Plan voor drietal trailerhellingen aan Veerse Meer ■AGENDAa kinder boeken week VOORSTEL VOOR VOORDRACHT BIJ CRM Op verschillende plaatsen nieuwe steigers 3 leuke boekjes cadeau Chr. geref. vrouwen uit Zeeland bijeen Zeeuwse kaderdag van NVV in Goes DE BEVELANDEN Verlichting voor sportvelden van Baarland Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Besturendag Goes van de Hervormde Vrouwengroepen goed bezocht Pistoolschutters begonnen wedstrijd in Vlissingen Opffimstige invloed tol Haringvlietbrug on dagrecreatie MARKTBERICHTEN Top-hengelaars gaan vissen bij Cadzand Weer 2 verdachten inbraken Middelburg WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 VV/SSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VEERE Een inventarisatie van de huidige watersportvoorzienïn- oen aan het Veerse Meer heeft aangetoond, dat tot op heden on voldoende aandacht is besteed aan de mogelijkheden om per trailer aangevoerde bootjes te water te laten. Oni die reden heeft het da gelijks bestunr van ,Het- Veerse Meer' liet algemeen bestuur overweging gegeven de hoogste prioriteit toe te kennen aan het maken van een drietal trailerhel- iiigen aan de oevers van het meer. Deze zouden dan komen aan de Schotsman-Ruiterplaat kosten 77.800,- aan de randweg Noord-Beveland ter hoogte van de Goudplaat kosten 81.900,- en nabij de voormalige land- bouwhaven ,De Pief, kosten ƒ60.800. In het eerste geval is mede geraamd de verbinding via een toegangsweg met een door rijkswaterstaat aan te leggen par keerterrein; in de beide andere ramingen is de aanleg van het parkeerterrein op- ;enomen. Het dagelijks bestuur wil tevens de totale steigerlengte in het Veerse Meer vergroten. ,De noodzaak hiervan, zo schrijft het dagelijks bestuur in een voorstel aan het algemeen be stuur. .vloeit rechtstreeks voort uit de reeds gesignaleerde toenemende interesse van de watersporters voor het Veerse Meer en het frequente ge bruik, dat van de thans aanwezige steigers wordt gemaakt. Men wil daarom nieuwe steigers s brengen nabij Vrouwenpolder (40 nieter) nan de Goudplaat (70 nieter), aan het verpozingseiland ,De Omloop' nabij De Piet (40 meter) en aan het Aardbeienei- land (een kruïssteiger van 40 meter), terwijl de reeds aanwezige T-steiger aan ADVERTENTIE bij aankoop voor 5,- o: meer aan kinderboeken Boeken die je graag leest kun je vinden bjj Woensdag 15 oktober 1969 BRESKEKS Goedertijt, 20 uur: ka mermuziekconcert voor ouders met kin deren. GOES Juliana, 14-22 uur: Zeeuwse vakbeurs voor aannemers. MIDDELBURG Granny, 20 uur: jeugdsociëteit. STAVKNISSE Consistorie hervorm de kerk, 19.30 uur: vergadering NCVB. VLISSINGEN Bellamypark 3, dans avond volksdansgroep Vlissingen. ZIERIXZEE "Verenigingsgebouw, 20 uur: vergadering NCVB. VLISSINGEN Stadhuis, 9-21 uur: tentoonstelling .Schilderijen uit het Ste delijk Museum van Amsterdam" BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 i Spel der hartstochten, 18 jaar OPCAVEN VOOR OP INLICHTINGEN OVER OEZE RUBRIEK. C. VAN OORSCHOT- P/A PZC -VLISSINGEN •TEL.0IIM-SM4- r de oostzijde van de Haringvreter ver lengd zou kunnen worden met 60 nieter. De kosten worden totaal geraamd op 75.000. Het aanbrengen van enkele meerpalen bij elke steiger is hierbij in begrepen. Kosten, verbonden aan het maken van een dergelijke voorziening bij de reeds aanwezige steigers belopen 8.C00,—. Al deze voorzieningen bij elkaar vergen dus een bedrag van ruim drie ton en voor een spoedige realisering zal ten minste een rijksbijdrage van 75 procent vereist zijn. Het dagelijks bestuur van Het Veerse Meer moet jaarlijks via het college van gs bij de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk voor voordracht indienen van objecten, waar voor men een bijdrage nodig heeft uit de gelden voor openluchtrecreatie en toeristische infrastructuur. Het voorstel, genoemde projecten vooi te dragen komt aan de orde in een ver gadering van het algemeen bestuur van Het Veerse Meer, die vrijdag 24 oktober in het sociëteitsgebouw van de water- sportvereniging te Wolphaartsdijk wordt gehouden. Jn deze vergadering zal voorts de be groting voor 1970 worden aangeboden. De gewone dienst vertoont in ontvangst en uitgaaf een totaal van ƒ102.300. Er is een post onvoorzien van 1900. De kapitaaldienst met totalen van 114.300,sluit met een batig sal do van 13.300. VLISSINGEN —De christelijk gere formeerde vrouwenverenigingen in het district Zeeland, hielden dezer dagen te Vlissingen hun najaarsvergadering. De leiding berustte bij de presidente, me vrouw Westerink uit Kerkwerve. Na de opening werd er 's middags door de afdeling Biezelinge en Goes een ont- spanmingsprogramma verzorgd. Na een gezamenlijke broodmaaltijd hield ds Ma ris uit Vlissingen 's avonds een referaat over .christelijke vrijheid en christe lijke levensstijl.' Het Zeeuwse NVV-kader houdt zater dag 18 oktober in de Prins van Oranje' Goes de grote kaderdag. Na opening van deze vergadering door de heer C. Hoek, districtsbestuurder, zal de twee de voorzitter van het NW, de heer A. de Boon, een inleiding houden, die is ge titeld: .Reactie op de troonrede en ac tuele problemen'. In de middagvergade ring wordt over de inleiding gediscus sieerd en men kan dan vragen stellen. De vergadering begint 's morgens om half elf. GOES Wandelsportclub opgericht GOES In Goes is een wandelclub opgericht door een aantal lieden, die al geregeld aan tochten meedeeed. De naam van de nieuwe wandelsportvereni ging is ,De Zeeuwen'. De club is toege treden tot de Zeeuwse wandelsportbond. De nieuwe vereniging zai volgend jaar drie wandeltochten organiseren. Op 4 april de openingstocht van het seizoen; van 8 tot en met 12 juni de avondvier daagse en op 5 september de fruitwan- deltocht. Het voorlopig bestuur van ,De Zeeuwen' is als volgt samengesteld: J. A. Ver- meule (voorzitter), mevrouw Godesehalk Kastanjestraat 8, secretaresse, mejuf frouw Buijsrogge, Kamperfoeliestraat 34, penn'ingmeesferesse. Huldiging van belastingcommies I. W. van Leersum GOES In de feestelijk ingerichte personeelszaal van de inspectie der di recte belastingen te Goes werd dinsdag morgen liet feit herdacht, dat de lieer T. W. van Leersum, commies le klas der rijksbelastingen, veertig jaar gele den de eerste stap in ambtelijke dienst erriehtte. Nadat ceremoniemeester G. Hopmans de heer en mevrouw Van Leersum en hun kinderen had verwelkomd, releveer de het hoofd van de inspectie, de hoofd- inspecteur-tit M. van Boven het feit, dat de jubilaris op 11 oktober 1929 als 15-jarige jongeling het dienstvak der belastingen te Zierikzee instapte. Via een kort verblijf in Maassluis kwam de heer Van Leersum in 1939 te Goes, waar hij thans nog als chef inkomsten belasting werkzaam is. De heer Van Boven dankte de jubilaris voor de wijze waarop deze steeds zijn werk energiek vervulde en hij sprak de hoop uit, dat dat hij dit op dezelfde wijze de nog res terende jaren zal kunnen doen. Naast de gebruikelijke enveloppe bood de heer Van Boven een geschenk aan. De algemeeen chef van de inspectie, de heer J. Mooij dankte de heer Van Leer sum voor de wijze waarop deze hem bij zijn benoeming had opgevangen. Hij prees hem voorts voor zijn opstelling ten behoeve van het personeel. Namens het ontvangkantoor der rijksbelastingen dankte het hoofd van dit kantoor, de heer G. Schillemans voor de prettige vruchtbare samenwerking. De heer Pieterse uit IJmuiden voerde het woord namens hete hoofdbestuur en de afdeling Zeeland van de bond van 's rijksbelastingen in Nederland. Hij dankte de heer Van Leersum voor het feit. dat deze reeds een lange reeks van jaren als afdelingssecretaris werkzaam is en hiermee de belangen van de colle ga's helpt behartigen. Spreker haakte in op een opmerking, die burgemeester Roemers van Vlissingen kortgeleden maakte tijdens een jubileum van één van de gemeente-ambtenaren. Deze stel de toen, dat de jubilaris lid was van niet de beste bond. De heer Pieterse kon dit wat de bond betreft wel beamen, omdat naar zijn mening de beste bond die bond is, waarvan alle ambtenaren, ongeacht levensovertuiging of instelling, lid kunnen zijn. Namens de bond bood de spreker een passend geschenk aan. Tot slot dankte de heer Van Leersum alle aanwezigen voor hun belangstelling, hun woorden en geschenken. BAARLAND TWEE KEER LOOS BRANDALARM IN MIDDELBURG MIDDELBURG Tot twee keer toe binnen een half uur raasden gisteravond brandweerwagens met loeiende sirenes naar het Vijvervreugdcomplex aan de Koudekerkseweg. Tot twee keer toe was het loos alarm. Omstreeks kwart voor acht kwam in de brandweerkazerne via de meldinstallatie, waarop ook Vijver vreugd is aangesloten, het alarm binnen. De brandweer was er als de kippen bij. Men stond praktisch klaar want het was toch oefenavond. Met drie wagens reed men naar Vij vervreugd waar geconstateerd moest worden dat een ruitje, waarachter zich een brandalarmknop bevond was inge drukt. Een half uur later spoedde de brand weer zich met twee wagens naar Vij vervreugd, alwaar men tót de conclusie kwam dat de reparateur nu het alarm in werking had gesteld. De halve Stro- menwljk liep leeg om ter plaatse pools hoogte tc nemen Kerkconcert Zondagavond 19 oktober om 19.00 uur geeft het Nieuwlands dameskoor in de Nederlandse hervormde kerk te Nieuw en Sint-Joosland een kerkconcert, dit in samenwerking met de muziekvereni- ring ,ONDA'. De inleiding en verbin- lende tekst worden gesproken door ds P. Sidcrius. BAARLAND Het sportterrein Baarland krijgt verlichting. Het licht kan worden gebruikt voor de ijsbaan cn voor het oefenterrein. De raad van Baar land gaf tijdens de vergadering van maandagavond een krediet van 7500 gul den voor de aanschaf van vier lichtmas ten. ,We zitten nog steeds te imodderen met de ptaats voor het gymnastieklokaal', zei burgemeester W. N. van Liere tij dens de vergadering. Oorspronkelijk zoi: het lokaal naast het gemeentehuis ko men. maar eigenlijk Js de ruimte daar te klein. De raad aanvaardde op voor stel van raadslid C. de Vriend (gb) een pimcipebe^.uit om het lokaal te' zetten aan het einde van het bestemmingsplan bij het speelplein. In verband niet de komende herindeling moeten zes straatnamen worden veran derd. De raad ging niet de voorstellen van b cn w akkoord. De Dorpsstraat wordt nu Slotstraat, de Raadhuisstraat Schansstraat, de Noordstraat Toren- straat, Ziiidstraal Zuidlioekstraat, do Molendijk Zuidpolde.rdijk en de Stelle- weg tenslotte wordt Baurland-Stelleweg. Het perceel van de heer M. Goud zal op het elektriciteitsnet worden aangestoten. De raad was het met b en w eens om een subsidie van 11S0 gulden te verlenen voor de aanleg van een elektriciteitska bel naar dit onrendabele perceel. Er zijn moeilijkheden gerezen tussen het gemeentebestuur van Baarland en heer J. J. Zeedijk. De heer Zeedijk is op het ogenblik pachter van een stuk grond, waarop de gemeente recreatie voorzieningen heeft gepland. B en w hebben de heer Zeedijk een voorstel ge daan om pachtafstand te doen van de grond. In ruit daarvoor zou hij andere grond ter compensatie krijgen. De be sprekingen willen niet vlotten. De heer Zeedijk was al eens mondeling met de voorstellen van b en w akkoord gegaan, maar hij kwam daarop later weer te rug. .Een onverkwikkelijke zaak', noem de de burgemeester het. De raad. met de heer De Vriend als voornaamste om, als de heer Zeedijk niet snel akkoord gaat, hem de pacht' van de gemeente lijke groncl op te zeggen. KRU1NINGEN Strijd om de Scheldeprijs 27 december te Kruiningen Het comité concertfonds te Kruiningen houdt zaterdag 27 december in ,Ons Dorpshuis' te Kruiningen het negende muziek- en zangfestival om de .Schel deprijs van Kruiningen.' Het comité con- eertfonds stelt zich tot doel de meer klassieke concerten van de gemengde zangvereniging .Crescendo' te Kruinin gen te helpen financieren. De eerste prijs van het festival is een bokaal die is be schikbaar gesteld door b en w van Krui ningen. Collecten In de PZC van maandag werd abusieve lijk vermeld dat de collecte voor de PIT en do reclassering in 's-H.-Arends- lcerke respectievelijk 38,50 en 34 had opgebracht. Deze collecte werd echter in 's-Heer-Abtskerke gehouden 's-HEER-ABTSKERKE Dia-avond bejaardensoos Woensdag 15 oktober zal de bejaarden soos van 's-Heer Ahtskerke een bezoek brengen aan die van 's-Gravenpolder waar 's avonds half acht dia's zullen woi'den vertoond van de reis. die deze zomer werd gemaakt naar Soestdijk. te samen met de bejaardensoos van 's-Gra- venpolder en Ni'sse. Ook de bejaarden, die geen lid zijn van de .soos' zijn uit genodigd voor deze avond. Bejaardensoos lijdelijk l ADVERTENTIE) Dringt direct door lot aan dc haard van de pijn Deumatisclie pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek cn ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balscm. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op dc weefsels in tot aan dc haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid to veroorzaken) cn "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tol; in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid makon spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting cn welbehagen. Wacht niet lot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra hel nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. BELGISCH-NEDERLANDSE MILITAIRE OEFENING IN GRENSGEBIED VLISSINGEN Belgische en Neder landse dienstplichtigen zullen op 20, 21 en 22 oktober deelnemen aan een mili taire oefening in Zeeuwsch-Vlaanderen en in het noorden van de Belgische pro vincie Oost-Vlaanderen. De oefening wordt gehouden onder de naam .Meetjesland'. Behalve de Belgische en Nederlandse legereenheden heeft ook de Belgische rijkswacht een aandeel in de militaire oefening. GOES Meer dan 150 bestuursleden van de hervormde vrouwengroepen CJVF hebben dinsdag de besturendag bijgewoond in gebouw ,De Veste' Goes. Mevrouw M. C. Vrïjlandt-Leenhouts, de secretaresse, trad tijdens de dag op als presidente. Zij deed dit. omdat de pre sidente, mevrouw S. Altena-Prijs, was verhinderd. Mevrouw Vrijlandt opende de bijeen komst 's morgens om kwart voor tien met het lezen van het schriftgedeelte Efeze 4 vers 7 tot 16. Na de opening werden een aantal huishoudelijke zaken behandeld. Zo nam de vergadering af scheid van dé periodiek aftredende be stuursleden, mevrouw D. Blok. mevrouw H. Meyaard en mevrouw T. Schoenma ker. Mevrouw Schoenmaker kwam weer in het bestuur terug, nu als presidente van de ring Walcheren. Voor mevrouw Blok kwam mevrouw A. v. d. Graaft in de p'aats. Mevrouw S. Dijkgraaf uit Goes deed namens de dames hierna een aantal sug gesties voor programma's voor club avonden. Het ochtendprogramma werd besloten met een rondvraag en met het zingen van het federatielied. In gehouw De Veste werd tot half twee een gezamenlijke lunchpauze gehouden. Voor de middag stond een lezing op het programma door mejuffrouw dr W. Tim mermans uit Zeist. Zij zou spreken over ,De vrouw en haar verantwoordelijk heid'. Mejuffrouw Timmermans was echter door ziekte verhinderd. In haar plaats sprak ds H. Strating over hetzelfde on derwerp. Ds Strating zag de verant woordelijkheid van de hervormde vrouw tegen de achtergrond van het evangelie. Hij wees er op, dat de vrouw van nu- mondig is geworden. Ds Strating advi seerde zijn gehoor, dit aan te grijpen en uit te buiten. Op velerlei gebied zijn de verantwoordelijkheden van de vrouw de laatste tijd veranderd. Dit is ook zo in het gezin, waar vader niet meer zonder meer de baas is. De gezagsstructuur binnen het gezin is veranderd en daar aan moet ook de moeder zich aanpas sen. Op de inleiding van ds Strating volgde een levendige discussie. Daarna, om even voor half vier. werd de bijzonder ge slaagde dag besloten met het zingen van gezang 288 ve.rs vier. 's-HEERENHOEK Schieting van de Vrije Schutters' De handboogvereniging .Vrije-Schutters te 's-Heerenhoek hield haar schieting op de liggende wippen bij de weduwe Ver hoeven. Er waren 76 schutters van 15 sociëteiten aanwezig. De uitslag van de eerste wip: Hoofdvo gel; J. Rijk van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek. 1ste zijvogel; C. Steen bakker van Victoria te Kwadendamme. 2de zijvogel; K. van Steenbergen van Willeni-Teil te Ovezande. 1ste boven- kal: P. Vette van Concordia te 's-Heee- renhoek. 2de bovenkal. J. Boonman van Vios te 's-Heerenhoek. 1ste onderkal; Adri v. d. Dries van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek. 2de onderkal; Math. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. lste klep; P. Rijk van Vios te 's-Heeren hoek. 2de klep; O. Steenaert van Voor uitgang te Kwadendamme. 3de klep; Bas. de Jonge van Concordia te 's-Hoe- renhoek. Vliegende vogelprijs; C. v. d. Dries van "Eensgezindheid te 's-Hee- renhoek. Meeste kleine vogels: P. Tim meerman van Vrije Schutters te 's-Hee- renhoek, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip. lste hoofd vogel; J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. 2de hoofdvogel: C. v. d. Guch- te van Spes-Nostra te Ovezande. lste zijvogel; P. M. Timmerman van Vrije- Schutters to 's-Heerenhoek. 2de zijvo gel; M. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme- 3de zijvogel; M. Ver donk wilde schutter. 4de zijvogel; J. Bongers van Zeelandia te Ovezan de. lste kal; Alb. v. d. Dries van Vrije- Schutters te 's-Heerenhoek. 2de kal; H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 3de kal: C. Remijn van Spes-Nostra te Ovezande. 4de kal; G. Raas van Eens gezindheid te 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels; C. v. d. Dries van Eens gezindheid en C. Voet van Vios beiden stuks. verhuisd De eerstvolgende bejaardensoos 's-Hecr Ahtskerke zal worden gehouden op 22 oktober aanstaande des middags half drie in de consistoriekamer. Dit in verband met de verbouwing van het verenigingsgebouw Irene. 's-GRAVENPOLDER Collecte De in 's-Gravenpolder gehouden Zeeuwse collecte, georganiseerd door de Stich ting Zeeland te Middelburg, heeft opge bracht een totaalbedrag van 757,00. BIEZELINGE Verkoopactie in chr. geref. kerk De christelijk gereformeerde, vrouw vereniging te Biezelinge houdt zater dagmiddag en 's avonds aanstaande ii: de consistorie van de kerk een verkoop actie. De opbrengst hiervan is bestemd voor vernieuwing van het kerkinterieur. Behalve de vele goederen, als handwerk stukken. kinderkleding en diverse ge bruiksvoorwerpen, die men hoopt te ver kopen. zijn er attracties voor de jeugd. Ook zal er een koffie- en theeschenkerij met wafels- en oliebolleiwerkoop zijn. VLISSINGEN Op het sehietterrcin van de marine te Vlissingen worden de zer dagen schietwedstrijden op pistool gehouden. Gisteren (dinsdag) ging men van start met de individuele schïetwed-1G!). "b-85 '8. strijd, die vanmorgen (woensdag) zal D worden voltooid. Vanmiddag vinden deiJ-i korpswedstrijden plaats. Negen korp- 'ij sen, elk bestaande uit zeven man, ne-i-Jr men aan de wedstrijden deel. De korp sen zijn: de marechaussee (Middelburg), de marine, de rijkspolitie, het marine bewakingskorps (MBK), de koninklijke landmacht (OCMA Middelburg), de ge meentepolitie Vlissingen, de gemeente politie Middelburg, de gemeentepolitie Goes en de gemeentepolitie Terneuzen. De wedstrijden van de eerste dag ver liepen geheel volgens plan. Van elk korps kwamen vijf schutters aan bod. de anderè twee komen vanmorgen aan de beurt. Elke schutter mag tweemaal acht schoten lossen. Eerst acht schoten juistheidsvuur en vervolgens acht scho ten snelvuur. Elk schot in de roos levert 10 punten op, zodat het hoogste aantal punten dat men behalen kan 160 be draagt. Na de eerste wedstrijddag, waarop 45 schutters met hun eigen dienstpistolen eik zestien schoten had den gelost op de schietschijf, neemt de luitenant ter zee arts 2 OC Sepmeijer de eerste plaats in met 119 punten (juistheidsvuur 64 punten, snelvuur 55 punten). Hij wordt met slechts één punt verschil gevolgd door de hoofd beambte Stroo van de MBK. die dus 118 punten behaalde (juistheidsvuur 66 punten, snelvuur 52 punten). De derde plaats wordt voorlopig ingenomen door de sergeant-milva Louwerse van de koninklijke landmacht met 116 punten (juistheidsvuur 61 punten, snelvuur 55 punten). Vierde is tot nu toe agent Flikweert van de Middelburgse gemeen tepolitie met 114 punten (juistheids vuur 57 punten, snelvuur 57 punten) en vijfde kapitien Hikke van de konink lijke landmacht met 111 punten (juist heidsvuur 55 punten, snelvuur 56 pun ten). In deze voorlopige uitslag kan vandaag f18 schutters moeten immers het pistool nog op de schietschijf rich ten) uiteraard nog wel enige wijziging komen. De definitieve prijsuitreiking vindt vanmiddag, na de korpswedstrij den, omstreeks half vier plaats in de marinekazerne. De organisatie van de wedstriiden is dit jaar in handen van de koninklijke marechaussee, TROMBOSEDIENST WALCHEREN MIDDELBURG Na overleg tussen de ziekenhuizen, ziekenfondsen, specialisten en huisartsen op Walcheren, alsmede de afdeling Walcheren van liet Ned. Roode Kruis is het mogelijk gebleken tot de vorming te komen van een trombose- dienst. De voorkeur ging uit naar een stichting, in welks bestuur elk der bo vengenoemde groepen met één lid if vertegenwoordigd. De stichtingsakte zal dezer dagen worden gepasseerd. Het be stuur van de Stichting Tbromhosedienst Walcheren is inmiddels als volgt gefor meerd: H. A. Delfos, arts, voorzitter, vertegenwoordiger huisartsen; Ir J. A. M. Schoonderwoerd. secretaris, vertegen woordiger ziekenhuizen: H. Minderhoud, penningmeester, vertegenwoordiger afd. Ned. Roode Kruis; B. üyterlindë. inter nist. vertegenwoordiger specialisten Heyliger, vertegenwoordiger ziekenfond sen. De trombosedienst zal gaan func tioneren per ingaande 1 januari 1970. MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland betreuren het dat de Ha ringvlietbrug nog niet tolvrij is. De ont wikkeling van de dagrecreatie in Zee land wordt hierdoor ongunstig beïn vloed. Gs onderschrijven daarmee vol ledig de mening van statenleden, dieee ledig de mening van statenleden, die er eeen enopmerking over maken in het verslag over de openluchtrecreatie Zeeland. VEILING VVZB GOES op dinsdag t-n woensdag). Exprt- en lndustrleveiling: Cox Orange Pip pin KL J 75-80 8(1. 70-75 34, 65-70 23. 60-65 35. .">5-60 8, 2 D 3, grof en fijn 7.40, Goudrenet KL 1 85-95 28. 75-85 27.40—27.80, 65-75 18. D 8. val 7. Diverse ra-ien appels. kroet-wit 7.40— 7.60, val 6.30. Diverse rassen appels, fcroet- rood 6.39. Doyenne du Comlee KL 3 85-90 «5. 70-75 37—88. 85-70 76. k.-ct 3718. Beurré Alex 16. 75-85 30. 83-75 32. D 60-1 Mi VEILING STAVEND '.4 oktober. Bintje®, gewone, gesorteerd ln Bonken, gesorteerd in zakker gewoon in klaten 19.99; Bonk' 20,70: Eigenheimer*, gewoon 1; Eigenheimers, drielingen ln ki- voer 20 ton. Uien, middel, k Drielingen, klasse I 20,06; Plc 17.51: Stek 7,33. Aanvoer 18 to TUINB' L'tVVEILING B CADZAND Bij Cadzand zal op 18 en 19 oktober aanstaande de jaarlijkse zee- hengel wedstrijd Duitsland-Xederland worden gehouden. Aan de wedstrijd ne men '20 geselecteerde hengelaars deel, 10 uit Duitsland en 10 uit Nederland. Op de eerste wedstrijddag wordt er van uit een boot op zee gevist. De volgende dag moeten de top-henffelaars hun ge luk van het strand beproeven. De deelnemers aan de wedstrijd worden donderdag al in hotel .Zeebad' te Cad zand verwacht. Vrijdag is er gelegen heid tot proefvissen en vrijdagavond is er een ontvangst op het gemeentehuis. De wedstrijd staat onder auspiciën van de algemene hengelaarsbond. Bij de or-, ganisatie is ook de zeehengelclub ,De Wielingen' te Cadzand betrokken. Auto slipte op natte wegdek •GRAVENPOLDER Een slippartij op een nat wegdek tussen 's-Graven polder en Ovezande is de bestuurster een personenwagen, mevrouw M. J. uit Goes dinsdagmorgen noodlottig -orden. Zij kon haar auto niet meer in toom houden toen hij in de bocht van at Schoorkenszandweg begon te slippen. De auto kwam m de berm terecht, reed tegen een boom en kwam tenslotte in de sloot tot stilstand. De auto was geheel vernield, de be stuurder kwam met de schrik vrij. Dc wagen is in de loop van de morgen met eén takelwagen weggesleept. Lezing over kunst na 1900 VLISSTNGEN Tn rotisserie .De Put' te Vlissingen hield de heer F. Maandag uit Middelburg voor de leden van de Vlissingse damessociëteit een lezing over schilder kunst van na 1900. De heer Maandag gaf eerst een globaal overzicht van het verloop van de kunst geschiedenis van na 1900 en onder scheidde daarin het realisme, impressi onisme, neo-impressionisme, expressio- kubisme, futurisme en surrealis- Daarna gaf hij aan de hand van een serie dia's de verschillen in de diverse stijlen aan en hij verduidelijkté de ont wikkeling van het ene ,isme' naar het andere .isme'. Voor de pauze wijdde hij speciaal uit over Picasso en Mondriaan, na de pauze vertelde hij meer over de eigentijdse kunst van na de tweede wereldoorlog. kroet door- Gewone veiling appels: Cox Orange Pippin KL 1 85-90 41. 80-85 33—43. 75-80 37—53. 70-75 3446. 65-70 22—34 60-65 8—24 55-60 7,40—17. D 7,40, KL 2 80-85 34-^7 75-80 27—43. 70-75 24—40, 65-70 16—30. 60-65 7.40—20, 35-60 7,40— 1«. grof 7,40-19. fijn 7.40. Golden Delicious KL 1 85-90 32—38. 80-85 27—19. 75-80 23—50. 70-75 2347. 05-70 16-34. 60-65 8—9. KL 2 35- 90 3134. 80-85 20—35. 75-80 17—34. 70-75 15— 30. 65-70 15—10. grof 20—27. fijn 7.40. Jona than KL 1 80-35 23—36. 75-80 21—28. 70-75 39—28, 65-70 1539. 60-65 6,30—10. 55-6-9 7. -Sterappel KL 1 65-70 45, 60-65 34. 55-60 21—23. D 6,30. KL 2 65-70 47. 60-65 32. 55-50 21. grof en fijn 6,30. Glorie van Holland KL 1 80-85 21, 75-30 16—38. 70-75 18. 65-70 15. 60-65 8. KL 2 85-95 13. 73-85 15, 65-75 8. AUlngtOn Pippin KL 1 75-83 t.m 60-65 7,40 Goudrenet KL 1 95 etl op 35, 85-95 23—36, 75-85 23—32, 65-75 16—38. 2 D 7,40—15, KL 2 75-85 20. 65-75 16. Goudrenet rood KL 1 95 en op 27—29, 83-95 23—34. 75-85 26—33, 65-75 1517. grof 6- 15. Laxton Superbe KL 1 80-85 28. 75-80 3' 70-75 28. Lobo KL 1 85-90 19. 85-90 20. 75-80 Ingrtd Marie KL 1 70-75 23-25. 65-70 15. 60-65 7.40. grof 7.40-15, fijn 7.40 Gewone veiling peren: Doyenne du Comlee 85-90 66-70. 80-85 65-78. 73-30 74-83, 70-7S 65-70 65-73. D 60-65 51-59. KL 2 35-90 61-64. 80-85 63-76. 75-80 66-78. 70-75 60-37. 65- i-73. D 60-65 40-52. 2 D 10-23. grof 25-62. fijn 10-36. Saint, P.emy KL 3 80-85 55. 75-30 60. 70-75 59. 05-70 59-60, 60-65 54-55. KL 2 80-35 75-80 57. 70-75 00. 65-70 50-57 60-65 51. grof 31-42. Beurré Hardy KL 2 70-73 68, 65-70 •65. 60-65 52, 55-60 36, D 13. grof 33, fijn 22- 23. Conference KL 1 75-80 40. 70-75 41. 65-70 38. KL 2 70-75 41. 65-70 37-45. 60-65 18-43. 55- 20-32, D 8-12, grof 10-27 en doordraai, fiin en doordraai. Pack. Triumphe KL 1 30-35 24. 75-80 22. 70-75 18. 63-70 10, 60-65 13-28. KL -80 29. 60-70 8-9 3eurré Alex|Vaarzen 950—112.-.. Lucas KL 1 85-95 23. 75-35 20-36. 65-75 18-27. WO—900. Graskalveren per k D 60-65 3-23. 2 D 6-7 Beurré Clairgeau KL ■ardappeJen 16—23. Andijvie 37—49 per leg. —35. 10 st.' p. bak 15—25 pw'stuk. Dubbele bonen 73—146. Pronkbenen 72—36. Kassnijbo- ncn 140—190. Rodekool 33—22, Spitskool 23— 42. Kroten 26—31, Grote Peen 8—19 per kg. Peterselie 1115 per boa Pre! 25—37 per kg, Sla 5—19 per stuk. Spinazie 2539. Uien 15 34 per kg. Black Alicante 169—200, Franken- tbalers 180—220 per kg. Selderij 11—15 p. bos. AAItDAPPEI.TERMTJNMAItKT meden: november 2250. april 3180 Sic vember 2350. april 3190. februari 2750. 2950. Stemming: nov., febr.. maart, april: k; Openstaande posities 10: nov.: 10. apr: februari 10, maart S. nov. 13. april 296 Ochtend call. 14x32.00, 20x31.90. 1x31,80 Middag call. 29x31.80. 3x33.90, Dagomzet: april 79. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3023. Weekaanvoer Slachtrunrferen 175. Gebrulksvce 721. 70. Graskalveren 475. Kuchte! 36. Bokken t 1341. Vai ens 2 Scha; of geiten 41. Prijzen: Slachtrunderen per kg.: extra kwa liteit: 505525. eerste kwaliteit: 415470. tweede kwaliteit: 360395, derde kwaliteit 340-350. Vette kalveren per kg: eerste kwaliteit 333— 370. tweede kwaliteit 310323, •t 295—310. ieren per kg: 450525. W< stuk 335350, Kalf- en melkk 1100—3600. Vare koeilen per k-.vali- -75 18. 55-65 8-9. grof 8-9 Legloont B0 38. 70-75 41. KL 2 75-80 30. 70-75 18. 60-65 6. Zwijndrechtse wijnpeer KL 1 55-60 19. 50-55 13. Bonne Louise d'Avran- c'nes KL 1 60-65 45-43, 55-60 28-34, 50-55 15-16. KL 2 55-60 21-22. 50-55 6-10, grof Gieser Wildeman KL 1 60-70 88-9-5, 55-60 87. Aardbeien per doos 2 131-154, 3 81 Bramen per doos 2 71. Noten per stuk 12. kg 93. Druiven 181-201. Totale aanvoer hard fruit 16.500 kisten. VEILING KRABBENDIJKE 14 oktober. Golden Delicious 1 80 38 52, 75 37—57. 70 34—52, 65 20—39. 2 85 36. 80 3645. 75 40—48. 70 3844. 65 28—34, 60 7—18; groen 2 80 25, 75 22, 70 15, 65 7. 3 80 16. 75 22. 70 7—17. 3 grof 721. Cox Orange Pippin 1 80 35, 75 40. 70 37, 65 26. 60 17, 55 7, 2 80 26—27, 75 33—34, 70 30—31. 65 23—24, 7—15, 55 7. 2 D 7, 3 75 20, 70 19— 20, 65 15. 60 7, 3 grof 15. Crimson Cox 1 70 32. 65 25. 60 18. 55 7. Glorie van Holland 2 75 17, 65 7. 2 D 7. Goudrenet :0 25, 75 28—29. 70 25—26. 65 13—15. 6—10. 3 grof 10. Lobo 2 85 18. 75 18, 65 15. 60 7. Diverse kroet 7.20 Doyenne du Cornice 1 85 70. 80 80. 75 84.' 70 81. 65 68. 2 80 65. 75 72, 70 r 65 66. 60 45. 3 grof 56. Conference 2 36. 65 32—39, 60 -32—39. 55 17—28. 50 -16. 3 grof 19—24, fijn 8—12. kroet 6. Beurré Alexander Lucas 2 80 18, 75 21, 70 25. 65 23. 60 15. 3 grof 6, Gieser Wil deman 1 55 82, 50 62. Examens i. La: Aan de technische hogeschool te Eind hoven is voor het doctoraal examen van de afdeling elektrotechniek geslaagd, de heer J. R. Durinck te Vlissingen, Aan de opleidingsschool voor christelijk kleuteronderwijs te Middelburg slaagde voor het hoofdleidsters examen akte B mejuffrouw D. J. Nortier, kleuterleid ster aan de christelijke kleuterschool te Sint-Annaland. MIDDELBURG De politie te Mid delburg heeft nu zeven verdachten van de serie inbraken van de laatste tijd to pakken. De twee laatste verdach ten, die bekend zijn geworden zijn de Middelburgers A. van S. (20) en A. B. de Q (21). De Q. heeft een inbraak bekend. Na verhoord te zijn is hij in vrijheid gesteld. Van S. heeft drie in braken bekend. Hij zal morgen, donder dag, voor de officier van justitie mr J. L. Andreae worden geleleiledied. Dreischor I - Patrijzen (2-2) Wederom is Dreischor I, dat enkele we ken geleden zo fier aan de kop stond, er niet in geslaagd om de volle winst te behalen, want Patrijzen nam de helft van de inzet mee naar 's-Heerenhoek. Het duurde ruiin 20 minuten eer Simon de Vlieger er in slaagde om de blauw-' witten de leiding te geven en vijf mi- nutten later zorgde de nieuwe aanwinst van de Duivelanders. Kees Davïdse. voor - 2-0. Met deze stand brak ook de rust l 65 29-35 2 85 2 75 12-16. 2 s» i6-:s. 2 60 aan- 16-17. 2 50 9-10. grof 7-9. fijn doordrat In de tweede helft slaagde Patrijzen er na 10 minuten in om een tegenpunt te laten aantekenen. Kees Suurlant mocht een strafschop nemen, welke hij promt voor de Bevelanders benutte. (2-1). Al les was nu weer mogelijk geworden en Drieschor slaagde er niet meer in om werkelijk gevaarlijk te worden. Na 20 minuten spelen was het Jan der Peijl, die de balans weer in evenwicht bracht (2-2) en dat was tevens de eind stand. per kag 210310. Schapen 9013 120—140. Slachtrunderen aanvoer als vorige week. hanl del willig, prijzen als maandag. Melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen iets hoger Vare koeien aanvoer gewoon, handel traag, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken aanvoer groter, handel matig, prijzen onver anderd. Graskalveren aanvoer groter, handel stroef, prijzen prijshoudend. Nuchtere kalve ren aanvoer ais vorige week. hande! lui. prij zen lager. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel levendig, prijzen schapen :et3 stijver, lammeren onveranderd. VEILING SINT-ANK ALAND 14 oktober. Uien: middel I 20.05—20.13, Drielingen 19,93— 20.12, Picklers 17,5017,60, Aanvoer 51 ton. Aardappelen, aangevoerd in kisten: Eigen heimers, gewoon 23,60. Bintjes, gewoon 19.90 20,20. Bonken 19,0020,70, Aardappelen ge sorteerd in zakken: Bintjes, gewoon 20,60 20,80, Bonken 21.60—21.70. Aanvoer 62 ton. VEILING ZWIJNDRKCHT 14 oktober. Andijvie 23-47 per kg. 23SfSi kg. Spinazie 10-34. 2400 kg. Postelein 70-73. Rode kool 15-26. 1000 kg. Gele kooi 19-23. 3M kg. Spitskool 25-27. 900 kg. Groene kool 24-32, 2500 kg. Chinese kool 7-13. IOOO Witte kool 17 200 kg. Snijbonen 360. Stambonen 150-1C0. Pronkbonen 31-103, 500 kg. Prei 30-38, 300 kg. Uien 13-30, 2300 kg. Spruiten A 61-74. B 57-63, C 32-41, D 65-85. 10.000 kg. Witlof A 2 128- 170, B 2 124-158, 1000 kg. Veldsla 25-80 360 kg. Bloemkool AA 23-35 per stuk. A 20-32, B 18- 30, C 15-18, 73.000 stuks. Sla A 1 5-14, 33.000 stuks. Paprika 8-23, 1000 kg. Komkommers 90 op 67. 75 op 67-69. 60 op 54-56. 50 op 44-46, 40 op 36-39. 35 op 26-23. 30 op IC, 87.000 stuks, krom 54-63 per kg. 2700 kg, stek 29. 3000 kg. Tomaten A 6.70-660 per bak, B 6,95-7.20. C 6.20-6.49. CC 2.60-2.65. 4000 bakjes. Radijs, rood 22 per bos. idem witpunt 36-17. 700 bo3. Selderij 6-8. 3S00 bos. Peterselie 6-8. 2300 bos. Cox Orange Pippin 20-39 per kg. Goudrenet 28-32. Beurré Hardy 27-65. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3516 kg exportgarnalen 1,15-2,09, 252 kg pel- lerijgarnalen 1,10-2,31, 356 kg schar. 32 kg bot, 1288 kg schol, 409 kg kabeljauw, 679 kg tong, 76 kg paling. 50 kg zeebaars, 23 kg her der. 36 kg tarbot. 4 kg zalm, 122 kg wijting, 55 kg ongesorteerde vis. VEILING KAPELLE 14 oktober. Bramen industrie 1 en 2 225. To maten per krat van 6 kg: 1 A 629-641. I B 596-7Ö3, 1 C 620. 1 C rood 543. 1 CC doordraai. 2 A 348, 2 B 400, 2 C doordraai. Kroetappelen wit 7,50, rood 6. Goudrenet val 7, valappelen wit 6, kroetperen D. Cox Orange Pippin 1 80 35, 1 75 35, 1 70 33, 1 65 24, 1 60 16, 1 55 7, 75 30, 2 70 29-33, 2 60 15. 2 65 21, 2 55 7,5, 2 D 7.5. grof 7,5, fijn 7.5. 3 80 29-20, 3 75 15-22, 3 70 15-23. 3 65 7-16. 3 60 7.5, 3 55 7.5. Goud renet 1 95 32, 1 35 26, I 75 35-27, 1 65 17-18, 2 85 22. 2 75 22-23. 2 65 15. 2 D 7.5. grof 9-10 fijn 7.5. Rode Goudrenet 1 85 25. 1 75 26. 1 65 i. grof 7.5. Glorie van Holland 3 85 17. 1 75 1-13. 1 65 15-16. 2 D 7.5. grof 7.5, fijn 7.5. Gol den Delicious 1 85 45. I 80 52. 1 75 55. I 70 50. 41, I 60 24. 2 80 24-31. 2 75 22-29. 2 70 23. 15. grof 15. fijn 7.5. Lobo 1 85 19. 1 75 23. 1 65 17. 2 D 7.5. grof 7,5, Ingrid Marie 1 70 19- 1 60 7,5-15, 2 80 18. 2 70 18. 2 60 7.5. grof 7,5. Jonathan 1 75 22. 1 70 22, 1 65 16. 1 60 12, 2 75 14, 2 70 12. 2 65 6. 2 60 6, 2 D 6, grof 6, Lombarts Calville 2 80 15-17, 2 70 15, 2 60 7,5, 2 O 7,5, grof 7.5, fijn 7,5. Crimson Cox 3 75 39. 1 70 33. 1 65 22-25, 1 60 15. 1 55 7.5. grof 7.5. du Cornice 1 80 79. I 75 84. 1 70 81. 2 85 63. 2 80 65-72. 2 75 73-76. 2 70 69-75. 2 65 62-70. 2 60 46-53. 2 50 3-14, grof 37-47. fijn 15- XOZ 2 55 73, 2 80 78-81. 2 75 95. 2 70 33, Beurré A Lucas 1 83 1 Officiële publikatie GOES - HEINKENSZAND - KAPELLE - KRUININGEN VERKIEZING GEMEENTERAAD Zitting van de hoofdstembureaus inzake be slissing geldigheid ingeleverde kandidaten- De voorzitters van de hoofdstembureaus voor de verkiezing van de leden van de gemeente raad van de respectievelijk nieuw te vormen gemeenten Goes, Borse'.e, KapeJie en Reimers- waal brengen ingevolge artikel H 4. Ud 2 der kieswet, ter openbare kennis, dat deze bu reaus op vrijdag 17 oktober 1969 te 10.00 uur :n de gemeentehuizen van respectievelijk Göl-s, Htinkenszand, Kapelle en kruiningen de kiezers toegankelijke zitting zuilen beslissen over de geldigheid voor de op 27 november 1969 te houden stem ming ingeleverde kandidatenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Goes, Heinkenszand. Kapelle en Kruiningen, 15 oktober 1969. De voorzitter hoofdstembureau Goes. F- G. A. Hubcr. De voorzitter hoofdstembureau Heinkens zand, M.,S<xners. De voorzitter hoofdstembureau Kapelle. H. G. van Suylekom. De voorzitter hoofdstembureau Kruinin gen, A. Schipper. Conference I 70 37. 1 65 41. 1 60 37. 2 70 34. 2 65 37. 2 60 35. 2 55 26. 2 D 12. grof 27. fijn 7.5. Leg:pont 2 70 30 2 05 34. 2 60_ 25. 2 55 18, 2 D 8, grof 7. fijn doordraai- Saint Remy 1 80 49, 1 70 60. 1 60 55. 2 80 47, 2 70 54- 55. grof 40, fijn 23. Zwïjndrechtse wijnpeer 1 55 18. 1 50 15. 2 D 3, grof doordraai. Maag depeer 1 70 6. 1 60 6. 2 70 6, 2 60 6. 2 55 en grof doordraai. Gieser Wildeman 2 65 92. 2 60 89. 2 55 75. 2 50 50. 2 D 27. gro." 41. fijn 8. No ten per stuk 3. Dubbnoten per stuk 8-9. Bra men per doos 2 52. BEURSBERICHT MARKT GOES 14 oktober. Granen, zaden en peulvruchten: Tarwe, boerenschoon af boerderij, basis 17 pc*. 3033.25 per '.00 kg Haver, boerenschoon af boerderij, basis 15 pet 2027 per 100 kg. Brouwgerst. boerenschoon af boerderij, ba sis 17 pet. 27—31 per 100 kg. Erwten (kleine S' ?ne), boerenschoon at boerderij 35—52,50 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boer derij 40—54 per 100 kg. Kapucijners, boeren schoon af boerderij 4050 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 7037.50 per 100 kg Exclusief btw. Aardappelen: Bintje, nul mm en opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 1617 per 1C0 kg. af boerderij op auto geleverd Sorteer- kosten voor rekening koper Voedersardaa- pelen 2—5.25 per 100 kg Exclusief 'otw. Vlas. Goede partijen werden verkocht v nikenszand. Kapelle en Kruiningen I t3—23 cent: op auto geleverd Partijen -. gewone kwaliteit werden verkoht vor 14—18 cent; op auto geleverd Exclusief btw. Uien. Onafgestaart op auto geleverd 1417 cent per kg Exclusief btw Hooi. Luzerne, uit de ruiter geperst 140—160 per 1000 kg. Exclusief btw. Stro Tarwestro. voor directe levering: 65—70 per 1000 kg: winterlevering: 75—85 per 10CO kg. Gerstestro. Idem. 65—70 per !«0 kg; Idea». 75—80 per 1000 kg. Erwtenstro, riem 55—90 per 1000 kg: idem 90—55 oer 1CO0 kg. Voor alle noteringen gelet r>? auto geleverd. Exclusief btw. Eieren: de eierprijs bedraagt l.SO—'.BSl-, per kg. afhankelijk van het af te leveren kwan tum. Exclusief btw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 21