Walcherendames startten met goede zege op Verburch: 9-5 ZUIDWESTERS VERSPEELDE EERSTE PUNT AAN LUCT0R Handbalnederlaag tegen Oostenrijk ZEEUWEN SUCCESVOL TIEN VOETBALNATIES PLAATSTEN ZICH AL VOOR WERELDTOERNOOI Wel en geen revanche Swiftfeams Terhole in aanval zwak Europa met Engeland en West-Duitsland sterk vertegenwoordigd in Mexico Kooman-De Koning leiden NBB-bridge KNSB-competitie MAANDAG 3 NOVEMBER 19Ó9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II MIDDELBURG De zaalhand- balcompetitie is van start ge gaan. Vreugde voor de Walche rendames, die begonnen met een goede overwinning in de thuis wedstrijd tegen Verburch. Het zelfde gevoel in Middelburg, waar de EMM-heren er in slaagden het lang niet malse Snelkwiek achter zich te houden. In de distrïctsklas bij de dames ver sloeg EMM het Vlissingse Olympus, terwijl toch wel een verrassing ge noemd mag worden de overwinning van Were Di op EBHV Boemerang won tenslotte van Volt. Bij de heren een monsteroverwïnning van het eer ste team van GSC uit Goes tegen Walcheren en dan nog wel in Vlissin- gen. De heren van Fortuna uit Ber gen op Zoom stelden enigszins teleur door met een 17-17 gelijkspel genoe gen te moeten nemen tegen Volt in Tilburg. VERDIENDE WALCHERENZEGE De eerste thuiswedstrijd in de nieuwe, zaalhandbalcompetitie heeft de Wal cherendames een verdiende overwin ning opgeleverd. Hen kwam de over winning toe omdat zij als ploeg be ter speelden. Al in de le minuut 'n fraai ingestudeer de manoeuvre en Yvonne de Smit vrij aan de cirkel, wel iets de hoek in, doch èen keurig beheerst doelpunt. Volgende Walcheren-aanval hetzelfde foefje, doch nu schoot Yvonne net over. Deze aanvalswijze is praktisch de gehele eerste helft geprobeerd, doch de verdediging van Verburch liet. zich niet al te vaak meer bij de neus ne men. "Via een doelpunt van Marjan de Meurichy werd het 2-0 en toen kwam Verburch terug. Ondanks goed werk van de herstelde Riek Pruys- sers werd het door doelpunten van Mien Koning gelijk en Verburch werd zelfs op voorsprong geschoten en door Cok Duyvesteijn. Dit werd Walcheren te bar en via Yvonne de Smit, Ludy de Geringel en weer Yvonne de Smit werd het met de rust 5-3 voor Wal- tie geen kans zag de goed verdedi gende Verburch-ploeg uit verband te spelen. Door Ria van Leeuwen werd het 5-4 en toen eindelijk een doelpunt van Corrie Houmes, die maar steeds fech had met haar schoten (6-4). Een raai door Riek Pruyssers gestopte strafworp bracht weer rust in de Wal- cherenploeg en nadat Ria van Leeuwen er 6-5 van had gemaakt vlotte het veel beter. Door doelpunten van Mar jan de Meurichy en twee treffers van Yvonne de Smit kwam het einde met een 9-5 zege. Dat het leiden van een wedstrijd door twee scheidsrechters niet zo maar gaat kwam zondagmiddag duidelijk aan het licht tydens EMM - Snelwiek. De voor het. eerst in de oveergangsklas flui tende heer Van Gooi begreep niet de bedoeling van twee scheidsrechters en door zijn onbegrijpelijke beslissingen waren ze tegen 't einde niet alleen ver velend voor EMM maar ze waren hoogst pijnlijk voor zijn collega Flip- se, die het er helemaal niet mee eens was, wat hij duidelijk liet merken, maar hy kon er verder niets aan doen. EMM: BIJNA VERLOREN Het was bijzonder jammer, want tot een kwartier in de tweede helft was de wedstrijd het aankijken volkomen waard. EMM speelde vooral in de eer ste helft goed en de ruststand 9-3 voor EMM was zeker niet geflatteerd. Na de thee ging EMM door en toen de stand 13-4 was leek de zege binnen. Door de vreemde beslissingen werd het af en toe erg onvriendelijk in het veld en Snelwiek profiteerde handig van een zenuwachtige EMM-ploeg. No dig waren de Snelwiekdoelpunten niet allemaal geweest als de Middelburgers rustig door waren gegaan. Uiteinde lijk bleef de overwinning toch in Mid delburg, maar het had geen minuten meer moeten duren. De eindstand werd 15-11 door doelpunten van: voor EMM: Jan Jongepier 7, Sam Traas 4, Joost Looise 2, Freddy van der Weel 1 en Cees Coppejans 1. voor Snelwiek: H. Schrijner 4, A. Bouwer 2, H. van Oudenaarde 2, H. Zwiers 1, J. Helsloot 1 en H. Ossewijer 1. Een fris en zonder complexen spelen de Olympus damesploeg heeft in de eerste helft van de wedstrijd tegen EMM de toon aangegeven. Bij EMM probeerde men het geleerde keurig uit te voeren, doch het ging allemaal te traag en daardoor ontbrak de ver rassende factor. Het was dan ook hele maal niet tegen de verhouding in dat de Olympusdames de rust ingingen met een 4-5 voorsprong. IN TWEEDE HEFT In de tweede helft tapte EMM uit een ander vaatje en hoewel Olympus kranig stand hield namen de Middel- geleidelijk wat meer afstand en uit eindelijk kwam het einde met een 12- 7 overwinning. De EMM doelpunten werden gemaakt door: Irma de Vos. Veri Heystek 3, Ineke Jongepier 3. burgse dames na een 7-6 voorsprong Nel de Looff 1 en Etty Meliefste 1. Voor Olympus scoorden: Liesbeth van de Lijcke 3, Ineke Siereveld 2, Ria Nortier 1 en Marga Geelhoed L De dames van Walcheren zijn uitste- kendgestart in de zaalhandbalcompe titie: een 9-5 zege op Verburch. Hier een beeld uit deze wedstrijd. (Foto PZC) Twee do Jen bij duizend mijl van Califonië KENSENADA (MECICO) (ANP) De Amerikaanse coureurs Richard Smith en Jim Hanyon zijn donderdag om het leven gekomen toen hun wa gen kort na de start van de strijd om de duizend mijl van Californië van de weg raakte. Bij èen tweede ongeluk raakten twee coureurs gewond, waarna bij een derde ongeval de Ame rikaanse filmster Steve McQueen ter nauwernood aan de dood ontsnapte. Steve McQueen, bekend van onder meer Bullit en The Thomas Crown Affair, raakte met zijn wagen van de weg in een bocht bij San Quitin, maar liep geen verwondingen op. Hij zette later de strijd voort. f ADVERTENTIE Uw tribuneplaats is comfortabeler met King. Elke King pepermunt is een „rondje energie" waardoor u uw club enthousiaster stimuleert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. Zuidslavië Spanje Finland 6 3 1 2 7 19- 7 6 2 2 2 6 10- 6 6 1 0 5 2 6-28 MEXICO (ANP) De strijd om plaatsing voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap voetbal volgend jaar In Mexico is zijn beslissende fase ingegaan. Tien landen zijn tot dusver zeker van deelneming en vier lan den hebben een retour naar Mexico binnen handbereik. De laatste wedstrijd in groep twee, waar Tsjechoslowakije moet afwachten wat Hongarije doet in zijn ontmoeting tegen Ierland, is op 5 november, daarna volgt eventueel nog een beslissingswedstrijd. In groep vijftien is de strijd nog volkomen open. In deze groep zijn Australië, Rliodesië en Israël kandidaat voor de eindronde. Naast Engeland, als titelhouder, en Mexico, als gastheer, hebben zich voor de eindronde geplaatst: België, Zweden, West-Duitsland, Brazilië, Uruguay, Peru, EI Salvador en Marokko. De vier landen, die op ,de rand' van de 'kwalificatie staan zijn: Roemenië, Bulgarije, Italië en Rusland. Enkele gerenommeerde landen zullen in Mexico niet aanwezig zijn. Zo zag Zuidslavië dat vorig jaar de finale van het toernooi om het Europees kam pioenschap bereikte zijn kansen verloren gaan. België plaatste zich al geruime tijd geleden. De zege (4-0), die de Zuid-Slaviërs op de Belgen be haalden. is voor hen slechts een. ge deeltelijke revanche. Ook Spanje, even eens in groep zes, werd de weg naar Mexico versperd door België. Het diep tepunt voor de Spanjaarden was de nederlaag, die zijn in de uitwedstrijd tegen Finland leden. Portugal, derde in het toernooi van 15'6C in Engeland, had aan liet talent van Eusebïo niet voldoende om zich te klasseren. De Portugezen leden ne derlagen tegen Griekenland, Zwitser land en Roemenië. Engeland: 2x? Beslissingsduel In groep twee is een beslissingswed strijd tussen Olympisch kampioen Hongarije en Tsjechoslowakije waar schijnlijk. Wanneer de Hongaren hun laatste wedstrijd tegen lei-land win nen, komen zij in puntenaantal gelijk met de Tsjechoslowaken. Frankrijk heeft zieh niet meer kun nen herstellen van de nederlaag in ei gen land tegen Noorwegen in groep vijf, waarin Zweden zich kwalificeer de. Schotland slaagde er voor de derde achtereenvolgende keer niet in het eindtoernooi re bereiken. El Salvador heeft zich uit een groep van elf landen geplaatst. Marokko volgde dit voorbeeld door zondag Soe dan te verslaan. Australië kwam als voorlopige winnaar uit groep vijf tien te voorschijn. De Australiërs ont moeten eerst Rhodesië, waarna de win naar Israël zal ontmoeten. Bulgarije heeft aan één punt voldoen de voor plaatsing, terwijl Roemenië eveneens één punt moet halen uit de ontmoeting tegen Griekenland. Indien Rusland in zijn laatste treffen van groep vier tegen Turkije gelijkspeelt zijn de Russen ook zeker van kwalifi catie. Italië, de huidige Europese kam pioen, moet de laatste twee wedstrij den in groep drie, tegen Oost-Duits- land en Wales winnen. Engeland speelt, als voorbereiding1 op de verdediging van de Jules Rimetbe- ker, op vijf november in Amsterdam tegen Nederland. De Engelsen willen trachten de prestaties van Uruguay, Italië en Brazilië, de enige landen die erin slaagden de wereldtitel tweemaal achtereen te behalen te evenaren. Voetbalexperts ac-hteu de kansen van de Europese landen in het eindtoer nooi geringer dan die van Zuid-Ame- rika. Europa is echter door Engeland, West-Duitsland, tweede in 1966, Ita lië en enkele Oosteuropese landen goed verzorgd. De voorronden zijn in december be ëindigd en de loting voor de vier groe pen in het eindtoernooi vindt op 10 januari 1970 in Mexicostad plaats. De standen en nog te spelen wedstrijden in de zestien kwalificatiegroepen: Groep 1 Roemenië 5 3 1 1 7 6-5 Griekenland 5 3 0 2 6 12-8 Zwitserland 5 1 2 2 4 4-7 Portugal 5 1 1 3 3 7-9 2 november: Zwitserland - Portugal; 16 november: Roemenië - Griekenland. Groep 2: Tsjechoslowakije 6 4 119 12- 6 Hongarije 5 3 1 1 7 12- 7 Denemarken 6 2 1 3 5 6-10 Ierland 5 0 14 1 3-10 5 november: Hongarije - Ierland. Groep S: Oost-Duitsland 3 2 1 0 5 7-4 Italië 2 1 1 0 3 3-2 Wales 3 0 0 3 0 2-6 4 november: Italië - Wales. 22 november: Italië - Oost-Duitsland. Groep 4: Rusland 3 2 1 0 5 5-0 Noord-Ierland 4 2 1 1 5 7-3 Turkije 3 0 0 3 0 1-10 16 november: Turkije - Rusland. Groep 5: Zweden 3 3 0 0 6 12- 2 Frankrijk 3 1 0 2 2 3-4 Noorwegen 4 1 0 3 2 4-13 1 november: Frankrijk - Zweden. Groep 6: (eindstand) België 6 4 1 1 9 14- 8 Schotland 5 3 1 1 7 18- 5 Oostenrijk 5 2 0 3 4 10- Cyprus 6 0 0 6 0 2-35 5 november: Oostenrijk - Schotland. Groep 8: Bulgarije 4 3 1 0 7 9-3 Nederland 6 3 1 2 7 9-5 Polen 5 3 0 2 6 16- S Luxemburg 5 0 0 5 0 3-21 9 november: Polen - Bulgarije. 7 december: Luxemburg - Bulgarije.' Groep 9: Engeland plaatst zich automatisch. Groep 10: Peru plaatst zich. Argentinië en Boli- vië uitgeschakeld. Groep 11: Brazilië plaatst zich. Venezuela, Co lombia en Paraguay uitgeschakeld. Groep 12: Uruguay plaatst zich. Ohili en Ecuador uitgeschakeld. Groep 13: El Salvador plaatst zich na beslis singswedstrijd tegen Haïti. Eerder uit geschakeld: Canada, Verenigde Staten, Bermuda, Jamaica, Nederlandse Antil len, Suriname, Honduras, Guatemala, Costa Rica en Trinidad. Groep 14: Mexico plaatst zich automatisch. Groep 15: Australië ontmoet Rhodesië voor eer ste plaats in groep 15a. Winaar speelt tegen Israël om plaats in éindronden. Uitgeschakeld zijn al in deze groep: Nieuw Zeeland, Japan en Zuid-Korea. Groep 16: Marokko plaatste zich. Uitgeschakeld in deze groep: Soedan, Nigeria, Alge rije, Tunesië, Ghana, Senegal, Kame roen en Zambia. Australië heeft bezwaar tegen het be sluit van de FIFA. de wedstrijd uit groep vijftien tegen Rhodesië, in Mo zambique te spelen. De internationale voetbalfederatie heeft bepaald dat de ontmoeting, waarvan de winnaar uit komt tegen Israël, voor een plaats in de eindronde, op Portugees grondge bied moest worden gespeeld, waarop de Portugese voetbalbond Lourenco Marques (hoofdstad van Mozambique) voorstelde. De secretaris van de Australische bond. Brian le Fevre, wil liever in Lissabon spelen. ,We kunnen dan bij winst op Rhodesië op de terugweg naar huis Israël ontmoeten,' Kilometers Australië heeft, indien het Mexico hnalt, bijna het gehele zuidelijke half rond moeten afreizen. In tolaal zouden de Australiërs dan 77.2110 kilometer hebben afgelegd. Tot nog toe reisde de Australische ploeg 2.50 kilometer en als de wedstrijd tegen Rhodesië in Portugal wordt gespeeld komt daarna nog 18.500 kilometer bij. Door de hoge score van Kooman-De Koning in de tweede ronde van de dis- tricts-parencompetïtïe Zeeland Midden NBB. namen zij de eerste plaats in de hoofdklasse over. Morsheim-Le Clercci presteerden het om van de achtste plaats op te klimmen naar de vijfde plaats. Henderikx-Hensbergen en Klink-Laurens delen met 236 punten de tweede plaats en staan maar vijf punten achter nummer 1. In de eerste klas was het het echtpaar Bergmans dat de eerste plaats overnam van het echtpaar De Bert. In de tweede klas waren de grote overwinnaars de da mes Beumer-Van der Meijden, die van de vijfde naar de tweede plaats op klommen. Uitslag 2e ronde hoofdklas: 1 Kooman- De Koning 133 p: 2 Morsheim-Le Clercq 12l"p: 3 en 4 Janse-De Rijcke en Klink-Laurens 119 p; 5 Henderikx- Hensbergen 111 p; 6 echtpaar Van Bers 101 p; 7 echtpaar Gormners 99 p; 8 echtpaar Van Tilburg 95 p; 9 echt paar Rademaker 94 p; 10 echtpaar v. d. Heuvel 80 p. Eerste klas: 1 echtpaar Bergmans p: 2 echtpaar Timmerman 78 p: 3 Mijnheer-Coone 76 p; 4 Bastiaanse- Vermeulen 73 p; 5 dames Pot-Mors- heim 72 p; 6 Swenne-Noordhoek 67 p, 7 Merk-Dronkers 66 p; 8 echtpaar De Vlieger 65 p: 9 De Bert-Aernoutse 59 p; 10 echtpaar Currie 58 p. Tweede klas: Noord-Zuid: 1 en 2 da mes Meijer-Plijter en echtpaar Lezer 88 p: 3 dames Bastiaanse-Rooze 77 p; 4 en 5 echtpaar Dieleman en echtpaar Heheman '76 p; 6 echtpaar Linden- bergh 75 p. Oost-West: 1 Nietshove-Uatdenhaag 116 p; 2 dames Beumer-van der Meij den 109 p; 3 echtpaar Broer 90 p: 4 echtpaar Prang 87 p; 5 mevr. Brunner- Slagter 7S p. Stand na 2 ronden: Hoofdklas: 1 Kooman-De Koning 241 p; 2 en 3 Henderikx-Hensbergen en Klink-Laurens 236 p; 4 Janse-De Rijcke 230 p; 5 Morsheim-Le Clercq 223 p: 6 echtpaar Van Bers 217 p: 7 echtpaar Van Tilburg 211 p: 8 echt paar Gommers 200 p: 9 echtpaar v. d. Heuvel 184 p; 10 echtpaar Rademaker 174 p. Eerste klas: 1 echtpaar Bergmans p; 2 Bastiaanse-Vermeulen 195 p; 3 dames Pot-Morsheim 190 p: 4 echtpaar De Bert 183 p; 5 echtpaar Timmerman 177 p; 6 echtpaar De Vlieger 176 p; 7 Mijnheer-v. d. Berg 174 p; 8 Merk- Dronkers 169 p: 9 Swenne-Noordhoek 15S p: 10 echtpaar Currie 157 p. Tweede klas: (in procenten) 1 dames Beumer-v. d. Meijden 109,90; 2 Niest- hove-Uitdenhaag 10S,55; 3 echtpaar Dieleman 106,35: 4 echtpaar Prang 104,69: 5 echtpaar Heheman 104.27; 6 echtpaar Broer 98,13; 7 echtpaar Lindenbergh 96,88; 8 dames Meijer- Plijter 95.10; 9 mevr. Brunner-Slagter 94,38; 10 dames Bastiaanse-Rooze 92,40; 11 echtpaar Lezer 89,38. Jaarvergadering Sportlust Woensdag 5 november houdt de gymna- stiekvereniging .Sportlust' te Hans- weert haar jaarvergadering voor de le den. Aanvang 20.00 uur in gebouw Kaj Munk' te Hansweert. Na hét zakelijke gedeelte kan men nog deelnemen aan het gezelschapspel: Bingo. VLISSINGEN Zaterdagmiddag om streeks half twee zal in de rijksscholen gemeenschap Scheldemond te Vlissin- gen de Zeeuwse schaaktop weer in ac tie te zien zijn. De opstellingen luiden:: A-team: C. Jansen, H. Groenenboom, A. Steketee, A. den Hamer, J. v. d, Ende, W. J. van Wijnen, A. Mabélus, K. H. Cohen, J. J. Westendorp Boerma, M. Wisse. Het B-team: J. J. M. Gommers. A. Dubbeldam, M. Verburg, H. de Ridder. J. Guërland, P. Duvekot. S. Sanders, F. H. J. Dieperink, M. Stam, C. de Wolf. Het is de Middelburgers niet gelukt revanche te nemen voor de op de eer ste competitiedag geleden nederlaag tegen Rozenhurg. Nu werd met 4-1 verloren. De bezoekers legden zwaar, maar goed en attent verdedigend het Swift-aanvalsspel aan banden. Swift startte met de stevige wind in de rug, maar dat belette Rozenburg niet voortdurend in de aanval te gaan. De eerste helft werd dan ook met een verdiende 0-2 voorsprong voor de gasten afgesloten. Hierbij dient te worden aangetekend, dat de tweede treffer uit een strafworp tot stand kwam, wat een te zware straf was voor de overtreding. Voordien hadden beide ploegen reeds enige vier meter worpen onbenut gelaten. Na de thee eenzelfde spelheeld. Ro zenburg liep uit tot 4-0, voordat Swifts enige treffer kon worden aan getekend. Het doelpunt kwam van de hand van invaller Paul van de Vlist. Hoewel het Swift-aanvalskwartet al les deed, om de stand een wat gun stiger aanzien te geven, doelpunten bleven uit, terwijl ook nu aan beide zijden strafworpen onbenut werden ge laten. SWIFT EE - FLUKS HI. De Swift-reserves hebben in een ener verende, gelijkopgaande strijd, beide punten via een 5-4 zege thuis weten te houden. Zij deden het hiermede be ter dan het eerste twaalftal, want zij namen wel revanche. In Leiden werd destijds met 6-5 verloren. Het eerste halfuur kwam de Fluks-korf onder zware druk te staan. Doelpunten wa ren vooralsnog schaars, alleen Gerard van de Berge liet een Swift-doelpunt aantekenen (1-0). Kort voor de rust kwam Fluks echter; naast de Middel burgers (1-1). In de tweede helft namen de Swifte- naren opnieuw, via Jan Leuvelink, de leiding (2-1). Fluks in vocht fel te rug en mede door het voordeel van de wind namen de Leidenaren een 2-3 voorsprong. Het. was echter niet van lange duur. Met een fraaie doorloop bal bracht Thijs Soeting de balans weer in evenwicht (3-3). In het laat ste kwartier werd fel voor de over winning gestreden. Eerst benutte Marijke de Keizer eer. kansje (4-3), maar de bezoekers kwa men weer op gelijke voet (4-4). Kort voor tijd scoorde Sari den Hollander, uit een moeilijke hoek, achter de korf, de winnende treffer (5-4). TERHOLE Het enige Zeeuwse vol leybalteam dat zaterdag in de over gangsklas heeft gespeeld is Terhole. Deze club speelde te Bergen op Zoorn een inhaalwedstrijd- legen MOC '17. Terhole verloor deze wedstryd met 3-1. Terhole moest In de eerste set van de wedstrijd tegen MOC '17 al ondervin den hoe sterk dit Bergen op Zoomsc team was: 15-S. In ö.- tweede set raak ten de dames van Terhole iets beter ingespeeld. Toen ze eenmaal 5 punten hadden behaald lieten ze de behaalde voorsprong niet mecer los. Deze span nende set "werd tenslotte verdiend met 14-16 door het bezoekende team, ge wonnen. MOC '17 liep in de derde set gelijk uit lot 5-0 en won met 15-2. Het leek er in de vierde set op dat MOC '17 een gemakkelijke setoverwinning zou behalen toen de stand 6-3 was. Maar Terhole kwam terug tot 8-8. Meer punten bleken de dames van Ter hole niet te kunnen maken: 15-8. Na een fraaie tweede set, waarin beide teams met veel inzet streden om de punten, verzwakte de aanval van Ter hole aanzienlijk. Met wat meer vecht lust zou Terhole in staat moeten zijn geweest meerdere sets te winnen. Tijdens een zeer spannende wedstrijd is Moller VC er niet in geslaagd een overwinning te behalen op LVC. De LVC-heren konden met een 3-2-over- winning naar huis terugkeren. De setstanden van deze wedstrijd zijn: 16-11. 9-15, 15-11, 10-15. 6-15. Delta 2 behaalde met de volgende setstanden een 3-0 overwinning op Flits: 15-2, 16- 14, 15-4. Stand in ovcrgangsklas S Dames: AMVJ - RLVC MOC '17 SVC Delta 2 Sarto 2 ZVC Marathon Concordia Achilles Terhole Heren: LVC Matador Moller VC RH BS Sifrak CW Lyceum '57 Delta 2 EVVC Flits Juliana 2 11-11 12-12 13-12 12-11 10-14 6 12 18- 5 5 10 15- 3 6 10 17- 5 5 8 13-7 6 8 15- 8 5 4 8-10 5 2 5-12 5 2 4-12 5 2 5-14 5 0 4-15 5 2 2-15 'S-HEER-ARENDSKERKE Zuid westers heeft in de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie haar eerste verliespunt te incasseren gekregen en nog wel op eigen veld tegen het goed party gevende Terneuzense Luctor. In een wedstrijd, waarin de doelpunten voor knrfbalbegrippen erg schaars wa ren, werd er in de eerste speelhelft niet gescoord. Na de rust vond Zuid westers als eerste de korfopening, wel ke voorsprong echter door Luctor te niet werd gedaan. In de spannende slotfase kreeg Zuidwesters nog een fraaie kans de volle winst binnen te halen: een in de laatste minuut toege kende strafworp werd echter gemist. Door de 1l-uitslag blijft Luctor rela tief de naaste concurrent van Zuidwes ters met drie veriiestpunien meer. Stormvogels 1 bood Animo 2 onver wachts veel tegenstand, vooral in de 2e speelperiode. De eerste helft werd afgesloten met een 36-stand. Een he vig offensief in de tweede helft bracht Stormvogels dicht by Animo, dat ech ter tijdig hier doelpunten tegenover stelde. De einduitslag werd 58. Bij Tjoba 2 kreeg Vedo een onverwacht grote 92-nederlaag te slikken. In een matige wedstrijd was de stand bij de rust 31. waarna Tjoba 2 in de tweede helft er lustig op los scoorde. Swift 3- Blauw-Wit 1 was een gelijk opgaande wedstrijd met een spannend scorever loop. Na het afsluiten van de eerste helft had Swift een 43-voorsprong. In de tweede helft scoorden beide ploe gen tweemaal, zodat het einde kwam met een 65-zege voor Swift 3. Jam mer dat het dameszestal van Blauw wit deze overigens sportieve wedstrijd een beetje ontsierde door te hard spel. De gelukkigste ploeg ging met de volle winst strijken. Zuidwesters 1 7 6 1 0 13 37-15 Animo 2 8 5 1 2 11 45-36 Luctor 1 6 3 2 1 8 26-19 Ondo 1 7 4 0 3 8 4S-32 Togo 1 8 4 0 4 S 28-33 Swift 3 6 3 1 2 7 28-32 Tjoba 2 7 3 0 4 6 40-39 Blauw-Wit 1 9 2 1 6 5 40-37 Vedo 1 8 2 0 6 4 25-45 Stormvogels 1 6 1 0 5 2 20-48 In de 2e klas werkte Togo 2 zieh uit de onderste regionen door met 51 van Volharding te winnen, dat na een goede start drie nederlagen achter elk aar kreeg te incasseren. BKC was be hoorlijk op schot, wat Zuidwesters 2 middels een 82-nederlaag gewaar werd. All Ready 1 6 6 0 0 12 32-13 BKC 6 3 2 1 8 30-19 Atlas 1 5 3 1 1 7 22-18 Toeo 2 6 2 2 2 6 23-27 Olympia 1 7 2 1 4 5 27-36 Volharding 6 1 2 3 4 22-24 Zuidwesters 2 7 1 2 4 4 28-39 Swift 4 4 1 1 2 3 17-22 Animo 3 5 0 3 2 3 13-16 KVL bleef in de derde klas A de be langrijkste belager van het niet spe lende TOP. In Ritthem bood Atlas 2 heftige tegenstand, maar na 4t drukte KVL door en werd een 46- overwinning behaald. All Ready 2, moest op eigen veld met 12 de eer laten aan Ondo 2, dat zich vast op de dorde plaats nestelde. Ondo 2 7 3 2 2 8 32-26 All Ready 2 6 2 0 4 4 16-28 Stormvogels 2 7 1 2 4 4 26-40 Atlas 2 5 0 2 3 2 15-29 Blauw-Wit 2 behaalde in de 3e klas B de zesde achtereenvolgende overwin ning. Met 5I bleef het ditmaal de baas over naaste concurrent Luctor 2 en staat nu relatief drie punten beter dan de ploeg uit Terneuzen. Het ziet er niet naar uit dat het verblyf van Blauw-Wit 2 in de derde klas langer dan één jaar zal duren. Zaamslag bleef bij de bovenste ploegen door een krappe 43-overwinning op Tjoba 3. Olympia 2 was bijzonder schotvaardig, hetgeen Togo 3 op een 1—0-nederlaag kwam te staan. Blauw-Wit 2 6 6 0 0 12 38-15 Zaamslag 8 4 2 2 10 24-30 Luctor 2 6 4 1 1 9 35-22 Olympia 2 6 2 1 3 5 32-31 Tjoba 3 5 1 0 4 2 14-22 Togo 3 7 0 0 7 0 11-35 Bij de junioren viel als grote verras sing te noteren het gelijke spel (2-2) dat Togo op eigen veld aan de ploeg van Tjoba moest toestaan. Ook Storm vogels 1 kwam verrassend voor de dag door Animo via een 1l-uitslag een punt te ontfutselen. Ondanks dit ge lijke spel bleef Animo op de eerste plaats, maar dit zal niet van lange duur zijn. Als Blauw-Wit haar achter stallige wedstryden heeft ingehaald, zal deze ploeg zeker de kop overne men. Een goede stap in deze richting zette Blauw-Wit al door in Middelburg met 25 van de Swiftploeg te win- Animo 7 4 2 1 10 30-23 Togo 6 3 3 0 9 29-16 Blauw-Wit 4 4 0 0 8 33-9 Stormvogels 1 6 3 2 1 8 28-10 Volharding 6 2 2 2 6 18-18 Swift 5 2 1 2 5 23-20 Tjoba 7 115 3 15-35 Stormvogels 2 5 0 1 4 1 6-17 Luctor 4 0 0 4 0 8-37 In de adspiranten E-klas kwam Tjoba C op de eerste plaats dankzij een 2-0- zege op Blauw-Wit C. Volharding en Togo D deelden de punten bij een 0-0- eindstand. Tjoba C 3 3 0 0 6 8-0 Zaamslag B 3 2 1 0 5 9-4 Togo C 4 1 3 0 5 3-2 Volharding B 4 2 1 1 5 4-3 Blauw-Wit C 5 2 0 3 4 8-6 Togo D 7 1 2 4 4 1-13 Olympia B 4 0 13 11-6 Animo Kick behaalde bij de pupillen B t^en 01-overwinning op Stormvogels TOP 6 5 0 1 10 14-2 Zuidwesters 6 4 119 14-4 Animo Blits 4 2 1 1 5 6-5 Animo Kick 6 2 1 3 5 8-7 Swift B 5 2 0 3 4 3-11 KVL 7 1 2 4 4 5-11 Stormvogels B 5 1 1 3 3 1-9 Stormvogels C 1 0 0 1 0 0-2 Overige uitslagen: adspiranten A: Swift ABlauw-Wit A 40; adspi ranten B: Animo B—Ondo A 04; KVL ASwift Kwek 40, Zuidwes tersSwift Snel *41: adspiranten C: Stormvogels CAnimo C 60, TOP- KVL B 20; adspiranten D: Zaamslag ATjoba B 60. Olympia AVol harding A 1-5; pupillen A: Stormvo- fels AAnimo Hip 00, Swift A- lauw-Wit A 1-0; pupillen C: Tjoba C Luctor 05, OlympiaTogo 30. GRAZ (ANP) Het Nederlands zaal- handbalteam heeft zaterdag in Graz voor 400 toeschouwers met 12-13 ver loren van Oostenrijk. Bij rust had Ne derland een achterstand van 5-6. Het Nederlands team had een betere start dan de Oostenrijkers, maar na een voorsprong van 2-0 kon Neder land niet voorkomen dat de Oosten rijkers gelijk maakten en in de eerst, helft met 6-5 voor kwamen. Na rus" werd Nederland verrast door een tus sensprint van de Oostenrijkers die hei verschil vergrootten tot vier doelpun ten. Maar in de slotfase woog de be tere conditie van de Nederlander zwaar. Bij een stand van 11-12 had Nederland nog kans op een gunstig resultaat, maar in de laatste minu ten maakten Oostenrijk en Nederland eik nog een doelpunt, 12-13. De meest opvallende speler Sn het Ne derlandse team was doelman George van Hoesel, die de Oostenrijkse schut terij tot wanhoop bracht. Tegen deze doelman hadden de Oostenrijkers al leen kans met akelig zuivere schoten, maar juist op dit punt vielen de Oos tenrijkers tegen. Van de zeven straf worpen die ae Oostduitse scheidsrech ters Schoof en Mittendorf aan Oosten rijk gaven, de Nederlandse verdedi ging speelde rijkelijk hard, werden er slechts drie benut. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Loeffen (4), Keyzer (3, waarvan een uit een strafworp). Cantelberg (2). Hiensch, Muyres en Sondaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11