Rechtbank Middelburg moest 4 dodelijke ongevallen behandelen Bankrover Middelburg hoort eis van 3 jaar Programma viering bevrijding Zeeland Britse marine in Vlissingse buitenhaven GEEN VOORRANG, VOORRANGSWEG OPGEREDEN, LINKSAF - MET - BOTSING EN TE HOGE SNELHEID TOTAAL 7 IN DRIE WEKEN Ziekenomroep met speciale uitzending GENERAAL HAKEWILL SMITH ONTHULDE ZIJN NAAM IN MIDDELBURGSE STRAAT Examens ONNOZELE BANKROOF VAN AMATEUR' 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 NOVEMBER 1969 MIDDELBURG Drie weken nadat de Middelburgse rechtbank drie ongelukken met dodelijke afloop kreeg te behandelen, moesten president mr T. W. Attema en zijn rechters zich vrijdag opnieuw in de treurige nasleep van vier dodelijke ongevallen verdiepen. vlak voor de kruising met de provin ciale weg zijn snelheid tot ongeveer 40 km had teruggebracht, maar dat de rem van zijn vrachtauto toen weigerde, ,11-ï heb toen gas gegeven om nog te pro beren er voorbij te komen'. Op 5 juni verongelukte de 17- jarige Jan van 't Westeinde uit het Groningse Termunten op een scooter dodelijk, toen hij op het kruispunt Nicolaas Hon- dertweg - Schelpkreekweg on der Nieuwdorp geen voorrang kreeg van de Vlissingse auto mobilist H. R. Op 18 augustus vond een va kantieganger, de 33-jarige R. Swiep uit het Limburgse Mun- stergeleen de dood, toen de au to waarin hij zat op het kruis punt bij de nieuwe provinciale weg bij Wissenkerke werd ge grepen door de vrachtauto van C. de K. uit Clinge, die deze voorrangsweg overstak. Op 18 juli botste de sport auto van de 25-jarige F. J. Go- sen uit Terneuzen tegen de vrachtwagen-combinatie van G. O. uit Zaamslag, die linksaf sloeg van de provinciale weg bij Terhole de Oude Zeedijk op. Go- sen vond de dood. Op vijf mei vond de 30-jarige motorrjjder W. P. J. v. d. Hemel uit Koewacht de dood toen hij op de weg Terneuzen - Zaam slag in botsing kwam met de auto van J. de R. uit Zaamslag. De Vlissinger R. betrokken bij de eerste zaak zocht in de omgeving van Nieuwdorp naar een weg om op de Sloeweg te komen. Zijn snelheid was ongeveer 50 tot 60 km. ,Ik heb de krui sing niet gezien, de scooterrijder be merkte ik pas toen hij op het kruis punt reed', aldus R. ,Het was een lange rechte weg, waarop -de komst van ae kruising niet aangegeven was. In zijn requisitoir wilde de officier van justitie, mr T. Lebret, buiten be schouwing laten, dat het jonge slachtoffer nog niet op de scooter mocht rijden. De jongen had het ve-j iiicel in de schuur van zijn oom ge vonden, (waar, het al jaren stond) het opgeknapt en het aan de .praat' gekregen. Ondanks het verbod van zijn oom om er niet op te rijden (omdat er geen wegenbelasting voor betaald was) deed de jongeman liet toch, met het noodlottig gevolg, ,Maar als het een ervaren rijder was geweest was het ook gebeurd', meen de mr Lebret. De officier meende, dat men op 60 tot 70 meter tevoren al iets van de krui sing kan zien. terwijl er bovendien bor den staan, die aangeven dat er een keu zemogelijkheid is. De officier gaf toe, dat de situatie bij de kruising bedrieg lijk is, waardoor hij grove schuld niet aanwezig achtte, zij het met aarzeling. Mr Lebret eiste nu een geldboete van ƒ500. Niet defensief ,Hi geloof', merkte mr Lebret op, ,dut verdachte behoort tot die groep van gevaarlijke rijders, die niet vooruitden ken, niet defensief rijden'. Volgens de officier had De K. niet alleen gebrek aan ervaring, maar ook geen gevoel voor •erantwooraelijkheld. De officier eiste Jeugd rode kruis verzorgde feest in Deltaziekenhuis Onder auspiciën van het Zierikzeese jeugd rode kruis heb ben ,De Majoli's (Marja en Joke van de Linde) uit Bruinisse en de konin klijke harmonie .Kunst ën Ker' uit Zie- rikzee woensdagavond in de feestzaal van het Deltaziekenhuis te Rotterdam een muziekprogramma voor de patiën ten van dat ziekenhuis verzorgd. De liedjes, die de Majoli's met gitaren en tamboerijn ten gehore brachten, werden door de patiënten met ritbmisch hand geklap begeleid. .Kunst en Eer' bracht onder meer een selectie uit de opera Aida en een selec tie van melodiën van Strauss. ,Het was een eer om naar uw kunst te luisteren', zei de heer A. Moerman, die het ge zelschap namens het Deltaziekenhuis bedankte. Het hoofdbestuur van het Ne- derlandsche Roode Kruis was op deze avond vertegenwoordigd door mej. A. A. N. Roskam en de heer G. P. M. van Pinx- teren. beiden werkzaam op het jeugd- rode-kruis-bureau. Het Zierikzeese rode kruis bestuur was vertegenwoordigd door mej. C. M. L. S. den Boer, de heer L. J. Korstanje en de heer P. Dekker. Ook de oud secretaris-pen- igmeester H. Uijl was naar het Dsl- taziekenhuis gekomen. een gevangenisstraf van 3 weken en 3 jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Mr H. C. M. van Son. de raads man, meende, dat er lucht tussen de olieleiding van de rem gezeten heeft, waardoor gasgeven de enige mogelijk heid was om in paniek de kruising over te komen. ,De wagen, waar mee mijn cliënt reed, was, evenals andere van zijn soort niet voor 100 procent safe. Als men er toch mee blijft rijden moet er extra rembe- krachtiging op', aldus mr Van Son, die geen bewijs voor grove schuld aan wezig achtte. Ook hier volgt de uit spraak 12 november. Niet gezien ,Ik heb de sportwagen niet gezien', ver klaarde chauffeur O., betrokken bij de derde zaak. ,Ik heb. komende van de boot Kruiningen - Perkpodler, 300 ter van tevoren richting aangege omdat een grote file auto's van de boot achter me kwam. Mogelijk heb ik de tegenligger door een verhoging in de egriiet gezien', meende verdachte. Volgens de officier was de jonge chauffeur te zeer bezig geweest met de file achter hem. ,Hij zal «el ge dacht licbben: Ik heb de'hele boot ach ter me', merkte mr Lebret op, die in de oneffenheid in de weg geen aan leiding voor het ongeval zag. De of ficier vond, dat O. in grove mate te kort is geschoten in de vereiste oplet tendheid: de eis was 2 weken ge vangenisstraf en 1 jaar ontzegging. Uitspraak 12 november. Geen herinnering Automobilist De R. betrokken bij de vierde zaak herinnerde zich niets meer van het ongeval, waarbij hij slin gerend over de weg in botsing was ge komen met de motorrijder en zelf ook ernstig aan benen en gezicht gewond werd. Hij was zoals gebruikelijk 's middags naar huis gereden om te eten. Vlak na het begin van de bocht in de mr J. F. Haarmanweg in Terneuzen li el geen zijweg Mr W. K. H. Dieleman, de raads man, vond het merkwaardig, dat men in de periode van het ongeval een overzicht had over de hele pol der, met gewassen, maar dat men geen enkele zijweg zag. De scooter was volgens de raadsman waar schijnlijk achter de gewassen verbor gen geweest, temeer omdat hij, zo voerde mr Dieleman aan, vermoede lijk voorovergebogen op het stuur lag. .Mijn cliënt heeft het zich alles sterk aangetrokken en heeft na het enige schuld is, dat hij de kruising te laat heeft gezien', aldus de raads man. De rechtbank zal op 12 novem ber uitspraak doen. De Clingenaar De K. beirokken bij de tweede zaak verklaarde, dat hij Ds C. Trimp, vroeger te Middelburg, thans professor te Kampen MIDDELBURG Dr C. Trimp, predi kant van de gereformeerde kerken vrij gemaakt, te Groningen, is benoemd tot hoogleraar aan de theologische hoge school van de gereformeerde kerken vrijgemaakt te Kampen. De heer Trimp was van 1955 tot 1961 predikant te Middelburg. Hij is benoemd in de vaca ture prof. C. Veenhof en zal ambtelijke vakken doceren. MIDDELBURG Ziekenomroep radio Walcheren verzorgt vandaag, zaterdag, ln het Middelburgse gasthuis een extra uitzending in verband met de herden king van de bevrijding. In de uitzen ding van vanavond kwart voor acht tot kwart voor negen zijn flitsen te horen van de diverse gebeurtenissen. Voorts is er een klankbeeld in opgenomen dat de Middelburgse journalist Jacques Cats samenstelde aan de hand van dagboek aantekeningen van oud-gemeentesecre taris Van der Veur. Vivian Lampe draagt in dit klankbeeld onder de ti tel .Uw torens wankelden, uw muren vielen' twee in de oorlog over Walche ren en Middelburg geschreven gedich ten voor. De uitzending zal op een la ter tijdstip in enkele rusthuizen in Mid delburg te beluieteren zijn. MIDDELBURG Vandaag, zaterdag 1 november, zal Zee land zoals bekend herdenken hoe 25 jaar geleden het groot ste gedeelte van de provincie werd bevrijd. Een groot gedeel te van deze dag zal koningin Juliana in Middelburg zijn. Zij zal de bijeenkomst in de Nieuwe Kerk bijwonen (waarin prof. dr L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdo cumentatie, een rede zal uit spreken. De koningin zal in de Kloostergan gen van het Abdijcomplex met ver tegen woordi gel's van verschillende Zeeuwse groeperingen gesprekken voeren, zij zal bij het monument op de Groenmarkt een krans leggen, zij zal als eerste de tentoonstelling ,25 jaar Zeeland' in de Vleeshal van het stadhuis bezoeken en zij zal daarna het optreden van enkele Brit se bands op de Markt (van 4 tot 5 uur) gadeslaan. Om half twee zul len deze bands optreden op het Stad huisplein van Vlissingen. Vanochtend tegen 11 uur zal de ko ningin bij de Stationsbrug te Mid delburg arriveren. Per Friendship komt zij naar Woens- drecht, waar onder andere de com missaris der koningen, mr J. van Aartsen, ter begroeting aanwezig zal zijn. Vanaf de Stationsburg zal' via Stationstraat, Segeersstraat, Lange Delft, Nieuwe Burg, Groenmarkt. Korte Burg, Balans naar het Abdij plein tot voor de ambtswoning van de commissaris worden gereden. Na de kranslegging zal hare majes teit omstreeks kwart voor drie vanaf de Groenmarkt via de Nieu we Burg en de Markt naar liet stad huis 'wandelen. Het vertrek van de koningin is bepaald op 5 uur. Zij gaat dan per auto vanaf de Markt en de Lange Delft via de Segeer- straat en over de kanaalbrug weer richting Woensdrecht. Er blijkt veel belangstelling te be staan van de zijde van de pers. De Nederlandse pers is met dik twin tig man vertegenwoordigd. De NOS stuurt een televisieploeg. Voorts is het filmjournaal (Polygoon) aanwe zig. PZC-redacteur Jacques Cats ver zorgt een reportage voor radio Ne derland Wereldomroep, die zater dag nog de reportage .eruit stuurt' in allerlei Nederlands-talige uitzen dingen over de gehele wereld. Uit Engeland en Schotland komt 25 man van de visuele en schrijvende pers. De gemeentepolitie van Middelburg heeft voor vandaag de volgende ver keersmaatregelen genomen: Markt: hekken rond gehele Markt plein. Te plusminus 14.15 uur, wordt de hekafzetting doorgetrokken van af het Marktplein naar café St-Jo ris en vanaf de Lange Noordstraat - hoek Stadhuis naar het Markt plein. Hierdoor valt dus ook de Helm binnen de afzetting. Rond de Nieuwe Kerk en op de Groenmarkt zijn tijdig parkeerver bodsborden geplaatst. De eerste verbodsborden om het ver keer om te lelden worden omstreeks 14.15 uur geplaatst, namelijk: dooiTijverbod: hoek Korte Burg - Bogardstraat; Markt - Nieuwe Burg; Nieuwe Burg - Burggang; Baeh- tensteene - Lange Noordstraat; Koorkerkstraat - Onder de Toren. Het verkeer vanaf Pottenmarkt en Vlasmarkt naar de Lange Delft is dan via de Markt, zijde Suise en zij de Fibbe, nog toegestaan. Te 15.45 uur wordt deze afzetting uitge breid met doorgaansverboden bij Gravenstraat - Zusterstraat; Zus terplein zijde Markt; Markt - Pot tenmarkt.; Markt - Vlasmarkt: Vlas markt - Penninghoek. In wijdere kring staan aanduidin gen: .doorgaand verkeer gestremd'. gebeurde het ongeluk. Getuige H. W. uit Axel. die op hetzelfde bedrijf als De R. werkt, had verdachte voorbij zien komen, toen hij zelf optrok naar 70 km. .Even later reed ik zelf 100 km, zodat De R. even over de 100 moet hebben gereden', verklaarde W. De snelheid op deze secondaire weg was te groot, vond mr Lebret. ,Als ik naar het wegverledcn van verdachte kijk be merkt ik, dat hij veel en vaak te hard gereden heeft', aldus de officier, die meende, dat dit ongeluk te wijten was aan grove schuld van De R., die 2 weken gevangenisstraf en een ontzeg ging van 2 jaar tegen zich hoorde eisen. Andere interpretatie In een uitvoerig pleidooi verklaarde de Amsterdamse raadsman mr D. Schut, dat het onderzoek niet adequaat ge weest is aan de ernst van het ongeluk, omdat meerdere essentiële zaken ont breken. Er zijn volgens mr Schut bij zonder weinig vaststaande zaken: de snelheid, de plaats van het ongeluk en de wijze, waarop zijn cliënt reed. ,Te hard gereden is een conclusie achteraf, die nu niet gebruikt mag worden', vond de raadsman, die meende, dat er op zo'n bekende en goede weg zeker 100 km reden mag worden. Mr Schut merkte voorts nog op. dat het slachtoffer bekend stond als iemand, die heel snel reed. Het belangrijkste vond mr Schut evenwel, dat de chef-techni cus van de rijksautomobielcentrale de sporen van Mr Schut merkte voorts nog op, dat liet slachtoffer bekend stond als iemand, die heel snel i'ced. Het belangrijkste vond mr Schut evenwel, dat de chef-tec- nicus van de rijksautomobielcentrale de sporen van De R's auto anders ge ïnterpreteerd heeft dan de rijkspolitie ter plaatse, waardoor het mogelijk is, dat zijn cliënt het stuur naar links heeft moeten gooien om een aanrijding met de motorrijder te voorkomen. Ge zien de stille getuigen achtte mr Schut het primair ten laste gelegde niet be wezen. Ook in deze zaak zal de recht bank uitspraak doen op 12 november. MIDDELBURG ,Ik onthul'. De korte woorden werden vrijdagmid dag gevolgd door een al even korte plechtigheid, het moment waarop de Engelse generaal Hakc- will Smith een doek van een straatnaambord niet zijn naam in het nieuwe Middelburgse bcstem- mïngsplaa .Klarenbeek' wegtrok. Zijn dankbare opmerking hierna werd verwaaid en was nauwelijks verstaanbaar voor de aanwezige genodigden: .Lovely, thank you very much'. Daarmee was de Ge neraal Hake will Smithlaan open gesteld. Burgemeester mr J. Drijber, die Hakewill Smith bij de onthul ling terzijde stond zei: ,U ziet. ze is geen lange straat. Ze is ook een nieuwe straat. Maar ze wordt langer.' Als uitleg gaf hij, dat de straat vermoedelijk in 1975 in het kader van het bestem mingsplan haar verlenging zal krijgen. Vervolgens verwijderde bur gemeester Dnjber een stuk zeil van een gedenksteen aan de voet van het straatnaambord. Omdat de volgende tekst in onbegrijpe lijk Nederlands voor sir Edmund Hakewill Smith stond, vertaalde burgemeester Drijber haar. ,Op G en 7 november 'J/j werd Middelbar ff bevrijd door de 52e Lowland Division. Na 25 jaar, op 31 oktober '69 werd deze straal in tegenwoordigheid van de toen malige commandant generual-ma- joor sir Edmund Hakewill Smith aan zijn naam verbonden.' Op uitnodiging van burgemeester Drijber vertrok het gezelschap tenslotte naar het stadhuis, voor een kort samenzijn. (Foto PZC) Aan het Schoevers Instituut te Utrecht slaagde voor het diploma directie-se- aresse mejuffrouw J. A. de Pagter te Utrecht, voorheen te Middelburg. De heer L. A. Oggel uit Axel slaagde aan de universiteit te Leiden voor liet doctoraal examen Nederlands recht. Aan de technische hogeschool te Delft slaagden de heren P. Bode uit Vlissin gen, C. J. L. M. Bosman uit Clinge, R. E. M- van Oers uit Qostburg en A. Pot uit Vlissingen voor het kandidaatsexa men scheikundig ingenieur. Ivan alles af zal zijn en geen i scholden meer zal kunnen maken. RECHTBANK TE MIDDELBURG Iwant het bankroofplan rijpte in L's ...nnnr mmo «n- i--i brein om zich van vroegere schulden MIDDELBURG Eigenlijk was te ontdoen, nu hij een nieuwe gezins hot oen nnnnzolo hanlrrnnf dip dp 'vorming wilde realiseren. De dag vóór net een onnozele oanurooi me ae de 22e juli was hij in de oosterscheide- viissinger J. A. L. (38 jaar) op straat wezen kijken hoe de bank er .11 van binnen uitzag. De dag er op had dinsdagmiddag 22 juli jongstleden:hij omstreeks 3 uur zijn wagen vlak üi het bijkantoor van de co6p. voor het MJhantoor geparkeerd i r» i ii De auto was voorzien van een vals ken- raiffeisenbank aan de Oosterscliel-1 tekenbewijs, dat de Vlissinger eerst van ~;en in een woonwagenkamp ge- -- de overvaj de Ooster- zette. En de berechting van de Vlissinger, die er helemaal niet als een bankrover uitzag, voor de Middelburgse rechtbank, gepresi- Hij Hep de bank binnen en deponeerde een tas, waarop hij een papier beves tigd had, op de balie. Op het papier, goed leesbaar voor de kassier, stond deerd door mr P. van Empel, was!geschreven: .wees geen held, ik heb j-ir»-:,. niets te verliezen, doe de tas vol met dan OOk simpel en sober. Drie jaar gCid'. Tegelijkertijd richtte L. een imi- gevangenlsstraf met aftrek eiste tatiepistooi op de kassier. de officier van justitie, mr T. Le bret tegen deze amateur, die be paald niet tegen een verblijf in de gevangenis opzag, omdat bij dan De kassier dook echter weg achter een muur en sloeg op de vlucht, een achterplaatsje op, waarvan de muur echter te hoog was om er over te klimmen. L. sprong over de balie heen. zette een achte.rvolglng in en onder bedreiging van een i VLISSINGEN Het Britse ma rineschip ,Corunna' meerde vrij dagmiddag in de Vlissingse buiten haven aj met aan boord een aan tal Schotse oud-strijders en Schot se journalisten. Het gezelschap maakt de herdenking van de Wai- cherse bevrijding mee. Het jour nalistieke deel van dit gezelschap werd aan het eind van de mid dag samen met Engelse collega's tn de jeugdherberg Scheldestroorn een drankje aangeboden door de Zeeuwse Journalisten Kring. Be- Britse bands, die deelnemen aan de herdenking, werden ingekwar tierd in tie Gen.-majoor Berghuys- kazerne. Om zeven uur 's avonds klonken al doedelzakklanken dooi de kazernegebouwen: de muzikan ten speelden zich vast een beet je in. Morgen, zondag, vertrék ken zowel korpsen als oud-strijders en journalisten weer naar huis. Op de foto de Corunna in de Vlissingse haven. (Foto PZC) tatiepistooi haalde hij de kassier te rug naar "net kantoor, waar de kan toorbeheerder de rover dei-mate ner veus maakte, dat de Vlissinger al lang blij was met een bedrag van rond de 5700 gulden, dat de kassier uit de kas haalde. GEWOON RONDRIJDEN Zes dagen genoot de rover van zijn vrijheid voordat hij opgepakt werd. Ook dat was een simpel kanveitje voor de politie: verdachte bleef gewoon in de buurt in zijn auto. waarmee hij dc bankroof pleegde en die door twee ge tuigen was herkend, rondrijden, ,Aan een kant Is het een schandelijk wangedrag', vond president, mr Van Em pel. ,En bovendien, gezien uw verleden, kon u ook wel wat. Had u misschien wel raak geschoten.' Verdachte: .Daarom heb ik juist een imitatiepistool meegenomen.' .Maar', zo vervolgde de president, .ook was de zaak zeer onnozel opgezet, om dat verdachte onder meer vlak in de buurt bleef'. De officier vond onder meer dat verdachte niet het rool'geld weinig bereikt heeft. H(j lostte maar weinig af van zijn schuld van bijna 10 mille, terwijl een dikke drie mille van do roof zoek bleef. ,In die paar dagen verspeeld?', vroeg de officier cn af, zelf het antwoord gevend: ,D:it moet wel.' .Kan mijn cliënt', zo vroeg raadsman mr H. Bruin zich af, .gerekend worden tot die lieden, die zien aan dit soort feiten schuldig maken?'. Aan de hand van het reclasserings- cn psychiatrisch rapporti schetste mr Bruin de Vlissin ger als een man met veel initiatieven, doorzettingsvermogen en bereidheid al les aan te pakken. .Hij leidde een avon tuurlijk bestaan, was in Korea, in Australië, maar had aan de andere kant een leven vol schaduwen, diverse hele nare punten, moeilijkheden in huwelij ken. contacten met vrouwen en werd NAJAARSCONFERENTIE ZEEUWSE OUDERLINGEN GEREFORMEERDE KERK HAAMSTEDE Zaterdag 29 novem ber wordt in de gereformeerde kerk aan de Hoge Zoom in Haamstede de najaarsconferentie van het comité Zeeuwse gereformeerde ouderlingen ge houden. Ds. P. B. Suurmond uit Baarn. predikant in algemene dienst voor de evangeliesatie. zal een inleiding houden .over .Geloof en traditie'. De conferen- i tie begint 's middags om half drie. FJG-ZEELAND: Benoemings procedure burgemeesters dient veranderd MIDDELBURG Het bestuur van do afdeling Zeeland van do l'edoratio van jongerengroepen van de Party van de Arbeid FJG-Zeeland; heeft een brief gericht aan de besturen van de Zeeuwse afdelingen, gewesten of kieskringen van de politieke partijen betreffende de be noeming van burgemeesters. Er zijn op dit punt een aantal vragen bij de FJG gerezen en men is van mening dut in de huidige benoemingsprocedure op korte termijn verandering dient te komen. Die verandering zou in die zin moeten zijn dat de benoeming van burgemeesters zo veel mogelijk in het openbaar ge schied. De mening van de betreffende gemeenteraad dient hierbij van door slaggevende betekenis te zijn, meent de FJG. Naar aanleiding van "cle gang van zaken in Zuid-Beveland is de federatie wederom tot de conclusie 'gekomen, dat de huidige benoemingsprocedure zeer on democratisch is. als deze naar de letter ivordt gehanteerd. Aan de politieke par tijen ARP, CHU, KVP, VVD, PvdA, SGP, PSP, CPN. CPV, BP. PR en D'66 worden met betrekking tot deze kwes tie de volgende vragen gesteld: Bent u van mening dat één van de belangrijks te voordelen van een gemeentelijke her indeling een vergroting van de bestuurs kracht is?; dat de kwaliteiten van een burgemeester de bestuurskracht van een gemeente in belangrijke mate kunnen bepalen dat bij het zoeken van de juis te persoon, de keus zo ruim mogelijk moet zijn en dat om die reden de solli citaties in Zuid-Bcvoland hadden beho ren te worden opengesteld dait de ge meenteraad het reent van veto moet: hebben inzake de benoeming van burge meesters?; dat de gemeenteraad moet worden betrokken bij het bepalen van de keuze en daarom inzage moet krijgen van de sollicitatiebrieven dat nu' dit alles in Zuid-Beveland achterwege blijft er gesproken kan worden van een onbe vredigende cn ondemocratische gang van zaken? Het bestuur van de FJG hoopt binnen een termijn van drie weken een ant woord op deze vragen te hebben gekre gen. Open Deur-dienst in Sint-Jacobskerk VLTSSINGEN Zondagmorgen vindt in de Vlissingse St.-Jacobskerk van de hervormde gemeente een Open deur- dienst plaats. De heer C. Wismeijer, ALLEEN GELATEN ,I)an komt', zo vervolgde mr Bruin zijn pleidooi, ,de dwaze gedachten- gang oni geld te gaan stelen. Hij heeft zich gerealiseerd, dat hij ge pakt zou worden. Dut betekende twee maal rust voor mijn cliënt: op het financiële vlak, hij kon dan zijn schulden aflossen, én ook op het le vensfront, hij zat dan in de gevange nis en kon geen schulden meer ma liën. Dat is', aldus raadsman Bruin, .een moeilijk punt voor ons. Mijn cliënt gaat er van uit, dat hij gesto len geld niet moet teruggeven. Mr Bruin vond, dat het toch wel een beetje amateurwerk is geweest. ,Mijn cliënt is uit het andere hout gesneden dan de normale bankrovers', aldus de raadsman, die clementie pleitte, omdat hij een gevangenisstraf van 3 jaar te hoog achtte, wellicht niet voor het de lict, dan wel voor de Vlissinger. De rechtbank zal op 12 november aan staande uitspraak doen. luidt: ,Als God meedoet...', aangekondigd dat medewerking zou worden verleend door de Beth Chcren Zangers. Dit kan door omstandigheden evenwel niet doorgaan. In plaats daar van zai een biaasensemble uit Nieuw- land, onder leiding van de heer J. Me- liefste, muzikale medewerking verlenen. Bevnidingsdienst in Zoutelande Zondagavond wordt in cle hervormde kerk te Zoutelande een bijzondere kerk dienst gehouden. In deze dienst zal her dacht worden, dat 25 jaar geleden Zou telande bevrijd werd In deze dienst zullen ds Oosthoek van Westkapelle. ds Kok gereformeerd pre dikant te Meliskerkc en ds Altena, bet woord voeren. Muzikale medewerking verlenen de heer J. Louws (orgel) en A. Kleinepier (trompet),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4