Beleid gericht op groei Scheldebekken' Staten van Brabant hebben kritiek op het Delta-beleid ,Artikel-4-lijn' uitgewerkt Gaslekken doodden dit jaar in Vlissingen 90 bomen... Minister bij begrotingsdebat ruimtelijke ordening Nota'i Huber, Somers, Van Suylekom en Pijl Hogeweg kandidaten Te duur GEEN INDUSTRIËLE UITSTULPING OP ZUWWJANDSE EILANDEN Han van de Sande EEN VERKOOPSTER Zeeuwse bakkers: prijzen omhoog of anders protest ALMANAK PZC-LEZER IN QUIZ MET MIES BOUWMAN VREEMD GELD B EN W VLISSINGEN: IN PERIODE 5-7 JAAR 293 KROTTEN SLOPEN GEDUPEERDE FRUITTELERS GAAN DOOR MET BRIEFKAARTENACTIE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 NOVEMBER 1969 minister wil Rotterdam wel in staat stellen om de Rijn poorthaven aan de noordoever van de Waterweg aan te leg gen en de Maasvlakte beperkt uit te breiden. Maar hij wil uit ruimteschep pende overwegingen niet zover gaan om bestaande industrieën te premiëren voor verhuizing naar andere gebieden in het land. .Dat wordt te duur en het effect beperkt', aldus ir Schut. Op rijksniveau wordt er op het ogen blik nog hard gestudeerd op de haven ontwikkeling in Nederland. Het centraal planbureau en de rijksplanologische dienst werken daarin samen. Vorig jaar juni is met de studies gestart. Men is daarmee nu halverwege, kondigde de De gedachten over de verdere haven ontwikkeling in het Waterweggebied van de minister 6temmen in grote lij nen overeen met wat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland en het dage lijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond over het selectieve ultgifte- beleid van industriegronden in nota's van hun kant hebben gelegd. Kennelijk daarop doelend noemde de bewindsman deze nota's voor de verdere oordeels vorming .zeer interessant'. ,Ik wacht overigens met belangstel ling op een beleidsnota van b en w van Rotterdam over de regenboog serie van rapporten', zei hij nog, daarbij het gemeentebestuur van Rotterdam aansporend met een sa- DEN HAAG (ANP) Het tweede kamerlid drs E. van Thïjn (pvda) heeft de minister van binnenlandse zaken ge vraagd of de heren mr F. C. A. Huber burgemeester van Goes, mr M. Somers, burgemeester van Hoedekenskerke. H. G. van Suylekom, burgemeester van Kapelle en mr C. Pijl Hogeweg, burge meester van Yerseke tot de kandidaten voor het burgemeesterschap van de Zuid- bevelandse gemeenten Goes, Borssele, Kapelle en Reimerswaal behoren. Indien dit zo is zouden de nieuw te kiezen gemeenteraden, in het kader de inspraakprocedure, in de gelegenheid moeten worden gesteld een oordeel over hen te geven, nu hun namen toch be kend zjjn geworden. menvatlende visie te komen omtrent .blauwe, oranje en gele boekje' uit de Maasstad over de toekomstige havenontwikkeling. (Van één onzer redacteuren) DEN HAAG Als liet aan minister Schut van ruimtelijke ordening ligt kan Rotterdam zijn plannen voor zeehavens op Voorne-Putten en in de Hoeksche Waard (het onbekende ,plan 2000+') wel opber gen. Hij heeft dit- gistermiddag in de tweede kamer bij de behandeling van zijn begroting 1970 nog eens duidelijk herhaald: .Voor Zuidwest-Ne derland is het regeringsbeleid vooral gericht op versterkte groei van het Scheldebekken. Daar liggen nog enkele duizenden hectares in- dustriegrond planologisch gereserveerd'. Zoals hij al eerder op andere plaat sen had gedaan heeft de bewindsman in de kanier onomwonden laten blijken dat er met, hem niet valt te marchan deren over een sterke industriële uit stulping van het Rotterdamse havenge bied in de richting van de Zuidholland se eilanden. Letterlijk zei hij dit: ,Het streekplan voor Voorne-Putten moet worden gehandhaafd: dit betekent geen omvangrijke industriële ontwikkeling. Door de Hoeksche Waard geen zeevaart kanaal met een ontwikkeling voor zee- havenindustrie'. En daarmee gaf hij een afdoend ant woord op opmerkingen van de socialist H. Wierenga begin deze week ,d:e een zo grote aandacht voor de Rotterdamse plannen tot uitbreiding van het haven en industriegebied had gesignaleerd, dat het Scheldebekken gewoon wordt ver geten. De PvdA-woordvoerder had toen zelfs al gewezen op .aanzetjes' tot een beleidsombuiging in de richting van in dustrievestiging in de Hoeksche Waard. Zijn fractie is het daarmee niet eens. Minister Schut kon de heer Wierenga dus geruststellen. Hij stelde namelijk vast dat in het Waterweggebied nog wel een zekere expansie mogelijk is, maar dat deze kritisch moet worden be zien om een goed leef- en woonklimaat te verzekeren. Concreet zei hij dat de gerantsoeneerde uitbreidingsmogelijkhe den in het Nieuwe Waterweggebied moe ten worden gereserveerd voor op- en overslag, voor vestigingen die ligging aan diep vaarwater vereisen en vestigin gen. die absoluut gebonden zijn aan Botlek-Europoort. minister de kamer aan. Het gaat er daarbij om te onderkennen hoe de in vesteringen in de havengebieden kun nen worden opgevangen zonder een ster ke besnoeiing elders in het land. De stu dies, zo legde de minister uit gaan uit van de volgende overwegingen. Een nationaal economische be nadering: wat is de relatieve bete kenis van de zeehavenontwikkeling voor onze economie? In welke mate stelt de werkgelegenheidssituatie in het Nieuwe Waterweggebied gren zen aan de mogelijkheden Een nationaal planologische be nadering: welke expansie is aan vaardbaar zonder te grote bezwa ren voor woonmilieu, en recreatie milieuhygiëne, spreiding enz. (In dit verband wordt ook gedacht aan het Voornes duin, middengebied delta, Reimerswaal, West-Brabant enz.). Een financiële benadering: de kosten voor de infrastructuur wor den alleen al geraamd op enige mil jarden: hoe dit op te vangen zonder te sterke drainering van inves teringsmogelijkheden elders in het land. Tenslotte zegde de minister nog toe dat geen ingrijpende maatregelen zul len worden genomen die afwijken van de tweede nota voor ruimtelijke orde ning in Nederland zonder voorafgaand overleg met de tweede kamer. ,Hoe de gedachtenwisseling met de kamer zal worden bevorderd valt nu nog niet te overzien', zo besloot de minister zijn antwoord over de beschouwingen in de kamer over de ruimtelijke ordenings- preblematiek in het Zuidwesten van het land. (ADVERTENTIE) vraagt voor zijn boutique fLA PERRUQUE' in. leeftijd 18 jaar. j die ervaring hebben in het kappersvak genieten de voor- SOLLICITATIES aan ,Han Coiffures', van 5-6 uur n.m., Singel 1-3, Vlissingen. vrij- GOES .Als er in de ministerraad dag geen lieslnit worden genomen, door de bakkers recht wordt gedaan, dan is de tijd gekomen om in Don Ilaag te gaan protesteren'. Die opmerking van de heer S. W. Iluizinga uit Tweilo. de voorzitter van de christelijke bond van bakkerspatroons werd donderdagmiddag tijdens een bijeenkomst, van de federatie van bakkprspatroons-organisalies Zee land in de schouwburg Juliana' in Gons niet instemming ontvangen. De lieer Ilui zinga maakte, duidelijk, dat de accoun tantsdienst van liet ministerie van eco nomische zaken lipcl't aangetoond, dat om het rcntabiliteitstekort in de. bakke rij op te vangen do broodprijzen omhoog' moeten. Voorzitter J. de Jonge van de federatie uitte in zijn openingswoord kritiek op het regeringsbeleid. Hij meende, dat de staatssecretaris van economische zaken de bakkerij niet voldoende aan de trek ken laat komen. Overigens meende de heer De Jonge, dat de bakkerij in Zee land nu nog wel gezon is, maar hij stele narukkelijk, at e prijzen met 3 tot 4 cent per brood omhoog moeten. De heer C. Koppert uit Utrecht, de voor zitter van de Nederlandse bakkersbond stelde in een korte toespraak, dat de .doorsnee bakker 3000,- te weinig per jaar beurt', onder meer doordat loons verhogingen niet in de prijzen kunnen worden doorberekend. Na de vergadering werden enkele films vertoond voor de bakkers, die zich via de drie Zeeuwse organisaties in de fe deratie hebben verenigd. Examens leeuwse (Van een correspondent) DEN BOSCH Tijdens de begrotings debatten van de provinciale staten van Noord-Brabant spitste zich donderdag de kritiek in het bijzonder toe op het beleid van gs en anderen in delta-aan gelegenheden. Commissaris Kortmann deelde er alleen over mee dat het rap port van de commissie-Verburg nog vertrouwelijk is, zodat er momenteel nog niets over valt te zeggen. Verder gaf hij een opsomming van de instellin gen, die zich allemaal met de inrich ting van de delta bezighouden. Het was vooral de KVP-er Maeyer, die op dit punt uit zijn slof schoot. Voort gaand op het beeld van de padvinderij zei hij, dat het spoorzoeken in de delta een bijna lachwekkend beeld oplevert. ,U hebt-, zei hij tegen commissaris Kort mann', in uw opsomming nog vergeten alle nieuwe oplossingen te vermelden, die in vele vergaderingen zijn geloosd' Hij bleek het volkomen oneens te zijn met het standpunt dat de WD-er Van Riel dinsdag in Middelburg verkondig de: ,De delta is een nationale zaak'. ,De delta is een internationale zaak', aldus mr Maeyer. ,Het Beneluxverdrag heeft modernisering van het havenbeleid voor. Wijs de betrokken ministers daar maar weer eens op'. Hij vond de gang van zaken rondom de zuidelijke delta een voorbeeld van zo slecht mogelijke kruidenierspoli tiek: ,De wanprestaties van alle be trokkenen, ook van ons, zijn zo evi dent dat we ons diep moeten scha men tegenover de bewoners van dat gebied', besloot hij. Naar aanleiding van de opmerking van commissaris Kortmann, dat Noord- Brabant niet in de internationale zee havencommissie zit, vroeg drs Van der Werff wat het college precies be oogt ten opzichte van die commissie. De heer Teijssen wilde nadere bijzonderhe den in de vorm van een brief. Mevrouw Van Veenendaal tekende aan, dat het belang van de delta dreigt te verzan den in studies, rapporten en geheimzin nigheid. Ook over de gang van zaken met betrekking tot Reimerswaal toon den niet alle statenleden zich erg ge lukkig. Gedeputeerde Coppes wees op de vertraging, die was ontstaan toen Zeeland boos was om de vestiging van Shell bij Moerdijk. Maar het overleg i: nu weer op gang gekomen. De gedepu teerde herinnerde er tevens aan. dat van de kant van de regering vorig jaar geen urgentie was toegekend aan de bestuur lijke aspecten. Desalniettemin werkt het provinciaal bestuur van Noord-Bra bant verder aan éen studiecommissie, waaraan alleen nog een man van rijks waterstaat moet worden toegevoegd. Het wachten is op toestemming van de minister. ,Maar er is tot op heden niets gebeurd' riep de heer Teyssen uit, ,zo komen we geen stap verder*. Hij vroeg hoe spoedig er een uitspraak te verwachten is over een publiekrechterlijk lichaam. .Komt Riemerswaal in 1980 wel tot uitvoe ring? Denkt u ook aan de consequenties het structuurplan voor de regio Bergen op Zoom? En welke taken heb ben de bilaterale Zeenws-Brabantse commissies eigenlijk Eerste paal voor serviceflat in Griffioen II MIDDELBURG Maandag 17 novem ber 's middags om twee uur zal wet houder W. Baars de eerste paal slaan voor een serviceflat, aan de Henri Du- nantlaan in het plan Griffioen II. De flat die wordt gebouwd door de NV Projectbouw Nederland, zal behalve een aantal wooneenheden ook een centrale keuken, een recreatiezaal enz. bevatten. Mist Zeeland, mist en gestremde veren, we weten er alles van. Maar wat een dame uit Terneuzen ons schrijft t-s toch weer geheel nieuw. Het is een herinnering aan de vorige herfst toen ze met tien mannen de nacht heeft moeten doorbrengen in het roefje van de veerboot, die de dienst Hoede- kenskerke-Terneuzen onderhoudt. De boot was nog wél aangekomen in Hoedekenskerke, maar kon de laatste reis naar Terneuzen on mogelijk meer maken. En daar zaten ze: tien mannen met hun gesprekken over voetbal en au to's en een vrouw, die zo nu en dan vol vriendelijkheid in de con versatie werd betrokken, maar in de beschouwingen over A)ax en Feijenoord nauwelijks partij kon geven. Ze kreeg er alleen maar meer slaap van. Tenslotte raak ten ook de mannen uitgepraat. Een voor een za.kten ze onder uit, om reutelend en knikkebol lend de morgen af te wachten. De vrouw heeft geen oog dicht gedaan. Het gesnurk in hel roef je overstemde zelfs de sombere klank van een misthoorn ver weg op de Schelde. JEn'bekent ze tenslotte, .ik was bovendien veel te bang dat ik zelf zou snurken/ De mannen hadden toch heus v:el een oogje dichtgedaan. ,Le week-end' schokte publiek in Terneuzen TERNEUZEN. De gruwelijke scènes in de nieuwste film ,Le Weeli-End' van Jean-Luc Godard, die de filmliga Ter neuzen donderdagavond in het Luxor- theater voor haar leden vertoonde, ga ven voor enkele tientallen mensen aan leiding om de zaal vroegtijdig te ver laten. Het onderwerp van de film is .De mo derne mens en zijn weekend'. Men er vaart de collectieve hysterie die uit breekt als op vrijdagavond ln Parijs het weekend begint. Het is een persoonlijke visie van de regisseur op het weekend- gebeuren. waarbij de toeschouwer zelf uit moet maken in hoeverre hjj hierbij betrokken is. Een film dus over de mens, fel provocerend, vol afschuw en met on- geloofelfjk gruwelijke elementen. Te vens een film die buiten het gewone kader valt met een bijzondere inhoud. Over reacties had de filmliga niet te klagen. Dat de film een inhoud had, die door ieder op een ander manier werd geïnterpreteerd, was duidelijk toen na af loop de uiteenlopende meningen werden uitgewisseld. Enkele opmerkingen: ,Een ontzettend slechte film, dat dat in deze tijd nog mogelijk isdegenererend'. En een andere toeschouwer merkte tref fend op: .Het was in ieder geval een film... dat kan je wel zeggen...' Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor civiel ingénieur de heer M. Meulenberg, voorheen te Middelburg. Man gedood door kantelende tank ZODWOLDE (ANP) Donderdag morgen is bij liet demonstreren van noodtanks op het terrein van de Gas unie in Zuidwohle (Dr.) een ongeluk gebeurd, waarbij de 22-jarige monteur R. Smits uit Hoogezand om het leven lnvam. Op nog onverklaarbare wijze is een van de tanks gekanteld en bovenop de monteur terechtgekomen. De mai was op slag dood. MIDDELBURG Onderwijzer H L. Brasser van de Stromenwijk- school in Middelburg komt vol gende week zaterdag bij Mies Bouwman op de beeldbuis. Hij is een van de acht kandidaten in de quiz ,Eén van de acht'. Het worat een quiz in diverse ronden. De heer Brasser heeft eerst een soort toelatingsexamen moeten doen, voordat hij uiterlijk het be richt kreeg dat hij voor de quiz was ingeschreven. Aan de voor selectie deden ongeveer honderd personen mee. De acht deelne mers zijn allen lezer van een be paalde krant. De heer Brasser heeft zich opgegeven als PZC- lezer. Het is, zo vernamen we van de voorbereiders van het Vara- programma, de bedoeling dat er onder meer vragen zullen worden gesteld uit de krantequiz. Het wordt een quiz, die andei's dan anders is. Geen keiharde vragen quiz en ook geen quiz, waann men zal moeten hollen en vlie gen over balken moet lopen en met balonnen op en neer moet rennen'. Aldus de toelichting van de regisseur. De quiz, die vol gende week zaterdag in het Kur- haus in Scheveningen start krijgt een dominerende plaats in een programma van anderhalf uur, dat zal worden opgevuld met amuse ment. En met de presentatie van de Vara-quiz verschijnt Mies Bouwman na een geruime tijd van afwezigheid weer regel matig op het televisiescherm. De heer Brasser .mijn leeftijd hoeft er niet bij en die foto mag u «omen maken als ik gewon nen heb' heeft zijn aandacht niet bijzonder verscherpt wat het lezen van de krant betreft. ,Die hou ik altijd goed bij', zegt hij. (ADVERTENTIE) OOK OP ZATERDAG Cheques - goud - reisverzekering i N OfJ fiJRièTX P Sr 1N Oy£ï?££HK<JMf.7i ftfftUtMPUAH Kin-ZZZUNÓ II lil Sttmm Am.A uo L'jn (NO.ttiTJvl6-TC?J?Kltt Buirr-M Ofl A&T.4 UO 8 W-».0. L'jfi MIDDELBLKG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben bij de uitwerking lan de ,artikel-4-lijn' in liet streekplan Midden-Zeeland aan twee gebieden een industriële bestem ming gegeven. Zoals bekend hebben in het streekplan twee vooral agra rische gebieden, die aansluiten on der industrieterreinen in het Zuid- Sloegebied een bijzondere aanduiding gekregen, waardoor een industriële bestemming zonder streokplainv'u'zi- ging mogelijk wordt. Het gaat zo zeggen gs in dc toelichting b\j de uitwerking van de artïkeI-4-lijn om een tweetal gebieden, één van 326 hectare tussen Nieuw- en Sint- Joosland en Nieuwdorp en één van 560 hectrae ten oosten van Borsse le. Het college verwijst naar de be voegdheid. die het in dit opzicht heeft gekregen bij de vaststelling van het streekplan Midden-Zeeland in de statenvergadering van juni 1968 en naai" de discussies over deze zaak in de statenvergadering van oktober 1969. ,Om een slagvaardig uitgiftebeleid van industrie- en lia- venvènterreinen mogelijk te maken, blijkt het thans noodzakelijk tot deze uitwerking over te gaan', aldus gs. Voorts hebben gs aan een drietal kleinere gebieden buiten de a.rtikel- 4-lijn eveneens een industriële be stemming gegeven, ,ter afronding en ter verlegging van terreinen met een gunstige oppervlakte en in over eenstemming met het in het streek plan bepaalde', zoals het college toe- Krotopruimingsnota Netto-kosten geraamd op 727.000 gulden VLISSINGEN Burgemeester en wet houders van Vlissingen willen de 293 in deze gemeente voorkomende krotten in een periode van vijf tot zeven jaar la ten slopen. Uil blijkt uit de krotop ruimingsnota, die het college aan de ge meenteraad heeft aangeboden. Bij de genoemde 293 krotten zijn niet gerekend de krotten, die voorkomen in de eerste fase van het saneringsplan. B en w delen de krotten in in drie ca tegorieën: 80 woningen in het zogehe ten Tuindorp te Souburg, 36 maycrete- woningen in plan-West en 177 andere krotwoningen. Volgens de nota is de gang van zaken mét'betrekking"tót de eerste twee groepèn woningen in zover re eenvoudig, dat ze alle bij elkaar lig gen en eenzelfde eigenaresse hebben. Bovendien zullen op de plaatsen waar deze woningen staan te zijner tijd nieu we bouwplannen worden ontwikkeld. De 177 .overige krotwoningen staan over de gehele gemeente verspreid. Binnenkort wil het college een en quête instellen onder de bewoners van dez-e krotten om een inzicht te krijgen in de problemen, die zich nog zullen voordoen. Hierbij wordt opge merkt, dat het in vele gevallen zal gaan om minder draagkrachtigen. Om voortdurend over de nodige gege vens te kunnen beschikken zal de direc teur van gemeentewerken een krotten- cartotheek opzetten. De financiële con sequenties van de krotopruiming kun nen slechts in grote lijnen worden be naderd. Bij de uitwerking hiervan heeft het college zich beperkt tot de 177 .overige' krotten. Gegevens bij deze uit werking waren: ƒ2000 rijkstegemoetko ming in de verwervingskosten per krot; de verwervingskosten bedragen gemid deld 8000. terwijl de sloopkosten ge middeld 1500 zullen bedragen. De to tale verweivingskosten worden geraamd op f 1.416.000 en de sloopkosten op f265.500 (totaal ƒ1.681.500). De rijks bijdrage in de verwervingskosten wordt geschat op ƒ351.000 en de grondop- brengst op ƒ600.000 (totaal ƒ954.000). De netto-kosten voor de gemeente wor den aldus geraamd op 727.000. Gerekend over een periode van zes jaai (zonder rente-factor) betekent dat een jaarlijkse investering van ongeveer 122.000. Uitgaande van een afschrij vingstermijn van 25 jaar en een rente percentage van 8 per jaar betekent dit een budgettaire belasting van ongeveer f 11.430 per jaar, dat na zes jaar ver hoogd zal zijn tot rond 68.580 per jaar. kantoren sinds 1827 DE GRENSWISSELKANTOREN NV VLISSINGEN HANSWEERT TERNEUZEN SLUIS SAS VAN GENT Hal StatioD N.S. Siuisplateau Herengracht 5 Douanepost Douanepost Telefoon 01184-4295 Telefoon 01130-1397 Telefoon 01150-4U51 Telefoon 01178- 334 Telefoon 01158-1210 Zeesluis Zeebrugge voor schepen tot 125.000 ton BRUSSEL (ANP) De Belgische mi nister van openbare werken, Do Saegcr, heeft bepaald dat een nieuwe zeesluis die te Zccbruggo wordt gebouwd, groot genoeg zal moeten zijn om schepen van 125.000 ton toe te laten. De burgemees ter van Brugge, Vandamme, beeft dit bekendgemaakt op een persconferentie. Voor de bouw van de sluis en infra structuur voor een nieuwe industrie zone bij Zeebrugge is in een zesjaren plan voorzien, evenals voor bevaarbaar- making van liet kanaal BruggeGent voor binnenschepen tot 2000 ton en d- aanleg van een autoweg Zeebrugge- BruggeKortrljk. Voor de periode v; zes jaar worden hiervoor uitgaven vt in totaal elf miljard frank (circa 81 miljoen gulden) voorzien. VLISSINGEN Het aantal Vlissingse .straat bomen' dat als gevolg van lekken in aardgas leidingen is gestorven, is dit jaar .betekenend toegenomen'. B en w laten dat de raad weten en het college geeft daarbij deze cijfers: vorig jaar zijn 31 bomen doodgegaan, dit jaar zijn het er al negentig stuks. De totale schade raamt het Vlissings college op ruim 15.500. Zó beschrijft het college ae situatie: ,Bij deze bomen neeft de ZEGAM gaslekken waargenomen, naar aan leiding waarvan vele oude hoofdleidingen vernieuwd zijn en zullen worden. De gassen voornamelijk koolioxide en methaangas verdrijven de zuurstof uit de bodem, waardoor een gezonde groei afgeremd wordt en ln vele gevallen de dood van de desbetreffende begroeiing wordt veroorzaakt' Een en ander betekent een grote schade voor het aan zien van de straat: in bepaalde straten zijn veel bomen gerooid, die pas na drie of vier jaar herplant kunnen worden, zegt het college de raad. In de afgelopen twee jaar heeft het rooien van bomen f 4500 gekost, terwijl de kosten van toekomstige aanplant met bomen en boompalen op 11.000 worden geraamd. Over de schade nebben b en w een actie tot vergoeding bij dc ZEGAM ingesteld. De raad wordt nu voorgesteld 2300 te voteren voor een apparaat, waarmee tijdig een gaslek in de bodem en in gebouwen kan worden opgespoord: daardoor kun nen hoge kosten en kan tevens het geveer in gebou wen in de toekomst vermeden worden, aldus b en w. Op een vraag van de heer C. Verheul (pvda) in de septem- ber-vergadering van de raad laten b en vv nog weten, dat het herplanten van bomen in onder meer de Scheldestraat pas zal kunnen gebeuren als het van de diverse lekken afkomstige aardgas uit dc grond verdwe nen is. Het college wil in de Scheldestraat voorlopig met bloembakken .aankleden'. Dat zal volgend jaar gebeu- licht. Het gaat om gebieden van west naar oost 41, 61 en 48 hec tare. Dan wijzen gs er in de toelichting nog op. dat het noodzakelijk zal zijn een nieuwe industrie-ontsluitings- weg aan te leggen. In afwijking van het streekplan is het tracé van die weg binnen de artilcel-4-lijn aangege ven: ,De vorm van de industrieter reinen rondom de haven Vlissingen- Oost wordt voornamelijk door liet tracé van de nieuwe industrie-ontslui- tingsweg bepaald', aldus het college dat er nog op wijst, dat de aangege ven begrenzingen in overeenstem- ming met het karakter van het streekplan als globale begrenzingen moeten worden beschouwd. Wei zal de nieuwe weg in het noorden defi nitieve grens worden, zo werd des gevraagd nog meegedeeld. Gs heb ben de uitwerking van de artikel-4- lijn op 4 november vastgesteld. De ze tekening geeft een indruk van één en ander. Gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen zonder stroom TERNEUZEN In een gedeelle van Zeeuwsch-Vlaanderen is gisteravond even na elf uur de stroom uitgevallen. Over welk gebied de storing zich uit strekte, was gisteravond laat nog niet bekend. Ook de oorzaak van de storms was bij de schakelwaeht van de centrale Zeeland nog onbekend. Geheel Terneuzen was bijna drie kwar tier - van even na elf uur tot kwart voor twaalf - verstoken van elektriciteit. Het flakkerende licht in verschillende woon huizen gaf de indruk van een vroege kerst De storing heeft naar alle waarschijnlijk heid geheel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in het donker gezet. Protest tegen oneerlijke concurrentie Minister moet maatregelen treffen KKDININGEN De fruittelers in Zeeland, verbonden in de .actie groep fruitteelt Zeeland' hebben opnieuw een beroep gedaan op hun collega's in heel Nederland om een briefkaart te sturen naar minister Lardinois (landbouw en visserij) waarin wordt geprotes teerd tegen de .oneerlijke concur rentie in de EEG'. De fruittelers voelen zich in hun 1m>- staan bedreigd door de Franse, Itali aanse en Duitse fruittelers, die vooi diverse zaken premies krijgen. In hun briefkaarten verzoeken zij de minister maatregelen te nenien om de concur rentiepositie van de Nederlandse fruit telers gelijk te maken aan de buiten landse fruittelers. ,Om het voortbestaan van de Nederlandse fruitteelt te waar borgen moeten rechtvaardige en doel treffende maatregelen worden genomen op dit moment', aldus de tekst van de briefkaart. De aktiegroep heeft aan 2700 collega's in den lande een dergelijke briefkaart met begeleidénd schrijven gestuurd. De ontvanger hoeft dan alleen maar zijn handtekening op de briefkaart te zet ten. een postzegel hierop te plakken en de kaart te versturen naar de mi nister. De fruittelere (de heer A. Suy "uit Krui- ningen is de voorzitter) voeren deze actie omdat ze van mening zijn dat de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) hun belangen niet genoeg ver dedigt. Ook bij deze actie krijgt men geen enkele medewerking van de NFO. De heer Suy heeft de NFO (9000 le den) verzocht om een ledenlijst (de heer Suy is zelf lid van de NFO) en die werd hem geweigerd. ,De NFO heeft, ons zelfs tegengewerkt' vertelde de heer Suy. ,Ik weet dat men de veiling in Kapelle enkele malen heeft benaderd over deze zaak. Zo hadden we ook con tact met enkele veilingen in Gelderland en dat contact werd plotseling verbro ken. De veilingen slaan echter hele maal buiten onze actie'. De actiegroep houdt bovendien een en quête onder de Nederlandse fruitteler* over dé klachten en grieven in verband met. het subsidiehelcid in de EEG. Het enquête-formulier wordt gelijk niet do briefkaart naar de Nederlandse fruit telers verzonden. Van deze formulieren zijn er ai enkoio honderden ingevuld teruggestuurd naar dc heer Suy. Uit die formulieren blijkt wat er leeft onder de fruittelers on wat men wil om de nood in deze be drijfstak op te lossen. WEGGELOPEN JONGELUI UIT MIDDELBURG IN BRESKENS AANGEHOUDEN BRESKENS Donderdagmorgen rond acht uur heeft de rijkspolitie te Bres- kens het 14-jarige meisje W. K. uit Middelburg en de 17-jarige jongeman H. V. uit Middelburg aangehouden aan de veerhaven. Later op de dag zijn de twee jongelui door de politie terugge bracht naar dt ouders. De jongelui waren maandag van huis weggelopen en voorzagen in hun onderhoud onder meer door het statiegeld van gestolen flessen. De jongelui waren van huis weggelopen, omdat ze van hun ouders geen omgang met elkaar mochten heb- Enquete (ADVERTENTIE) ENKELE BUIEN Wisselend bewolkt mot enkele buien, mogelijk met hagel of onweer. Overwe gend matige wind uit zuidwest tot zuid oost. Iets lagere temperaturen dan don derdag. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag: Perioden met buien, ook opklaringen en normale of iets hoven normale tem peraturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 4: min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: max. tcnip.t omstreeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 40 pro cent; kans op een geheel droog etmaal! 20 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot -1; min. temp.: van ongeveer normaal t"'. 4 graden boven normaal; max. temp: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur; 50 pro cent; kans op een geheel droog etmaal! 30 procent. Normalen voor 12-16 november, respec tievelijk min. temp. en max. temp.; Den Helder 5 Eel de 3 De Bilt 3 9 Vlissingen 6 9 Vlv. Zuid-Limburg 4 9 ZON EN MAAN 15 november Zon op 08.00 onder 16.49 Maan op 13.51 onder 22.19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2