Explosieve ontwikkeling van de ,Costa-del-Piet' BILT Gildehuis Sluiskil geopend voor kleuters tot bejaarden Autobotsing Hulst eist twee doden en vijf gewonden 2 Pijnlijk gemis van mooie mannen Zeeuwse ALMANAK AXELS ECHTPAAR ACHTERVOLGDE (TE) SNELLE DUITSE INBREKER Kind loopt weg in Axel op iee&ws ,De Piet' doet geen mens kwaad SCHOTSE ROKKEN OP MIDDELBURGSE MARKT OUD-STRIJDER IN VERKEER GEDOOD 0P KRUISING ABSDAALSEWEG KOSTUUMS.. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 VERPOZINGSOORD VOOR ZEEUWSE DAGRECREANT VEERSE MEER Recreatieter rein De Piet. Geen wuivende pal men langs glooiende stranden, geen bruisende branding, tropi sche vissen in diepblauw water, dromerige baaien en geen terras jes aan drukke promenades. En toch hebben de verpozing zoeken de recreanten aan dit gebied bij het Veerse Meer de wijdse betite ling Costa del Piet gegeven. Of nog fraaier: de Costa del Pedro. De Piet is gewoon helemaal in. Opvallend is de tevredenheid bij de be zoekers, die neerstrijken op De Piet. De uitslag van een deze zomer gehou den enquête laat dat duidelijk uitko men. Goeik men heeft wat opmerkingen, maar dat mag de naam klacht eigen schap daarover niets vermeldt hebben sommige vrouwelijke bezoekers het ont breken c-ri .mooie mannen' toch wel als een pijnlijke onvolkomenheid ervaren... Nu, na twee seizoenen is het wel duide lijk dat iedereen deze .eerlijke' gras vlakte aan het Meer heeft gevonden. Ook zonder allerlei bordjes die de route naar het recreatieterrein binnen de ge meente 's-Heer-Arendskerke aange ven. Directeur H. P. Huijsman van de recreatiegemeenschap Het Veerse Meer heeft met behulp van het ETI voor Zee land via de enquête op de zonneweide de meningen gepeild van een aantal be zoekers. En met de daaruit gerolde ge gevens heeft men nu een houvast bij de uitwerking van de verdere plannen tot inrichting van De Piet en soortgelijke terreinen aan het Veerse Meer, zoals de Schotman- en Ruiterplaat die straks voor de sociale recreatie zullen vrijko men dat het wel als onplezierig zou worden ervaren dat er geen strand is. Maar dat pakte anders uit. Veel mensen, zei di recteur Huijsman in een nadere toe lichting hebben er gewoon een hekel aan om zand achter de kiezen, de oren en tussen de tenen te hebben. En ook tegen dat gezeul met tassen en tenten over hoge duinovergangen ziet men nogal op. Het gemis van zand waarin de kinde ren forten kunnen bouwen wordt straks helemaal gecompenseerd wanneer langs de oevers een aantal uitstulpingen zul len ontstaan die worden volgegooid met zand. Zo hebben de kinderen straks de beschikking over vijf zandbanken. De ondervraagde mensen spraken over een plezierige drukte op De Piet. We komen in ieder geval terug kregen de enqugtrices in vele gevallen te horen. De «meeste bezoekers komen naar het recreatiegebied met een ca ravan. Deze attributen worden be nut om de wind op dit vlakke land een hak te zetten en ook stuurt men daarbij aan op meer privacy op dit opengebied. De recreatiegemeenschap gaat straks in hoeverre men aan een aantal gespui de wensen tegemoet kan komen. Gemakkelijker heeft men het met de uit werking van andere plannen. CRM z?l het via een subsidie mogelijk maken dat er een aanleggelegenheid zal ontstaan voor sportbootjes, het is verder de bedoe ling om een trailerhellinkje te bouwen en verder onderzoekt men de mogelijk heden voor de bouw van een soort strand paviljoen. Deze zomer is een proef ge nomen met verhuren van waterfiet sen. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen, vï- Vrijbuiters Vergadering kamer van koophandel Zwsch-Vlaanderen TERNEUZEN De kamer van koop handel en fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen vergadert op donderdag 6 novemher aanstaande. Op de agenda staat ondermeer de behandeling van de begroting 1970 en de benoeming van een lid in de stichting Beschuttende werkplaatsen Midden-Zeeuwsch-Viaan- deren. Aanvankelijk was het een landje voor vrijbuiters. Hij die daar zin in had reed met zijn auto tot aan de water kant om zittend op de treeplank met de voeten in het water te" poedelen. Vindingrijke lieden draaiden op re genachtige dagen het portierraamp je open en visten vanuit de wagen- Maar daar werd snel paal en perk aan gesteld. Het terrein zou anders in de kortst mogelijke tijd zijn stukgereden. Nu is er een keurig ingericht terrein met een weg langs de 1100 meter lange zonneweide, er is een parkeerterrein, een Het eerste seizoen was de al groot maar deze zomer heeft die in teresse helemaal opvallende vormen aangenomen. En dat terwijl duidelijke bordjes die de route naar het recreatie terrein aangeven ontbreken. De uitslag van de enqugte heeft duide lijk gemaald; dat 83 procent van de dervraagde bezoekers dagrecreant is. Hoe lang men uitblaast bij De Piet is verschillend. Dat loopt uit van een vluch tig bezoekje van een kwartier tot veer tien en een half uur. In dat laatste ge val had men overigens met een sport visser te maken. Er waren topdagen dat er 520 auto's stonden. En het zijn bij die dagrecreanten de Zeeuwen die de over hand hebben. Het grootste aanbod komt uit de zak van Zuid-Beveland. Ook de cijfers van bezoekers uit de Walcherse kanaalzone zijn opvallend hoog. De res terende zeventien procent verblïjfstoe- risten komen niet van ver. Bij de onder vraagden bevond zich slechts een bui tenlander. De Piet is een ideale verpozingsplaat voor gezinnen gebleken. Het water is niet diep, er staat geen gevaarlijke stroom, zodat de kinderen er naar har telust kunnen stoeien. Pa en ma moeten wanneer ze een stukje willen zwemmen gewoon een eindje door het water wa den om enkele slagen te kunnen doen. De grasmat valt ook bijzonder smaak. Aanvankelijk werd er gedacht Vegen Het heeft lang geduurd, maar nu wordt het toch weer tijd voor de kachel, nietwaar7 Een man in Middelburg dacht er precies een der over. Maar ornaat het een aandachtig televisiekijker was, schoot hem onmiddellijk de les van het brandpreventie te binnen: jaarlijks, en dus eerst de schoor steen laten vegen. Maar schoor steenvegers, zo weten we, zijnn vandaag de dag niet dik gezaaid- En er was nu toch echt haast bij. De man snuffelde wat in hand leiding voor doe-het-zelvers maar kon niets vinden. Vrijwel alles werd behandeld. Van lekken de kranen tot piepende ledikanten maar niets over schoorsteenvegen. 11 Is waarachtig ook geen klus voor een regenachtige middag. Toch liet hij zich niet uit het veld slaan. jMien' riep hij nog, ,ik ben even op 'f. dak hoor.' Op hetzelfde mo ment was hij al aan het oog ont trokken. Hij was door het raam van een dakkapel ontsnapt en be vind zich nu naast de schoorsteen waarin hij enige apparatuur liet zinken, die hij geheel zelf had uitgedacht. Simpel, maar doeltref fend, een steen aan een touw. 't Was een oud huis, maar het ia gélukkig allemaal goed afgelopen. Op een gegeven moment moest de aankomende veger zich uit een oogpunt van evenwicht even aan de" schoorsteen vasthouden. Voor hem was het voldoende, maar voor de schoorsteen was het teveel. Het gevaarte tuimelde zo'n zeven me ter lager in z'n achtertuintje, tot schrik van de omwonenden, d\e haastig met verbanddozen kwa men aansnellen. Maar de man mankeerde niets. Hij stond, ge heel ongedeerd op het dak, bij de krater van de verdwenen schoorsteen. Een hoop jndn in de tuin was het bewijs van zijn werk kracht. 's Avonds, toen hij alles nog eens overdacht, kwelde hem nog éen vraag: fléb ik 'm nu weggeveegd of vieggevaagdt' vergelijking Lussen investeringen rentabiliteit het rapport praat over ,per mazuur recreatiegenot' op ,De Piet' zonder meer een positief beeld op levert. De enquête, gehouden onder 212 groepen is een voorloper op de grote unieke enquête die de provincie straks houdt. De gedeputeerde toonde zich zeer geïn teresseerd in de mogelijkheid 0111 via een enquête een beeld te kunnen krijgen van de verlangens van de gebruikers on van de sfeer waarin zij hun vakantie door brengen. Ik wil strak ooi» wel eens uien sen interviewen om een meer directere indruk te krijgen, zo liet de gedeputeer de weten. Hij wees voorts op de prettige samen werking met de dienst Deltazaken van de Domeinen bij de inrichting en het be heer van de recreatiegronden. Ir L. P. Westhoff, hoofd van dit bureau verklaar de dat in 1971 de Schotsman met het grootste bos van Zeeland zal worden ont sloten via een recreatieroute. Aan de an dere kant, dus bij De Piet zal de recrea tieroute, de zogenaamde Muidenweg sti-aks zodanig zijn doorgetrokken dat er ais het ware één lange boulevard zal ontstaan vanaf Arnemuiden tot aan Wol- phaartsdijk. Ijzige situatie De heer Huijsman zei na besprekin gen van de enquêteresultaten door drs S. P. van der Zee, van liet ETI voor Zeeland, dat er volgend jaar wellicht ook een onderzoek zal plaats vinden bij de Veerse Gatdam. De bermrecreatie zorgt daar voor een ijzige situatie zo meende de directeur van de recreatiegemeenschap. Automobilisten komen daar achteruit de weg opgereden. Men kijkt er niet uit. Het is wonderbaarlijk dat er nog geen doden zijn gevallen.' Er wordt inmiddels overwogen om op de weg onder de Veer se Gatdam een grotere snelheidsbeper king in te voeren. De heer Huijsman zei in deze hoek van het Veerse Meergebied bij Vrouwenpolder een stormachtige ont wikkeling te venvachten. De enqugte daar zal straks een antwoord kunnen geven op de vraag wat de mensen nu juist trekt om in die hoek verpozing te zoeken. AXEL Oog in oog met een inbreker stond vrijdagnacht het echtpaar W. A. v. d. B. in hun woning aan de Prins Hendrikstraat te Axel. Maan niet lang: de inbreker vluchtte van de overloop, waar zijn gestommel de heer v. d. B. liad gewekt, naar beneden, waarop het echtpaar de achter volging inzette. Mevrouw v. d. B. waagde het meest, maar ze slaagde er niet in de inbreker tegen te houden. De man ontkwam via dezelfde weg die hij was gekomen: via een stukgeslagen raam in de hijkeuken, onder tussen ,kalm, kalm' roepend. De bewoner had inmiddels de politie gebeld en een vaag signalement ver strekt- Hij meende met een Duitser van doen te hebben. Later op de dag slaagde de politie er in de vermoedelijke inbreker aan te houden. Het was de nog pas drie dagen in Axel verblijvende Duitser W. E. K. P. (29) uit Hockenheim (D.). De man, die lopend het hazepad had gekozen en maar enkele waardevolle papieren uit de woning van v. d, B. had kunnen weg nemen, die hij tijdens de achtervolging verloor en die later in de nabijheid van de woning zijn teruggevonden, is in het politiebureau te Axel inge sloten. MAN GLIJDT IN KEUKEN UIT: DOOD HAAMSTEDE De 58-jarige Johan nes Steur uit Haamstede Is zaterdag middag in de keuken van zijn woning aan de Haaymansweg in Haamstede uit gegleden. De man sloeg met de linker zijde van zijn hoofd tegen het aanrecht en was vrijwel onmiddellijk dood. Het ongeval gebeurde omstreeks twaalf uur. De heer Steur woont in Haam stede samen met zijn broer. Hij gleed uit op een kleedje, dat op zeil was ge legd voor een kachel. Dokter G. A. M. Stenger constateerde de dood. AXEL Twee personen zijn dit week einde in Axel in het verkeer gewond. Het vyfjarige kind J. F. uit Koewacht dat plotseling de Markt opliep, werd ge grepen door de Axelse bromfietser C. B. Het kind werd met verwondingen overgebracht naar het St. Liduinazie- kenhuis in Hulst. De Zaamslagse brom fietser J. L. B. viel zaterdagavond om streeks half acht door onbekende oor zaak 'op de Nieuwendijk. Hij werd per ambulance naar het Julianaziekenhuis Terneuzen overgebracht. Bejaarde dame bij oversteken aangereden NIEUWERKERK Een zeventigjari ge dame, mevrouw Z. v. d. V. uit Nieu- werberk is vrijdagavond na het verla ten van de bus door een auto aangere den en gewond. Het ongeluk gebeurde omstreeks zes uur ter hoogte van de bushalte in de Stationsstraat. Mevrouw Z. was juist uitgestapt en liep achter de bus om en stak de weg over op het mo ment dat P. F. uit Middelharnis uit de richting Oosterland eraan kwam. De vrouw werd aan het onderlichaam ge wond en is direct naar 't Zweedse rode- kruisziekenhuis te Zierïkzee overge bracht. Zware hersen schudding na aanrijding 's-HEER-ARENDSKERKE De 17- rlge bromfietser H. B. uit Borssele zaterdagochtend door een auto ge schept op de provinciale weg tussen Heinkenszand en 's-Heer-Arcndskerke waar het fietspad wegens bouwwerk zaamheden aan het viaduct voor de nieu we Zeeuwse autosnelweg over de rij baan geleid wordt. De automobilist, die de jongen aanreed is de 20-jarige heer L. J. B. uit Middelharnis. De bromfiet ser werd met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis Bereïcht te Goes gebracht. De brommer werd totaal ver nield. VEERSE MEER Allerlei war rige geruchten over minder ple zierige ervaringen op De Piet moeten naar de fabeltjeskrant worden verwezen. Directeur Huijsman wilde vrijdag even af rekenen met allerlei vertelsels. Onder meer zou er sprake zijn van vervuiling van het Veerse Meer-water bij De Piet. Monster- name heeft echter duidelijk ge maakt dat liet water van uit muntende kwaliteit is. Er blijkt ook een gerucht de ronde te heb ben gedaan, dat men er kans hop de ziekte van Weil op te lo pen. Dat praatje schijnt echter voedsel te hebben gekregen in een uitspraak van een arts, die een jongetje met een open wond verbood in het water te gaan. En omdat het knaapje dagelijks op ,De Piet' te vinden was, werd daar de conclusie aan verbonden dat het jongetje niet meer bij De Piet in het water mocht. Blijkens intensieve onderzoekingen blijkt ar ook geen waarheid te schui len in het verhaal dat er veel rat ten op De Piet zouden zitten. De heer Huijsman wees de, op een hearing in Nieuwland gespuide op merking dat de diepe gedeelten in het Veerse Meer best benut zouden kunnen worden als stort plaats voor grof vuil van de hand. .We zijn veel te trots dat we zulk zuiver water hebben,' zo zei hij. MIDDELBURG De 50-jarige William Rowlinson, een van de Walcherse bevrijders, is zaterdag avond om het leven gekomen toen hij op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg door een auto werd geschept. Het slachtoffer overleed in het Gasthuis aan de opgelopen verwondingen. Het ongeluk gebeurde om kwart over elf William Rowlinson, die op de Nieuwe Vlissingseweg logeerde bij de familie Schouwenaar, was met één van de bus sen, die de gasten van liet diner in het Vlissingse Scheldekwartier naar Mid delburg vervoerde, meegekomen. Vanaf de markt maakte hij de wandeling naar zijn gastadres. Hij is daarbij inplaats van op de ventweg op de Nieuwe Vlis singseweg gaan lopen. Daar werd d« man geschept door de auto van de Vlis- singer J. J. van M. William Rowlinson was afkomstig uit Blackpool. In verband met het ongeluk sto auto's bij de plaats van het ge Een automobilist had dit te laat in de gaten. Hij reed achterop de wagens en veroorzaakte een kettingbotsing. Daar bij raakten drie auto's betrokken. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wel ontstond er materiële scha de. De politie verzoekt de automobilist, die direct na het ongeval op de plaats van het gebeurde arriveerae en kort daarop weer doorreed zich bekend te maken. Ook andere getuigen worden verzocht zich te melden. Tomatenveiling Kapelle-Biezelinge KAPELLE Bij de veilingvereniging .Kapelle-Biezelinge en Omgeving' te Kapelle wordt met ingang van deze week nog slechts één tomatenveiling per week gehouden. Dat zal zijn op dinsdagmorgen om elf uur. De inkrim ping is een gevolg van het nog ver der afnemen van het aanbod dat, nu het einde van liet seizoen in zicht komt, te klein blijkt om dit uit te smeren over meer dan één veilingdag. itSf De Middelburgse Marlet kon za terdagmiddag wedijveren met het voorplein van het beroemde Edin- burghse kasteel, zo Schots was de sfeer, toen drie 'doedelzakbands ter gelegenheid van de bevrijdingsher denking er een gecombineerde show de .Beat Retreat' gaven. Het werd een kleurig en klankrijk schouwspel, kleurig vanwege de tartans', de talrijke ruitpatronen op de kilts', de Schotse rokjes. Op de foto: Doedelzakblazers van de Jloyal Scots' met op de voor grond de pipe-major. (Fofo PZC). BIETENLADER MAAKT BROKKEN HULST Een ondeugdelijke koppe lingspen tussen een tractor en een bie- tenlatler was er zaterdagmiddag de oor zaak van dat de personenauto van de heer H. T. uit St-Gil!is-Waes behoor lijk werd bescliadigd. De bestuurder van de tractor, C. J. R- reed omstreeks half twee door de Gent se straat te Hulst, toen de verbindnngs- pen van de bietenlader brak, zodat de aanhangwagen op. eigen gelegenheid zijn weg vervolgde en tegen de geparkeerd staande auto van T. tot stilstand kwam. De heer R. en diens werkgever Van de V. hielden hieraan wegens de on deugdelijke koppelingspen een proces verbaal over. Examens Te Utrecht slaagde voor het examen Staatsinrichting MO (KXI) de heer G. Christiaanse jr. uit Serooskerke (W) en werkzaam als commies A ter secretarie van Terneuzen. ,Gun ieder levensvreugd door eendracht' SYMBOLISCHE PLECHTIGHEID SLUISKIL Met het door knippen van een groen lint en het onthullen van een ta bleau aan de muur van de binnenkomsthal, is zaterdag middag het door vrijwilligers herbouwde Gildehuis op de hoek Gildestraat Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil, offi cieel geopend. De ceremoniële handelingen werden verricht door de oud ste inwoner van Sluiskil, de heer Peet Willems (95 jaar), daarbij geassisteerd door de jongste leerlinge van de kleu terschool ,Pius', Sonja de Waal (4 jaar). Een groot aantal belangstellenden was hiervan getuige terwijl de harmonie van Sluiskil er lus tig op los blies. De heropening had hierdoor een symbolische waarde gekregen, want de gezamenlijke handelin gen van de heer Willems en Son ja de Waal brachten tot uit drukking dat de deuren van het Gildehuis van nu af aan open staan voor de jongste tot de oud ste inwoner (ster) s van Sluiskil. Twee jaar geleden zijn een groot aantal vrijwilligers (schilders, metselaars, timmerlieden, enzo voorts) begonnen met de verbou wing, uitbreiding en vernieuwing van het oude patronaatsgebouw, dat vlak naast het klooster ligt. Dit gebeurde onder het toeziend oog van de exploitatiecommissie. Pater Ernestes, de voorzitter van de commissie, was een van de grote drijfveren en men kon hem ook zeer regelmatig de daad bij het woord zien voegen. Zo liep liij met zijn medewerkers achter kruiwagens, hielp met sjouwen en met nog veel meer. Meer dan 200 mensen zijn in die twee jaar bezig geweest om het gebouw te maken tot wat het nu is. De bejaarden werkten vooral door de week en de jongeren of ferden ontelbare vrije zaterdagen op. Naar schatting zitten er zo'n o.OOO werkuren in, terwijl bedrag van 250.000,aan kos ten bespaard kon blijven. Het Gildehuis heeft nu een mo derne zaal met een groot toneel, het interieur bestaat uit moderne tafeltjes en stoelen en aan het plafond is een sfeerrfjke indirecte verlichting aangebracht. Ook het kleine zaaltje is op moderne wijze opgetrokken. Het 'gebouw werd tevens uitgebreid en voorzien van een uitgebreide garderobe met een grote moderne toilettenruim- te. Het Gildehuis zal nu veel meer dan vroeger in gebruik kunnen worden genomen voor feestavond- jes, toneelopvoeringen. kaart avonden en om de jeugd ontspan ning te bieden op allerlei manie ren. In de grote zaal waren ook bur gemeester J. C. Aschoff van Ter neuzen met echtgenote aanwe zig, vergezeld door wethouder M. de Vos en gemeentesecretaris A. J. van Pagee. Een verheugde pa ter Ernestes gaf in zijn toespraak .j uitgedacht door pater Barne- bas: het gebouw ligt allereerst aan de Gildestraat, ten tweede hebben alle gildebroeders een drachtig aan de totstandkoming meegewerkt en de derde beteke nis: gilde is de afkorting van de spreuk: ,Gun ieder levensvreugd door eendracht'. Pater Ernestes noemde deze zin een .samenvat ting van het verleden en een in houd voor de toekomst'. Verder zei hg onder andere: .On danks alles hebben we gedurende een paar prachtige jaren heel fijn gewerkt. (Ook wel eens met chagrijn). We waren hier één en daar zijn we trots op.' Hjj be dankte allen die hiertoe hebben bijgedragen, geschoolden, onge schoolden, stille medewerkers, de aannemers die wel eens een reke ningetje vergaten te sturen, de mensen achter de schermen en alle mensen die bijdroegen met giften. De heer P. Luyckx had daarvoor reeds namens de com missie eveneens alle medewer kers bedankt. Burgemeester Aschoff sprak zijn lof uit voor de eendrachtige sa menwerking van de inwoners van Sluiskil en "zei hun in vele plaat sen in Nederland als voorbeeld te willen stellen als een gemeen schap met vele goede initiatieven. .De club van zaterdag is dit jaar kampioen geworden. Maar er ko men nog meer seizoenen. Er moe ten weer nieuwe elftallen worden gevormd, opdat de veteranen die dit bereikt hebben, niet teleur gesteld worden. Daar heb ik het grootste vertrouwen in. Pater Paulinus oud-rector en ook een van de belangrijkste ini tiatiefnemers sprak met vreug de van een .staaltje van liefde' dat hier is gegeven. Hij bood Sluiskil en de commissie zijn ge lukwensen aan. Pastoor Breuer Icon tevens aankondgen: .Het eer ste rondje is vanavond voor ons' en overhandigde daarna de heer Luyckx een enveloppe met in houd. Namens de gehele bevolking van Sluiskil lcwam het oud-raadslid de heer H, Colsen aan het woord, die op de hem verlrouwde wijze tot uitdrukking bracht hoe trots hg was op het Gildehuis. maar ook op geheel Sluiskil. Zijn gees tige speech deed vele lachsalvo's oplaaien. De harmonie van Sluis kil speelde op het toneel tussen door enkele pittige nummertjes. Daarna was er gelegenheid om het gebouw te bezichtigen, waar van gretig gebruik werd ge maakt. In de kleine zaal was een uitgebreide fotoreportage te zien, zodat het mogelijk was alle wer kers nog eens op allerlei manie ren bezig te zien. 's Avonds kwamen alle medewer kers met vrouwen of verloofden in het Gildehuis bijeen voor een gezellig samenzijn, waarbij na tuurlijk nog eens over al het werk werd nagekaart. Het moderne tableau aan de muur van de binnenkomsthal is vervaardigd door Alex Bruins, die hierin de activiteiten heeft uitgedrukt die onder de zinspreuk ,Gun ieder levensvreugd door een dracht' zijn verricht. GEEN VOORRANG VERLEEND HULST Bij een ernstig auto- ongel uit op rijksweg 60 vlakbij Hulst, oj) de kruising met de Ab- daalseweg (bij het zogenaamde ,TolIeke'), waarbij twee Belgische personenauto's betrokken waren, zijn zaterdagavond rond half zes de 30-jarige mevrouw A. H. R. G. Callens-Baes uit Maransart (Bel gië) en de vijfjarige Sonja Arens uit Lokeren (België) om het le en gekomen. Zij werden op slag gedood. Vijf perso nen raakten bovendien zwaar gewond en twee lichtgewond. Het ongeluk gebeurde doordat de 53- jarige A. A. A. Rogiers uit Lokeren, die met zijn personenauto uit de rich ting Axel kwam en rijksweg 60 (voor rangsweg) moest oversteken, geen voor rang verleende aan een uit de richting België op de voorrangsweg naderende personenauto, die werd bestuurd door de 30-jarige F. M. A. Callens uit Ma ransart. De gevolgen waren verschrik kelijk. De auto van de heer Callens reed met grote vaart tegen de rechterflank van de overstekende personenauto, waar bij beide auto's een tiental meters ver der tot stilstand kwamen. Vooral van de wagen van Callens was niet veel meer over dan een hoop schroot en het; mag volgens de politie een wonder he ten, dat niet meer doden zijn geval len. Ook de auto van de heer Rogiers werd zeer zwaar beschadigd. In de auto van de heer Rogiers die zelf zwaar doch niet levensgevaarlijk werd gewond zaten tevens zijn 50-jarige echtge note, mevrouw M. Rogiers-van de Voor de, zijn beide dochters (30 en 28 jaar) en zijn kleindochtertje Sonja, die op slag werd gedood. Zijn echtgenote raak te ernstig gewond, voor haar leven wordt gevreesd. De twee dochters van de heer Rogiers werden vrij ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. In de auto van de heer Callens. zaten behalve zijn echt genote, die de dood vond, zijn twee kin deze van 6 en 3 jaar oud. De Heei Caiiens zelf was zwaar, doch niet le vensgevaarlijk gewond, de kinderen raakten lichtgewond, zij zaten op de achterbank. De artsen J. F. J. M. Casparie uit Hulst en L. J. A. Adriaansens uit Sint- Jansteen waren spoedig ter plaatse om eerste hulp te verlenen. De doden cn gewonden werden met twee ambulan ces, die aan- en af moesten rijden, naar liet St-Liduinaziekenhuis te Hulst vervoerd. De kinderen Callens zijn zon dag met familieleden meegegaan. De overige gewonden zullen nog geruime tijd in liet ziekenhuis moeten blijven. Uit een onderzoek van de politie is in middels gebleken, dat de heer Cal lens die met zijn auto op de voor rangsweg reed, de kruising niet niet de geboden voorzichtigheid heeft naderd. Naar aanleiding van het ongeval werd van verschillende zijden aan de politie te Hulst gevraagd, of het kruispunt niet beter moet worden beveiligd, bij voorbeeld door het plaatsen van stop lichten. De waarnemend postcomman- dant, de heer C. Abrahamse, zei hier gisteren over: ,Aan dit soort ongeluk ken, die vaak het gevolg zijn van on achtzaamheid, kunnen we heel weinig doen. De kruising is volledig beveiligd. Komende vanuit de richting Axel vindt men eerst op geruime afstand van de kruising een bord voor snelheidsbeper king lol 50 km. en een waarschuwings bord dat men een voorrangsweg nadert. Op een tiental meters voor de kruising staat zowel aan de linker als aan de rechter ..zijde een oranje knipperlicht- Vlakbij de kruising staan, weer zowel aan de linker- als aan de rechter zijde, bördeii die aanduiden dat men verplicht is te stoppen. Op het wegdek is een meter of twintig voor de kruising nog eens een witte driehoek geschilderd en juist voordat men rijksweg 60 oprjdt. zijn duidelijk zichtbaar de zogenaamde haaietanden geschilderd'. zodat, automobilisten dan minutenlang zouden staan wachten, zonder dat er verkeer uit andere richtingen nadert. Tegenover ongevallen die ontstaan door onoplettendheid staat de politie nog al tijd machteloos. Benoeming kapelaan in IJzendijke IJZENDIJKE Met ingang van 1 no vember a s is kapelaan F. A. Buysse van de parochie Hulst benoemd tot kapelaan van de paroevhie O. L. Vrouw Hemel vaart te IJzendijke. Hij volgt daar ka pelaan F. P. Hermans op, die tot pastoor van de parochie Groenendijk is benoemd. f ADVERTENTIE) Eerst kijken en dan... kopen bij Maisön van Westen Altijd exclusief en toch voordelig. ANGE VORSTSTRAAT 100-102 GOES VERWACHT. HERFSTWEER In het algemeen veel bewolking met tij delijk enige regen. Matige tot- krachtige, langs de kust krachtige tot stormach tige wind tussen zuidwest en west. De zelfde, temperaturen als zondag, of iets lagere. Vooruitzichten voor dinsdag cn woens dag, opgesteld door het KNMI op zon dag om 18.00 uur: perioden met buien en iets lagere temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 4, min. temp.: 2 tot 7 graden boven normaal, max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden bo ven normaal, kans op een droge periode va.n minstens 12 uur: 50 procent, kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. Voor woensdag: aantal uren zon 1 tot 5, min .temp.: 0 tot 5 graden boven normaal, max. temp.: omstreeks normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 40 procent, kans op een geheel droog et maal: 20 procent. Normalen voor 2-6 november: min. temp. max. temp. Den Helder 6 11 Eelde 4 10 De Bilt 4 11 Vlissingen 7 11 Zuid-Limburg 5 10 3 november Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2