Waterschap Walcheren tijdelijk' in wegschap riGENDfei ONGEWENSTE DOUBLURE' DE BEVELANDEN MARKTBERICHTEN ,DE VRIJHEIDSDUIF' HIELD JAARLIJKSE TENTOONSTELLING Expositie werk Hulster bejaarden officieel geopend dinsdag 18 november 196? WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BRIEF AAN G.S.: .BETER IN ÉÉN HAND' MIDDELBURG Het Water schap Walcheren heeft maandag morgen na uitvoerige discussie besloten om voorlopig, voor de tijd van drie jaar, toe te treden tot de Gemeenschappelijke Regeling Wegschap Walcheren. Daarmee wordt ten dele tegemoet gekomen aan het verlangen van het gedepu teerde staten van Zeeland, n.l., dat het huidige Waterschap Weg schap Walcheren wordt omgezet m een gemeenschappelijke rege ling waarvan naast de Walcherse gemeenten ook het waterschap Walcheren deel zou dienen uit te maken. Voornaamste bezwaar van het besstuur en een aantal hoofdingelanden betrof nmandagmorgen het feit, dat er op deze wijze op Walcheren twee waterschap pen naast elkaar blijven voortbestaan, hetgeen als een .ongewenste doublure werd bestempeld. Daarom werd de ter- mijn van drie jaar aangenomen om gs aldus in de gelegenheid te stellen alsnog de totstandkoming van één beheersvorm voor Walcheren te bevorderen. Aanvankelijk had het bestuur voorge steld om eventuele beslissingen tot toe treding uit te stellen tot meer bekend is over de toekomstige taken van de wa terschappen. Omdat verschillende hoofd ingelanden bevreesd waren, dat er bij niet toetreding tot de gemeenschappelij ke regeling met betrekking tot het weg schap een juridische .luchtledigheid' zou ontstaan, waardoor bijvoorbeeld de ge meenten niet zouden kunnen worden verplicht hun bijdrage in het onderhoud van wegen enz. te betalen, werd voor de .tussenoplossing' gekozen. De verga dering verklaarde zich tenslotte akkoord met een motie van de volgende inhoud: ,De algemene vergadering van het waterschap Walcheren spreekt zich uit voor een zo doelmatig mogelijk beheer van de wegen op Walcheren. Daartoe kan op de eerste plaats die nen het brengen van de waterstaats- taken in één hand. Het is gewenst, de mogelijkheden daartoe naderr te onderzoeken. Teneinde tot dit onder zoek en tot een bevredigende oplos sing in deze zin op zo kort mogelijke termijn te geraken is het waterschap bereid om voor de overgangsperiode van drie jaar de gemeenschappelijke regeling te aanvaarden (-) in de ver wachting, dat gedeputeerde staten het initiatief zullen nemen tot een onder zoek als voorgesteld.' ADVERTENTIE) Dijkgraaf jhr mr G. Rutgers van Rozen burg had er eerder op gewezen, dat het laten voortbestaan van het wegschap, de .gemeenschap' jaarlijks zo'n 150.000 gulden kost. .Samenvoeging van de werkzaamheden zal een aanzienlijke be sparing opleveren', aldus de heer Rut gers, die er voorts voor waarschuwde, dat wanneer de gemeenschappelijke re geling zonder meer zou worden aan aard, de ongewenste situatie van de twee waterschappen tot in de .eeuwig heid' zou blijven voortbestaan. De ver wachting, van dhr Rutgers, dat de ge meenten hun bijdrage aan het wegschap niet zouden staken, ook niet wanneer de gemeenschappelijke regeling er niet zou komen, werd onder meer niet ge deeld door de heren P. Abrahamse en A. Lorier, die op dit punt de voorkeur gaven aan de .zekerheid' van de gemeenschap pelijke regeling. De. heer J. Ventevogel voegde hieraan nog toe, dat indien een of meer gemeen ten zouden weigeren te betalen, het wa terschap toch eieren voor zijn geld zou moeten kiezen. Begroting De ontwerp begroting 1970 van het waterschap werd ongewijzigd aanvaard. De dijkgraaf wees erop. dat een kos tenstijging van de werken maar vooral ook van de stijgende renten voor te le nen kapitalen tot een verhoging van het dijkgeschot had genoodzaakt. Deze verhoging zal het waterschap, zo als gemeld, een hogere opbrengst van in totaal 104.000 gulden opleveren. Met betrekking tot een hogere begro tingspost, dan in voorgaande jaren, voor COLIJNSFLAAT Dorpshuis: gezel lige avond CCE. GOES Turfkade 1: gemeenteavond hervormde gemeente. KLOETIXGE Amicitia: 20 uur: ver kiezingsbijeenkomst KVP. KRABBENDIJKE Wijkgebouw, 19.30 uur: ledenvergadering Gr< Kruis, MIDDEUU KG Schouwburg. 14 uur: jcugdtoneelvoorslelling .The school for scandal'. NIEUWKRKERK Dorpshuis, 20 uur lezing Hariëte Freezer. OOSTBURG Ledeltheater. 10.30 en 14 uur: jeugdtoneelvoorstelling van Pro loog. SCHOONDIJKE Laus Deo, 19.30 uur: filmavond bijbelgenootschap. VLISSIXGEX Strandhotel, 14.15 uur: lezing door Wina Born voor de damessocifcleit. YERSEKE Zaal Nolet, 20 uur: jaarvergadering Boerenpartij. ZIERIKZEE Huis van Nassau, 20 uur jaarvergadering watersportver eniging. Huis van Nassau, 20 uur: jaarverga dering CTV. Hervormd verenigingsgebouw, 20 uur: hervormde kerkvergadering. EU Eeuwig onderhoud van de zeewering van de Zuid watering, merkte de heer Rutgers op, dat deze uitgave vooral onderhoudswerk aan de zeedijk voor het zogenaamde .eiland' in Vlissingen betreffen. Daar het rijk geruime tijd het, overigens steeds weer uitgestelde, voornemen heeft de dijk op Deltahoogte te brengen, is hier in de laatste jaren aan de .zuinige kant' gedaan. Nu zal hier toch het nodige werk moeten worden verricht, aldus de dijkgraaf. De heer mr J. Lantsheer brak een lans voor het overdragen van dit .lastige stukje' dijk aan hot rijk. De heer Lans- heer meende dat dit temeer voor de hand lag, omdat dit dijkgedeelte toch al inlag tussen twee gedeelten van de Walcherse zeewering, ae buitenhaven en de boulevards van Vlissmgen, die reeds in beheer bij het rijk zijn. Ir H. Visser, stelde in zijn antwoord hierop onder meer, dat overdracht van dit dijkgedeelte op dit moment niet wenselijk wordt geacht omdat de be heersvorm van de zeeweringen langs de gehele Nederlandse kust thans punt van discussie uitmaakt. Op ec-n desbetreffende vraag van dr J. Stumphius, antwoordde de heer Rutgers, dat het probleem van de toenemende wa terverontreiniging bepaald niet aan de aandacht van het bestuur ontsnapt. De dijkgraaf wees in dit verband op de aandrang, die van deze zijde is uitge oefend op het totstandkomen van een centrale persleiding. Lening De heer J de Visser betoogde, dat nog steeds een niet onaanzienlijk deel van de kosten van de Deltawerken voor re kening van het waterschap komt. Naar zijn mening zou het rijk alle kosten voor haar rekening moeten nemen. De heer Rutgers zei in zijn antwoord, dat het rijk thans reeds de volle hon derd procent van de directe kosten be taalt. ,Nog meer is moeilijk te verwach ten', aldus de voorzitter. De vergadering verleende het bestuur voorts machtiging om in 1970 kasgeld leningen op te nemen en rekening-cou rant overeenkomsten aan te gaan tot een totaal van vier miljoen gulden. Met vier stemmen tegen verklaarde men zich ook akkoord met het aangaan van een lening van 750.000 ter consolidering van de vlottende schuld. Tot de tegen stemmers behoorde mr J. Heyse, die vooral bezwaar had, gelet op de rente voet, tegen de lang lopende termijn (10 jaar) van de lening. Aan het eind van de vergadering sprak dijkgraaf Rutgers van Rozenburg een afscheidswoord tot de hoofdingeland, de heer J. Polderdijk, dio voor de laatste keer de vergadering van het waterschap bijwoonde. De heer Rutgers dankte de heer Polderdijk voor hetgeen hij in de afgelopen jaren als hoofdingeland voor liet waterschap had gedaan. GOES HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling .Maxi- 00STBURG Vis en Van Haren: ten toonstelling werken van Jan Bruëns en Ben Bonte. VLISSINGEN Museum, 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling Vlissingen in de jaren 1940-44. IVESTDORPE Galerie Troutzaerle, 9-18 uur: tentoonstelling werken Roel Frankot en Frans Cox. Roxy, 20 uur: uur: Gejaagd Cash BERGEN OF ZOOM De sexzoekers, 18 jaar. GOES Grand, 19.30 ui door de wind. 14 jaar. Middelburg city, 20 Cash!, 18 iaar. terneuzen Luxor, 20 uur: Inga, jaaik wil, 18 jaar. vlissingen Alahambra, 20 uur: Bullitt, 1-1 jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEKi G. VAN OORSCHOT PIK 'PZC - VIISSINGEN - TEL. 011M-5144 Uitvoering van Volharding DS De Goese gymnastiek- en handbalvereniging .Volharding' geeft vrijdagavond een uitvoering. De aan vang van het feest, dat gehóuden wordt in De Prins van Oranje, is half acht. Bijeenkomst openbaar onderwijs GOES De afdeling Goes van de ver eniging voor openbaar onderwijs houdt donderdag haar najaarsbijeenkomst in de Anna Franksehool. De heer A. van Tol, hoofd van de Anna Franksehool, zal spreken over ,Het onderwijs aan kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijk heden'. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. CPB-vergadering De Bevelanden GOES De afdeling Zuid- en Noord- Bevelanxl van de christelijke platte- landsvrouwenbond hield dezer dagen een vergadering, waarop de PZEM zorgde voor een Sint-Nicolaas-denionstratieDEr werden verschillende soorten gebak klaargemaakt met de nieuwste "elek trische kook- en bakapparatuur. Na af- lopp werden de produkten verloot. De bijeenkomst werd geleid door de presi dente, mevrouw P. Klaassen-van der Weele te Kats, die ook de schriftlezing en de. meditatie verzorgde. Mej. C. A. de Mey uit Goes deed verslag over het be zoek. die de afdeling in oktober met 80 dames bracht aan een boerenkaas- makerij in Haastrecht en aan een meu belfabriek le Utrecht. Mej. J. K. Doni- micus uit Wemeldinge, de vice-presi- dente. sloot de vergadering. Er werden 2 nieuwe leden ingeschreven. Op IS december wordt de kerstmiddag gehou den in ,De Prins van Oranje'. V ogeltentoonstelling te Goes GOES Vrijdag en zaterdag organi seerde de vereniging ,De Vogelvrien den' Le Goes haar jaarlijkse tentoon stelling in .De Landbouw'. Ingeschre ven waren 300 vogels en de keurmees ters. de heren v. d. Watering, Acker- mans, beiden uit Roosendaal en Kraak uit Terneuzen stonden clan ook voor een zware taak om de prijzen te bepalen. Algemeen kampioen werd de oranje-ro de Isabel schimmelkanarie van F. Ha- rinck, die 90 punten behaalde. Verdere prijswinnaars bij de eigen kweek Pig ment waren J. Heijnsdijk met le, 2e en 3e prijs. Bij de eigen' kweek vetstof werd de kanarie van J. Hengsdijk kam pioen, terwijl hij ook nog de le en 3e prijs behaalde, 2e prijswinnaar was hier F. Harinck. Kampioen tropen eigen teelt werd een Bichenow Astrilde van W. Schrijver; de eerste prijs ging C. Dominicus; 2 e en 3e prijs naar G. W. Snel. Bij de. kanaries openklasse werd J. Heijnsdijk le prijswinnaar; bij de tropen J. van Hamburg. Kampioen bij de grote parkieten eigen kweek viel ten deel aan M. Weezenpoel, levens win naar van de grote PZC-prïjs. Weeze- poel werd tevens le bij de parkieten open klasse. De derby-prijs werd gewon nen door J. Hengsdijk, de stammenprijs door J. Heijnsdijk, terwijl liet klasse ment (5 vogels eigen kweek met het hoogste aantal punten) werd gewonnen door G. W. Snel. Volgens do keurmees ter was het gehalte van de ingezonden vogels zeer goed, van de kleurkanaries zelf uitmuntend. De publieke belang stelling was zeer groot. 's-HEERENHOEK Opening Patronaat Zondagmiddag jongstleden startte in het gebouw ,de Jeugdhoeve' te 's-Hec- renhoek het nieuwe patronaatseizoen, onder leiding van kapelaan Ph. J. M. Pontenagel. Er waren ruim 110 jeugdi ge bezoekers, die onder leiding van ver schillende zich daartoe vrijwillige opge geven leiders zich amuseerden met bil jarten, sjoelbakken, handenarbeid, zo als boetseren en het draaien van gram mofoonplaatjes. Dit patronaat waarvan kapelaan Pontenagel de initiatiefnemer is, begon vorig jaar voor het eerst en viel bij de jeugd bijzonder in de smaak. Op aanstaande zaterdagavond om 8 uur begint de tienerclub het nieuwe seizoen met een dansavond in de .Jeugdhoeve'. SCHIETING TE 's-HEERENHOEK FEDERATIE N.-BEVELAND ANAB BIJEEN De algemene Nederlandse agrarische drijfsbond hield een 'federatie vergade ring voor Noord-Beveland in hotel .Ju liana' te Colijnsplaat. Voorzitter L. P. Wolse uit Kortgene opende de verga dering en was verheugd over de goede opkomst. Hoofdbestuurder De Roo hield een inleiding met als onderwerp .Is er een mogelijkheid voor omscholing voor de agrarische werknemer'. Spreker noem de een aantal beroepen in de metaal- en bouwsector. De omscholing varieert van S tot 20 maanden en geeft recht op be loning. Na het volgen van de omscho ling gaat men 1 jaar :n praktijk, waar voor de werkgever vergoeding ontvangt. Toelichting gaf spreker ook over even tuele verhuis kosten. Als afgevaardigde raar de algemene •ergadenng in Utredht op 28 novem ber wordt de heer C. FLipse uit Wis- senkerke benoemd. Verder volgde een beschouwing over de 57 voorstellen die op de algemene vergadering in Utrecht aan de orde zullen 'komen. Dit agenda- iunt. leverde een levendige discussie op. ïesloten werd een ledenwerfactie te houden. Een bestaand lid ontvangt een premie van 3.- voor elk nieuw inge schreven lid. Het hoofdbestuur stelt een premie van 50.- beschikbaar voor de provincie die de meeste leden werft. KORTGENE Bijeenkomst bedrij f svoorlichting KORTGENE De vereniging voor bedrijfsvoorlichting .Noord-Beveland' komt vrijdagavond bijeen in ,De Stacls- wijnkelder' te Kortgene. Ir J. A. Hoen derken zal enkele aspecten van de aard appelteelt onder de loep nemen en de heer J. Kodde zal zich bezighouden met actualiteiten rond het bouwplan. De bij eenkomst begint om half acht. COLIJNSPLAAT Coöp. Raiffeisenbank Op de coöperatieve raifeisenbank in Colijnsplaat werd in de maand oktober 407.063,76 aan spaargeld ingelegd. In hetzelfde tijdvak werd 238.855,34 te rugbetaald. Er is dus een positief spaar saldo van 168.208.42. Per 1 november bedraagt het saldo van de bank 6.819.516,94. HE1NKENSZAND Sporthal Dc cheque van 1000. die de boeren leenbank bij de opening van haar kan toor te Heinkenszand ter beschikking stelde voor een cultureel doel in Hein kenszand heeft een bestemming gekre gen. Het geld zal worden gebruikt als beginkapitaal voor de bouw van een dorpshuis annex sporthal. Veilig verkeer voor bejaarden KAPELLE In de tot filmzaal transformeerde beatkelder van liet ge meenschapshuis ,De Vroone' te Kapelle hebben de bejaarden vrijdagmiddag on derricht gekregen in verkeersregels en verkeersborden. Onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer hield de heer J. Borrie uit Goes een lezing die met lichtbeelden werd toegelicht en die speciaal was afgestemd voor de oudere verkeersdeelnemers. Het was voor de aanwezigen een structieve middag dio zowel wat voorlichting als de beantwoording der vragen volkomen aan zijn doel beant woordde. 's-HEERENHOEK -De provinciale Zeeuwse schuttersbond hield haar jaar lijkse keizer- en koningschieting. bij liggende wippen te 's-Heerenhoek, bij mevrouw Verhoeven. Hieraan namen de kampioen van het vorig jaar, de heer A. A. Martens. 7 keizers en 14 konin gen deel. In de eerste ronde was het de heer O. Steenaert koning van Voor uitgang te Kwadendamme aie de vogel afschoot. In de tweede ronde was het C. Rentmeester van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, en in de derde ronde schoot J. Rentmeester van W-Tell te Ove| zande de vogel. Na een kamping over 15 ronden was het de heer C. West dorp die de vogel vol trof en voor het seizoen 1969-1970 op de liggende wip het kampioenschap op zijn naam bracht. Hierna organiseerden dc verenigde so ciëteiten van 's-Heerenhoek een" schie ting op de beide liggende wippen. Uit slag van de eerste wip: Hoofdvogel: niet afgeschoten, maar bij loting toegewezen aan Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; eerste zij vogel: Job. Koens van Victoria te Kwa dendamme; tweede zij vogel: J. Janse van Vios te 's-Heerenhoek; bij loting: eerste bovenkal: C. Remijn van Spes- Nostra te Ovezande; 2e bovenkal L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezan de. bij loting; eerste onderkal: Math. Kole van Concordia te 's-Heerenhoek; tweede onderkal: J. Rijk van Willem- Teil te Ovezande, bij loting; eerste klep: Jac. Doene van Victoria te Kwa dendamme; tweede klep: I. de Potter van Ons-Genoegen te Oudelande; derde klep: C. Lous van Edele-Handboog te Oudelande; vierde klep: J. F. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande. Meeste kleine vogels: C. Baart van Ju liana te Oudelande, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: M. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; tweede hoofd vogel: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; eerste zijvogel: M. v. d. Guchte voornoemd; tweede zijvogel: J. Rijk van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek; derde zijvogel: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek, bij loting; vierde zij- te 's-Heerenhoek. bij loting; eerste kal: C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; tweede kal: M. Mol van Ede le-Handboog te Oudelande: derde kal: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teel te Ovezande. bij loting; vierde kal: D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wol- phaartsdijk, bij loting. Meeste kleine vogels: Math. Kole van Concordia te 's-Heerenhoek, 5 stuks. De vliegende vogelprijs was voor C. Baart van Juliana te Oudelande. HANSWEERT IJsclub vierde eerste lustrum Dit jaar bestaat de ijsclub .Hansweert' vijf jaar. Het bestuur had daarom vo rige week voor de leden een feestpro gramma samengesteld. Het begon 's middags in gebouw .Kaj Munk' voor de leerlingen van alle scholen te Hans- weert met vrolijke kleurenfilms. De ou dere leerlingen kregen de nrachtiee kleurenfilm .Snowfire' te zien. In de pauze wei-den zij op limonade getrac- teerd. Ruim 200 kinderen hebben de voorstelling bezocht, 's Avonds half acht begon de jaarvergadering die ge opend werd door voorzitter J.'Boon. Na een welkomstwoord las de heer P. Pe ters de jaarverslagen voor waarna het verslag volgde van penningmeesteresse mevr. S. Schriel'. Als nieuwe leden voor de kascommissie werden gekozen mevr. J. G. Oir. van Vlaardingen en de lieer J. Moesker. In het bestuur waren af tredend mevr. Schrier en zr Ever is ta In hun plaats werden de heren J. A. M. Rogers en Ch. de Pauw gekozen. Ook de heer J. Verhage bleef in het bestuur. Daarna besprak men de aanstelling van een toezichthouder op de ijsbaan. Met algemene stemmen liet men dit aan het bestuur over die kennelijk al iemand op het oog- heeft. Over eventuele win teractiviteiten kon het bestuur nog niets mededelen. Daarna werd de vergadering door de heer J. Boon besloten. Om kwart over acht begon de feestavond voor de leden. Met een dierenfilm uit ae Londense Zoo en een kleurenteken- film. Daarna werd in de pauze een gra tis consumptie aangeboden. Tot slot kon men genieten van de film .Snowfire'. .Inter Sca'dis' Yerseke Vrijdag en zaterdag hiedl de vereniging van vogelliefhebbers .Inter Scaldis' te Yerseke een vogeltentoonstelling in .De Haven'. Hiervoor waren 165 vogels van diverse pluimage ingezonden. Keurmees ters waren de lieren Broekhoven en IJzerman voor de categorie kanaries en de heer Duvvis voor de tropische vo gels. De uitslagen zijn: Kanaries: kampioen C. van Slee: le prijzen W. de Leeuw en C. Botier; 2e prijzen: P. J. Sanders (6x); W. de Leeuw (Ilx); N. Verschuure (2x); C. van Stee (2x); C Bolier (4x); F. Tjarks 2x); J. Timmerman. Overjarige: le prijs P. J. Sanders. Open klas: le prijzen: J. M. Verschuure; C. Zoeteweij; 2e prijs C. Bolier, W. M. van Haver; .J van Stee. Tropische vogels: kampioen: J. M. van de Plasse: le prijzen J. M. van de Pias- se (2x; C. Bolier (2x); 2e prijzen: J. M. van de Plasse (2x); C. Bolier. S. van de Plasse. Open klas: le prijzen: H. van Stee; C. Zoeteweij: 2e prijzen L. van Poelje (4x); .J Schouten. Bastaard: le prijs .J M. van de Plasse; Overjarigen: le prijs L. Zuijdwegt; Stamkanaries: le prijs W. de Leeuw; 2e prijs J. M. van de Plasse. W. de Leeuw. Stam tropische vogels: le prijs J. M. van de Plasse: 2e prijs C. Bolier. Derby kanaries: le prijs W. de Leeuw: 2e prijs P. J. Sanders. Derby tropen: le prijs .J M. van de Plasse; 2e prijs S. van de Plasse. WOI.PH AARTSDIJK NCVB Wolphaartsdijk bijeen De Nederlandse christelijke vrouwen bond, afdeling Wolphaartsdijk. kwam voor haar maandelijkse vergadering bij een onder leiding van de nieuwe presi dente mevrouw .T. Renijjnse-op 't Hof. De avond werd verzorgd door een bedrijf uit Baarn, dat een leerzame demonstr.' tie gaf van Indische gerechten. A nieuw bestuurslid werd gekozen m vrouw J. van Damnie-Boonman. Kerkelijke mutaties NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Noordwijkerhout G. J. E. Tigchelaar te Assendelft. Aangenomen naar Renkum G. T. Volle- bregt te Giessen-Nleuwkerk; naar Rid derkerk-Bolnes H. Koudstaal te Ouds- hoom. Bedankt voor Vlaardingen N. M. A. Veiiinden te Stornpetoren; voor Soest J. Noordmans te Tjamsweer. GREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Broek op Langendijk D. C. Firet te Eefde-Gorssel. Beroepbaarstelling: kandidaat N. C. de Fockert. Zaanstraat 99 te Amsterdam is beroepbaar. XED. HERVORMDE KERK Aangenomen naar Wissenkerke G. A. .Zuidam te Nieuweroord; aangenomen de benoeming tot bijstand in het pasto- I raat Rotterdam-Hillergersberg T. G. Vol- Icbregt te Eemnes-Binnen. Bedankt van Makkinga (c al, mejuffrouw dra C. I. R. Glas, kandidate te Velsen. (ADVERTENTIE) DONZEN DEKBEDDEN VOOR EEN WARME EN GEZONDE NACHTRUST VOL DONSVULLING, voor 1-pers., HALF DONS, voor 1-pers.. VOL DONS VULLING, voor 2-pers., HALF DONS. voor 2-pers., 133,75 99,75 158,50 125,— WALST RAAT 36 - TELEFOON (01184j 2491 - VLISSINGEN GEREI'. KERKEN Beroepen te Joure J. Nierop te Nijkerk. Bedankt voor Scheveningen F. van Zut- hem te De Eilt. GEREF. KEKKEN VRIJGEMAAKT un-Overschild .euzen; te Steer te Winschoten. VEILING VERENIGING .ZUID-BEVELAND' - GOES 17 novemlier Druiven 229. Groente per st.: kropsla 13-23. bloemkool 44-110, knolselderij met groen 16-31: per kg: aardappelen 35, tomaten a 39-63. b 64-71. c 43. witlof I 135, II 84-118, rodekool 10-21, wtttekool 6-13. gr. sav. kool 27-29. andijvie 17-26, uien afw. 13, wor telen 14-20, prei 24-29. koolrapen 20, spruiten I 51-64, II 32-54. veldsla 117-136. boerenkool 22-23. St 220 De jioslduivenhoiidersvereniging ,De| '-sHeer-Arendskefke: 24 A. Eoone, Krui- VrijheidsduiF te Kruiningen hield zater- ningen; 25 P. van Belzen. Colijnsplaat; dag haar jaarlijkse duivententoonstel-i26 L. J. Koeman, Terneuzen: 27 P. van ling in .Ons Dorpshuis' te Kruiningen. Belzen, Colijnsplaat; 28 P. Heidens. Voor dit evenement bestond grote be-iKrabbendijke: 29 P. Boone. Kruiningen; langstelling. Bijna 600 duiven waren au gebr Smal'.egange, Schore; r tentoongesteld en waren stuk voor stuk door de handen van een viertal keur meesters gegaan, om de prijswinnaars aan te wijzen. Als keurmeesters tra den op C. Brugge te Geldermalsen, I. M. Sanderse te Hansweert, F. A. van Staalduinen te Bergschenhoek en H. P. A. Foulïssen te Boxtel. Er werd ge keurd in zes klassen, te weten oude doffers en oude duïvinnen, jarige dof- duivïnnen, en jonge doffers en dui vinnen. De beide kampioenen van Mas I en n hoorde toe aan J. Traets uit Woens- drecht, terwijl de kampioen duivin kwam uit het hok van de Hansweertse duivenliefhebber A. M. J. J. de Leeuw. Zaterdagavond heerste er in het Krui- ningse dorpshuis een gezellige drukte; het rad van avontuur snorde lustig en menig prijsje ging ,voor een kwartje' naar de prijswinnaars. De uit3lagen wa ren als volgt: Klas I oude doffers totaal 109 inzendingen: 1 J. Traets, Woensdrecht; 2 L. v. d. Ketterij, Middelburg; 3 W. Krijnsen, Waarde: 4 P. de Ron, Steen bergen: 5 C. Huijgens, Steenbergen; 6 W. Krijnsen, Waarde; 7 C. Zuijdweg, Schore: 8 P. I. Butler, Biezelinge; 9 C. Zagers. Bergen op Zoom; 10 A. Boo ne, Kruiningen; 11 H. J. van Koeverin- Kruiningen; 12 P. de Ron, Steen- jen; 13 gebr. Smallengange, Schore; 14 K. Luijkx, Etten-Leur; 15 J. Kruf, Bergen op Zoom; 16 L. van Belzen, Arnemuiden; 17 A. Douw, Oud-Vosse- meer; 18 H. J. v. d. Moere. Kamper land; 19 A. Abrahamse, Wissenkerke; P. A. Goossens, Oossendreeht; 21 L. v. d. Ketterij, Middelburg; 22 P. Heidens. Krabbendijke; 23 C. Zuijd weg. Schore: 24 A. v. Daalen, Oud- Vossemeer; 25 K. Luijkx, Etten-Leur; 26 H. W. W. Streek. 's-Heer-Arends- kerke en 27 A. van Daalen, Oud-Vosse- meer. Klas II oude duivinnen totaal 65 inzendingen: 1 A. M. J. J. de Leeuw, Hansweert; 2 W. Krijnsen, Waarde; 3 M. J. Paauwe, Kruiningen; 4 J. Quin- tus, Steenbergen; 5 A, van Daalen, Oud- Vossemeer; 6 C. Huijgens, Steenbergen; 7 A. Geers, Steenbergen; 8 A. Boone, Kruiningen: 9 Schrier-Clement, Kam perland; 10 C. Aerts, Kruiningen; 11 H. Witte, Kruiningen; 12 A. M. J. J. de Leeuw. Hansweert; 13 gebr Smalle- gange, Schore: 14 P. Hdiebrand, Re- nesse; 15 Schrier-Clement, Kamperland en 16 J. Quintus, Steenbergen. Klas m jarige doffers - totaal 74 inzendingen; I M. Schillemans, Steenbergen; Zuijdweg; Schore; 3 A. H. Eijke, Hans weert; 4 M. Poleij, Kruiningen; 5 H. J. v. d. Moere, Kamperland;"" 6 W. M. de Weert. Hoogerheide; 7 W. Engelaar, 8 C. Zuijdweg. Schore: 9 H. Sentse, Rilland-Bat!»10 W. Krijnsen, Waarde; II gebr Mange, Schore; 12 H. Blok, Waarde; 13 J. C. Wisse, Kruiningen; 14 S. v. d. Weele, Kruiningen; 15 H. J. v. d. Moere. Kamperland: 16 A. Geers, Steenbergen; 17 P. van Belzen. Colijns plaat; 18 P. Heidens. Krabbendijke en 19 P. van Belzen. Colijnsplaat. Klas IV jarige duivinnen totaal 51 inzendingen: 1 P. Hengsdijk, Bieze linge; 2 C. Huijgens, Steenbergen; 3 A. Kole. Kruiningen; 4 P. van Belzen, Colijnsplaat; 5 gebr Mange, Schore; 6 H. J. v. d. Moere, Kamperland; 7 M. van Belzen, Kamperland; 8 C. Dijl, Kruiningen; 9 M. van Belzen, Kamper land; 10 H. J. van Koovcringe, Krui ningen; 11 H. J. v. d. Moere Kamper land; 12 A. Kole, Kruiningen en 13 C. Goedegebure, 's-Heer-Arenaskerke Klas V jonge doffers 163 inzen dingen: 1 W. Krijnsen, Waarde; 2 L. •an Belzen, Arnemuiden; 3 C. Goede gebure. 's-Heer Arendskerke; 4 M. Schillemans, Steenbergen; 5 A. Kole, Kruiningen; 6 H. W. W. Streek, 's-Heer- Arendskerke; 7 L. v. Belzen, Arne muiden; 8 A. van Daalen, Oud-Vosse- 9 P. Hillebrand, Remesse; 10 C. Huijgens. Steenbergen: 11 P. Heidens. Krabbendijke; 12 W. Krijnsen.n Waarde; 13 A. van Daalen, Oud-Vossemeer; 14 Abrahamse. Wissenkerke; Douw, Oud-Vossemeer; 16 C. Huijgens; 17 P. Heidens, Krabbendijke: i» H. J. v. d. Moere. Kamperland; 19 W. Be kers. Zundert, 20 J. van Noorden, Krui ningen; 21 H. Blok. Waarde: 22 P. Boone, Kruiningen; 23 J. v. d. Velde, 31 L. Koeman, Terneuzen: 32 P. I. Butler, Biezelinge: 33 J. van Belzen, Middel burg; 34 F. C. Aerts, Etten-Leur; 3f F. J. Janssens, Kapelle: 36 A. van Daa len, Oud-Vossemeer; 37 A. van Daa len Oud-Vossemeer; 38 J. Willeboer, Kruiningen; 39 M. Stroosnijder, Krui ningen; 40 H. J. van Koeveringe, Krui ningen en 41 B. de Jonge, Heinkens zand. Klas VI jonge duivinnen 129 in zendingen: 1 P. Hengsdijk, Biezelinge: 2 W. Krijnsen, Waarde; 3 H. J. v. d. Moere, Kamperland; 4 W. Krijnsen, Waarde; 5 P. van Belzen. Colijnsplaat: 6 H. A. Sentse, RiUand-Bath; 7 P. A. Kakebeeke, Kruiningen; 8 C. van Dijck, Zundert: 9 A. van Daalen, Oud-Vosse meer: 10 C. Goedegebure, 's-Heer- Arendskerke: 11 H. Blok, Waarde; 12 M. Hengsdijk, Kapelle; 13 gebr Smal- legange, Schore: 14 P. A. Kakebeeke, Kruiningen: 15 F. P. A. Goossens, Os- sendrecht; 16 A. H. Eijke, Hansweert; 17 H. J. van Koeveringe, Kruingen; 18 P. de Ron, Steenbergen; 19 S. van de Weele, Kruiningen; 20 J. Traets, Woensdrecht; 21 C. Zagers, Bergen op Zoom; 22 C. Goedegebure, 's-Heer- Arendskerke; 23 W. Krijnsen, Waarde; 24 L. van Belzen, Arnemuiden; 25 P. Hengsdijk, Biezelinge; 26 C. Huijgens, Steenbergen: 27 H. Roeland. Rilland- Bath; 28" W. Krijnsen, Waarde; 29. H. W. W. Streek, 's-Heer-Arendskerke; 30 H. Blok, Waarde; 31 J. Tracts, Woens drecht en 31 C. P. van Oosten, Krab bendijke. J. de Groot 25 jaar bij politie KOEWACHT Wachtmeester J. de Groot is in de feestzaal ,De Anjer' te Koewacht, in verband met zijn zilveren jubileum als politieman maandagmor-j gen gehuldigd. De jubilaris werd als Collecte Oorlogsgraven- comité De collecte van het Nederlands ooriogs- gravencomité bracht in Wolphaartsdijk 109,02 op. KAPELLE Discussie-avond jeugdsociëteit De jeugdsociëteit ,De Canus' te Kapelle heeft voor woensdagavond in liet ge meenschapshuis ,De Vroone' een open bare jongeren-discussiebijeenkomst be legd. Daarvoor zijn uitgenodigd alle lijstaanvoerders voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De bijeen komst begint om acht uur. Vooraf zal er een algemene vergadering van de jeugdsociëteit plaatsvinden. V oorlichtingsavond stemmachines KAPELLE Voor de op woensdag november te bonden gemeenteraadsver-, kiezingen, die plaatsvinden in het kader van de gemeentelijke herindeling van Zuid-Beveland, zal in Kapelle gebruik worden gemaakt van stemmachines. Om de Mezers met deze nieuwe vorm van stemmen enigszins vertrouwd te ma ken. zal het gemeentebestuur donder dagavond 20 november van half acht tot tien uur in het gemeenschapshuis ,De Vroone' iiderover voorlichting geven. Tijdens deze voorlichtingsbijeenkomst zal een ieder kunnen proefstemmen en zal er ruimschoots gelegenheid .zijn vragen te stellen. VEEMARKT ROTTRDA :i'.rurxJe.-en p kg: extra kw 501—520. Ic 405—455. 2c- kw. 355—3», 3c kw. 239— varicens: !c- kw. 276-278. 2c kw 273-276. w. 270—273: stieren p kg 4 koeien p. st. 320—340: alachtK —230; »waro varkorw p st 235- Slocbtrundcxen aanvoer groot, handel rede lijk, prijzen onveranderd. Varkens aanvoer ruimer, handel vlot. ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. VEILING ROTTERDAM. Andijvie 20—35: bloemkool st i 10— IX. 3 rt 79—118: rode kool 22—31: groene kool 16—28; bocrekoo) 17—29; grote pwu 19-21; pre! 32— 42: selderij 8-12; peterselie 5—9: vla 3—20; spruiten la 57—74, lb 56. !c 27. td 76—87. uien 13—43: witlof ia "43163. 2a 112—138. 2b 'A— 316: tomaten la 630—645. i'o 565. lc 510; Black Alicante 180—290. COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING .WALCHEREN' G.A. - MIDDELBURG 17 november Tomaten all 270-654, bil 312, cll 260-3:2, cell 276-436. Cox 75.80 69. 70.75 58-64, 65.70 4"-45. 60-65 23-.». 55.60 35-19, Gouörejnetto 35 27-33. 30.85 27-28. 75.80 23-31. 70.75 20-21, 65.70 18-23. Ild 15-16. III grof 13, Lobo 85 22, 80.85 22. 75.80 22. 70,75 20, 65.70 17. itban 60.30 15. 65.70 17. 60.70 10, Golden Delicious 75.80 23-24. 70.73 7-2". 63.70 15. 60.70 :5, III grof '.5. Spencer 75 39. 70.75 37, 65.70 29, Gieser Wildeman 60.80 1. 60.05 83-105. 50.60 62-66. 50.55 54-82. St. Rémy 65.70 52-56. Ild 51. Zoete Ermgaard 85.70 83-38. 60.65 31-85, 55f/i 54-70, lid 37-49. ill iijn 28. Corntcsje de Paris 70.75 24. 65.70 20-24. 60.65 22, 60.70 13-20. 55.80 9-11. aardappelen Koopman bi. grote 3i. driel 16. bintje grote 21. drlel 15. Groenten: glassla 9-2:. andijvie ".2-2o. spina zie 6I-GS. witlof a 136-145. witlof b ::4-:32, afw. 67-95, stek 33-84. waspeen 22-44, breefe- peen 13-36. wijnpeen 14-23. kroten :o. rode- kool 14-30, sav. kool 8-31. wittekoo! ::-I8. boerenkool 11-17. pre: 35-30. u:en >3-34, veld sla 25-78. blauwkoprapen :0-:7. komkommers 51.61 32, 41.31 47. stek per kg 15-30. bloemkool 4 per kust 97-120. 6 per kist 78-112, 8 per kist 53-86, 10 per kl=: 33-50. 12 per kist 23. spruiten ongesrh. a 54-79. b 37-33. d 45. sr.i.se:Jerij per kg 40-52. per kLtje 59. peterselie 41-163, knolselderij per stuk 12-38. VEILING TERNEUZEN 37 november Per stuk: sla I 9-32. bloem kool all 73. bil 53-73. cll 39. afw. 58: per bos: selderij 14-29. peterselie 7-17, knolselderij 21: per kg: andijvie 16-25. boerenkool 30-23. breekpec-n '.S-20, kroten 13-15. prei 46-56. sav. kool 22-36, rodekoo! 9-37. spruiten 60-67, uien 35-43. wittekool 29. witlof all 101-121, b 911-113, bil 105-122. afw. 32-74. VEILING BERGEN OP ZOOM n-ember Aardappelen 25-37, andijvie 19-41, bloemkool 29-126. kroten 22-33, rodekool 14-29. wittekoo] 16. sav. kool 9-25. bospeen 59. waepeen 32-41. breekpeen 6-:2. prei 15-34. knolselder st. 10-33. idem kg TT, sia 30-23, spinazie 24-32, spruiten 25-132, peterselie 100- 140, uien 32-42, witlof 37-164, boerenkool 35-21, GoJden Delicious 35-33. Jonathan 30. Cox Or. eerste toegesproken door burgemeester G. C. E. M. Dierick, die er op wees dat de heer De Groot behalve 3ls politie man ook zeer actief was in het vereni gingsleven, met name in de hengelsport. Verder werd de jubilaris toegesproken door groepscommandant adjudant De Jong, namens de groep Axel. De heer De Jong gaf een kort historisch over zicht van de loopbaan van de heer De Groot, die na de bevrijding te Biervliet is begonnen als politieman en in 1960 te Koewacht werd gestationeerd. Vei-volgens sprak adjudant Eekman uit Tholen, als voorzitter van de algemene politiebond waarderende woorden. De politiecommissaris van Stekene f Bel gië) de heer Van de Velde prees de goe de samenwerking tussen Belgische en Nederlandse politie. Er werden talrijke geschenken aangeboden, waaronder na tuurlijk de gebruikelijke enveloppe met inhoud en vele bloemen. Na zijn huldi ging sprak de jubilaris zelf, mede na mens zijn familie woorden van dank. 's-Middags kwamen velen naar de alge mene receptie, om de jubilerende poli tieman geluk te wensen. ZIEKENFONDS Z.-VLAANDEREN VERGADERDE Het algemeen ziekenfonds Zeeuwsch- Vlaanderen hield in hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg de jaarlijkse verzekerden- vergadering. De heer D. Geuze uit Oost burg, die deze vergadering voorzat, zei in zijn welkomstwoord tot zijn sp»jt te moeten constateren dat een geringe op komst van slechts 6 leden in verhou ding tot de ruim 40.000 ingeschreven leden van het bestuur een jaarlijks te rugkerende teleurstelling betekent. Van achter de bestuurstafel kon men zich dan ook moeilijk indenken waarom zo weinig verzekerden de gelegenheid aan grijpen om de gang van zaken bij het ziekenfonds te vernemen. Bij de vei-kiezing van verzekerden-ver tegenwoordigers. gaf de voorzitter een uitleg over de opbouw en samenstelling van een bestuur bij het ziekenfonds wezen. De 3 aftredenden, te weten de heren J. Ph. Biomme uit Groede, J. van Cadsand uit IJzendijke en J. D. Haak uit Oostburg werden met alge mene stemmen herkozen. De directeur, de heer J. Kruysse, uit Terneuzen gaf een overzicht over de resultaten in 1968. Op een vlotte en deskundige wijze gaf deze een resumé over enkele belangrij ke onderdelen van de financiële resul taten over 1968. Het aantal verzeker den was ten opzichte van 1967 weer iets gestegen. Verder besprak hij het ad- ziekenfondsraad, om met INDUSTRIEVEILING BERGEN OP ZOOM 7 november Sla aanvoer 3.000 stuks 17-20 kg. 36,80-39,30 20 kg. 11.0. 23.83; pref aanvoer 5 ton 23.30: knolselder I aanvoer 6 ton 48.30, idem II a GROENTE- EN FRUITVEILING ZWIJNDRECHT 7 november Andijvie 25-45, spinazie 330- 335, rodekool 30-33, gelekool 9-24. spitskool 34-40. groenekool 9-21. Chin, kool 10-13, witte- kool 24-26. boerenkool 12-24. winterpeen 35- .9, pre: 30-45. uien 30-40, veldsla 80-140. wit lof al 3-37-157, all 232-348, bil 77-330, spruiten 53-67. b 54-62, c 28-33. d 53-72 per kg; knol selderij 15-35, bloemkool 69-133. sla al glas .8-3:. cl 10-20. komkommers .50 92. .40 82. ,35 62. .30 42 per stuk; tomaten a 3,75-9,00. b 8.30- c 7.20-7.30. cc 3,30-3.35 per bak; selderij peterselie 11-17 per bos. Cox's Orange P. 15-45, Golden Delicious 35- 26, Jonathan 31-20. Goudreinette 23-25 per kg, AARDAPPELTERMIJN,MARKT 17 november Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts: laten r.ov. 25.00. bieden slot 24.50. febr. slot 30: maart slot 32, april laten 35.00. bieden 34.60. slot 34.80. Stemming nov., febr., maart kalm, april nau welijks prijshoudend. Openstaande posities 13 nov. 8. febr. 10, maart 5. april 34.62; idem nov. 8. febr. 10. maart 5. april 3453. 35.10. 5 x 35.20. 20 x 35.10. 10 x 35.00, 10 X 34.80. 7 x 34.70, 1 x 34.80. Dagomzet april 63. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 4669 kg 40-2,36. schar 97 kg. bot 87 kg, kabeljauw 287 kg. wijting 30 kg. schol 123 kg. tong 2 kg en ongesorteerde vis 128 kg. lemm HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst opende, zaterdag morgen in het stadhuis van Hulst een tentoonstelling \un werkstukken, ge maakt door Hulster bejaarden. De ex positie die ondermeer handwerk-ma- terïaal, schilder- en timmerwerk en scheepsmodellen omvat duurt nog mgang van 1 januari 1970 de loongrenstot en met donderdag. De officiële ope- van 13.S00 op te trekken tol 16.000. Ining werd bijgewoond door onder an- Hij merkte hierbij op dat nog afge-| deren deken Anth. Koopmans van Hulst, wacht moet worden of dit doorgang zalde wethouders van Huist en bestuurs- kunnen vinden, omdat de minister hier-1 leden van de diocesane bond. over het advies van de SER heeft ge- Namens de bond van bejaarden, die de vraagd. Een jaarlijks terugkerend feit expositie organiseert, sDrak de heer C. noemde de lieer Kruysse de stijging vanvan der Walle. Hij constateerde dat de uitgaven, welk beeld zich ook inhet werk van goede kwaliteit :s en 1969 zal voortzetten. Naar aanleiding1 dankte zijn vrouw, die de bejaarden van een vraag gaf hij een uitvoerige heeft geïnstrueerd. Het speet de heer uitleg over de gang van zaken ten aan-1 Van der Walle dat in Huist de accom- zien van de premievaststelhng, waarbij modatïe voor deze bejaarden-actlvitei- oyerleg plaats vindt met de overige] ten te wensen overlaat, ziekenfondsen die in de zogenaamde Burgemeester Molthoff haakte hierop pool Zeeland meedoen. 'eelgenoten in deze ,pool' zijn de zie kenfondsen in Dordrecht. Goes. Middel burg. Terneuzen, Sliedrecht. Vlissmgen, Zierikzee en Zwijndrecht. In alle ver zekeringsgroepen was het aantal ver zekerden van 1967 naar 1968 gestegen. Het aantal wettelijk verzekerden was in 1968 32278 (31663), b:j de vrijwil lige verzekering was dit 7405 (7314) en bij de aanvullende verzekering 38973 (38.195). Tot slot zei voorzitter Geuze dat het bestuur steeds blijft pogen om het verzekeringspakket zo ruim moge lijk te stellen, maar anderzijds ook ge tracht wordt de premies zo laag moge lijk te houden. Burgemeester Molthoff haakte hierop in, door te stellen dat de bejaarden straks volop kunnen profiteren van het nieuwe sociaal-cultureel centrum van Hulst. De burgemeester had overigens erg veel waardering voor de expositie. De verhoging van de aow tot 80 pro^ cent van het minimum loon en 6 pro cent vakantietoeslag waren de wensen die de heer De Jaeger van de diocesane bond, afdeling Breda, naar voren bracht. De heer Th. van Rooij van de stichting bejaardenwerk in Hulst sprak de wens uit. dat er in deze plaats nu op korte termijn begonnen kan worden met het .open bejaardemverk'. De expositie is geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 21