Hart wijk Dauwendaele Middelburg krijgt vorm hoala ScheepsbouwexpositieEuroport' in Amsterdam is enorm gegroeid Soosbestuur in Groede schrijft brief aan gs i DARMINFECTIE EPIDEMIE IN WEMELDINGE EN KRABBENDIJKE AANTAL GESCHIKTE KANDIDAAT BURGEMEESTERS ZUID-BEVELAND WEET KALAND MEER DAN VAN POELJE? ALMANAK D'66: OPEN SOLLICITATIES ZUID-BEVELAND Mêmms BEKLAG OVER BURGEMEESTER OVER VERBOD VAN TWEETAL FILMS KAMER WIL DUIDELIJKHEID OVER ONTWIKKELING DELTA Hema geeft f 2000 voor tip inbraak Loos brandalarm bij Vroom en Dreesmann Specialiseren Dit jaar uit 22 landen inzendingen Collectief Dynamische Tsjechov in Globes ,0om Wan ja PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 GOES In Wemeldingo en Krabhen- dijke heerst momenteel een minder ern stige vorm van paratyplius, besmette lijke darminfectie. De geneeskundig in specteur van de volksgezondheid in Mid delburg. dokter S. I.elie, spreekt var .een matige epidemie met enige uit breiding'. In Wemeldinge zijn nu zo'n 25 geval len bekend eh in Krabbendijke 10. De ziekte is even besmettelijk als paraty- •hus. De verschijnselen zijn buikloop, .toorts en soms buikpijn. De ziekte duurt gemiddeld enkele dagen. Door de inspectie van de volksgezond heid zijn alle maatregelen genomen. Men houdt er rekening mee. dat een aantal mensen de ziekte in lichte mate heeft opgelopen, zonder het zelf te we ten. Zij kunnen de darminfectie, wat een contactinfectie is, wel overbrengen. De voornaamste maatregelen die men kan nemen om de infectie te voorko men is uiterste zorg voor de liehaams- hygiëne. Vooral na wc-bezoek wordt men aangeraden de handen te wassen, liefst met warm water. ,En niet zui nig zijn met zeep', aldus dokter Lelie, die zich een groot voorstander toont van het gebruik van schone handdoe ken en het kort houden van de na gels. MIDDELBURG Het hart van de nieuwe Middelburgse wijk Dan- wendaele krijgt nader gestalte. Op wereldstedebouwdag in Middel burg heeft supervisor prof. Berghoeff van de ontwikkelingsgroep die de uitbouw van de stad voorbereidt meegedeeld dat nog in de loop van volgend jaar een begin zal worden gemaakt met de vormgeving van het centrum van Dauwendaele. Het betreft liier de bouw van de eer ste winkels. Bij elkaar komt er voor zesduizend vierkante meter aan winkelruimte, wat een fors centrum garandeert als men weet dat Welsinghe in de Magistraatwijk ongeveer duizend vierkante meter winkelruimte heeft. De winkels vormen slechts een deel flat.Lang is er gedokterd aan de vorm er, geving van het centrum van Dauwen daele. De ideale vormgeving van het ontmoetingscentrum is vooral de laat ste weken tamelijk nabij geworden ,zo zei prof. Berghoeff. De supervisor, die op de bijeenkomst in de lagere school van het complex van voorzieningen, dat gegroepeerd zal worden rondom een intiem pleintje. Prof. Berghoeff gaf in grote lijnen aan wat er in dit centrum allemaal wordt samen gebracht. Er komt een ruige sport hal waar men niet alleen voor de sport terecht kan maar waar mer ook kan dansen en waar andere ac tiviteiten van de grond kunnen ko men. Wellicht zal het er ook mogelijk zijn om er een soort markt in te houden. Het complex dat doet denken aan de voorziening in Dronten krijgt niet al leen het karakter van een centrum voor sport en spel. Het wordt ook op kerke lijk gebied een ontmoetingscentrum. Nabij dit complex komt een verticaal accent in de vorm van een hoog kan toorgebouw, een instituut of een toren- aan de Hoge Meeslraat werd ingeleid door loco-burgemeester W. P. J. Bé vestigde ruime aandacht op hef s ven om voetgangers en autoverkeer te scheiden. Prof. Berghoeff sprak verder onder meer de wéns uit dat men bij Nederlandse Spoorwegen niet al te lang zal wachten met het maken van een zuidelijke ingang van het stationsem-' placement. Realisering van dit plan zal met zich mee brengen dat er onder het emplacement een tunnel zal moeten ko men voor voetgangers en fietsers. Wet houder Baars deelde de geïnteresseerde Dauwendaelers mee. dat men binnen kort wensen en klachten over de leef baarheid van de nieuwe wijk kan ken baar maken via een enquête. Op de bijeenkomst ter gelegenheid van we reldstedebouwdag' kwam van de zijde van de bewoners een klacht naar vo ren over de grote gehorigheid van de huizen in Dauwendaele. Bij de foto: de maquette met in het midden op de voor grond het centrum. Bestuur CHU-Zeeland: RILLAND-BATH. De heer M. J. van Poelje (PvdA), lid van gedeputeerde staten van Zee land, schijnt minder goed op de hoogte te zijn van het benoe mingsbeleid voor burgemeesters dan zyn collega A. J. Kaland (chu). Tjjdens een wens-in bij eenkomst van de PvdA in het Dorpshuis te Rilland-Bath me moreerde dc heer Van Poelje, dat de heer Kaland op 28 okto ber voor de CHU in Goes heeft gezegd, dat hij geen enkele kri tiek had op het benoemingsbe leid voor burgemeesters. De heer Van Poelje vroeg zich af hoe de heer Kaland een dergelijke op merking kon maken: ,Er komt over dat beleid geen woord naar buiten'. (ADVERTENTIE) stnur Middelhurg van Historische Unie is van mening, dat voor een aantal nieuwe gemeenten in Zuid-Beveland zeker geschikte kandi daat-burgemeesters kunnen worden ge vonden uit de burgemeesters van de op te heffen gemeenten. Het kamerkring- bestuur stelt dit naar aanleiding van vragen over de benoeming van burge meesters in Zuid-Beveland, gesteld aan alle politieke partijen in Zeeland door de federatie van jongerengroepen van de Partij van de Arbeid, afdeling Zee land. Het Zeeuwse CHU-bestuur is met de FJG-Zeeland van mening dat gemeente lijke herindelingen gepaard moeten gaan met vergroting van de bestuurskracht. Voorts stelt het kamerkringbestuur des gevraagd, dat de kwaliteit van een bur gemeester de bestuurskracht van een ge meente in belangrijke mate kan bepa len. De Zeeuwse FJG vroeg voorts naar de mening over de wenselijkheid van het openstellen van de sollicitaties om de keus zo ruim mogelijk te maken. Het CHU-kamerkringbestuur schrijft hier over: .Het is juist, dat bij het zoeken van een geschikte burgemeester een zeer ruime keus meer mogelijkheden biedt. Met name hebben wij bezwaar tegen een te sterk accent op .promotie burgemeesters', hetgeen uiteraard niet betekent, dat jonge burgemeesters die in kleine gemeenten hebben bewezen over de juiste kwaliteiten te beschik ken niet zouden mogen doorstromen naar grotere plaatsen. Het kamerkring bestuur beschikt over onvoldoende in formatie om te kunnen stellen, dat bij de nieuw te vormen gemeenten geen juiste keuze zou kunnen worden gemaakt uit de burgemeesters van de opgeheven gemeenten. Integendeel, wij zijn van mening dat voor een aantal nieuwe ge meenten zeker geschikte kandidaten kunnen worden gevonden uit de burge meesters van de opgeheven gemeenten'. Bij de huidige wetgeving meent het kamerkringbestuur ontkennend te moe ten antwoorden op de vragen of ge meenteraden bij een burgemeestersbe noeming het recht van veto zouden moe ten hebben en betrokken zou moeten worden bij het bepalen van de keuze en daarom inzage va.n de sollicitatiebrie ven zou moeten hebben. Wat vindt u van mijn nieuwste creatie? Koala slaap-, stoei-, speel pyama-broekpak. Een produkt van xiHmtor leeuwse In de eerste klas van een Vlis- singse lagere school beloofde de juffrouw de kinderen, dat ze in de tweede klos zangles zouden krijgen, /lan krijgen Jullie no ten'. Er ging begrijpelijk een hoeraatje op, de juffrouw was de liefste juffrouw van de hele school. En er heerste, met zo'n lekker hapje m het vooruitzicht, de gehele middag veel blijheid, achter de grote groene deur, die toegang geeft, tot het klaslokaal. Maar één meisje vond het toch wel wat veel gevraagd. Kort voor het einde van de schooltijd, ging haar vingertje omhoog: .Ik ga binnenkort naar de muziekschool juffrouw, daar kriig je ook noten,- dan hoeft u er voor mij alvast geen mee te brengen'. YLTSSIXGEX De afdeling Noord- en Midden-Zeeland van Democraten '66 heeft zich in een brief aan de federatie het openstellen van de sollicitaties voor de burgemeestersplaatsen in Zuid-Beve- lanrl en de nieuwe gemeenteraden bij de benoeming te betrekken. D'66 is van mening, dat de keus bij hef zoeken van de juiste personen zo ruim mogelijk moet zijn. Dit blijkt uit de brief, die werd geschreven naar aan leiding van vragen over dit onderwerp van de FJG-Zeeland aan alle politieke partijen in deze provincie. Naar aanlei ding van de vraag over de wenselijk heid van het betrekken van de gemeen teraden bij het benoemen van burge meesters (inzage sollicitatiebrieven en recht van veto i schreef de afdeling Noord- en Midden-Zeeland van D'66: Binnen het huidige systeem zijn er niet zo veel mogelijkheden. Wij achten een zo groot mogelijke inspraak van de ge meenteraad binnen de huidige wetge- GROEDE Het bestuur van .Experimental House Soos Nihil' in Groede heeft g s een brief gestuurd .waar in wordt geprotesteerd tegen maatregelen van waarne mend burgemeester J. C. Everaars van Groede, die het draaien van de .Maagden huis'-film en de discussiefilm ,de verscheurde stilte' in de soos verbood, omdat ze niet gekeurd zouden zijn. In de brief meldt hel soosbestuur onder meer de geschiedenis van .Experimental House', dat in fe bruari dit jaar i3 opgericht. Voorts wordt opgemerkt dat er in de soos in het verleden hasjiesj is gerookt, maar dat dit nu niet meer voorkomt. Het bestuur be toogt met klem dat de filmver toning van ,de verscheurde stil te'. aanstaande vrijdag, bedoeld was om de contacten met de be volking te verbeteren. .Nihil' wil dat g s de handelswijze van bur gemeester Ev^raars aan een na der onderzoek onderwerpen en dat er maatregelen worden getroffen die aan de toestand een eind ma ken. De heer J. Oosterveld. directeur van de stichting .streek-jeugd- centrum voor Zeeuwsch-Vlaan- deren'. die ook betrokken is ge weest bij het opstellen van de brief aan g s, zegt nog dat de soos een advocaat in de arm heeft genomen die moet nagaan of het verbod van de Maagdenhuis'- film, begin deze maand, in over eenstemming was met de wet. Volgens de heer Oosterveld staat burgemeester Everaars minder sterk dan hy aanneemt, vooral nmdat de film gedraaid zou wor den besloten kring: ,we baseren ons op soortgelijke gevallen in Helmond, Den Haag en Amster dam'. Verder zijn er in de zaak rond de verboden films geen nieuwe ont wikkelingen. .Ik heb dinsdag geen contact meer gehad met de burgemeester', aldus de heer Oos terveld. Beleid minister Schut aangevallen PvdA niet voor industrie in Hoeksche Waard mee te werken aan een nieuwe procedu re waarbij de gekozen vertegenwoor digers meer invloed dienen te kunnen uitoefenen op de benoeming. Het CHU-kamerkringbestuur Middel- zou zijn van een ondemocratische gang van zaken. Of het resultaat van deze gang van zaken bevredigend of. onbe vredigend zal zijn kon nii nóg niet wor den beoordeeld'. ü'iii v;ss.* sen dat de uitbouw van het Rotterdamse havencomplex met industrievestiging ir de Hoeksche Waard de enige aanvaard bare mogelijkheid zou zijn om de ex pansie van de Maasstad in goede banen te leiden. Zij stelde de vraag hoe de minister denkt over een afleiding van de explosieve ontwikkeling naar West-Bra bant, mits een goede planologische ot zet voorop staat, had mej. Haars, cf' ook om meer overleg met Antwerpen vroeg, daartegen geen bezwaar. Ook de heer Wierenga vroeg rich af in welke richting de industriële ex pansie zal gaan. Hij signaleerde ,aan- zetjes' tot een beleidsombuiging in de richting van industrievestiging in de Hoeksche Waard. De fractie van de PvdA is daar echter niet voor, al dus de heer Wierenga. Mevrouw A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen (kvp) vond dat het een gemiste kans zou zjjn als het Waterweggebied (Van ónze parlementaire redactie) DEN HAAG (GPD) De tweede ka. mer heeft dinsdag minister Schut (ruim. telijko ordening) om opheldering ge-- vraagd over zijn plannen voor de ont wikkeling van het zuidelijk deltage bied. De minister werd verweten een onduidelijk beleid te voeren, waardoor in de delta niemand in staat is de juis te beslissingen te nemen. ,De gemeenten zullen een richtsnoer moeten hebben', zei mej. mr E. A. Haars van de CHU. De woordvoerder van de WD, dr K. van Dijk repte van botsen de belangen waartegenover een ondui delijk beleid van de rijksoverheid staat, niet optimaal zou worden benut. ,Maar De socialist H. Wierenga signaleerde optimaal is nog niet altjjd synoniem een zo grote aandacht voor de Rotter- aan maximaal', zei zij. Mevrouw Groen- damse plannen tot uitbreiding van het smit was blij met de uitstralïngsge- haven- en industriegebied, dat het Schel- (lachte naar het Schelrfebekken. Zij wil- debeklten géwoon wordt vergeten. de echter ook het Noordzeekanaalge- Over de Rotterdamse plannen zei mej. bied bij de planning van de Rijndelta Haare het overtuigend bewijs te mis- betrekken. VLÏSSTNGEN De eigenaar van de Hema te Vlissingen. de heer J. Th. Borghstijn, heeft 2000,- uitgeloofd voor diegene, die inlichtingen kan geven waardoor de daders van de diefstal, die de nacht van 14 op 15 oktober bij de Hema werd gepleegd, kunnen worden opgespoord. Bij de bewuste inbraak werd 10.000,- ontvreemd. De inlichtingen moeten aan de Vlissingse politie worden gegeven. MIDDELBURG Omstreeks half zeven dinsdagavond deed de automatische brandmelder bij Vroom Dreesmann de brandweer uitrukken, 't Was echter loos alarm. Het vermoeden bestaat dat een van de werksters in een al te propere bui bij het stof afnemen de alramknop heeft aangeraakt. MINISTER-PRESIDENT DE JONG VERRICHTTE OPENING (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De scheeps bouw met alles wat zich daar omheen heeft gegroepeerd staat tot en met aanstaande zaterdag ,te kijk' in de Amsterdamse RAI. Minister-president P. J. S. de Jong heeft daar gistermor gen namelijk officieel .Europort 69' geopend, de achtste exposi tie van wat er in de scheeps bouw, machinebouw en de sec tor van de havenuitrustingen allemaal te koop is. Op het ogenblik de grootste tentoon stelling in haar soort ter we reld. Niet minder dan 22 ver schillende landen presenteren er zich op een oppervlakte (39.000 m2), die ten opzichte van vorig jaar maar eventjes dertig procent groter is gewor den. ,Onze scheepsbouwers en reders worden hier geconfronteerd niet een indruk wekkende hoeveelheid functionele apparatuur, die de techniek van hel scheepsbouwen, varen, laden er lossen tot een steeds simpeler ver lopend proces maken', zo karakteri seerde premier De Jong gistermor gen .Europort 69'. voordat hij onder begeleiding van de organisatoren een rondwandeling over het enorme plex maakte. eens op der afhankelijk willen zijn van de scheepvaart van de traditionele ma ritieme landen. ,We zullen er begrip voor moeten opbrengen dat wij niet overal ter wereld meer vanzelfspre kend als vervoerders worden geac cepteerd. Daarom zullen we ons wel licht meer dan tot dusver op de bouw van gespecialiseerde schepen en op gespecialiseerd vervoer moe ten gaan toeleggen'. En dat het daarbij niet alleen gaat om de bouw en de inrichting, maar ook orn de bemanning bracht de minis ter-president zijn gehoor in de gla zen zaal van het R Al-gebouw goed onder de aandacht. Hij stelde name lijk vast dat hierbij ook problemen aan de orde zijn, die opgelost moe ten worden bij do herziening van het zeevaartonderwijs. De heer De Jong bezag tenslotte deze achtste .Euro port' in Amsterdam als een weer spiegeling van de razendsnelle nau- tisch-technisahe ontwikkelingen en ,ng noodzakelijk. Het recht van veto En hoe internationaal de tentoonstel- Is momenteel wettelijk onmogelijk. Ale de wet hiervoor zou moeten worden ge wijzigd willen wij liever verder gaan om de mogelijkheid te openen een bur gemeester te laten kiezen door alle j stemgerechtigde gemeentenaren'. De ge meenteraden zouden, aldus D'66, binnen de huidige wettelijke regeling de mo gelijkheid moeten kunnen krijgen om aan de hand van de binnengekomen sol licitaties een voordracht van drie per sonen op te maken. De huidige gang ivan zaken wordt in de brief ondemo cratisch en onbevredigend genoemd: ,maar dat geldt voor de gehele proce dure rondorp burgemeesters-vacatures |in ons land'. ling ook is (van de 1250 deelnemen de Bedrijven komt nog maar 27 pro cent uit ons land), minister-presi dent De Jong vond het nuttig op deze plaats de Nederlandse scheeps bouw en scheepvaart goed met de neus op de feilen te drukken. Voor al nu men In belde bedrijfstakken met ernstige problemen te kampen heeft. .Wanneer wij onszelf als scheepsbouwend en zeevarend land niet uit de markt willen prijzen is het zaak de ontwikkeling van de hier geëxposeerde apparatuur en de toepassing daarvan in Nederland krachtig te stimuleren. Want er rijn kapers op de kust'. Zoals gezegd: de groei van Europort is ongekend. De internationale interes se om in Nederland te exposeren wordt steeds groter. Onder de 22 deelnemende landen zijn er vier. die collectieve inzendingen naar Amster dam hebben gestuurd: Japan, de Ver enigde Staten. Engeland en Noor wegen. Eigenlijk zijn dat al exposi ties op zichzelf. Zo komen 45 Ameri kaanse fabrikanten met de nieuwste technologische vondsten; bij de Ja panse inzending van 26 bedrijven bevinden zich de belangrijkste scheepswerven. Er zijn bij een rondgang over de expo sitie allerlei novileiten te vinden. Zo is er een mobiel apparaat voor het reinigen van scheepswanden en het schilderen daarna onder hoge druk. Tijdrovend werk wordt daarmee te ruggebracht tot een karweitje van oen paar uur. De nieuwste snufjes op het gebied' van de elektronisch© afstandsbediening van scheepsmoto ren worden gepresenteerd. In de sec tor scheepsdieselmotoren is een knaap van tachtig ton te vinden. Er is een overvloed san scheepsmodel len, maar ook een model van een droogdok, een drijvende bok, een ter minal en een booreiland. En om nog even door te gaan: ankers, scheeps schroeven, keerkoppelingen, werk tuigmachines, navigatie- en commu- nicatie-appaxatuur, aggregaten, hy- draulische en pneumatische toepas singen. Wie een sector heeft ontdekt, die zich op .Europort 69' niet laat zien, m g het zeggen... Wat de havens betreft: Rotterdam en Amsterdam en een aantal buiten landse havens vestigen de aandacht op zich via een maquettestand. Vlis singen hebben we ditmaal gemist; vorig jaar was liet havenschap wél pressent. Zoals gebruikelijk loopt parallel met de expositie weer een congres. Ditmaal is het gewijd aan kosten besparen de ontwikkelingen in de gehele ma ritieme sector. .Europort 69* loopt. De catalogus, waar in de deelnemers en hun produkten staan vernield, is een boekwerk van bijna 300 pagina's geworden. BRITANNIA VLISSINGEN; HET ZUIDELIJK TONEEL. Het Zindelijk Toneel Globe toont in ,Oom Wanja' een heel andere, dynami sche Tsjechov. Dat ls vooral de ver dienste van regisseur Ton Lulz, die ds figuren in de scènes uit het leven op het land in een geheel nieuwe dimensie heeft geplaatst:" psychologisch accepta beler, menselijker, heviger, geloofwaar diger. Ze zijn ontdaan van hun per' traditie opgelegde beeld van de dode lijk vermoeide grootgrondbezitters uit het fin de siècle, die somber in hun ver vallen landhuizen bijeengroepen, molt-, kend over wat was, grommend over kat komt. Want bij alle respect voor het robuuste talent, dat in deze periode het belangrijkste uit de Russische to neelliteratuur opleverde, is het toch werkelijk aan deze kant van de laatste eeuwwisseling niet meer zo'n evene ment voortdurend te gast te zijn bij een- uitgeblust gezelschapje, dat zeer ge-, frustreerd bijeenzit, gereed voor een tra gische gang naar de kersentuin, waar men dan voor verhanging een einde maakt aan de problemen. Zo heeft men' het vele jaren gezien in Nederland: een nauwelijks decadent, maar zee vermoeid gezelschap, dat met ,stil spel' het dra ma zat waar te maken. En dat werd wel wat te veel van het goede. Een korte terugblik op deze overdosis: sinds 1951 werd ,Oom Wanja' in Nederland in vijf verschillende monteringen opge voerd; tweemaal kwam het spel op de buis. Aardig is in dit verbana nog het voornemen ,Oom Wanja' in februari in Middelburg te laten opvoeren, dan in een versie van de toneelgroep .Theater'.' De malaise in het Nederlandse toneel schijnt vooral de provincie te teisteren. Koi'l achtereen ls de periferie getrak teerd op spelen als ,De eenzame weg' en ,De gijzelaar' van het moderne, actuele wereldrepertoire hoort men niets. Om een voorbeeld te noemen: Albee's briljant geschreven .Alles voor de tuin' schijnt voor de provincie niet te zyn weggelegd, althans niet op dit moment. Maar deze bedenkingen ten aanzien van de zoveelste .Oom Wanja' passen weinig tegen de achtergrond van wat Globe gisteravond in het Vlissingse Britannia liet zien; een prachtige, evenwichtige voorstelling in een bezetting, die het ideaal van Lutz dicht zal benaderen. De regisseur had zelf de titelrol. Hij plaatste een magnifieke Wanja, nieuw, uitbundig, maar ook compleet in de be rusting. De anderen uit het gezelschap volgden zijn opvattingen zorgvuldig, speelden vooral karakters, die zonder pathos ontroerden, die In cynisme en teleurstelling hun menselijkheid behiel den. Het is moeilijk, hier voorkeuren uit te spreken. Zowel Ann Hasekamp (Je-- lenaj als Lo van Hensbergen l Alex ander) voelden zich bijzonder thuis in de sfeer van deze vernieuwde Oom Wanja, maar men moet de anderen direct daarna noemen: Petra Laseur (Sonja) die tot een verrassende presta tie kwam, André van den Heuvel, (As- trow), aanvankelijk wat weifelend, maar rich fraai herstellend in de laat ste acten, Magda Janssens, vitaal ge noeg voor een levensechte Njanjfu Péronne Hosang, van wie men een be heerste Wojnltskaja zag en Dick Schef- fer, die wat moeite had met de ver armde landeigenaar Telegïn de gri meur bombardeerde hem tot een wei nig geslaagde nar maar die toch voldoende aansluiting vond om in dit perfect acterend gezelschap niet uit de toon te vallen. Deze .Oom Wanja' van Globe ts de eerste Tsjechov-vertolking in Nederland na de dood van Peter: Sjarov, die smds de oorlog alle Tsjechov-opvoeringen In Nederland ge regisseerd heeft. Er zjjn, bij de pre mière in oktober j.l., veel vergelijkin gen gemaakt, waarbij men winstpunten ming misschien, hoewel die na zeventig jaar een wat folkloristisch, te ver trouwd accent heeft gele regen. Het leven op het oude Russische land had zo z'n bezwaren: er werd veel gezucht, er waren alsmaar verloren illusies, er was haat en hartstocht, maar alles zeer ver drukt en dat kan wel eens gaan drukken. De conceptie van Lutz komt als een bevrijding, niet als de start van een nieuwe Tsjechov-tradibie. Het ge zelschap speelde het spel in een sober, stijlvol decor van Nicolaas Wijnberg; een groot publiek dankte het gezelschap aan net slot van deze door de plaatse lijk samenwerkende culturele instellin- lingen naar Vlissingen gehaalde voor stelling met een langdurig applaus.^ Premieverhoging rooien boomgaarden DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de stichting nntwikkelings- en sanerings- fonds voor de landbouw heeft alsnog be sloten, de verhoogde premie voor het rooien van boomgaarden met terugwer kende kracht van toepassing te verkla ren op sedert I augustus jl gedane bij- dragctoczeggingen. Dit betekent dat al le toezeggingen (R-200 formulier) ge dateerd vanaf 1 augustus alsnog zullen vallen onder de verhoogde premie van max. 2000,- per heetare. ZACHT Zacht weer met veel bewolking en af en toe regen. Vrjj krachtige tot luirde, aan de kunst mogelijk af en too stormachti ge wind tussen zuid cn zuidwest. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: af en toe buien, ook opklaringen en ge leidelijk minder zacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp.: 2 tot 9 ;raden boven normaal: max.temp.: 0 tot graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent: kans op een geheel droog et maal: 20 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: I tot 5: min.temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal; max.temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur:- 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Normalen voor 12 tot 16 nov.: min.temp. max.temp. Den Helder 5 9 Eelde 3 8 De Bilt 3 ft Vlissingen 6 n Vliegveld Z.-Limburg 4 9 Zon op Maan op

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2