelf. Als het echt niet gaat, dan kan hij niet meespelen. Duidelijk dus, dat de jongens van ,Sas Bench group' het serieus aanpakken. Repeteren doen ze drie a vier keer in de week. En Ronald Inghels dopt zijn eigen boontjes: geen impressario's of artiestenbu reaus. ,Daar hebben we zulke rot-ervaringen mee.' GESELECTEERD TIENERKLANKEN Ronald Inghels is de man die voor de contracten zorgt. En daarover heeft de soulgroep op het ogen blik niet te klagen. Hun kampioenschap van Oost- Vlaanderen heeft waarschijnlijk het gevolg van een televisie-optreden voor de BRT in .Tienerklanken'. Naast de vele contracten in allerlei grotere dan cings in België (,daar spelen we het liefst') is Inghels aan het onderhandelen om een weekend in Essen (Duitsland) te spelen. In het huis waar Paul Rynders woont, aan een eenzaam, maar romantisch landweggetje vlak bij de Belgische grens, vertellen Rynders en Inghels uitvoe rig over de toekomstplannen. Hoewel de groep met Sas Bench group speelt voor een geselecteerd pu bliek. ,Niet op een boerenkermis', (Inghels. ,Dan vragen ze bijvoorbeeld: Speel es een wals...' Daar beginnen we niet aan. Wij spelen als. attractie en in België liggen de kansen daarvoor veel beter.' Mogelijk wordt over enige tijd in België een plaatje opgenomen; niet in Nederland, want daar liggen de kosten veel te hoog. De Sasse .soul'-vertolkers heb ben dus een druk programma en grote toekomst plannen. Alleen de militaire dienst durft weieens roet in het eten te gooien. Op het ogenblik dient basgïtarist Theo de Witte het vaderland. Ondaks dat blijven de jeugdige leden van de band (de oudste is 23 jaar en de jongste 16) zich met veel enthousiame op hun ,soul'-muziek (of moeten we zeggen: ïmitatie-soul) werpen. Zonder hulp van geldeïsende impressario's JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ-RAB ONZE TOPTIEN 1 Oh wéü, part I (Fleetwood Mac). 2 Air (Ekseption) 3 Suspicious mind Elvis Presley). J) Come together (Beatles). 5 Little green bag (David Green Selection). 6 Pastorale (Liesbeth List Ramses Shaffy). 7 My special prayer (Percy Sledge). 8 Cha-la-la I need you (Shuffles). 9 Harm met de harp (Henk Elsink). 10 Maanserenade (Marty). Fleetwood Mac vorige week hekkesluiter prijkt nu glorieus op onze bovenste beste plank. Op 2 nog steeds Ekseption, op 3 Suspicious Mind van Elvis. Hij stond eerst 9 Come together van de Beatles zakte 3 plaatsjes: van 1 naar 4. Op 5 kwam Little green bag van de David Green Selection binnen, Liesbeth Llst^ en Ramses Shaffy houden het op 6 met hun Pastorale. Per cy (Special prayer) Sledge zakte van 5 naar 7. Op 8 Cha-la-la I neeed you van de Shuffles. Die hebben ook wel eens betere tijden gekend. Op onze vorige hitlijst stonden ze 4 Op 9 Harm met Henk Elsink (was 7) en op 10 zoiets kan in 't Apollotijdperk nu eenmaal ge beuren kwam de Maanserenade van Marty binnen. Verdwenen: Huil maar niet kleine Eva van het Radi-En- BRAINBOX Het gaat jammer genoeg helemaal verkeerd met de sinds 1 januari bestaande groep Brainbox. Al vele maanden de den geruchten de ronde dat de groep uit elkaar was steeds echter werden deze vermoedens de grond in ge boord, warneer Brainbox met een nieuw plaatwerk op de markt verscheen. Nu echter schijnt het tot een breuk gekomen te zijn na moeilijkheden tussen zanger Cazimir Lux en sologitarist Jan Akkerman. In een gesprek dat we met Akkerman hadden, was deze opvallend zwijg zaam, over de hele zaak. Akkerman (afkomstig van de Hunters (Russian Spy and I) hogelijk begaafd sologit-a- rist, die op praktisch alle Imperialprodukties als van Cats, Buffoons en Gloria te horen is) neemt een uiterst revolutionair standpunt in luat betreft de verhouding groep-publiek: ,Op het eerste gezicht spelen wij mis schien een zeer vreemd repertoir, zo'n beetje van alles ei genlijk: blues, soul (maar dan wel de echte zielmuziek) l'izz en pop. Wat we ook brengen, het publiek is van erg grote invloed op onze prestaties. Trouwens het woord publiek is volkomen misplaats, je hebt namelijk te doen met mensen en niet met Het Publiek'. Akkerman wil de mensen die naar Brainbox komen luis teren zien als individu, fle persoon is belangrijk, niet- de massa, wij proberen met ieder afzonderlijk in contact te komen, via onze muziek, en iedereen ervaart dit alles weer anders'. Jan Akkerman speelde lang tijd bij de Hunters. Plot seling echter was hij het beu, avond aan avond hetzelfde te spelen. Het had voor hem geen enkele geestelijke waarde hij werd betonwerker. ■Jan: ,Op een bepaald moment kon ilc het niet meer op brengen, plotseling werden er een paar gordijnen in mij opengerukt, de grote verandering. Tijdens die periode in de bouw begon ik met erg goeie mensen te praten, naar bijzondere platen te luisteren en plotseling kwam ik er achter dat dat Hunt.ergedoe niet- goed ioas geweesf. Akkerman begon te improviseren, een beetje te pinge len op z'n gitaar, hij wilde mooie en goeie dingen gaan doen. After-Tea drummer Pierre van der Linden dacht dat er precies zo over en samen met hem, bassist André Reynen, en Cazimir Lux vormde Akkerman Brainbox. De platen van Brainbox zijn nooit commercieel bedoeld, toch haalden Down Man, Sea of Delight en nu Dark Rose zonder meer de top-lfO. Akkerman: JJet is tof dat zoveel mensen onze muziek goed vinden, maar we vinden die muzikanten die iedere avond de Top-40 eventjes spelen helemaal niet zo goed daarom doelen wij er uiteindelijk niet op'. Niets over interne moeilijkheden dus, wel over moeiljk- heden in de showbusiness in het algemeen: ,Wij probe ren zoveel mogelijk mensen plezier te doen met onze muziek, dat is primair, bij zoveel groepen gaat alleen het gekl voor, dat is erg jammer. Trouwens, we levei te kort om het- ons ie kunnen permitteren langs elkaar heen te fietsen, we hebben elkaar nodig'. Laatste elpee van Brainbox: Sea of Delight, een plaatt waarop overduidelijk de kwaliteiten van de groep naai voren komen. Nummers: Dark Rose, Reason to believe Baby what you want me to do (met een erg ruig zingen de Caz Lux) Scarborough Fair, Summertime (Porgy Bess), Sinner'd Prayer en het. werkelijk meeslepende ze ventien! minuten durende Sea of Delight. De groep werd voor deze opname aangevulde met fluit tist Tom Barlaclier. JAZZ - R AB - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B WOENSDAG 19 NOVEMBER AXEL De Halle: tentoonstelling m verband met herdenking bevrij ding ,25 jaar Zeeland'. C ADZ AND Hotel Zeebad: na- ^aarsvergadering samenwerkende HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling ,Maxi-Mini'. Burgerzaal gemeentehuis, 10-17 uur tentoonstelling huisvlijt bejaarden. OOSTBURG Du Commerce. IP uur: algemene vergadering NCE kring Oostburg. Vis en Van Haren: tentoonstellinj werken Jan Bruëns en Ben Bonte WESTDORPE Galerie Troutzeai te. 9-18 uur: tentoonstelling werke Roel Frankot en Ben Bonte. DONDERDAG 20 NOVEMBER ANTWERPEEN - Koninklijke Nt derlandse schouwburg, 20 uur: De Spaanse Brabander. AXEL De Halle: tentoonstellin; in verband met herdenking bevrijdin; ,25 jaar Zeeland'. HULST Boekhandel Van Geyt 9-12 en 13-18 uur: tentoonstellin; .Maxi-Mini'. Burgerzaal gemeentehuis, 10-17 uur tentoonstelling huisvlijt bejaarden. OOSTBURG Vis en Van Haren tentoonstelling werken Jan Bruën; en Ben Bonte. SINT-JANSTEEN Café Sport, 2C uur: bijeenkomst PPR. WESTDORPE Galerie Troutzear- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Roel Frankot en Franss Cox. ALLERLEI •Met ingang van deze .Zeeuwsch-Vlaanderen Extra', krijgt de rubriek .Allerlei' de naam .Vlaams Journaal'. En dat .Vlaams' dan zo breed mogelijk opgevat: zowel berichten uit Zeeuwsch-Vlaanderen als van de over de grens vinden hier een plaatsje. UNCLE PETRUS (1) •,Wel is de jeugd mijns inziens te los. Minirokken te kort en teveel (ook hier op school). De jeugd moet tolerant zijn', zegt scheikundeleraar Van Kampen van de rijksscholengemeenschap Petrus Hondius' in Terneuzen in het nummer waarmee de schoolkrant .Uncle Petrus' voorzien van een splinternieuwe groep redactieleden de 2e jaargang is begonnen. We schre ven daar vorige week heel in 't kort al Lets over, In de nieuwe Uncle Petrus' doet de oude redactie, onder leiding van Michiel de Feyter, zichzelf feestelijk uitgeleide. Schrijft De Feyter: .Toen aan het eind van het schooljaar '67-'68 de redactie van Uncle Petrus deze dood verklaarde, waren ze zeer teleurgesteld door de weinige reacties die ze tijdens het schooljaar gehad hadden. Toch was Uncle Petrus geen slecht blad. Vooral met sati rische stukjes werd zeer goed werk geleverd.' Volgens de ex-hoofdredacteur was de helft van alle pagina's die het totaalaantal nummers telde volge schreven door mensen van buiten de redactie. UNCLE PETRUS (2) Hoofdmoot van de herrezen .Uncle': het hierboven al aangehaalde in terview met leraar Van Kampen. Niek van Liere en Gerard de Ridder (die samen met Hendrika Kalkman en Rina Harpman de nieuwe redactie vor men) vroegen deze docent (,op de derde etage van het flatgebouw, waarin ons slachtoffer zich met z'n vrouw schuilhoudt') uit over school- en andere zaken. Over de emdfuif: ,En, o ja, het viel me op dat er bijna geen meisjes naar huis werden gebracht na afloop Zet dat er maar in. Ik vind het een elementair gebrek aan fatsoen!' Over de Damslapers: ,Jal 't werd een troep. Allerlei afval, bananeschillen en dergelijke. Dat moeten ze daar niet doen'. In 't Vondelpark slapen mag als het aan de heer Van Kampen ligt wel. ,Kijk, dat hoeft niemand te zien' Moet een leraar in kostuum opschoolver- schijnen, vroegen de redacteuren van ,U.P.' ,Ja, al zou ik liever zeggen dat hij fatsoenlijk gekleed moet gaan. Hij moet het goede voorbeeld geven. Zo niet, dan moet de schoolleiding Ingrijpen. De school is een verlengstuk van de ouders begrijp je?' De heer Van Kampen is ertegen als leerlingen op lerarenvergaderingen verschijnen. ,Er komen zoveel factoren bij te pas, nee, nee.' De redactie gaf de ,Time', Elsevier', ,De Stem' (.aanstaande vader van de Vrije Zeeuw') lezende leraar ook nog vijf begrippen, waarop hij moest reageren. Abie Nathan vindt hij een .overdreven idealist', een hippie -= .On schuldig behalve op sexuee! gebied'. Constateert de redactie, na de gezellig heid van interview en onthaal te hebben geprezen. .Alleen vinden we 't jam mer, dat enkele uitspraken later ,toch maar' weggelaten of veranderd moes ten worden. Altijd maar weer bang dat iemand iets verkeerd zou kunnen uitleggen. En de tenen, zij groeien nog steeds UNCLE PETRUS (3) In .Uncle Petrus* verder nog een stuk over discriminatie. De (oude) redactie (respectievelijk Michiel de Feyter, Epie Koster en Jan Tollenaar) sprak over dit onderwerp met de laraar Brunnekreeft (.Iedereen probeert vrij te zijn, maar daardoor discrimineer Je al. Je discrimineert namelijk iemand als jouw vrijheidsplannen de zijne doorkruisen etc.') en de lerares mejuffrouw Albada, die enige tijd In Ghana werkte. Oorzaken van het rassenprobleem zijn volgens haar van economische, rasaistische en culturele aard. In dit nieuwe nummer met een op de pers van de Nederlandse school persunie vervaardigd en door Rina Harpman ontworpen omslag verder bijdragen van Hans Villerius, een van de ,oude' redactie en samen met Marlies Martens verantwoordleijk voor de tekeningen, C. de Putter, Kees de Kraker, Luc de Milliano, Tilly Tacq, Jo Hendriks, .Pessimist' en .Opstandig pessimist'. 25 JAAR ZEELAND IN AXEL ,25 jaar Zeeland' in het cultureel centrum ,De Halle' te Axel. De expoaite is behalve op vrijdag aanstaande elke werkdag open van 9 lot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. De leerlingen van de scholen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen worden in de gelegenheid gesteld om de tentoonstelling te bezoeken. Er hebben zich al 35 scholen (zo'n 2500 leerlingen) voor een bezoek laten inschrijven. ,25 jaar Zeeland' omvat 4 afdelingen: de periode '44-'45: Bevrijding '45 tot '53. Herstel en stilstand. '53 tot '60: .Nieuwe sti mulansen en '60-'69: Uitbouw. Vandaag (woensdag) en op 26 en 28 novem ber en 3 december wordt om 20.30 uur in de toneelzaal ven .De Halle' een film over de bevrijding van Zeeland gedraaid Het gaat om deel 19 van de ook overdag te zien en wel om 10 en 15 uur. Wie belangstelling heeft kan ,25 jaar Zeeland' (inclusief film) voor niets bekijken. CONCERT IN BRUGGE In het kader van de zogenaamde .Concerten van het Gulden Vlies* in Brugge treedt morgen, donderdag. In de gothische zaal van het Brugse stad huis het Bulgaarse kwartet Dimov op. De uitvoering begint om 20 uur. Het concert bestaat uit het strijkkwartet in ES K V 428 van Mozart, het strijk kwartet opus 28 van Abton Webern en het strijkkwartet nummer 11 van Ludwig van Beethoven- Het .Kwartet Dimov' bestaat sinds '56, in '61 begon nen de concertreizen, die sinds '63 internationaal zijn. In 1965 haalde het ensemble een eerste prijs op het Internationaal muziekconcours van de radio stations in de Duitse Eondsrepubliek in Miinchen. De serie concerten in het kader van ,het Gulden Vlies' wordt georganiseerd door het gemeentebestuur van Brugge in samenwerking met de BRT. de omroep West-Vlaanderen. De toegangsprijs: 50 fr, studerenden 20 fr en de Stadsschouwburg van Brugge (tel 381.67) regelt de kaartverkoop. Zondag wordt In Biervliet voor de negentiende achtereenvolgende maal een internationale kathpioensdag georganiseerd. Gezien het succes van voorgaan de jaren zal het in de zaal van .Willem Beukelszoon' weer een rendez-vous zijn van al wat naam en faam heeft uit geheel de provincie. Voorts zullen ook de inzendingen van de kampioenen uit België veler belangstelling trek ken. Het financieel welslagen van een kampioenendag hangt af van de op brengst der door de inzenders geschonken bonnen. Het is over de waarde van deze bonnen, dat wij het in deze rubriek willen hebben. Heel vaak spreken sommigen met een zekere minachting over de waarde hiervan... Zo in ae geest van: ,Die kampioenen beloven in de winter gou den bergen, doch meestal krijgt men in het voorjaar iets uit minderwaar dige koppels.' En dit is zeer zeker niet waar... wei nig liefhebbers schenken uit sympa thie voor een bepaalde dag en zijn er niet weinig trots op, dat wanneer ze het volgend jaar terugkomen, van de kopers horen dat deze geslaagd zijn met de schenking: Het slagen of niet slagen met een schenking van een kampioenenhok hangt boven dien voor het grootste deel af van de koper zelf. Niet weinigen hebben geen tijd om te wachten. Zij willen met alle ge weld iets uit de eerste ronde en het is begrijpelijk, dat de schenkers, die heel vaak op tal van tentoonstellin gen en kampioenendagen bonnen ge ven, bovendien uit die eerste ronde uit bepaalde koppels de jongen zelf willen hebben. Wie een bon, gekocht op een lcam- pioenendag of tentoonstelling ziet als een introductiekaartje om in contact te komen met de kampioen en na onderling overleg zijn tijd afwacht, kan er zeker van zijn, dat hij uit de goede soort krijgt. Heel vaak gebeurt het zelfs, dat wie geduld heeft, bovendien nog beloond wordt met een jong extra of met een koppel eitjes uit een koppel bes te vliegers, aangezien die eieren uit de tweede ronde toch niet meer op gekweekt kunnen worden, omdat de duiven op weduwschap gaan. Hoe vaak zien we het niet, dat bon nen van kampioenshokken voor be dragen verkocht worden, waarvoor men bij de kampioen zelf nog geen eitje kopen kan. Het is op die wijze, dat zij die finan cieel niet in staat zijn om bepaalde soorten te kopen, nu de kans krijgen om ook een3 iets rechtstreeks van bepaalde hokken op eigen kool te krijgen. Het lukken met deze .aanwinsten' ligt in handen van de koper zelf. Wanneer men er van overtuigd is, dat men werkelijk van de goede soort gekregen heeft is het veel verstan diger uit die rasvogels eerst te kwe ken voor men ze waagt aan de wed vluchten. Ontelbare malen komen we het tegen, dat we op reportage zijnde horen, dat hun kampioen of hun eer ste prijswinnaar van grote concour sen gekweekt is uit een duif, welke men verkreeg op een nob. Niet zel den ontstaat er bovendien een be paalde vriendschap tussen de koper en de schenker en blijft het heel vaak niet bij dat ene gekochte duif je. Bovendien wordt er van zo'n schenking vaak te veel geëist. Het is duidelijk, dat wanneer men van een bepaald hok één vogel zitten heeft, dat men dan al heel gelukkig moet geweest zijn, direct een kampioens vlieger op de kooi te hebben. Inter nationaal bekende kampioenen, man nen die praktisch ieder jaar op be paalde vluchten weer tonen, dat ze over duiven beschikken, die toppres taties kunnen leveren, hebben meestal een groot aantal vogels. Kweken praktisch ieder jaar vijftig en meer jonge duiven voor zichzelf, om uit die grote groep enkele aan winsten voor de volgende jaren over te houden. De werkelijke kampioen duif is een witte merel... Goede dui ven, duiven, die zonder direct over winnaars te zijn, doch geregeld hun prijs vliegen woi den gemakkelijk ge kweekt door mannen, die over een bepaalde stam beschikken. RAS Ras, een woord, dat in de duiven sport veel teveel gebruikt wordt. Er is maar één ras... het postduivenras. Het soort duiven, wefke na jaren lang kruisen is ontstaan. De post duif slaat terug op diverse soorten. hetgeen soms in de kweek nog tot uiting komt, doordat men thans zo nu en dan nog een duif kweekt met een kuifje, met een weerborstel, of met sokken. Het is een terugslag op de stamduiven, waaruit het post duivenras ontstaan is. Momenteel wordt met het woord ras bedoeld het soort duiven van een be paald kampioenenhok. En inderdaad ...er zijn liefhebbers, die een hok duiven bezitten welke zo zuiver ge kweekt zijn, dat ze bepaalde eigen schappen vertonen, welke slechts in dat soort voorkomen. Zo is bijvoor beeld iedere werkelijke Janssen- Arendonck duif van andere soorten te onderkennen. De gebroeders Janssen hebben al een mensenleven lang, duiven die tot op naamste is, een zeer grote keek- waarde hebben. Duiven, waarvan men kan zeggen, dat ze zonder aan zeer nauwe in teelt te doen, zuiver gehouden zijn, door slechts zo om de tien jaar eens een duif uit een ander midden tussen te brengen. En dan heel vaak nog een duif, welke in feite weer terug slaat op eigen soort. Duiven, die afstammen van hun hok, doch op het nieuwe hok gekruist zijn met andere soorten en bewezen hebben, dat die kruising geslaagd is. Duiven, die bovendien de soort eigen schappen nog heel duidelijk tonen. Er wordt geadverteerd tot in het oneindige met bepaalde soorten, doch heel vaak door liefhebbers, welke rechtstreeks bij de genoemde hok ken nooit iets haalden. Wie een Schalieduif heeft be weert een Janssenduif te hebben... kweekt hij een rozerander, dan is het een zuivere enz. enz. Zo gaat het ook met de Delbars, de Her- mansen en Horemansen om slechts enkele van de meest bekende namen te noemen. Een blauwe witpen met een kleurrijk oog is een Delbar... een rode met een witte buik een Hermans en een donkere een Hore mans. De vale Devriendtduiven wa ren jarenlang het meest gevraagd en thans vinden we op de hokken van de gebroeders Devriendt in Moere inderdaad nog enkele vale en rode duiven, doch op hun vlieghok zaten vorig jaar slechts twee roodkleurige. Zodra die mannen een vale of rode duivln hebben, welke bijzonder tijd weer een heel stel rode vliegers, want rode duivinnen kunnen nu een maal alleen maar rode doffers geven. Een raad aan allen, die duiven kopen of krijgen: krijgt u uit een koppel duiven, hetwelk bestaat uit een don kere, blauwe of zwarte doffer en een rode duivin, jonge duiven en zit er een doffer bij, welke niet de rode of vale kleur heeft, dan kan men er zeker van zijn bij de neus genomen te zijn. Denk er wel aan: als de duivin rood is. De duivinnen uit zo'n koppel zijn altijd geschelpt of blauw, nooit rood. Uit een rode doffer kan men zowel rode duivinnen als doffers kweken. Zo kan men uit twee geschelpte dui ven gemakkelijk een blauwe kwekc-n, doch uit twee blauwe duiven op elk aar gezet, komen nooit anders dan blauwe jongen. In de winter beleven we de periode van verkopingen... verkopingen, die wanneer ze eerlijk zijn, voor velen de kans openen om zelf ook eens bij de kampioenen te komen. Wan neer we in ae beschrijving dergelijke onmogelijkheden tegen komen, is het vertrouwen in het aangebodene niet groot meer. Waar we wel vertrou wen in hebben is in totale verko pingen... verkopingen van hokken duiven, welke na overlijden van de eigenaar of door ziekte van de mees ter in hun totaliteit aangeboden wor den. Inderdaad worden er op derge lijke verkopingen bedragen geboaen welke voor het gros van de lief hebbers niet betaalbaar zijn, doch dit is meestal slechts voor de oude kam pioensduiven zelf. De jongere duiven uit dergelijke collecties zijn meestal voor heel wat geringere bedragen te koop en deze vogels zijn wat af stamming betreft toch zeker niet de mindere. De bedragen in België ge geven zijn opvallend hoger dan in Nederland, doch opvaLlend is wel, dat heel vaak juist de duurste exem plaren verkocht in België naar Ne derland komen... als tenminste on der de kopers niet de Japanners aan wezig zijn, want wat deze vooral voor Bareelonavliegers en hun af stammelingen geven grenst aan het ongelooflijke. Hun eerste bod, wordt als het geen frs 100.000 bedraagt, niet eens au serieux genomen. Der gelijke bedragen kunnen we niet an ders betitelen als met het woord Voor Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN Ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan organiseerde de konynen- en pluim vee vereniging .Terneuzen' vrijdag en zaterdag in ge bouw Axeisestraat 156 een kringtên- toonstelling voor oostelijk en westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van konynen, hoenders en sierduiven. De tentoonstel ling is officieel geopend door de burge meester, de heer J. C. Aschoff. Het aantal ingezonden dieren bedroeg 260, hetgeen de verwachtingen van de organisatoren verre overtrof. Uiteraard was de inzending konijnen het grootst. De keuringscommissie, bestaande uit de heren P. van Hal te Oostburg, J. van Kooten te Rotterdam en W. Rompelberj te Brunssum, was over de kwaliteit vai de dieren zeer tevreden. De uitslag van de keuring was als volgt: Vlaaimse reus, koningsgrijs: oude ram men: 1 I. de Hullu te Nieuwvliet; jonge voedsters: 1 A. Willems te IJzendijke. Vlaamse reus, ijzergrauw: oude ram men: 1 I. de Hullu voornoemd, jonge rammen: 1 I. de Hullu voornoemd: 2 A. Clyncke te Sluis: 3 Jac. Hamelink te Zaamslag; jonge voedsters: 1 A. Clyncke voornoemd. Vlaamse reus, wit: Willemsen te Zaamslag: jonge voed sters: 1 J. Willemsen voornoemd, 2 dem, 3 J. C. Boeije te Nieuwvliet 4 idem, 5 F. J. Dessin te IJzendyke. Lotharinger zwart: jonge rammen: 1 J. van Dlxhoorn te Terneuzen. Afdeling konijnen, middenrassen: Groot Ohincilla: oude rammen: 1 J. Hamelink voornoemd; oude voedsters: 1 J. Hame link voornoemd: jonge rammen: J. Ha melink vornoemd; jonge voedsters 1 en 2 J. Hamelink voornoemd. Nieuwzeelander wit: oude voedsters: en 2 L. R. Dees te Terneuzen; jonge rammen: 1 L. R. Dees voornoemd. Weener, zwart: jonge rammen: 1 en 2 L. W. de Kievit te Philippine: jonge voedsters: 1 en 2 L. W. de Kievit voor noemd. Weener, blauw: oude rammen: 1 W. Dieleman te St-Kruls; oude voed sters: 1 P. de Zeeuw te Terneuzen: jon- ;e rammen: 1 W. Dieleman voornoemd, en 3 P. de Zeeuw voornoemd; jonge voedsters: 1 W. Dieleman voornoemd. Weener. wit: oude rammen: 1 P. de Zeeuw voornoemd; oude voedsters: 1 P. de Zeeuw voornoemd; jonge rammen: 1 en 4 A. Roggiest te Oostburg, 2 en 3 W. B. Verhelst te Axel; jonge voedsters: 1 en 2 A. Roggiest voornoemd, 3 R. Dobbelaar te Zaamslag, 4 W. B. Ver- helst voornoemd. Belgische haas: jonge rammen: 1 Fr. Dellaert te IJzendijke, 2 C. J. Mollet te Hoofdplaat; jonge voedsters: 1 en 2 C. J. Mollet voornoemd. Havana: oude rammen: 1 L. Florussen te Othene; jonge rammen: 1 en 2 L. Florussen voornoemd. Alaska: oude rammen: 1 A. J. Versprille te Terneu zen; oude voedsters: 1 P. de Zeeuw voornoemd; 2 A. J. Versprille voor vrouw M. Versprille-van Grol te Terneu zen; oude voedsters: 1 C. Bareman te Terneuzen, 2 mevrouw Versprille voor noemd; jonge rammen 1 mevrouw Ver sprille voornoemd; jonge voedsters 1 mevrouw Versprille voornoemd. Hollanders, bruin: Jonge voedsters: 1 Iz. Klaassen te Biervliet. Klein Zilver, middenzwart: jonge rammen: 1 en 3 Jac- Simpelaar te Oostburg, 2 F. Ver- stelle voornoemd; jonge voedsters 1 en 2 F. Verstelle voornoemd; donker kn grijs: jonge rammen: 1 O. Ch. Robesin te Oostburg: jonge voedsters: 1 O. Ch. Robesin voornoemd; midden kn. grijs jonge rammen: 1 Jac. Simpelaar voor noemd, 2 F. Verstelle voornoemd; jon ge voedsters: 1 en 2 Jac. Simpelaar voornoemd. Midden Geel: jonge voed sters: 1 O. Ch. Robesin voornoemd. Rus zwart: jonge rammen: 2 W. van Land schoot te IJzendijke; jonge voedsters: 1 en 2 W. van Landschoot voornoemd. Afdeling konijnen, dwergrassen: Pool noemd: jonge rammen: 1 en 2 P. del Zeeuw voornoemd, 3 en 4 A. J. Ver sprille voornoemd; jonge voedsters lj A. J. Versprille voornoemd. Deilenaar: oude rammen: 1 Th. Michïelsen te Zaamslag: jonge rammen 1 Th. Mïchiel- sen voornoemd, 2 L Florussen voor noemd; jonge voedsters 1 en 2 Th. Mi chïelsen voornoemd. Afdeling konijnen, korthaiige rassen:i Rex blauw: jonge rammen: 1 F. Ver stelle te Philippine. Afdeling konijnen, kleine rassen: KleinI Chincilla: 1 (tevens kampioen) D. J. de Kubber te Terneuzen; jonge rammen: 1, 2, 3 en 4 D. J. de Kubber voornoemd. Tan Zwart: oude voedsters: D. J. de Kubber voornoemd; jonge voedsters: F., Verstelle te Philippine. roodoog: oude voedsters: 1 P. H. Diele man te Terneuzen; jonge rammen: 1 P. H. Dieleman voornoemd, 2 Iz Klaas sen voornoemd: jonge voedsters 1 en 2 P. H. Dieleman voornoemd. Kleurdwerg koningsgrijs: 1 P. H. Dieleman voor- noema. Kleurdwerg zwart: jonge ram men: 1 P. H. Dieleman voornoemd; ou de voedsters: 1 P. H. Dieleman voor noemd. Afdeling grote hoenders: Leghorn Pa trijs: jonge hanen: 1 en 2 J. Dieleman te Terneuzen; jonge hennen 1 W. Verhelst voornoemd, 2 J. Dieleman v. noemd. Orloff Roodbont: oude hennen: 1 A. Hamelink te Sluiskil. Afdeling dwerghoenders: Hollandse kriel (zilvergrijs): oude hennen: 1 Iz. de Hullu voornoemd. Hollandse kriel Pa trijs: jonge hanen: 1 J. Dieleman voor- Hollanders, zwart: oude rammen: 1 me-1 noemd; jonge hennen 1 J. Dieleman voornoemd. Hollandse Witkuif Zwart; jonge hanen: 1 P. K. de Jonge te Ter neuzen; jonge hennen: P. K. de Jonge voornoemd. Sebricht Zilver: jonge hanen: 1 J. Diele man voornoemd; jonge hennen 1 (tevens kampioen, met kwalificatie beste van alle hoenders) J. Dieleman voornoemd. Java Zwart: oude hennen: 1 J. Diele man voornoemd. Oroington zwart: oude hanen: 1 P. K. de Jonge; oude hennen; 1 P. K. de Jonge voornoemd; jonge hen nen: P. K. de Jonge voornoemd. Wyandotte Koekkoek gestreept: jonge hanen: 1 J. J. Oppeneer te Terneuzen; jonge hennen: 1 J. J. Oppeneer voor noemd. Wyandotte wit: jonge hanen: 1 P. H. Dieleman voornoemd; jonge hennen: 1 P. H. Dieleman voornoemd. Rhode Island Red: jonge hanen: 1 P. K. de Jonge voornoemd: jonge henr.en: 1 en 2 P. K. de Jonge voornoemd. Leg horn kriel zwart: jonge hennen: 1 en 2 J. J. Oppeneer voornoemd. Oud Engelse vechtkriel: Spangled: oude hanen: 1 A. Hamelink voornoemd; Welsumer jonge hennen: 1 J. Dieleman voornoemd. Cha- bo zwart: Jonge hanen: 1 J. Dieleman voornoemd; Chabo bont: jonge hennen: tweemaal le prijs J. Dieleman voor noemd. Sierduiven: Saskische Eksterkropper: duif oud: 1 A. Rottier te Terneuzen: Coburger Leeuwerik: doffei jong: 1 (tevens kam pioen): A. Rottier voornoemd; Malthe- zer Kipduif zwart: duif iong: 1 A. Ha melink voornoemd. Idem wit: duif oud: 1 A. Hamelink voornoemd: idem blauw - duif oud: 1 A. Hamelink voornoemd; Duitse schoonheidspostduif wit: doffer oud: 1 J. J. Oppeneer voornoemd; duif oud: 1 als voren; Raadsheren zwart; doffer oud: 1 J. Dieleman voornoemd; Zwart getijgerde doffer: oud: 1 J. Die- ieman voornoemd: rood-getijgerde dof fer oud: 1 P. van AJem te Sluiskil; doffer oud rood: 1 P. van Alem voornoemd; Krulduif wit duif oud: A. Rottier voornoemd; Neurenber- ger Zwaluw Zwart: duif jong: P. van Al$m voornoemd; Blaauw doder oud: 1 J. Dieleman voornoemd: Nonduif zwart: doffer jong: 1 A. Rottier voornoemd) duif Jong; 1 A. Rottier voornoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 29