Feijenoord bracht koelbloedig AC Milan uit het lood Net zo goed als Manchester! Weekend- retour Happel brein achter succes Italianen sneuvelen in O-Duitsland MILANESE SPORTVERSLAGGEVERS ZIJN ER NIET ERG GERUST OP sagpfl H Tegoed Middenveld niet IN SP0RTT0T0 9 WINNAARS Juniorenvoetbal WAARSCHUWING LASEROMS MEXICO VERSLAAT NOORWEGEN Oud-secretaris KNKB overleden 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 ZAL MILAN AAN DIE 1-0 GENOEG HEBBEN? MILAAN (GI'D) ,Kijk 'm daar nou toch eens staan'. Feijenoord-spelers zeiden liet in de blij-runioerende kleedkamer, en er was iets zachts, iets sen timenteels in hun stem, als ze knikten in de richting van Ernst Happel. Hij ging schuil onder ee nstijlvolle geruite pet en tus sen een opdringende menigte vragenstellersde man van de tactiek. De man, die in Milaan opdook als het meesterbrein achter een Feijenoord, dat hau taine Italianen het aarzelende, maar daardoor duidelijk toege vende: ,Een goede ploeg, dat ze ker' op de lippen bracht. Ernst Happel zette weer een stap op weg naar internationale erken ning. Theo Laseroms: ,Wat een trainer hè? Eerst pakt hij Ajax, tien dagen later redt-ie het tegen AC Milan. Geweldig'. Ernst Happel werd niet moe de in de sfeer van de kleedkainerpraat wat overtrokken .triomf' van de taktiek nog eens uiteen te zetten. Daarbij soms wat bandeloos uitwijdend: ,Ach Feijenoord was de betere ploeg. Tak- tisch gesproken liepen de Italianen zich stuk, in techniek was Milan geen haar beter en zijn er niet zeer lange Rerioden geweest, waarin Feijenoord et spelverloop dicteerde Dp Oostenrijkse maestro had ogen schijnlijk gelijk. Maar de verwach tingsvolle toeschouwer dient de hoop op een toekomstig Feijenoord-succes pas uit te spreken na de verrekening van het aantal factoren, dat óók recht streeks met de geringe Milan-winst wonderbaarlijke sterke moreel, die de Rotterdamse elf tot en met het eind signaal in uiterste concentratie heild, en verder enkele voor Feijenoprd gun stige ontwikkelingen rond de Rocco- formatie. Bijvoorbeeld: liet is waar dat AC Milan veel meer moeite had met inzet en concentratie, vanwege het zware programma, dat de ploeg heeft moeten afwerken. Wanneer men op dat punt wil vergelijken: De AC èn Feijenoord hebben zware competi tieduels verwerkt (Roma en Inter Ajax), maar daarnaast reikten de Ita lianen tweemaal achtereen naar de toppen van hun incasseringsvermogen in de verbitterde gevechten tegen Es- tndiantes. Dit was hoe dan ook het échte Milan niet. Afgewacht moet echter worden, of die ploeg op korte ter mijn terugkomt. Als dat niet het ge val is, dan heeft Feijenoord mede die come back verhinderd. Zo voortreffelijk .prikte' de Neder landse kampioen, op de momenten die Milan pas tijdens het duel als uiterst hinderlijk ervoer. Feijenoord maakte schitterend ge bruik van de zeker wel .ingeslepen' onderschatting, waaraan de AC zich, ondanks alle voorafgaande ontkenning toch schuldig maakte. Feijenoord was véél beter, veel .internationaler' dan de wereldkampioenen hadden gedacht: toen Roeeo de verhoudingen met een tempoverhoging wat rechter dacht te gaan trekken, week de tegenstander geen meter. AC Milan was wel dege lijk aangeslagen. Verbitterde commentaren van Ita liaanse zijde reppen van een .slecht Milan' begrijpelijk. Maar toch ook weer niet helemaal terecht. De AC kon namelijk een aantal tegenstre vende factoren niet overwinnen, om dat Feijenoord daarvoor te goed was. De vroege treffer van Combin is daar een voorbeeld van. Die goal werkte eigenlijk tegen de Europese beker houder. Veel te snel voor hen kwam in dat prijsschot de zekerheid, dat de Nederlandse ploeg .wel even' ge klopt zou worden. Het grijntje con centratie dat Rocco zijn mannen uit de kleedkamer nog had meegegeven, verdween, aanvallend in ieder geval, op slag. Voeg daarbij het bijzonder foede herstel van de Rotterdammers, ie onaangedaan verder voetbalden, en bewezen Is dat óók het koelbloedig Milan uit het lood kan worden ge bracht: de precisie ging ontbreken, Rivera onder andere begon opvallend korzelig te worden en dat leidde weer tot een gemakkelijker onderbreken van Milanese acties. Daar ging het om. Happel had be dacht, dat het zwaartepunt van het duel weer zoals ook in de botsing Inter-Milan op het middenveld zou liggen. Hij versterkte daar zijn linie opvallend: in de persoon van Coen Moulijn. De kleine, maar door zijn huidige speelwijze allang niet meer met .lichtgewicht' te betitelen links buiten moest niet alleen back An- quiletti opdringen beletten, maar zwer vend allerlei oprukkende lieden in eerste Instantie opvangen, de AC Mi lan ook al in de half-verdedigende acties storen. Coen Moulijn, juist hij, werd een hinderpaal, die het steeds wreveliger opererende Milaan niet zo maar wegspeelde. Coen Moulijn probeert, Rognoni en A nquüetti te passeren. Op datzelfde middenveld vond Feijenoord ook zijn kracht om tot .rustig' verdedigen te geraken. De mannen van de achterste linies unaniem: .Wij voelden ons schit terend gesteund. Van Hanegem en vooral ook Wim Jansen hebben grandioos gespeeld'. Wat waar was. Jansen schakelde brutaalweg eerste Rivera, later Sormani en tenslotte ook invaller Fontana uit. Van Hanegem deed, in .arbeid gerekend" hetzelfde. Want Feijenoords troetelkind zette zich op het spoor van Lodetti en speelde, de man weg. Op zich lag in dat optreden voor Milan al een grote moeilijkheid. Lodetti name lijk pleegt zich trouwer van zijn aanvallende dan van zijn verdedi gend voetbal van kwijten. Milan was terecht uitgegaan van verdedigend voetbal van de zijde van Feijenoord. Wanneer dat .tradi tioneel' was gebeurd, dat wil zeggen als Feijenoord zichzelf geheel had op gesloten, dan was Lodetti goud waard geweest voor Rocco. Nu niet. Van Hanegem ving hem altijd op als de Italiaan nog voor hem was. Zelden behoefde ,de kromme' naar achteren uit te wijken om zijn tegenstander nog te achterhalen. Op één keer na. In de zevende minuut, toen schoot Combin als sluitstuk van glanzend combinatiewerk raak. Nog zou Lodetit niet .weggevallen' zijn, als Van Ha negem zijn werk niet zo technisch zo perfect had gedaan. Steeds weer sloeg de balans door naar de Rotter dammer, naar heel Feijenoord (want hier werden .sleutelduels' uitgevoch ten), omdat Van Hanegem gewoon een betere voetballer was. Die zich ten slotte op allerlei hulpexpedities kon begeven, omdat Lodetti naar vage, nutteloze acties elders afzakte. Zo sterk kreeg tenslotte Feijenoord zijn tegenstander in de greep, dat het ook werkelijk kon laten zien dat het kan voetballen. Niet als taktisch geschool de ploeg alleen, ook technisch. Toen was Feijenoord op dat punt tevens de evenknie van Milaan. Misschien had in die bedrijven de eenvoudige sportkijker wel gelijk met een even simpele bewering: waarom maken ze niet gelijk, waarom proberen ze niet te winnen. Ach, zó geroutineerd is Feijenoord nog niet. Zó flexibel in de geest ook nog niet. Feijenoord had zien op een helse afweerslag ingesteld. Dan is het erg moeilijk om ook nog het winstgevende perspectief scherp afgetekend te zien. Trouwens, déar ligt nog altijd het ge vaar. Zo doordrongen waren de spe lers van de plotselinge uitvalkracht van Milan, dat zij het risico van rond uit aanvallen niet wilden nemen.Te- recht niet. De achtste finales van de Europacup bestaan nog altijd uit twee wedstrijden. Feijenoord moet zich daarbij evenwel de Celtic-story van vorig jaar lier-; inneren. In Milaan dwongen de Schot ten oen 0-0 af, in Glasgwo schoof j Prati na een verdedigingsfout (de eni ge) alle cup-illusies weg. Zul Rotter dam datzelfde te wachten staan? Wel licht. Eén ding zal Meester Happel duidelijk voor ogen staan: slechts een-; zelfde concentratie, die overmoed en jachtig aanvallen uitsluit, kan Feije noord op 26 november tot een unieke prestatie brengen. Al is ook dit dui delijk: Milans centrum is, tussen alk opgewondenheid over dit min of meer Rotterdamse succes, door, ongeschon den gebleven. Dat wel. De mooiste kuns voor Feijenoord kreeg ongetwijfeld Hasildie hier doorge broken, keihard op doel knalt. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) Woensdagmor gen waren bij het bureau van de sport- totalisator in Den Haag negen mel dingen binnengekomen van deelnemers met een foutloze kolom, 278 deelne mers voorspelden twaalf uitslagen goed, terwijl voor de derde cn extra prijs (elf goed en eerste acht goed) tot dusver respectievelijk 3618 en 961 deelnemers in aanmerking komen. Tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid Aanstaande vrijdagavond en zaterdag middag zijn er in .Zuid' weer onder linge klasseringswedstrijden voor resp. senioren en junioren. Vrijdagavond komt in .Zuid' voor de juniorencom petitie MZ 4 tegen MZ 2 uit, ter wijl aan de Rotterdamsekaai 4 wed strijden voor de seniorencompetitie worden gespeeld. In de le klas gaat MZ 2 proberen tegen Aloy 3 zijn mid denpositie te versterken. Het niet kun nen meespelen van Willy Minnaar bij MZ 3-Aloy 4 zou de strijd om één van de topplaatsen in de 2e klas wel eens in 't voordeel van de gasten kun nen doen uitvallen. In de 4e klas komt MZ 8 tegen 't Zand 2 en MZ 7 tegen' Big Smash 5 achter de- tafel, waar bij de MZ-teams favoriet zijn. Op maandag, 17 november zal MZ 3 in de 2e klas van Big Smash 3 moeten winnen om een rol van betekenis te gespeeld: MZ 5 - MZ 1 en MZ 3 ONA 1. In groep B staat MZ 6 - ONA 2 op 't programma. MIDDELBURG Het voetbalpro gramma voor de A-junioren in groep A I van het Zeeuwse juniorenvoetbal vermeldt voor dit weekeinde de vol gende wedstrijden: Terneuzen A I Vogelwaarde A I (14.451; HWA I Tern. Boys A I (14.45): Zeeland Sport A I - Kapelle A I (14.45): Steen A I - Arnemuiden A I (14.45): Zierikzee A I - Middelburg A I (14.45); Vlis- singen A I - Axel AI 14.45 Een produkfvan xpofitor MILAAN (GPD) Theo Laseroms is in het boekje van de Duitse scheids rechter gekomen wegens te ruw aan vallen. ,Maar het was een correcte sliding, waarvoor hij mij bestrafte', vond de Feijenoorder zelf. Desalniette min wordt de UEFA gemeld, dat La seroms tegen AC Milan over dc schreef is gegaan. Wa.t gebeurt er dan? KNVB-secretaris Henk Burgwal: ,Dan zal Feijenoord er weer bericht van krijgen. Een schorsing venvacht ik niet. Het zal wel met een aanteke ning afgedaan worden'. Het ziet er dus niet naar uit, dat Laseroms de return tegen A C Milan zal moeten misser. MILAAN (GPD) Terwijl de Feyenoord-spelers nog iu intieme kring en achter .gesloten deuren' tevreden en met vreugde terugblikten op het zojuist beëindigde werkstuk en daarvoor door trainer Happel en andere begeleiders uitbundig werden gecomplimenteerd, stelde Franco Carraro zich kritisch op jegens zjju miljoenenformatie. De president van AC Mi lan, nerveus trekkend aan de revers van het modieuze maatpak, oor deelde: ,onze ploeg is momenteel niet op dreef. De spelers zijn vermoeid. Het is beslist niet zo, dat zij het door dat vroeg gescoorde doelpunt ge makkelijk hebben opgenomen. De jongens kónden gewoon niet beter. Ik heb het de laatste weken al vaker geconstateerd. Wat overigens niets afdoet aan de kwaliteit van Feyenoord. De Rotterdammers hebben 'n zeer goeil elftal, misschien zelfs vergelijkbaar met Manchester l'nitcd en Celtic, vroegere tegenstanders van ons. IU hoop alleen, dat het in dc uit wedstrijd met AC Milan beter gaat, dat we dan hersteld zijn van (Ie ver moeienissen. Maar wie weet, misschien is hel enige doelpunt- van van middag wel beslissend. Dan heb ik er óók vrede mee'. Intussen liep .binnenskamers' een getergde Nereo Rocco grommend langs zijn teleurgestelde discipelen. Even later begaf hij zich haastig naar de spelersbus. Met een van chagrijn vertrokken gezicht. Hij wilde de pers amper te woord staan, maar uit .diplomatieke overwegingen' sprak Rocco dan toch: ,Ja. ja, Milan was bar slecht. En Feyenoord vond ik erg goed. wat Maldini trouwens al voorspeld had. U mag zeer speciaal mijn com plimenten overbrengen aan Jansen enVan Hanegem. Uitstekende spelers'. In het Feyenoord-verhlyfwaar de spelers snel werden gekust door de weer vlug vertrekkende dames, sprokkelde Wim Jansen secuur dc feiten bijeen, die hem naar Europese klasse hadden gestuwd. .Juist tegen zo'n ploeg', stelde liy rustig formulerend vast, .wil je een grote prestatie leveren. Je stelt je er helemaal op in en je leeft er geconcentreerd naar toe. Ilc vermoedde natuurlijk wel. dat Rivera mijn tegenstander zou wor den. Een speler met grote kwaliteiten, die vooral gevaarlijk is als hij de indruk wekt niet aan het- spel deel te nemen. Je wordt dus gedwongen steeds aan liem te blyven denken. Ik trok dan ook alleen maar mee ten aanval, als ik zeker wist, dat wij de bal niet kwtit konden raken'. Gianni Rivera, die zich even vergat en Jansen pijnlijk tussen de benen stompte, werd echter met een lichte blessure uit de strijd genomen. Toen werd de uitblinkende kanthalf tegenover Sormani gezel. .Die was nog lastiger dan Rivera. Vooral in de kopduels, dacht ik. want dat is voor mij natuurlijk het moeilijkst. Maar ze speelden gelukkig door de lucht". Mede daardoor werd óók Sormani, die eveneens afgevoerd werd, door de geïnspireerde Jansen subliem lamgelegd. Dus kon hij, Wim Jansen, ook opvallend veel deelnemen aan offensieve acties. .Zo wilden ons natuurlijk laten komen, om dan zelf toe te kunnen slaan. Wy zyn inderdaad uitgebroken. Maar alleen als wij dachten, dat het ver antwoord was en alleen in het tempo, dat wy zelf bepaalden. Zó had de trainer het ons opgedragen en zó hebben we het uitgevoerd. Milan is me als ploeg tegengevallen, het is geloof ik teveel afhankelijk van individuele acties'. Acties, die constant afgeknapt werden door Feyenoords uitgebalanceerde defensie en middenveldbezetting: die ln de gecombineerde man- en positie dekking meedogenloos maar ook .getruct' dc talentvolle opponent uit schakelde. Slechts éénmaal klapte de poort open. In die nadrukkelijk als gevaarlijk aangeduide openingsfase: toen met name Piet Romeijn (.ik stond eerst le dicht bij Prati, later ging het beter en toen bleek ook, dat hij inderdaad snel geïmponeerd is') en Wim van Hanegem hun plan nog moesten ontvouwen. De verbazingwekend snel herstelde en door de Italianen bewonderend met .artiste' nageroepen Van Hanegem over dat begin: .Ik moest van Happel rustig starten, kijken hoe Milan zou spelen. Mijn enige taak was Lodetti vóór me te houden. Dat lukte één keer niet. Die goal was dan ook mijn schuld. Ineens was Lodetti achter me. Waar na ook Israël en Laseroms uit balans werden gespeeld. Van Hanegem zou later geen fout meer maken, integendeel, hij groeide uit tot één van de beste spelers van het veld. Van Hanegem: .Achteraf is het me erg meegevallen en kun je van een goed resultaat spreken. Maar het had nog beter gekund. Wij hebben toch meer kansen gehad dan Milan?' De Feyenoord-verdcdigers en het agressieve middenveld gaven inderdaad minder mogelijkheden weg dan de Italianen. .Maar toch', zei maarschalk Israël, ,zijn ze lastig, slim vooral. Door de individuele acties met name. Het is natuurlijk bcdricgelijk, omdat zij minder aan de bal zijn. Maar je inoct steeds opletten. Dit Italiaanse spel ligt ons echter wel. Tenslotte, de geplaagde spitsen Wery en Kindvall, die unaniem verklaar den tevreden te zijn over hun bijdrage. ,Het was moeilijk voor ons. Dat wisten we. Je moest rennen en uitzwermen om de dekking te ontlopen. Dat lukte aardig. Op het laatst konden zij ons nauwelijks meer volgen. We hebben het zeker conditioneel en op het punt van de concentratie ge wonnen'. (ADVERTENTIE) Zaterdag heen, zondag terug. Extra voordelig. dagretour f 1.- voordelig uit met NS BERLIJN (AT) Twee Italiaanse ploegen zijn in Oost-Duitsland gesneu veld in hun eerste wedstrijden voor de tweede ronden van het Europese bekertoernooi voor jaarbeurssteden. In Rostock wist FC Hansa, dat laatste 1 op de Oostduitse ranglijst slaat, vlak voor tijd de overwinning (2-1) te B.'ijpen op Intemazionale uit Milaan, et Oostduitse perbureau ADN echter speciale lof voor de 2-0 z van FC Carl Zeiss in Jena op de Ita liaanse koploper Cagliari. Volgens ADN was de Sardijnse ploeg die ze- der Riva speelde, slechts met veel g. luk voor rust aan een achterstand ontsnapt. En trainer Georg Buschner zei: .De bezoekers kwamen met slechts twee doelpunten tegen er goed af. Mijn ploeg heeft de Italianen geen moment de kans gegeven een tegen offensief te ontketenen.' Alleen Fiorcntlna hield de Italiaanse eer in het buitenland hoog, tegen namo Kiev. Chlruëi maakte tien nuten voor rust het eerste doelpunt voor de Italiaanse kampioensploeg. Twaalf minuten na de hervatting bracht Ferebrianikov de gelijkmaker op zijn naam. Maraci maakte in de 63e minuut het. winnende doelpunt voor de Florentijnse ploeg. De wed strijd in Kiev werd bijgewoond door 80.000 bezoekers. TRNAVA Spartak Trnava. jaar in de halve finales van het Eun> pese bekertoernooi der landskampioe nen uitgeschakeld door Ajax, neeft woensdag in Trnava de eerste wed strijd uit: de tweede ronde tegen t. Turkse titelhouder Galatasary met 1-0 gewonnen. Verdere resultaten landskampioenen: Warschau: Warschau Legia - St.- Etienne (Frankrijk) 2-1 (0-1). Glasgow: Celtic - Benfica 3-0. Leeds: Leeds United - Ferencvaro» 3-0 (3-0). Bekerwinnaars: Chorzow. Polen: Gronik Zabvze Glasgow Rangers 3-1. Jaarbeursstedën Setubal. Portugal: Setubal - Liver pool 1-0. Lier: Lïerse SK - Manchester City MEXICOSTAD (ANP) - Het Mexi caanse voetbalelftal heeft in het Azte kenstadion van Mexico-Stad Noorwe gen in een vriendschappelijke wedstrijd met 4-0 verslagen. De ruststand van de ontmoeting, die door 40.000 toe schouwers werd bijgewoond, was 2-0. De Mexicaanse doelpunten kwamen op naam van Onofre, Padilla en Ponce (2). Noorwegen is onlangs uitgescha keld voor de eindronden van het we reldkampioenschap, die volgend jaar in Mexico-Stad worden gehouden. ROTTERDAM (ANP) Dinsdag i In Rotterdam op S0-jarige leeftijd overleden de oud-secretaris-pennmg- meestcr van dc Koninklijke Neder landse Korfbalbond, de heer L. D. Ver- sluys. Hij was tevens erelid van de KNKB. In 1917 kwam de heer Ver- sluys als administrateur in dienst van dc toenmalige NKB. Twee jaar later werd hij benoemd tot secretaris-pen ningmeester, welke functie hij gedu rende 32 jaar heeft bekleed. MILAAN (AP) De twee Milanese avondbla den brachten de 1-0 overwinning van AC Milan tegen Feijenoord op de voorpagina. Beide kran ten noemden de overwinning van Milaan .moei lijker dan was verwacht'. Corriere d'Informa/.io- ne wees er op dat Milaan slecht had gespeeld terwijl Feijenoord behoorlijk goed voetbal had laten zien. Milaan toonde teleurstellend gebrek aan ideeën... Uit technisch standpunt bezien speelden de Italianen ver heneden hun normale peil... ,Wij wisten dat Feijenoord een sterke ploeg was. Vandaag toonde het zich moeilijker dan was verwacht... De Nederlanders beheersten het middenveld... Door diepte-passes af te geven had Feijenoord AC Milan in veel ernstiger moeilijk heden kunnen brengen', aldus de krant. Enkele Italiaanse sportverslaggevers zeiden na de wed strijd dat men van dc huidige Milanese ploeg allerlei teleurstellingen kon verwachten. ,De Italiaanse ploeg heeft laten zien dat hij een zeer slechte periode door maakt. De return in Holland zal voor Milaan met de kleine voorsprong van 1-0 moeilijk worden', aldus een sportverslaggever. Het avondblad ,La Notte' schreef dat dc 1-0 voorsprong <lie Milaan behaalde, niet al le groot was, met de return op 26 november in het vooruitzicht. ,De tweede wedstrjjd in Rotterdam zal bijzonder moeilijk worden voor de Ita lianen, onulat een 1-0 voorsprong geen goede beveiliging is... Vandaag speelde Milaan slecht en waren de Neder landers hen in het middenveld duidelijk de baas. Wij kun nen slechts hopen dat het spel van de Italiaanse ploeg te gen 26 november vooruit is gegaan', zo schreef de krant, Nereo Rocco, de Italiaanse coach, was teleurgesteld door het slechte spel van zijn ploeg. Hij vond echter wel dat Milaan de derde ronde moest halen. ,We hebben vorig seizoen in Milaan gelijk gespeeld tegen Celtic en toen wonnen we de return in Glasgow. We kunnen hetzelfde in Rotterdam doen', zo zei hij. Maar verleden seizoen speelde AC Milan een stuk beter dan nu. Combin (tweede van rechtsscoort het enige doelpunt voor AC Milan. Rechts de Feijenoorders Israël, Hasil en Van Duivenbode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 12