De Nieuwe Remingtons met de Revolutionaire Superzachte Scheerhoofden De Zaclit scheerders van Remington. REMINGTON, GEOFFREY MADGE OPENT DE CONCERTSERIE JEUGD EN MUZIEK Maagdenhuisfilm in Goese Schuttershof DEMOCRATISERING ONDERWERP VAN LEVENDIGE DISCUSSIE mmms AFSCHEIDING IN AMBONESE KERKGEMEENSCHAP WALCHEREN DINSDAG 4 NOVEMBER 1969 Remington heeft al zijn shavers revolutionair vernieuwd. En verbeterd. Nieuw— En uitgebreid met twee nieuwe modellen. (De Cord/Cordless 500 en het GT batferij-scheerapparaat) En op al deze snavers vindt u voortaan RemingtonVbelangrijkste prestatie: Het Superzachte Scheerhoofd. Zodat u zich zachter dan ooit tevoren zult scheren. Zachter èn gemakkelijker èn sneller. Dank zij hel ragdunne, speciaal veredelde scheervlak, dat koel en soepel Nieuw over uw huid glijdt. Dank zij de verbeterde gleuven, die elke baardhaar onherroepelijk vangen. (Ook de stugge, de lange, de moeilijke!) En dank zij de vlijmscherpe RE-10 mesjes, die aan de randen zijn afgerond om elke irritatie van uw huid te voorkomen. Bovendien kunt u met behulp van de fameuze Regelknop de stand van het scheerhoofd exact afstellen op uw type baard en uw type huid. Wat het scheren alleen maar nog zachter en prettiger maakt. Mannen, die hun gezicht liefhebben, geven onze shavers zelfs een naam. Voor mannen die hun gezicht liefhebben. SPERtV RAISD7 1. Remington Selectric 200 de Luxe, met regelknop. f 104,50. Mef inruil van uw oude scheerapparaat f 79,50. 2. Remington Selectric 300 de Luxe, met 'gouden" regelknop. f 123,50. Met inruil van uw oude scheerapparaat f 98,50 3. Nieuw. Remington Cord/Cordless 500. Scheert met of zonder snoer. Oplaadbaar met transformator. Met regelknop en superzacht scheerhoofd. 144,50. Met inruil van uw oude scheerapparaat f 119,50. 4. Nieuw. Remington GT batferij- scheerapparaat. Werkt lang op 4 simpele batterijtjes. Superzacht scheerhoofd en tondeuse. Ideale vakantie-, zakenreis-, weekend-, autoshaver. f 39,90. 5. Remington Special 100. Dubbele tondeuse, f 55,—. Met inruil van uw oude scheerapparaat f 45,—. MIDDELBURG De in Australië ge boren, sedert enige tijd in Gent woonachtige pianist Geoffrey Mad- Ee, zal op donderdagavond 6 novem- er aanstaande de concertserie in het Jeugd Muziek .totaalprogram ma' openen. Hij doet dat met een recital op de grote concertvleugel in de Schouwburg te Middelburg, het ontmoetingscentrum van Jeugd Muziek. Zijn programma heeft hij op een fij ne manier weten aan te passen aan het experimenteel karakter van het nieuwe Jeugd Muziekseizoen. Zo speelt hij de tweede sonate van Pier re Boulez, die met Karlheinz Stock- hausen's .Klavierstücke' tot de hoog tepunten van het pianorepertoire van de twintigste eeuw gerekend worden. werken, speelt C ge Schoenberg's Suite opus 25 (een reeks gemoderniseerde dansen uit de zeventiende eeuw), Bach's vierde Partita (in de opvatting van de achttiende eeuw, die een geheel an der beeld van deze muziek zal ge ven dan wij gewend zijn) en Beet hoven's formidabele Sonate opus 101. Geoffrey Madge studeerde aan het conservatorium van Adelaide. Op 13- jarige leeftijd besloot hij een muzika le carrire op te bouwen. Jaar op -aar won hij prij?'~ lerra, Adelaide). In 1963 werd hij van 250 deelnemers de finalewinnaar in een piano-cor.- cours, uitgeschreven door de ABC (De Australische nationale radio). Hij speelde toen het tweede piano concert van Brahms en het Capriccio van Igor Strawinsky. In 1964 hij was toen 23 doceerde hij de Vakantiecursus voor Nieuwe Muziek in Darmstadt. Hij gaf pianorecitals voor Radio Nederland Wereldomroep en VARA (onder andere de Zesde Sonate van Serge Prokoview). In 1966 vestigde hil zich te Gent. In 1967, 1968 en gedurende de afge lopen zomer vertoefde hij in Hon- taties van de pianosonate van Elliott Carter en het oeuvre van Schoen berg. In de bekende serie orgelcon certen in de Nieuwe Kerk te Mid delburg was nog deze zomer zijn jongste werk voor orgel en elektro nische klanksporen te beluisteren. Het pianorecital door Geoffrey Mad ge, zijn eerste optreden in de hoofd stad van Zeeland, belooft een gebeur tenis van meer dan gewone impor tantie te worden. Het concert begint in afwijking van normale concerttij den om half negen. Officiële opening nieuwe kleuterschool KLOETINGE De nieuwe kleuter school in Kloetinge, die onlangs in ge. bruik is genomen, zal vrijdag 14 novem ber officieel worden geopend door de hoofdleidster, mejuffrouw D. Schakel. Direct voor de opening zal om kwart over drie "s middags mevrouw J. T. Trompert-Peute de naam van de school onthullen. De naam werd door-mevrouw Trompert bedacht. Tussen 7 en 9 uur 's avonds is de school voor het publiek! te bezichtigen. Examens ir het diploma ziekenverpleging A. slaagde in het gemeenteziekenhuis te Dordrecht, mej. W. G. A. Hubers, vroe ger te Middelburg. SJ-voorzitter: Politieoptreden Goes, eigengereid' GOES Er waren hij de vertoning de Maagdenhuisfilm, zondagmiddag het Schuttershof te Goes stoelen te kort om de vele belangstellenden, ze ker honderd, te laten zitten. Velen moesten zich daarom met een staan plaats tevreden stellen of op de grond gaan zitten, een situatie «lie uiterlijk iets weghad van de situatie, die men op 't witte doek kon bekijken: de be zetting van het Maagdenhuis afgelopen zomer te Amsterdam. Een van de makers van de film. Marijke Hogeeveen van de cineclub. vertelde meenden dat men daar in Zeeland nog lang niet aan toe is» ,Geên wonder', vond Piet Korstanje, dit hele scholen-sys- teem leidt tot niets anders op dan tot het accepteren van onmondigheid. I)e mensen moeten eerst bewust gemaakt worden van hun feitelijke digheid'. Een werkende jongere gaf uiting aan zijn pessimistische gevoelens ten aanzien van democratisering van be drijven. ,Men loopt er niet warm voor en men durl't ook niets te on dernemen, uit angst op straat gezet te worden'. ,De ondernemingsraad is een lachertje: als jongere kom je er niet in en wie er in zitten mogen over niets anders meepraten dan over de kleur van de deurknoppen'. Opvoeding voor de democratisering ge schiedt op school; daar zijn kritische leraren voor nodig. Maar ook kritische leraren pralen tegen lege bankan als Ivóór de vertoning over de wijze waar-!de leerlingen voor wat over democrati ze film tot stand is gekomen. De sering gezegd wordt geen belangstel- kebben: ,M - is vervaardigd door een collectief, voor een deel bezetters van het Maag denhuis en voor een ander deel leden van de cineclub. ,Wij hebben per se geen objectieve film willen maken, wij staan achter de bezetting van het Maagden huis, wat kritiek echter ook weer niet uitsluit', aldus Marijke Hogeveen', dc film dwingt tot kleeur bekennen'. Na afloop blek enenkelen het daar helemaal niet mee eens te zijn. ,De film zegt me niets', aldus een van de aanwezigen, .belachelijk eenzijdig' vond iemand an ders. SJ-voorzïtter Piet Korstanje meende daarentegen dat een beetje een zijdigheid geen kwaad kon: ,De pers verslagen waren belachelijk eenzijdig naar de andere kant, alleen de uiter lijke kant van de zaak kwam in de krant, en waarom het werkelijk ging las je nergens', aldus de heer Korstanje. .Samkaldens opmerking: 't is eigenlijk best meegevallen' bij net betreden van het Maagdenhuis na de bezetting, kwam ook niet in de krant', viel Marijke Ho geveen hem bij. De democratisering van scholen en be drijven kwam tea» aan de orde. Velen ling hebben: .Misschien is de enige me thode wel de les vol stoppen met bij voorbeeld Vondel ,net zolang tot ze delijk gaan protesteren' meende heer Kappers, een van de op de bijeen komst aanwezige leraren. Ook een instelling als het stond, aldus velen democratisering in de weg. .Democratisering en exa- menneurose laten zich moeilijk com bineren'. Er wcerd lang gediscussi eerd. Men besloot tenslotte telkens dc con crete situaties te gaan aangrijpen voor het voeren van acties om daar mee .bewustwording van de onmon dige situatie van vele mensen te bewerken'. Het verbieden van de Maagdenhuis- film te Groede en liet afscheuren van de anti-havo stellingen door iemand van de Goese politie (vatn een kerkdeur) waren enkele van die concrete situaties, waar men allerminst over te spreken was. SJ-voorzitter Piet Korstanje stelde voor om de kerkeraad te vragen zich uit te spreken over ,dit eigengereide' op treden van de Goese politie. AR tegen roulette in Zeeland SOUBURG Dezer dagen vergaderde de AR-kiesveremging .Luctor et Emer- eo' afdeling Souburg, onder leiding van hun voorzitter, de heer G. v. Sluijs. Spreker op de avond was de heer W. Huson uit Terneuzen, lid van de pro vinciale staten voor de ARP. Hij behan delde diverse aspecten van de provin- ciale politiek. Aan de orde kwam de menwerking met de CHU en de kvp in Zeeland, de Industrialisatie, de werk gelegenheid en de recreatie. De AR zal ten aanzien van roulettespel, als men dit in Zeeland wil brengen, een duidelijk neen moeten laten horen. Vanuit de ver- o-adprine- werd gepleit voor meer in spraak van de leden, door middel van hoorzittingen of vergaderingen van de fracties in verschillende plaatsen in Zeeland, om het contact met de kiezers in stand te houden. De vergadering was matig bezocht. Techn. bibliotheek Zeeland Het boekenbezit van de Technische Bi bliotheek Zeeland te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken. Betriebstechnisches Taschenbuch bd. 1 der Betrieb; Betriebtechnisches Tas chenbuch bd. 2 Die Fertigung; DamJ. C van Waterhuishouding en hydrologie, Dorn, W. S. and H. J. Greenberg. Ma- thematics and computing: with Foi- tranprogramming; Empachei, W. Der Bau von Kunststoff-Booten; Bixby, W. Galilei und Newton; Gasc, Y. et C.Gasc, Les êchafaudages l'outillage de chan- tier; Haberli, W. Beton: Konstruktion und Form; Hanchen, R. und K. H. Dec ker, Neue Festigkeitsberechnung fin- den Maschinenbau;Huber, R. Gewichts- berechnung viel benutter dorper Infor matie en documentatie: staikaart voor de ondernemer; Huguenot van der Lin- den, A. Sprong zonder einde; Kollbrun- ner, C. F. und K. Blaster Torsion; Kreyszig, E. Statische Methoden und ihre Anwendungen; Magazijnen bou wen en inrichten; Meet- en regehnstru- menten; Mitrofanow, S. P. W'ssen- schaftliche Grundlagen der Gruppen- technologie; Moderne Probleme der Me- taUphysik. bd. 1: Fehlstellen Plastizi- tat, Strahlenschadigung und Elektronen- theorie; Ontwikkeling. De. van een scheepsreactor in Nederland, Pochmurs- kv. V. I. und G. V. Karpenko, Beset- tPning off ener Rïsse in Stahlteilen durch Diffusions-Metallisierung. Pol va, G. Vom lösen mathematischer auf- gaben; Puil. J. van der. Public relati ons; een audovisuele presentatie vooi de technische studiegroep; Roth.E, Türen und Tore aus Stahl und Alumini um; Tool engineers handbook. (ASTMiS) Scheldepoort. NV Kon. Mij. ,De Schel de'; Schwenk, Th. Bewegungsormen des Wassers; Smolders, P. L. L. Amerika nen op de maan; Structure and1 bo- nin». Vol. I; Stumphius, J. Asbest m een°bedrijfsbevolking; Suhr, H. Anwen dungen der kernmagnetischen Reso- nanz in der organischen Chemie; Susu- kida, H. and T. Ando. Effects of neu tron irradation on the impact proper ties of welded joint of heavy thickness Mn-Mo-Ni steel plates for nuclear reac tor vessels; Szabo, I. einfuhrung in die technische Mechanic; Vreden, W. Neu- es allgemeines Berechnungsverfahren beliebig gclagerter gekrtimmter Trager; Williams, J. en B. Lowry. Leonardo da Vinci; Zahn, E. Meningsvorming in een probleemrijke samenleving. PJZ vergaderden in ,Du Commerce' te Oostburg OOSTBURG De afdeling West- Zeeu sch-Vlaanderen van de platte landsjongeren-zuid hield vrijdagavond in hotel ,Du Commerce* te Oostburg een matig bezochte ledenvergadering. Na het welkomstwoord door de voorzitter, de heer A. van der Slikke uit Bres- kens, werden de jaarverslagen van se cretaresse, mej. S. Risseeuw uit Groede, en van penningmeester, de heer P. van der Hooft uit Biervliet vastgesteld. Uit deze verslagen bleek dat de afdeling 128 leden telt en dat de financiële Tin- sitie van «Ie afdeling goed is. Verder werd in het jaarverslag van de secre taresse gesproken over de totstandko ming van de samenwerking met de KPJ, terwijl als eindconclusie een ge slaagd verenigingsjaar werd gesteld. Aan het slot van de vergadering deed voorzitter Van der Slikke enkele me dedelingen, en gaf daarbij data voor de toneelavonden en een gepland bezoek aan de ijsrevue te Antwerpen. Verder gaf hij een toelichting op de naams verandering van de vereniging. Door het samengaan van de Zeeuwse en Bra bantse jongeren, is de oude naam PJG plattelands jongerengemeenschap) ge wijzigd 'n PJZ (plattelandsjongeren- zuid). V i. betreft de samenwerking met de ai deling van de KPJ kon de voorzitter constateren dat deze al goe de resultaten heeft gehad. De voor zitter deelde mee dat de heer E. Brak man uit Oostburg afgevaardigde is ge worden in het provinciaal bestuur. Na nog een toelichting te hebben gegeven over het doel van de vierweekse cur sus van een volkshogeschool, sloot voor zitter Van der Slikke de vergadering, Na afloop van de vergadering brachtén de leden een bezoek aan de suikerfa brieken van de CSM te Sas van Gent. Voorganger P. Fader met Kristen Zuid-Molukse Kerk DR J C HOOYKAASn°emde ,een geesteli;'ke sir^d'is °nt> Onmogelijk' WAS BEVESTIGER SOUBURG In de Amhonese keerk te Oost-Souburg is zaterdagmiddag een nieuwe Ambonese kerkgemeenschap ge ïnstitueerd: de Kristen Zuid-Molukse Kerk, waarvan voorganger is de heer P. Fader. De bevestiger van voorgan ger Fader voor deze gemeente waartoe ook groepen Ambonezen behoren in Koudekerke en Middelburg, die daar zelfstandige gemeenten vormen, was dr J. O. Hooykaas uit Den Haag. De heer Hooykaas was van 1942-1949 hervormd predikant in Arnemuiden, hij is nu emeritus predikant en geeft les aan het door hem gestichte Johannes Chrysostomuscollege ln Rotterdam. Voorganger Fader kreeg op deze school een theologische vorming. De drie nieu we gemeenten samen tellen 600 zielen, aldus ds Fader. De bevestigingstekst was gekozen uit Romeinen 8: 26. Me dewerking verleenden het zangkoor de Beth Chercm Singers en de Molukse kerkkoren van genoemde geloofsge meenschappen. Namens de oud-studen- tén en studenten van 't Rotterdamse college dat van 1959-1961 in Slie- drecht was gevestigd en sindsdien in Rotterdam is te vinden sprak even- gelist A. de Ridder uit Heinkenszand. Ds Fader sprak een dankwoord waar na men de vorige predikant herdacht, ds A. Temmar, die enige tijd geleden is overleden. Ds Fader wees er op dat de nieuwe kerkgemeenschap uit wat hij Dr Hooykaas (56), die in Leiden stu deerde en die promoveerde in 1951 aan de Hugenotentaculteit te Montpellier, vertelde ons, dat hij al acht jaar con tact heeft met ds Fader. Hij heeft geen andere studenten uit Indonesië afkom stig op zijn school, die gebaseerd is op de wet op het wetenschappelijk onder wijs en interkerkelijk van opzet is. De opleiding telt thans 12 studenten. Do oud-leerlingen zijn voornamelijk als evangelist werkzaam. Ze zijn vooral af komstig van uit de orthodox-gerefor meerde kringen, zoals gereformeerde bond in de hervormde kerk, gerefor meerde gemeenten, chr. gereformeerde kerk en oud-gereformeerde gemeenten. Dr Hooykaas acht zijn college van veel belang: .Gezien de toestand aan de Utrechtse universiteit, waar de theolo gische faculteit zich heeft verzwagerd met de rooms-katholieken. Daar wordt het onmogelijk te studeren. ,Dr Hooy kaas, die onder andere leraar He breeuws is in Tiel en gemeenteraadslid van Den Haag (tevens ook voorzitter van de onderwijscommissie uit de Haag se raad) zegt dat zijn school veel ,lato roepingen' heeft. Hoe vindt hij de kerkelijke gescheiden heid van dc Ambonezen in ons land? Werkt hij daar door deze Instituering niet aan mee? ,Het is geen Nederlandse kerk, daarmee heb ik niets te maken, ik ben er voor gevraagd. En het is een zeldzaamheid dat zoiets gebeur#»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 18