Zeeuwse Kunstkring eist uitvoering van verenigingsbesluiten D impo de BILT Demonstratie in Vlissingen tegen Grieks koïonelsregime Militairen pakken televisieploeg en marechaussee op PvdA-lijsttrekkers Borsele willen een open sollicitatie .GEVAAR VOOR AANTASTING VAN EIGEN KARAKTER' REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN ALMANAK WEDUWE (90) GEDOOD DOOR KOLENDAMP MICHELSTADT TOONDE HULST WATERZUIVERINGSINSTALLATIE Echtpaar in Biezelinge 65 jaar getrouwd Domburg vraagt vernietiging besluit gs .SUBVERSIEVE ELEMENTEN' Teken aan de wand bij inbraak in Middelburg BEROEP AFGEWEZEN VERV0ERSVERGUNN1NG Landbouwschuur te Krabbendijke in vlammen op Rilland-Bath 25 jaar bevrijd 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 BESTUUR WIL EERST BEZINNING EN SCHORT UITVOERING OP ADVERTENTIE VLISSINGEN Een tiental leden van de vereniging- voor beeldende kiuistenaars, de Zeeuwse Kunst kring, heeft verklaard .ten zeer ste verontrust' te zijn over de wijze waarop het bestuur met de regels van de democratie om springt. Tijdens de laatste ledenvergade ring van de Zeeuwse Kunstkring heeft een overgrote meerderheid onder meer besloten dat de ver gaderingen voortaan openbaar zul len zijn. Voorts werd een motie van Volkert van der Willigen aan genomen. Deze motie drong aan op het zenden van een brief aan de gemeente Oostburg waarin de Zeeuwse Kunstkring haar veront rusting kenbaar zou maken over het niet uitvoeren van de regeling beeldende kunstenaars (de contra prestatieregeling) in die gemeen te. De motie had betrekking op het geval Jan Bruëns', op wie zo als bekend de regeling beel dende kunstenaars voorlopig niet van toepassing is verklaard. Jan Bruëns is geen lid van de Zeeuw se Kunstkring. ligen werden met grote meerder heid van stemmen aangenomen. Het bestuur heeft ze echter tot nu toe geen van beide uitgevoerd, na dat zoals Geert van Fastenhout liet weten een aantal bestuurs leden reeds ter vergadering had la ten blijken het mot de besluiten niet helemaal eens te zijn. Inmiddels hebben de leden van de Zeeuwse Kunstkring per brief van 16 oktober van hun bestuur onder meer de volgende mededelingen ge kregen: ,Op de ledenvergadering, die maandag 13 oktober jongstle den werd gehouden ten kantore van de Stichting Zeeland zijn een aantal besluiten gevallen die bij hun uitwerking het karakter van onze vereniging ernstig zullen aan tasten. Anderzijds is ter verga dering niet duidelijk geworden wat het door de leden en bestuur gewenste karakter men denke aan bijvoorbeeld vakvereniging of expositievereniging van de Zeeuwse Kunstkring in de toe komst zal moeten zijn. Het be stuur heeft derhalve gemeend dat alvorens tot uitwerking van de be sluiten der vorige ledenvergade ring over te gaan allereerst een hernieuwde bezinning no dig is op de doelstellingen der ver eniging. Het ligt in de bedoeling dat in de komende weken het be stuur een aantal stellingen formu leert en daarmee een weg aan geeft waarlangs de vereniging zich verder zal kunnen ontwikkelen. gezamenlijk er toe zullen zetten hun gedachten in dit opzicht op papier gestalte te geven'. Slot van pagina 1) ningin Juliana. Voor bejaarden en in validen zijn speciale plaatsen gere serveerd. 17 uur: vertrek van koningin Juliana vanaf de markt. Einde bezoek van hare majesteit. Zij vertrekt naar de vliegbasis Woensdrecht waar mr Van Aartsen haar uitgeleide zal doen. 17.30 uur: Ontvangst door provin ciaal bestuur en gemeentebestuur van Middelburg en Vlissingen in het Mid delburgse stadhuis. Daarbij zijn 700 mensen uitgenodigd. 20-23 uur: maaltijd in het Schelde- kwartier te Vlissingen. Zondag 2 november: 9.45-10.30 uur: Herdenkingsplechtig heid op de geallieerde begraafplaats te Bergen op Zoom. (ADVERTENTIE) Onmiddellijke verlichting van Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Dramatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van "de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Leeuwse Prikkels De mail, die zich op het Beveland- se plattela.nd hij een arts ver voegde, had duidelijke klachten: JJokter, noe ek toch niks as prikkels in m'n bénen'. De dokter schreef steunkousen voor. Dat riep een nieww pro bleem op. Ze klemden zo, dat hij lans zag ze aan te krijgen. De volgende dag verscheen hij op nieuw op het spreekuur. rDokterdie kousen bin vee te nauwe1. Dat is zo opgelost, meende de ge neesheer, je doet ze twee nacht jes rond een beschuitbus en don passen ze wel. Na drie dagen verscheen de man opnieuw. .Dokter1, begon hij klaaglijk, ,noe moe je toch es luustere. Noe ek a twee nachten op die busse ge zets. Beschuut <n gram en nog steeds prik in de p6t&. TOLEDO: .continuïteit' Open brief Een aantal leden is het met deze opschorting van uitvoering van besluiten beslist oneens en heeft dinsdag een open brief opgesteld. Deze luidt als volgt: ,Aan het bestuur van de Zeeuwse Kunstkring, In de ledenvergadering van maan dag 13 oktober is met meerder heid van stemmen besloten dat de ledenvergaderingen voortaan open baar zullen zijn. Het bestuur wei gert hieraan gevolg te geven. Te vens is besloten een brief aan de gemeente Oostburg te sturen waarin de verontrusting wordt uitgesproken over liet niet uit voeren van de beeldende kunste naarsregeling aldaar. Ook in de uitvoering hiervan is het bestuur nalatig gebleven. Onderstaande le den zijn door deze gang van zaken ten zeerste verontrust en eisen van het bestuur dat aan boven staande besluiten onmiddellijke uitvoering gegeven zal worden. Dat wil zeggen dat de komende ledenvergadering alvast openbaar zal zijn en dat de brief aan de gemeente Oostburg voor zaterdag 25 oktober wordt verzonden, w.g.: Guido Metsers. Jan Haas. Herman Goetheer, Geert van Fas tenhout, Volkert van der Willi gen, Jeltje van der Willigén-Rats- ma. Hans Heeren en Nico van den Boezem'. een bestuur de wens van de over grote meerderheid uitvoert. Er is óp de vergadering geen enkel be sluit aangehouden, dus moeten ze worden uitgevoerd. Nu wil men op een besloten vergadering no- La bene weer alles gaan terug- ïemen. Ik heb de indruk dat de lestuurslcden-kunstenaars er niet :oveel moeite mee hebben als de bestuursleden niet-kunstenaars. let is ronduit gek'. Het bestuur van de Zeeuwse kunstkring bestaat uit de heren drs J. R. Glaubitz. voorzitter; J. Toledo, secretaris, drs H. J. Ver- dier, penningmeester (niet-kun stenaars) en mejuffrouw Liesbeth Binkhorst en de heren Jan Haas, Peter de Jong en Antoine Mes. kunstenaars. Opvallend is dat bestuurslid Jan Haas ook de open brief heeft on dertekend. Dat zou kunnen wij zen op een schending der menin gen in liet bestuur. Secretaris J. Toledo: .Van een scheiding is op de bestuursverga dering niets gebleken. Het bestuur was compleet en de voorstanders van de bestuursbrief hebben van geen enkele kant tegenstoom ge kregen. Het is inderdaad een vrij ingrijpende brief, maar het gehele bestuur vond het nodig eerst nog eens te bezinnen. We moeten ten slotte niet uiteenvallen, maar trachten iets over te houden. Er moet iets van organisatie zijn. De belangen van de kunstenaars moeten behartigd blijven. Formeel hebben de ondertekenaars van de open brief natuurlijk gelijk. Een besluit moet uitgevoerd worden. Maar. het gaat hier om de con tinuïteit'. Het bestuur van de Zeeuwse Kunstkring zal zich na der over de kwestie beraden. BIJ VERKOUDHEDEN Echtpaar bedwelmd door kolendamp TERNKI ZEN Maandagavond is he bejaarde echtpaar Kiemens. wonende ii de schoolstraat te Terneuzcn, door ko lendamp bedwelmd geraakt. De mensen konden nog naar buiten strompelen waar de man het bewustzijn verloor. Het gelukte mevrouw R. aan'te kloppen I bij één van de buren. De telefonisch gewaarschuwde arts liet het echtpaar overbrengen naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. waar onmiddellijk een zuurstofbeha lid- g werd toegepast. Er bestaat voor de mensen geen direct levensgevaar In de toestand van de vrouw was dinsdagmiddag al een lichte verbetering ingetreden. RILLAND-BATH. De 90-jarige weduwe Maria Imanse uil de Adrï- aan Buteijnstraat te Rïlland-Bath is dinsdag door kolendampvergif tiging om het leven gekomen. Haar inwonende «dochter M. Iman se (60 jaar) werd ook bedwelmd, maar is nu buiten levensgevaar. Het ongeluk werd ontdekt door de 12- jnrige kleinzoon van «Ie weduwe Jan Nieuwenhuyze, die met behulp van zijn moeder door het wc-raanipje kroop en het slachtoffer in haar slaapkamer op de begane grond levenloos aantrof. De inwonende dochter sliep boven. M Nïeuwenluiyze, die tegenover haar n der (het slachtoffer) woont kreeg sl reeks half elf argwaan omdat aUes gesloten bleef, hetgeen tegen de gewoon te was. Een ander geval van kolendampvergif tiging in R11 land-Bath liep beter af. De familie Akkerman kreeg last van hoofdpijn en misselijkheid. Men deed toen snel alle ramen en deuren open waardoor erger werd voorkomen. Gek Geert van Fastenout: ,Het is toch een gewone gang van zaken dat In kader van jumelage Bijzondere zitting' in Wijnkelder van burgemeester gezet met een toer door het aan liet Odenwald grenzende deel van Beieren. Men reed langs de heek Mummlinp waar deze in de Main uitmondt, rit ging via Mémlingen, Obernburg, Klingenberg, Gross Heubach, Engels- berg en Miltenberg naar Amorbach, waar de beroemde barokke kerk werd bekeken. Vervolgens reed men langs de kortste weg terug naar Michelstadt. Ook bij deze rondrit toonde de heer Hasenzahl zich een zeer onderhoudende gids. Tijdens de busrit ontvingen de manne- - - lijke leden van het gezelschap een uit- dit bezoek maakte het gezelschap per j nodiging van burgemeester Hasenzahl bus een rit door een deel van Beieren. om ^jj y1( MICHELSSTADT De Ilulsterse dele gatie in Michelstadt (daar aanwezig in het kader van de jumelage van Hulst en Michelstadt) bracht dinsdag een be zoek aan een zuiveringsinstallatie, waar op behalve Michelstadt nog zeven ande- gemeenten hun afvalwater lozen. Na BIEZELINGE De heer en mevr Berman in Biezelinge hebben dinsdag middag hun 65-jarig huwelijksfeest ge vierd. Dat gebeurde in de grote fami lie-kring en met een receptie 's middags van 4 lot 6 uur. Daar kwam ook burge meester H. G. van Suijlekom het jubile rend echtpaar gelukwensen aanbieden. De heer. J. J. Berman werd geboren in 1882. Zijn echtgenote mevrouw M. Ber- man-De Leeuw, is 85 jaar oud. Het echt paar verkeert in een uitstekende ge zondheid. Dè heer Berman werkte tot zijn. 65-ste Jaar bij de Nederlandse Spqpr\yegenvDe heer Berman. komt oor spronkelijk" van No'órd-Beveland, maar hij woont al sinds zijn zevende jaar in Biezelinge. Mèvrouw Eerman werd ir Biezelinge geboren. Het jubilerend echt paar werd dinsdag door zeer velen ge lukgewenst. Tijdens het bezoek aan de zuiveringsin stallatie, merkte burgemeester E. Ha senzahl op dat deze installatie indirect van groot belang is voor het schoonhou den van de Rijn. Michelstadt ligt im mers aan de Mummling, een beek. die via de Main water aan de Rijn afstaat. De heer Hasenzahl benadrukte daarbij het belang van deze zuiveringsinstalla tie en zei dat er niet genoeg van deze installaties gebouwd kunnen worden. Ook bij deze gelegenheid werd weer jeen glas geheven. ,"Zo komt het water in de zuiveringsinstallatie', zei burge meester Hasenzahl terwijl hoven op eer zeer kwalijk riekende zuiveringsmachine burgemeester P. J. G. Molthoff een glas rode kruidenlikeur aanbood. .En zo komt het er weer uit', zei de Duitse burgervader terwijl hij glas Schnaps overhandigde. Burgemeester Molthoff merkte hier bij op in overweging te nemen om in een volgende raadsvergadering voor te stellen iemand te benoemen die alle drankjes voor hem op zou drinken. Zijn gedachten gingen hier bij uit aan het raadslid P. J. Leer- aèrt. Na het bezoek aan de zuiveringsinstal latie, waarbij op vele technische bijzon derheden werd ingegaan, ging het ge zelschap op weg naar Neustadt. Daar werd in hotel Rodensteiner een voor treffelijke maaltijd genoten. Tijdens de ze maaltijd vertelde de stadsarchivaris, docter Albach, één en ander over de historie van dit etablissement. Na de maaltijd werd de busrit voort- VLISSINGEN Op 21 april 1067 namen de kolonels in Griekenland het bewind over. Dat was dinsdag tweeën eenhalf jaar geleden. Aanleiding voor de werkgroep Griekenland om in samenwerking met de jongerensoos .search for the sun' in Vlissingen een demonstratie le houden tegen het genoemde kolonelsbewind. Deze zeer ordelijk verlopen demonstratie vertrok dinsdagavond, onder begeleiding van één politieman per rijwiel, om streeks acht uur van de Kleine Markt te Vlissingen. Meegevoerd werd vooraan een pop die de naam Patakos droeg en opgetaioopt was aan een galg en verder diverse spandoeken met leuzen als: .Heden Griekenland, morgen wij?' Spreekkoren wensten de Griekse kolonels weinig foeds toe: Patakos dood, hop hop hop, hangt Patakos op. evens werd er éénstemmig verkondigd dat Nederland de NAVO zou moeten verlaten. Ook werden er pam fletten van die strekking uitgedeeld. De NAVO stond dan ook niet in een al te best blaadje bij de ongeveer 75 ■Jemonstranten, want op de vraag: ,Wat doet de NAVO in Griekenland? werd uit volle borst geantwoordt Moord! Dc Griekse kolonels kregen natuurlijk het langzamer- hand wat afgesleten predikaat .Moordenaar' opgeplakt. Tn het gebouw .search for the sun' in de Pa.lingstraat, waar de demonstratie eindigde, hield mevrouw M. J. van N'ieuwstadt uit Nijmegen, redactrice van het Grieken land Bulletin, een inleiding over Griekenland. Haar le zing behandelde in feite de jongste geschiedenis van Griekenland vanaf 1936, sinds welk Jaar er in dat land volgens de spreekster een dictatuur heerst. Mevrouw q Nieuwstadt wees onder meer op de slechte economie het slechte onderwijs in Griekenland en vestigde voorts de aandacht op de rol die koning Constantijn bij de staatsgreep had gespeeld. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de bijeenkomst zou worden besloten met een discussie onder leiding van mr drs A. J. M. Visser uit Middelburg, maar daar de Inleiding vrfl lang uitviel, werd men na afloop in de gelegenheid gesteld om me vrouw Van Nieuwstadt vragen te stellen. De foto geeft een beeld van de demonstratie in de Sl;- Jacobsstraat. (Foto PZC) i bij kenden Sitzung' bij te wonen. De da mes werden uitgenodigd voor de kof fie bij mevrouw Hasenzahl. De heer Hasenzahl ontving zijn gasten in zijn hobbykamer: zijn met talrijke souveniers ingericlitte wijnkelder. Bij de zitting' werd eerst een glas schnaps genoten waarna een niet meer te achter halen aantal glazen wijn werden .ge proefd'. De heer Hasenzahl met leren voorschoot liet verschillende wijnen keuren, waardoor de stemming nog steeg. Na de zeer geanimeerde .verga dering' in de wijnkelder, ging het ge zelschap eten in hel hotel Michelstad- ter Hof, waar men ook maandagavond bijeen is gekomen, DEN HAAG Burgemeester en w houders van Domburg zijn bij de Kroon in beroep gegaan tegen een besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, waar- hij goedkeuring is onthouden aan een wijziging van de gemeentebegroting over 1968. Het gaat hier om een bedrag van 4000 voor de wijziging van de splitsing Dorps- straat-Lantsli eerst raat. Gedeputeerde staten zijn van mening, dat. deze uit gaaf zowel in strijd niet liet algemeen belang als met het financiële belang van de gemeente is. Tn hetbezwaarschrift bij de Kroon wordt nu gezegd, dat de Dorpsstraat met de Lantsheerstraat in de huidige situatie een haakse bocht maakt. Dit betekent, dat aanhangers met oplegger •anuit de Dorpsstraat in de rïch- Serooskerlce moeten, zich op de weghelft moeten begeven. Dit le vert volgens b en w gevaar op en be lemmert het verkeer. B en w willen daar om de aansluiting anders maken. Opge merkt wordt, dat in de Dorpsstraat een richtingsverkeer is ingesteld en wel zo danig. dat het verkeer zich beweegt in de richting van de Lantsheerstraat. ter wijl in deze laatste straat eenrichtings verkeer is ingesteld zodanig, dat het verkeer zich beweegt van de Noordweg in de richting van de Lantsheerstraat. Door de getroffen verkeersmaatregelen zullen de veiligheid en de vrijheid voor en van het verkeer niet verminderen, aldus menen b en w, ook niet, wanneer de nodig geachte wijziging wordt ge realiseerd. De Kroon wordt dan ook ver zocht het besluit van gedeputeerde sta ten te willen vernietigen. Wildwest in centrum van T erneuzen TERNEUZEN Al te ijve- rige militairen-op-lierlialing hebbeu maandagavond in de Nïeuwstraat in Terneuzen de redacteur Van der Spek van het NOS-journaal, twee technici van .Cinecentrum' (dat voor de NOS werkt) en een marechaussee van de bri gade Terneuzen opgepakt en enige tijd vastgehouden in een legertruck. Een derde personeelslid van .Cineeen- trum' werd uit hotel .Rot terdam' gehaald (waar de televisieploeg overnachtte) en eveneens opgebracht. Aanleiding tot het incident - van de militairen per onge- dat heel wat opwinding ver oorzaakte, vooral toen één luk zijn pistool liet afgaan is het feit, dat de journaal- ploeg en de marechaussee werden aangezien voor sub versieve elementen'. Die spe len namelijk een grote rol in de oefeningen Polderland' en Meetjesland', waaraan een heden van het Nederlandse en het Belgische leger deel namen. Aanleiding tot de ge fingeerde strijd: een landing van .subversieve elementen' bij het Belgische Leopoldka- naal. Van der Spek en de 2 andere le den van de journaalploeg (die maandag de oefening had gefilmd liepen maandagavond rond half elf door de Nieuwstraat toen ze werden aangehouden door militai ren van het 325e infanteriebatal- jon ,Menno van Coehoorn'. De groep was in totaal 12 militairen en een bevelvoerend luitenant sterk. Op de vraag of de NOS- mensen zach konden legitimeren, kwam naar het oordeel yan de soldaten geen bevredigend ant woord. VVeT schijnt Van der Spek, volgens de legervoorlichtings- dienst. de opmerking gemaakt te hebben: .Wat heeft dit te bete kenen. de oefening .Meetjesland' is trouwens nog niet eens begon nen.' De luitenant kwam daarop tot de conclusie dat dit een in terne mededeling was. die alleen insiders (in dit geval: subversie ve elementen) konden weten. De luid protesterende NOS-redacteur en zijn twee medewerkers werden onmiddellijk in de legertruck ge zet. terwijl enkele militairen de derde .Cinecentrum'-man oppik ten in zijn hotel. Marechaussee Een lid van de brigade Terneu zen van de koninklijke marechaus see dat op het lawaai uit de ka zerne die eveneens aan de Nieuw straat ligt. naar buiten kwam en bij de truekchauffeur informeerde wat er aan de hand was, kreeg ook de vraag voorgelegd of hij zich wilde legitimeren. ,Ja, maar dan moet ik eerst naar de ka zerne'. zei de man, die in uni form was. Prompt rekenden de militairen hem ook in. Toen het gezelschap in de wagen zat, schoot een van de militairen - kennelijk nerveus - per ongeluk een zg .losse flodder' af, die tegen de vloer ketste. Naar aanleiding van protesten van de NOS-redac teur en de marechaussee besloot de luitenant een onderzoek in te stellen. Na een bezoek aan de ka zerne bleek dat de marechaussee inderdaad marechaussee was. NOS-redacteur Herman van der Spek meldde toen ,het nu wel ge noeg te vinden,' waarop men ook de televisie-equipe losliet. Geen klacht Volgens de Ier-voorlichtingsdienst (.van een zekere uitlokking is, ge zien de opmerkingen van Van der Spek, duidelijke sprake. Van der Spek heeft dat zelf toegegeven') vatten de slachtoffers van de .kid napping' het incident nogal sportief op. .Van der Spek geen klacht indienen en we nei aan dat er van marechausseezijde ook geen maatregelen komen', aldus majoor Van der Putten van de LVD. Hij weet niet precies hoelang de arrestanten hebben vastgezeten maar neemt wel aan dat dat .geen uren' heeft geduurd. Ook was er volgens hem abso luut geen sprake van een ruwe behandeling, zoals de geruchten wilden. De militairen zijn dins dag aan het laatste deel van hun oefening begonnen. Bij de konin klijke marechaussee in Terneuzen deed een zegsman het incident af - met de opmerking: .Natuurlijk het is een vergissing. Maar je moet zo iets bekijken met het oog van een militair-op-oefening. Die meneer van de NOS maakt over deze zaak meer schuim dan bier'. MIDDELBURG Met een inbraak in het kantoor van persbureau T. Slagboom aan de Dam in Middelburg is er weer één aan de nog steeds groeiende reeks toegevoegd. Terug kerend van een buitenlandse reis ont dekte de heer Slagboom dat men zijn kantoor was binnengedrongen via een kelderluik aan de voorzijde. Uit een lade werd voor ƒ100 ver mist. Een bandrecorder werd onge moeid gelaten. Voorts werd de zaak overhoop gehaald. Met een viltstift dat op het bureau van de heer Slag boom lag, werd een teken op de muur gezet. De recherche van ,de gemeen tepolitie gaat de zaak vandaag on derzoeken. Men is bij andere inbra ken dit teken niet tegengekomen. Wel werd bij een eerdere inbraak een met. viltstift geschreven hoofd letter Z aangetroffen op muren en kasten in het pand, waar men bin nendrong. BRIEF BURGEMEESTERSBENOEMING DEN HAAG Bij koninklijk besluit heelt de kroon de l'irnia R. Vermelra en Zn. te Aardenburg in baar beroep ongegrond verklaard. Het ging om een vervoersvergnnning voor grensover schrijdend beroepsgoederenvervoer te gen vorgoeding van en naar alle landen van Europa tot 'n laadvermogen van 24 ton. Deze vergunning was door de daar toe ingestelde commissie niet verlengd. De firma Vermeire bad (leze vergunning echter al sinds 1964. Tegen liet niet verlengen ging men bij de kroon in be roep, echter zonder resultaat. Een van de motieven van de kroon is geweest, dat de firma vrachtprijzen in rekening bracht, die niet voldeden aan de in de taricl'besc.bikkïng gestelde normen. Bo vendien was bij een onderzoek geble ken, dat (le firma sedert .1967 lianr be drijf had ingebracht in een nieuwe nv. KRABBENDIJKE De landbouw schuur van de heer Lagendijk aan de Johan Willem Frisostraat te Krabben dijke ging dinsdagavond geheel ln vlam men óp. In de schuur waren 25 ton hooi en 25 ton stroo opgeslagen. Door het snelle optreden van de vrijwillige brandweer van Krabbendijke kon het aangrenzende woonhuis worden ge spaard. De heer Lagendijk is voor brand schade verzekerd. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Ook de schade kon nog niet precies worden vastgesteld. De landbouwschuur was een vrij oud gebouw dat echter goed werd onderhouden. VLISSINGEN Do lijstaanvoerders van de Partjj van do Arbeid voor de ge meenteraadsverkiezingen in de nieuwe gemeente Borsele, de lieren I. A. van Royen (pvda) uit Baarland en J. dc Koster (ppr) uit Heinkenszand hebben de wens tc kennen negeren, dat de sol licitatie naar het ambt van burgemees ter in deze nieuwe gemeente wordt open gesteld. Beide lijstaanvoerders doen (lit in een brief, die zij hebben geschreven naar de koningin, de minister van bin nenlandse zaken, de commissaris van de koningin in Zeeland en de tweede kamer. De heren Van Royen en De Koster her inneren in hun brief aan een uitspraak van de minister van binnenlandse zaken van 6 maart van dit jaar in de tweede kamer: ,Ik hoop, dat de gemeente Bor sele een goed gemeentebestuur zal krij gen. Ik ben het eens met degenen die .lebben gezegd: je moet daar een pittige burgemeester neerzetten'. Niettegenstaande deze duidelijke uit spraak, aldus de PvdA-lijstaanvoerders, is tot op heden de mogelijkheid van sol licitatie naar het ambt van burgemees ter der nieuwe gemeente Borsele niet opengesteld. De heren Van Royen en De Koster som men een aantal omstandigheden op, die naar hun mening de benoeming van een (zeer) pittige burgemeester wenselijk maken: de veelheid aan gemeenten, die straks ln de nieuwe gemeente Borsele ;aan vormen (12 in totaal plus een ge- Jeelte van 's-Heer-Arendskerke)de grote problemen, die alleen al voort vloeien uit de samenvoeging van een zo groot aantal gemeentenj cle vraag stukken waarvoor de nieuwe gemeente zich gesteld zal zien om tot een be stuurlijke eenheid te komen; en de extra last gevormd door de omstandigheid, dat de nieuwe gemeente zich zeer snel moet richten op het opvangen van de grote problemen, die op haar afkomen door de voortgaande industrialisatie op haar grondgebied als voortzetting van Vlissingen-Oost. Tenslotte bepleilen beide lijstaanvoer ders inspraak bij de benoeming voor dc op 27 november te kiezen gemeenteraad. RILLAND-BATH Rilland-Bath zal zaterdag zijn bevrijdingsdag herdenken. Dan is het 25 jaar geleden, dat dit dorp werd bevrijd. Deze zilveren ge denkdag wil de gemeente niet onge merkt laten voorbijgaan. Zaterdagoch tend om tien uur zal door een krans- legging door het gemeentebestuur bij het monument op de algemene begraaf plaats een stille hulde worden gebracht aan de 19 in dc oorlog gevallen inwo ners van Rilland-Bath. 's Middags om drie uur wordt de ldok van het ge meentehuis geluid. Tevens zal de mu- ~':vereniging Rillandia aan deze bevrij- sdag medewerking verlenen. Het gemeentebestuur verzoekt de inwonerf van Rilland-Bath de vlaggen (zonder wimpel) uit te steken. - VERWACHT PLAATSELIJK BEWOLKING OF MIST EN OVERWEGEND DROOG. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 0-5; min. temp.: van omstreeks normaal tot 4 graden boven normaal; max. temp: van omstreeks normaal tot 5 graden boven normaal: kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor vrijdag: auntal uren zon: 0-5; min. temp: van omstreeks normaal tot 4 graden boven normaal: max. temp.: van omstreeks normaal tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 70 pro cent. WEINIG VERANDERING Op do meeste plaatsen droog weer niet plaatselijk mist maar ook enkele ver spreid voorkomende opklaringen. W'einlg wind en dezelfde temperaturen als dins dag of Iets lagere. 22 oktober Zon op Maan pp ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2