JAK0BSEN NV DE WEEKBLADEN VAN DEZE WEEK COLLECTE VOOR GEHANDICAPT KIND OP SCHOUWEN-DUIVELAND INDUSTRIE EN WELVAART Duurtetoeslag gemeentepersoneel ELEKTRICITEITSPERIKELEN INTERIEURVERZORGING PASPOORTSTRAAT 20-22 TELEFOON 01183-1260 - SOUBURG ELSEVIERS de [Pene VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 In de week van 27 oktober tot 2 november houdt het landelijk col- lectebureuu van de stichting federa tie sociaal pedagogische zorg voor zwakzinnigen een nationale collecte. Genoemde stichting stelt zicli ten doel de zorg voor de geestelijk ge handicapte medemens in al zijn fa cetten. Zij beijvert zich voor bijvoorbeeld een goede nazorg voor de oud-leer lingen van de blo-scholen zodat de ze een geschikte plaats krijgen om te werken, ook heeft zij bemoeienis met vakanties van de geestelijk ge handicapten in verband met bet vin den van geschikte tehuizen. In stre ken die aan een gezinsvervangend tehuis of dagverblijf toe zijn, ver leent zij steun en medewerking bij de totstandkoming daarvan. Daar wij hier op Schouwen-Dui- veland al een paar jaar plannen hebben voor een gezinsvervan gend tehuis waar in stilte de no dige activiteiten voor plaats vin den door de oudervereniging val len wij hier ook in de termen deze collecte direct op het eiland mag blijven; 55 pet moet afgedra- S;en worden aan het landelijk col- ectebureau. Dit heeft als voordeel dat het geld dat in onze streek wordt opgehaald, direct ten goede komt voor de activiteiten die de ouderver eniging in de toekomst kan gaan doen. Want er wachten ons vele din gen die veel geld kosten. Nu is het wel een feit dat vele mensen dit al hebben ingezien. Spontaan gaven zij zich dan ook op als lid van de ouder vereniging. "Vele instanties hebben acties "ten bate van de oudervereni ging georganiseerd. U- zult echter begrijpen dat we als oudervereni ging steeds meer kunnen gebruiken voor zinvolle activiteiten in het be lang van de geestelijk gehandicapte. Deze kosten doorgaans veel geld zo dat een extraatje eens per jaar best welkom is. Deze zomer hebben 9 personen die daarvoor in aanmer king kwamen een vakantie kunnen doorbrengen in het Zilveren Schor te Arnemuiden en in Het Meester de Rooshuis te Noordgouwe. De ouder vereniging zorgde hierbij voor het vervoer en de financiering. Daar er voor deze weken deskundige leiding nodig is, die ook betaald moet wor den, valt het wel te begrijpen dat er voor een simpele vakantieweek die toch zo noodzakelijk is voor de geestelijk gehandicapte en diens ou ders is. veel geld nodig.. Zo zijn er nog meer voorbeelden te noemen die niet zo snel in de publieke belang stelling komen maar waar het zon- PROFVOETBAL IN ZEELAND Is deze provincie nog niet toe aan een profvoetbalclub Deze vraag is een dezer dagen ge steld door de pas opgerichte indu striële ,club van acht'. Een vraag die door mij en met mij vele anderen reeds bevestigend werd beantwoord. Drs Verburg hield destijds in deze krant een pleidooi voor betaald voet bal op Walcheren en ook de KNVB heeft meermalen laten blijken hier veel voor te voelen. Toen de v.v. .Middelburg' de kans had over te gaan naar het betaald voetbal was noch de gemeente noch de industrie op Walcheren bereid hieraan mee te werken. Nu echter deze vraag gesteld wordt door de vertegenwoordigers van de Zeeuwse industriën, zijn we dacht ik op de goede weg. Men wil toekomstige werknemers van buiten de provincie aanwerven met de slagzin ,je kunt hier een klasse beter wonen dan je gewend bent'. Maar door deze zelfde werknemers uit de randstad dat men in Zeeland één of meer klassen lager voetbal speelt en omdat volkssport no 1 .voetbal' voor vele mensen een levensbehoefte betekend, zal vertrek naar Zeeland naar mijn mening toch minder gemakkelijk zijn. D. Roos, Vlisingen. JACHT OP ZEEHONDEN Canada beperkt de jacht op zeehon den aldus een uitvoerig bericht in de PZC van donderdag 16 oktober j.l. Blijkens een mededeling van de Ca nadese ambassade zal in 1970 de jacht op jonge zeehonden aan de oostkust worden verboden. Wat is het een prettige gedachte dit te we ten; wettelijk behoort het doodknup- Êelen aldaar dus tot het verleden, tames en heren leden, begunstigers van onze collecte, collectanten enz. van de Zeeuwse vereniging tot be scherming van dieren, .Dieren in Nood' wist u dat u door uw gelde lijke bijdrage ook hebt meegeholpen aan dit succes. Deze vereniging is namelijk steunend lid van de .World Federation for the protection of ani mals', de wereld omvattende orga nisatie tot bescherming van dieren. Prettig voor ons te weten dat door internationale samenwerking zo'n mens onterende misstand hopelijk ook daar tot het verleden zal horen. We zijn er evenwel nog niet: nu Is Noorwegen aan de beurt voor de zeehonden, en andere landen voor de vogels enz. Daarom iedereen (en wie is dat niet) die met hel lot der dieren is begaan, steunt onze vereniging ln de strijd tegen Dieren in Nood. Inspectie; Trompetstraat 28 Secretariaat; Seisbolwerk 14 middelburg Minister Schut zegt: om te kunnen beslissen hoe het met de zeehaven en industrialisatie moet gaan, is een kosten-baten-analyse nodig. Nu, ook als men zich enkel tot dit techno cratische standpunt bepaalt, is de uitkomst niet twijfelachtig. Immers, voor voedsel en dergelijke besteden we een steeds kleiner "deel van het na tionale inkomen. De behoefte aan al lerlei andere goederen en zaken is echter onbegrensd en deze steeds toe nemende bestedingen brengen de in dustrie op het eerste plan. Die komt er dan ook, onverbiddelijk. En een blik op de kaart toont ons duidelijk dat het deltagebied gedoemd is prooi te worden van deze teclinologif^ie ontwikkeling. Zelfs een ongunstige kosten-baten-analyse zal deze niet verhinderen. De vraag is niet hoe de industrie hier te krijgen, die kómt er, nu of later. Van groot belang is het dus te luis teren naar de waarschuwingen en de raad van reeds zo velen, die ons mooie gewest leefbaar willen houden. Zelfs ten koste van eerdere wel vaart. Moge uw aansporing dat wij. .inge landen', ons intensiever met deze vraagstukken gaan bezighouden, veel gevolg hebben. J. Polderman Goes. der geld toch slecht wei-ken zijn in het belang van de geestelijk gehan dicapte. Reeds enkele jaren komt er hier op Schouwen-Duiveland een so ciaal-pedagoog wiens taak het is de oud-leerlingen van de blo-school te begeleiden en er mede voor te zor gen dat zij wat hun werk betreft op de juiste plaats komen. Ook dient hij de ouders van advies in bepaalde opzichten en heeft mede door zijn werk een adviserende taak in de ou dervereniging. Aan dit werk heeft zo'n functionaris een volledige dag- laak en het bureau waaronder hij ressorteert, wordt mede gefinancieert uit de opbrengst van de collecte. Zo als u ziet is het geen weggegooid geld dat 11 in de collectebus stopt, maar wordt er een zinvolle bestem ming aan gegeven, die direct in onze streek merkbaar is. Gelukkig zijn er ook dit jaar weer veel personen be reid geweest om in elke plaats op het eiland de organisatie voor hun rekening te nemen. De oudervereni ging hoopt met hen dat het publiek hen niet (teleurstelt en dat er veel wordt gegeven. Mocht u niet in staat zijn het geld in de bus te deponeren dan kunt u het altijd nog gireren op gironummer 18770 op de Nuts- spaarbank te Zierikzee ten name van de vereniging van ouders en vrienden van het geestelijk gehandicapte kind op Schouwen-Duiveland. Joh. de Jonge deBrauwstraat 7 Zierikzee Volgens de raadsverslagen. die lk in een dagblad lees blijkt de duurtetoe slag voor gemeentepersoneel voor de meeste raden een heet hangijzer te zijn. Rijksnorm is 1 procent van het jaarloon met een minimum van 110 en een maximum van 260 gulden. Het advies van het centraal overleg orgaan was aan alle ambtenaren een gelijk bedrag uit te keren van 140 gulden. In de raadsvergadering van Middelburg merkte de heer Don op dat het in dit geval niet om het spel gaat. maar om de knikkers. Mijns inziens gaat het hier juist om het spel, maar dan om het spel van een klein stukje sociale gerechtigheid waar te maken. Iedere loonsverho ging in procenten maakt de afstand Lussen lagere en hogere inkomens groter. Loonsverhogingen van 7 en 8 procent, per jaar spreken hier een duidelijke taal. Hoe een raadslid van een christelijke politieke partij over discriminatie durft te spreken wan neer er een gelijk bedrag zou worden uitbetaald, is mij een raadsel. Juist voor de christelijke partijen ligt hier een kans om te laten blijken dat ze ook werkelijk sociaal denken. Als lid van een christelijke politieke partij e" ook als lid van het BNV spijt hc me dan ook te moeten er varen, dat dit sociaal denken bij de PvdA dikwijls beter uit de verf komt dan bij de christelijke par tijen. Jac. Janse Oostkapelleweg 46 Serooskerke (W) methode van belastingmeting met maximaal meters voor woning annex bedrijf door de NV. PZEM te Middel burg is voor mij aanleiding op deze wijze hierop nader in te gaan. Medio maart 1969 werd in mijn be drijf annex woning een maximaal- meter geplaatst. Ik wil naar aan leiding hiervan duidelijkheidshalve aan de hand van eigen ervaring in deze kwestie een beeld geven van de gang van zaken geven, die naar mijn mening niet ten onrechte grote on gerustheid in middenstandskdingen teweeg heeft gebracht. Op 2 mei 1.1. ontving ik een uitvoerig schrijven van de PZEM, waarin ik op de hoogte gebracht werd van de nieuwe wijze van belastingmeten. De maximaalmeter gaf toen reeds 5 kw aan. hetgeen inhield, dat ik in plaats van c.a. 200 nu 600 dus liefst ƒ400 meer aan vast recht moest betalen. Op 6 mei heb ik de nv meegedeeld, dat ik met de nieuwe voorwaarden niet akkoord kon gaan en zond een afschrift van deze brief aan de mi nister van economische zaken, om dat een dergelijke verhoging door mij in het huidige prijzenbeleid on juist werd geacht. Dit des te meer. omdat de hoge belasting ontstond door huishoudelijk verbruik voor een groot gezin met onder meer elek trisch koken, wasmachine en boiler, terwijl de bedrijfsapparatuur sinds de opneming was verminderd, het geen ook door de PZEM is gecon stateerd. Ondanks deze feiten was de nv niet bereid andere voorwaarden te stellen en bleef de aftrek van slechts 500 watt voor h.h.-verbruik gehandhaafd. Ook de directeur elek triciteitsvoorziening van het minis terie van economische zaken vond klaarblijkelijk geen aanleiding hierin de nodige verandering aan te bren gen. Omdat ik in- deze kwestie prin cipiële bezwaren had tegen de split sing van de installatie en de kosten hiervan, restte mij niets anders dan om te schakelen op gasapparatuur met flessengas voor het koken en warmwater, terwijl het wassen uit sluitend op de nachtstroom uren zou moeten plaatsvinden. De maximaal meter werd weer door de PZEM op nulstand gezet en deze omschakeling heeft mij een besparing van enkele honderden guldens op het vastrecht. Hoewel de PZEM meedeelde, gezien het grote aantal afnemers in deze categorie (woning-bedriif) is het niet mogelijk verdere verfijning (500 watt voor h.h-verbruik) te brengen terwijl de PZEM en het ministerie van economische zaken toch duidelijk op de hoogte waren gesteld van een verkeerde gang van zaken, ontving ik tot mijn grote ver wondering op 7 oktober j.l. opnieuw een uitvoerige brief van de PZEM, waarin wordt erkend, dat de nieuwe berekening tot enige onrust heeft ge leid (wel heel zacht uitgedrukt) en dat voor 1969 de oude regeling in iets gewijzigde vorm zal worden gehandhaafd- en in 1970 pas de nieu we regeling zal ingaan waarbij meer rekening zal worden gehouden met het h.h .-verbruik dan bij het eerder ingenomen standpunt. Het is nu juist om de inhoud van deze brief, dat ik via deze publici teit er op wil wijzen dat de onrust in de middenstandskringen zal blij ven bestaan, omdat alleen deze groep om practische redenen gehouden zal zijn tot vergoeding van de centrale en netbelasting. Het is algemeen bekend, dat door vrijwel alle afnemers van stroom, ook uitsluitend de woningen met wasmachines, diepvriezers, koel kasten, vaatwasmacliines etc., thans veel meer dan in het verleden de centrales en netten belasten. Men vraagt zich in middenstands kringen terecht af waarom zij al leen die grotere belasting moeten Sm betalen. gisch is dus dat een ieder die deze kosten veroorzaken tot vergoe ding gehouden is. Voor een bedrijf met een gemeten belasting van 5 kw gaat dit honder den guldens kosten. Voor een woning zonder gemeten be lasting ongeacht die belasting slechts 48. De .costen' van de stroomrekening voor bedrijven zijn al voldoende voor waarden om ,voor de baet uit te gaan.' Indien het voor de NV. PZEM nood zakelijk is een tariefcorrectie toe te passen, dan zal dit voor alle stroomaf nemers moeten gelden en niet om practische redenen alleen maar voor een bepaalde groep, maar dan wel met een systeem, dat efficiënter en voordeliger is. Tenslotte wil ik nog opmerken, dat al het werk, dure me ters, nieuwe maatregelen, circulai res, enquêteformulieren en huisbezoe ken etc. niet de centrale en de net belasting vergroot maar wel erg lcostprijsverhogend werkt. J. C. A. Koster Brouwershaven MOOIER WONEN IS VOOR IEDEREEN ANDERS.... DAAROM HERREN WU ZO'N HMEUDELKEDZE Oorlogsmisdadigers Onlangs meldde de PZC, dat de mi nister van justitie had besloten de drie tot levenslang veroordeelde oor logsmisdadigers in Breda, niet in vrijheid te stellen. Ik geloof, dat dit wel een juiste be slissing mag worden genoemd, daar vrijlating in de eerste plaats onde mocratisch zou zijn, tegenover de na bestaanden van de getroffenen. Fa milie en/of bloedverwanten hebben toch recht op uitvoering van de rechtuitspraak. Nu las ik echter in de krant dat KVP-kamerleden, toch weer een poging zullen doen tot in vrijheidstelling. Als je dit leest wrijf je toch als het ware je ogen uit. Als 'je de geschiedenis kent, kom je toch tot de conclusie, dat een mens van het ene uiterste in het andere te recht kan komen. Het is volkomen Schrijven' schreef, dat voor moorde naars de doodstraf m de bijbel ver antwoord is. En niet alleen verant woord, om het zonder meer terzijde te leggen, doch het is een eis welke door God zelf is bevolen, en in de bijbel ook voltrokken en door de moor denaar aan het kruis bevestigd. Hoe wel er geschreven staat, dat ze eerst beiden spotten, kwam er één van hen spoedig tot inkeer, met de eerlijke belijdenis voor zich zelf, doch ook voor de andere: wij ontvangen straf, door Jezus veroordeeld, als een wre de? Neen, doch Jezus sprak hem vrij: heden zult gij met mij in het pa radijs zijn. En nu is het een dwaas heid om wijzer te willen zijn dan God. C. Kleinepier. W olphaa rtsdijk De drie van Breda Nu wordt er door de bisschoppen een beroep gedaan, om de drie oor logsmisdadigers van Breda de vrij heid te geven, volgens christelijke beginselen, omdat ze al geruime tijd opgesloten zitten, en omdat ze door hun ouderdom voor vrijlating in aan merking komen. Zij willen de drie. die door verandering van hun straf aan de galg zijn ontkomen, nogmaals genade schenken. Hebben deze drie genade gekend? Jong en oud werden door hen uit geroeid. Hun parool was: .opgeruimd staat netjes'. Dus laat hen daar ook netjes blijven zitten tot ze de pijp uitgaan. K. N. Hacken ln Elseviers Weekblad schrijft Michel van der Plas over de in Rome gehouden synodeverga dering (omslagverhaal, p. 85 e.v.), waar progressieve pries ters zich op nimmer tevoren ge hoorde wijze uitlieten over de paus. Merkwaardig daarbij is dat dit alles plaats heeft in een land dat nog volledig beheerst wordt door de kerk. ,Wie het ongeluk beschoren is ex-pries ter in Italië te zijn, weet, door haar toedoen, wat een paria is. Haar invloed strekt zich uit tot in de volksvertegenwoordiging en in het bankwezen. En ner gens ter wereld wordt door het volk zo hartgrondig en zelfs met haat zo gescholden op haar, het Vaticaan, de kerk, de preti, dan door de Romeinen. Een curieprelaat over de Itali aanse bisschoppen: ,Zij zijn on ze misd'enaars'. woxau» Mr G. B. J. Hiltermann, schrijvend over het Europees politiek panora ma', betrekt daarin ook een beschou wing over Nederland (p. 92). ,Wel nieuw is, dat de meningsverscheiden heid aan de linkerzijde zo groot is, dat de PvdA-organisatie nauwelijks in één partij kunnen leven. Merk waardig is ook dat door die versplin tering de geavanceerde liberalen bij ons een grotere rol spelen dan in enig ander Europees land. De prog noses over de positie van de enigs zins behoudende WD en de vooruit strevende D '66 tonen dat aan'. De Groene meent., dat de aanstaande verkiezingen in Suriname vooral zul len gaan om het leiderschap over de creolen (p. 2). ,Aan deze verkiezin gen is echter een belangrijk aspect verbonden, waaraan wij niet zonder meer voorbij kunnen gaan, en dat is de confrontatie: Essed-Pehgel, met als inzet het leiderschap in het cre oolse politieke kamp. Hij die deze krachtmeting wint, dat wil in Suri naamse verhoudingen zeggen: hij die ln de regering komt, zal zeker de komende tien jaar mits geschraagd door een wijs beleid een eminen te rol in de Surinaamse politiek gaan spelen'. De Groene geeft naar aanleiding van de vredesonderhandelingen tussen Moskou en Peking (p. 1 en 10) een overzicht van de historische betrek kingen tussen deze twee communis tische molochen. .Dat beide partijen bet snel met elkaar eens zullen wor den is niet waarschijnlijk. In een nota van 29 mei heeft China zich nog altijd bereid verklaard de onge lijke verdragen als basis te nemen voor de vaststelling van het grens- verloop en voor het bijleggen van alle vraagstukken, die de grens betref fen. "Maar wel verlangen de Chine zen van de Sowjet-Unie dat dit land erkent dat het om .ongelijke' ver dragen gaat en daartoe zijn de Rus sen met het oog op de toekomst niet bereid'. verdrag met Amerika, KLM landingsrechten heeft gekregen voor Chicago (p. 5 e. v.). Zo'n ver drag is van grote betekenis: ,de KLM wordt teruggedrongen naar de positie van een middelgroot instituut. Daar zijn landen als Italië, West-Dults- land en Brazilië debet aan. De twee eerstgenoemde landen hadden 15 jaar geleden helemaal geen luchtvaart maatschappij. Het derde bezat toen slechts een samenraapsel van gam mele onderneminkjes. Vandaag-de- dag hebben de nieuw-gevormde na tionale earriërs van de drie landen de KLM bijna overvleugeld'. Drs Ed van Thijn, PvdA-fractievoor- zitter van Amsterdam, verwijt mi nister van binnenlandse zaken Beer- nink dal hij zich niet genoeg inzet voor de gemeenten (p. 11, e. v.). .Bij het opstellen van de begroting sleept iedere minister binnen wat hij te pakken kan krijgen. Minister Bak ker van verkeer en waterstaat zag kans zijn aandeel in de begroting met zestien procent te laten stijgen. Beernink, die zichzelf de minister van de gemeenten noemt, is de gro te verliezer. Hij vecht niet en zet zich niet in voor de gemeenten. Hij is een willoos werktuig in de handen van minister Witteveen. Zoiets noem ik een dommekracht'. De Nieuwe Linie komt tot de con clusie dat het stakingsvuur in Oude- Pekela allang smeulde (p. 1). ,In de jaren na de oorlog hebben de pro vinciale besturen van de drie noorde lijke provincies en ook heel wat ge meentebesturen uit deze gewesten, zich niet onbetuigd gelaten in het ui ten van protesten bij regering en parlement over de problemen rond de werkgelegenheid. De protesten /ven en enkele aanzienlijke stadsuitbreidingen zo ten opzichte van elkaar gesitueerd, dat de bewo ners van een maximale hinder zijn verzekerd. Daar blijft het dan niet bij, neen, met ware doodsdrift en be paald niet zonder spilzucht wordt er een westelijk havengebied aange legd met plaats voor chemische in dustrie, waarvan de giftige dampen niet anders dan op bevolkingsconcen traties kunnen neerdalen'. aan De Noorlander zich in Athene moest onderwerpen niet waterdicht is. Dit betekent dat de naam van de Alexander Mitscherlich ontving van de Duitse boekhandel de vredesprijs in verband met zijn psycho-analy- tisch onderzoek naar de menselijke agressie (p. 49). Mitscherlich gaat er van uit dat de mens behept is met domheid en vijandigheid. ,De fout ligt in de opvoeding, die mensen .drilt' tot afhankelijke, makkelijk uit te buiten wezens. Mensen die deze soort opvoeding en opleiding hebben genoten, ontwikkelen zich in de regel tot on-poiitieke burgers. Ze zijn nauwelijks üi staat om in alter natieven te denken'. Iu Spiegel verklaart CHU-kamerlid freule Wittewaal Van Stoetwegen dat zij voor de duvel niet bang is (p. 26, e.v.). Na 23 jaar volksverte genwoordiging bekent zij: ,de men sen denken dat je alles kan. Eén woord van ons en alle schulden zijn afgelost en iedereen komt uit de ge vangenis! Werkelijk, dat denkt men. De macht van het kamerlid, en daar heb je het grote misverstand, is niet groot'. Verder een interview met Achter het nieuws'-presentator Koos Postema (p. 6, e.v.) en een artikel over ,de man van 4;>' (p. 15, e.v.). Accent vertelt de geschiedenis van rnet deze tergende problemen te maken hebben. Zij zit ten al jarenlang met de vraag hoe lang het. nog zal duren met de stro karton. Hoe lang er nog brood zit in dit werk. Daarover hebben de werk- i de regering werd beloofd maar mondjesmaat kwam, is er weinig uit zicht op andere bestaansmogelijkhe den'. DNL meent dat Rotterdam heeft be wezen dat Nederland het niet langer meer alleen aan kan (p. 5). Want: .het is aan alle kanten ma laise in deze moerasdelta. Neem nou bijvoorbeeld de stad Amsterdam. Met HP-magazine gelooft dat de op 20 september in Athene wegens doping gediskwalificeerde tienkamper De Noorlander onschuldig is (p. 72, e.v.). >og g ter (na de diskwalificatie) levert het farmacologisch laboratorium (in Nijmegen) het wetenschappelijk be wijs dat het dopingonderzoek waar- VRM NEDERLAND Volgens Vrij Nederland zal er na da Israëlische verkiezingen van 28 ok tober met veel veranderen: Israël zal dezelfde leiders hebben <p. 1). .Niet tegenstaande het vele jonge bloed in de partijen (afkomstig van immi granten) en de daarbij behorende kritiek op hun ouderen, geloof ik niet (schrijft Edna Heruthy), dat er veel zal veranderen. De oorlogstoe- men beproefde figuren als Golda Meir, Mosje Dayan en Abba Eban (Israëlische arbeiderspartijniet zo gauw opzij zal zetten om iets nieuws te proberen, hoezeer talloze burgers van Israël diep in hun hart ook voor iets nieuws zouden voelen'. Dagelijks zijn miljoenen tv-kïjkers het slachtoffer van de .claim'-zucht van Hilversum. Maanden voor de uit zending verdelen de zuilen namelijk onderling de buit aan onderwerpen, waardoor een andere omroep niet aan die .claim* mag komen (p. 13). Tot wat voor wonderlijke situaties dit systeem leidt, blijkt uit het vol gende voorbeeld: .een paar jaar gele den maakte Wigbold een prachtige reportage over Borneo. Het werd naar verschillende landen verkocht en na de uitzending door de Franse tv meldde de Avro aan het claim bureau, dat zij een claim legde op die (Vara-red.) reportage, die de Franse tv over Borneo had uitge zonden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 17