Tweeduizend man ,op de been' bij oefening BILT Rotterdamse haven echt niet alleen zaligmakend' Kritiek in Hulst op beleid bisdom 2 ARNEMUIDEN HULDIGDE BURGEMEESTER HACK Politie pakt plakker van plakkertjes NIEUWBOUW VOOR BEATRIX- SCHOOL TE ZIERIKZEE BEGRIP VOOR HALVERING VAN AANTAL POSTBESTELLINGEN Expositiegebouw in Westerschouwen DAUWENDAELE TER DISCUSSIE OP DE WERELDSTEDEBOUWDAG Zeeuwse ALMANAK Wandelsportbond sluit seizoen af in Middelburg DIJKVERZWARING BIJ ZAAMSLAG IN VOLLE GANG Goese kapelaan: ,Drie van Breda moeten vrij' Uw Kunstgebit Verwacht. P.RO VI NCI ALE -ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 VAN CIVIELE VERDEDIGING L-NEDERLAND Oorlogssituatie' in 44 Zeeuwse gemeenten MIDDELBURG In Zeeland, Noord-Brabant en Limburg zal op donderdag 13 en vrijdag 14 novem ber een grootscheepse civiele ver dedigingsoefening worden gehou den. In totaal zullen bij deze oefe ning, die de naam ,Zuid '69' heeft gekregen, 130 gemeenten en twee duizend deelnemers zijn betrok ken. Om de oefening niet te omslachtig te maken wordt niet door alle ge meenten in (Ie drie provincies deelge nomen. Zo. heeft men zich voor wat Zeeland betreft, beperkt tot Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Sehouwen-Duiveland met in totaal 44 deelnemende gemeenten. De bevolking in de betrokken gebie-| den zal overigens niet teveel van deze| tweedaagse activiteiten merken omdat .Zuid '69' een stafoefening is waarbij het er vooral om gaat de werking van de leiding van de civiele verdediging op de verschillende niveaus te oefenen en te toetsen. Voor wat de gemeenten betreft zijn de burgemeesters op de eerste plaats verantwoordelijk voor de bur gerlijke verdediging. De burgemeesters hebben op hun beurt voor de verschil lende taken, bijvoorbeeld op medisch en technisch terrein, de openbare nutsbe drijven enz. de beschikking over de no dige medewerkers. ,Zuld '69' staat onder de algemene leiding van de chef van de staf voor de civiele verdediging in Den Haag, generaal bd D'Engelbronner. Voorts wordt deelgenomen door rijks- provinciale- en gemeentelijke functiona rissen, enkele bedrijven, militaire sta ven en andere instanties waaronder het Nederlandsche Roode Kruis. leiding van de civiele verdediging nog g'cen mededelingen te doen over de feitelijke toedracht in deze oefe ning. Men beperkte zich tot de me dedeling. dat de oefening .dient om aan de hand van een denkbeeldige oorlogssituatie de deelnemers voor problemen Le stellen waarvoor zij bij zich onverhoopt in werkelijkheid voordoende analoge situaties kunnen worden geplaatst'. De civiele verdediging omvat in een der gelijke oorlogssituatie het geheel van burgerlijke, dus niet militairemaatre gelen en middelen die moeten dienen om: de bescherming en het voortbestaan van de bevolking te verzekeren. De deelnemers zullen al in voorafgaan de dagen worden .opgewarmd' door mid del van bulletins. Tn die bulletins wordt melding gemaakt van de uiteraard ge fingeerde, verslechterende internationale toestand. Bij aanvang van de oefening is het noodzakelijk geworden als gevolg! ran deze toestand maatregelen te ne-j nen op nationaal en regionaal niveau.' Ofschoon alles zo realistisch mogelijk! wordt gespeeld, zal de oefening toch cen| wat verwrongen beeld geven omdat in het tijdsbestek van twee dagen een zo "Tool mogelijk aantal situaties, waarin le civiele verdediging, tot handelen moet overgaan, is .samengeperst'. In mei van het vorig jaar is onder de. naam .West '68' een soortgelijke oei •-1 ning gehouden in de provincies Zuid-! Holland, Noord-Holland en Utrecht. Meisje (ïlh) ongedeerd na val van 3 meter TERNEIZEN Hef IVz jarig (iochterje Nicole van de fa milie Qucllery uit de Roeiersgang te Torr.enzéii is maandagmiddag uil een raam van de bovenverdie ping gevallen. Het meisje kwam ruim 3 meter lager op de rand van het ti-'-tfoir terecht. De arts Nijs- ten, die het kind later onderzocht, kon geer. enkele verwonding con stateren. Z1ERIKZEK Het algemeen bestuur van de Beatrixscliool te Zierikzee heeft besloten een nieuwe school te laten bouwen. Op een korte vergadering maandagmiddag in het schoolgebouw ging het bestuur akkoord niet de voor stellen van het dagelijks bestuur om aan de inspecteur van het bijzonder onderwijs een tussentijdse urgentiever klaring te vragen en om de Goese ar chitect ir P. J. 't Hooft opdracht te ge ven een sehetsplan te maken voor een nieuw schoolgebouw. De voorzitter van de Beatrixschool, D. D. Kastelein, had de vergadering er op gewezen, dat nieuwbouw voor de school geen financiële consequenties zal heb ben. Het rijk betaalt de kosten van rente en afschrijving volledig. Uit onlangs gepubliceerde rapporten van het hoofd van de school, W- B. van Leeuwen, de schoolartsendienst en de dienst voor bouw- en woningtoezicht kwam reeds de conclusie naar voren, j dat het schoolgebouw, gevestigd in een. oude villa aan de Grachtweg, hard aan j vervanging toe is. De nieuwe gedeelten van de Beatrix- school, achter de villa, blijven uiteraard in gebruik. Het zal onder meer van de plannen van de architect afhangen, of de villa wordt gesloopt of dat het ge bouw blijft staan. Ook als het nieuwe1 hoofdgebouw niet op de plaats van de! villa komt, zal het in ieder geval op; het terrein van de bestaande school komen. Nadat de algemene vergadering haar besluit had genomen, dankte het school hoofd de bestuursleden, niet namens mezelf, maar namens de kinderen'. Slot van pagina 1) stuurd', die niet al te veel lading meebrengen. ,Tk vind het zonde dat een goed en nautisch gezien zeer gunstig gele gen havengebied als Vlissingen op deze manier doodeenvoudig mogelijk heden worden ontzegd. Vlissingen krijgt straks in het Sloe- gebied een nieuwe kade, betere ac commodatie. Meer armslag dus voor dc haven van Wissingen. Vraag: .Treedt er nu door dit alles een ze kere frustratie op? Wordt de uit bouw van Vlissingen beleemiperd doordat de belangstelling terugloopt? De heer Oreel: ,Een voorbeeld. Er is nog steed geen beslissing geno men door de containerconsortia uit Australië, die op Europa gaan varen over de plaats waar zij terecht zul len gaan. Er zijn namen genoemd: Duinkerken, Rotterdam, Zeebrugge, Vlissingen. We spelen nog steeds mee. Maar er worden nadelen van Vlissingen genoemd in deze hele voorbereiding, die er niet zijn. Nade len, die terug te voeren zijn naar de gedachte dat een dergelijk con tainerverkeer alleen maar mogelijk zou zijn via een haven als Rotterdam omdat daar alle ladingpakketten bij elkaar komen'. Concurrentie in havens ligt voor de hand. De directeur van "het NV Haven van Vlissingen zal de laat ste zijn om te ontkennen dat con currentie niet gezond is. Maai hij protesteert tegen het hante ren van onzuivere motieven bij pressie op het havenbeleid. C. OREEL protesteren'.... West-Zeeuwsch-Vlaanderen GOES De firma W. Gilijamse uit Renesse wil in Westerschouwen, op dc hoek van de Zeeanemoonweg.Oude Moolweg een handels- en tentoonstel lingsgebouw neerzetten. B en w Westerschouwen stellen de raad voor daarom het betreffende stuk grond 1475 m2 voor 25 gulden per m2 aa do firma te verkopen. De verkoopswaarden houden onder meer in, dat binnen twee jaar na de over dracht van de grond een handels- en tentoonstellingsgebouw zal moeten wor den gesticht, waarvan de vormgeving en opzet in overeenstemming zullen zijn met het sehetsplan dat b en w van de firma hebben gekregen. Aan de exploitatiemaatschappij G. J. v. d. Graaf willen b en w toestemming ge ven om 18 bungalows te bouwen op het terrein bij de Hogeweg. dat de maat schappij al ter beschikking heeft. De toestemming zal, als de raad ermee ak koord gaat. gegeven worden op voor waarde, dat V. d. - Graaf voor 25.000 gulden bijdraagt in de kosten van de aanleg van een transportriool naar het gebied. Op de agenda van de raadsver gadering, die maandag 10 november in Haamstede wordt gehouden, staat ver der onder meer een voorstel om de rei nigingsrechten op te trekken van 25 naar 27,50 voor gewone emmers en van ƒ12,50 naar ƒ15 voor zomerem- mers, per jaar. j De politie van Middelburg heeft één van de plakkers opgepakt en drie uur vast; gehouden. Dat "is de Vlissingse kweek-! schoolleerling J. B., die bij het plak-: ken van een pjakkertje werd betrapt. Volgens J. B. wil de politie hem laten: i opdraaien voor de opruimkosten van al- le plakkertjes. ,Het is nu eenmaal verboden om pamfletten van welke aard ook aan te plakken. Als er wat' te plakken valt. dan gebeurt dat door een gemeentelijke dienst en wel op de daarvoor bestemde plaatsen', aldus een mededeling van de zijde van de Mid delburgse politie. Nog geen besluit over plaats woonwagenkamp Zeeuwsch- Vlaanderen HULST De vertegenwoordigers van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn nog niet tot een beslissing kunnen komen over de plaats van een regionaal woon wagenkamp in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op"een vergadering in het gemeentehuis van Hulst werd maandagmiddag beslo ten de in aanmerking komende plaatsen - alle in midden Zeeuwsch-Vlaanderen - nog eens te betrekken in een vergelij kend onderzoek. Begin deceember zal de keus van een vestigingsplaats opnieuw aan de orde worden gesteld. Lezing voor de museumvereniging GOES Dr P. K. van Daalen, direc teur van het Zeeuws museum te Mid delburg spreekt donderdagavond 13 november voor de museumvereniging Zuid- en Noord-Beveland over .Voorwer pen uit ons museum'. De lezing wordt gehouden in hotel ,De Korenbeurs' te Goes en begint om 8 uur. ARNEMLTDE-N Burgemeester A.|- Haok is maandagmiddag op het raad huis gehuldigd omdat liij precies 251 jaar in gemeentedienst was, dit in dc meest vuime betekenis, want de bur gemeester heeft in deze kwart oeuwl meer dan één gemeente gediend. Na in '44 in Terneuz.eii te zijn begonnen, werkte hij negen jaar in Biervliet en daarna nog eens zes jaar in Rilland-1 Batli. De laatste negen jaar is hij! burgemeester van Arnemuiden. Wethouder van, Hemert, die namens de wethouders, gemeentepersonecl en politie het .woord voerde wees op de vele zorgen, die burgemeester Hack in zijn ambtsperiode in Arnemuiden hebben omringd en nog bezig houden, De woningnood, de sanering, uitbrei ding en de plannen in de recreatie sector. Eurgemeester Hack zelf bracht ook nog eens de woningnood in Arnemuiden in herinnering Hij wees op de perio de van hel schrijnend woningtekort, toen er zich nog voor één ua te ge ven huis zestig gegadigden aandien den. De toestand"is "nu heel wat gunstiger geworden. Kwalitatief is ae woningvoorraad enorm verbeterd', zo zei de neer Hack. Deze en andere verbeteringen konden niet worden aangebracht door mij alleen, maar door ons allen'. Aldus de burgemeester, die dank zegde voor de ondervonden medewerking. Namens, de wethouders en het perso- neeL.-werd een bloemstuk- aangebo den. (Foto PZC) MIDDELBURG De-.viering' van wereldbouwstededag 1969 zal in Middel- buig worden aangegrepen om de aandacht te vestigen op de nieuwe stadswijk Dauwendaele. Op dinsdag 11 november aanvang 2o uur zal prof. ir J. F. Berghoef, supervisor van Dauwendaele aan de hand van maquettes een uiteenzetting geven over de stedebouwkundige opzet van dit .stadsdeel. Dat gebeurt in de aula van de Oosterburch-school aan de Hooge Meestraat. Het gemeentebestuur hoopt bij die gelegenheid met. de bwoners van Dauwendaele tot een uitwesseling te komen van ervaringen. STREEKZIELZORGERS NA CONFLICT OVERGEPLAATST Gevolgen eerst eens afwachten TERNEUZEN West Zeeuwsch-Vlaan deren vindt het nog te vroeg om nu al te reageren op de inkrimping (sinds gisteren) van het aantal postbestellin gen tot één per dag. Over het alge meen wordt wel wat vertraging in (ADVERTENTIE) EEN NIEUWE BRIL MAAKT GROOT VERSCHIL BIJ OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 aflevering van poslstukken verwacht, maar of daardoor zakelijke belangen in overwegende mate worden geschaad, wil men e.erst afwachten. Grotere bedrijven in West Zeeuwsch-Vlaanderen overi gens niet dik gezaaid maken gebruik van een postbus. Eén van de weinigen die het geredu ceerde dienstbetoon van de PTT giste ren al als bezwaarlijk had ondervonden, was directeur J. Verduijn van een sui- kerwarenfabriel: in Breskens. ,De post is bij ons ondanks onze postbus aan merkelijk later binnengekomen', zei hij. ,Ik weet niet hoe het morgen gaat, maar als deze vertraging blijvend is zullen we er zakelijk beslist nadeel van onder vinden'. Bevrijding Over hinderen hun je je blijven verbazen. Waar haalt non zo'n jongetje, zoals zaterdagmiddag op de Middelburgs* Markt, looar haalt nou zo'n ventje het vandaan. Het had een hele tijd vol bewon dering de Schotten gadegeslagen, die doedelzakkend en fraai exer cerend de bevrijding hielpen her- denlcen. Totdat zijn oor werd ge troffen door de harde bevélen van Begrip In West Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de bevolking via een folder over de ver anderingen is ingelicht, wordt overi gens in"het algemeen opvallend veel be grip getoond voor de maatregel van de PTT. In zo'n dunbevolkt gebied als hier kunnen ze haast niet anders', is een veelgehoorde reactie. De meeste particu lieren zeggen trouwens dat het hun eer zorg zal zijn of hun post nu een da- eerder of een dag later wordt bezorgd. ,Bij die middagbestelling was altijd veel drukwerk. Dat is niet bepaald het 60ort post waar je op zit te wachten'. Bij een bankinstelling in Oostburg zei men wel eens benieuwd te zijn naar de reacties van cliënten. ,We hebben een postbus, dus de binnenkomende post geeft geen problemen. Maar bij de uit gaande post kan natuurlijk wel vertra- optreden'. als donderslagen troffen. Verrekt) kon men liet ventje ho ren zeggen/l'r zit een Duitser tussen'. MIDDELBURG De Zeeuwse wandel- sportbond zal het seizoen 1969 afslui ten met een speciale wandeltocht op zaterdag 15 november. Er wordt ge start vanaf de openbare lagere school te Zuidburch in Middelburg-Zuid. De 20 km route gaat naar het Zilveren Schor. De 15 km tocht zal de deelne mers naar Arnemuiden brengen. Voor de jeugdige deelnemertjes is een tocht over een afstand van zes kilometer uitgezet. ZAAMSLAG Twee zandzuigers langs de Zeeuws-Vlaamse kust ten oosten van Terucuzcn, l»ij ,De Griete', markeren de plaats waar de zeedijk over een lengte van twee kilometer op deltahoogte (van 10.75 tot 11.75 meter liovc.ii n.a.p.) wordt gebracht. Dc twee ziügersr, de .Oosterschelde' en de .Westerschelde', die op de zand plaat ten noorden van ,I)e Griete liggen, zorgen voor het zeezand, waarmee men de dijk, die nu een hoogte heeft van 6 meter boven n.a.p., aan de landkant verbreedt. De voet van de dijk krijgt name lijk een breedte van ongeveer 100 meter, dit is het dubbele van de huidige breedte. Men is hiermee momenteel gevorderd van dijk- paal 0 (bij Temeuzen) tot dijlc- paal 11(1100 meter). Het opge schoten zand ligt daar nu op ge lijke hoogte met de kruin van dc huidige dijk. De dijkverzwaring hield in dat de voormalige ambts woning van het Axeler Ambacht moest worden gesloopt. Dit huis stond op de dijk bij ,De Griete'. Tevens moesten twee kleine wo ninkjes tegen de grond. Alleen het oude poklermagazijn staat daar nu nog overeind, maar wordt ook afgebroken. De verzwaring bracht enige pro blemen met zich mee voor de af watering in de omliggende polders. Doordat de breedte van de dijk namelijk moet worden verdubbeld, moesten gedeelten van de lange kreken, die in dit gebied langs de kust lopen, worden gedempt. De afwatering moest daardoor hier en daar worden verlegd. Be halve de genoemde woningen zijn er nu geen obstakels meer voor de firma Jac. G. van Oord uit Utrecht, die de uitvoering in han den heeft. Bij de openbare aan besteding in het voorjaar van dit jaa.r was deze met een bedrag van 3.583.000 de laagste Inschrij ver. Deze kosten komen volledig ten laste van het rijk. Hoewel dc werkzaamheden een vlot verloop hebben, is het nog lang niet ge reed. De glooiingen worden tevens verbreed en verstevigd. Een ge deelte wordt tot aan de dijk opge trokken met betonblokken. De onverharde weg die nu langs de dijk ligt. zal worden vervan gen door een vier meter brede aifaltweg direct onder de dijk, die dan een aansluiting vormt tus sen ,De Griete' en de reeds aange legde wegen bij Othene, even bui ten Terneuzen. Het haventje ,De Griete' zal in de huidige vorm blijven bestaan. De Nol die namelijk aan de westzijde hiervan ligt, moet gehandhaafd blijven voor een veilige waterke ring. In het gebied, waar het zand reeds langs de dijk is opgespoten, zal men in dc winter over deze zandlaag het kleitransport mak kelijk kunnen uitvoeren om de kruin te verhogen. In april wil men beginnen en met het tweede gedeelte van de verzwaring tot aan de Nol bij hét haventje ,De Griete'. Het geheel zou in liet. na jaar van 19(0 opgeleverd moeten worden. Rector Boeren: decanaal beraad heeft gefaald IIliLST Felle kritiek klonk maan dagavond in het decanaal lieraad Hulst op (le overplaatsing (na een conflict) van twee streekziclzorgers, dc enige twee in dit decanaat. Die overplaatsing, op eigen verzoek, betrof de strcckziel- zorgers, kapelaan A. Broekmans uit Hontenisse (die naar Bergen op Zoom gaat) en L. Verhaegen uit St-Jansteen, die naar Gilze gaat. In de plaats van Broekmans komt pater Hermans uit IJzendijke, de plaats van Verhaegen blijft open. Op eigen verzoek, omdat, zoals rector P. Boeren van het Janseniuslyceum kon vertellen er in liet decanaat een conflict is tussen genoem de stre.ekzielzórgers, die nieuwe wegen' willen bewandelen en dé ,oude .struc turen'. Dat' leidde tot' het gevraagde ontslag, dat bisschop H. Ernst van Bre da thans heeft ingewilligd door de over plaatsing. Daarmee was naar het oordeel van het merendeelvan de vergadering een ex periment in vernieuwing, het toewerken naar de streekzielzorg, zoals die in da nieuwe herindelingsplannen van het bis dom Breda (in teamverband werken) is neergelegd, meteen gekapt. En voor rector Boeren gold vooral hel feil, dat liet decanaal beraad in deze zaak op geen enkele wijze was gekend, niet van tevoren en niet daarna. Voor hem een duidelijk bewijs, (lat het beraad al van tevoren had gefaald (als er iels aan de band was geweest en men bad bet van tevoren geweten, dan bad men er misschien iets aan kunnen doen: de discussie der democratie). En nu faalde het beraad weer: men kon er niets meer aan doen. Zelfs een protest leek hein niet meer op z'n plaats. Kapelaan Mast uit Boschkapelle had de zaak aangegrepen, toen men discussieer de over aanbevelingen voor het dio cesaan pastoraal beraad inzake het functioneren van het ambt. Kapelaan Mast uitte een hartckreet: .Ik zou meer mogelijkheid willen vinden dat de jonge priesters wat meer in hun anibl gaan gelóven. Vanuit liet bisdom krijgen we wel een hoop papieren, maar er komen te weinig mensen, die ons In de mist GOES Op z'n eentje is kapelaan Vincent Schoenmakers in Goes een handtekeningenactie begonnen om de drie oorlogsmisdadigers die in Breda gevangen zitten, alsnog vrij te krijgen. Hij doel dat onder liet motto ,De drie Breda: geef hen een nieuwe kans' Lag de lijst eerst in zijn huis, nu neemt Schoenmakers het papier ook mee in zijn auto overal naar toe, omdat de re actie-s tot nu toe niet zó hevig waren.- Heeft zo'n actie zin, nadat in de tweede kamer een motie tot vrijlating werd in getrokken, omdat de zaak politiek niet haalbaar was en nadat minister Polak (justitie) heeft laten bl(]ken ook niet voor vrijlating te zijn? Schoenmakers: .Ik zal de handtekenin gen opsturen naar de minister, seinen dat-ie er toch weer eens over gaat denken. Maar nóg belangrijker is vergevingsgezindheid uit het oogpunt van het evangelie. Daar gaat het "voor al om. Vergeving voor'iemand, die geen einde kent. dus een mentaliteitsveran dering. En dan geef ik grif toe, dat ik maar dertig jaar ben, geen oorlog heb meege maakt, dat het schurken zijn die ver schrikkelijke dingen hebben uitgehaald. Maar dan nóg zeg ik: en tóch: hel evangelie, is zo verschrikkelijke mense lijk'. Schoenmakers vindt wel dat de drie var Breda niet zomaar moeten worden los- glatcn. .Ze moeten natuurlijk worden begeleid door reclassering, maatschap pelijk werk, enzovoort. Maar geef ze een'kans'. ,Ik geloof dat de houding van deze drie zélf erg belangrijk is en dat we daar van te weinig weten. Hóe is die hou ding, is er berouw? Misschien zou 't een aantal menselijke zaken goed doem dat le weten. Dan zou in ieder geval van de drie een tegenprestatie komen. En daarom wil Vincent Schoenmakers best eens, hóe weet hij nog niet, praten met de drie van Breda. ,In de kamer waren ze bang politiek hun kop te verliezen. De zaak is in de doofpot- gestopt, misschien kan-ïe er weer eens worden uitgehaald'. uit de problemen kunnen halen. We zijn bezig de streekzielzorg ten grave te dragen, we zitten volledig in de mist. Streekzielzorgers gaan weg uit het de canaat, de samenwerking, uie je zo hard nodig hebt, verdwijnt'. Rector Boeren: ,In ons eigen decanaat gaan mensen weg, terwijl we praten over internationale en theologische pro blemen. We krijgen alleen maar te ho ren: ze gaan weg. Nu valt alles weer terug op de burcht der pastorie en juist die streekzielzorgers konden het veld in, zorgen voor contacten tussen ver schillende parochies, en die zijn hard nodig'. Kapelaan Mast wees er nog op, dat de priester ,zwak staat opgesteld, bij de minste rechthebbenden. We hebben geen vrouw, verdienen weinig. Je hebt veel meer je collega's "nodig, samen denken en samenwerken. Huisbezoek kan je nog wel alleen doen, maar een liturgie sa menstellen niet. Je moet een club met visie hebben. Ik heb de idee, dat we een pion zijn op een schaakbord'. Vlissingse marine krijgt nieuwe vlootpredikant VLISSINGEN De Vlissingse marine krijgt per 1 januari een nieuwe viool- predikant. Dat wordt ds M. dc Boor, predikant van de christelijk gerefor meerde gemeente te Amsterdam-Noord. Ds De Boer is al eens legerpredikant geweest te Yught. Hij werd in 1932 te Rotterdam geboren en studeerde aan de theologische hoge school van de christelijk gereformeerde kerken te Apeldoorn. In 1962 werd hij kandidaat en op 29 november van het zelfde jaar bevestigd als predikant te Amsterdam-Noord. Dominee De Boer verleende vaak als voorganger zijn me dewerking aan de diensten voor be langstellenden in de Spuikerk te Am sterdam. Onlangs bedankte hij voor een benoeming als koopvaardij-predikant te Hamburg. Dr Van Ooijen in Veilig Verkeer UTRECHT (ANP) Ter vervulling van drie vacatures heeft de verbonds raad van het Verbond van Veilig Ver keer tót leden van het hoofdbestuur gekozen dr D. van Ooijen, commissaris van politie Sri Middelburg, mr G. J. te Loo, burgemeester van Borger en mi- D. Reitsma- burgemeester van Warns- veld. (ADVERTENTIE) de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats! Als U will, dol Uw kunstgebit de gehele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit. neem dan Dentotix - een nieuw, beproefd,_ anti septisch poeder - en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit vergeten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl Dentofix is daarbij ver frissend, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw ge hemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,51, bij apotheken en drogisterijen. Na vegen, lijdelijke opklaringen en over dag ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp. 1 tot 6 graden boven normaal; max. temp. omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 procent; kans op een geheel droog et maal 20 procent. Voor donderdag: aantal uren zon 0 tot 5: min. temp. van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaalmax. temp. omstreeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 pro cent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent. 4 november Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2