Burgemeester van Groede verbiedt opnieuw een film koala Laatste' begroting Terneuzen met moeite sluitend gemaakt Wegreus gevloerd bij IJzendijke Apollo 8: landing in Goese havenkom 2 NU DOCUMENTAIRE MOTIEF: NIET DOOR KEURING BEOORDEELD VIJF TWEELINGEN IN HET CONSULTATIEBUREAU YERSEKE leeuwse ALMANAK Afscheidstournee burgemeester mr J. Drijber Pastoor Witteman gedood bij verkeersongeval Lijk aangespoeld te Vlissingen Inbraak in directiekeet in Terneuzen Expositie 25 jaar Zeeland: 4500 bezoekers POST ONVOORZIEN VAN 11.566,— D eer ruimte tekort in oude stadhuis Mogelijk straks één christelijke fractie in raad Domburg mOVINCfXtE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 71 NOVEMBER 1969 GROEDE -- Waarnemend burge meester J. C. Everaars van Groe de heeft opnieuw een film verbo den omdat hij niet is gekeurd. Dit keer trof het veto van de burge meester de 30 minuten durende Canadese discussiefilm ,De ver scheurde stilte'. De film, die gaat over het generatieconflict en die in ons land wordt gedistribueerd door de stichting oecumenisch filmcentrum' in Hilversum zou vrijdagavond worden vertoond door de jeugdsoos Experimental House Soos Nihil'. De soos kreeg het eerder deze maand al aan de stok met Groede's burgemees ter, toen hij er het draaien van de .Maagdenhuis'-film verbood. In beide zaken speelt artikel 16 van de politie verordening van Groede een rol: dat stelt namelijk het verlenen van toe stemming voor het draaien van films afhankelijk van het feit of ze zijn ge keurd. Het bestuur van de soos en de heer J. Oosterveld, directeur van de .stichting streekjeugdcentrum voor Zeeuwsch- Vlaanderen' zijn uiterst verbolgen ove: de nieuwste maatregel van de heer Everaars. De heer Oosterveld: .films als ,De verscheurde stilte' zijn hele nette filmpjes over hele nette problemen. Dat ligt er allemaal zo duidelijk op, dat ze niet eens gekeurd hoeven worden. Bo vendien wordt deze film verhuurd door het oecumenisch filmcentrum, nota be- nene de grootste ideële instantie die film distribueert. Ik ben vanmiddag (maan dag) naar de burgemeester gegaan en heb gevraagd: .Kunnen wij die film draaien, maar toen hij hoorde dat de keuring er niet aan te pas was geko men weigerde hij eenvoudigweg stemming'. delijk waarom de burgemeester een voorstel van de heer Oosterveld om dan in Groede maar een keuringscommissie in te stellen heeft afgewezen. .Dan zou ik als burgemeester op de stoel van de filmkeuring gaan zitten en daartoe voel ik me niet geroepen'. Overigens geeft de heer Everaars te kennen de soos .Nihil' te beschouwen als ,niet bepaald het mooiste stukje Groede'. ,Er moet nog heel wat ver beterd worden. Ik ben helemaal niet tegen een jeugdsoos maar wel als er allerlei gekke dingen worden gedaan'. Gekke dingen?'. Nou ja. films draaien die niet goedgekeurd zijn bijvoorbeeld. Dat kan niet'. Roddelpraatjes Met het draaien van ,De verscheur de stilte' wilde de soos in Groede de contacten met de bevolking ver beteren. Die liggen kennelijk niet zo best. Daniël van der Hooft uit Nieuwvliet. een van de mensen van het soosbestuur: .Er gaan allerlei rare roddelpraatjes over ons. De mensen zeggen dat wij hier maar op de grond liggen en naar muziek luisteren. Nou, dat is helemaal niet waai'. Wij zijn volop bezig met allerlei activiteiten. Zo hebben we plan nen om hier een Bob Dylan-avond te houden, we gaan samen, als soos, een boek maken en er zijn ook ideën om een experimenteel sp'elgroepje te forme ren. Door de film te draaien wilden we de mensen eens binnenhalen om het wantrouwen weg te nemen'. Volgens Van der Hooft heeft .Nihil' al leen een dansvergunning losgekregen van de gemeente. .Als je het wettelijk gaat bekijken zaten we de afgelopen tijd behoorlijk fout met alles wat we deden. Als je hier nog maar een voor dracht laat houden moet dat volgens de politieverordening aan at burgemees ter worden gevraagd. Maar we kunnen toch niet iedere maandag naar zo'n man Achterlichtje Burgemèester Everaars beroept zich. gevraagd om een toelichting op zijn beslissing, op de wet. ,Hoe kan ik bepalen voor welke leeftijden ik die film geschikt moet verklaren als er geen keuring in het geding is ge weest? Ik kan als burgemeester nu eenmaal niet afwijken van mijn plichten'. Is er dan in Groede nog nimmer een film zonder keuring vertoond? .Ach ja, weet iedereen altijd '.vat er in het don ker gebeurt? Er rijden ook wel eens mensen zonder achterlichtje. Het is bepaald wel eens voorgekomen dat hier films van amateurs werden gedraaid zonder dat ze de keuring wa ren gepasseerd. Maar nogmaals: ,ïk kan als burgemeester niet van de wet af wijken, dat heb ik nu eenmaal beloofd. Stel dat ik zou zeggen: .goedgekeurd voor boven de 18 en later blijkt dat er ook kinderen van 14 jaar naar kunnen kijken. Dat zou toch een blunder, een blamage zijn? We hebben hier in Ne derland een centrale filmkeuring en daarin zijn alle gezindten vertegen woordigd. Dat is de aangewezen instan tie.' Gezien in dit licht, wordt het ook dui- ADVERTENTIE) St-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 toe om ons programma voor het vol gende weekend te bespreken. Nee. veel medewerking is hier niet'. Dorpsvereniging .Dorpsverenigïng Groede' gaat op 21 noveniher vergaderen en dan staat het verbod van dë discussiefilm op de agenda. De vereniging staat officieel los van de soos .Nihil', maar huurt de soosruimte de vroegere Franse kerk van het hervormd kerkbestuur ten behoeve van de jeugd. heer Groen, voorzitter van die dorps, vereniging. Hij geeft toe dat .Nihil' niet steeas heeft gefunctioneerd zoals; in de bedoeling ,lag. .Maar daar Is nu verandering in gekomen. Het bestuur wil een positieve richting inslaan, het hele gebouw is opgeknapt, het is nu echt een schone soos'. De heer Groen stelt verder .volkomen' met de heer Oosterveld mee te. kunnen gaan in diens bezwaren tegen het verbod van ,De' ver scheurde stilte'. ,Kijk, toen die Maag denhuis-film niet doorging kon je zeg gen: ,Nou ja maar dit instructie- filmpje, nee dat begrijp ik niet'. Overigens denkt de soos en met na me de heer Oosterveld ook nog te rug te komen op het verbod van de ,Maagdenhuis'-film. ,Die zou vertoond worden in een besloten voorstelling. De burgemeester kon wettelijk helemaal niet ingrijpen' De heer Everaars: .Besloten voor stelling? Iedereen heeft de kans om de soos binnen te lopen. Trouwens, de statuten zijn niet eens officieel goedgekeurd'. Zienswijze tenslotte van de heer R. J. Wasterval, directeur van het .oecume. nisch vormingscentrum Hedenesse' in Cadzand: ,Het is onbegrijpelijk dat ver bod. Andere burgemeesters doen juist moeite om zo'n film naar hun gemeente te krijgen'. Verband Er bestaat uiteraard geen enkel causaal verband, maar het is wel merkwaardig, dat, nu vanavond in het Vlissingse Britannia de to neelgroep Globe' Tsjechows .Oom Wanja' opvoert, wij in deze krant moeten lezen, dat op de rede van Vlissingen, ter hoogte van ^Bri tannia' het vrachtschip ,Wanja.' in moeilijkheden is geraakt. In de aankondiging van het toneelspel lezen we dan nog eens dat daarin op drift geraakte mensen voorko men, terwijl het bericht over de fWnnja' eveneens meldt, dat .het schip op drift is geraakt'. Een vergezochte parallel Mis schien. Maar de scheepvaart zal er toch goed aan doen zich van tijd tot tijd te laten informeren over de culturele activiteiten te Vlissingen. Wij willen de zaalc al vast v:el wat op gang helpen za.t.erda.g 22 november brengt het Vlissings Schouwspel Harten tweehartendrie' in Britannia. Dit lijkt ons een ongevaarlijk spel Maar zullen de schepelingen de Walcherse Operette- en Musical Vereniging kunnen weerstaan, als die de dag daarop in het Schel- dekwartier melodieën zingt uit Frau Luna en Die Lustige Witwe? Men is gewaarschuwd. Hel lied der sirenen is een verleidelijk ge zang. MIDDELBURG Burgemeester Drij ber van Middelburg, die met ingang van 16 november aanstaande tot eerste burger van Zwolle werd benoemd, is aan zijn .afscheidstoernee' begonnen. Vandaag (dinsdag) vertrekt hij met zijn echtgenote naar Folkstone om er af scheid te nemen van het bestuur van deze stad, leden van de AXSCA en vele andere bekende uit de Engelse zuster- gemeente. Op donderdag 13 november aanstaande neemt de burgemeester afscheid van de politie en de brandweer van welke in stellingen hij al3 burgemeester hoofd is. De hoofdstedelijke ambtenaren ne men tijdens een bijeenkomst die op vrij dag 14 november aanstaande wordt ge houden, afscheid van mr Drijher. Op zaterdag 15 november aanstaande om 14.00 uur begint in de burgerzaal van het stadhuis een buitengewone verga dering van de gemeenteraad ter gele genheid van het afscheid. Deputaties van verenigingen en organisaties zul len deze bijeenkomst bijwonen. Aange zien van deze verenigingen en organi saties in verband met de ruimte slechts enkele vertegenwoordigers konden wor den uitgenodigd is er op diezelfde mid dag vanaf 16.30 uur voor iedereen ge legenheid om persoonlijk, in de burger zaal van het stadhuis, van de heer en mevrouw Drijber afscheid te nemen. 's-HEERENHOEIi Pastoor J. L. W. Witteman uit 's-Hcerenhoek is maan dagavond op rijksweg 27 ter hoogte van Hoogbiokland (Zuid-Holland) bij een verkeersongeval om het leven ge komen. De 63-jarige pastoor, die al ruim acht jaar in 's-Heerenhoek staat, was op weg naar Wijk aan Zee om een zeer ernstige zieke collega in het zie kenhuis op te zoeken. Door nog onopgehelderde oorzaak ging de pastoor met zijn auto over de kop, schoot over een drie meter brede sloot en ging toen nogmaals over de kop. Hij overleed ter plaatse aan de gevol gen van een scnedelbasisfractuur. De overledene werd op 4 mei 1906 in Haar lem geboren. Zijn broer, die missionaris ls op de Philipijnen en de andere fa milieleden zijn op de hoogte gesteld. Het stoffelijk overschot ligt opgebaard in het streekziekenhuis te Gorinchem. YERSEKE In de Yerseke zijn de laatste tijd een flink aantal tweelingen geboren. Het laat zich raden, dat de jong geborenen en hun moeders elkaar regelmatig treffen op het consul tatiebureau van het Groene Kruis. Op dat bureau werd dan ook deze foto gemaakt. Op het plaatje zit tend van links naar rechts: me vrouw Kole-Jille, met Adriana en Tannetje, geboren op 3 april '69; mevrouw Van Stee-Lamper, met Jacob en Adriaan. geboren op 18 augustus; mevrouw Everse-De Haan, met Edward en Pieter, ge boren op 17 juni en staande van links naar rechts mevrouw Tim- merman-Paauwe, met Catharina en Pieternella, geboren op 17 juli en mevrouw Van Stee-Sandee, met Maria en Francisca, geboren op 31 juli. ,Asaf' Axel met ,Der Messias' voor Belgische radio AXEL. De BRT-radio, geweste lijk programma, zal woensdag avond in de gereformeerde kerk in Axel opnamen maken van de chris telijk gemengde zangvereniging .Asaf' uit Axel en het orkest van de stedelijke muziekacademie van Sint-Nikiaas. Koor en orkest re peteren dan voor de uitvoering van Handels oratorium .Der Mes sias', aanstaande zaterdag. De radio-opnamen worden zaterdag morgen rond 11.30 uur uitgezon den in het programma .Focus', dat te beluisteren is op de golflengten 198 en 202 m. Aan de uitvoering van ,Der Messias', die onder lei ding staat van de heer C. A. van Prooyen uit Terneuzen. verlenen de sopraan Alice van Haren, de alt Stella. Delberg, Willy van Hese (tenor), Frans de Pauw (bas) en de organist J. Pieters solistische medewerking. VLISSINGEN Op het strand voor de hoofdpoort van Hoechst Vlissingen NV te Vlissingen-Oost is maandagmid dag een in verre gaande staat van ont binding verkerend lijk van een man aangespoeld. Vermoedelijk betreft het hier een Nederlander, die begin okto ber door de kapitein van een kust- vrachtschip als vermist werd opgege ven. In samenwerking met de Vlissingse brandweer heeft de recherche de stof felijke resten overgebracht naar het lij- kerihuisje op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen. TERNEUZEN Een elektrische boor machine, enkele rollen verlengsnoer en wat koperen kranen en koppelingen: de buit van een inbraak die zondagnacht is gepleegd in een directiekeet van de firma Asselbergs en Nachenius aan de Diepenbrockstraat in Terneuzen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Door het forceren van een deur kwam het nach telijk bezoek de keet binnen. MIDDELBURG De belangstelling voor de tentoonstelling ,25 jaar Zeeland', die in de vleeshal van het Middelburgse stadhuis wordt gehouden en de daarbij horende filmvertoningen blijft groot. In één week (tot en met zondag) werden 4553 bezoekers geteld. De expositie is nog te bezichtigen tot en met zondag aanstaande. ADVERTENTIE) Laat 2e maar praten. Wij voelen ons fijn in zo'n dag-en-nacht-pyama van Koala Een produktvon wouTor ¥jr x x 7 X I winkelcentrum in zuid. Het college zegt an de plannen. Intus sen blijft de verbetering van bestaande winkelpanden en de vestiging van nieuwe bedrijven in en om de oude bin nenstad onverminderd voortgaan. Goede TERNEUZEN ,Naar met ze-'^ortgang wordt gemaakt met de af- j braak van de panden van het te saneren kerheid kan tvorden aangenomen, oude Java. Momenteel wordt onder- technische school staan op stapel. Voor wat betreft de gemeentelijke scholen wordt momenteel gewerkt aan een nota, die voor de toekomstige planning nis grondslag kan dienen. Het tekort aan gymnastiek-Iokalen zal door de inge bruikname van de sporthal tegen het volgend schooljaar belangrijk ingelopen worden. zal blijven*. Aldus het college van b en w van Terneuzen in een toe lichting op deze begroting, die als de eerste kamer vandaag de herindelingsplannen goedkeurt slechts enkele maanden van kracht zal blijven. Mede met het oog daarop noemen b en w van Terneuzen het uiterst moeilijk om op dit moment een beleid uit te stippelen. Voorts blijkt uit die in leiding dat bet ben slechts na veel moeite is gelukt de raad een slui tende begroting 1970 voor te leg gen. De post onvoorzien bedraagt slechts 11.566, hetgeen een fors bedrag minder is dan de ƒ59.000 van vorig jaar. En om die post op een redelijk peil te brengen zal het bovendien noodzakelijk zijn enkele retributies te verhogen, waartoe de raad nog afzonderlijke voor stellen tegemoet kan zien. Naar de mening van b en w hebben zich in 1969 belangrijke kostenstijgin gen voorgedaan, welke niet voldoende loor hogere inkomsten worden gecom penseerd. Met name worden genoemd de voortdurende stijging van lonen en prij zen, de invoering van de btw, terwijl de verhoogde uitkeringen uit het ge meentefonds voor een zich sterk ont wikkelende gemeente als Terneuzen on voldoende compensatie biedt. Meer dan evenredige stijgingen doen zich onder andere voor bij onderwijs, open bejaar- denwerk. terwijl de ingebruikname van liet Zuidlandtheater en het overdekt zwembad een verzwaring van lasten te weeg brengen. Ondanks het feit dat met de bouw van het nieuwe stadhuis werd begonnen, blijft de huisvesting van de gemeente lijke diensten veel aandacht vragen. En omdat het nu vrijwel zeker wordt ge acht dat de herindeling van gemeenten in 1970 haar beslag zal krijgen, zullen zelfs op korte termijn maatregelen r. ten worden genomen. De raad kan voorstel tegemoet zien met betrekking tot betere zij het tijdelijke huis vesting voor sommige secretarie-afde lingen, waarbij de afdeling bevolking zelfs buiten het stadhuis ond.er gebracht zal moeten worden. Dë exploitatielas ten voor het overdekt zwembad" blijken hoger.te zijn dan vorig jaar:wercLvoor zien, Maar daar kan tegenover worden gesteld dat het bad in een grote be hoefte voorziet en dat met name de be langstelling van de jeugd zeer groot is. De bouw van een lagere school en drie kleuterscholen vordert gestaag, zodat de oplevering in 1970 kan plaatsvinden (één ervan is juist dezer dagen in ge bruik genomen, red.). Reden tot be zorgdheid geeft evenwel de toenemende, discrepantie tussen de kosten van de nieuwe scholen en de rijksuitkeringen daarvoor. Voorts wordt in de. inleiding op de begroting gewezen op enkele be langrijke meuwbouwplannen. Zo zal waarschijnlijk in 1970 een aanvang wor den gemaakt met de bouw van een nieu we huishoudschool aan de Tooropstraat. Nieuwe bouwplannen voor de lagere technische school en de middelbaar Woningbouw Terneuzen verwachten dat de volkshuisvesting ook in 1970 weer veel spanning zal vereisen. Va de 482 in aanbouw zijnde flatwonii gen zijn er inmiddels 210 opgele verd. Maar helaas kon de bouw A 156 woningen in de premiesector verband met de ongunstige situatie op de kapitaalmarkt nog niet worden verwezenlijkt. Br wordt naarstig naar andere oplossingen gezocht. In elk geval zal in 1970 getracht wor den met de meeste spoed aan te van gen met de bouw van eengezinswoning- wetwoningen, waaraan 'volgens b en w grote behoefte bestaat. Vernacht wordt dat binnenkort met de bouw van be jaardenflats nabij de Zonnesehool (.Ja va') kan worden begonnen. De bouw 40 woningwetwoningen te Sluiskil maakt goede vorderingen, zodat de op levering in het begrotingsjaar tegemoet kan worden gezien. Gewag wordt in de inleiding gemaakt op een levendige bouwactiviteit in de particuliere sec tor. Venvacht wordt dat met name in de Serlippens polder in 1970 druk zal wor den gebouwd. Zo nodig zullen in het begrotingsjaar kredieten worden ge vraagd voor het bouwrijp maken van gronden in de Scrlippenspolder en in het plan Zeldenrust. Het college van b en w betreurt het dat nog geen aanvang is gemaakt met de bouw van kleine winkeleenheden in het i ï-j. i i I. i i „::„izocht op welke wijze 'de vrijkomende zal dit de laatste begroting Zijn ^,.on^eri ]ie- meest doelmatig kunnen' van de huidige gemeente Terneu- )vor£fri benut y°0P uitbreiding van het I hoofdwinkelcentrum, waarbij veel aan- 7.en, die bovendien slechts een be- i dacht zal worden geschonken aan goede - verbindingen met het gebied Noord- perkt deel van het jaar van kracht.|straat. Markt onder andere. Verschillende openbare werken zul len in liet begrotingsjaar worden voltooid, zoals met- name do aanleg van parkeerplaatsen rond de bin nenstad, de riolering Vlooswijkstraat en het doortrekken van de invals weg en aansluiting gatspolderdijk. Van nieuwe werken door middel van bet infrastruotuurprogramnia 1970 is nog niets bekend. Wel zal worden getracht een aanvang te maken met! do verbetering van de Stationsweg en de Doltweg die beiden in een slechte toestand verkeren. Cultuur Onderwijs In de begroting is nu met een vol jaar exploitatielasten voor het Zuidlandthe ater rekening gehouden. Ook op andere gebieden in dë culturele sector is met hogere uitgaven rekening gehouden. De stijging van de uitgaven voor club- en buurthuiswerk is zelfs zodanig dat deze het college van b en w met zorg ver vuil. Temeer daar het gemeentelijke aandeel in het subsidie elk jaar met 5 procent stijgt tot 40 procent van de sub sidiabele lasten in bereikt. Met de ver dere uitvoering van het recreatieplan .Otheense kreek' konden nog weinig vorderingen worden gemaakt. Wel zijn aanvragen voor subsidie ingediend voor het hertenkamp en. de kinderboerderij en voor uitbreiding van de ligplaatsen in de jachthaven aan de kreek. Mogelijk zullen deze whiter nog enkele paden In -verband worden aangelegd. Haven, industrie ii w van Terneuzen zien met be langstelling de verdere ontwikkeling van liet overleg in het havenschap Ter neuzen en de kanaalzone tegemoet. Naar hun mening zal vestiging van nieuwe bedrijven in hoofdzaak afhangen van da bereidheid van de partners in liet over leg en met name de rijksoverheid om op voorhand investeringen te doen. Venvacht wordt dat de vestiging van Air Produkts NV in 1970 gerealiseerd zal worden. Voorts wordt er in de in leiding op gewezen dat de soins spec taculaire expansie van bestaande be drijven zich onverminderd blijft- voort zetten. GOES Op het dek van het 53-tons binnenscheepje ,Atack' is maandagmiddag de Apollo-8 capsule uit de Goese havenkom vertrokken. Het maanvaartuig zal van ochtend dinsdag de sluis bij het Goese Sas passe ren en morgen wordt de reis aaar Amsterdam gemaakt, vanwaar de Apollo-8 naar Osaka zal worden getrans porteerd. Met had er maan dagmiddag weinig moeite mee de Apollo-8 een zachte landing te laten maken op het dek van het schip. Met ?en kraan van het stuwa doors bedrijf L. P. Hoekman uit Goes werd het gevaarte van de vrachtwagen gehaald. De Apollo-tentoonstelling Goes ieeft bruto 8.661,20 opgebracht. Volgens organisator C. W. Ver- rest zijn er veel meer bezoekers jeweest. ,We hebben honderden 'rijkaarten -gegeven en er zijn veel ïinderen geweest, die maar 50 :ent entree hoefden betalen'. De ïeer Vervest schat, dat de netto- ipbrengst rond de 7.000 zal ko nen te liggen, nadat allerlei on- ïosten zijn betaald. Dat zou be- ekenen dat de zakenlieden, d-.e larant hebben gestaan voor de be taling van 10.000 aan het world exhibitions centre in Den Haag :amen ƒ3.000 moeten opbrengen. De heer Vervest heeft dan nog jens ƒ2.150 binnengekregen van standhouders, die hun artikelen ïaast de Apollo hebben gezet. Dat reld wil de organisator laten ver- ielen over vier fondsen: ,het .Tsjechisch studiefonds', Terrc des rlommes', .Sport Steunt Zonne- /eld' en het Goese Jeugdwerk'. De verdeling wil de heer Vervest over aten aan het college van b en w /an Goes. De organisator heeft ielf ook iets aan de show over gehouden: hij kreeg van de direc teur van het world exhibitions centre een plaquette met de hand- .ekeningen van de drie astronau- :en die in de capsule hebben ge seten. De plaquette toont ook de ïandtekening van president Nixon Op de foto: de Apollo 8, vlak ioor de landing op het binnen schip in de Goese havenkom. IJZENDIJKE Door nog onbe kende oorzaak is maandagmorgen op de provinciale weg bij IJzen dijke de aanhangwagen van een vrachtwagencombinatie in de berm geraakt en gelcanleld. Een tegemoetkomende Duitse perso nenauto, die moest uitwijken, be landde in een rechts naast de rij baan gelegen sloot. De vrachf.wa- gencombinatie werd bestuurd door S. D. uit Yerseke en kwam uit de richting Biervliet. Toen de truck bij IJzendijke hef. kruispunt ,Tivoli' voorbij was, raakten de rechterachterwielen van de aan hanger in de bermwaardoor het gevaarte kantelde. De truck sleurde het nog enkele meters mee. De door C. F. uit Essen be stuurde personenauto naderde op het moment van liet. ongeval vil de richting van Biervliet. Bij de uitwijkmanoeuvre naar rechts schoot de wagen pardoes de sloot in. F. en zijn mede-inzittende G. N. eveneens uit Essen, bleven on gedeerd. De vrachtwagencombina tie was geladen met 9 ton vee voer. Daarvan kwam nogal wat op de weg terecht. (Foto PZC DOMBURG Er zijn in Domburg en Oostkapelle besprokingen op gang ge komen om met de komende verkiezin gen met één christelijke fractie in de gemeenteraad van Domburg te komen. Daarin zouden CH, AR en SGP gaan samenwerken. De besprekingen bevinden zich nog ln een beginstadium, zo deelde ons een woordvoerder uit Oostkapelle mee. AF EN TOE REGEN In liet algemeen veel bewolking met nf en toe regen. Matige lot krachtige, langs de kust later mogelijk harde, wind tus sen zuidwest en zuid. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door liet KNMI op maandag om 18.00 uur: enkele perioden met regen en tem peraturen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 3: minimumtemperaturen: 0 tot 6 gra den boven normaal: max. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2