NEDERLANDSE IJSSTERREN IN EEN SHOW ap 'n En win geld, geld en nog eens geld 5.95 9.95 14.95 11.95 12 Sjoukje Dijkstra én Joan Haanappel ,In Amsterdam zal het wel anders zijn!' VROOM DREESMANN Clubkampioen schap Er op en er over Motorcoureur Paul Lodewijkx buiten levensgevaar r PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 OKTOBER 1969 Meerlijk zachte cashmirette (angora met fambswool) pullover. Keuze uit 3 modellen: ronde hals. turtleneck en rolkraag. Modieuze kleuren. Maten 38-46. (Van onze speciale verslaggever) Koel als het bergwater, dat Isère en Drac boven Grenoble vermen gen, reageren de toeschouwers in het Olympische Stade de Glacé, op het vakmanschap, dat glittershow Holyday on Ice ventileert. Koud, als de vol patronen gereden ijsvloer onder hen geven de brave burgers van de in regionale grootheid teruggezakte Alpen- stad antwoord op de afgemeten bewegingen van de twee topster- renSjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. De lawine van kleur, ge luid en bewegingen, elders laaiend enthousiasme ontvangend, schuift hier doelloos voorbij. ,Leuk zo. Op een bepaald moment lachte er één vent op de tribune. Die had net zo goed zijn tong kunnen uilsteken, dat blijft hetzelfde'. Joan Haanappel gooit een 'haarstuk op de kaptafel in een van de kleedka mers, die alleen solisten toegewezen krijgen. Sjoukje naast haar: ,Het is hier elke avond nog zo geweest'. Gre noble is een uitzondering op de lange weg door vele landen, Caen en Orle ans zullen wel anders zijn. En dan komt Amsterdam, donderdag 13 no vember. ,Op mijn verjaardag, niet zo best voor mijn zenuwen' .loan (28) zal er wel niet zoveel last van heb ben, een feit, blijft evenwel, dat Sjoukje en zij weten, waarom het KAI-publiek hongerig zal zijn. Nog nooit immers in ons land, hebben de beiden in één show gestaan. .Spe ciaal voor Nederland brengen we ook een nummer met z'n tweeën: de Doll.v Sisters. Eigenlijk kan het niet, want Sjoukje en ik zijn zo verschillend, maar ja, het Nederlandse publiek vindt zoiets natuurlijk prachtig. Het is voor mij een oud nummer. Ik heb het samen met Cathy McGowan ge daan, maar die werd zwanger en toen was het uit met de pret. Sjouk en ik zullen er langzamerhand aan moeten gaan oefenen'. Naar Amerika Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel zijn sterren in de editie van Holi- rechte gesuggereerd, dat wij vijan dinnen zouden zijn. Niets is minder waar. We zijn verschillende typen, nou en'. Joan later: .Sjouk is enorm veranderd. Vroeger was ze gespannen als ze 's avonds minder goed reed, had ze een rothumeur. Nu niet meer, nu is ze meer zoals ik ben: gaat het vandaag niet, dan komt het mor gen wel'. Geconcentreerd day on ice, waarmee ze op dit mo ment in Grenoble zitten. Het bewijs daarvoor kregen ze onlangs in han den gegeven door Morris Chalfers zelf, de big boss van vijf shows, die volgend jaar augustus in premiè re gaat. Joan gaat, ,maar voor één jaar en normaal loopt een contract twee jaar. Dat moet dus nog wor den geregeld'. Sjoukje gaat met: ,Nee, het lokt me niet. Ilt ben er enkele maanden ge weest. Bovendien wil ik eens met dit leven stoppen'. In de koele kelder ruimten van het Stade de Glaee komt het thema .ophouden' vaak in de ge sprekken voor. Sjoukje: ,Vijf jaar ben ik nu prof, vijf jaar heb ik gereisd en geschaatst. Het lijkt me gewoon heerlijk om 's avonds thuis te zit ten, naar de televisie te kijken. En dan wil ik niet veel schaatsen en niet trainen. Ook voor hen die slechts luttele uren kijken achter de niet van typisch Amerikaanse patserigheid vrij te pleiten decors (Jon: ,Voor één nummer van mij hebben ze een gordijn van 20.000 dollar gemaakt), is het leven van de beiden niet zo moeilijk uit te stippelen. Sjouk: ,Wij hebben het geluk, dat we veel samen kunnen doen. We de len de kleedkamers, rijden samen naar de volgende plaats van optre den, nemen hetzelfde hotel en kunnen met elkaar praten. Maar anders ben je alleen'. Er is overigens wat dat samendoen betreft, zo vaak ten on Sjoukje: ,Men heeft vroeger gezegd, dat ik stug deed, maar ik was gecon centreerd. Ik heb altijd getraind, zes uur per dag en één misser tijdens kampioenschappen betekende, dat je voor niets had geoefend. Nu is het anders. In het begin van mijn prof- tijd nog niet, toen probeerde ik 's mid dags, als we vrij hadden of ik nog kon, wat ik in mijn amateurtijd pres teerde. Dat is verdwenen. Dit be roep zou het mooist zijn, wanneer je het enkele maanden kon uitoefenen en dan langere tijd vrij zou zijn. Als je rondtoert, zie je niet veel. Hier in Grenoble zijn we niet veel verder ge weest dan het hotel en de bowling baan, naast het Stade de Glacé. Vroeger reisde ik in een caravan Dat doet nu nog het grootste deel van de troupe. Je moet rekenen, dat het voor de meesten te duur is om in een hotel te zitten. De show legt er geen cent bij. Ik was het gesleep met die caravan beu, alles moest je alleen doen en dat Is voor een vrouw alleen niet makkelijk. De mensen in de ca ravans kijken bovendien altijd tegen elkaar aan. 's Morgens en 's middags op de camping, en 's avonds en na de show. Niets waard.' Dit is een vermoeiend vak en geld vergoedt niet alles, brengt geen ge luk. Kijk maar naar Sonja Henie, een week voor haar dood hebben Joan en ik nog met haar gesproken toen we in Genève waren. Ze maakte een heel gezonde indruk. We hebben haar leren kennen in San Francisco, we zijn trouwens ook al bij haar thuis in Stockholm geweest. Ze had alles, geld juwelen, nertsen en schilderijen, waarmee ze het hele huis van onder tot boven had volgehangen. Toen ik hoorde van haar dood kon ik het niet geloven. Gezondheid is het belang rijkst.' In de gaten Als Sjouk boven in snel wisselende kleuren haar .verplichte' nummers af draait, vertelt Joan aan de geïm proviseerde ,bar' (eigendom van een Duitser, die met Holiday on Ice mee reist): .Natuurlijk zijn er dagen, dat ik geen zin heb. Maar, sprongen weg laten kun je niet, want de showdi- rector zit altijd op de tribune en volgt je, houdt je in de gaten. Bij de Wiener Eisrevue was dat anders. Ik heb 6,5 jaar bij de Wiener ge werkt. Tot juni '67. Spijt als haren op mijn hoofd heb ik, dat ik niet direct voor Holiday heb getekend. Alles Is hier professioneler, decors, de verzorging, tot het uitbetalen toe. Wie had trouwens ooit kunnen den ken, dat ik bij deze show zou blijven, toen ik op 8 december '67 enkele we ken voor Sjoukje inviel. Zij was uit geschakeld in Amsterdam door een knieblessure. Toch wil ik er in de naaste toekomst uitstappen. Ik zou eindelijk wel eens de ware willen ontmoeten en een rustig leven lei den. Dit reizen lijkt wel opwindend, maar het is vreselijk saai. Er ge beurt nooit iets. Je had moeten zien toen enkele dagen geleden de nieu we manager arriveerde, een knappe jonge vent. Onder de vrouwen een langgerekt .aaahhh'... er komt nooit iemand. Het is de regelmaat, die je breekt. Ook overdag. Winkelen doe ik bijna niet, want dat kost me han den vol geld. Moet je zien, wat ik in de loop der tijd allemaal heb ge kocht. 't Is goed, dat we binnenkort in Amsterdam komen, dan kan ik lozen. Ik heb mijn auto volgestouwd en Sjoukje heeft ook al een deel van mijn rommel. Sjouk later: ,We rijden altijd achter elkaar aan. Joan heeft een Volvo Sport en ik een BMW 2000 CS. We rijden hard. Laatst reden we naar een of andere stad in Frankrijk en gelijk met ons vertrok een collega ook met een snelle wagen. Hij arriveerde an derhalf uur na ons'. Joan: ,Na Nederland gaan we onder meer naar Scandinavië. Ik laat dan m'n auto thuis. Tenslotte heeft Sjouk ruimte genoeg.' Het uitzicht op de Amerikaanse show maakte het leven wel iets aan trekkelijker voor Joan Haanappel. ,Het komt eigenlijk door Ted Shuffle, hij is de choreograaf van mijn elf minuten durende hippie-nummer. Dal is een groot succes. Ik sta helemaal in het zwart op het ijs en ben de hippie, stickje lussen de lippen. Je lacht je trouwens rot, de mensen op de voorste rij hebben eens zo'n si garet. een gewone filter, helemaal uit elkaar gepluisd. Ze dachten, dat er marihuana inzat. Niet te geloven. Ted gaat nu de choreografie van de nieuwe show in Amerika verzorgen en hij heeft voorgesteld aan de gro te baas, Chalfers, me mee te nemen. Een jaar wil ik het doen, en dan stap ilt eruit. Het wordt een tournee, die alleen langs de grote steden gaat'. Op dit moment draait Holiday on Ice met vier shows, een vijfde gaat in januari in Zuid-Amerlka in pre mière. Een deel van de mensen uit de show, die naar Nederland komt, zullen naar Zuld-Amerika toegaan. ,Ik zou niet meewillen', zegt Joan. ,Het is een beetje tweederangswerlt, wat weten die mensen daar nu van een ijsshow. Het beste publiek voor ons zit in Nederland, Duitsland, Zwit serland en Tsjechoslowakije. Ik ga overigens niet graag naar de landen Uitgesteten zijn Chevron wederverkopers en hun personeel, alsmede de employées van Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V., en medewerkers van het reclame-wedstrijd-bureau. uw prijsbewuste warenhuis MIDDELBURG - VLISSINGEN achter het ijzeren gordijn. Het is er zo troosteloos. Als de mensen tegen je zeggen, dat ze wel in je koffertje meewillen naar het westen, wordt je alleen maar verdrietig'. Om twaalf uur is het kapitale Statie de Glacé leeggelopen en is het gezel schap afgeschminkt. De tien solisten hebben dat in hun kleedkamers ge daan, de mindere goden op de betaal- lijst van Holiday on Ice waren op twee ruimten, een voor de mannen en een voor de vrouwen, aangewe zen. Een groot deel blijft nog han gen bij de ,bar' in dc keldergang. Joan gaat naar bet hotel en Sjouk met enkelen naar de bowling. De twee poedels van Joan en haar gaan mee. Ze hebben tijdens de voorstel ling in Sjoukjcs auto gezeten. Op de foto's, die in elke stad weer boven de kaptafels van de twee Nederlandse ijssterren worden geprikt zijn de hon den rijkelijk vertegenwoordigd. In het restaurant van de bowling wordt wat gegeten. Eén van de aan wezigen is Kenny, sedert enkele we ken leider van de jongens, die in het corps de ballet zijn opgenomen. ,Ik ben nu zeven jaar bij Holiday on Ice, In Australië, mijn geboorteland heb ik ook geschaatst. Kleine re vues, in theaters, niet vergelijkbaar. Ik weet niet of ik ooit wegga bij de show, ik kan nu eenmaal niet aarden op een plaats en hier heb ik het goed. Ik ben alleen bang dat ik te oud word. Nu ik leider ben ge- Sjöukje Dijkstra (links) en Joan Haanappel (rechts). worden is dat probleem wel minder groot geworden. Er zijn jongens, die al twaalf jaar bij de troupe zitten, die zijn bang. Als ze zo'n 35 jaar worden en een oud gezicht krijgen is het meestal uit. Pensioen bestaat er niet. Diversen van die mannen sparen jaren om een face-lifting mogelijk te maken. Plas tische chirurgie kost nog steeds e- norm veel, maar ze hebben het ervoor over. Zè moeten wel, anders staan ze op straat. Kenny dweept met .Sjoekie'. Zij Is een van de ware kampioenen. Eigenlijk zijn er maar twee vrouwen geweest in het kunst- rijden: Sonja Henie en zij. Ze is ontzettend populair, waar je ook komt. Joan Haanappel is een ster, ze heeft enorm veel feeling voor show, maar wie in Italië kent haar? Als je de naam van Sjoukje noemt kijkt iedereen op. Zij is de grootste. De kampioenes na haar waren een dagsvliegen'. Sjouk lacht. Om half drie 's nachts vindt ze het welletjes. .Morgen weel een dag. Het schiet op, hoe eerder we hier in Grenoble wegzijn hoe be ter. Vreselijk als het publiek niet reageert. Dat zal op 13 november in Amsterdam wel anders worden, want als het beste wat ons land ooit op het ijs zette in commercie wordt ver enigd. AARDENBURG Zaterdag werd in Aardenburg het clubkampioenschap verreden van de wielerclub ,Er op en er over'. Aangezien te weinig renners aan dit kampioenschap konden deel nemen, werd de wedstrijd samen gere den met de Belgische wielerclub Pin teion' uit Knokke. Er verschenen 14 renners aan de start. Al in de zevende ronde ontsnapte Rudi Lammens. Niemand geloofde in deze vroege poging, dus kon Lammens rus tig aan een flinke voorsprong bouwen. Toen echter 4 a 5 ronden voor het ein de Rudi Lammens nog steeds eenzaam aan kop ging, zetten Wim de Waal, Jan de Schipper en Jan de Vos de achtervolging in. Rudi Lammens was intussen echter zo ver uitgelopen, dat zijn voorsprong niet meer m gevaar kwam. Met ruim 100 meter voorsprong ging hij als winnaar over de finish. De eerste deelnemer van de wielerclub Pinteion was Henk Crooijmans uit Sluis, die als vijfde finishte. Uitslag: 1 Rudi Lammens, IJzendijke, 50 kilo meter in 1 uur, 20 minuten en 10 se conden; 2 Wim de Waal, Axel; 3 Jan de Schipper, Breslcens op 30 seconden; •1 Jan de Vos, Zaamslag; 5 Henk Crooijmans, Sluis; 6 Sjaak Riemens, Breslcens; 7 Jos de Bakker, Knokke. Als voorwedstrijd werd een volkslcoers verreden. Een wedstrijd op gewone fietsen. Uitslag boven 16-jaar. 1 Bram van Laeren, Oostburg; 2 Mare Groos- man, IJzendijke; 3 Ad Boussen, IJzen dijke. Uitslag onder 16-jaar: 1 Frans Ver- straete, Philippine; 2 Rini van Waes, Aardenburg; 3 Jos Westerweel, St- A.nna ter Muiden. AMSTERDAM (GPD) —De motor- renner Paul Loddcwijkx, die veertien dagen geleden bij een ongeluk een schedclbasisfractuur opliep, is buiten levensgevaar. Hij moet nog wel ge ruime tijd waarschijnlijk enkele maanden in het ziekenhuis verblij- Op het ogenblik wordt hij verpleegd in het Wiïhelminagasthuis in Amster dam. De kans bestaat dat hij over e- nige tijd naar een ziekenhuis in de omgeving van zijn woonplaats Neder- horst den Berg wondt overgebracht. Speel mee! inh iet Chevron kleurenspel. Chevron: Een nieuwe naam met nieuwe kleuren. Nu gaat Chevron in zee met een grote geld-actie: het Chevron kleurenspel. Ga naar een Chevron station dat in het teken van deze actie staat en speel mee! Iedereen mag meedoen. Er zijn tienduizenden prijzen met een totale waarde van honderdduizenden guldens! Prijzen van 1,-, 2,50, 5,-, allemaal handje contantje, na juist antwoord op een verkeersvraag. (wettelijk verplicht) Maar er zijn ook prijzen van 10,-, 100,-, 500,=8 ja tot 1000,- toe! U neemt ze in ontvangst na oplossing van een verkeerspuzzel. (wettelijk verplicht) Ga dus naar Chevron en win geld, geld, en nog eens geld. Charmante damespullover van prachtig Acryl. Keuze uit 8 nieuwe kleuren en 3 modellen ronde hals. turtleneck en rolkraag. Maten 38-48. Pres-du-corps Shetland pullover met strakke brede boord en nauwe ribmouwen. 8 Mo dieuze tinten. Maten 38-44 Modieuze pullover van 100% Acrylic. Vlotte kontrastgarnering langs hals en boord. 8 Verschil lende kleurstellingen. Maten 38-46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 12