Slopershamer bedreigt onderdak voor 65 huwelijksjaren Eerste kamer voor acht gemeenten in Zws-Vlaanderen Westkapelle kan weer wat bouwen 7 Nieuwe toegangsweg oorzaak klein menselijk drama JUVENA Firma Paul van Sluijs Zn OPLUCHTING OP KAMERTRIBUNE ECON. POLITIERECHTER STELT LANDBOUWSCHAP IN ONGELIJK Geen overtreding van sproeibepaling OFFICIEUZE BENAMING: PLAN KERKEWEG Opening kazerne koninklijke marine te Vlissingen Mej. dr Ghijsen over Zeeuws taalgebruik voor N\'vH te Goes WOENSDAG 12 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schaduw over feestdag van Middelburgs echtpaar Dronkers MIDDELBURG Gisteren was het aan de Pottenbak kerssingel op nummer 12 te Middelburg een feestdag voor de 91-jarige heer S. Dronkers en zijn 89-jarige echtgenote. Vijfenzestig jaar geleden stapten ze te Koude- kerke in het huwelijksbootje en dit heuglijke feit werd in alle rust met familieleden gevierd. Deze verknochtheid aan hun .ei gen gedoetje' is te ver Ida ren uit het feit, dat ze reeds in februari 1905 als jong-getrouwd paartje ditzelfde woninkje betrokken. Al le lief en leed en de tastbare herinneringen aan een lang huwe lijksleven liggen binnen deze mu ren besloten. De nieuwe toe gangsweg naar de binnenstad eist echter zijn tol en ook boven het huisje van de familie Dronkers langt als het zwaard van Damo cles de dreigende slopershamer. Over dit onontkoombare vertrek wordt op deze dag weinig gespro ken. Ze hebben er zo hun eigen gedachten over Het leven van Stoffel Dronkers is gelijk een avonturenroman. Als goed-Arnemuidenaar trok hij al jong naar zee. eerst als duvels toejager over alle oceanen van de wereld, onder meer op de Hol land Amerika Lijn. later als sto ker en waterman op de dienst Vlissingen - Harwich van de Stoomvaart Mij. Zeeland. Tijdens de eerste wereldoorlog maakte hij tweemaal een schip breuk mee. De .Wilhelmina' werd getorpedeerd en de .Regentes' liep op een mijn, waarbij vele opvarenden omkwamen. Ook de heer Dronkers werd bij deze ramp officieel als vermist opgegeven. Hij wist zich echter op een houtvlot in veiligheid te stel len, na eerst een collega van de verdrinkingsdood te hebben gered. Gelukkig werden ze spoedig ontdekt en opgepikt en kon Stoffel tegen het sa laris van ƒ35 per maand zijn zeemansloopbaan voortzetten. Met het uitbreken van de tweede wereldoorlog kwam er een einde aan zijn .uithuizige' bestaan en ging hij, a raison van ƒ9 per week, verder als gepensioneerde door het leven. Mevrouw Dronkers werkte in het begin van haar huwelijk nog acht jaar op een boerderij, even bui ten de stad waar nu het Karei Doormanplein ligt en had verder haar handen vol aan het groot brengen van 6 kinderen. Drie van hen zijn nog in leven. Een zoon stierf in Japanse krijgs gevangenschap tijdeös het werk aan de beruchte Birma-spoorlijn. Als dierbare herinnering hangt zijn portret met het posthuum verleende bronzen kruis voor be toonde moed en trouw aan een der muren van het kleine kamer tje. Over enige tijd zulleu ze er een ander plekje voor moeten zoeken in een andere omgeving, waarbij ze stilletjes hopen, dat het toch weer ,net zoiets' zal zijn. Een klein huisje, een tuintje om nog een beetje in te rommelen en een schuurtje voor het brandhout... NAJAARSVERGADERING VRIJZ. HERV. VROUWEN- FEDERATIE GOES De Vrijzinnig Hervormde Vrouwen Federatie Zeeland - West-Bra bant hield haar najaarsvergadering in het gebouw van de Vrijzinnig Hervorm den te Goes. De voorzitster, mevr. As sendorp-van der Linde kon 26 dames uit het gehele gewest welkom heten. Na het zingen van het lied ,God heeft het eerste woord' uit .allen stemm' saam', hield zij een inleiding naar het bijbelgedeelte Mattheus 25 14-30, gelijkenis van de talenten'. Hierbij stel de zij voorop het talent dat ook de fede ratie heeft ontvangen en wat doet zij er mee. De aanwezigen werden aange spoord het toevertrouwde talent zo goed mogelijk te behren en niet te zeggen ,Heer ik kan er niets mee aanvangen, neem het aan ons gegeven déél terug'. Wij geven het op .maar dat er gezegd kan worden evenals in de gelijkenis .Klein was uw deel maar gij hebt het getrouw beheerd'. Na deze inleiding las de secretaresse me vrouw Boot-van Sluis het jaarverslag voor. Uit het verslag bleek dat de afde ling Middelburg door gebrek aan leden en belangstelling was opgeheven. Dit vond men spijtig en de aanwezigen werden dan ook aangespoord meer le den te verwerven. Het ledental is ge daald van 181 naar 174 leden. Het verslag van de penningmeesteresse, mevrouw van der Doe-Smalheer, sloot met een batig saldo. Bij de bestuurs verkiezingen werd mevrouw Van de Doe- Smalheer herkozen en in de plaats mevr. Lambregts-Porey werd gekozen mej. Nieskens. Besloten werd om de voorjaarsvergade ring in Middelburg te houden. Na de lunch werd een lezing gehouden door een docente van de Commissie voor Huis houdelijke Voorlichting te Plattelan- de in de provincie Zeeland. Deze lezing werd met aandacht gevolgd. Na het zingen van het bondslied, sloot de voor zitster de vergadering met aan allen dank te hebben gebracht, die aan het slagen van deze dae hadden meegewerkt in het bijzonder ae afdeling Goes als gastvrouw. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen bio logie de heer C. E. Hulstaert, voorheen wonende te Middelburg. (Slot van pagina 1) En hij zei: ,Er is wel de vraag ge rezen, of een krachtiger verdediging door de bewindsman van het oor spronkelijke wetsontwerp wellicht gewenst zou zijn geweest. Is de mi nister niet ietwat teveel de man van de zachte lijn geweest?' Dr Van de Vliet had wel begrip voor die gemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, die na de amendering van het wetsontwerp door de twee de kamer redeneerden: .Wij zijn voor een grote gemeente in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, maar nu Sluis zelfstandig blijft, waarom wij dan niet? Hadden we dat tevoren zien aankomen, dan hadden ook wij ac tie gevoerd om onze zelfstandigheid te bewaren'. Visie gemeenten Naar zijn mening doet zich hier een vraagstuk voor, waarvan het staat kundige belang ,ver uitgaat boven dat van dit wetsontwerp': het be zwaar bij amendement ingrijpende wijzigingen aan te brengen, zonder dat ae gemeenten daarover hun vi sie hebben kunnen geven. Hij vond, dat de minister zich van deze alge mene vraag ,wel wat gemakkelijk' heeft afgemaakt. .Als de tweede ka mer in een herindelingsvoorstel grondig amendeert, is er dan niet op de één of andere wijze een modus te vinden de gemeentebesturen nog in de gelegenheid te stellen van hun zienswijze te doen blijken Met instemming had de heer Van de Vliet gelezen, dat. de wet in de loop van december in werking zal tre den. waardoor de herindeling per 1 april 1970 kan ingaan en waardoor moeilijkheden ten aanzien van sta ten- en raadsverkiezingen voor komen kunnen worden. Minder ingenomen toonde de woord voerder zich tenslotte met het weg wuiven door de minister van de be zwaren ten aanzien van de verde ling van de buurtschappen Spui, Steenhovens en Axelse Sassing over meer dan één gemeente. ,Dat er el ders ten zuiden van Sluiskil ernsti ger bezwaren dreigen, is natuurlijk geen argument', alduR de heer Van de Vliet, die de indruk had, dat er een fout op de tekentafels is ge maakt. Niet ideaal In zijn antwoord toonde minister Beeraink waardering voor het feit, dat de eerste kamer de Zeeuws- Vlaamse herindeling zo tijdig behan delt, dat er niet twee keer achter elkaèr raadsverkiezingen gehouden hoeven te worden. De minister liet ten aanzien van het acht-gemeentenplan weten: ,Ik geef ronduit toe. dat ik dit ontwerp in alle opzichten ideaal vind. Ik heb er geen twijfel aan laten bestaan welke oplossing ik de voorkeur gaf. Maar bij intrekking zou er geen an der resultaat zijn geweest dan dat de herindeling van Zeeuwsch-Vlaande- z(jn geschoven. Dat achtte ik met- het oog op de ontwikkelingen niet ver antwoord'. Wat het verwijt van de heer Van de Vliet ten aanzien van de .zachte lijn' betreft, zei de minister: .Daar gelaten dat begrippen als harde en znchte lijn bij uitstek zaken zijn om misverstanden te veroorzaken, is een zachte lijn te prefereren als een her indeling tot stand moet worden ge bracht. Ik heb wel die opvatting ver dedigd, die mij als de beste voor kwam'. De minister wilde de suggestie uit de kamer volgen om bij de begro tingsbehandeling van gedachten te wisselen over de mogelijkheid bij in grijpende amendementen inzake her indelingen de gemeenten te horen en stelde ten aanzien van Sluis: ,Men kan zich afvragen of de meest ge lukkige oplossing Is gekozen'. Hij liet weten, dat ae novelle ten aan zien van de ambtenaren-ontvangers (wijziging artikel 13 van het wets ontwerp) voor Zuid-Beveland op 10 november bij de tweede kamer heeft ingediend en dat de novelle voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal volgen als het wetsontwerp het staatsblad heeft bereikt. Over de veldeling van de buurtschappen Spui, Steenhovens en Axelse Sassing zegde de minister toe, dat hij gs zal uitnodigen deze zaak in het oog te houden en zo nodig tijdig een wijziging van de grenzen aanhangig te maken. Er werd niet in tweede termijn ge sproken: de heer Van de Vliet: .Mi nister en kamer zijn het zó eens, dat ddt niet hoeft'. Natuurlijke schoonheid met Uw depositaïr Vlasmarkt 17 - Telefoon 2780 MIDDELBURG Ouderavond Zonnebloem Onder voorzitterschap van de heer Ver meulen hield de openbare kleuterschool ,De Zonnebloem' te Paauwenburg-Vlts- singen een ouderavond. Bij de bestuurs verkiezingen werden mevrouw Smeer- dijk en de heer Bouma gekozen in de vacatures, die zijn ontstaan door (perio diek) aftreden van mevrouw Koppejan en de heer Vermeulen. Mevrouw Van Leerdam werd herkozen. In de pauze werd een verloting gehouden waarvan de opbrengst is bestemd voor de aan koop van een sinterklaasbaard. Na de pauze konden de ouders zich, onder lei ding van de hoofdleidster, mevrouw Jon ker, bezig houden met vrije expressie: batikken, vingervevrv ?n, schaduwknip- pen enz. De ouderavond werd onder an dere bijgewoond door wethouder Ch. J. Gillissen Verschage. (Van één onzer redacteuren) DEN HAAG (GPD) Er was dinsdagavond ötn kwart over acht duidelijk een gevoel van opluch ting by de Zeeuws-Vlaamse ge meentebestuurders op de gereser veerde tribune van de eerste ka mer: de parlementaire behande ling van de herindeling Zeeuwsch- Vlaanderen (wetsontwerp 8643) was achter de rug, het was zeker, dat do herindeling per 1 april 1970 een feit kan worden. Die zekeriheid constateerden ver schillende om een reactie ge vraagde burgemeesters met voldoening. Terneuzens burgemeester J. C. Aschoff: .Laten we nuchter zijn en niet meer over het verleden praten ik ben verheugd dat het ontwerp is aangenomen en dat alle fracties erachter staan. Laten we nu gemeenschappelijk het be lang van Zeeuwsch-Vlaanderen in het oog houden om er gezamen lijk veel van te maken.' Axels eerste burger onderstreepte die gedachte en toonde zich blij, dat er een herindeling uit de bus is gekomen, die Axel graag heeft gewild. Hij wees erop, dat er veel te regelen is in Zeeuwsch-Vlaan deren. .Ik zou me niet definitief willen uitspreken over de basis waarop dit moet gebeuren, maar het lijkt me niet vreemd te den ken aan gewestvorming met het oog op de gemeenschappelijke on derwerpen. Het eerste wat in Axel nu gaat gebeuren: met de nieuwe kernen besprekingen voe ren om de overgang voor de in woners zo geruisloos mogelijk te maken.' Voor Hulst zal dat overleg van avond woensdag al worden gehouden, liet burgemeester P. J. G. Molthoff, om commentaar ge vraagd welen. ,Deze herindeling was de maximaal haalbare', vond hij. In dit verband meende hij, dat de eerste kamer door één woordvoerder te laten spreken, het belang van de Zeeuws-Vlaam se herindeling goed voor ogen heeft gehad. Hij stelde zich van de ontwikkeling van de twee ge meenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen bij een goede geest en een goede samenwerking veel voor. Burgemeester J. de Pree wilde het laten bij zijn indruk, dat deze herindeling een gunstige ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen kan bevorderen. MIDDELBURG Bij de spoor wegovergang even over de Ka- naahveg in Middelburg is rijks waterstaat begonnen met werk zaamheden, die een reeks ver keerstechnische verbeteringen met zich mee zullen brengen. Het gaat hier om een bochtverbete ring, waardoor de overgang van Kanaalweg naar Nieuwlandseweg wat soepeler zal worden. De Se- geerssingel zal worden verhoogd. Dit werk maakt een betere aan sluiting van de Singel op de rijksweg mogelijk. En verder zal de ingang van de begraafplaats naar de zijkant worden verlegd. Het werk houdt rekening met de inrichting van twee parkeergele- fenheden bij de begraafplaats. !en bij de ingang en aan de Se- geerssingel. Binnenkort sluit de Nederlandse Spoorwegen aan op de werkzaamheden met verbre ding van de spoorwegovergang. Daardoor wordt het onder meer mogelijk dat het fietspad over de overgang kan worden doorgetrok ken. Het werk zal eind januari worden afgerond. Bij de foto: een beeld van de werkzaamheden bij de Segeerssingel. (Foto: PZC) Vrijspraak voor Coöperatieve Scherpenisse meende dat hier een constructie was gevonden om ,aan het mes der vesti gingswet' te ontkomen, bepaalde de boete op 100 gulden. MIDDELBURG De coöperatieve landbouwvereniging .Vooruitgang zij ons streven' uit Scherpenisse is dins dag door de economische politierechter te Middelburg, mr P. van Empel, vrij gesproken van de beschuldiging zonder vergunning van het landbouwschap spuitbedrijf te hebben uitgeoefend, officier, mr C. Mouton, had in zijn re quisitoir reeds betoogd, dat het land bouwschap formeel weliswaar alle ge lijk aan zijn kant had maar dat het, gelet op alle omstandigheden, voor wat betreft" de strafbaarheid van de coöpe ratie toch wat anders lag. Mr. Mouton wilde dan ook niet verder gaan dan een boete van, zegge en 6chrijve, tien gul den. Mr Van Empel wees erop, dat de zaak bijzonder ingewikkeld was geworden, doordat zowel het landbouwschap als de coöperatie zich in de zaak hadden .vast gebeten.' D. K. uit Scherpenisse. secre taris-penningmeester van de coöperatie, had eerder verklaard, dat bij het sproeien wel gebruik was gemaakt van machines van de coöperatie doch dat het werk zelf was uitgevoerd door loon- rijders als .aangenomen werk.' hun P. M. uit 's-Heerenhoek en Borssele beiden kruidenier, zich verantwoorden voor de in branche niet toegestane verkoop van bloemen en planten. Een getuige-des- kundige verklaarde echter, dat sinds kort ontheffing van de betrokken be paling kan worden verleend. Officier mr Mouton wilde daarom niet verder meer gaan dan een .formele boete' en vorderde tegen beiden een boete van 15 gulden. Het vonnis was conform. De uienteler P. de R. uit St-Philips- land werd veroordeeld tot een boete van 200 gulden, waarvan de helft voor waardelijk, omdat hij landbouwbestrlj- dingsmiddelen niet zorgvuldig genoeg had opgeborgen. De officier had een boete van 250 gulden, waarvan 100 gul den voorwaardelijk geëist. Mazen De vissers V. B. uit Vlissingen en D. S. uit Tholen werden, conform de eis van de officier, mr H. Sprey, veroordeeld tot boeten van respectievelijk 100 gul den en 400 gulden. De laatste boete werd voor de helft voorwaardelijk opge legd. Beide verdachten werden schul dig bevonden aan het vissen met een ,te nauw gemaasd net'. Mr Sprey meen de. dat vooral S., die zich nog maar kort geleden reeds tweemaal aan het zelfde feit had schuldig gemaakt, een ilok achter de deur' nodig had. De ondernemer J. B. uit Middelburg was in conflict gekomen met de vesti gingswet omdat hij wel het stukadoors- bedrijf wilde uitoefenen, doch niet de daarvoor benodigde papieren bezat. B. was daarom een vennootschap aange gaan met een zekere P. die wel voor de vereiste .inbreng' kon zorgen. Op de herhaalde vraag of hij alleen arbeids kracht dan wel vertrouwensman van B. was, verzekerde P. dat zeker laatste ,voor 99 procent' het geval Naar de mening van mr Sprey was de zaak toch nog niet helemaal rond. Hij vorderde daarom een boete van 150 gul den gekoppeld aan de .toezegging', dat er nog wel een hercontrole zou komen. Politierechter mr P. van Empel die Bloemen MIDDELBURG De brandweer heeft zich gistermorgen ontfermd over een 2 meter hoge afgebroken schoorsteen, die van het aak van een pand op de hoek Langeviele-Molenberg naar beneden dreigde te komen. Een grote televisie antenne had de schoorsteen topzwaar maakt. De storm van de laatste da„... zorgde ervoor, dat het bouwsel het lood je legde. In de Singelstraat maakte gis teravond laat de wind eveneens korte metten met een schoorsteen. Enkele brokstukken kwamen op een geparkeerd staande auto terecht. Ook hier ver derde de brandweer de resten. Bij de foto: de ladderwagen van de brandweer verleent assistentie op de hoek Langeviele-Molenberg. (Foto PZC) NIEUW BESTEMMINGSPLAN WESTKAPELLE Punt van be lang was dinsdagavond in de raadsvergadering Westkapelle de mededeling van burgemeester F. A. Bulder aangaande een nieuw ontwerpje' bestemmingsplan in de gemeente. De mededeling, die ge heel buiten de orde van de raads- agenda viel, beantwoordde in één klap de vragen van raadsleden in vorige vergaderingen naar de, uit breiding van Westkapelle. Burgemeester Bulder duidde met de officieuze benaming ,plan Kerkeweg* het nieuwe bouwplan aan, dat ten noorden van het bestaande plan is geprojecteerd. ,Het betekent weer een uitbreiding voor de gemeente, maar verder zijn we prak tisch uitverkocht. Op drie percelen na.' besloot de burgemeester zijn tekst en uitleg. Enige discussie ontstond over de inge diende bezwaarschriften tegen de inge stelde woonforensenbelasting. Burge meester Bulder stelde m eerste instantie vast, dat b en w met hun voorstel niets nieuws onder de zon brengen: .Elders in het land bestaan deze belastingen al een hele tijd. Maar het schijnt een men selijk trekje te zijn om allerlei belastin gen te ontduiken'. Toch waren er op de secretarie bezwaarschriften binnen gekomen, die qua strekking wel enigs zins uiteenlopend waren maar die air uiteindelijk doel nastreefden de belas tingaanslagen ongedaan te maken. Voor het gemak hadden b en w de be zwaarschriften in drie categorieën in gedeeld: A. de groep, die bezwaar aan tekende, omdat de woning of zomerwo ning uitsluitend voor commerciële doel einden wordt gebruikt, namelijk voor verhuur, waarmee ze wilden aantonen, dat de eigenaar de panden niet voor eigen bewoning gebruikt. Een aantal briefschrijvers werd onder hoofdstuk B geplaatst, omdat het stelde dat de wo ning minder dan negentig dagen per belastingjaar door de eigenaar wordt betrokken. De overige .belastingbevech- ters' vielen onder C; deze mensen schreven dat hun woning in een om geving staat die verstoken is van vol doende voorzieningen zoals geen straat verlichting en te weinig parkeergelegen heid. Rechtspersonen De raad besloot inzake deze aangelegen heid conform de schriftelijke toefich- VLISSINGEN Donderdag 20 novem ber vindt in Vlissingen de officiële ope- nlng plaats van de nieuwe marinefta- zerne. De commandant maritieme niid-j delen in Vlissingen, kapitein ter zee J. - \V. van de Graaf, zal 's morgens om 10.30 uur het complex In gebruik stel len. De bouw van de kazerne heeft twee jaar in beslag genomen. De bouwkosten bedragen rond de 11,5 miljoen. In de kazerne is plaats voor 370 officieren, onderofficieren en manschappen. De opening gaat gepaard met diverse fees telijkheden, die dinsdag al een aanvang namen. Donderdagavond is er een ,all-i ranks'-feest en de volgende dag krijgen j de naaste familieleden van dc marine mannen de gelegenheid het complex te bezichtigen. Zaterdag 22 november is er een ,open dag' voor de Vlissingse burge-i rij. I ting op het voorstel te handelen. Het geen er op neerkomt, dat groep A een kans maakt de forensenbelastmg van zich af te schudden, omdat in sommige firma's en bedrijven die de commercie najagen. Burgemeester Bulder zei dan ook zelf geen stappen te ondernemen, maar af te wachten welke positie deze rechtspersonen in deze belastingaffaire zullen innemen. Mocht het eventueel op een rechtszaak uitdraaien dan zal de gemeente Westkapelle zich aan de uit spraak van het gerechtshof conforme ren. Over categorie B. zei burgemeester Bulder: ,Het zal een moeizame zaak zijn om aan te tonen, dat de eigenaars inderdaad minder dan negentig dagen per jaar in hun woning doorbrengen'. Is dit inderdaad het geval, dan moet men daarbij nog kunnen bewijzen dat het pand de resterende dagen constant door een ander bewoond wordt. Van groep C zei burgemeester Bulder, dat ze wellicht gelijk kan hebben, maar dat b en w zich verder niet ontvankelijk voor dit bezwaar voelen. Zonder slag of stoot gingen de overige punten onder de hamer door. De raad ging zodoende akkoord met de verle ning van eervol ontslag aan mevrouw J. Gabriëlse-Hendrikse als schoonmaak ster van het gemeentelijk slachthuis, dat met ingang van het nieuwe jaar wordt gesloten. Ook de aanstelling van de heer M. Peene als gemeentewerkman in vaste dienst stuitte bij de raad op geen enkel bezwaar: ze werd zelfs posi tief ondersteund door een aantal raads leden. GOES ,De Zeeuw is bedachtzaam en bekijkt alles van een filosofische kant* aldus mej. dr H. C. M. Ghijsen uit Dom burg, samenstelster pan het woorden boek der Zeeuwse dialecten, tijdens een lezing over .Zeeuws taalgebruik' voor de afdeling Goes van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen. In haar causerie legde zij aan de hand van een lange reeks voorbeelden ver band tussen het taalgebruik en de aard van de Zeeuwen. Zo toonde zij met het verschil in uitspraak en het rekken dan wel .afbijten' van de klinkers ook het verschil in lokale volksaard en tempera ment. Aan de hand van een dialectenkaari verduidelijkte zij het een en ander over de verschillen in dialecten en over het ontstaan van het algemeen beschaafd Nederlands uit die dialecten. De Zeeuw met al zij mooi omschreven kritiek en lofuitingen werd voor een ge amuseerd gehoor van dames én heren kundig taalkundig .uitgekleed'. Mej. Ghijssen besteedde veel aandacht aso de liefde voor bloemen van de Zeeuwen die volgens haar niét alleen uit de tuintjes maar ook uit de Zeeuwse be namingen voor de bloemen blijkt. Tenslotte hield zijn een pleidooi om treffende woorden van Zeeuwse afkomst in de Nederlandse taal te voegen en noemde daarbij als voorbeeld ,thuüs- wachten' of .thuiswachten' voor het ,baby-sitten'. RECTOR MIDDELBURGSE SCHOLENGEMEENSCHAP: Distantiëren van ,pop'-initiatief mts-Vlissingen' MIDDELBURG De leiding van de stedelijke scholengemeenschap in Mid delburg. waarin mavo, havo, atheneum en gymnasium zijn samengebracht, voelt er niets voor om in te gaan op een verzoek ran de mts te Vlissingen medewerking te verleden aan een .pop festival' op vrijdag 14 november. Dit bleek dinsdagavond uit mededelin gen van de rector van de scholenge meenschap. drs E. Kuiper, tijdens een bijeenkomst voor ouders van leerlingen in het voormalige hbs-gebouw aan de St.-Pieterstraat. De heer Kuiper betoog de, dat de schoolleiding zich vooral van het gebeuren heeft gedistantieerd, om dat ,op zo'n gevarieerd gezelschap geen toezicht meer valt te houden'. .In de beslotenheid van de eigen school zou dat wel mogelijk zijn, aldus de heer Kuiper, die voorts de duur van het ge plande festival, van vrijdagmiddag, vier uur tot de volgende morgen vier uur, dus twaalf uur, voor het toezichthou dend personeel ,fvsiek' een te zware belasting achtte. De rector voegde aan deze opmerkingen nog toe, dat met de leiding van de scholengemeenschap geen enkel overleg over duur en aard van het gebeuren, dat bedoeld is als een aanloop tot een middelbare scholieren contact op Walcheren, is gepleegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7