afSS Actiecomité bundelt protesten tegen militaire annexatie' Veluweterrein Samenstelling van water bedreigd Ook in hoger beroep 20 jaar geëist tegen Gerrit Schutte OctKWRNu 8« REGERING OEFENT NU AL PRESSIE UIT OP HET STAATSBOSBEHEER MINISTER BELOOFT TE WACHTEN Dode en veertien gewonden bij 4 ontploffingen in Haifa Drs Leentvaar op Aqaatech '69: m Voor moord op café houdster in 1956 ,De vos verliest zijn haren, niet zijn streken...' GEHUWDE VROUW TE PREFEREREN BOVEN MEISJESDIENSTPLICHT DONDERDAG 23 OKTOBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ,ALS JE GEEN PACIFIST BENT WORD JE HET NU WEL' DE HARSKAMP (GPD) Als je nog geen pacifist bent, word je het nu wel. Inspraak van de burger: dat is toch flauwekul. Schut doet toch wat hij wil. Dat kan een parlement toch zo maar niet nemen. Wij zijn geen beroepsprotestanten, daarom weten we er niet zo goed weg mee. Plet enige wat we willen is het Loo-bos en deze camping, de Harskamperdennen voor recreatie van de randstedeling behouden. Uit welingelichte kringen weten we de bron mag ik op dit moment echt niet noemen dat op Staatsbosbeheer druk wordt uitgeoefend om dit kampeerterrein klaar te maken voor overdracht. Dinsdag pas is de nota ingediend en de zaak komt waarschijnlijk niet voor volgend jaar in de kamer. Het is toch wel een heel vreemde zaak dat men het Staatsbosbeheer in dit sadium wil pressen de zaak klaar te maken, wat daarvan dan ook de betekenis moge zijn'. t ADVERTENTIE i- Mi, v- Door verontwaardiging over zoveel on rechtvaardigheid getergd geeft Henk Neven uit Amsterdam maar al te graag commentaar op liet feit dat de bewinds lieden van defensie en ruimtelijke orde ning hebben besloten het militair oefen terrein op de Veluwe bij de Harskamp, met 770 hectare uit te breiden. Dat be tekent onder meer dat de camping de Harskamperdennen, waar Staatsbosbe heer de laatste jaren meer dan een mil joen gulden in heeft geïnvesteerd, ten gerieve van de vele duizenden gasten, moet verdwijnen. Actie De heer Neven, hoofdinspecteur van het gemeentelijk energiebedrijf in Amster dam, is secretaris van het .actiecomité Behoud Harskamperdennen en Omge ving' (,daar bedoelen we het Loo-dos mee'). Het zijn razend actieve broe ders, die in nauwelijks drie weken al tienduizenden handtekeningen hebben verzameld: adhesiebetuigingen met hun strijd tegen vernietiging van één ,van de meest ideale campings in Nederland'. Drie weken geleden werd er in het Loo-bos een ANWB-wandeling gehou den, voor het actiecomité het sein om het gevecht te openen. De wandeling le verde 2500 handtekeningen op (,van die 2500 kwam bijna 90 procent uit de randstad, kunt u nagaan hoe belangriik dit gebied is voor de stedeling'). Volgens de ANWB-gids Bondslcam- peerplaatsen in Nederland heeft de camping een oppervlakte van 14,5 hectare en is hij van alle gemakken voorzien: .rnooi terrein in dennenbos, hier en daar in lange stroken goede Aanleg oefenterreinen telijke ordening) heeft- woensdag de tweede kamer beloofd dat hij met de inrichting van de militaire oefenterrei nen, waarvoor de regering de Lauwers- zee, het Kuinderbos" en de omgeving van Oirschot heeft gereserveerd, zal wachten totdat de kamer zich over die plannen heeft uitgesproken. ,De regering is daartoe vanzelfsprekend bereid', zei de minister, die door de vaste kamer commissie voor ruimtelijke ordening, crm cn defensie op het matje was ge roepen voor zijn uitspraak dat onmid dellijk met de uitvoering van de plan nen zal worden begonnen. De minister ontkende nu dat hij ooit van plan zou zijn geweest de kamer in deze zaak te passeren. Hij zei dat zijn woorden op de persconferentie, waarop hij de plannen had toegelicht, die hi] had gebezigd, verkeerd waren weergegeven, maar deed wel een beroep op de kamer .deze dringende aangelegen heid op korte termijn te behandelen.' De kamer besloot gisteren tot instel ling van een bijzondere commissie die voor de parlementaire behandeling van de regeringsplannen moet zorgen. De commissie, de 21 leden, afkomstig uit al le provincies telt, is van plan hoorzit tingen» te houden om alle betrokkenen in de gelegenheid te stellen hun bezwa ren tegen de regeringsplannen naar vo ren te brengen. Motie Ijs provinciale staten van Overijssel heb ben woensdag een motie aangenomen, waarin het aanleggen van een schietter- rein in het in de Noordoostpolder gele gen Kuinderbos wordt afgewezen. SHELL OIL: WINSTDALING DES HAAG (ANP) De heer R. C. meCurdy, president van Shell Oil Company, welke maatschappij deel uit maakt, van de Koninklijke Shell groep, heeft dinsdag bekendgemaakt- dat de bedrijfsinkomsten in liet derde kwar- degelijke voorzieningen, aantrekkelij ke speelgelegenheid voor kinderen met poedelbadje". Beheerder is de hger J. M. Vermeulen, in dienst van Staatsbosbeheer en daarom blij dat hij in verband met zijn reis naar de bondsrepubliek niet met ons kon pra ten ,Ik zit een beetje moeilijk dat begrijpt u wel'. Van hem enkele cij fers: dit jaar kampeerden 1800 fa milies op de camping, met meer dan 7000 gezinsleden. Voorts registreerde de kambeheerder 56.000 overnachtin gen tussen mei en september. Ideaal oord Het Loo-bos is indei'daad een ideaal recreatieoord dat vooral nu in zijn roes tige herfsttooi een verschrikkelijk mooi stukje Nederland is. Zomers puilen de vele picknickplaatsen uit en trekt ieder weekend een onafgebroken stroom au to's uit de randstad richting Kootwijk. De ministers- stellen de in beslag geno men terreinen in de weekends toch open voor publiek? Henk Neven: .daar is geen aardigheid aan. Als hier tanks en pant servoertuigen de boel verruïneren, blijft er geen natuurschoon meer over. Op de camping zit een militair-deskundige het vliegveld Ypenburg. Die zei: mijn kinderen mogen er dan niet meer spe len. Stel je voor dat ze schietoefenin gen houden met tanks, dan verdwijnen er altijd wel projectielen. Dat wordt levensgevaarlijk, een terrein met blind gangers'. De secretaris van hel actiecomité heeft nog meer gehoord: ,er is een commissie van generaals op bezoek geweest om alles te bekijken. De terreindeskundige die er ook bii was, zou het Loo-bos niet geschikt hebben gevonden omdat hooguit over twee jaar de bovenlaag weg is en dan lopen de tanks vast in het zand. Maar de generaals hebben kennelijk hun zin doorgedreven'. Zoals de zaken er nu voorstaan zou de regering de uitbreiding van de mili taire oefenterreinen in Nederland nog voor de verkiezingen van 1971 door het parlement willen laten goedkeuren. ■Als het er doorkomt zullen wij de men- Taan bewerken dat Jan Publiek de oor het volk, maar tegen de eigen kie zers. Weet een kamerlid eigenlijk wel wat er in het volk omgaat,?' Het comité zal doorgaan met het inza melèn van handtekeningen en daartoe is een pamflet opgesteld dat vanaf zater dag ieder weekend aan wandelaars in liet Loo-bos zal worden uitgereikt-. HAIFA (ETR) In Haifa, de groot ste havenstad van Israël, hebben woens dag in de woonwijken vier ontploffin gen voorgedaan, waarbij in totaal een man om het leven kwam en veertien mensen werden gewond. In vier flatge bouwen op de berg liarmel in een bui tenwijk van Haifa werden ladingen van elk vijf kg tot explosie gebracht, waardoor veel schade werd aangericht. In twee gevallen ontstond brand. Op straat werden vier auto's vernield, ter wijl tot in de wijde omtrek ruiten sneuvelden. Drie van de ontploffingen deden zich betrekkelijk kort na elkaar in de och tend voor. De vierde explosie, in de middag, maakte van een gebouw van twee verdiepingen een puinhoop. De Is raëlische politie heeft talrijke Arabie ren voor ondervraging aangehouden. In middels heeft het .Volksfront voor de bevrijding van Palestina' dat zijn hoofd kwartier in de Jordaanse hoofdstad Amman heeft, bekendgemaakt, dat het verantwoordelijk was voor de eerste drie explosies. De actie was bedoeld als een represaille voor de raketaanval, die op 15 oktober in Beiroet werd gepleegd op het bureau van de .Organisatie voor de Bevrijding van Palestina'. Bij die aan slag Hepen elf personen verwondingen op. Warm (koel)water verstoort de zuurstofregeling AMSTERDAM (GPD) .In de toekomst zal de behoefte aan op pervlaktewater als koelwater sterk toenemen. Dit kan een bedreiging vormen voor de huidige samen stelling van het water. Verwar ming van het water verstoort de zuurstofregeling in het water. Hierdoor ontstaan verschuivingen 1969 wederom hoger resultaat over beide perioden was dit Aldus drs P. Leenvaar van het Rijks jaar echter lager dan in 1968. instituut voor toegepast Veldbiologisch Het geconsolideerde nettoresultaat over derde kwartaal van 1969 bedroeg dollars 72,7 miljoen (dollars 1,08 per aandeel), vergeleken met dollars 82,7 miljoen (dollars 1,23 per aandeel) over de overeenkomstige periode van 1968. Over de eenste negen maanden bedroeg het nettoresultaat dollars 220,1 miljoen of dollai-s 3.-7 per aandeel, vergeleken met dollars 236,5 miljoen of "dollars 3,60 per aandeel over dezelfde periode van vorig jaar, toen het gemiddeld aan tal uitstaande aandelen 1,8 miljoen minder was. De verkochte hoeveel heden van alle belangrijke produkten en de produklie van ruw olie. aardgas en aardgascondensaten waren hoger dan in het recordjaai 1968. terwijl de raf finaderijen en chemische fabrieken op vrijwel volle capacitlet werkten. Het ondanks de toegenomen bedrijfsactivi teiten lagere nettoresultaat is voorna melijk toe te schrijven aan drie facto ren. De prijzen van olie- enchemische produkten daalden of hielden geen ge lijke tred met de aanzienlijk gestegen arbeidskosten en de kosten van ma terialen en diensten, waardoor de winst marges kleiner werden. De versnelde uitvoering van het exploratieprogram ma leidde tot hogere opsporingskosten en afschrijvingen. Voorts was de be lastingaftrek voor investeringen aan zienlijk lager. instituut voor toegepast Veldbiologisch Onderzoek in Arnhem woensdag op het congres van Aquatech '69 in Amsterdam blauwwieren bevorderd, hetgeen on gewenst en hinderlijk is bij het zwem men, zo merkte de heer Leenvaar op. Sommige soorten kunnen namelijk voor mens en dier giftig zijn. Overmatige groei ervan kan vissterfte ten gevolge hebben. De groei van blauwwieren is dikwijls eveneens een gevolg van water vervuiling door lozing van afvalwater door fabrieken. Waarnemingen hebben uitgewezen, aldus dre. Leentvaar, dat in onze binnenwateren een toename van draadvormige blauwwieren is ontstaan, zoals in de Loosdrechtse plassen, Kor- tenhocf. Ankeveen en zelfs het Naar- dermeer. De verhoogde temperatuur van 't wa ter versnelt ook de stofwisseling van de organismen, aldus drs. Leentvaar. Bacteriële processen verlopen inten siever en organische stoffen worden sneller gemineraliseerd. Dit geeft aan leiding tot grotere algengroei en plankton, wat oververzadiging tot ge volg heeft. Dr. P. Spaander, hoofd van het labora torium bodem, water, lucht, van het rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Billhoven merkte op dat de produk- tie van nieuwe stoffen, die langs syn thetische weg worden vervaardigd, een bedreiging vormt van het biologisch mi lieu, zowel van de flora en muna als van de mens. Wanneer deze stoffen als atval in het water komen verdwijnen zij niet of slechts gedeeltelijk door het natuurUjke afbraakproces. Hierdoor wordt de vervuiling vergroot. Het voegt nieuwe problemen toe aan het op zich zelf reeds oudere vraagstuk van de - ter vervuiling. Natuurlijke afvalstoffen verdwijnen door biologische omzetting, aldus dr. Spaander. Zelfs opeenhoping hiervan vormt nog geen eent pronlucm. Zuive ringsinstallaties kunnen het na tuurlijke reinigingsproces in voldoende mate intensiveren. De problemen heb ben zich pas voorgedaan doordat che mici op grote schaal produkten zijn gaan produceren, die vroeger niet be stonden. In dit verband noemde dr. Spaander onder meer infecticiden, detergenten en radio-actieve stoffen, die het oppervlak tewater kunnen bereiken en dit veront reinigen. De problemen worden het grootst wanneer deze stoffen bestand blijken te zijn tegen natuurlijke mine ralisering. Voor radio-actieve stoffen geldt dat zij met een gegeven halve ringstijd onder het uitzenden van stra ling ontleden. Die stoffen, die een kor te nalveringstijd hebben, zullen dus snel verdwijnen, maar is die periode lang dan zal de radio-activiteit lang blijven bestaan. Van de insecticiden blijken de gechloreerde koolwaterstoffen in het mi lieu op persistente wijze stand te hou den. Het congres duurt tot en met vrij dag. Er zal nog worden gesproken ovei de watervoorziening op lange termijn, de aspecten van de vervuiling van de Rijn en over de grootte van de nieu we waterzuiveringsinrichtingen, alsmede over de beheersing van de waterkwali teit. ADVERTENTIE KAMERLID VRAAGT OVERHEIDSVOORLICHTING KOLENDAMPVERGIFTIGING DEN HAAG (ANP) Mej. A. A. M. Kessel van de groep-Aarden in de twee de kamer heeft staatssecretaris Krui- singa van sociale zaken en volksge zondheid gevraagd ruimere overheids voorlichting te geven over het voorko men van kolendampvergiftiging, waar hij ook aandacht zou moeten worden besteed aan liet gebruik van eenvoudi ge apparaten die de aanwezigheid van kolendamp in een woning tijdig signa leren. Mej. Kessel bepleit daarvoor de mede werking te vragen van pers, radio en televisie en van de organisaties en in stellingen die in het kader van de be jaardenzorg werlczaam zijn. HAIFAISRAEL Arab.sche guerilla-strijders hebben woensdag enkele huizen opgeblazen in Haifa. Op de foto: één van de totaal vernielde huizen. PROF. ALBEDA: VAKBEWEGING VREEST POLITIEK ENGAGEMENT UTRECHT (GPD) Het is merkwaar dig dat de vakbeweging in Nederland zich zo passief opstelt met betrekking tot de partij-politieke vernieuwing. Het NKV noch het CNV heeft kunnen of willen verhoeden dat de christelijke par tijen het bondgenootschap met de PvdA verwisselden voor dat met de VAT). Dit schrijft professor dr W. Albeda in het boek .werknemers van morden', dat gisteren als basis diende voor discussies op het GNV-eongres. De Rotterdamse hoogleraar schrijft dit, na erop gewezen te hebben, dat in de Nederlandse begroting de democratise ring van het bedrijfsleven zich slechts laat realiseren langs de weg van de poli tieke besluitvorming. Prof. Albeda heeft het gevoel, dat die passiviteit is terug te voeren tot de-om standigheden, dat de leiding van CNV en NKV vreest dat een politiek engage ment van de vakbeweging zoveel interne tweespalt zou geven, dat een eventuele politieke winst zou wegvallen tegen de interne moeilijkheden. In wezen komt dit er echter op neer, dat het verlan gen bij de leden naar een democratise ring van het bedrijfsleven niet zo groot is. Met betrekking tot de inkomens-poli tiek meent prof. Albeda dat een toe stand van volledige werkgelegenheid zich op den duur "niet verdraagt met de vrije loonvorming en dat bi) een ge spanhen arbeidsmarkt loonbèheersing niet mogelijk is. voor de volle 100% puur tabak 20 stuks f 2,50 ,J AMSTERDAM (GPD) Gerrit Schutte (45) komt de recht zaal binnen alsof hij nooit is weggeweest. Losjes zet hij zich op de verdachtenbank. Op zijn gemak achteroverleunend luistert hij naar het voorlezen van de dagvaarding door pro cureur-generaal mr W. H. Fol- mer: moord op de caféhoudster Elisabeth tante Betje' Schevenhove (56). Een moord gepleegd eind 1956. Een moord waarin de verdachten pas ruim 12 jaar later werden gegrepen. Een moord waarbij het stoffe lijk overschot van het slacht offer nooit is gevonden. Rijksdag Gerrit heeft een krachtige openïngs- claus. Op een vraag van de presi dent van het gerechtshof mr A. ALGEMENE VERGADERING PLATTELANDSVROUWEN: UTRECHT (GPD) ,Het is een herademing nu eens na een mooie zomer bij elkaar te komen, al zijn de moeilijkheden in de fruitteelt er natuurlijk niet minder om'. Met deze woorden opende mevrouw J. W. Visser-Jansen, landelijk presidente van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, de gisteren in Utrecht gehouden algemene ver gadering. De vergadering stond deze keer voornamelijk in het teken van de werkende gehuwde vrouw. Vraag naar vrouwen 35.000 tegen 8700 werkzoekende dames Al in haar openingstoespraak meende J mevrouw Visser dat niet dienstplicht voor meisjes de oplossing zou brengen voor het personeelstekort in ziekenhui zen, maar dat hier een taak lag voor del gehuwde vrouw. Mevrouw Visser wasj verder van mening «Int de plattelands vrouwen meer inspraak zouden moeten krijgen bij het woningbeleid: ,Het ac cent ligt nu teveel op het houwen, en met de vierdaagse werkweek in zicht, waardoor je meer op lniis wordt aange wezen, dient het accent meer te liggen op het wonen. Wij, die ïn de dorpen, zulke mooie huizen hebben, kunnen hier veel toe bijdragen'. Onder het motto .platteland strakst gaf een forum bèstaande uit: dr A. K. Con- standse. lector aan de katholieke hoge school in Tilburg in de sociologie van de ruimtelijke ordening; mevrouw mr J. M. Corver-van Haaften, burgemeester van Heiloo; mevrouw Kramer-Van den Hoek. lerares staatsinrichting aan een middelbare school; drs P. C. Muntje- werf, hoofd van de afdeling economische en structurele zaken akkerbouw van het ministerie van landbouw en dr C. D. Saai, lector in de sociologie aan de rijksuniversiteit in Groningen hun visie. komen en dr Saai verwacht dat het platteland in de naaste toekomst een sterk gemengde beroepsstructuur zal krijgen door de vele forensen. Mevrouw N. H. P. Ringeling-Coezel, staflid van het gewestelijk arbeidsbu reau in Amsterdam stelde in haar inlei ding .gehuwd en een baan, kan dat?' Dat we in Nederland moeten beginnen met een veel bewuster beroepskeuze van het meisje. .Omdat het belang van haar opleiding nu veel verder reikt dan de dag van haar huwelijk'. smits waarom hij hoger beroep heeft/ aangetekend zegt hij: .omdat ik on schuldig ben. Bij de politie een be kentenis afgelegd? Ik kan bij de po-I litie bekennen wat ik wil. Er is geenl lijk gevonden. Ik kan wel zeggen, dat ik de Rijksdag in brand heb ge stoken'. Hij oogt, terwijl een lichte glimlach het] anders grimmige gelaat versiert, i schuins naar de rijkelijk met onder wereld-vrienden bezette publieke tribune. Het is woensdagmiddag. Ruim vijf uur later is de glimlach verdwenen. Grimmig hoort Gerrit zijn requisitoir van ae procureur-ge- naraal net hoogtepunt bereiken. Mr Folmer wijst op de dood van .dikke Hannes' in het als speelhol gebruikte huis van de verdachte. Schutte heeft deze onderwereldfiguur neerge schoten. De straf bleef na een met, succes gedaan beroep op noodweer beperkt tot 1 jaar en 6 maanden. ,Ook bij zijn recente ontsnapping heeft] hij er blijk van gegeven dat hij ge vaarlijk is. Het is ieders recht te ontsnappen. Gelukkig leven wij in een land waar het mogelijk is. Maar als het met bedreiging met een wa pen gepaard gaatde vos verliest wel zijn haren maar niet zijn stre ken. Een mensenleven telt voor de ze verdachte niet. Hij is een bedrei ging voor de maatschappij. Met ont kenningen en pogingen getuigen te bewerken heeft hij getracht rook gordijnen te leggen, maar hij heeft zich niet ontzien op lafhartige weer zinwekkende, beestachtige wijze een oude, een beetje dove, en bijziende vrouw af te slachten'. Aldus de procureur-generaal. Moord met voorbedachte rade acht hij bewezen., De eis van de officier van justitie j bij de behandeling van de zaak voor de rechtbank is ook de zijne: 20 jaarl gevangenisstraf met aftrek. Tegen de tweede verdachte in deze. zaak, de 53-jarige garderobier F. van i H. had mr Folmer eerder wegens' liet medeplegen van de moord een gevangenisstraf van acht jaar met. aftrek geëist. De rechtbank had Schutte tot 11 jaar gevangenisstraf! veroordeeld en Van H. tot 5 jaar. De rechtbank achtte alleen doodslag en medeplichtigheid aan doodslag be-, wezen. (ADVERTENTIE) Deskundig advies 0 maakt u het best 0 vertrouwd met bont. J Denkt u over een bontmantel! Kom 0 0 dan eens geheel zonder verplichting kijken naar onze mooie grote col- lectie. U bent welkom 605,-1 Koop in een speciaalzaak! Bebouwbare service Vol- 4 1 ledige garantie Credlelservlce J mogelijk Eigen atelier, ook voor J 1 veranderingen en reparaties 4 1 Prijzen die binnen uw bereik lig- gen Gespecialiseerd in grote J 1 en kleine maten. 4 Lilt Geen aparte groep Volgens dr Constandse zal het middel eeuwse onderscheid tussen boer en bur ger nooit verdwijnen als de boeren en plattelandsvrouwen zichzelf blijven zien als een aparte groep. Mevrouw Corver] dacht dat het platteland straks alleen mnar voor de recreatie beschikbaar zall Gehuwde vrouwen Volgens haar is door het automati seren van het huishouden, de jongere trouwleeftijd, dus sneller uit de kin-I deren, voor de gehuwde vrouw meer tijd vrijgekomen en daarom een gro tere werkmogelijkheid. Mevrouw Rin geling gelooft dat de groep onge-i huwde vrouwen steeds kleiner wordt. Maar, vooral in de verzorgende sec tor. bijvoorbeeld met het oog op de groter wordende groep bejaarden ko men steeds meer functies vrij. Bo-I vendien wordt de vraag naar vrouwe lijke arbeidskrachten ook in de in dustriële sector steeds groter. In sep tember stonden op de arbeidsbureaus 8.700 werkzoekende werkloze vrou wen ingeschreven en was de vraag naar vrouwelijke krachten 35.000. Uit een enquête die enkele jaren gele den is gehouden, maar die nog steeds als maatgevend beschouwd kan worden, blijkt dat er vooral bij de man veel weerstand tegen het buitenshuis wer ken van de gehuwde vrouw bestaat Ruim 81 procent van de vrouwen voelt er zelf veel voor. Bovendien blijkt dat de werkgevers zeer ingenomen zijn met de gehuwde wer kende vrouwen om haar grotere zelf standigheid en verantwoordelijkheidsge voel!. I Bij de politie en bij de rechter-commls-1 saris hebben de twee verdachten on-l afhankelijk van elkaar bekentenis sen afgelegd die in grote lijnen over eenkomen en op essentiële punten niet van elkaar verschillen. Deze be kentenissen hebben zij later herroe pen. Zij komen er echter op neer dat de twee in de oktobernacht vanl 1956 waarin tante Betje spoorloos1 verdween, de vrouw bij het centraal-1 station in de hoofdstad een lift heb ben aangeboden. De vrouw nam na het sluiten van haar café altijd de tram om zich naar het Rembrandts-i plein te begeven waar haar inmid dels overleden echtgenoot een brood jeszaak dreef. Van H. die haar kende, vroeg of zij mee wilde rijden. Gerrit Schutte zat- ondertussen met een ijzeren staaf tussen de voor- en achterbank van iLr** mntsfipc de auto verborgen. Kort nadat tante; LACItlCllJKc IllULaLlCo Betje was ingestapt, kwam Schutte j GEREFORMEERDE GEMEENTEN hïïhS^fH0I?l !t,-Lr0U7H °p Bedankt voor Veenendaal J. Karens te het hoofd te geven. Zij was niet on-jc;eu,vel-i-er]- h'l? CHR. GEREFORMEERDE KERKEN vïp^Bedankt voor Sliedreeht (Middeldiep- stip in het J h^eï?geSI ^L'KL5im HEKTOkSSe'kSS reden zij naar Bloemendaal. waar g^"^ "ER^ "|eSl'o™etd,tbeler Scherpenzeel Nieuwe Binnenweg 17Q Rotterdam I O bij 's-Gravendijkwal Tel.234577 Vrijdogovond tot 9 uur geopend oen-bedachte rade? Wis en veaarach-If""' Laemvarden B. C. Jukema tig, volgens mr Folmer. De verdach- l~ r"^r^?le- ten waren alle twee werkloos. Zij _oGfcKEFfOI"Il!'ERÜE KERKEN hadden eerste de mogelijkheden be-1 ®e"eP®n te Jer Apel - Valthermond D. keken om het slachtoffer op straat ?e! te Lutjegast, te Heemstede te* beroven. Dat was geen haalbareT._ kaart. Toen kwam het uitgevoerde4'E, HEKKEN VRIJGEMAAKT plan, tante Betje moest dood, anders Bedankt voor Nagele-Lrk, J. Straling zou zij een van de daders kunnen aanwijzen. Voordat zij in de bewus- CHR. GEREFORMEERDE KERKEN te nacht op weg gingen, heeft Schut- Beroepen te Murmerwoude. C. 1- _,rSr>nlf»ni=:s:o Rorlanlrt vnnr Vind. Uitspraak over veertien dagen. Spijkenis-se, Bedankt voor Vineland, On tario, Canada (Free Christian refor med church, J. Westerink, te Kerkwer- f ADVERTENTIE I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11