G emeenten moeten samenwerken bij Zeeuwse recreatieplannen NOS met drie kwartier Zeeland School Oud-Sabbinge wordt niet herbouwd Gemeentehuis in Reimerswaal tijdelijk naar kom Kruiningen ,Roep om inspraak niet overtrekken' 2 STATEN VIER UUR LANG OVER RECREATIENOTA Braad uw braadkuiken ...in een Braat-keuken ADVIES OVER OVERLEG AAN GEDEPUTEERDEN Oorzaak: dalend aantal leerlingen ALMANAK JUSTITIE HOUDT BRAAT-M0BIEL V00RL0PIGVAST AUTOMOBILIST VERONGELUKT wmsm A. J. Kaland: geen burgemeester van Middelburg Ontsnapte arrestant meldde zich bi j politie Middelburg ,CHU niet te links opstellen ZonnigeSearch' zaterdagavond lang potdicht PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 OKTOBER 1969 (ADVERTENTIE) MIDDELBURG Gedeputeerde A. L. van Geesbergen heeft de Zeeuwse staten er maandag op gewezen, dat de samenwerking tussen recreatiegemeenten in de toekomst bijzonder belangrijk zal worden. In het vervolg namelijk zal alleen op regionale ont wikkelingsplannen rijkssubsidie mogelijk zijn. En om tot deze plannen te komen achtte de gedeputeerde de samenwerking van gemeenten in bepaalde Zeeuwse recreatiestroken onontbeerlijk. Hij deelde mee, dat de provinciale raad voor de recreatie in zijn jongste vergadering- heeft besloten g s te adviseren de gemeen ten met recreatie-complexen uit te nodigen voor een bespreking om te bewerkstelligen, dat men tot samenwerking in streekver- band komt. Die mededeling deed de gedeputeer de, toen hij de statenbesehouwingen beantwoordde, gewijd aan de nota inzake de openluchtrecreatie in Zee land en samengesteld door de pro vinciale raad voor de recreatie. De meeste fracties gingen er mee ak koord dit stuk te beschouwen als basis, grondslag, uitgangspunt voor het toekomstig beleid, af betwijfelde fdrs W. R. V. Dusarduijn (kvp) of de nota .wel voldoende is om te kun nen dienen als grondslag'; .alleen al het feit. dat er een nieuw rapport in de maak is, is daarvoor een reden terwijl toch ook de basis van onder zoek nagenoeg ^geheel ontbreekt', vond hij. Hij wilde de nota liever beschouwen als een discussie-stuk'. En dat was het in ieder geval: de staten hadden vier uur nodig om de nota te beham delen. Daarbij werd algemeen waar dering uitgesproken voor de snelle totstandkoming van het stuk. Er werd een reeks van suggesties ge daan, waarover de heer Van Gees bergen opmerkte ze te zullen overwe gen of ze te zullen doorgeven aan de recreatieraad. Algemeen werd van groot belang geacht het onderzoek, aat gs hadden voorgesteld naar de omvang en de spreiding van de re creatie en naar het gedragspatroon en de behoeften van de recreanten. Ëlantsen voor caravans te maken, e heer Van Geesbergen zegde toe proeven in die richting te zullen overwegen, ,maar dan wel in gebie den, waar ook 's winters wat te doen zal zijn, bij hengelsportcentra bijvoorbeeld'. maak meer natuurgebieden voor iedereen toegankelijk; geef meer ruimte voor de bouw van zomerwoningen (tweede wonin gen); verhoog de attractie-waarde van met name de Zeeuwse kust, zorg voor een ontwikkeling, die in kust en achterland op elkaar is afge stemd. Op de vraag van de heer C. Buur man (ch) ,pas op voor blikvernau wing, zie het groot' waar het be leid in de naaste toekomst op ge richt zal zijn, het de heer Van Gees bergen weten: er zal eerst een keu ze worden gemaakt uit het investe ringsprogramma, primair staan daarbij de rioleringsplannen in de Westhoek, Walcheren, en Zeeuwsch- Vlaanderen, het Veerse Meer en het Grevelingenbekken. Voorzieningen voor het sociaal-toerisme zullen in de prioriteitenlijst een hoge plaats krijgen. In zijn discussie-bijdrage noemde VVD-woordvoerder mr Schlinge- mann de plaats van Vlisslngen zeer belangrijk. Hij kreeg op zijn vraag HOTELS A. L. VAN GEESBERGEN de verzekering, dat Vlissingen door gs wordt gezien als de Zeeuwse bad plaats met stedelijke allure. Moet Vlissingen daarvoor niet meer ruim te hebben vroeg hij zich af. De heer Van Geesbergen meende, dat dit niet nodig lijkt, maar gaf te ken nen ,dat het streekplan de ontwikke-, ling van Vlissingen niet in de weg mag staan'. BEASTING De versnelde invoering van een toe ristenbelasting een kwartje per persoon per nacht die gs bepleit ten, kreeg uit de staten gevarieerde reacties. WD-woordvoerder mr J. F. G. Schlingemann voelde ook wel wat voor financieringsmiddelen via een speelzaal of casino, maar meen de dat een toeristenbelasting toch wel wenselijk is, nu kansspelen nog bij de wet verboden zijn. De heer C. Hoek (pvda) toonde er zich wat huiverig voor, nu Nederland geen goedkoopte-eiland meer is en hij vond bij die gedachte onder meer BP-fraetievoorzitter G. de Waal aan zijn zijde. De heer Hoek wees erop, dat in Zeeland ook veer- en bruggel den een druk op de vakantiegangers leggen en zag liever nog financie ringsmogelijkheden voor recreatie- Ïrojecten door bijvoorbeeld een ver- oging van de vermogensbelasting of een verfijningsregeling bij de uit keringen uit het gemeentefonds ten gunste van de toeristengemeenten allebei mogelijkheden, waarvoor ge deputeerde Van Geesbergen zich wei nig optimistisch uitliet. De heer San- derse (ch) was wel voor een toeris tenbelasting, maar wilde er dan wel 'n bestemmingsheffing van maken, terwijl hij zich voorts afvroek of de dagrecreant in de belasting betrok ken kan worden, via parkeergeld bijvoorbeeld. Namens de sgp-frac- tie verklaarde de heer R. van Om meren de voorkeur te geven aan een toeristenbelasting: zijn fractie voelt niets voor een speelzaal en zal zich tegen vestiging verzetten. Een soort gelijke visie huldigde ook de heer D. Geuze (ar). CARAVANS Een aantal suggesties, tijdens de discussie gedaan: Geef in het agrarisch waardevol gebied meer gelegenheid om staan- RAAD WOLPHAARTSDIJK BESLUIT: WOLPHAARTSDIJK De open bare lagere school te Oud-Sabbin ge (gemeente Wolphaartsdijk) zal niet w orden herbouwd. Met een bloedend hart heeft de gemeente raad van Wolphaartsdijk maan dagavond dit besluit moeten ne men, waarmee een vorige beslis sing namelijk die van herbouw van de school ongedaan werd gemaakt. Waarnemend burgemeester A. Hack legde de raad een nieuwe prognose voor, waaruit bleek, dat al op 1 augustus 1970 het minima le leerlingental voor een twee- klassige school (26) waarschijnlijk zal zijn bereikt. Een verdere da ling tot 14 leerlingen in 1975 kan worden verwacht. Het college van b en w vond het onverantwoord bij dergelijke vooruitzichten tot bouw van een nieuwe school over te gaan. De technische dienst krijgt nu opdracht om de bestaande school die overigens; niet was afgekeurd een zodanige' goede opknapbeurt te geven, dat zij aantal echter geen rekening met de btw was gehouden. De laagste inschrijver be droeg 215.040.- exclusief kosten van de architect, kosten van toezicht en kosten van sloop van de oude school. Een aanvullend bedrag van So.000 zou nodig zijn. Gedeputeerde staten wilden deze aanvullende lening wel verstrek ken. maar zoals gezegd vonden b en w. daarin gevolgd door de gehele raad geen vrijheid om een totale investering van 300.000.- te wagen aan een school, waarvan de tóekomst als tweeklassige school op dit moment twijfelachtig is. Men hoopte overigens wel dat deze si tuatie zou verbeteren, zodat de raad van de nieuwe gemeente Goes nog eens 't be sluit tot herbouw zal moeten nemen. ADVERTENTIE nog een a il jaren meekan. SL-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 leeuwse Mare Het vierjarig zoontje Ivo van een Vlissingse bakker krijgt binnen kort een broertje of een zusje. Toen zijn ouders hem hierover geïnformeerd had/len, raakte hij zo opgetogendat hij de buurt in ane^ om bi) vrienden en geburen te vertellen, dat hij een broertje had gekregen, Amico. Al spoedig kwamen de eerste ge lukwensen binnen bij het geheel verbaasde echtpaar. Iedereen kwam feliciteren; ie mand bracht zelfs een taart mee voor de onthutste bakker. Ivo was in zijn enthousiasme al vast maar wat op de gebeurte nissen vooruitgelopen. De naam Amico bekoort aan een hond in de buurt. Een belangrijke bijkomstigheid was, dat de inschrijvingen op de aanbesteding waren tegengevallen. Geraamd was een totaal bedrag van 215.000,-, waarbij GOES De bouwstoffen-firma Braat kan nog steeds niet over haar zoge- .naamde .Braat-mobiel' beschikken. Op het voertuig werd zaterdag 17 oktober beslag gelegd, omdat het in Goes verkeerd geparkeerd stond. Maandag 19 oktober heeft een chauf feur van Braat de wagen van de ver keerde parkeerplaats op de Goese Beestenmarkt verwijderd. In op dracht. van de politie heeft hij ilt wagen neergezet op een gemeente lijk terrein aan de Westhavendijk in Goes. De politie heeft toen de sleu tels weer in beslag genomen. Woensdag 20 oktober heeft Braat via haar advocaat gevraagd de wagen terug te mogen halen. Het verzoek werd geweigerd. ,Ik zie geen aan leiding het beslag op te heffen', zei de Middelburgse officier van justitie, mr J. Andreae ons maandag. Mr Andreae heeft indertijd opdracht ge geven tot het in beslag nemen. Hij heeft de zaak voorlopig in behande ling. Naar zijn zeggen zal één van zijn collega's de zaak tegen Braat, een overtreding van het reglement verkeersborden en verkeerstekens af ronden. Braat zal nu opnieuw, via een rekest, proberen de als showroom ingerichte bus terug te krijgen- De firma heeft het voertuig nodig voor reclame doeleinden elders in den lande. Ver der zit in de plotseling in beslag genomen wagen een aantal gehuurde artikelen, die aan. bedarf onderhevig zijn, zoals pataboompjefi, -GEPANEERDE SCHOLFILETS MET i AMANDELEN EN I KAPPERTJES. |De scholfilets 500 gram) j inwrijven met vrat zout. door B een los geklopt ei en paneer- I meel halen en in boter I goudbruin bakken. Leg de filets opeen verwarmde schaal. Bruin 1 a 2 eetlepels gsscnaaf- J de amandelen even in de braadboter en giet boter er amandelen over de vis. Voeg er wat kappertjes bij. Garneer de schotel met schijfjes citroen. Opdienen met rijst en een andijvie- Vraag recepten bl] uw vishandelaar of bl) hel Produkischap voor Vis en VisproduMen. Wassenaarseweg 20, w Den Haag. Dan stond hij met verschillende andere woordvoerders stil bij de noodzaak van meer accommodatie en attracties en toonde zich ongerust over de ontwikkeling in het hotel wezen. Hij sprak van een angstige ontwikkeling, .vooral nu we in Zeeland nog maar aan het begin slaan van een grote recreatie-toe komst. Als Vlissingen straks een stedelijke badplaats is en als er dan pen casino zal zijn, dan zou het triest wezen ais we de hotels heb ben verloren'. Verschillende sprekers bepleitten ook voldoende aandacht voor de wa tersport, nu die enorm in opkomst is .Een volslagen raadsel was het de heer Schlingemann, waarom er met meer hoogbouw mag komen, dan in Vlissingen en Breskens waarop gedeputeerde Van Geesbergen hem erop wees. dat in Cadzand en Dom burg en ook in Scharendijke middel hoge bouw is toegestaan. PvdA- woordvoerder C. Hoek drong erop aan een doelbewuste recreatiepoli- tiek te voeren, .dat is even noodza kelijk als een industrie- en zeehaven- beleid'. Naar zijn mening moet dat beleid allereerst gericht zijn op het sociaal-toerisme: .zestig procent van de verblijfsrecreanten horen tot de lagere en inkomensgroepen. Voor deze mensen zijn belangrijke, niet te dure voorzieningen nodig'. Ook on derstreepte hij de noodzaak van goe de ontmoetingsplaatsen en ontspan ningsgelegenheden. De heer W. San- derse van de CHU beklemtoonde het belang van een verlenging van het toeristen-seizoen: .dat is uit econo mische overwegingen dringend ge wénst. Er moeten hoge investerin gen rendabel worden gemaakt. ,Hij schonk in zijn beschouwing aandacht aan de stagnatie van het toerisme en constateerde, dat daarvan ook in 1968 al sprake was. ,En toen was er nog geen btw. ,Naar zijn mening is er de mogelijkheid dat Zeeland min der in trek komt, naarmate het in komen stijgt: ,Bij toenemende wel vaart is het niet meer belangrijk of vakantie in het buitenland meer kost'. Volgens hem zal die tendens grote invloed moeten hebben op het bepalen van een beleid en hij pleitte ervoor, die tendens in het recreatie- onderzoek te betrekken. FLEXIBE .Er liggen in Zeeland gelijkheden, als ze maar goed wor den aangepakt", was de vis' AK-spreker D. Geuze naar voren bracht. ,Het is nu zaak, dat gemeen telijke bestemmingsplannen van de grond komen, zonder kunnen geen initiatieven gestalte krijgen. ,Men zal moeten stregen naar een harmo nisch geheel, waar bij tocli een ze kere flexibiliteit niet mag ontbreken. Ook de heer Geuze vroeg aandacht voor de recreatie-voorzieningen .ach ter de kust'. Drs W. R. V. Dusarduijn had een verhandeling van de nota in de ple naire raad verkieslijker gevonden voor de nota in de staten werd ge bracht. Hij kreeg van gedeputeerde Van Goeshergen de verzekering, dat het stuk daar wel doorgenomen was. Deze spreker attendeerde op een on derzoek aan de Belgische kust. waar uit was gebleken, dat de bezoe kers er waren vanwege de sfeer en de gezelligheid. ,Als in Zeeland het prijsniveau niet ongunstig ligt., dan moeten er andere factoren voor de stagnatie zijn. Er lijkt bezinning nc dig op de attractie-mogelijkheden' aldus drs Dusarduijn. Hij bepleitte regelmatige recreatie- tellingen, gaf met mr Schlingo- man uiting1 aan zijn bezorgdheid voor de kwantiet van het Westev- scheldewater en vroeg zich met de toenemende belangstelling voor sport- visserij af, of de Delta-federatie niet in de recreatieraad vertegenwoordigd kan zijn, een suggestie, die de gede puteerde in overweging zal nemen. De heer G. de Waal (bp) keerde zich tegen de invoering van de toe ristenbelasting .het maakt Zee land voor de toerist maar duurder' en had er kritiek op. dat in Oost-: Zeeuwsch-Vlaanderen naar rijn me ning zo weinig voor de recreatiej wordt gedaan. In antwoord op z:jn vragen zei de! heer Van Geesbergen dat de water-! soortverenigingen van De Paal en| Kruispolder om alternatieve moge-] Iijkheden is gevraagd voor het ver lies van de haventjes en liet weten, dat overleg gaande is over de mo-| gelijkheid heilinkjes aan te brengent voor kleine schepen, namens de SGP benadrukte de heer R. van Ommeren de positieve instel ling van deze fractie ten opzichte van de recreatie, maar men zal moe ten voldoen aan de zondagsrust en de rust zal prioriteit moeten heb ben. ,Het beleid moet niet worden getoetst aan de behoeften van de re creanten, maar aan de eisen van God', aldus deze spreker. GOES-ZUID Industrieweg 13 Showroom ook 's zaterdags geopend van J0.00 tot 13.00 u overige dagen van 8.30 lot 17.30 uur. AXEL Omstreeks half twaalf zon dagavond is de Axelaar M. de Feyter op de Hulsterscweg nabij de tweede verkorting dodelijk verongelukt, nadat hij met zijn personenauto tegen een hoorn was gehotst. De automobilist was 32 jaar en ongehuwd. Hij woonde in de buurtschap Schapenbout. De oorzaak van het ongeval is onbe kend. De heer De Feyter reed uit de richting Hulst in de richting van Axel. De boom stond in de berm van de weg. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Dokter W. G. C. Kok uit Axel liet het slachtoffer per ambulance naar het St- Liduinaziekenhuis in Hulst vervoeren. De auto werd zeer zwaar beschadigd. RAAD GAF RUIM 2 TON VOOR BARAK KRUININGEN Het gemeentehuis van het per 1 januari 1970 te vormen Reimerswaal zal tijdelijk in Kruiningen komen. De Kruiningse gemeenteraad heeft maandagavond ƒ220.350,- gevoteerd om bij het bestaande gemeentehuis een barak neer te zetten en om de inrichting van het geheel aan te passen aan de nieuwe omstan digheden. Het bedrag van ruim twee ton zal opnieuw moeten worden beraamd op de begroting voor de nieuwe ge meente Reimerswaal. Uit een toelichting bij het voor stel werd duidelijk, dat de colleges van b en w In alle door Zuid-Beveland unaniem voor vestiging van het samen te voegen gemeenten ten oosten van het kanaal gemeentebestuur en de administratie in Kruiningen. Burgemeester A. Schipper zei in de raadsvergadering, bij de behandeling van het aadsbesluit..Hij wees erop. dat bij gedeputeerde staten is aangedrongen op spoed dat het van groot belang is, dat Reimerswaal direct over een goed onderdak voor administratie en bestuur beschikt. Voor de nieuwe Jarino-barak is ƒ174.000,- nodig. De rest van het gevoteerde bedrag wordt be steed aan aanschaf van nieuwe apparatuur en aan in richting. GOES ,Ik ambieer dit (hot burgemeestersambt van Middel burg) niet, zelfs als ik ge\raagd zou worden', aldus gedeputeerde A. J. Kaland maandagavond in Goes op een CHü-statenkringver- gadering. Hij weersprak hiermee het bericht, als zou hij de opvol ger van de in Zwolle benoemde burgemeester mr J. Drïjber in Middelburg willen worden. Overigens pleitte de heer Kaland er wel voor. dat ;n de Zeeuwse hoofdstad 'n CHÜ-lid burgemees ter zou worden. .Ik dacht, dat het goed was als de CHU uit keek naar een goede kandidaat. Momenteel is er een rechtsmeer- derheid in de raad en het zou toch tegen de verhouding zijn als er iemand werd benoemd van de po litieke kleur van de grootste min derheidsfractie'. Dat de heer Kaland liever (nog) geen burgemeester wordt lichtte hij als volgt toe: ,Op het ogen blik ben ik liever én politiek én bestuurlijk werkzaam'. Hij zei geen enkele kritiek te hebben op de manier waarop de huidige com missaris van de koningin in Zee land het benoemingsbeleid van burgemeesters voert. Toch is de heer Kaland er voorstander van, dat er meer mensen bij een der gelijke benoeming worden betrok ken of in ieder geval de kans krij gen hun visie te geven. A. J. KALAND: MIDDELBURG De ontsnapte arre stant J. H. uit Middelburg heeft zich. maandagmorgen om elf uur weer bij dei Middelburgse politie gemeld. Het opge jaagde leven zinde hem niet zo. Wel ver telde hij de politie, dat hij zondagavond was ontsnapt om te laten zien dat het goed mogelijk is om uit de luchtplaats van het Middelburgse politiebureau weg te komen. Maandagmiddag heeft hij dat nog even gedemonstreerd: binnen vijf tien seconden was hij door het tralie werk. Het traliewerk zal nu opnieuw op degelijkheid worden bekeken. GOES In het .bolwerk van de CHU', de statcnkrlng Goes, heeft gedeputeerde A. J. Kalland zich maandagavond scherp afgezet tegen ,de groepjes, die hier ~n daar de kop opsteken en wijzigin- ;en in het cultuurpatroon eisen'. De leer Kaland zei voorstander te zijn van' het handhaven van democratische ine-; thoden bij dit soort wijzigingen en hij wilde dan ook niet wijken voor deze groepjes, die bindende adviezen willen geven aan volksvertegenwoordigers: .Wie vertegenwoordigen ze zelf eigen lijk? Ik noem dat dictatuur. Ik heb geen goed woord over voor deze losse flodders'. De heer Kaland sprak deze woorden in de bomvolle voorzaal van de Prins van Oranje te Goes. Het was de laatste van een 6erie van zeven regionale bij eenkomsten van de CHU-Zeeland. ge wijd aan het concept-verkiezingspro gramma en de kandidaatstelling voor de provinciale staten. De heer Kaland verzekerde zijn gehoor, dat hij tijdens deze .tournee' slechts enkele niet-CHU- leden was tegengekomen. ,Het overgro te deel van de bevolking wenst niet te worden betrokken bij het democra tisch gebeuren. Als allerlei ongeorga niseerde groepjes de kop opsteken en bindende adviezen willen geven, dan noem ik dat dictatuur. Laten we de roep om inspraak toch tot de juiste pro porties terugbrengen'. Sprekend over het hoofdstuk .cultuur uit het concept-verkiezingsprogramma zei de heer Kaland, dat hierbij twee zaken centraal staan: het handhaven van het eigene van Zeeland (,dat mag dan calvinistisch en gezagsgetrouw zijn, waarom moet daar toch tegen getrapt worden?') en het bevorderen van heden daagse cultuur-uitingen. Wat dit laat ste betreft wordt in het concept-ver kiezingsprogramma één restrictie: de overtuiging van de bevolking mag niet worden gekwetst. De heer Kaland ging in zijn inleiding kort in op twee .poli tieke indicaties', het ook in de PZC gepubliceerde kiezersonderzoek Makrotest en de verkiezingen te Dron- ten. Het Makrotest-onderzoek achtte de gedeputeerde vooral onthullend voor de aanhang van D'66 van de 129 kiezers die in 19G7 D'66 stemden zouden nu nog 89 hetzelfde doen: .Desondanks is de aanhang gestegen, maar toch wijst dit erop. dat we te doen hebben met een tijdelijk verschijnsel'. Van de 161 CHU-stemmers in 1967 zouden thans 14 een andere keuze maken. Negen daarvan gingen naar rechts en twee naar links. De heer Kaland trok de con clusie: ,De CHU moet zich niet te llinks opstellen'. Over de verkiezingen in Dronten 'met een gezamenlijke lijst van de drie (grote confessionele partijen en een lijst 'van het PAK zei de heer Kaland, I dat hieruit bleek dat de aantrekkings kracht van D'66 verdwenen is zodra er een samenwerkingsverband ie. H^t PAK behaalde in Dronten 31.3 procent van de stemmen tegen 33.3 procent in 1967. Wat de bestuurlijke kant van de ont wikkeling van Zuidwst-Nederland be treft zei de heer Kaland desgevraagd: ,Er moet zo spoedig mogelijk een lager publiekrechterlijk bestuur voor dit ge- Died komen. Dit orgaan zou drie zaken in ieder geval moeten behartigen: de zeehaven- en industrie-ontwikkeling, de zootwatervoorziening en - misschien op een iels langere termijn - de recrea tieve ontwikkeling.' HERDENKING BEVRIJDING BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM (GPD) In de algemene viering van het bevrijdings feest in Bergen op Zoom is het optreden van de Canadese Drum and Bugle Band maandag op de Markt als sluitstuk van een massale fakkeloptocht het hoogte punt geweest. Het officiële gedeelte was maandagmor gen begonnen met kransleggingen bij het bevrijdingsmonument en op de Brit se en Canadese militaire begraafplaat sen, onder andere door de Canadese ambassadeur A. Piek. MIDDELBURG Eén keer per week, op maandagmid dag richt de NOS-radio het zoeklicht op de Nederlandse provincies. Het eerste half uur van het twee uur duren de programma is gewijd aan een bepaalde provincie en de rest wordt opgevuld met re portages uit het hele land. Gisteren was Zeeland weer eens aan de beurt. Drie kwartier lang kreeg men in formatie uit Zeeland. PZC-redacteur en radio-medewer ker van .Zoeklicht op Nederland' Jacques Cats droeg suggestie aan voor het Zeeland-gedeelte, waarin onder meer een gesprek viel te be luisteren met majoor A. C. Vogel commandant algemene verkeers dienst van de rijkspolitie te Drie bergen. Hij vertelde wat over de activiteiten van de mannen, die hun oranje witte kuipmotoren surveilleren op rijksweg 58. Bij (leze intensieve controle is geble ken dat er naast veel snelheids overtreders ook veel automobilis ten zijn die de witte streep over schrijden op rijksweg 58. ,Daar letten we heel scherp op', zo zei de majoor. In de afgelopen twee maanden zijn er op de Zeeland route tweehonderd processen-ver baal opgemaakt. Maar zo zei de majoor, het aantal uitgedeelde waarschuwingen was wel een een voud van die tweehonderd. De heer Van Bellegem uit Eede belichtte een stukje van de pro blematiek van de vlasteelt en de heren M. P. de Bruin en J. Tevel gaven informatie over de herden king van de bevrijding en de daar aan gekoppelde tentoonstelling. In een reportage over de realisering van de Vlissingse boulevardplan- ncn wees ir H. Visser van het waterschap Walcheren op de tech nische aspecten van dit karwei. Wethouder Filius vestigde de aan dacht op de toekomstmogelijkhe den wanneer er straks een be paald gedeelte aan de boulevards beschikbaar komt voor hotels, ap partementen en andere zaken die met de recreatie verband houden. De wethouder repte wel over het rapport dat binnenkort over ae toekomstige toeris tische ontwikkeling van Vlis- eingen 1> te verwachten, maar hij trad toch niet in details. Wel deelde hij mee dat de werkgroep die een studie heeft gemaakt van de diverse moge lijkheden voor een verdere uit bouw van Vlissingen als recre- aliegemeente. zich ook heeft bezig gehouden met de pier- plannen. ver Herman Emmink niet erg ge lukkig te zijn met de herindeling. Yerseke heeft naar zijn mening een eigen problematiek. Een eigen gemeentebestuur kan de toekom stige omschakeling van een deel van de beroepsbevolking straks beter begeleiden dan een gemeen tebestuur dat er in de nieuwe gemeente Reimerswaal verder van af staat. De burgemeester zei ver der te verwachten dat de gemeen teraadsverkiezingen op 27 no vember geen politieke strijd zal worden, maar eerder een verkie zingsstrijd op lokaal chauvinis tisch niveau'. In het NOS-progTamma werd voorts aandacht geschonken aan de noodkreet die de middenstan dera van Zierlkzee onlangs heb ben geslaakt. De heer A. J. Bak ker van de middenstandscentrale zette uiteen dat Zlerikzee door de ontsluiting de functie als cen trumstad is gaan verliezen. En daar plukt de middenstand nu de wrange vruchten van. Hij pleitte voor een beter samenspel met het gemeentebestuur en de provinciale overheid. De heer Bakker zei aan het slot van zijn commentaar: .Wij zoeken geen schuldige', maar dat had burgemeester Kasteleijn er naar hij in het verdere ver loop van de Zierlkzeese reporta ge liet weten toch wel uit be grepen. Hij vroeg zich af of de middenstand zelfs wel pogingen heeft aangewend om tot een ge sprek te komen. In de reportage over de situatie in Zierikzee wa ren hebben enkele onjuistheden opgevallen. Zo zou er volgens de burgemeester in het geheel geen sprake zijn van een vergrijzing van de bevolking. En evenmin was er een daling van het aantal in woners ondanks de woningbouw. Het gemeentebestuur blijft altijd open staan voor een gesprek, zo zei de burgemeester, aie er ten slotte op wees dat op wereldste- debouwuag op 7 november in Zie rikzee het accent zal worden ge legd op de ontwikkeling van de binnenstad. Hij sprak de dat men bij die gelegen! een opengesprek kan komen met inheid tot de bevolking. ,WH honden terdege rekening met Ieders wensen', zo liet de burgemeester weten. VLISSINGEN Komende zater dagavond zal .Search for the sun' te Vlissingen voor de jongeren een gesloten Iniis zijn. In overleg met liet sooshestuur zijn de hippe gron den aan een be-sloten festiviteit uitbesteed. Woordvoerder Piet Klip heeft evenwel gemeend, ook al moeten de jongelui de bewuste avond bui ten de deur blijven, ze op die dag niet helemaal buiten hun .tweede thuis' te sluiten. Als compensatie voor de zaterdagavond heeft hei soosbestuur de volgende regeling getroffen: vrijdagavond extra vroeg open. vanaf half acht en zondagmiddag open, vanaf half drie. Ter geruststelling van de vaste klanten wordt nog opgemerkt, dat het uitzonderlijk zal rijn, dat de .Search' op zijn open weekends potdicht zal zijn. Terloops deelde Piet Klip nog mee, dat zaterdagavond 8 novem ber popgroep .Universal Delight' te verwachten is. ZACHT WEER Overwegend droog weer met wolken velden maar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Weinig verandering in temperatuur. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag: Toenemende kans op buien c»i enige da ling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp: Van 1 tot 5 graden boven normaal: max. temp: van 0 tot 4 gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog etmaal; 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp: 0 tot 5 graden boven normaal: max. temp: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen van 28 okt tot 1 nov., res pectievelijk min. temp. en max. temp: Den Helder 7 11 Eelde 4 10 De Bilt 5 11 Vlissingen 7 11 Zuid-Limburg 5 11 ZON EN MAAN 28 oktober Zon op 07.27 onder 17.20 Mjaam op 18/17 onder 11.33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2