Reünistenbezetten' hun 100-jarig Zeemanlyceum I»/ GOESE POLITIE SLUIT BRAATBUS 2 RIJKSPOLITIE KORTGENE VING VOLLE STROPERSAUTO OUD-LEERLINGEN PETRUS HONDIUS' TERNEUZEN BODEN CHEQUE AAN ALMANAK Lekker zeg... EEUWFEEST VOL HERINNERINGEN... ZIERIKZEESE SCHOOL TROK OUDE BEVOLKING TERUG... Geschenken zeeuws GASTRONOMEN-GILDE KWAM PROEVEN IN ZIERIKZEE Drie lichtgewonden bij botsing Terneuzen Begroting 1970 in raad Vlissingen Orgelrecital Aanvaring op Belgische Schelde: dode en vermiste Moeilijkheden op Beestenmarkt Hasjiesj-bezitters te Terneuzen in de kraag gepakt Moeilijkheden Knap kinderachtig PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 OKTOBER 1969 Stropers ontkwamen KORTGENE De rijkspolitie te Kortgene heeft vrijdagavond be slag gelegd op een personenauto, waarin 47 konijnen, 3 hazen en een lichtbak. De stropers wisten op het allerlaatste moment, met medeneming van hun 6 mm Flobert geweeren), in de bossen op de Schotsman bij Kamperland te ont komen. Wel is nog urenlang naar hen gezocht, maar door de duisternis in dit enkele honderden hectaren grote boster- rein zonder succes. De aan- en afvoerwegen van en naar Noord-Beveland werden afgezet, waar bij ook leden van de Walcherse rijkspo litie nog hebben geassisteerd. De stro pers zijn zeer brutaal tewerk gegaan, want vanuit het open dak van hun auto. waarop de lichtbak was aange bracht, openden zij het vuur op de in hun lichten verschijnende hazen -- nijnen. De schoteir waren vanaf d. se Gatdam duidelijk te horen, omdat zij opereerden op een volkomen open ter rein. liggende direct aan het Veerse Meer. De auto droeg geen enkel kenteken, zo dat de politiemannen ook hier geen na dere aanknopingspunten konden vinden. Toep; men bezig was de wagen op ver dere bijzonderheden te onderzoeken en een politieman het dashboardkastje opende, sprong daaruit een nog spring levend konijn. De auto, de lichtbak en het wild werden in beslag genomen. De buit ging. na overleg met de officier van justitie naar drie Noordbevelandse bejaardentehuizen. Korte tijd na de vlucht van de stropers werd op de Molenweg te Kamperland een bromfiets gestolen. De politie denkt dat deze diefstal verband houdt met de vlucht van de stropers, die het gestolen voertuig wellicht hebben gebruikt om er een goed heenkomen mee te zoeken. Terneuzen Drs P. A. Neeteson, voor zitter van de reüniecommissie van de rijksscholengemenschap Petrus Hondius' in Terneuzen, bood zaterdag rector A. -J. Jansen van de school een cheque aan namens een groot aantal oud-leerlingen. Het geld is be stemd nis bijdrage in de kosten van het talenprakticum van de scholen gemeenschap. Het overhandigen van de cheque in het Zuidlandtheater vormde een onderdeel van een re ünie, waarop ruim 200 oud-leerlin gen acte de presence gaven. Zij werden 's morgens in het oude ge bouw van de rijksscholengemeenschap aan de Burgemeester Geiilstraat ont vangen. Het gebouw was voor die ge legenheid door de tegenwoordige leer lingen uitbundig versierd. Na het welkom maakte het gezelschap vooral de .lichtingen' uit de periode 1920-1930 waren goed verte genwoordigd met bussen een tocht langs bekende en minder bekende Tefheuzense plekjes: het sluizen- complex, de DOW en de nieuwbouw. Nadat drs Neeteson in het .Zuidland theater' met een klinkende toespraak de cheque had overhandigd, vertoon de de heer Johan de Vries, voorzit ter van de vereniging ,Oud Terneu zen' in de grote zaal een aantal dia's van Terneuzen, een programma-on derdeel dat bij de reünisten nogal in de smaak viel. De reünie werd afgerond met een feest avond fannex .wandelend buffet') in het oude schoolgebouw. The South Jazzband en een zigeunerorkest ver zorgden de muziek. De bijeenkomst voor oud-leerlingen van afgelopen zaterdag was de eerste sinds 1953, toen de school het 40-ja- rig bestaan vierde. Aanvankelijk la gen er plannen om bij het halve- eeuwfeest in '63 opnieuw bij elkaar te komen, maar die opzet ging toen niet door. Het gereedkomen van het nieuwe schoolgebouw aan de Zuid- 1 andstraat dat door de reünisten ook nog bezichtigd kon worden vormde voor de reüniecommissie aan leiding om al de oud-leerlingen op nieuw te verzamelen. Bromfietser gewond SOUBURG Zondagmorgen omstreeks 11 uur verleende de 37-jarige H. C. D. die met zijn bromfiets op ae Nagelen- burgsingel te Souburg in de richting van de Prins Bernhardstraat reed. geen voorrang aan een auto. op de kruising bij de Irenestraat. De auto, bestuurd door de Middelburger N. W. M. D., reed richting Burg. Stemerdinglaan. Beide voertuigen kwamen met elkaar In botsing. D. liep hierbij een hoofd wond op. Hij werd per ambulance naar het Bethesda-ziekenhuis vervoerd, waar men constateerde dat hij ook een been breuk en een beschadigde nekwervel had opgeiopen. Het 8-jarig dochtertje van de heer D. dat bij hem achter op de bromfiets had gezeten, liep enkele j schaafwonden op. Zij werd naar huis! gebracht. Leeuwse Konijnen Elder3 op deze pagina staat, het relaas over stropers, die op Noord- Bevelandzeer op de huid gezeten door de politie, een auto achter lieten, bevattende zevenenveertig dode konijnen, drie dode hazen en één levend konijntje. Toen de po litie de auto doorzochtzo lezen w.e, sprong het uit het dashboard kastje. Een modern sprookje. Het zeven de geitje had zich in de klok ver borgen. Het achtenveertigste ko nijntje doet het wat prozaïscher met een dashboardkastje. Toch een idylle. Het aantal slachtoffers lijkt te genwoordig altijd wat groter. En hier hebben we geen wolf bij de hand om open te snijden. Ze le ven niet meer Jang en gelukkig. Ze gaan. zo lezen ice tenslotte, ■ADVERTENTIE) En zo voordelig! Hele-literfiessen! ZTERTKZEE, RENESSE Het honderdjarige Prof. Zeemanlyceum (officieel: rijksscholengemeenschap) heeft het afgelopen weekend een kleine duizend oud-leerlingen en oud-docenten naar Schouwen- Duiveland teruggehaald om een opvallend gevarieerd en goed geor ganiseerd jubileum met de huidige schoolbevolking mee te vieren. De massale reünie van al die mensen, die korter of langer geleden in het gebouw aan de Manhuisstraat in de bank hebben gezeten of voor de klas hebben ee- staan. was in de eerste plaats een plezierige hernieuwde kennismaking met als stereotiepe openingsvraag van het gesprek: ,Waar ben jij terechtgekomen?' Dan was er uitgebreid gelegenheid herinneringen op te halen. En de speciale sfeer, die zo ontstond, was verpakt in een aantrekkelijk feestprogramma. Nadat de deelnemers aan die reünie de kerk aan het Havenplein af. Een avond tevoren in gebouw ,De Ark' te Renesse een vrolijke musical van eigen makelij hadden bekeken en aangehoord, gonsde het zaterdagmorgen in het schoolgebouw te Zierikzee van de be zoekers op een geanimeerde instuif. In de klaslokalen was het meubilair op zijgeschoven en stonden leraren achter tafels, beladen met drankjes. In de gan gen was een complete expositie inge richt van schoolfoto's uit een grijs en minder ver verleden. Lopend door de gangen en lokalen, waar ieder van de reünisten ettelijke uren van zijn leven heeft gesleten, stootté men ook nog op een streekproject over Schouwen-Dui- veland van de huidige leerlingen. De ontwikkeling van het oude eiland, dat via deltawerken en nieuwe wegverbin dingen langzamerhand een geheel an dere functie heeft gekregen. Op het schoolplein intussen stonden markt- kraampjes opgesteld, waar rond het middaguur een echte Zeeuwse mossel- maaltijd zou worden geserveerd. Het programma was zo opgezet, dat ei volop gelegenheid was voor persoonlijk contact. Dat begon al bij de ingang van de school, waar de instuifbezoekers een uitgebreid stencil in handen kre gen met daarop alle namen en adressen van de reünisten. Geschikte documen tatie om ,op zoek' te gaan. 's Morgens bij de instuif en de mosselmaaltijd een paar uur en in de loop van de middag op een receptie nog eens. De officiële herdenking speelde zich aan het begin van dc middag ïn de Gasthuis- tegenwoordiger van de oudste genera tie oud-leerlingen, prof. dr H. J. l'rak- ke, beklom daar de, katheder voor een toespraak over .Schoolgaan in het hart van de gouden delta'. Een sprankelend verhaal werd dat. sehoolhistorie er sehooltoekomst duidelijk tegenover elk aar stelde in het hesef van het eigen profiel voor de jubilerende onderwijs instelling door de hele eeuw heen. Prof. Prakke ironiseerde het Schouwen van weleer met opmerkingen als ,weèt je nog hoe fijn het was met die achter lijke RTM' en 5eerst Kerkwerve en dan sterven', maar hij vroeg zich tege lijk af of het isolement wel zo zwart-wit was, als velen ons wilden doen geloven'. De Zierikzeese hbs. lyceum en school gemeenschap betitelde hij als een stuk je zelf veroverde onderwijsvernieuwing. In dat licht ook gaf hij een staaltje futurologie weg: de functie van d* school in de toekomst. .Zijn wij wel vol doende toekomst-bewust? Laten we al les over ons komen? Of gaan we ons daarmee bewust bemoeien?' In het kader van het moderne ideaal ,de creatieve mens, die zichzelf ver werkelijkt' poneerde prof. Prakke de opvatting dat de menselijke vis durf belangrijker zijn dan men eens denkt. Het deltaplan noemde hij daarvan een voorbeeld; «Ie mammoet wet Cals een opdracht. .Bidden wn om een gunstige wind voor de rijksscholen gemeenschap Prof. Zeeman', zo zei hii tenslotte. ZIERIKZEE Een mosselmaal tijd op het schoolplein: een van de feestelijke gebeurtenissen bij het J00-jarig bestaan van het Prof. Zeemanlyceum. (Foto PZC) taris i felicitaties. Van staatssecre- A. Grosheide (zie voorpagi na). Namens de oud-leerlingen bood de heer A. Kesteloo een cheque ter waarde van 4000 aan bestemd voor de aan schaf van een elektronisch kopieerappa raat en de opbouw van een bibliotheek met naslagwerken. De oudercommissie kwam in de figuur van de heer F. J van Hoofstadt met een cheque var 2000, eveneens bestemd voor de bi bliotheek. Deze spreker nam de kans waar om de staatssecretaris te vragen: ,Zou uw ministerie bereid zijn voor een nieuwe bibliotheek een essentiële bij drage te leveren?' De reetor van de school, drs P. Vis, noemde de jubilaris ,100 jaar oud, maar springlevend'. De gedachte dat men op Sell ouwen in de toekomst samen ge stalte wil geven aan de nieuwe scholen gemeenschap vond hij onderstreept door dit feest: de hele gemeenschap staat erachter. Namens de hele school bedankte de rector voor de felicitaties. In zijn waar dering over de goede voorbereiding van dit eeuwfeest noemde hij speciaal de naam van de vorige rector, dr J. J. Westendorp Boerma. Later op de middag bracht de konin klijke harmonie .Kunst en Eer' van Zie rikzee op het schoolplein nog een sere nade en aan het begin van de avond begaven de reünisten zich naar Ark' in Renesse, waar een gevari eerd koud buu'et werd geserveerd en na dien nog urenlang gelegenheid was voor een gezellig dansje. Vraag ze uw kruidenier, uw melk- VJV handelaar, uw groenteman, uw slijter. Kikker óp met Wemco frisdranken. hebbers van een goede tatie die wij kregen uit- ZIERIKZEE Zater- keuken en interesseren gereikt. ,De traditie van dag had Zierikzee een ons voor historische ste- ae Franse keuken gaat gezelschap fijnproevers den zoals de uwe'. Voor wijk de Heilige. De con- eerste klas binnen zijn de heer Kastelein geen terug tot koning Lode- poorten: de Nederlandse enkele belemmering dus frérie met in het wapen kring van de Confrérie om als leek toe te tre- gekruiste braadspiezen de la Chaine des P.ötis- den in de kring, waar- en kettingen heeft in seurs. Ze waren in het aan hij even tevoren de 1950 de samenwerking bijzonder gekomen om historische en monu- voor een goede tafel en een gesoigneerde maal- mentale rijkdom van tegen vervlakking van tijd. een dejeuner amica- Zierikzee had uitgestald, de keuken een nieuwo le te nuttige bij hun Zie- Toen men het glas had basis gegeven'. De band rikzeese gildebroeder, de geheven, troonde de bur- tussen de leden haalt heer J. Arkenbout, di- gemeester zijn gasten men af en toe aan met recteur van café-restau- mee naar het museum een déjeuner of een di- rant .Mondragon'. op de zolders van het ner zoals zaterdag in De gastronomen maak- stadhuis. Zierikzee. ten er een gezellige dag Een uurtje later zat Nadat het gezelschap van en aan him bezoek men in de kelder, de 's morgens met koffie en werd een officieel tin- wijnkelder van het 's- Schouws palingbrood in tje gegeven via een ont- Gravensteen, Zierikzees .Mondragon' was ont vangst door het gemeen- gevangenis uit vervlo- vangen, keerde het daar tebestuur in de trouw- gen jaren. In de omge- aan het begin van de zaal van het stadhuis, ving waar vroeger boos- middag terug voor een Om een gebaar terug te doeners achter vergren- exquise maaltijd met maken trad daar de pre- delde deuren van het zeespecialiteiten (hors sident van de Neder- cachot werden gestopt, d'oeuvre aux natives de landse kring, dr P. H. sprongen nu de kurken l'Oosterschelde, bouïlla- Brans, naar voren en hij van de champagnefles- baisse Zélandaise en wa- bood burgemeester D. sen. En de proeve op de terzooi de Zierikzee). W. Kastelein van Zierik- tong, die het gezelschap Conclusie achteraf in zee het erelidmaatschap daar kreeg aangeboden, het gezelschap: confrère van het gilde aan. Een was een geste van wijn- Arkenbout. zijn chef burgemeester tussen ge- kelder-exploitant De grillardin J. Verhoeven, renommeerde restaura- Jong. het keuken- en bedie- teurs? Het kon. Dr ,Runn 700 jaar na de nend personeel kunnen Brans: ,We hebben vo- oprichting is het be- er wat van. De gastro gels van diverse pluima- roepsgilde van rötis- nomen komen er vast en ge in onze kring. Maar seurs nog steeds actief', zeker nog wel eens te- we zijn allemaal lief- stond er in de documen- rug. TERNEUZEN Zaterdag om half twaalf ontstond op de rijksweg Terneu zen - Sluiskil een aanrijding tussen een Belgische personenauto en een vracht auto. bestuurd door J. P. K. uit Sluis kil. De Belgische auto reed achterop de vrachtauto (beide auto's kwamen uit de richting Sluiskil), toen deze bijna ivoor- gesorteerd stilstond om een lihksgele- 'en zijweg in te slaan. De drie inzitten- fen van de Belgische personenauto raak ten lichtgewond en werden naar het zie kenhuis te Sluiskil overgebracht. Alleen de inzittende J. P. uit Brussel moest in het ziekenhuis blijven, de anderen kon den na behandeling huiswaarts keren. Beide auto's werden vrij aanzienlijk be schadigd. VLISSINGEN Donderdagmiddag oktober aanstaande vergadert de ge meenteraad van Vlissingen. In deze ver gadering, die om twee uur begint, zal de gemeentebegroting voor 1970 aan de raadsleden worden aangeboden, alsmede verschillende bedrijfsbegrotingen i dat jaar. lutherse kerk middelburg Amateur-organisten die solistische am bities hebben, kunnen heel moeilijk tot verwezenlijking van een repertoire ko men. Dc gewone orgelseries zijn uit sluitend voor .vakspelers' en op mu- ziekschooluitvoeringen zijn doorgaans geen goede orgels beschikbaar. Deze overwegingen lagen ten grond aan de organisatie van een orgelrecital voor amateur-musici, waarvoor de kerkvoog den van de Lutherse Kerk in Middel burg zaterdagavond hun gebouw en or gel beschikbaar hadden gesteld. Vier leerlingen van Daniël Manneke verzorgden dat recital, waarbij opge merkt zij dat mevrouw Elly Bruining- Kléren, de vaste organiste van de Lu therse Kerk. een professionele opleiding (piano) heeft gehad. Willy den Hollander (.1.6) beet liet spit af dooi- vier van de dertig Spielstücke van Hugo Distler te spelen. Distier, de in 1942 voortijdig gestorven componist, schreef deze stukken voor huisorgel, en daar, waar Willy den Hollander een zeer simpele registratie instelde, deden de werkjes het goed. met name in het eerste en tweede gespeelde werk, in de andere werd de klankkleur wat bedor ven door de te hoge winddruk van het orgel van de Lutherse Kerk, overigens een voortreffelijk instrument van An- dries Duyschot (begin 18e eeuw). Voorts gaf zij. een correcte, wat sehool- lezing' van Sweelincks .Echofanta- in D'. Deze hoge winddruk bedierf oolc eniger mate enkele delen uit de .Suite du dieuxième ton' van Clérambault, door Elly Bruining-Klèren uitgevoerd; in de zeer speelse middendelen ging het alle maal prima welk een mooie cromhor- ne staat er in dit orgel! maar de boekdelen, de dialogue en de caprice, leden onder de overmatige luchttoevoer. Wederom speelde deze onhebbelijke ei genschap van het orgel de musicus par ten bij de uitgevoerde twee delen uit de Hommage a Frescobaldi van Jean Lan- glais (geb. 1907). Han Keur, die dit speelde, deed het technisch goed. maar voor de Communion was een veel te overtrokken geluid ingesteld. Ik stel me deze muziek veel teerder en inniger voor, gelet op het doel waarvoor ze geschreven is. Opmerkelijk is dat het euvel van de hoge winddruk Klaas Hoek zeer te sta de kwam bij zijn uiterst bekwame rea lisatie van The lookingglass van de in Nederland wonende Spanjaard Raxach. Dit werk is zo baanbrekend modern, dat het gewone, klassieke notenschrift niet toereikend is, zodat het zogenaamd grafisch genoteerd is. Laten we direct zeggen, dat we met verbazing en bewondering geluisterd hebben naar de klankflarden en geluids effecten die geproduceerd werden. Ik neem aan dat niet iedereen het heeft kunnen volgen en dat sommigen verbijs terd zullen zijn geweest dat een orgel, zo'n deftig instrument, geluiden kon voortbrengen, waarvan Duyschot nooit gedacht zal hebben dat die ooit aan zijn instrument zouden worden ontlokt. Boeiend was het zeker, artistiek onge twijfeld. En gaarne hadden we in deze .Spiegel", een tweede maal gekeken, het werk nogmaals gehoord. Hoek speelde ver volgens de .Battaglia' van Jeminez, een werk zeker niet van een moderniteit gespeend, maar dat na Raxach gewoon klassiek aandeed. Mevrouw Bruining-Klèren besloot het concert met de Fantasie in G van J. S. Bach. Blij en speels zette zij het werk in en ook het slot kreeg een mooie profilatie mee, maar in het grote mid denstuk verzandde het notenbeeld eni germate, door eeityveel te nadrukkelijk Tegatospel- Het initiatief tot dit concert, waar schijnlijk van Daniël iManneke," verdient alle lof. Dat er vrij wat mensen waren komen luisteren, onder wie een goed aantal jongeren, moge stimuleren tot verdere concerten In dit genre. v.M. GOES Het Braatmobiel is zaterdag door de Goese gemeentepolitie in beslag genomen. Even voor twee uur 's middags werd het voertuig, een grote rijdende showroom van de bouwmate- rialenfirma Braat, in aanwe zigheid van inspecteur van politie J. L. Rave verzegeld. Het Braatmobiel is sinds zijn komst naar Goes, dinsdagnacht jongstleden, aanleiding geweest tot moeilijkheden. Braat heeft de showroom laten komen, omdat de firma geen standruïmte meer koii krijgen op de vakbeurs voor <le bouwwereld, die vorige week in zaal Juliana te Goe.s werd ge houden. Om haar produkten toeli aan belangstellenden te kunnen tonen heeft de firma toen de gro te als showroom ingerichte bus pal voor zaal Juliana neergezet Pas toen het voertuig er stond en niet meer weg te krijgen was. omdat Braat zei de chauffeur niet te kunnen bereiken, heeft men de gemeente om vergunning voor het plaatsen van de wagen gevraagd. Braat, nog steeds niet bij machte de chauffeur te be reiken, liet het voertuig staan. Het zag ernaar uit dat de zaak met een sisser zou aflopen: een bekeuring voor Braat. in de nacht van vrijdag op terdag begonnen de moeilijkheden opnieuw. De firma Krijger, eige naar van zaal Juliana, plaatste een autobus langszij de Braatwn- gen. zodat de toegang tot de rij dende toonkamer werd versperd. Toen bedrijfsleider C. J. Krös- schell van Braat-Goes dit zater dagmorgen merkte, nam hij een tegenmaatregel. Hij parkeerde zijn privé-auto voor zaal Juliana, te-' ,'enover de bus van Krijger en 'iet een vrachtwagen aanrukken. Die vrachtauto kon niet doorrij den. omdat de straat langs de 3eestenmarkt door de personen- luto van de bedrijfsleider en de bus van Krijger werd versperd. De vrachtwagen bleef met draai ende motor staan wachten op be tere tijden, zodat het overige ver keer moest omrijden. De Braat-bedrijfsleider had dit ,'edaan, omdat hij ervan overtuigd bleek, dat de Krijger-bus 's nachts in samenwerking met de politie was neergezet om Braat te hin deren. Politiechef De Rave, die zaterdagmorgen spoedig ter plaat- ie was. sprak dit tegen. De heer A. Cartledge van Kriiger-Tours. die de bus "had laten neerzetten, vertelde dat er eigenlijk niets aan de hand was. ,Wij hebben die bus hier geparkeerd, omdat de wagen zaterdagmorgen om elf uur naar de carrosseriefabrlek moet. Als lie mensen van Braat direct naar ons toegekomen waren, hadden ve hem zo weggehaald, dan had ;r niets hoeven te gebeuren'. Vol- rens de heer Cartledge wist de oolitie ervan, dat zijn bus 's nachts Na fikse mondelinge tegen stand wordt de Braat-bus of ficieel verzegeld (Foto PZC). TERNEUZEN De politie van Terneu zen heeft zaterdag een viertal jongelui aangehouden, die in het bezit waren van enkele tientallen grammen hasjiesj. Het eerste tweetal, E. F. v. d. (21 jaar) en F. S. (20 jaar), beiden afkomstig uit Vlissingen, liepen zaterdagmorgen vroeg tegen de lamp, terwijl 's avonds om half acht nog eens een tweetal, namelijk L. J. W. L. B. (18 jaar) en H. W. B. (19 jaar), ook beiden uit Vlissingen werden aangehouden. Belde gevallen staan geheel los van elkaar. Alle jonge lui zijn in verzekerde bewaring gesteld, waarschijnlijk tot vandaag. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de verdovende middelen. Het is nog niet zeker of de jongelui worden voor geleid bij de officier van justitie. Mr Van Aartsen opent diensten centrum ANTWERPEN Dc schipper kapelle Zeeiands commissaris der van Duitse kustvaarder Eland Sfd£g"2r9?k"to4rrÜtfctf'.SS: is omgekomen en een opvarende wordt vermist nadat de .Eland' zondagmorgen op het Belgische gedeelte van de Schelde in aanva ring kwam met een motorboot van de Belgische douane. Het on geluk gebeurde ter hoogte van boei 97. bij ,Liefkenshoek'. Op het moment van de aanvaring was het mistig. Naar de juiste toedracht van het onge val wordt nog een onderzoek ingesteld. De .Eland' was op weg naar Antwerpen. Bij de aanvaring kapseisde het schip, dat slechts bemand was door de schip per en een matroos. Beiden sloegen over boord. De schipper bleek, toen men hem een uur na de botsing uit het water haalde, te zijn overleden. Naar de mede- opvarende wordt nog gezocht. De .Eland is na de aanvaring zoveel mogelijk leeg gepompt en naai' Antwerpen overge bracht, De douaneboot liep dermate veel schade op, dat zij in de buurt van de aanvaring op de wal moest worden ge zet. schajis- en dienstencentrum ,De Vroono' '.apelle officieel openen. De plechtig heid begint om half drie, naast het Braat-voertuig is gezet. Mevrouw Cartledge maakte dui delijk. dat ze het niet op de Braai- bedrijfsleider had begrepen. .Wij zijn Engelsen, hij is een Duitser' sprak z" Politie-inspecteur J. L. de Rave vond het optreden van de firma Braat knap kinderachtig en dat liet hij merken ook. ,Hoe kunnen volwassen mensen zo gek doen', zei hij verbaasd tegen de heer Kressehell. Deze toonde zich ook verbaasd. .Vooral de burgemeester is kin derachtig', zei hij, ,die is begon nen'. ,U vergeet gemakshalve', aldus de inspecteur, ,dat u bent begonnen door hier eeinl. de wa gen te plaatsen en dan pas ver gunning aan te vragen'. Op verzoek van de politie werd de bus van Krijger zaterdagmor gen verwijderd en kon het ver keer wear doorrijden. Het wegrij den van de bus verliep niet zon der moeilijkheden. De scherpe waarnemer kon zien, dat de bus enkele krasjes had achtergelaten op het Braaimobiel. De heer Krös- schelt vroeg genoegdoening aan de politie. Inspecteur De Rave wees ncm erop, dat dit een civiele zaak was, waar de politie buiten stond. .Braat blijft moelljkheden maken verzuchtte de politiechef, ,hel lijkt rne hel beste de Braatbus maar te sluiten'. Aldus geschiedde aan hel begin van de middag. On danks langdurige mondelinge te genstand van een aantal Braat- woordvoerders werd het grote voertuig verzegeld. De inbeslag name geschiedde op grond van de parkeerverordening. Zodra uw chauffeur er is zullen wij de zegels verbreken en kunt u de wa gen weg laten halen', aldus dc inspecteur. .De burgemeester hier heeft wat legen ons', herhaalde bedrijfslei der Krösschell nog vele malen. MEER BEWOLKING -Meer bewolking, niaar op de meeste plaatsen droog weer. Iu de ochtend aan vankelijk op veel plaatsen mist. Zwak ke tot matige wind tussen oost en zuid. Ongeveer dezelfde middagtcmpcraturen als zondag of iets lagere. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag: Vrijwel overal droog, aanhoudende kans op mist. Overdag in opkhmngsge- hicden temperatuur hoven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag en woensdag: aantal uren zon: 1-7: "min. temp.: omstreeks normaal: max. temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden bo ven normaal; kans op een droge perio de van minstens 12' uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voo Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Vlv. Za-Limburg 20 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2