riGENDte Raad Kapelle trekt geld uit voor twee sportvelden BURGEMEESTER: .WAAROM TOCH EEN APARTE SPORTVERENIGING SCHORE?' KREDIET VAN 225.000 Niet gelukkig Oefenterrein Schore ZEEUWSCH-VLAANDEREN Jaarvergadering Oudercommissie ,Kon. Wilhelmina' RAAD IJZENDIJKE STELDE GRONDPRIJZEN KAART VAST M. Fraanje gehuldigd bij afscheid Auto in sloot bij Middelburg ADJUNCT-COMMIES maandag 3 november 1969 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 KAPELLE De noodsituatie die al en- kele jaren heerst voor de veldsportbe- oefenende verenigingen van Kapelle en Schore, omdat er te weinig beschikbare speelvelden zijn, znl naar liet zich laat aanzien weldra verdwijnen. De weg naar verbetering opende de gemeenteraad al eerder op dit jaar door te besluiten om naast het bestaande sportcomplex te Kapelle een stuk grond voor uitbrei ding aan te kopen. Ofschoon gs nog steeds hun goedkeuring aan deze aan koop hebben onthouden, bestaat er toch gerede kans, dat deze spoedig verkre gen zal worden. De tweede fase voor de realisering kwam vrijdagmiddag tijdens de gemeen teraadsvergadering met het besluit om ten laste van dit dienstjaar een krediet van 225.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van twee velden. In totaal zal de beoogde uitbreiding van de sport accommodatie die mede ook voorziet in een aanpassing van de bouw van kleed- lokaliteiten, twee tennisbanen alsmede parkeergelegenheden, een investering vragen van 533.000. Men wil het werl echter in twee gedeelten laten uitvoe ren, zodat het resterende bedrag van 308.000 ten laste van volgend jaar wordt gebracht. B en w willen tot aan leg van de velden komen, opdat niet opnieuw een seizoen verloren gaat. Het plan tot uitbreiding van de sportaccom modatie is van de Nederlandse Heide maatschappij. Getracht zal worden het werk zoveel mogelijk in DACW-ver- band uit te laten voeren, terwijl tevens overwogen wordt om de gebruikers van de sportvelden bij de totstandkoming van het complex in te schakelen. Raadslid P. van Hoorn (wd) zei zijn stem aan het voorstel niet te willen ont houden omdat dit alleen de sportvere nigingen zou duperen, maar hij vond de" plaats niet zo gelukkig. Volgens hem ligt het sportcomplex te dicht bij de bebouwde kom. Hij had het geheel lie ver gerealiseerd gezien aan ae overzij de van de Vroonlandseweg waar de ge meente eveneens een forse grondaan koop heeft gedaan. Ook vond ait raads lid, dat men voor een voldongen feit werd gesteld, omdat bij de aankoop van de gronden was toegezegd, dat de raad over de definitieve bestemming na der zou mogen beslissen. Burgemeester Van Suijlekom zette uiteen, dat de grond aan de andere zijde van de weg niet in het bestemmingsplan is opgeno men. Overigens was hij van mening, dat, zo er nog eens uitgeweken zou moeten worden, de gemeente dan altijd in het hart van liet dorp een groen strook ter beschikking heeft die alleen maar in waarde kan stijgen. Raadslid J. M. Zuidweg (ch) vroeg de gronden van Lenshoek zo spoedig mogelijk in de uitbreidingsplannen opgenomen krijgen, maar de percelen toch vo niet. te bestemmen voor kassenbouw. Volgens hem zijn hiervoor wel andere hoeken aan te wijzen. Dit raadslid vroeg zich voorts af, of het oefenterreïntje te Schore niet wat uitgebreid zou kunnen worden, opdat de vereniging in Schore dan zelf over een eigen accommodatie zou beschik ken. De heer Chr. Rijn (vrije lijst) zei eveneens aan een oefenterreintje te hebben gedacht. Dit ontlokte burge meester Van Suijlekom de opmerking het nog altijd te betreuren, dat Scho re met een eigen vereniging is begon nen. ,We leven wel in een democratisch land en een ieder heeft het recht daarnaar te handelen, maar we spre ken tevens veel over samenbunde ling van krachten. Wat was mooier geweest dan dat beide verenigingen samen waren opgetrokken'. Hij zei de zaak ook niet in de ge voelssfeer te moeten trekken en met beide benen op de grond te blijven staan. ,We moeten het niet in decentralisatie Maandag 3 november 1969 HULST Graanbeurs, 20 uur: bij eenkomst vrouwengilde. MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. Technische school, 16 uur: jeugdbijeen- kom«t Philatellca. OOSTERLAND Hervormd vereni gingsgebouw, 19.30 uur: ouderavond openbare school. VLISSINGEN Anker, 20 uur: ruil beurs Philatelies. ZIERIKZEE Huis van Nassau: ver gadering Humanitas. GOES Weeshuis, 10-12, 14-17 en 19-21 uur: tentoonstelling in het ka der van de wereldstedebouwdag. IIULST Boekhandel Van Geyt, 9- 12 en 13-18 uur: opening tentoonstel ling .Maximini' door de heer A. L. Borst. MIDDELBURG Van Benthem en Jutting, 918 uur: tentoonstelling wer ken Jacques Prince. Vleeshal stadhuis, 9-12, 14-17 en 19- 21.30 uur: tentoonstelling ,25 jaar Zee land.' OOSTBURG Vis en Van Haren 19.30 uur: tentoonstelling werken Jan Bruëns en Ben Bonte. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Julie is geen engel, zij is een...., 18 jaar. GOES Grand, 20 uur: De belhamel van de Idas, alle leeftijden. MIDDELBURG City, 20 uur: Mon- do Bizarro, 18 jaar. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Als ade laars vielen ze aan, 14 jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Foto modellen voor Marokko, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 19.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. OPGAVEN VOO* OP tNUCHTMSM OVM DEZE RUBRIEKt G. VAN OORSCHOT->/A *PZC-VLISSINGEN TEL 01164-9144° t zoeken', zo besloot hij. Nadat raadslid J. Slabbekoorn (sgp) had betoogd zo wel uit geloofsovertuiging alsmede uit financiële overwegingen er zijn stem niet aan te kunnen geven, werd het voorstel aanvaard. Akkoord ging de raad met het voorstel het pand Biezelingestraat 22 aan te ko pen voor 14.400. Het ligt in de bedoe ling, op deze plaats tot een betere hoek- afronding te komen. De woningwetwoning Steenweg 24 te Schore werd verhuurd aan mevrouw H. I. Mouthaan-Schüldgen en de woning Ceresstraat 12 aan de heer Hoebeke uit Nisse. De presentiegelden voor de le den van de stembureaus werden ver hoogd van 20 tot ƒ30. Het krediet in rekening-courant werd voor 1970 onver anderd vastgesteld op 500.000. Aan mevrouw Ch. Naumann en de heer A. J. van Willegen werd een premie voor woningverbetering toegekend. Met tegen vijf ste. .men besloot de raad het gemeentepersoneel een duurtetoeslag toe te kennen van 1 procent van het salaris met een minimum van 110 en een maximum van 260. Tegen stemden de heren A. N. Lamper en M. J. de Ja ger (pvda), F. van Hoorn (vvd), M. Wisse en J. M. Zuidweg (ch) die de toeslag liever voor elk gelijk hadden gezien. In de vorige raadsvergadering kon over dit voorstel geen besluit wor den genomen omdat de stemmen toen bij 5-5 staakten. Het voorstel om de statuten van de NV Waterleidingmaatschappij .Mid den-Zeeland' te wijzigen werd enig beraad teruggenomen tot er wat meer financiële gegevens bekend zijn. Algemeen was de raad van mening, dat er bij de maatschappijl in Zeeuwsch-Vlaanderen ernstige be leidsfouten zijn gemaakt en dat de overige gebieden van de provincie hiervan niet de dupe mogen wor den. Een krediet van 12.860 werd beschik baar gesteld voor verbetering van de vloer van het gymnastieklokaal. Ak koord werd ook gegaan met het ver zoek van de hervormd christelijke school te Biezelinge om tot aanschaf over te gaan van nieuwe overgordijnen en vervanging van een ketel met circu- latiepomp voor de centrale verwarming. Geen bedenkingen haa de raad tegen de voorgestelde grondexploitatie van het saneringsplan Biezelinge alsmede de verkoop van grond voor de bouw van 15 keuzewoningen die de woningbouw- stichting Zuid- en Noord-Beveland zal bouwen aan de Blaaspoort en omgeving. De huurprijs van deze woningen zal volgens de voorzitter komen te liggen tussen de 25 en 28 per week, inclu sief centrale verwarming. Teneinde een parallelstraat aan te kunnen le naast de Lingestraat, zal van de A. Gijzel een gedeelte van het Paarde- weegje worden gekocht voor 675. Geen bedenkingen waren er voorts tegen het beschikbaar stellen van een krediet van 19.225 voor de aankoop van een boek houdmachine en meubilair voor de ge meentesecretarie. Contactavond ,De springplank' Terneuzen OOSTBURG Vergadering filatelisten Vanavond, maandag, houdt de postzegel club ,Het Land van Cadzand* te Oost burg een bijeenkomst in hotel ,Du Com merce'. Zoals gebruikelijk is er weer een veiling en een verloting voor de leden. Onderwij sbenoeming Aan de bijzondere school derwijs van de christeHjk-nationale schoolvereniging .Immanuel' te Oostburg is tot onderwijzer benoemd de heer D. H. Amdel te Rijnsburg. Forellen uitgezet Het bestuur van de Clingse hengel- iging heeft op haar viswater voet' te Clinge een 100 kg TERNEUZEN Dezer dagen werd in de openbare kleuterschool .de Spring plank' in de Oranjelaan te Terneuzen een contactavond gehouden, die bezocht werd door een honderdtal ouders. Er heerste een gezellige drukte. Onder het genot van een kopje.koffie kregen de ouders gelegenheid om vragen te stellen over het werk en het gedrag van de kleuters op school. Tevens konden zij hun werk bezichtigen, dat geheel in het teken van de herfst stond. In alle klas sen was men tot een leuk resultaat ge komen. zodat alle ouders tevreden naar huis konden terugkeren. sportvereniging heeft op haar viswater ,De Zestig voet' te Clinge een 100 kg forellen uitgezet. Het zal bij deze uit zetting niet blijven, want ondertussen wordt geprobeerd om nog meer forellen voor de uitpoot aan te kpen. SLUIS Vergadering van de plattelandsvrouwen oudelijke cel van de bijeenkomst waar- Sluis hield de plaatselijke afdeling van de Nederlandse bond van plattelands- vrouwen een zeer druk bezochte leden- ing onder 7 •Verplanke. Besloten werd onder andere met de afdeling West Zeeuwscïi-Vlaan deren, op 13 november een reis naar een textielbedrijf in Hulst te onderne men en dan tevens enige merkwaardig heden van deze Reinaardstad te zien. Na afloop van het huishoudelijk gedeel te sprak mevrouw R. M. Sanderse- Jacobse uit Axel over het thema: .Sa menleving en beweging" en zij deed dit onder andere met platen en knipsels uit tijdschriften en kranten, die allen betrekking hadden op de hedendaagse structuur van de samenleving en de pro blematiek, die daarmee is verbonden. Hierna werd in kleine groepen over het ~esprokene gediscussieerd. 'ot slot werd samengevat wat in de groepen was besproken. SCHIETINGEN AARDENBURG De handhoogmaat- 6chappij Sint-Sebastiaan te Aarden burg hield 2 prijsschietingen. De uit slag was: hoogvogel, Alb. de Meyer; le kal, R. de Rooze; 2e kal, P. Blondeel; prijsvogels, G. Blondeel, H. van Iwaar- den; I. van Iwaarden; R. de Rijeke, A. Ballegeer en D. van Hermon. De uitge loofde beker ontving R. de Rijeke. 2e prijsschieting: hoogvogel, J. Cat- toor; 1 e kal, A. Ballegeer; 2e kal, H. de Rijeke; prijsvogels. D. van Her mon, A. Dierick, J. Begheyn; J. Cat- toor; G. Blondeel; H. de Rijeke. Jul. De Rijeke. In beide wedstrijden werden geen zij vogels afgeschoten. De schuttersmaatsohappij .Eendracht en Broedermin' te Clinge organiseerde een schieting op de staande wip, waarvan de uitslag luidde: Wip I: eerste hogevogel L. Buijtaert, Melsele (België); tweede hogevogel, G. Verhey- e. Eïlewoutsdijk; eerste zijvogel, A. v. d. Hemel, Axel; tweede zijvoge!, Nic. Goossen, Kloosterzande; eerste kal, J. Hiel, Kloosterzande; tweede kal, J. v. Remortel, Kapellebrug. Wip H: eerste hogevogel, A. de Nijs, Wachte- beke (België); tweede hogevogel, Th. Audenaerdt, Melsele (België); eeTste zijvogel, Cyr. de Maat, Hulst; tweede zijvogel, verloot; eerste kal, Nic. Goos- sen, Kloosterzande; tweede kal, verloot. Aan de schieting op de staande wip bij de heer P. v. Colegem te St-Jan- steen, namen 60 schutters deel. De prij zen in natura bestond uit hazen. De uitslag luidde: eerste hogevogel P. Goossens, Sas v. Gent; tweede hogevo gel, P. de Baar, Graauw; eerste zijvo gel. J. Thlelens, Sint-Pauwels (België); tweede zïjvogel, J. de Jonge, Kwaden- damme; eerste kal, J. Roelans, Kloos terzande; tweede kal, Jos. Buys, Hulst. Het organiseren van schietingen in de buitenlucht houdt rondom 1 november meestal op. Zo is te Koewacht bij de heer A. de Schepper zondag de laatste schieting van dit seizoen gehouden. De schutters zullen nu gebruik gaan maken van de echiettoren, die in de na burige Belgische gren plaats Stekene gebouwd is. De schuttersmaatschappij uit Koewacht zal daar optreden: 29 november, 25 december. 19 januari, 14 februari en 30 maart. GRAAUW Van onze adverteerders FA. VIS EN VAN HAREN OPENDE ANTIEKHANDEL Tijdens een zeer druk bezochte receptie heeft de firma Vis en Van Haren vrij dagavond in het pand Markt 15 te Oost burg een antiekhandel en expositieruim te geopend. In een kort tijdsbestek heeft deze firma van het pand, waarin tot voor kort een automatiek was ge vestigd, omgebouwd in een verkoophal, waarin een grote sortering antiek, per- zische tapijten, enzomeer, op een zeer overzichtelijke wijze te kijk liggen. In de in de zaal aanwezige expositie ruimte hebben de kunstschilders Ben Bonte uit Terneuzen en Jan Bruens uit Oostburg een aantal schilderijen ten toongesteld, die tot 1 december te be zichtigen zijn. Behalve een nieuwe antiekzaak, heeft Oostburg nu zijn eerste expositieruim te gekregen. Het is de bedoeling dat in deze ruimte in de toekomst op gere- jelde tijden exposities worden gehou- len. EHBO '-cursus Door het bestuur van de EHBO-vereni- ging te Graauw is besloten om geduren de net winterseizoen een EHBO-cursus te organiseren. Als docent zal optre den dokter J. Casparie uit Hulst. Voor Automobilist reed na aanrijding door HULST De rijkspolitie van Hulst heeft gistermiddag het adres gevonden van de 38-jarige M. uit Clinge die in de nacht van zaterdag op zondag om streeks kwart over twee de auto van P. H. uit Hulst ramde en vervolgens met grote snelheid doorreed. H. kwam omstreeks deze tijd van een feestje en reed met zijn auto door de Koolstraat met geringe snelheid, toen M. met grote snelheid met zijn auto uit de Zoutestraat kwam gereden, zijn bocht naar rechts veel te groot nam en de auto van H. over de gehele lengte bekraste. M. had de tegenwoordigheid van geest om het kenteken en het merk van de doorgereden auto te noteren. De politie, die met deze gegevens op onder zoek uitging kwam al gauw tot de con clusie dat H. de gezochte moest zijn en afkomstig moest zijn uit Nieuw-Namen of Clinge. Gistermiddag klopte men in Clinge bij hem aan. M. bekende zijn schuld en zei enige biertjes te hebben gedronken, zodat hij bang was veroor deeld te worden wegens overmatig al- eoholverbruik. Dit zou de reden zijn ge weest dat hij na de aanrijding is doorge reden. ,Maxi-mini' expositie in Hulst vrijdag geopend HULST Tot en met 31 december is in Galerie - boekhandel Van Geyt te Hulst een groot aantal kleine schilder stukken te bezichtigen van bekende Ne derlandse en Belgische kunstenaars. De kleine schilderijtjes worden geëxposeerd onder de naam maxi-mïni, waarmee wordt bedoeld: maxi-kunst op mini-for maat. De voorzitter van de Zeeuwse culturele raad, de heer A. L. Borst kon de ten toonstelling vrijdagavond onder grote w telling officieel openen met een korte toespraak, nadat de heer Van Geyt de aanwezigen welkom had gehe ten. De heer Borst noemde de heer Van Geyt een uiterst actief man, die al 6 jaar bezig is de werken van de beste Neder landse en Vlaamse kunstenaars om en om te exposeren, hetgeen hij zeer toe juichte. Op deze avond waren ook een groot aantal van de exposerende kun stenaars zelf aanwezig. Enkele deelne mers zijn onder andere H. Berserink, Lex Metz, Hans Mes, Hubert de Vries, Aad de Haas, C. Doolaard, Jack God der,is en daarnaast nog vele anderen. >N 7 'STPEA/ Biljartwedstrijden De biljartclub .Ruige Toepers' uit Hei kant kwam uit tegen Tovak uit Koe wacht. De Heïkantse club wist met 14-6 te winnen. De uitslag luidde: Ruige Toepers-Tovak: P. Valent - G. Drabbel 2-0: W. Mar tens - J. Thijs 1-1; B. v. Bunder - Ch. Martens 0-2, P. de Beule-F. Buijs 1-1, R. de Brouwer-F. Rombout 2-0, C. Vereecken - L. Coppieters 2-0; T. Smit - J. van Boven 1-1; W. de Belie - B. Rombout 1-1; E. IJsebaert - G. de Vliegher 2-0; B. de Jonghe - E. Buijs 2-0. De biljartclub .Zondags Vermaak' uit St-Jansteen speelde een wedstrijd te gen ,'t Groene laken' uit de Belgische grensplaats Stekene in haar clublokaal bij de heer P. van Colegem te St- Jansteen. De Steense club won met 17-7 en kwam daardoor in het bezit van de uitgeloof de beker. De uitslag luidde: A. Jansen - A. van Steen 1-1; O. de Moor - E. Vlijminck 2-0; J. der Wedu we - Th. Gijsel 1-1; W. Verstraeten - L. de Block 2-0; L. v. Campenhout - R. v. Goethem 1-1; Ach. Sturm - r Heijninclc 1-1F. de Nijs - P. van Daele 1-1; W. v. Himst - R. de Schep per 2-0; P. d'Hont - Ch. de Block 1-1; E. Verschuren - Th. de Sutter 1-1; Ch. v Remoortere - L. Bagenende 2-0- In de aula van het gebouw van de rijks scholengemeenschap .Koningin Wilhel mina' te Oostburg hield de oudercommis sie van deze school haar eerste jaarver gadering sedert de oprichting. Na zijn welkomstwoord, stelde de voorzitter, de heer W. H. Kapsenberg uit Sluis, dat de voornaamste doelstelling van de ou dercommissie is het verstevigen van het contact met de docenten. Behalve de in het betreffende koninklijk besluit gere gelde plichten zijn er echter ook andere dingen die de commissie bezig houden. Zo noemde hij het roken op school door de leerlingen en de kwestie van het lif ten door leerlingen van de woonplaats naar school en terug. Er zijn volgens voorzitter Kapsenberg gevallen bekend, waarbij de leerling op de fiets van huis gaat, ergens verder zijn fiets neerzet en verder liftend naar school komt, soms misschien wél maar veelal toch ook wel zonder medeweten van de ouders. In het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de school in 1970 verwacht te de voorzitter ook nog wel een taak voor de oudercommissie, al zag hij deze m hoofdzaak wel in het materiële vlak. Bij handopsteken werd besloten tot de oprichting van een fonds .Ouderbijdra gen', waarvoor de bijdrage werd bepaald op 2,50 per jaar. Als leden van de kas- commissie werden aangewezen de heren L. Uildriks en A. J. Verstraeten te Oost burg. Bij de rondvraag kwamen onder meer de onderwerpen van danslessen en feesV.vonden .nieuwe' en ,oude' stijl aan de orde. Na de pauze hield de rector, drs H. P. Waalwijk een inleiding over .Onze ver anderende school.' Na een korte uiteen zetting hoe het vroeger was. ging hij dieper in op het ,hoe het nu is.' In tegen stelling tot vroeger, met zijn jaarlijks terugkerende sleur en het feit dat elke cursus volgens hetzelfde patroon ver liep, hebben we nu een school die meer in beweging is, aldus omschreef rector Waalwijk het verschil. Als enkele ande re belangrijke punten in het kader van de plaats hebbende veranderingen, noem de de rector: de inwerkingtreding van de mammoetwet, met meer steun en hulp aan de leerlingen, de veranderde onder wijsmethoden met onder andere dia's, recorders, tv en dergelijke, het prak tisch werken, het doorbreken van het klasseverband, de grotere vrijheid van de leerlingen voor het examen (keuze pakket). Verder behandelde spreker uit voerig de veranderingen in het school leven in verband met de veranderingen in de maatschappij. De democratisering in het onderwijs bekeek de rector aan de hand van twee hoofdlijnen, de gelijke kansen voor allemaal en de medezeggen schap van leerlingen door overleg en in spraak. Wat de inspraak betreft meende de heer Waalwijk, dat bij het recht tot inspraak ook de mede-verantwoordelijkheid dient te worden genomen. Ais enkele voor beelden van de inspraak op school noem de hij de invoering van de vrije zater dag op school en de instelling van een leerlingenraad. Voor de toekomst zag hij eventueel ook nog de mogelijkheid van het medebeslissingsrecht in beperkte vorm. Vervolgens gaf hij een opsomming van verschillende spelregels, die in een democratie, en dus ook op school, dienen te worden in acht genomen. Als laatste facet behandelde de heer Waalwijk het uiterlijk van de leerlingen, daarbij doe lend op kledij en haardos. Hij prees zich gelukkig te kunnen stellen dat op rijn school de ervaring heeft geleerd dat het uiterlijk van de leerlingen niet ge paard gaat met wanprestaties. In aanwezigheid van vele erfpachters Gaskachels voor kantine op sportveld IJZENDIJKE In de gemeenteraads- vastgesteld. Deze is geldig voor eventu ele verkoop van grond en bij liet vast stellen van de nieuwe aanslagen orf- pachtcanon. De percelen waren in ver schillende kleuren in kaart gebracht zo dat de erfpachters, die in grote getale aanwezig waren konden zien wat hun perceel moest opbrengen. Dat alles naar aanleiding van een door de erfpachters in het leven geroepen werkgroep. Er werd een taxatenrschap aangesteld om dat volgens ben de commissie-Noten veel te hoog had geschat. Van deze werkgroep was een verzoek binnengekomen om in de eerste plaats de erfpacht canon vast te stellen, over eenkomstig het rapport van de door de ze werkgroep aangestelde taxateurs. Verder had de werkgroep verzocht om de door deze taxateurs in rekening ge brachte taxatiekosten a 3472 voor re kening der gemeente te nemen. Op voor stel van b en w werd wat het eerste punt betreft, afwijzend beslist. B en w stelden voor om wat het tweede punt betreft een tegemoetkoming in de ze kosten te verlenen van 50 procent. Dit voorstel werd aangenomen met de stem van de heer P. F. J. van Hijfte te gen, omdat deze meent dat wie de taxa teurs aanstelt, deze ook maar moet be talen. De grondprijzen variëren elk tussen f 4 en f 25 per m2. Aan de heer C. Dusar- duijn werd 16 m2, waarop twee garages zijn gebouwd, verkocht voor 8 per m2. Van de heer J. C. Cornells kwam een rerzoek om subsidie van 1500 voor uit gave van een door hem geschreven boek .IJzendijke, oud en nieuw.' Het pro vinciaal Anjerfonds wil 1500 garantie verlenen. Vanwege het belang van een 'oor de historie van IJzendijke belang rijk boekwerk stellen b en w voor de gevraagde subsidie te verlenen. De heer Van Hijfte zon liever in plaats van sub sidie garantie op dit bedrag geven. A. J. C. van de IVijnkel vond het bedrag te hoog. Na stemming voorstel van b en w aangenomen met de stemmen van de heer J. van Cadsand, A. J. C. van de Wijnkel en A. H. Boogaard tegen. Voor de aanschaf van vijf gaskachels voor de verwarming van de kantine op het sportveld werd ƒ2417 beschikbaar gesteld. Aan de werkster op het zwem bad werd op haar verzoek eervol ont- uit haar functie verleend onder voor de bewezen diensten. VW-combi in Terneuzen ontvreemd TERNEUZEN Tn de nacht van vrij dag op zaterdag is in Terneuzen een VW-combi van het autoverhuurbedrijf Van der Schans ontvreemd. De eige naar had het voertuig om acht uur voor het bedrijf op straat geparkeerd. Om kwart: over een merkte hij dat de com bi weg was. Tot dusver ontbreekt ie- ieder spoor van het voertuig of de da- der(s) van de diefstal. Na een langdurige ziekte is van ons heen gegaan, in het Sint- Josephziekenhuis te Vlissingen, onze gelief de schoonzuster en tante, mevrouw JANNEKE MARIA PLEIJTE geboren Pleijte, op de leeftijd van 56 jaar. P. A. Pleijte W. M. de Kramer- Pleïjte P. de Kramer A. P. Pleijte S. Pleijte-Mesielje M. W. Kraaymer- Plerjte J. Fenijn-Pleijte A. A. Fenijn J. M. Duijn-Pleijte J. W. de Baare- Pleijte A. de Baare Vlissingen: S. P. v. d. Heuvel- Pleljte J. v. d. Heuvel Neven en nichten Breskens, 2 november 1969 Lezing voor de gereformeerde bond insdag 5 november 's avonds 8 uur zal ds N. Kleermaker, hervormd predi kant te Rotterdam, in zaal Nolet te Yer- seke, spreken over het onderwerp ,Het werk van God, de drieënige.' Deze Heden overleed in het ziekenhuis te Oostburg, na een langdurige ziek te en een geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde zoon, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer PIETER VERHAGE op de leeftijd van 52 jaar. Groede: J. Verhage C. Verhage- de Winne Izaak Verhage S. Buijze-Verhage J. Buijze Vlissingen: C. van Gemert- Verhage D. van Gemert Zuidzande: M. de Neve-Verhage C. de Neve Neven en nichten Groede, 1 nov. 1969 St-Bavodijk 25 De teraardebestelling zal plaatshebben te Groede op dinsdag 4 november om 15.00 uur vanaf hotel Beun. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder, behuwdzuster en tante CORNELIA SUZANNA VAN DALE geboren Tellier, in de gezegende ouder dom van bijna 92 jaar. Retranchement C. van Dale P. AL A. van Dale E. J. van Dale de Voldere Nieuwvliet: M. C. de Keuninck- van Dale J. J. de Keuninck En kleinkinderen Retranchement, 1 november 1969 Markt 37 De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 4 november, des namiddags om 16.00 uur, vanaf café Dieleman te Retran chement. LEES DE P.Z.C. LEWEDORP Met een uitvoeri ge huldiging hebben leerlingen oud-leerlingen, ouders van leerlin gen en bestuursleden zaterdag af scheid genomen van het hoofd van de christelijke nationale school te Lewedorp, de heer M. Fraanje. De heer Fraanje verliet de school we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Hij is 39 jaar hoofd geweest van de Lewedorpse lagere school. Om «Irie uur zaterdagmiddag kwamen de leerlingen bijeen in het Verenigings gebouw te Lewedorp. Ter ere van de scheidende meester voerden zij eert stukje op en werd er, onder begclei ding van blokfluiten, gezongen. Ieder een kreeg na afloop een traktatie. Na de leerlingen was de beurt aan de oud-leerlingen. Zij kwamen met een aantal cadeau's voor het echtpaar Fraanje, onder andere een tuinstoel, een tuintafel, een barometer, een aan tal boeken en een bloemstuk voor me vrouw Fraanje. Het werd een uiterst druk bezochte bijeenkomst, waar veel handen konden worden geschud, maar waar niet offi cieel werd gesproken. Onder de aanwezigen waren zeer veel oud-leerlingen van de heer Fraanje. Een deel van hen was zelfs van buiten Zeeland naar Lewedorp gekomen om het afscheid mee te maken. Aanwezig waren ook onder meer burgemeester D. M. Vermet met zijn echtgenote en de inspecteur CNS uit Middelburg, de heer J. Visser. De receptie duurde tot half zes. In meer Intieme kring werd 's avonds, ook in het verenigingsgebouw, met toe spraken afscheid genomen van de heer Fraanje. Voor het zover was kregen eerst leer lingen, bestuursleden en oud-bestuurs leden met hun echtgenotes en anderen, die dicht bij de school betrokken zijn geweest, een diner aangeboden. De eerste voorzitter van de christelijk MIDDELBURG In de vroege zondag morgen is cc-n Inwoner uit Wcxtkapelle op de Koudekerkseweg in Middelburg met zijn auto In een sloot terecht geko men. De bestuurder J. de P, die ónder drankinvloed verkeerde, kwam met de schrik vrij. A. L. Broere 40 jaar lichtwachter Als de avond is gevallen en de vuurto ren van Hoedekcnskerk rijn licht schijnt over de Westerschelde, wordt hel rus tig en stil. Langs de dijk van Hoe- dekenskerke hoort de eenzame wande laar dan nog slechts het ruisen van de zee. Maar weinigen zullen er aan denken, hoe de eenzame lichtwachter gewaardeerd wordt door de zeelieden ale de resterschelde bevaren. Immers door zijn oplettendheid is het dat de zeeman in donkere nachten zijn weg langs de verradelijke zandbanken kan vinden. Op 1 november was de heer A. L. Broere te Hoedekenskerke 40 jaar lichtwachter en dit was een reden voor commissaris Heljse om namens de di recteur van het loodswezen in het zes de district gelukwensen over te bren gen aan de heer Broere er hoerbij op wijzende dat het vak van lichtwachter zijn familie niet vreemd Is. De heer Broere is reeds de derde generatie wel ke dit ambt vervuld. Meer dan 117 jaar achtereen is deze functie nu al in han den van deze familie. ,ïk kan niet an ders dan met genoegen terugzien op deze 40 jaar', zegt de hec-r Broere, want het is zoals een van mijn directieleden mij destijds vertelde een verantwoorde lijke functie geweest. De man die de lichten bedient is eenware die naar van de gehele mensheid, hij vraagt zich nooit af tot welke nationaliteit of tot welk ras de mensen behoren die op zijn lichten vertrouwen, want hij houdt de wacht voor de veiligheid van alle zeevarenden. Natuurlijk is er de laat ste jaren veel verandert, maar toch is het zo gebleven dat oplettendheid gebo den was. Talrijke felicitaties vielen de heer Broere ten deel tijdens dit jubile um. Raad Vogelwaarde behandelt begroting 1970 rug naar 1929, het jaar waarin school ondanks vele moeilijkheden is opgericht. In dat jaar reeds stelde het bestuur voor de heer M. Fraanje, toen onderwijzer in Grijpskerke, tot hoofd te benoemen. Mejuffrouw B. Fokke uit Goes, die bijna dertig jaar als onder wijzeres met de heer Fraanje heeft sa mengewerkt, vertelde iets over die tijd. Zowel zij als de volgende spreker, het huidige schoolhoofd D. Ingelse, wezen er op, hoe prettig het was om onder leiding van de heer Fraanje de eerste stappen in het onderwijs te zetten. Lange tijd was de christelijk nationa le school een tweemansschool. Twee jaar geleden moest de heer Fraanje zijn werk wegens ziekte vervroegd sta ken. De heer Ingelse werd toen waarne mend hoofd. Vorig een driemansschoof gev Ingelse Is nu benoemd tot hoofd. Provincialisering maatschappelijk werk bisdom Breda BREDA (GPD) De Stichting dioce saan sociaal charitatief centrum Breda en de Stichting Bijzondere sociale zorg bisdom Breda zijn vrijdag opgegaan in een nieuwe stichting onder de naam,In stituut voor maatschappelijk en sociaal- cultureel werk bisdom Breda. Tijdens een bijeenkomst in het Bredase congrescentrum ,Het turfschip' werd de nieuwe stichting ten doop gehouden. De voorzitter, mr H. F. van den I-Iaak, (af een toelichting op de reden van de 'usie: beide instellingen hadden ten doel het adviseren, begeleiden, coördineren en verlenen van service aan regionale en plaatselijke instellingen. De nieuwe instelling stelt rich hetzelfde ten doel in het kader van maatschappelijk en so ciaal-cultureel werk in het hele bisdom Breda. Het werkgebied van de stichting blijft het bisdom Breda, bestaande uit West- Brabant en Zeeland. In Zeeland is, in nauw overleg en onder uiteindelijke ver antwoordelijkheid van de diocesane stich ting, de Stichting katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland werk zaam. De nieuwe stichting en deze raad zullen hun werk zoveel mogelijk op el kaar afstemmen. Er zijn besprekingen gaande om te ko men tot een gemeenschappelijk instituut voor dienstverlening, mogelijk in eerste begin voor een provinciale organisatie. In dit verband wijst het nieuwe insti tuut erop dat het niet uitgesloten moet worden geacht dat de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland te zijner tijd een nog meer zelfstandig karakter zal krijgen. Men hoopt op de lange termijn tot een nog nauwere vorm van samenwerking te komen met in ie der geval het maatschappelijk werk der andere kerken en levensbeschouwingen in Zeeland. Een vorm van overleg is al op provinciaal niveau. dermeer de gemeentebegroting 1970 en een nieuwe ontwerp-verordening tot hef fing en invordering van keurlonen vee- en vlees In de kring Hulst. In het ont werp is rekening gehouden met de wen sen van de minister van binnenlandse zaken wat betreft de differentiatie van de keurlonen. Andere voorstellen van het college hebben betrekking op een wijziging van de bouwverordening en de subsidiëring van het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland (10 cent per inwoner) en de stichting Centrum voor maatschappelijk welzijn in het Land van Hulst 31.600). Uitvoering,Scala' en Jriphonia' Het Vlissings accordeonorkest .Scala' en heit dameskoor .Triphonia' hebben dezer dagen een uitvoering gegeven te Bres-i kens in de zaal De Uitkomst. Hiervoor bestond grote belangstelling. Beide ver enigingen stonden onder leiding van di rigent W. Meulmeester. De verenigingen hebben contact gelegd voor een optre den op 22 november te Souburg. MARKTBERICHTEN VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 3i oktober: tomaten per krat van 6 kg IA 467, IB 502. IC 352, ICC 260, II A 273, 113 233. U C doordraai, witte kroetappelen 6,10, rode kroetappelen 6, val Goudrriuette door draai.. Cox's Orange Pippin 180 55, 17S 46— 56, 170 43—53, 165 34—52, 160 19—25, 155 6, 1480 44, 1170 43—55, 11165 33—35. 1160 21—26, 1155 6, fijn 6, grof 6, Jonathan 150 1716, 175 14—21, 170 17—22, 165 13—18, 160 11—12, 1175 6—16, 1170 10—11, 1165 6—10, 1160 6, lid 6. grof doordraai fijn 6. extra 80 25, extra 75 27. extra 70 27. extra 65 19, extra 60 12. Gol den Delirious 1185 26—30, 180 23—33, 175 34— 37. 170 3337, 165 27. 160 15-16, 1185 24, I2&3 26, 1175 27, 1170 16—26, 1165 - 5—27, 1160 25— 16, nd 6, grof 816, öjn 6, Glorie van Hol land 185 27. 175 18, 165 15, grof 6. fijn 6. Goudrenetten IK 23—32, 175 26, IK 17, 1185 22. 1175 22, 1165 16, Ed 7, grof 7-4—15. fijn 6 rode Goudreülette '85 36, grof 15, Zoete Ermgaard 170 84, 165 82. 160 61, 155 37-55. LI70 73-77, 1165 72—75. 1160 56-67, U55 36—39. Ed 20-36, grof 20-30, fijn 15-16, val 16—25, Ster appel E65 46, 1.155 30. Tulnzoet 165 71, 153 46, grof 32, Bramley Seedling H180 15, 1170 15, grof 6, fijn 6. Doyenne di Cornice grof 26, Beurré Alex Lucas 175 27. 165 28, 1160 14, 1150 9(4. grof 7—lil, Comiesse de Paris 175 22, 165 22—24. 155 18—22, 14d 15, grof 16, fijn 6—10, Conference X165 58 M60 45—55. 1155 27 —34, Ed 1731. grot 34. fijn 1413, Zwijndr. Wijnpeer 155 1920. 150 12. Ed 6. grof 12, fijn doordraai Gleser Wildeman 155 60. 150 50. lid 18-32. 2160 62. 1255 52. 1150 39. fijn 14. Sa kit Remy 180 57. 170 64. 160 61—63.. 1170 60. "160 46. grof 42, fijn 33. Pondspeer 185 43. 75. grof 35. Kleipeer 1155 51 Ed 18. Beurré Clairgeau 1475 14-16, 1165 14. grof 6, Kwee peer 1480 62, 11470 51. Bramen per doos E 3661, Noten per stuk 1 3, Mispels per kg n 4456. Groenten: andijvie 11, prei 3129. Dubb. prinsessenbonen 162, Bloem kool 15-53, Kroten 18. GEMEENTE VLISSINGEN Bij de administratie van de dienst ge meentewerken kan bij de onderafdeling registratuur worden geplaatst een: Naast een middelbare schoolopleiding (minimaal diploma mulo of 3 jaar hbs) is het bezit van het diploma archiefverzor ging I, alsmede praktische ervaring in dos. siervorming en andere registratuurwerk zaamheden vereist. Salaris minimaal 569,- per maand tot maximaal 1019,- per maand. Boven het salaris wordt een vakantietoelage van 6% genoten. De premie aow/aww komt voor rekening der gemeente. Bij gebleken geschiktheid, o.m. blijkende uit het alsdan bezitten van het diplom? archiefverzorging n, kan na een drieta' jaren benoeming volgen in de functie var REGISTRATOR. De gemeente Vlissingen is* aangesloten bi- het IZA-Zeeland. Voor gehuwden is hei verhuiskostenbesluit van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad te richten aan burge meester en wethouders, p/a afdeling onder wijs en personeelszaken, Stadhuisplein 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 17