Proef-gondelen boven sluitgat in Haringvliet Comité stadsherstel Vlissingen Hogerop' Goes: 3e feestvoorstelling Arrestant ontsnapt 2 Verwacht.. Gs gaan géén discussie bijeenkomsten organiseren Braad uw braadkuiken ...in een Braat-keuken Verkoop Centraal' op Goese markt: VLISSINGER BIJ BOTSING TE HOEVENGEDOOD ALMANAK HOEKSE RAKKERS' JUBILEERDEN eind van impasse 10- jarig bestaan uitbundig gevierd Bij begrafenis Vlissinger 400 familieleden KIND ONDER BROMMER IN VLISSINGEN GORDIJN VATTE VLAM IN WINKEL BERGEN OPZOOM Drie botsingen in Bergen op Zoom PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 27 OKTOBER 1969 GOES-ZUID Industrieweg; 13 Telefoon 01100-8520* Showroom ook 's zaterdags geopend van 10.00 tot 13.00 u.: overige dagen van 8.30 tot 17.30 uur. .MIDDELBURG Gs van Zeeland achten het .niet op hun weg lig gen' de van het provinciaal be stuur uitgaande stukken zelf in door hen te organiseren bijeen komsten ter discussie te stellen. Wij menen dat onze taak in deze slechts kan zijn door ruime, even tueel door verklaring en toelich ting begeleide, verspreiding van deze stukken onder de publici teitsmedia en door beschikbaar stelling ervan aan elke organisa tie of narticulier die erom vraagt, bekendheid geven aan de inhoud ervan'. Gs antwoorden dit naar aanleiding van een desbetreffende vraag uit de statencommissies zich bezig te hebben gehouden met de sociaal-culturele ontwikkelings- schets die in de staten-vergade- ring van 7 november aan de orde zal komen. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Het bestuur van de Coöp. JZaiffeisenbank Hulst' bericht hier door, dat op woensdag 29'oktober 19Wde directeur van de bank, de heer C. M. BOONE sal recipiëren ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. De receptie vindt op genoemde datum plaats van 16.S0-1~.30 uur in restaurant ,De Koning van Engeland', Houtmarkt te Hulst. Hulst, oktober 1969, Grote Markt 22. HOEVEN Op rijksweg 46 bij de ge meente Hoeven is zaterdagnacht een do delijk ongeluk gebeurd, dat aan de heer J. A. >L Looijman uit Missingen het leven heeft gekost. Omstreeks half ne-j gen kwam over deze weg in de richting; Roosendaal een auto, bestuurd door de heer M. W. uit Steenbergen. Om onver klaarbare reden reed deze plotseling naar links en kwam toen in botsing met een tegemoet komende auto be stuurd door de heer J. A. M. Looijman (39) uit Vlissingen. De botsing was zo hevig dat deze be stuurder ter piaalue overfeed. M. W. uil Steenbergen werd vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Toen bei de totaal vernielde wagens nog op de 'weg stonden reed een derde auto be stuurd door de heer J. M. uit Tholen op de wrakken in. Deeze werd even eens vrij ernstig gewond naar het zie kenhuis vervoerd. Alle drie de auto's werden volkomen vernield. De rijkspo-, litis int Hoeven had een lange tijd werk om de ravage op te ruimen. Zeeuwse Gas Een bejaard Middelburgs echt paar is overgegaan op gasver- wartning. Het vioont nog in zo'n vriendelijk, in de goede bouwtijd van kort voor de oorlog tot stand gekomen huis. waarin het status symbool uit de dertiger jaren, de kamer en suite, nog fraai be waard is. In de winter blijven de deuren altijd dicht, dat houdt de stookkosten lager. En dat princi pe wilde het echtpaar ook nu, met de nieuwe kachel, blijven vol gen. Maar dan moest men toch viel de installerende smid terug roepen. Hij had het huiswerk dwars dom de schuifdeuren aangelegd, zo danig, dat de rails geheel geblok keerd waren. Het smidswerlc be hoefde een kleine correctie. De deuren kunnen nu weer dicht. Slot van pagina 1 Ds Kloosterman hoopt dat er nog eens kans komt op subsidie voor het afbreken en verplaatsen van het gebouw, vóór het te laat is. ,Er is al eens gedacht om er een compagniesmuseum in te huisves ten. Je kunt zoveel met dat ge bouw doen. En er zijn heus wel plaatsen waar het kan worden ge zet in de binnenstad'. Geen gat Moeilijkheden ziet ds Klooster man ook in het stuk binnenstad tussen Nieuwendijk en .zijn' kerk, de St-Jacobskerk. Het is een buurt die voor een deel leegloopt en waarvoor nog geen functie is gevonden. .Er is wel eens het voorstel gedaan om aan het Bel- lamypark of naar Groenewoud en Nieuwstraat een groot plein te maken. Maar dat betekent dat je een gat gooit in het Bellamy- park. Als ze dan alles vol zetten met klets dan is de Jacobskerk helemaal zijn entourage kwijt. Ga maar eens op de boulevard staan en kijk richting binnenstad- Het is nu al niet alles meer rond de Jacobskerk, zeker niet naar de kant van de Lange Zelke toe. Misschien zou er in de straten rond de Jacobskerk een woonwijk- je kunnen komen met gerestau reerde panden. Als ze dat daar een beetje voorzichtig aanpakken kan het heel goed slagen. Maar er moet natuurlijk steun en be langstelling zijn van de overheid, in het bijzonder monumentenzorg. Daar moeten ze eerst iets zien in dergelijke ideeën. Hij weet wel dat het gevaar van niet-benutte maar wel voor 'kostbaar geld ge restaureerde gebouwen niet denk beeldig is. ,We hebben er hier op Walcheren duidelijke voorbeelden van: de Gevangentoren op de bou levard, de kapel van Hogelande in Grijp3kerke. Daar worat toch maar niets mee gedaan, dat is heel erg. Zoiets moet je natuur lijk voorkomen. Maar ik kan mij voorstellen dat er echt veel be langstelling is om in een gerestau reerd huls In de binnenstad to kunnen wonen. De voorbeelden el ders in ons land geven wat dat betreft hoop'. Niet goed Ds Kloosterman Is wel bang, dat hef stukje binnenstad tussen Nieuwendijk en Jacobskerk ver paupert als er niet gauw wat aan wordt gedaan'. Géén parkeerter rein daar, tenminste niet teveel, maar wel een goede stedebouw kundig woonplan En daar kunnen dan monumentenpanden uit de sa- aeringsstukken elders in de bin nenstad, bijvoorbeeld uit de Noord- straat en omgeving naar worden overgebracht. Het mag gerust een bijzondere woonwi.pt worden voor liefhebbers' Maar dan is zeker een goed over zicht nodig van wat in de Vlis- singse binnenstad kan of moet worden gerestaureerd. Wat vindt de voorzitter van het comité stadsherstel Vlissingen van de St-Jacobskerk ,Ik verbaas mij er altijd weer over dat je zondagsmorgens een Eaar honderd mensen in de kerk ebt. Maar voor het kerkelijk be drijf Is de Jacobskerk ongeschikt. Ik ben geneigd te zeggen dat het niet goed is, dat één kerkge meenschap alleen zo'n reusachtig gebouw in stand moet houden. Het kost handevol geld, alleen al aan verlichting en verwarming. Het is niet verantwoord zo'n gebouw ,.,Ga maar eens op de boulevard maar één maal per week tc ge bruiken, er kunnen 1500 mensen in. Een stichting? Zou iets kun nen zijn, zoals in Bergen op Zoom of in Amsterdam, of Groningen, het plattelandskerkenplan. Ik stel er geen prijs op dat je kan zeg gen: dit is een kerk van de her vormde gemeente. Nu wordt deze kerk natuurlijk nog wel voor en kele culturele zaken gebruikt: het Residentieorkest concerteert er in. we hebben orgelconcerten, een ge luk dat we hier in Vlissingen een oratoriumvereniging hebben. Dan is er die openstelling 's zomers voor de toeristen. Hoe meer deze kerk wordt ingezet voor het open bare leven, hoe beter. Hoewel de Jacobskerk geen architecto- risch wonder is, heeft ie toch wel iets en heel veel mensen zouden 'm toch niet willen missen uit de binnenstad. Dat is voor ons ook het motief dat we zeggen: behan del de omgeving wat voorzichtltg. Oppassen, anders begint die kerk restauratie te lijken op het zet ten van een fiets aan een trap per.' HOEK ,Dc Hoekse Rakkers' (liet clubhuiswerk in Hoek) hebben afge lopen vrijdag en zaterdag niet oen groot aantal festiviteiten het 5-jarïg bestaan gevierd. Dat gebeurde in een lent die was opgetrokken in de Iris- straat. achter het nieuwe bejaarden centrum ,Vremdieke'. Vrijdagavond luisterden zo'n 41)0 bezoekers naar de Belgische zanger Eddy Wally. Zaterdag traden er achtereenvolgens OPENING KLEUTERSCHOOL KAPELLE-BIEZELINGE KAPELLE De christelijke kleuter- schoolvereniging .Samuël' te Knpelie zal woensdagmiddag 5 november wegens uitbreiding op de hoek van de Mool- hoekstraat-Bmëlisstraat gebouwde 2- klassige kleuterschool officieel in gebruik nemen. Het schoolbestuur heeft de niet 3chool de naam .Zonnehonk' gegeven. De officiële opening wordt om twee uur verricht door mejuffrouw C. Massa, hoofd van de school .Hummeidhonk' aan de Van der Biltlaan. Als hoofd van .Zonnehonk' gaat fungeren, mejuffrouw A. de Jager. De ontvangst van geno digden en de receptie vinden plaats :n hei nabijgelegen gemeenschapshuis ,De Vroone." Bijeenkomst van Zeeuwse organisten WEMELDJNGE in hei kerkelijk centrum te Weméldinge hiëld de Ne derlandse organistenvereniging, dis trict Zeeland, zaterdag een bijeenkomst onder leiding van de heer Mennen. Na een bespreking over grammofoonplaten en een verhandeling over de geschiede nis van het kerklied gingen de organis ten naar de Nederlandse hervormde kerk te Wemeldinge, waar ze werden ontvangen door de organist C. Philipse. De heer Philipse speelde eerst enkele liederen op het zogenaamde Van Dam- orgel waarna de bezoekers het orgel be zichtigden. de beatgroup .Bloody Picknick' en het dansorkest ,The Darling Boys' op, die zo'n 150 tot 200 man op de been brachten. 's-Middags reden 35 wagens mee in een oriëntatierit, uit gezet in het dorp en de omgéving, winnaar werd de heer H. van Leeu wen uit Hoek. Terwijl de automo bilisten op pad gingen, speelde de jeugd van 6 tot 12 in de tent, waai de clubhuisleiding een kinderkennis had opgezet. Bij de belangstellenden, die het eerste lustrum van ,De. Hoek se Rakkers' bijwoonden, waren ook vertegenwoordigers van ,de algemene stichting voor club- en buurthuis werk' en ,de interkerkelijke stich ting voor jeugd- en volwassenenwerk' Het clubhuiswerk in Hoek vormt na melijk een werkeenheid van de al gemene stichting. (op de foto: kinderkennis in de tent aan de Irisstraat. Foto PZC) GOES De verkoop van hotel .Cen traal' op de Goese Grote Markt aan de Raiffeisenbank betekent voor het ho tel het eind van een impasse, waarin het bedrijf zich bevond. Dat schrijft hotelhouder H. J. Molhoek in een bnef aan zijn klanten. Hij doet daarin mede delingen van de sluiting van zijn be drijf per 31 december van dit jaar. De heer Molhoek stelt: ,Wij willen graag voorop stellen, dat 'de verkoop van ons pand aan de Raiffeisenbank voor ons geen .slecht' bericht is geweest. Ver der maakt hij in zijn brief duidelijk: .Reeds enkele jaren liepen wij met zeer ambitieuze plannen rond om van onze, in alle bescheidenheid toch wel 'gerenom meerde zaak het vergader- en ontmoe tingscentrum van de Bevelanden te ma ken. Alle plannen liepen echter stuk op het niet verkrijgen van de benodig de financiële middelen in verband met de algemene slechte trend in onze be drijfstak'. De heer Molhoek is van me ning. dat mede door de reeds door de overheid genomen en in de toekomst .ongetwijfeld nog te nemen maatrege len' de bedrijfsuitoefening steeds moei lijker werd. waardoor alleen de nu ge nomen maatregel nog restte. TEVEEL' BEZOEK BI] JUBILEUM GOES Twee voorstellingen in de Goe se schouwburg .Juliana' bleken in het weekeinde niet voldoende om het pu bliek te verwerken, dat de jubüeum- voorstellingen van het 10-jarige Goe se jeugdeïreus .Hogerop' wilde bezoe ken. Na een optreden voor 400 perso nen vrijdagavond en voor 700 zater dagmiddag, heeft liet bestuur van het circus besloten een derde voorstelling te geven ter gelegenheid van de tien de verjaardag van .Hogerop'. Dat ge beurt nu op zaterdag 15 november, weer in de sehouwburg .Juliana'. Ove rigens is het circus voor die tijd ook nog te zien in een kort progTamnia voor de televisie. Deze week donder dag besteedt de NOS in het program ma ,Van gewest tot gewest', 's avonds om half acht via Nederland H aan dacht aan het feestvierende circus. De opnamen werden zaterdagmiddag door een NOS-ploeg gemaakt. Toen dc zaal zaterdagmiddag was afgela den met 700 kinderen en hun ouders, moesten ongeveer 300 mensen teleur gesteld worden. De artiesten van .Ho gerop' hebben er vrijdag en zaterdag voor een zeer geestdriftig publiek een groot feest van gemaaakt. Met num mers, die in veel gevallen niet meer amateuristisch te noemen waren. Hogerop' heeft een vuurspuwer en vuur vreter, die de zaal in spanning brengt. .Hogerop' heeft trapezenummers die bewondering wekken, .Hogerop' heeft piramidebouwers, die hoog en inge wikkeld bouwen. .Hogerop' heeft clowns, die de zaal tot grote vreugde brengen, .Hogerop' heeft vrijwel alles, wat een circus moet hebben. Com pleet met trapeze- en slangennum- rners, met een goochelaar en met koorddansers zorgen de 36 leden van het jeugdcircus voor een programma niet 32 variéténummers, die er zijn mogen. |Het tienjarig bestaan werd niet alleen! gewerd met voorstellingen. Directeur en oprichter G. Kaaijsteker en zijn twee zoons. Piet en Jo de clowns die ook vanaf de oprichting van de partij zijn. werden vrijdag voor het optreden gehuldigd. Zij kregen alle drie een zilveren medaille, er waren bloemstukken, schilderijen en foto's. 1 Voor burgemeester mr F. G. A. Hu- 1 her was er een plaquette, die werd uitgereikt aan zijn echtgenote., Voor j mevrouw D. Heijnsdijk-Dagevos uit Goes was er een 'schilderstuk, omdat ze al jaren gratis de kleren van de artiesten wast. voor de Efteling- bestuursleden A, C. M. Meijdenberg en W. Lamers was er een ereme daille en voor onderdirecteur A. Klif van de Efteling was er een plaquette. .Hogerop' haalde op die manier de ban den met de Efteling nog eens nauwer aan. Sinds twee jaar treedt het Goese jeugdcircus op in de Efteling en vol gend jaar gaan de artiesten er weer voor een week naar toe, nadat ze dit jaar 41.000 bezoekers trokken in twee weken. De artiesten in de leeftijd variërend van 9 tot 22 jaar traden dit weekeinde op in nieuwe kleding. Het hele gezelschap heeft bovendien nieuwe uniformen. .Hogerop' wordt financieel draaiende gehouden door een 900 donateurs en verder krijgt men geld binnen via optredens. Veel vraagt men er niet voor en het circus treedt regelmatig geheel gratis op voor zieken en invaliden. Men doet dat zonder subsidie. Tien jaar geleden begon directeur Kaaijsteker met zes jonge artiesten. Men begon met wat piramide- en fiets- nummers die nu ook nog een belang rijk onderdeel van het programma vormen. Maar, het circus groefde. Men heeft nu 36 leden, waarvan er 25 ala artiest optreden. Samen zorgt men voor een .volwassen' circus. Proble men zijn er nog wel voor .Hogerop". Er moet worden geoefend in een on bewoonbaar verklaarde woning aan de Westsingel, in een kamer van vier bij vier meter. De heer Kaaijsteker heeft een gat in het plafond moeten zagen om enigszins redelijk met de trapeze te kunnen oefenen. Tegenover dat soort zorgen staat een groeiende belangstelling van de kant van het publiek en veel medewerking van de middenstand, die vrijdag voer meer dan 300 prijzen voor een verlo ting zorgde, waarvan de opbrengst weer bestemd is ter dekking van de kosten bij optredens voor invaliden en zieken. Een andere vorm van mede werking: de exploitant van de schouwburg .Juliana', de heer A. Cartledge, stelde de zaal voor de ju bileumvoorstellingen gratis beschik baar. Reden, waarom .Hogerop' ook hem en zijn echtgenote in de hulde be trokken, voor vrijdag het eerste op treden begon. VLISSINGEN In Vlissingen is zater dag de heer Nicolaas Netten, een be- ner van het Vlissingse woonwagen kamp, op 78-jarige leeftijd overleden. Bij de begrafenis, die maandag in Roo sendaal plaatsvindt, worden ongeveer vierhonderd bloedverwanten en kennis sen van de heer Netten verwacht. De heer Netten had vijftien kinderen waar van er drie zijn gestorven, negentig kleinkinderen en ongeveer veertig ach terkleinkinderen. Van de twaalf nog in leven zijnde kinderen zijn er tien ge trouwd en twee woonden nog bij hun vader. Enkele van de getrouwde kinde ren staan ooit met hun wagen op het Vlissingse kamp. De heer Netten, die zich in 1962 in Vlissingen vestigde, werd op 1 juli 1891 in België geboren- De laatste jaren heeft de heer Netten ten gevolge van suikerziekte, 'doorge bracht in een invalïdenwogen. In het Vlissingse kamp was hij een gezien» figuur. OPKLARINGEN Wolkenvelden maar ook opklaringen en droog weer. Zwakke tot matige weste lijke wind en weinig verandering in temperatuur. Enigszins veranderlijk maar overwegend droog. Temperaturen aanhoudend ho ven normaal voor de tijd van het jaar. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: van 1 tot 7 graden boven normaal; max. temp.: van 0 tot 5 gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: van 1 tot 7 graden boven normaal; max. temp.: vun 0 tot 5 gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog etmaalj 80 procent. ZON EN MAAN 27 oktober Zon op 07.25 onder 17.22 Maan op 16.44 onder 10J8 VLISSINGEN Bij een aanrijding op het rijwielpad langs de President Roo- seveltiaan te "Vlissingen tussen Bloe- menlaan en Irislaan is zondagmid dag een 3-jarige kleuter licht gewond geraakt. Het kind R. S. liep het fietspad op, terwijl juist mej. I. M. M. uit Vlissingen per brommer naderde. Zij kon de kleuter niet meer ontwijken en reed hem omver. Na behandeling in het St-Joseph-ziekenhuis kon de vader het kind weer mee naar huis nemen. Bij een botsing op da kruising Bloe men! aan-Hogeweg werden rond drie uur zondagmiddag een autobus en een per sonenauto matig beschadigd. Dat ge beurde, nadat de automobilist M. J. K. uit Deventer uit de Hogeweg de Bloe- menlaan was ingereden en op deze voor rangskruising (Bloemenlaan) de daar rijdende autobus van het streekvervoer Walcheren, bestuurd door H. v. d. B. uit Vlissingen niet had opgemerkt. MIDDELBURG Van de luchtplaats b|j het Middel burgse politiebureau is zon dagavond de arrestant L. H. uit Middelburg ontvlucht. Dat is gelukt, doordat H. tij dens zijn luchtperiode twee ijzeren stangen boven het pleintje heeft verbogen en daar tussendoor is wegge- glipt. De politie vindt de ontvluchting ,een knap staaltje'; sinds het po litiebureau en daarmee ook de luchtplaats in januari in ge bruik is genomen, heeft men er vijfenvijftig arrestanten gelucht en is er geefl enkele poging tot ontvluchten ondernomen, zo maakte de politie zondagavond duidelijk. De ontsnapte arrestant werd vastgehouden in verband met de reeks inbraken, die de laatste tijd in Middelburg is gepleegd. Hij is bij die inbraken betrokken en heeft gedeeltelijk bekend, aldus de politie. De man was om half acht 's avonds naar de luchtplaats ge bracht. Tijdens het luchten is geen bewaking aanwezig, wel is er op het pleintje een microfoon, om geluiden zowel op de lucht plaats als in de celgangen te re gistreren. Om te kunnen ontsnap pen. moet H. zeer geruisloos te werk zijn gegaan. H. heeft zoveel mogelijk lawaai vermeden bij z|jn ontsnapping door zijn schoenen uit te trekken: die werden tegen achten op de luchtplaats teruggevonden, toen de dienstdoende agent H. weer wilde halen. .Er is door de micro foon altijd wat genie, mede door dat de celgangen erop zfjn aange sloten, maar voetstappen van schoenen zijn er door te horen',- aldus de Middelburgse politie. Op kousevoèten kon H. lawaai ver mijden en was het mogelijk naar de stangen te springen en die uit elkaar te buigen. Wordt de bewaking van de lucht- laats opnieuw bekeken? De Mid- elburgse politie: .Jawel, er wordt opnieuw nagegaan hoe de beveili ging doelmatiger kan worden ge maakt. Ook de deskundigen, die het systeem hebben ontworpen, hadden niet gedacht, dat op deze manier ontvluchten mogelijk zou zijn. Maar dat is na wel mogelijk gebleken. (Van één onzer redacteuren) HELLEVOETSLUIS - Op de kabelbaan boven het laatste sluit gat in de dam door het Haringvliet bij Hellevoetsluis maken de gondels op het ogenblik hun eerste proefritten. De gondels die al eerder in de Grevelingen zijn gebruikt en voor de reprise' een grondige beurt hebben gekregen. Maar daartussen zal ook bet prototype van een nieuwe gondel op de baan worden ge bracht: een lichter model met motoren, aangedreven door gas turbines, bestemd voor het Brouwershavense Gat. De eigenlijke afsluiting van het twaalfhonderd meter brede gat (Rak van Scheelhoek) tussen het spuisluizencomplex in het Haringvliet en de kust van Voorne zal zich in het voorjaar van 1970 afspelen. In maart komen de gondels operationeel in actie. Ze zullen dan 100.000 kusbusvormige be tonblokken met ieder een gewicht van 2 ton in het water deponeren totdat een sluitdam zal zijn opgebouwd. Het is voor de tweede maaf dat een kabelbaan wordt gebruikt voor de afsluiting van een gat in een deltadam. In 1964 gebeurde dat voor de eerste keer in de Grevelingendam bij Bruinisse. Het gondelmaterieel is daarna enige jaren opgeslagen in nissenhutten op de zogenaamde oostkop van de dam. In 1971 zal het zuidelijk sluitgat in de Brouwersdam bij Scharendijke volgens hetzelfde systeem worden geblokkeerd. In de komende weken zullen ook de bijna 100 mm dikke kabels waaraan de gondels boven het Haringvliet komen te hangen worden geïnspecteerd en gemeten. Tussen nu en voorjaar 1970 zullen gondeliers worden aange worven om het zweeftuig te bemannen. Het dynamisch gedrag van de kabels zal worden getest en bovendien zullen bij wijze van proef enige honderden betonblokken worden gebombardeerd. BERGEN OP ZOOM Zondagmid dag werd de brandweer van Bergen op Zoom gealarmeerd voor een begin van brand in de winkel van de heer F. v. d. Watering, een opticien in de Steenberg- sestraat. Het bleek dat deze spoedig gebluste brand door samenloop van om standigheden kon gebeuren. In de etalage stond een standaard met enkele grote vergrootglazen, hoewel het niet erg zonnig was. moet omstreeks half twee de zon even tussen de daken en door de wolken geschenen hebben terwijl juist op dat moment de hoek I dusdanig was. dat door de zonnestraal via het vergrootglas, het gordijn in de etalage in brand raakte. Dit gordijn vat te vlam en ontwikkelde in de winkel bzoveel rook, dat de. heer v. d. Watering op de .brand' attent werd gemaakt. De brandweer, die met een motorspuit uit was gerukt, behoefde geen dienst te Jdoen. Het uitrukken van de brandweer racht veel publiek op de been. BERGEN OP ZOOM Zaterdagmid dag gebeurde op de kruising Bredase- straat-Arn. Asselbergsstraat te Bergen op Zoom een aanrijding tussen een bromfiets bestuurd door de 18-jarige J. R. uit Bergen op Zoom en de 22-jarige E. V. wonende te Hulst, die met zijn auto door het rode verkeerslicht reed. Op de Wouwsestraatweg te Bergen op Zoom gebeurde vrijdagnacht een ket tingbotsing waarbij vier auto's betrok ken waren respectievelijk bestuurd door Th. P. wonende te Poortvliet; D. F. wo nende te Rotterdam; C. E. wonende te Steenbergen en J. W. wonende te Voor de. De wagens reden in deze volgorde in file. De aanrijding ontstond doorat J. W. zijn wagen niet tijdig tot stil stand kon brengen en de wagens elkan der aanreden. Alle auto's werden be schadigd. De politie stelt een onder zoek in. Zaterdagmiddag was er eveneens een aanrijding te Bergen op Zoom op het kruispunt Burgemeester van Hassel- straat-Wassenaarstraat tussen een auto bestuurd door de 67-jarige A. K. wonen de te Scherpenisse en een bromfiets bestuurd door de 24-jarige J. S. wonen de te Berden op Zoom. De aanrijding ontstond doordat K. uit Scheiyenisse de doorgang voor zich langs niet vrij liet voor het tegemoet komend verkeer. S. werd vrij ernstig gewond en werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2