odi mevrouw, metdubro doet u de afwas toch zelf evea.. nu 2 flacons voor f.1.- ZEEUWSE BRASSBANDS SPELEN NU IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EXAMENS me&ws RAAD DOMBURG TOONDE ZIJN ONGENOEGEN OVER GANG VAN ZAKEN BIJ OPTIE OP GROND 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 Zaterdag in herv. kerk Breskens Paul van Belzen weer solist VLXSSINGEN-BRESKENS Het .Zeeuws Brassband Festival komt za terdag naar Zeeuwsch-Vlaanderen en wel naar Breskens. Aangemoedigd door de belangstelling die er was voor de brassbandconcerten oktober vorig jaar ln de Goese Oostkerk en 31 mei j.l. In de Nieuwe kerk in Middelburg, heeft de commissie van voorbereiding van het Zeeuwse Brassband Festival besloten drie Zeeuwse bands zaterdagavond in de hervormde kerk in Breskens te doen speten. Het zijn het muziekkorps van het Leger des Heils uit Goes, onder leiding van Peter Moens, de Vlissingse brassband St:-Caecilia onder leiding van Jan Me- liefste en de chr. brassband ONDA uit Middelburg onder leiding van Cees Ce- vaal. Deze in Engelse stijl en instru mentatie musicerende Zeeuwse koper orkesten zullen een programma uit voeren van concertmuziek en hymntunes. Het programma zal ook lichtere werken zoals bijvoorbeeld marsen bevatten. De korpsen zullen zowel afzonderlijk als gezamenlijk optreden. Gecombineerd tot een groot koperorkest zullen zij af wisselend geleid door de drie dirigen ten typisch Engelse hymntunes uit voeren. Aan dit festival wordt solistische me dewerking verleend door de trompettist en cornettist Paul van Belzen, adjunct- directeur van de Zeeuwse muziekschool In Goes. Paul van Belzen trad al vele malen als solist op. onlangs nog in de St-Ja- cobskerk te Vlissingen, waar hij samen met de organist Stoffel Gunst een con cert verzorgde. Hij werkte ook al eer der mee aan de brassbandfestivals op Zeeuwse bodem en zal ook zaterdag weer worden begeleid door de pianist- organist Jaap Boon, vooral bekend als begeleider op de sollstenconcerten van I de Zeeuwse bond van Harmonie en Fan fareverenigingen. Niet beperken De commissie van voorbereiding van het Zeeuws "brassbandfestival waar in de drie genoemde brassbands sa menwerken met de Brassbandclub Nederland, is van mening dat deze festivals niet beperkt mogen blijver tot de Bevelanden en Walcneren. Vandaar dat men besloot voor het na- aarsfestival Zeeuwsch-Vlaanderen te ezoeken. De commissie .Zeeuws Brassband Fes tival' houdt zich uitsluitend bezig met het organiseren van festivals en con certen. Het organiseren van concoursen acht zij niet te behoren tot haar taak. Zowel de commisie als de BBCN ach ten de concoursen behorende tot het werkterrein van de muziekfederaties en de daarbij aangesloten bonden. Het fes tival in Breskens begint zaterdagavond om 8 uur. Het zal worden gepresen teerd door de heer G. C. van Loo, pro vinciaal contactman van de BBCN, de Brassband Club Nederland. Bij het aan de rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg gehouden examen akte B hoofdleidster) slaag den: Nelly Huige, 's-Heerenhoek, Ma rian Mol, Borssele, Marianne Pot. Vlis- singen; Rina Punt, Philippine. Drie kan didaten kregen een herexamen één kan didaat werd afgewezen. Het examen wordt voortgezet. PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN TE 'S-H. H.KINDEREN 's-HEER HENDRIKSKINDEREN De schietvereniging 's-Heer Hendrikekinde ren hield op 4, 6 en 11 oktober schiet wedstrijden met de volgende resultaten: Korpswedstrijd (max. 2o0 punten;: klas A 1 Goes 1 244 p.; 2 's-Heer Hendrikskinderen 240 p.; 3Wolphaarts- dijk 237 p.; 4 's-Heer Hendrikskinderen 2 234 p.: 5 Sint-Annaland 233 p.; 6 Goes 2 233 p.; 7 Middelburg 226 p. klas B 1 Goes 237 p.; 2 Tholen 237 p.; 3 WestkapeUe 233 p.; 4 's-Heer Hen drikskinderen 3 221 p.: 5 Scherpenisse 220 p.; 6 Sint-Annaland 217 p- klas C 1 Goes 221 p.; 2 's-Heer Hen- driltskinderen 4 217 p.; 3 Tholen 202 p Personele baan: klas A N. Flerloos, Goes 148 p.; R Krijger, Goes 148 p.; C. van Rossen, Goes 146 p.; J. Kloosterman, 's-Heer Hendrikskinderen 146 p.; J. de Bree, Middelburg 146 p.; P. Sinke, Goes 145 p.; J. Rouw, 's-Heer Hendrikskinderen 143 p.; H. de Dreu, Goes 143 p.; A. Ja cobs, Goes 143 p. klas B Joh. Rouw, 's-Heer Hendriks kinderen 148 p.; A. de Visser, Goes 146 p.; J. Praat, Tholen 143 p.; M. W. Snoep, Sint-Annaland 152 p.; A. Goedegebuure, Sint-Annaland 142 p.; A. Keur, Sint- Annaland 140 p.; J. de Heer, Tholen klas C 1 B. Gerretsen, Tholen 140 p.. 2 K. Janse, Westkapelle 140 p.; 3 J. van de Plasse, Goes 140 p.; 4 J. de Jager, 's-Heer Hendrikskinderen 137 p.; 5 L. Overbeke. Scherpenisse 137 p.; 6 J. Lous, Westkapelle 136 p.; 7 M. Pikkaart, Goes 136 p.; 8 J. J. Keur, Sint-Annaland 134 p. Extra prijs Joh. Rouw, 's-Heer Hen-| drikskinderen. Hoofdprijs attractiebaan, P. Sinke te Goes. I V oorlichtingsavond onderwatersport ZIERIKZEE Ook op Schouwen-Dul- veland neemt de belangstlllng voor de ondrwatersport toe. Voor velen is het echter nog moeilijk om de juiste weg naar een goede opleiding te vinden. Er is echter op het eiland reeds geruime tijd een actieve duikclub, die thans weer zover is dat men een aantal nieu we leden kan aannemen. Deze nieuwe leden zullen in de wintermaanden een zwembadtraining krijgen en na enige aanvullende lessen in het voorjaar, de gelegenheid krijgen om in de Zeeuwse stromen de onderwaterwereld te verken nen. Teneinde de belangstellenden in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met de onderwatersport zal de Schouwse Onderwatersportvereniging .Scaldis' op 18 oktober aanstaande in het .Huis van Nassau' een introductieavond organiseren, waar een aantal interessan te films op het gebied van de onderwa tersport zal worden vertoond, terwijl te vens volledige informatie omtrent het lidmaatschap van Scaldis zal worden verstrekt. Aangezien Schouwen-Duive- la.nd de laatste jaren het duikcentrum van de Nederlandse Onderwatersport Bond is geworden neemt hier de belang stelling voor het sportdulken sterk toe. Het is echter van het hoogste belang dat men op dit gebied niet zelf gaat experimenteren. Een bekende waarschu wing in sportduikerskringen luidt: .Dui ken is levensgevaarlijk, maar niet als men een goede opllding heeft gehad.' De opleiding bij Scaldis staat onder lei ding van trainers die hiervoor speciaal zijn opgeleid door de Nederlandse On derwatersport Bond. Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte heeft te Valkenisse 1250.26 opgebracht De Zeeuwse collecte heeft in s-Heer lAbtskerke 240 opgebracht. ONDERWIJSVOORSTELLEN IN RAAD VLISSINGEN VLISSINGEN B en w van Vlissln- gen stellen de raad voor medewerking te verlenen voor een uitbreiding van de Juliana van Stolbergschool met een leermiddelenberging en een rijwielstal ling. Eenzelfde voorstel inzake leermid delenberging wordt gedaan voor de Kon. Wilhelminaschool: beide scholen be schikken niet over een voor een derge lijke school noodzakelijke ruimte c leermiddelen op te bergen, aldus b en in de toelichting op de voorstellen. Raad Hoofdplaat krijgt vrijdag de begroting 1970 HOOFDPLAAT Aan de raad van de' gemeente Hoofdplaat zal in de vrij dagavond (morgen) te houden raads vergadering de begroting over het dienstjaar 1970 worden aangeboden. De agenda vermeldt verder de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1967, bespreking van de bestem-1 mingsplannen .Hoofdplaat 1966' en .Slijkplaat 1966' en net aangaan van| een rekening-courant-krediet over 1970 ad. 70.000 met de NV Bank voor Ne derlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. Het r-k schoolbestuur van de Sl-Jo- sephschool vraagt om medewerking ir verband met de aanschaf van een typ machine en het aanbrengen van een afrastering tussen de Sl-Josephschool de woning Schoolstraat 12. Tevens agt men om een verhoogd bedrag per leerling. Het Regionaal woonwagen centrum Zeeuwsch-Vlaanderen vraagt over 1969 een voorschot van 118. Sub sidie-aanvragen zijn er voorts van de oudervereniging ,Voor het zorgenkind' te Terhole en van de Stichting regio naal pedagogisch centrum Zeeland in oprichting. De vergadering begint om Borden lichtten de raad in Afgehandeld in besloten vergadering DOMBURG .Moeten we nu wel of niet in besloten vergadering gaan', was dinsdagavond in de Domhurgse raad vergadering de grote vraag bij de dis cussies, die ontstonden na een vraag van de heer W. K. van Nicuwenhuijzen (chu) betreffende een optieverlening op een terein in hot plan Duinweg-west aan een makelaar te Den Haag. De heer Nieuwcnhnijzen waren enkele borden op het terrein opgevallen, waarop stond dat gegadigden inlichtingen konden krijgen bij de Haagse makelaar. De heer Nieu- wenhuijzen wilde van de burgemeester wel eens weten hoe de vork in de steel zat en of andere makelaars ook een optie konden krijgen. Burgemees ter F. G. Sprenger wilde die inlichtin gen wel geven, ,maar dan in een beslo ten vergadering'. Het PvdA-raadslid A. Don zei echter prijs te stellen op .openheid'. .Er werd in deze raad gezegd dat het onbehoor lijk zou zijn dat de gemeente winst zou maken bij de verkoop van haar grond. De grond in Oostkapelle werd soms ech ter tot drie maal toe met woekerwinsten doorverkocht door makelaars. Ik had nu wel eens een bord verwacht waar op stond dat men inlichtingen kon krijgen bij de gemeente inplaats van bij een ma kelaar. Hoe is het bovendien mogelijk, dat die grond een paar maal wordt door verkocht? De gemeente stelt toch altijd als eis dat er binnen een bepaalde tijd moet worden gebouwd?' De heer A. Passenier (pvda) haakte hier op in: ,We moeten de grond toch zoveel mogelijk rechtstreeks aan be langstellenden verkopen. Heeft de betreffende makelaar overigens al een bepaald bedrag betaald voor de optie?' Wat de laatste vraag betreft kon de burgemeester de heer Passe nier gerust stellen. Nadat de heren Van Nieuwenliuijzen en A. Coppoolse (ar) nog enkele vragen over de gewraakte optie hadden gesteld wilde burgemeester Sprenger op zijn be sluit de zaak in besloten vergadering te behandelen terugkomen. ,Maar dan moet de raad later b en w niets verwijten, als blijkt dat de belanghebbende deze openheid niet op prijs stelt en zich te rugtrekt'. Deze mogelijkheid lokte do raadsleden blijkbaar niet zo erg. Ook de heer Don vond het dan maar beter da zaak in besloten vergadering te behan delen hoewel hij zijn ongenoegen over de gang van zaken tevoren als volgt uit te: .Als men aan de raadsleden zou vra gen hoe de vork in de steel zit moeten we zeggen dat men maar bij die make- "t Is zo gedaan met Dubro, het voordeligste afwasmiddel. Want Dubro is sterker geconcentreerc Daardoor gaat het afwassen met Dubro ook sneller. En beter. Dat ziet u aan de glanzende bordjes, schotels, schalen, messen en vorken. En u ziet ook dat u met Dubro zachte handen houdt in Dubro zit immers handtonicum. DaSrom koopt u Dubro. waarom zou u meer betaden tol 25«P0< id3'e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 26