SENSATIE ZEEUWS BEKERVOETBAL CRUIJFF SPEELT NIET! DANNY: DE VROUW DIE VERGETEN WERD TREIJTEL DEBUTEERT IN NEDERLANDS TEAM Den Hertog waanzinnig snel in de Grand Prix N DOLLE CUPSFEER SCHAKELDE GOES VLISSINGEN UIT: 4-2 TERNEUZEN GEWIPT MEDE DOOR WISSEL H0NTENISSE HANS L,AMAIN: DRIE TREFFERS Cora. Boys-HW werd gestaakt VlISSINGSE EN G0ESE STEMMEN OVER HET DUEL... SLUISKIL RCS WINT MAANDAG 20 OKTOBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Pas op 22 maart 1970 wordt. «Ie tweede ronde van het amateur- bekervoetbal gespeeld. De reste rende wedstrijden worden na afloop van «Ie competitie afge werkt. noodlot voor Goes toe te slaan. Va.n Huizen tracihtte met een verre diepte- E Marijs te bereiken maar de 18- ;e Gcrc-se belofte Hans Bal kon het onderscheppen maar speelde de bal loen voor de voeten van Marijs die geen moeite had te scoren (2-2). aanvankelijk had Goes over het geluk niet te klagen in de tweede helft Eerst kopte Marijs van zeer dichtbij in handen van keeper Lucas Waisap- py (voor rust stond bij Goes Mark (Van ome sportredacteur In de mannengemeenschap, die Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond heet, wordt, gelijk in andere pure mannengemeenschappen (de Tour de France-karavaan, een militaire basis vaak oeverloos gesproken over een in derdaad onuitputtelijk en immer te rugkerend onderwerp: het fenomeen vrouw. Dat gebeurt in die urenUmge busreis naar een verre tegenstander, even goed als tijdens onofficiële ge deelten van ellenlange vergaderingen van de hoge heren van het bestuur. Daarom is het zo volslagen onbegrij pelijk dat er in de affaire-Cruijff niet gerept is van één charmant sleutel figuurtje: Danny, de ranke echtgeno te van Neerlands voetbalidool nummer één. Onbegrijpelijk is vooral ook dat Johan de onweerstaanbare aantrek kingskracht die Danny op hem moet hebben, met als even onweerstaanbaar argument aan de heren Coler en Kess- ler heeft voorgelegd. Want hoe is het waarschijnlijk ge gaan? Op een zelfs in Nederland me. geheel sonloze dag, stijgen Johan en Danny op Schiphol naar hoger sferen. Het neet te zijn: een reis om arti kelen schoenenaan te kopen vovor een exclusieve boutique. Jawel. Maar terwijl het melkwitte wolkendek lang zaam voortschuift onder de machine, terwijl hier en daar een kleurrijke, zonovergoten aarde te zien is, als het wolkendek verdwenen is, terwijl Ita lië (vakantieland) dichter en dichter bij komt, raken de twee natuurlijk meer en meer in vakantiCstemming. En zie, in Italië aangekomen, blijkt het lot de Cruijffjes helemaal gun stig gezind: Italië viert een of an der voor een Nederlander vaag feest, Johan en Danny kunnen mets anders doen, dan wandelen in de Italiaanse zon. Er zijn palmen, terrasjes, strand jes. De avond valt, de maan rijst en Johan kijkt in de vochtige ogen van zijn Danny. Johan ook niet van beton, niet op het veld en niet in de liefde denkt waarschijnlijk: naar de hel met Kessler. Hier is de zon, hier is de warmte, hier is Danny, hier isRomeo en Julia van de moderne sporthistorie. Maar wat zegt Johan Cruijff, als hij natuurlijk veel te luat) voet op Ne derlandse bodem zet. Dan begint hij zakelijk te praten over ent meneer Co ler die er niets van begrijpt, over vliegtuigen die volgeboekt waren, over niet al te best weer. En hij begrijpt niet dat hij hier een kans voor open doel mist. Johan had heel simpel het ontroerende verhaal aan de verzamel de pers moeten vertellen: Ja heren, ik ben te laat, ik ben fout, ik weet het. Maar kijk naar Danny. Daar lie pen we in de vallende schemer, hef. ijle tweeduuster. We dachten aan geen tijd meer, we dachten aan geen Kess ler, aan geen Bulgaren, geen Neder lands elftal, we zagen alleen elkaar. Coler en Kessler die dit allee via een complete uitzending van de tv zouden zien waren bi) die zinnen van Cruijff natuurlijk in een begrij pend geween uitgebarsten. Heel de na tie zou ontroerd en vertederd zijn ge weest en Cruijff had ook buiten het voetbalveld geen kwaad meer kunnen doen. Wee de man die de droom van deze Romeo en Julia zou verstoren door het dartele idool buiten het Ne derlands elftal te houden. Maar he laas: Cruijff praatte wat over ge miste vliegtuigen en meer van derge lijke aardse zaken. Jammer, heel jam- Nu konden we gisteravond bondscoach Georg Kessler met een verbeten mond je horen vertellen: Je hebt de morele verplichting op tijd te zijn, ook Cruijff. Daarom heb ik het advies uitgebracht hem niet in de selectie op te nemen' Een afgrijselijker slot van een liefdes geschiedenis kan men zich nauwelijks voorstellen: Kessler met dat verbeten mondje die de banvloek uitspreekt. En het is natuurlijk waanzin. Want de aller-aUer-aller-beste schoenverkoper die de duurste muiltjes van de hand doet, aandames die alleen maar even binnen liepen voor pantoffels of slip pers, wordt ook niet onmiddellijk aan de dijk gezet, als hij in de tijd van zijn baas naar een voetbalwedstrijd gaat kijken ZEIST (ANP) Het Nederlands voetbalelftal, dat woensdagavond in het stadion Fejjenoord tegen Bulgarije speelt, telt een debutant, namelijk doel verdediger Eddy Treytel, die de geblesseerde Jan van Beveren vervangt. De ploeg ziet er als volgt uit: doel: Treytel (Feijenoord)achter: S uur bi er (Ajax), Eykenbroek (Spar ta), Israel (Feijenoord) en Strik (PSV); midden: Rijnders (Ajax) en Veenstra (PSV); voor: Wery (FeQenoord), Van der Kuylen (PSV), Van Hanegem (Feijenoord) en Mouüjn (Feijenoord). Wisselspelers zijn: Schrijvers (FC Twente), Romeyn (Feijenoord), Drost (FC Twente). Jansen (Feijenoord) en Van Dijk (Ajax). In Vergelijking tot het elftal, dat op 7 september te Kattowice met 12 van Polen verloor, zjjn er drie wijzigingen. In Kattowice speelden Van Beveren, die nn is geblesseerd. Groot, die na zijn in Polen opgelopen blessure geen competitiewedstrijd voor het eerste elftal van Ajax speelde en Cruyff, die de eerste van de twee driedaagse trainingsbijeenkomsten heeft gemist. Roggeveen, die in Kattowice binnen de lijnen kwam als vervanger van Moulijn, ontbreekt in de groep wegens een beenblessure en omdat hij lichamelijk verzwakt is nadat hij in het midden van de vorige week griep had gekregen. Het Nederlands elftal en de wisselspelers zullen maandag om 12.00 uur bij elkaar komen in het sportcentrum van Zeist ter voorbereiding op de wedstrijd van Woensdag. DE SENSATIES zjjn niet uitgebleven in het bekervoetbal op Zeeuwse bo dem. Goes zorgde voor een verrassing van formaat door een nog wel be paald niet slecht spelend Vlissingen met 42 uit te schakelen. Ook was er «■en Zeeuws-Vlaamse sensatie: vierde klasser Biervliet gooide dankzij een 1—O-zege tweede klasser Terneuzen uit het bekertoernooi. De derde verras sing was dat HVV '24 uit Hulst (in deze weken zeer op dreef en dan ook koploper van de derde Idas) tegen de middenmoot 4e klasser niet tot scoren kwam (00). Negatieve sensatie ook by deze wedstrijd: omdat, spelers op de vuist gingen en het publiek op het veld kwam moest deze wedstrijd ge staakt worden. Meer over deze wedstrijden in «1e verslagen op deze pagina. Jan van Huizen kreeg na een uitstekende kanstoen voor deelman Lucas Goes kwam. Maar- nam hem vallend deze Piet de Kok en op de Jan de Roo. PARIJS (ANP) Fedor den Hertog heeft zondag te Parijs de Grand Prix des Nations gewon nen. De Nederlandse amateur reed de 75 kilometer in 1 uur 44 minuten en 28,5 seconden. Hij had bijna drie minuten voor sprong op Joop Zoetemelk, die tweede werd en de Deen Leif Mortensen (derde). De overwinning van Fedor den Hertog in de Grand Prix des Nations is geen moment in gevaar geweest. De gerepu teerde Nederlandse tijdrijder, aie ook deze krachtmeting in de ltonde van dc Toekomst won, bleek bij iedere tijdcon- trole de snelste. Opvallend was het ge middelde van Den Hertog. 43,072 km per uur, waarmee hij slechts zes meter per uur minder aflegde dan Van Sprin- gel, de winnaar bij de profs, die echter 25 kilometer meer moest afleggen. Feder den Hertog zou zonder twijfel nog sneller zijn geweest, wanneer hy niet was gevallen en na die val van wiel had moeten verwisselen. De uitslag van de Grand Prix des Na tions voor amateurs is: 1. Den Hertog (Ned.), 75 kilometer in 1 uur 44 minu ten 28,5 seconden, gemiddelde snelheid 43,072 km per uur; 2. Zoetemelk (Ned.) 1.46.30,5; 3. Mortensen (Den.) 1.47.16,7; 4. Lechatellier (Fra.i 1.47.18,1; 5. Rebillard (Fra.) 1.47.22,2; 6. Boulard (Fra.) 1.47,24,7; 7. Danguil- laume (Fra.) 1.47.30; 8.Merland (Fra.) 1.49.03,0; 9. Bilsland (GBr) 1.49.17,0; 10. Dvmei (^Ya.) 1.49.23,6. GOES Waarachtig: het gebeurde dan toch nog Er mag dan in het algemeen minimale belangstelling voor de strijd om de districts- voetbalbeker (zuid I) zijn maar in Goes raak ten zo'n duizend en thousiaste supporters toch nog verzeild in een dolle cupsfeer tijdens de prestigeslag tussen de eérste klasser Vlissin gen en de derde klasser Goes. Op het groene ta lud naast het gemeente lijke veld zag men zelfs burgemeester mr F. G. A. Huber van de Beve- landse centrumgemeen te dc armen juichend omhoog strekken. Dat alles was dan niet ver bazingwekkend want een verrassend goed spelend Goes kegelde met vier voltreffers grote broer Vlissingen roemloos uit dit beker toernooi. Toen iedereen tenslotte wat van zijn emoties was bekomen was dit een feit: 3e klasser Goes had le klasser Vlissingen met 4-2 verslagen. Het was dé Zeeuwse sensatie van het bekertoernooi De vierde klasser Biervliet heeft voor een Zeeuv. seli-Vlaamse sensatie ge zorgd. De ploeg versloeg «Ie op oor logssterkte (met uitzondering van doel man Koose) aangetreden tweede klas ser Terneuzen: niet 1-0. Sfeer was er genoeg, vooral omdat een aantal uit Terneuzen meegekomen toeschouwers niet was gekomen om de toonaangevende ploeg uit die stad' aan te moedigen, maar hun oud-speler Piet Wissel, die nu de Blervlietkleuren verdedigt. De zwaar bevochten 1-0 zege van vo rige week op Arel zat de Terneuzena- ren zeker nog in de benen, want vooral in de eerste helft was Biervliet duide lijk dc betere ploeg en zij verdienen do overwifining dan ook ten volle. In de 22e minuut viel de beslissing. Oud NAC-er Lnurct speelde terug op zijn invaller-doelman Boers en deed dat zo slecht, dat de attente Boeck- hout er tussen kon springen, de bal bemachtigen en die achter de keeper werken 1-0 J. Tot aan de rust bleef de thuisclub toonaangevend. Na de rust, toen Boeckhout vervan gen was, ging Terneuzen in de aan val, maar bleek, dat ook de Biervliet- verdediging zijn mannetje staat. Mei de ster van het veld, Lybaert, aan het hoofd hield men de vrij ongevaarlijke Terneuzen-voorhoede volledig in be dwang. Wel schoot Deij uit 'een vrije schop de bal juist naast en kopte Pol derman ook net langs de verkeerde kant van de paal, maar de Terneuzen- kansen waren toch op de vingers van één hand te tellen. Bijna werd het zelfs nog 2-0, toen in de slotfase van de wedstrijd Wissel oog in oog met doelman Boers kwam. maar deze laatste redde fraai door zich moedig voor de voeten van zijn oud-clubgenoot te werpen. De Zeeuws-Vlaamse derde klasser won verdiend van een zich goed verwerend, maar zwakker Hansweértse Boys. Na 12 minuten opende Bogaert de sco re (0-1) en nog voor de rust aanbrak vergrootte Rottier deze voorsprong tot 0-2. Na een kwartier in de tweede helft j maakte Van der Hart een mooi tegen- j punt (1-2), maar door doelpunten van Pauwels en Rottier werd het tenslotte) 1-4 voor Hontenisse- De uitbundige cupsfeer inet name on der het Gocse publiek was te meer verklaarbaar omdat het scoreverloop vó6r rust tenslotte geen enkele hoop meer inhield voor de Goesenaren. Want het ging zo: weliswaar nam Goes pijlsnel een 2-0 voorsprong maar in Jiet laatste kwartier van de eerste helft overklaste Vlissingen inderdaad Goes volkomen en toen was het sne! 2-2. Men zou derhalve zo denken: een gewaarschuwd Vlissingen telt voor twee en zal dus na de rust wel even snel afrekenen met de derde klasser. Maar wat gebeurt? Met een onver zettelijkheid die op «1e Zeeuwse vel den niet vaak te zien Is, geeft Goes partij cn knalt Vlissingen tenslotte Icansioos van dc grasmat. Held van de «lag daarbij werd de 22-.jarige Hans I.amain die drie va.ii de vier doelpun ten voor zijn rekening nam. Good old (29 jaar) Antoine Debbaut scoorde liet het meest bejubelde doelpunt: hel der de waarmee Goes opnieuw de leiding Voor Vlissingen was het echt een se rieuze zaak: de VCV kwam met zijn sterkste opstelling binnen de lijnen. Niettemin kon de inmiddels gerouti neerde defensie van de le klasser niet voorkomen dat Goes al in de tweede minuut toegloeg: Debbaut liep met de bal aan de voet door tot op de lijn naast het doel. trok de bal terug naar de eerste paal waar Lamain klaar stond om raak te schieten (1-0). Een kwartier later ging dit duo weer doel treffend in de slag: Debbaut brak nu op limits door, lep1 elide de bal terug naar Lamain die weer de netten bereikte (2-0). Grenzeloze vreugde in het Goe- se kamp. Maar een gealarmeerd Vlissingen vocht nu fel terug. Siwabessy had pech toen hij toevallig een Gocse rug ui de lijn van zijn schol zag staan. En na een vrije trap door Lilipaly kopte Van Huizen op dc kruising van paal ca Int. Eindelijk, bij het ingaan van het laatste kwartier was het rank. toen cr na een aanval over links een sorimage voor liet Gocse doel ontstond waaruit. Van Huizen de bal tensfotte onhoudbaar in liet doel joeg (2-1). In de allerlaatste minuut scheen het De bekerwedstrijd Corn Boys - HVV heeft een rumoerig en voortijdig einde gekregen. Tij dens het tweede kwartier van de verlenging de wedstrijd was met een 0-0 stand geëindigd kwam het in het veld tot een handgemeen en een handjevol toeschouwers wilde hier graag «au meewerken. Scheidsrechter Groen uit Terneuzen vond het toen welletjes en staakte de strijd. Noch in de normale speeltijd, noch in de verienging viel dus een beslissing. De rivaliteit tus sen de beide ploegen en het on sportief optreden van een deel van het publiek, was oorzaak van een gespannen sfeer. Ge voetbald werd er matig, wel hard en in de rust riep scheids rechter Groen de spelers tot or de. 1-Iet verliep in de tweede helft dan aanvankelijk ook veel rustiger, tot het publiek er oor zaak van werd, dat de HW- grensrechter het bijltje erbij neer wilde leggen. Mede door ingrij- Een van het Corn Boys-bestuur on ook deze plooi worden recht getrokken. Zoais gezegd, het ein de kwam met 0-Ö, dus moest er worden verlengd. Het eerste kwartier ontvlamde het kruit opmeuw met bovenvermeld re sultaat. Geen beslissing dus op het groene veld, maar een ver- iengstukje voor de strafcommis- GOES Voor veel Goesenaren stond het na de verrassend 4-2-zege op Vlis singen wel vast: Goes zou ooi: in de eerste klas uitstekend kunnen meeko men en zeker in de tweede klas. Be stuurslid Tom Feeman: .Maar de moe- lijkhcid is uit die bikkelharde derde klas te komen. In Stampersgat speel den we een tijdje geleden tegen De Schutters. Het was een hobbelig veld waarop geen pass over de grond te geven was. Die Brabantse jongens speelden dan ook alles hoog «loor «1e lucht. Dat waren we niet gewoon en we verloren met 2-1. Normaal winnen we altijd van zo'n ploeg. In het beker- voetbal Hebben we een jaar of drie, vier geleden ook voor een verrassing gezorgd. Toen versloegen we Vlissingen ook met 4-2. of was het zelfs 5-2. daarna speelde we tegen Middel burg met 2-2 gelijk e:i werden pas door strafschoppen uitgeschakeld'. Trainer Cas Hubregtse van Goes: .Qua voetbal kunnen we mee in de eerste en zeker in de tweede klas. U hebt gezien hoe we speelden; het middenveld ge ven we prijS als we de bal met in het bezit hebben, we zetten dan een ge sloten verdediging op en veroveren we de bal dan komen we er met ge groepeerd voetbal uit. Met die tak- tiek zou 't ook in de eerste klas gaan'. Antoine Debbaut: .Beter zelfs want in de derde klas is het veel ruwer maar in de eerste klas spelen ze beter en laten elkaar spelen'. Hubregtse: ,Maar er is natuurlijk meer nodig om in de eerste klas te spelen. Mentale hard heid, tempo'. Trainer Bram de Smit van Vlissingen: ■Goes iiad natuurlijk het voordeel dat ze niet opgepept hoefden te worden. Dc enorme inzet was er gewoon om dat ze tegen een eerste klasser speel- clen. Bij ons was er inderdaad onbe wust onderschatting. Als Goes weke lijks tegen eerste kla'sers zou noe- ten spelen, zou deze club het niet zo ver brengen. Neen, een eerste klasser zie ik er gewoon niet in. Maar de over- i /inning van Goes is verdiend omdat wij de kansen lieten liggen en omdat zij ze benutten'. En Vlissingen-doelman Wim Bos: ,Ik wist dat Goes fel zou spelen maar dat ze ook nog zo goed voetbalden verbaasde mij'. Trainer Bram de Smit: .Ik moet nog wel dit kwijt: defensief spelen we te wispelturig. Vorige week hadden we tegen Brabantia één doelpunt tegen en nu tegen een derde klasser vier. Dat mag natuurlijk niet'. Vlissingen- verdediger Philip Krant: ,Maar dat komt omdat de voorhoede veel te veel kansen nodig heeft om een doelpunt te maken. Dan gaat de defensie ook te haastig spelen omdat we vanuit de verdediging moeten doordrukken en dan vallen er natuurlijk gaten'. En tenslotte de mening van arbiter P. A. van Gastel uit Breda: ,Een b(jzonder pittig maar sportief partij tje. Vlissingen had in dut laatste kwar tier volkomen het initiatief. Het scoor de dan ook twee doelpunten maar het drukte tot m'n verbazing niet door. Overigens waren de Vlissingers uitste llende verliezers". Beeld uit «le hekerwedstrijd van Hans- weertse Boys tegen Hontenisse. (Foto PZC) DEN HAAG (ANP) Johan Cruyff zal niet worden opgesteld in het Nederlands elftal, dat woensdag in Rotterdam in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Bulgarije speelt. De KNVB deel de zaterdagavond mee de veront schuldigingen van Johan Cruyff hij verscheen deze week niet op de centrale training in Holten te aanvaarden. De voorberei dingen bevinden zich echter in een vergevorderd stadium. De KNVB ziet geen aanleiding als nog wijzigingen in de selectie- groep aan te brengen. De verklaring, die het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB zaterdag uitgaf, luidt: .Het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB heeft een brief ontvangen van Johan Cruyff, waarin hij te kennen geeft dat het hem ten zeerste spijt onvoldoende de zorgvul digheid in acht te hebben genomen om woensdag jongsleden tijdig op de trai ningsbijeenkomst te Holten aanwezig te zijn. Hij biedt hiervoor zijn excuses aan de bond aan. Mocht van de zijde van de KNVB voor de wedstrijd te gen Bulgarije nog een beroep op hem worden gedaan, dan zou Oruyff zich volgens de brief ten volle inzetten. Het bestuur van de sectie betaald voet bal aanvaardt de verontschuldigingen van Johan Cruyff. De voorbereiding van het Nederlands elftal voor de wed strijd tegen Bulgarije bevindt zich. na de driedaagse centrale training onder leiding van de bondscoach te Holten, in een ver gevorderd stadium. Er bestaat geen aanleiding alsnog wij zigingen in de selectiegroep te bren gen. Indien er redenen aanwezig zijn om Johan Cruyff voor de volgende landen- wedsbrijd in de selectiegroep op te ne men, zal daar in beginsel geen be zwaar tegen zijn. Het is het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB bekend dat Ajax Johan Oruyff een straf heeft opgelegd voor de houding van het Ajax-bestuur in deze heeft de KNVB grote waardering waarmede de KNVB deze aangelegen heid als afgedaan beschouwt'. Koploper van de vierde klas H, Sluis kil, zit in de volgende ronde van de districtsbeker, via een verdiende 3-1 zege op derde klasser Vogelwaarde. Het was geen fraaie wedstrijd. Even als in de competitie was ook nu de de fensie van de thuisclub weer goed op dreef. Het eerste doelpunt ontstond, toen Dc Feber binnen de beruchte lijnen werd gehaakt. Jacobs benutte de hiervoor terecht toegekende strafschop (1-0). Tien minuten voor rust slaagde Boo- gaert erin om de partijen weer naast elkaar te brengen (1-1) maar juist voor het afsluiten van de eerste helft passeerde De Feber de gehele Vogel waarde-verdediging en scoorde (2-1). In de tweede helft was het weer De Feber, die de voorbereidingen trof voor de genadeslag. Opnieuw liet hij de de fensie kansloos en gaf hierna de 16- jarlge De Schepper een niet te missen kans, die deze op fraaie wijze benut te (3-1). De vierde-klas se rs doen het. goed in de bekercompetitie. Naast Sluiskil en Biervliet plaatste ook RCS zich voor de volgende ronde. Wel kostte het de Souburgers veel moeite want ook na verlenging had RCS geen afstand kun nen nemen van Zeeland Sport. Pas bij liet- nemen van de strafschoppen viel «le beslissing. De Vlissingers deden dat namelijk wel heel slecht. Van de vijf werd er slechts één benut, terwijl RCS de tweede en de derde keer al raak schoot, zodat de zege in Souburg bleef. Het was een leuk en spannend par tijtje voetbal, waarin de vierde klas- sers gelijkwaardig waren aan hun der de klas buurman Zeeland Sport. Na 20 minuten schoot Elve de stand naar 0-1. Tien minuten later bracht Karre- man de balans echter al weer in even wicht (1-1). De tweede helft bracht geen doelpunten. Evenmin de verlen ging. zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen, met bekend resul taat. HANS LAMAIN ...held van de dag... Hundersma onder de lal) en toen de Goese doelman tot buiten het straf schopgebied uit zijn doel kwam, schoot Jan van Hulzen tegen de lat. Met een fabelachtig afstandsschot (van zeker 25 meter belandde de bal in de eerste linker bovenhoek) ver oorzaakte Debbaut na precies een half uur uitzinnige vreugde. En zes minuten later viel de beslissing toen Wim Bos tot aan de zijlijn uit zijn doel kwam, kansloos omspeeld werd door Lamain die met een zuiver afstands schot de bal in het lege doel deponeer de (4-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9