Blij erkenning rol Middelburg; J*9""® uitbouw stad in goede handen Amerikaans roulette een kansspel met haken en ogen Inbrakenregen Middelburg- nu 25 - duurt nog voort Kanaal en sluis van Goes: 20 jaar plannen 2 Gevoel zegt:blijf' Verstand zegt: ,ga Samen op reis? Neem een 2-pluskaart! Zee uwse ALMANAK KAMERVRAGEN GEVANGENEMING N0S-PL0EG IN TERNEUZEN Inbrekers zijn gebruikers' Achteruitrijden zonder te kijken zeer zwaar gewonde Knipsels Gesukkel PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN DONDERDAG 23 OKTOBER 1969 BURGEMEESTER DRIJBER MET GERUST HART NAAR ZWOLLE ADV UKTKNTIEi MIDDELBURG. ,Mijn gevoel zet: blijf. Mijn verstand zegt: ga'. Zoals burgemeester Bolkestein destijds zijn vertrek zag, zo ziet mr J. Drijbcr (45) zijn overstap van Middelburg naar Zwolle. Acht jaar heeft hij in Middelburg zijn burgemeesterlijke ambtsketen gedragen. Nu is zijn benoeming in Zwolle een feit, Het koninklijk besluit is er. De benoeming gaat in met ingang van zestien november. Mr Drijber neemt in Zwolle (goed voor een kleine 76.000 inwoners) de taak over van drs J. A. F. Roeien, die burgemeester van Arnhem is ge worden. Vandaag vindt in Middelburg een kennismaking plaats met het stadsbestuur van Zwolle. In de ambtsperiode van acht jaar is er mr Drijber stelt dat met nadruk een grote verbondenheid gegroeid met IMiddelburg. Hij acht liet echter niet in het belang van een gemeente te streven naar een hele lange ambtsperi ode. .Zowel voor een burgemeester als voor een gemeente is op gezette tijden een vernieuwing goed en stimulerend'. Gaan werken in Zwolle interesseert bur- in een dichtgebouwd ge bied. ,Zo'n positie zou me niet erg trekken' bekent hij. Door grenswijzi gingen heeft groot Zwolle veel meei armslag gekregen. Er is een grote ex- pansiemogelijkheid. Voorts is van be lang dat Zwolle industriekern is en daardoor infrastructuurfaciliteiten heeft. Aan Zwolle is een belangrijke taak toebedacht voor de economische ontwik keling in Noordwest-Overijssel. Dat zijn allemaal zaken, die met zich mee brengen dat burgemeester Drijber met enthousiasme zijn nieuwe taak zal aan vatten. Dat Zwolle daarbij nog de hoofdstad van de provincie is, is alleen maar een plezierige bijkomstigheid. Met een gerust gevoel verlaat bur gemeester Drijber zijn post in Mid delburg. De ontwikkeling van Middelburg is goed op gang geko men. Er is een uitstekend werkend programmateam dat zich bezig houdt met de ruimtelijke ontwik kelingsproblematiek in Middelburg. Het team houdt zich thans met na me bezig met de opzet van de wo ningbouw in Zuid. Mr Drijber heeft hoge verwachtingen van de resulta ten van dit team. En verder is daar als ander hoofdpunt dat hem met een gerust hart doet vertrekken: de erkenning van Middelburg als ont- wikkelingsgemeente, samen met Vlissingen en Terneuzen. Niet voldoende Mr Drijber: .Toen ik hier kwam werd die rol niet voldoende erkend. De ont eigening van de gronden voor het groot- Industrieterrein was wel goedgekeurd en ook het plan Zuid was nader aan geduid maar bij de hogere autoriteiten was er toch wel enige scepsis ten aan zien van de functie, die Middelburg zou krijgen. Daarom ziet mr Drijber het ogenblik, waarop het ministerie van economische zaken een Infrastructuur- subsidie toekende van 95 procent voor de bouw van een viaduct in de Nieuw- landseweg als een van de hoogtepun ten in zijn Middelburgse loopbaan om dat dit het teken naar buiten was dat aan Middelburg in de industriële ont wikkeling van Zeeland een belangrijke rol werd toebedacht. Ik heb het altijd onbillijk gevonden dat men bij de aanwijzing van kernen Mid delburg er buiten liet, zo zegt mr Drij ber achteraf. Maar nu kan hij met voldoening vaststellen: .Hoeveel teleur stellingen er ook zullen komen: Mid delburg heeft de aansluiting gehaald'. De komst van Hercules lag volgens mr Drijber in het verlengde van dit ge beuren. Alles was terdege voorbereid. Bij de onderhandelingen kon dank zij de medewerking van de PZEM en an dere hogere instanties snel een beslis sing worden genomen. Hercules kwam in een gespreid bedje. Mr Drijber toonde zich in zijn ambts periode in Middelburg steeds sterk ge ïnteresseerd in het van de grond bren gen van allerlei zaken. Het gaat hem zeer aan het hart dat hij de verdere ontwikkelingen in Zuid, dat hij van het begin af aan heeft helpen opbou wen niet meer kan meemaken. Graag had hij zich nog willen in zetten om met name in Dauwen- daele verder gestalte te geven aan het streven naar een woningbouw t ADVERTENTIE) een dag onbeperkt reizen 2 personen f 30.- 3 personen f35.- 4 personen f40.- 5 personen f45.- Profiteer ervan. Neem een pasfoto mee Bruiloft In Middelburg is deze week een aanvallig meisje de huwelijkeboot ingegaan, een mooie bruiloft met haar minstens zo aanvallige, jongste en nog erg kleine zusje als bruidsmeisje. t Is een mooie dag geworden, waarover in de familie nog lang zal worden gesproken. Vooral het optreden van het bruidsmeis je in de kerk zal velen lang heu gen. Ze had, met het oog op de collecte, enkele muntjes meege kregen, die ze in èen klein beurs je, gecamoufleerd door een mooie strik, met zich meedroeg. Toen de diaken haar het collecte zakje voorhield zei ze, zo hard dat het tot achterin de kerk hoor baar was: Jüee, ik koop er iooh maar liever een ijsje voor.' met eeu leefklimaat dat aan de hoogste eisen voldoet. De taak zal het naar zijn mening voor het stads bestuur van Middelburg zijn om bij ae enorme uitbreidingen die Middel burg ondergaat de buitenwijken zo te bouwen dat ze een eigentijdse sfeer krijgen waarin de mensen zich thuis voelen. Er rustte in Middelburg een zware taak op burgemeester Drijber. Hij had de portefeuilles van politie, brandweer, ruimtelijke ordening, econonomische zaken, middenstandszaken, verkeer en sport en jeugdzaken onder zich. De planning van de sport heeft hem steeds in hoge mate geïnteresseerd. En verder vond hij het een voorrecht het jeugd werk in Middelburg mee van de grond te hebben kunnen helpen. Betreurenswaardig vindt mr Drijber het dat hij de plannen voor de toekom stige concert- en gehoorzaal bepaald "ier onafgerond moet achterlaten. Op :t gebied van het onderwijs noemt hij met name zijn werkzaamheden bin nen de stichting samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden. Dankbaar is hij te heb ben kunnen meewerken aan de tot standkoming van drie scholen in Zee land. Het is nu de taak van de stich ting om de voorlopige behuizing om te zetten in goede defnitieve scholen. Jammer vindt burgemeester Drijber het verder dat hij de totstandkoming van het havenschap met Middelburg als toe gevoegd lid niet meer kan meemaken. ,Ik had', zo zegt hij over deze zaak, .graag gestimuleerd dat Middelburg in dit havenschap meedoet met als inbreng het grootindustrieterrein'. Het moet mr Drgber van het hart dat hij bij zijn komst naar Middelburg had verwacht dat de samenwerking met Vlis- allen. Er is minder bereikt dan we wil den. De herindeling heeft in dit opzicht naar zijn mening remmend gewerkt. De laatste jaren beweegt zich deze samen werking volgens mr Drijber weer in stij gende lijn. Er is nu een prettig, open hartig contact. Het feit dat Vlissingen zelf heeft voorge steld om Middelburg lid te maken van het havenschap is, zo zegt de scheidende eerste burger van Middelburg, een duide lijk bewijs van een gezindheid tot samen werking. .Toch zijn de terreinen van sa menwerking minder talrijk dan ik mij oorspronkelijk had voorgesteld. Projec ten als de vuilverbranding lenen zich zeer goed voor samenwerking, ook in breder verband. Dat gaat veel te lang zaam. ,Even los gezien van de vraag of er geld was vind ik dat we bepaald meer hadden kunnen bereiken'. Over de werkzaamheden binnen het col van. b en w en de raad zegt mr. Drijber in een terugblik: b en w hebben ér altijd naar gestreefd óm de raad re delijk tijdig in allerlei zaken te betrek ken. Voor een goede verhouding is het van belang dat er een intensieve sa menwerking is dan in de vijftiger ja ren het geval was. Vandaar de instel ling van allerlei commissies van bij stand. Wel zegt de heer Drijber van g te zijn, dat de raad de voorbe de taak van een college van b moet respecteren. In Middelburg was er sprake van een gelukkig even wicht zo stelt de heer Drijber. Geïrriteerdheden De burgemeeester zegt wel het ge voel te nebben gekregen, dat sinds de laatste begrotingsbehandeling de on derlinge verhoudingen wat minder goed zijn geworden binnen de raad. Er zijn kleine geïrriteerdheden ge weest, waarvan ik van harte hoop, dat zij zich niet meer zullen voor doen. Want het belang van Middel burg is hiermee niet gediend. De grote kracht van Middelburg is eens gezind te werken aan de ontwikke ling van de stad. Essentieel daar bij is dat de persoonlijke verhoud- dingen in de raad goed blijven. Men zal zich moeten beperken in het vlie gen afvangen van anderen', aldus mr. Drijber. Grote waarde heeft de scheidende burge meester van Middelburg gehecht aan het leggen en onderhouden van contac ten met de bevolking. Hij is steeds zeer geïnteresseerd geweest in de avonden voor nieuwe inwoners. Daarover merkt hij op: .Op dit gebied is nog meer te bereiken'. Het vertrek van burgemeester Drijber houdt in dat hij uit een groot aantal functies moet stappen. Zo was hij pre sident-curator van de stedelijke scholen- emeenschap en hij was voorzitter van e stichting maatschappelijke opbouw Middelburg. Andere functies: voorzitter van de stichting sportbelangen, de stichting con cert- en gehoorzaal, de stichting samen werkingsscholen voor kinderen met 1 eer- en opvoedingsmoeilijkheden en verder moet hij onder meer afscheid nemen an diverse functies in de bb. Ook op .ndelijk terrein moet hij bepaalde acti viteiten staken. Het gaat hier om func ties met een sterke regionale binding zoals zijn lidmaatschap van de om- roepraad en z(Jn deelnemerschap In de raad voor de gemeentefinanclen. Wel zal mr. Drijber zoals het er naar uit ziet zijn functie in de raad voor terri toriale decentralisatie kunnen handha ven. Het gaat hier om een stichting, die de regering adviseert over allerlei wetsontwerpen. Ook de echtgenote van de burgemees ter moet noodgedwongen afstand doen van diverse functies. Als presidente van de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening raakte zij nauw betrok ken bij de dienstverlening aan bejaar den. Zij is vice-voorzitster van de stich ting dienstverlening aan bejaarden, die het dienstencentrum Schuttershof exploiteert. Voorts was mevrouw Drijber- Halbertsma onder meer vice- voorzitster van Pro Juventute. botsing in Axel Stedenschoon Burgemeester Drijber zal het histori sche stedenschoon waarmee Middelburg zo rijkelijk is bedeeld, wel missen. Een burgemeester die in een stad als Middel burg heeft mogen werken gaat er op dit punt altijd mee achteruit tenzij men bijvoorbeeld naar een plaats als Maastricht gaat. Mr. Drijber die er steeds een groot voorstander van ia ge weest om het historische aspect van een stad te behouden vindt het uit dit oog punt bekeken dan ook jammer dat hij niet meer betrokken kan zijn bij de fADVERTENTIE) 'n tip voo# uw Vrije dagf gezellig 3 etages fijne meubels kijken in meubel-centrum SCHOONDIJKE TEL. (01173) 309 BIJ PARKEERTERREIN ROTONDE BRESKENS, OOSTBURG UZENDUKE AXEL In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks half een kwamen op het kruispunt Prins Hendrikstraat - Julianastraat te Axel twee personen auto's met elkaar in botsing. De bot sing ontstond doordat G. T. uit Delft, komende uit dc Julianastraat, geen voorrang verleende aan P. A. van E. uit Axel, die door de Prins Hendrik straat reed. Na de botsing kantelde de auto van Van E. en kwam onderstebo ven op het wegdek te liggen. Van E. liep lichte verwondingen op en moest zich onder behandeling van zijn huis arts stellen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Het lid van de tweede kamer, drs H. Wie- benga (PSP) heeft aan de minis ter van defensie gevraagd of het waar is, dat op 20 oktober in Ter- neuzen een NOS-ploeg door een luitenant van het 325ste infante- riebataljon, daarbij geassisteerd door een aantal soldaten, is ge vangengenomen en zo ja, op grond van welke bepalingen deze luitenant hiertoe bevoegd zijn. ,Is de verdenking van een luitenant", al dus de heer Wielienga, dat het met .sub versieve elementen' te maken heeft, naar het oordeel van de minister een voldoende grondslag voor vrijheidsbe neming? Verder wil drs Wiebenga weten of het juist is, dat disciplinaire maatregelen tegen de luitenant niet zullen worden getroffen en zo ja, waarom niet. Ook vraagt hij wat de mening is van de mi nister over de mededeling van de leger- voorlichtingsdienst: ,De luitenant heeft toen gedacht: Als het om subversieve elementen gaat, zullen zij ook wel valse legitimatiebewijzen hebben'. Werd inderdaad nog een cameraman uit een hotel in Terneuzen onder dwang in de militaire wagen gede poneerd, zo vraagt de heer Wieben ga vervolgens. Ook informeert hij of het zeker is, dat het afgaan van een geweer betrekking had op een niet met scherp geladen wapen. Tenslotte wil de lieer Wiebenga weten of de minister deze gehele gang van zaken in overeenstemming acht met het rechtstaatskarakter van onze samenle ving. Zo niet, welke maatregelen kun nen tegemoet gezien worden ter voor koming van herhaling. NEDERLANDS BUREAU MET DUITSE POSTBUS Politie: publiek is nonchalant bij bescherming eigendommen MIDDELBURG. Raakt Middel burg in de greep van een zekere terreur van werkschuwe jongelie den? Moeten geld en goederen persé achter de kluisdeur, om het buiten bereik te kunnen houden van grijpgrage handen van inslui pers? Het zjjn vragen die zich op dringen nu de regen van inbraken onverminderd aanhoudt. Het cijfer is thans opgelopen tot vijfentwin- De recherche Sn Middelburg heeft de handen vol aan het onderzoek. Bij dit onderzoek is één ding duidelijk komen vast te staan. De Middelburgers zijn over het algemeen nogal nonchalant niet de bescherming van hun spulletjes. Bo venlichten geien vrij gemakkelijk toe gang tot verlaten kantoren. In wonin gen zijn ramen met de blokjes er dikwijls nog onder zonder moeite op te schuiven. Van grove verbrekin gen is bij de inbraken in Middelburg vrijwel geen sprake. Opvallend is dat het in de meeste geval len om geld te doen is, zoals bij de laatst bekend geworden inbraak bij fo tograaf Merk aan de Lange Delft. Daar werd alleen een bedrag van ƒ400 weg gehaald. Goederen, die bij inbraken wer den ingepikt werden snel van de hand gedaan. Alleen om de centen is het be gonnen. Geld praat niet, zoals dat heet. De politie heeft duidelijke aanwijzingen dat de inbraken worden gepleegd door jongelui die opereren in een toestand waarbij zij onder invloed zijn van ver dovende middelen. De tot op heden aan- gehouden negen verdachten zijn alle ge bruikers. Of het zijn gebruikers geweest van zogenaamde soft drugs. Een van de aangehouden verdachten is er erg aan toe. I-Iet is net een zieke vogel als je hem ziet' zo zegt adjudant Lensslink. voorlichtingsman van de Middelburgse politie. Blijkens nadere informatie bij de recherche zijn er momenteel negen inbraken opgelost. Opereert er een bende in Middelburg? Adjudant Lenselink: Dat is een groot woord. Wel hebben de jongelui con tact met elkaar.' Het teken op de wand dat dezer dagen werd achterge laten bij een inbraak in een kantoor op de Dam is geen visitekaartje van een jeugdbende. Volgens de Middel burgse politie is het een vorm van banaliteit. Een manier om interes sant te willen doen. De inbraak, waa rbij op kasten en muren de hoofd letter Z werd neegepend is inmid dels afgerond. Bij dc reeds opgeloste inbraken is duidelijk geworden dat het gaat om jongelui, die niet meer in hun ouder lijke woning blijven, maar zo maar ergens zijn ingetrokken. Het zijn voor het merendeel jongelui van bui ten Zeeland. De jongelui zijn wei nig gevoelig voor invloeden van bui ten. Adjudant Lenselink: Als ik een inbraak zou plegen zou ik toch wel bang zijn mijn naam te verliezen. Maar dat speelt bij die mensen niet. VLISSINGEN - Zonder te kijken ach teruitrijden door de Westkapelse vracht- mchauffeur W. F. J. kostte woens- de Vlisslnger C. J. K. beide wagei benen. Hij werd per ambulance naar het Bethesdaziekenhuis vervoerd, waar zijn beide benen werden geamputeerd. Voor zijn leven werd gevreesd. Het ongeval gebeurde op de hoek van de Paauwenburgweg en de Visserstraat. De chauffeur had zijn vrachtwagen aan de linkerzijde van de weg geparkeerd en was uitgestapt om te vragen waar hij zijn lading zand moest deponeren. Hierna stapte hij weer in, startte de wagen en reed direct achteruit de Vis- serstraat in. Hij had het slachtoffer, VRAGEN MOGELIJKHEDEN GEMEENTEN BETREFFENDE DE MILIEUHIGIÈNE (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) In het eindver slag van de bijzondere commissie uit de tweede kamer over het. wetsontwerp ge meenschappelijke regeling tot oprich ting lan het Havenschap Vlissingen worden nog enige vragen gesteld. Naar aanleiding van cfe invloed van chemische bedrijven op de milieuhygiëne in hun omgeving was een lid van de commis sie met de bewindslieden van mening, dat hier maatregelen mogelijk zijn bin nen de grenzen van de gemeente, waar de industrie gevestigd wordt. Of het bestuurlijk overleg hier voldoen de zekerheid biedt indien de invloed op de milieuhygiëne de gemeentegrenzen overschrijft stond voor dit lid, ta zolang de. wet op de luchtverontrelnij nog niet van kracht is, niet vast. nadere toelichting van het arsenaal van mogelijkheden, welke een naburige ge meente ten dienste staan zou dit lid van de commissie ook zeer op prija stel len. Van andere zijde werd gevraagd of het naar het oordeel van de regering geen aanbeveling verdient uitdrukkelijk te bepalen, dat ook de georganiseerde land bouw in de adviescommissie vertegen woordigd zal zijn. Ze hebben geen goede naam te liezen. En ze zetten ook geen baan op het spel. Want die hebben ze niet eens. Onderzoekingen in de thans opge loste inbraken hebben aan het licht gebracht dat de jongelui een knipsel- arcliiefje bijhouden van hun activitei ten. .Gemakkelijk om er eens op terug te blikken', zo merkte een van hen op toen de politie wees op de ontdekking. Gebleken is dat er eens ruzie ontstond over de verde ling van de buit. Het krantebericht bracht aan het licht dat er bij de ver deling geld was achtergehouden... Twee pas gearresteerde verdachten A. van I. (19) en C. C. (18) bei den Middelburgers worden dezer dagen voor de officier van justitie geleid. Er is verder een opsporings bericht uitgegaan naar een tiende verdachte, die thans nog voortvluch tig is. Over het verdere onderzoek zegt men bij de recherche: ,We doen wat we kunnen'. Men houdt zich van harte aanbevolen voor allerlei tips. Het blijkt nog steeds dat het pu bliek pas veel later op de proppen komt met gegevens, waarvan men bij een eerdere kennisname een nut tig gebruik had kunnen maken. De bevolking kan. zo werd van de zij de van de recherche meegedeeld, op een gegeven moment een enorme hulp zijn bij het voorkomen van mis daden. Men heeft ons alleen maar even te bellen. Als men wil, kan men zelfs onbekend blijven. Wij la ten ons graag ergens op attenderen', aldus de recherche van de gemeente politie te Middelburg. MR SPREY: DEELNEMERS STRAFBAAR VLISSINGEN ,Zo ver dient u tienduizend gulden', tienduizend gulden zomaar opeens binnen uw bereik' en ,u wint tienduizend gulden'. Deze en andere kreten wor den geslaakt in een begelei dende folder van een sneeuwbalspel' dat door de fa Dick de Vries met een postbus in Kleve Duitsland wordt gebracht onder de naam .Amerikaans Roulette'. Het systeem Is eenvoudig: een kennis (die al meedoet) biedt u een brief voor tien gulden te koop aan. Op deze brief staan zes na men. Naar de persoon wiens naam boven aan het lijstje staat stuurt u een cheque van 13,75 en naar Diek de Vries stuurt u een cheque van zes mark (plus het controle strookje van dc cheque lan ƒ13.75). Als u dat allemaal heeft 'gedaan (uw totale kosten zijn dan 10 plus 13,75 plus 6 mark en de portokosten) krijgt u van Dick ae Vries weer brieven die men aan kennissen moet verko pen. Als men dan maar lang ge noeg wacht en als iedereen maar zijn brieven verkoopt en ƒ13.75 naar nummer een stuurt, dan zou men 739 maal 13.75 ofwel ruim tienduizend gulden ontvangen. Dit zou dan allemaal volgens Dick de Vries zo'n week of drie vier duren. Maar nu de praktijk. Uit een klein onderzoek blijkt: de beste heeft elf cheques ontvangen na twee maanden. De andere ge- enquêteerden (tien) ontvingen (na ongeveer drie maanden) hoog uit zes brieven en in twee geval len geen enkele brief. Een ander feit. Dezer dagen plaatste een firma Dick de Vries maar niet dé firma De Vries in één van de Nederlandse dagbladen 'n advertentie waar in hij meedeelde dat hij niét de gezochte Dick de Vries was. Hij werd namelijk vrij frequent door boze deelnemers opgebeld, die ivel hun geld hadden gestort maar (na lang wachten) geen geld hadden ontvangen. Eén ding is duidelijk: Dick de Vries, die van iedere transactie zes mark ontvangt, houdt er een lieve cent aan over. .Ja maar,' zo is men geneigd te zeggen .diege nen die meespelen hebben toch minstens hun geld er uit of zelfs winst.' Dat is allemaal waar...zo lang iedereen zijn brieven ver koopt. Uit het feit dat de boven genoemde ge-enquêteerden ten hoogste elf cheques hadden ont vangen blijkt echter dat niet Ie dereen die brieven heeft verkocht. Strafbaar kansspelen. In de begeleidende folder zegt ick de Vries zijn be drijf in Kleve te hebben gevestigd om onder de Nederlandse wet op de kansspelen uit te komen. ,Het is oplichting', meent brigadier Krombeen van de afdeling bij zondere wetten van de Vlissingse politie: .Maar die Dick de Vries zit in het buitenland en hij valt dus inderdaad niet onder de wet op de kansspelen.' Dat wil overigens nog niet zeggen dat ile deelnemers aan dit spel niet strafbaar zijn. De wet verbiedt niet het deelne men aan een kansspel (en volgens een uitspraak van de hoge raad van 1934 is dit sneeuwbalspel een kansspel) maar wél het beyorde- ron van dit spel. Oolc liet in be zit hebben van formulieren en an dere paparassen, die tot doel heb ben dit kansspel te bevorderen is strafbaar. De vraag werpt zich dan op: .Bevordert een deelnemer, wanneer hi.i zijn drie brieven gaat verkopen, dit kansspel?'. ,Zo op het eerste gezicht zou ik zeggen van wel', meent mr Tl. Sprey, substituut officier van jus titie te Middelburg. ,Er bestaat echter nog geen jurisprudentie jver en we zouden er eigenlijk een proefproces van moeten maken'. Hoe komt zo'n proefproces tot stand? ,Als men mij zo'n brief :e koop aanbiedt dan maak ik er een proefverbaal van' zegt briga dier Krombeen. De begeleidende folder Raadsvergadering De gemeenteraad van Cadzand komt maandagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt onder meer een voorstel om de vergoeding voor de le den van de brandweer te wijzigen, een voorstel om in principe te besluiten tot de aanleg van een rijwielpad vanaf de molen naar Cadzand-Bad langs de Ringdijk, een voorstel om voor de aan leg van waterleiding in de Vlamingpol der een krediet van 24.150 beschik baar'te stellen, een voorstel te beslui ten tot het instellen van een rechts geding ter verkrijging van de gronden van mejuffrouw H. C. L. Fassaert en anderen en een voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten. Examens r het diploma zwemonderwijzeres KNZB alaagde te Eindhoven mevr. de Vries-Bontenbal te Middelburg. In beroep bij kroon over laadvermogen DEN HAAG De firma W. Zonnevijl- le en Zn. te Nisse is bij de kroon in be roep gegaan over een verhoging van het laadvermogen tot 50 ton van een ver- voersvergunning op het buitenland. De ze vergunning werd eerder door de daar toe gemachtigde commissie geweigerd. Er is een periode geweest, waarin tijde lijke vergunningen werden verleend, doch in het adres wordt aangevoerd, dat het vervoer zodanig is, dat uitbreiding van de vergunning noodzakelijk wordt ge acht. Bovendien is van de tijdelijke ver gunning steeds een optimaal gebruik gomaakt. De firma verwacht, dat het grensoverschrijdend beroepsgoederenver- voer eerder toe dan af zal nemen. Volgende week zal de afdeling geschil len van bestuur van de Raad van Sta ten zich over deze kwestie buigen en advies uitbrengen aan de kroon. Slot van pagina 1) in de haven van Goes zitten, wel naar het toekomstige terrein in de Wilhelminapolder zouden kunnen verhuizen. Als dat al zou gebeuren, dan zal dat veel tijd vergen. Je loopt echter gevaar, dat als de afvoer- weg over water niet snel wordt 1 groot de bedrijven niet zo lang kunnen wachten en dan moeten slui ten. En het gaat in verschillende ge vallen om bedrijven met veel werk nemers'. Het gemeentebestuur van Goes Is er nog niet uit en de ambtelijke grootse restauratieplannen In de bin- die achter de vrachtwagen liep, niet ge- J dat er op het gebied zien. Een van de wielen reed over de van monumenten aar- benen van L. Beide benen werden zo dig werk te doen is in Zwolle'. I goed sis verbrijzeld. f ADVERTENTIE) verkgroep evenmin. Een facet, dat het probleem omvangrijker maakt, is, dat ook nog de mogelijkheid be staat, dat het Goesc kanaal zal wor den benut bij het maken van een achterwaartse verbinding vanaf het Westerscheldebekken. Burgemeester Huber: .Duidelijk is. dat de tijd heel erg dringt'. De Goese afvoerweg over water kent een lange geschiedenis: in 1442 werd de uitgang voor het eerst verbeterd. In het midden van elke eeuw daarna zagen de bestuurders zich voor pro blemen geplaatst in verband met het kanaal. In 1888 was er uiteindelijk het plan voor de sluis, die 4 jaar later klaar kwam en die nu nog ge bruikt wordt. In een uit 1892 date rende briefwisseling tussen de bur gemeesters van Goes en Kattendijke wordt opgelucht vastgesteld: ,Ons na geslacht zal zeer, zeer lang bevrijd ZON EN MAAN zijn van het treurige gesukkel, dat '23 oktober het tegenwoordige Sas vanaf zijn Zon op bestaan heeft rerooraaakt*. I Maan op RUSTIG WEER Overwegend droog weer niet veel be wolking en in dc ochtend aanvankelijk op veel plaatsen mist. Meest zwakke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als woensdag. PLAATSELIJK REGEN EN VRIJ ZACHT Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor vrijdag: aan tal uren zon, 0 tot 4; min. temp. van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal; max. temp, van ongeveer nor maal tot 5 graden boven normaal; kan» op een droge periode van minstens 12 uur 80 procent; kans op een geheel droog etmaal 50 procent. Voor zaterdag, aantal uren zon 0 tot 5; min. temp. 1 tot 6 graden boven normaal; max. tenip. 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge perio de van minstens 12 uur 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 70 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2