WIE KRUGT DE AMBTSKETEN? Militaire oefening tegen Subversieve' elementen 4 Süüüi NW EN NKV BLIJVEN BUITEN LOONPOLITIEK- OVERLEG punt komma y.oimmt PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 OKTOBER 1969 OORLOGJE SPELEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL Subversieve ele menten zijn ten zuiden van het Belgische Leopoldkanaal gedropt. De bedoelingen zijn niet geheel duidelijk, maar België voelt zich aangetast in zijn binnenlandse veilig heid. Belgische troepen, on der aanvoering van generaal- majoor Danloy, plaatsver vangend commandant van de Belgische binnenlandse ver dedigingsstrijdkrachten, trekken op naar het noorden. In de loop van de ochtend zullen Nederlandse troepen vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen België binnentrekken en de noordelijke oever van het Leopoldkanaal bezetten, om te voorkomen dat de indrin gers over het kanaal in de richting van Nederland kun nen trekken. Het lijkt aUemaal erg eclit, maar in werkelijkheid betreft het de militaire oefening ^Meetjesland', een gezamenlijke oefening van Belgische en Nederlandse troepen. Maandagmorgen omstreeks zes uur werd er in de legerplaats Os- sendrecht alarm geslagen. Het 325ste infanteriebataljon moest uitrukken. Dit bataljon be staat geheel uit mensen die onge veer een week geleden voor her halingsoefeningen zijn opgeroepen. Van Ossendrecht begaven de on geveer 800 militairen zich naar Zeeland, waar een gedeelte zich inscheepte op de pont Kruiningen - Perkpolder en het andere ge deelte op de pont Vlissingen - Breskens. Eenmaal aan de over kant verspreidde het bataljon zich over geheel Zeeuwsch-Vlaan deren. Diverse kampen werden er opgeslagen tussen Oostburg en Hulst. In Axel, naast het J. F. Kennedyplein, liet de comman dant van het bataljon, de luite nant-kolonel J. C. van Woerden, zijn bivak opslaan. De territori aal commandant Zeeland, de lui tenant-kolonel H. C. Vel, heeft zich tijdelijk met zijn staf (voor zover nodig) in het parochiehuis te IJzendijke geïnstalleerd. Het opperbevel is in handen van de waarnemend territoriaal bevelheb ber zuid, kolonel J. L. p. M. Schmeitz. De hele oefening draait om de zogenaamde subversieve ele menten die ten zuiden van het man van de Belgische para commando-compagnie. De Belgische verdedigings strijdkrachten moeten de .vij and' terugdringen in de rich ting van het kanaak Aan de noordzijde van dit kanaal vatten de Nederlandse troepen in de loop van vandaag (dinsdag) post, zodat er voor de vijand' geen uitweg meer bestaat om te ontsnappen. Dat de Nederlandse" troepen maandag nog in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn geble ven, was om, zoals dat in mili taire termen wordt genoemd, zich vol te zuigen. Dat houdt in dat er voedsel, kleding, munitie en dergelijke moest worden aange voerd. Vanmorgen (dinsdag) om streeks elf uur zullen de Neder landse troepen de grens met Bel gië passeren en omstreeks twaalf uur zullen de stellingen worden ingenomen langs het Leopoldka naal (tussen een punt ten zuiden van Philippine en St-Laurens). De verwachting is dat de strijd woensdagochtend zal zijn gestre- De militairen van het 325ste in- Janteriebataljon uit Ossendrecht sloegen onder meer een bivak op in het recreatiegebied J)e Braak man.' (Foto PZC). den, waarna het infanteriebatal jon rechtstreeks naar Ossendrecht zal terugkeren. Aan Belgische zij de wordt aan de strijd deelgeno men door een infanteriebataljon, een bataljon militaire politie en door eenheden van de Belgische luchtmacht en de rijkswacht. ,Plat' Wie in Axel de een of andere sergeant tegen zijn manschappen hoorde zeggen: ,en wie niets te doen heeft, gaat maar plat', zou daaruit kunnen opmaken dat deze militairen, ondanks dat het een oefening is, maar een lui leventje hebben. Niets is evenwel minder waar, want wat deze jongens overdag kunnen slapen, komen ze 's nachts hoogstwaarschijnlijk te kort. Zo zijn er in de afgelopen nacht (van maandag op dinsdag) door de nationale reserve Zeeuwsch-Vlaanderen hier en daar zogenaamde speldeprikken uitge deeld. Deze mensen probeerden namelijk om op verschillende plaatsen de bivakken binnen te dringen om zodoende de waak zaamheid van het bataljon te tes ten. Daar was uiteraard van te voren niets van bekend. Het was eigenlijk een oefening in de oefe ning, ditmaal onder de codenaam .Polderland'. Zoiets komt de nacht rust natuurlijk niet ten goede. Over de vraag wie als overwin naar van deze oefening uit de hus zal komen, wordt niet ge- versïeve elementen zullen worden verwijderd. Radio en telvisie heb ben belangstelling getoond voor deze oefening. Vanavond of woensdagavond zal het NOS-journaal beelden ervan uitzenden. Drukbezochte NVV- kaderdag in Goes GOES ,In sommige gezagheb bende kringen worden op het ogenblik meerdere serieuze pogin gen gedaan om het NW en het NKV weer bij het loonpolitiek overleg te betrekken. De heren, die dat proberen, behoren toch te weten, dat hun pogingen zinloos zijn. De standpunten van NW en NKV zijn onbreekbaar'. Dit zei zaterdagmorgen de heer G. J. v. d. Hoeven, economisch adviseur van het NVV op de NVV-kaderdag in ,De Prins van Oranje" te Goes, 'de heer Van der Hoeven verving in Goes de 2e voor zitter van het NVV, A. de Boon, als spreker. De Boon was plotseling naar Oude Pekela geroepen in verband niet de moeilijkheden in de strokartonindus trie. Wat de vakbonden gaan doen, als ook de eerste kamer de loonwet van Rool- vink aanneemt, wist de heer Van der Hoeven nog niet. ,Dat is een zaak van overleg tussen NVV en NKV, het CNV is hier helemaal uit de boot gevallen'. De economisch adviseur hield rekening met de mogelijkheid, dat de loonwet nog dit jaar op de proef zal worden ge steld; namelijk bij het afsluiten van de nieuwe cao's. De metaal zal hierbij de spits afbijten. De vakbeweging wenst cao's, die volgend jaar een stijging van de koopkracht garanderen van 2,5 tot 3 procent, voor iedereen. Prijzen Omdat het NW verwacht, dat 1970 op het gebied van de prijsontwikkeling, on danks het niet doorgaan van de btw-ver- hoging, nog de nodige problemen zal opleveren, acht het verbond van het grootste belang, dat de cao's een prijs indexclausule zullen hebben. Een stijging van de koopkracht komt het NVV rechtvaardig voor, omdat, zo- vertelde de heer Van der Hoeven, ,er in 1969 eigenlijk geen sprake is ge weest van een koopkrachtverhoging, die ging namelijk maar 0,3 procent omhoog, terwijl de productiviteit steeg met 5 procent'. Het SER-advies over medezeggenschap omschreef de adviseur als ,een tussen stop, geen eindafrekening'. De kaderdag werd door een zeer groot aantal Zeeuwse vakbondsleden bezocht. Districtsbestuurder Cees Hoek opende de bijeenkomst. In zijn openingswoord wees hij er op, dat de vakbeweging in Zeeland positief staat ten opzichte van de industriële ontwikkeling van de pro vincie. Als er namelijk niets zou gebeu ren, dan zou er in Zeeland volgens Hoek geen sprake zijn van stilstand, maar var achteruitgang. De gevolgen daarvan la ten zich raden: verouderde bevolking door het wegtrekken van de jeugd. In dustrie is dus welkom, maar alleen op basis van een goede ruimtelijke ontwik keling. Hetzelfde thema kwam nog eens uitvoe rig aan de orde tijdens de middaguren, toen een forum onder leiding van C. Hoek en bestaandeuit de districtsbe stuurders A. van Aalst (ABVA), B. Wink (ANBB), F. van Keulen en J. Bliek (NBV) en F. de Roo (ANAB) in discussie ging met de kaderleden. Uit deze discussie bleek duidelijk, dat de kaderleden de gedachten van het NVV-contactorgaan Zuid-West-Neder land onderschrijven: wél havens en in dustrie in de zuidelijke delta, maar dan in het kader van een goed ruimtelijk beleid en geconcentreerd langs de Wes- terschelde. Tijdens de vergadering werd een inza meling gehouden door de NW-vrouwen- bond ten bate van het vakbondswerk op de Nederlandse Antillen. Deze inza meling bracht 286 op. 1 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje YVONNE A. J. Calliber M. E. Calliber-Verhage Middelburg, 20 oktober 1969. Oostkerkplein 20. Tijdelijk verblijf: Gasthuis Middelburg. T. F. van der Werf? arts te Goes AFWEZIG van 22 tem 27 oktober Praktijkwaarneming door collega's Bruynzeel, Van der Feen en Van Peer Heden overleed plotseling, onze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ABRAHAM MARINES BOOT echtgenoot van Maatje Jannetje Markusse, in de ouderdom van ruim 77 jaar. Kapelle: M. J. Boot-Markusse S. van Overbeeke-Boot W. van Overbeeke Neumark (Oost.):J. Höckner-Boot F. Höckner Steenwijk: F. M. Boot P. Boot-de Jager Kleinkinderen en achter kleinkind De begrafenis zal DV plaatsvinden op donderdag 23 oktober om 14.30 uur te Kapelle, vanuit de aula. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Geen bezoek aan huis. Heden overleed, in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, tot onze grote droefheid, onze innig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante ADRIANA JOHANNA ABRAHAMSE op de leeftijd van 30 jaar. Middelburg: S. Abrahamse J. A. Abrahamse-Bierens Middelburg: M. Christiaanse-Abrahamse J. Christiaanse Ineke Marjan Ria Vlissingen: S. C. Reinderts-Abrahamse P. Reindei'ts Frits Anja Middelburg, 16 oktober 1969 Seisweg 30 Wij hebben haar in alle stilte aan de schoot der aarde toevertrouwd. Geen bezoek Correspondentieadres: Seisweg 30, Middelburg Heden heeft de Heere uit ons midden weggeno men, mijn innig geliefde man, onze lieve vader, groot- en overgrootvader, de heer JAN MEIJERS Middelburg: M. Meijers-Wisse Rotterdam: S. C. Abbrlng-Meijers Middelburg: C. S. Schoolmeester-Meijers A. Schoolmeester Rotterdam: S. Poppe-Meijers P. J. Poppe Zevenhuizen :N. Vinke Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, 19 oktober 1969 Veerseweg 121 De begrafenis zal DV plaatsvinden op donderdag 23 oktober om 12 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vertrek van de bovenzaal van de kerk der geref. gem. aan de Segeersstraat, om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleantiebezoek woensdagavond van 7-8.30 uur op het adres Veer seweg 121. Geen bloemen. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Heden ontvingen wij uit Engeland het droe vige bericht, dat over leden is, onze broer, zwager en oom WILLEM TINBERGEN op de leeftijd van 55 jaar Namens de familie: E. C. Caljouw- Tinbergen Middelburg, 20 oktober 1969 Bagijnhof 32 In plaats van kaarten. Na een kortstondige ziekte, is onverwacht van ons heengegaan, onze lieve broer, zwa ger en oom CORNELIS VAN DE KETTERIJ weduwnaar van C. Vogel, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, J. Marijs- van de Ketterij De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 23 oktober a.s. op de algemene be graafplaats. Vetrek van Paardenstraat 29 om 12.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, nog onver wacht, mijn geliefde dochter, zuster, schoon zuster en tante T. KAKEBEEKE echtgenote van Christinan van Boven, op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam, Fam. Kakebeeke Kruiningen, 20 okt. '69 Heden overleed, geheel onverwachts, mijn lieve zoon en onze lieve broer en zwager HENDRIKUS PETRUS BUIJSROGGE op de leeftijd van 60 jaar. Goes: A. M. Buijsrogge-Boosten F. J. M. Buijsrogge A. M. Buijsrogge-Baarends M. A. Verschoore de La Houssaye-Buijsrogge A. W. Verschoore de La Houssaye P. F. Buijsrogge-van Maanen P. Buijsrogge-Vermeulen Goes, 20 oktober 1969 .Maria Terweel' De eucharistieviering voor de overledene vindt plaats op donderdag 23 oktober des morgens om 11 uur in de parochiekerk van de H. Maria Mag- dalena te Goes, waarbij u wordt uitgenodigd. Be grafenis daarna op het r-k kerkhof. Vertrek van uit .Maria Terweel' te Goes. Dinsdagavond te 7 uur avondmis in de parochie kerk voor zijn zïelerust, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd. Heden overleed, vrij plotseling, in het ziekenhuis Bergzicht te Goes, onze geliefde en zorgzame vrouw en dochter TANNETJE VAN BOVEN geb. Kakebeeke, op de leeftijd van 61 jaar. Rilland-Bath: Chr. J. van Boven Kruiningen: J. A. Kakebeeke Rilland-Bath, 20 oktober 1969. Hoofdweg 53. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op donderdag 23 oktober. Vertrek uit Hervormd Centrum te 13.00 uur. Personenauto in Axel beschadigd AXEL. Maandagmorgen omstreeks kwart voor zeven verleende A. B. uit Axel. bestuurder van een personenauto op het kruispunt Wilhelminastraat Irenestraat te Axel geen voorrang aan de voor hem van rechts komende PZC- bestelauto, bestuurd door J. J. S. uit Vlissingen. De botsing, die hierdoor ont stond, deed de auto van B. belanden te gen de zijgevel van de woning van J. de P. De auto van B. werd zwaar be schadigd. De bestelauto liep lichte scha de op. Studiedag Zeeuwse plattelandsvrouwen GOES De Zeeuwse afdeling van d_ Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt donderdag 30 oktober in de .Prins van Oranje' in Goes de jaar lijkse studiedag, die gewijd is aan de inrichting van de slaapkamer. Op de studiedag, die wordt georganiseerd door de woningcommissie en de kleding- commissie worden in het kader van de naaiwedstrijd nachtkleding, dusters en bedjasjes geshowd. Mej. Z. J. H. Edzes KAMPIOENENDAG DUIVEN TE LEWEDORP LEWEDORP De duivenhoudersver- eniging te Lewedorp houdt op 8 novem ber as voor de 7e keer haar kam pioenendag. De liefhebbers uit Lewe dorp staan er borg voor dat deze enige kampioenendag op Zuid-Beveland alle voorafgaande zal overtreffen. Temeer omdat dit jaar de Zeeuwse kampioen schappen op deze dag uitgereikt zullen worden. Men is reeds begonnen met de uitnodigingen te verzenden, voor zover de kampioenen reeds bekend zijn. Burgemeesters zijn niet meer wat ze geweest zijn. Vroeger was een bur gemeester een aanzienlijk man, die formeel het hoofd van een gemeente was en zich uit dien hoofde voorna melijk bezighield met de leiding van verschillende liefdadigheidsinstellin gen. Tegenwoordig noemen burge meesters zich graag manager van een bedrijf. Dat bedrijf is dan de ge meente. En in die gemeente moeten een massa dingen worden geregeld. Een burgemeester heeft in een gemeente een heleboel te vertellen. Vooral in kleinere (plattelands)gemeenten. De wethouderssa larissen zijn daar zo laag. dat de burge meester de enige man van het gemeentebe stuur is, die zich hele dagen met dat be stuur kan bezig houden. Hij is daardoor dikwijls veel beter op de hoogte van aller lei dingen dan zijn wethouders dat kunnen zijn en zijn mening is dan ook vaak van "bm»$ doorslaggevende betekenis zijn als er een besluit moet worden genomen. Niet alle gemeenteraden zijn even blij met de hun toegewezen burgemeester. Kortge leden bleek dat maar weer eens in Gorin- chem, waar de roemrechtse ridder Van Rap- pard al lange tijd geleden door de koningin tot burgemeester werd benoemd. Want zo gaat het officieel: de koningin benoemt de burgemeesters. En dat benoemingsbeleid valt bij de gemeenteraden niet altijd zo bar goed in de smaak. Maastricht was daar een voorbeeld van. Enkele jaren geleden moest daar een nieuwe burgemeester worden be noemd. De gemeenteraad had laten weten, dat Maastricht het meest gediend zou zijn met een man, die vooral economisch goed geschoold moest zijn. De heer Baeten, die met name zijn sporen op cultureel vlak had verdiend, werd benoemd. En tijdens de raadszitting, waarin de nieuwe burgemees ter werd beëdigd, kreeg deze het ook met een te horen. Een raadslid zei in zijn wel komstwoord, dat hij en nog een groot aan tal andere raadsleden de nieuwe burgemees ter niet onsympathiek vonden, maar dat ze toch wel liever een andere burgemeester zouden hebben gekregen. Burgemeestersbenoemingen zijn bijzonder ondoorzichtig. Niemand buiten een zeer enge kring weet eigenlijk wat er zich allemaal afspeelt voor een benoeming tot stand komt. In het geval, dat er een normale vacature is. wordt daarvan melding gemaakt in de Staatscourant. Deze mededelingen worden altijd overgenomen door een aantal bladen, vooral in de administratieve sfeer. De sollicitatiebrieven komen terecht bij de commissaris van de koningin, die een eerste selectie maakt en een aantal briefschrij vers bij zich laat komen voor een nadere kennismaking. Daarna maakt hij een aan beveling op, die naar de minister van bin nenlandse zaken gaat. Meestal neemt deze de namen van de sollicitanten, die de com missaris van de koningin heeft aanbevolen zonder meer over. Dat hoeft echter niet: de minister heeft het recht om namen aan de aanbeveling toe te voegen. Als het gaat om provinciale hoofdsteden en steden met meer dan 50.000 inwoners beslist het hele kabi net over deze zaak. Uiteindelijk gaat de aanbeveling naar de koningin, die nu eenmaal de burgemeesters benoemt. In feite echter komt het er op neer. dat in negen van de tien gevallen de commissaris van de koningin beslist wie de nieuwe burgemeester zal worden. Het be hoort geheel tot de competentie van de com missaris van de koningin de aanbeveling op te stellen. Overleg met mensen uit de be trokken gemeente is daarbij niet nodig. Als nu bijvoorbeeld een politieke partij bepaal de wensen naar voren wil brengen wordt dat niet geweigerd. Maar de commissaris van de koningin is aan deze mensen niet verplicht tekst en uitleg te geven van zijn overwegingen. Hij hoeft dat zelfs niet te doen aan de gedeputeerden. Dat is een situatie, die vooral bij mensen, die voorstander zijn van een gekozen bur gemeester, de nodige wrevel wekt. Het is te genwoordig dan wel een normale zaak ge worden, dat bijvoorbeeld gemeenteraden la ten weten aan welke eisen de te benoemen burgemeester moet voldoen, maar een com missaris van de koningin hoeft zich daar niets van aan te trekken. Nu staan er in Zeeland nogal wat belang rijke burgemeestersbenoemingen voor de deur: de vier nieuwe gemeenten op Zuid- Beveland. En daar kan niet iedereen solli citeren. Er zal een keuze worden gemaakt uit het .beschikbare materiaal.' De keuze mogelijkheid wordt daardoor aanzienlijk beperkt. In Zuid-Eeveland is men niet overal geluk kig met de huidige gang van zaken. De WD-lijstaanvoerder in de nieuwe gemeen te Goes, de heer H. G. Jung uit Kloetinge: ,In het algemeen is het beter om de solli citatie open te stellen om het crème de la crème te kunnen krijgen.' Dit speelt ook mee in de verwegingen an de heer C. Slabbekoorn, die lijstaanvoerder is van de PvdA in Reimerswaal: ,We hadden liever een open sollicitatie gehad, maar in dit sta dium geloven we daar niet meer in.' De heer A. P. Schouwenaar, lijstaanvoerder van de PvdA in Kapelle: ,Als bij voorbaat al vaststond, dat het zou gaan tussen de zit tende burgemeesters, ben ik tegen een open sollicitatie. Dan maak je een aantal mensen maar blij met een dode mus'. De heer Schou wenaar herinnert aan de wet op de gemeen telijke herindeling van Zuid-Beveland: ,Daar stond voorop, dat de gemeenten een grotere bestuurskracht zouden moeten krij gen. Met zoiets op de achtergrond vind ik dat onjuist, dat wérkelijk wordt gezocht naar de beste man.' De heer A. C. de Kooning uit Lewedorp (lijstaanvoerder van de KVP in Eorssele) ziet liever geen open sollicitatie: ,Die kun nen in eigen kring worden gezocht. Het voordeel is dan, dat je een burgemeester krijgt, die de streek kent.' Overigens wilde de heer De Kooning niet verhelen, dat hij rekent op een KVP-bur- gemeester in Borssele: .Vroeger hadden we in Zuid-Beveland niet minder dan vier ka tholieke burgemeesters en het zou toch wel een droevige zaak zijn als er niet èèn overbleef'. De heer De Kooning noemde geen naam. Maar als we even nagaan wat de politieke richtingen van de verschillende Zuidbeve- landse burgemeesters zijn komt er slechts èèn voor Borsele in aanmerking, als de heer De Kooning tenminste zijn zin krijgt. En die ene is mr M. Somers, burgemeester van Hoedekenskerke en waarnemend burge meester van Heinkenszand en Ovezande. In totaal zijn er nogen kandidaten voor vier plaatsen: Mr M. Somers (49 jaar-kvp): Hoedekens kerke, Heinkenszand (wnd) en Ovezande (wnd); D. Lodder (48 jaar - chu): Borssele, Drie wegen en Ellewoutsdijk; Jhr mr L. P. Quarles van Ufford: 's-Gra- venpolder, 's-Heer-Abtskerke en Nisse; Mr F. G. A. Huber (53 jaar - chu): Goe.s; H. G. van Suijlekom (55 jaar - chu): Ka pelle: C. N. F. van Sas (58 jaar - geen politieke richting): Wemeldinge; L. Cnossen (48 jaar - chu): Krabbendijke; A. Schipper (55 jaar - pvda): Kruiningen; Mr C. Pijl Hogeweg (40 jaar - chu)Yer- seke. Er wordt druk gespeculeerd over de Beve- landse burgemeestersbenoemingen. De meest wilde geruchten doen de ronde. Van ver schillende zijden is wel geprobeerd om goe de argumenten aan te dragen om die of die burgemeester benoemd te krijgen. Zo kwam het gewestelijk bestuur van de Partij van de Arbeid enige tijd geleden bij de commis saris van de koningin vertellen, dat in Zuid- Beveland toch op zijn minst èèn burgemees ter socialist moest zijn. De PvdA baseerde dat op de laatst gehouden verkiezingen, waarbij deze partij dan toch altijd nog bij na een kwart van de stemmen behaalde. De gemeenteraad van Yerseke probeerde het op een andere manier: in een brief aan de minister werd gewezen op de kwalitei ten van de heer Pijl Hogeweg, die op grond daarvan burgemeester van Reimers waal zou moeten worden. De fractievoor zitters van de Krulningse gemeenteraad gingen naar de commissaris van de konin gin. Hun verhaal kwam er op neer, dat ze wisten, dat de Kruiningse burgemeester (A. Schipper) een bekwame man is en dat ze dat van een ander maar moesten af wachten. Over de huidige gang van zaken zijn meer lijsttrekkers niet erg tevreden. KVP-vocr- man J. H. Roose uit Goes: Zoals het nu gaat is het dwaas en ondemocratisch. Nu kan er alleen worden gesproken over de hier bekende mensen en dan komt het al gauw neer op het benadrukken van de za ken, waarvoor de verschillende mensen on geschikt zijn. Ik zou veel liever een posi tieve benadering zien. De gemeenteraden moeten de gelegenheid hebben een man aan de voordracht toe te voegen. Bij een open sollicitatie kun je tenminste uitgaan van de positieve kwaliteiten van de ver schillende kandidaten'. CH-lijsttrekker in de nieuwe gemeente Bor sele A. M. Jansen (Nisse) stelt het iets voorzichtiger: ,Er was ook een andere pro cedure mogelijk geweest. Het is wel te hopen, dat er hier werkelijk een sterke fi guur komt'. Ook VVD-lijstaanvoerder J. Griep (Hans- weert) in de nieuwe gemeente Reimerswaal laat de kerk in het midden: ,Och, je kunt er natuurlijk lang over filosoferen of deze manier wel de meest democratische is, maar daar kunnen we nu toch niets meer aan veranderen. Een open sollicitatie was mogelijk geweest, maar dan als men eerder van de gebruikelijke procedure was afge weken'. AR-voorman J. A. Nieuwenhuijse (Hans- weert) in Reimerswaal had ook liever een open sollicitatie gezien: .Een man van buitenaf is minder bevoordeeld van iemand uit deze streek en wordt ook minder be voordeeld tegemoet gestreden'. B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4