Goesc woonwagenfamilie heeft nu niets meer BILT Auto's op rails: trein kon stoppen Middelburg tijdelijk spreeuwenstad Rilland-Bath stemt machinaal voor raad Reimerswaal Strand Vrouwenpolder frontgebied' 2 MINISTER OVER INBESLAGNAME DE ADRIANA' Zee ALMANAK Raad Domburg vanavond bijeen Aantrekkelijk begin van muziekweek SERIE AUTO'S OPENGEBROKEN Verwacht... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG H OKTOBER 1969 NA BRAND VAN ZONDAG ONDERDAK IN MANHUIS GOES Stina Netten is 3 weken oud. Ze woont tijdelijk met haar vader en moeder en met haar één jaar oude broertje Tommy en haar twee jaar oude zusje Anna in een kamer van ongeveer vier bij vier meter in het manhuis in Goes. Zondag woonde het gezin nog in een woonwagen. Het echtpaar Netten kwam zondag met de drie kinderen voor het eerst naar het kamp in Goes. Daar brandde "s avonds bin nen een half uur de woonwa gen met de hele inboedel er in totaal plat. Na een paar uur wachten op het politie bureau hielp de dienst socia le zaken van de gemeente Goes het gezin aan de kamer in het manhuis. De familie Netten kreeg die eerste nacht de beschikking over een bed, een divan, dekens en een reiswiegje. Met z'n vijven hebben ze de nacht in het centraal verwarmde maar niet van een wastafel voor ziene kamertje doorgebracht. Mevrouw Netten zegt maandag morgen: .De twee oudste kinde ren vielen van de divan. M'n man en ik hebben allebei toen maar een kind bij ons in bed genomen'. Ambtenaar Wiering van de socia le dienst in Goes: ,Om tien uur zondagavond kreeg ik een tele foontje van de politie. Om half twaalf hadden we de mensen on derdak In het manhuis. We mo gen geloof ik niet mopperen'. Pogingen om het gezin voor een nacht in een hotel in Goes onder te brengen lukten niet. De ambte naar van de sociale dienst vindt dat .begrijpelijk'. ,Als een hotel houder hoort, dat het om woonwa genbewoners gaat, doet hij het niet. De woonwagenbewoners vor men een moeilijke groep mensen. Je hebt er een heleboel goeie on der. maar die kc-men niet hier in Goes. We krijgen hier op socia le zaken vaak van burgers te ho ren, dat we de mensen op het woonwagenkamp vlotter helpen dan de mensen, die hier in hui zen wonen. Het zijn echt moeilij ke mensen. Ze terroriseren soms de sociale diensten'. De familie Netten, tijdelijk in een kamertje van het Goese man huis. .We zijn alles kvjijt'. Mevrouw Netten zegt maandag morgen om elf uur vermoeid: ,De kinderen huilden vanmorgen van de honger, lit heb net wat be schuiten gekregen van mensen, die hier wonen. Het gaat nou wel weer'. De heer Wiering van so ciale zaken: .Ze hebben nog wel wat geld dacht ik Dat zal niet zoveel zijn, maar als ze geld voor eten nodig gehad hadden, dan had den ze dat wel gevraagd. Ze ko men heel makkelijk naar ons toe". Mevrouw Netten: ,We hebben he lemaal niets meer. We hadden nog pas nieuwe meubels en een tele visie. We hebben natuurlijk eerst de kinderen uit dé wagen gehaahl en toen konden we niets méér doen. We zijn alles kwijt. De heer A. C. liïl van de dienst sociale zaken: ,11.- ben bij dc mensen geweest. Ze krijgen een nieuwe wagen en die betalen ze af aan de gemeente'. Dat gebeurt via de kinderbijslag. De heer Kil: .In het manhuis is nu een gasmeter in de kamer aangelegd. En ze krijgen een ka mer erbij. De eigenaar van de af gebrande wagen weet, dat het wel een paar weken zal duren voor hij een nieuwe wagen heeft. Hij is wel tevreden met het voorlopig onderdak in het manhuis. KLEERTJES .We zorgen, dat ze beter kunnen slapen. U moet rekenen, die eerste nacht hebben we maar wat bed den en dekens bij elkaar moeten scharrelen'. Bij het manhuis komt maandag middag een vrouw, die heeft ge hoord van de brand. Ze heeft kleertjes voor de drie kinderen bij zich. Ze zorgt voor wat luiers. Een oude dame in het manhuis geeft mevrouw Netten wat geld en zegt dat ze wat jurken mag gaan kopen. Via .Tafeltje Dek je' komt er 's middags een warme maaltijd op tafel. Een bewoner van het manhuis geeft de woon wagenbewoner een kostuum, 's Morgens heeft hij voor een fles melk voor de kinderen gezorgd'. De vrouw van de conciërge van het manhuis, mevrouw Hooger- land: .Het is niet zo makkelijk de mensen hier te hebben. Hier wonen oudere mensen en de kin deren. huilen. Vanmorgen hele maal. Toen hadden ze honger. Ik ben wat te eten gaan brengen'. Mevrouw Netten in de kamer met haar drie kinderen: ,De mensen helpen wel. Maar het is verschrik kelijk om alles zo kwijt te ra ken'. De heer Netten ingeschre ven als handelaar in oude meta len is maandagmiddag naar Eind hoven gegaan "om naar een woon wagen te kijken. De gemeente zal behalve de wagen ook de in boedel financieren. De heer Kil: ,De mensen denken misschien, dat de gemeente zomaar 8 of 9 dui zend gulden op tafel brengt. Maar het is een lening. Dat gaat heel goed zo'. De heer Kil zegt over de tijd. die het zal kosten tot er een vervangende wagen is: ,Daar heeft het departement ook nog mee tè maken. En zo'n wagen moet gekeurd worden om. te zien of hij wel bewoonbaar is. Daar gaan wel een paar weken mee heen'. Voorlopig slapen en wonen het echtpaar met de drie kinderen in twee kamers in het manhuis. (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) De inbeslagna me van de .Adriana' en zijn lading be staande uit van de Bundeswe.hr af komstige goweermunitie is geschied, omdat ingevolge de vuurwapenwct: 1.91.9 vereiste consent, van uitvoer niet kon worden overlegd. Het schip was onder weg naar Zeebrugge. Dc inbeslagne ming is inmiddels doo- de officier van justitie in .Middelburg opgeheven. Mi nister Den Toom van defensie zegt dit in antwoord op vragen van de leden der tweede kamer drs 11. Wiebenga en A. G. Aan der Spek (beiden psp). Het onderzoek van de douane-recherche had volgens de minister tot doel vast te stellen of en. zo ja. welke bepalingen van de vuurwnpenwet 1919 en de in- en uitvoerwet werden overtreden. De be- ndsman ontkent dat ambtena- n van hel departement van defensie bij een verhoor over deze zaak aanwe zig waren, omdat de Duitse munitie tot nu toe in Nederland lag opgeslagen. Enige ambtenaren van defensie heb ben" zich, aldus de minister, naar Sas van Gent begeven omdat de defensie hebben zich. aldus de minister, naar Sas van Gent begeven omdat de .Adriana', die destijds door het departe ment was gehuurd, zo spoedig mogelijk ledig weer ter beschikking van de eige naar moest worden gesteld. Het departement van defensie heeft in die zin bemoeienis met de opslag van munitie gehad, dat het overeenkomstig de in het" kader van de Nato-afspraken getroffen regelingen, de opslagruimte in casu de .Adriana' ter beschikking stelde. Deze munitie kon' bij invoer in Nederland niet als overjarig worden be schouwd. De minister deelt verder mede, dat door een ambtenaar van defensie bemiddeling is verleend voor het doen slepen van de .Adriana' naar Zeebrugge. ervan uitgaand, dat het hier ging om een transport van militaire munitie ten behoeve van de desbetreffende Duitse instantie. Eerst nadat het transport vertrokken was werd de mededeling ontvangen, dat deze munitie in niet-mi- litaire handen was overgegaan. De voor de onderhavige zending ingevolge de in- en uitvoerwet vereiste uitvoervergun ning is aangevraagd noch afgegeven. De minister zegt inmiddels stappen te hebben ondernomen om te voorkomen, dat de hier te lande opgeslagen mili taire munitie, tegen de bestaande rege ling in. aan particulieren wordt over gedragen. Maandag is van de Duitse instanties te Bonn bericht ontvangen, dat de verkoop van de in de .Adriana' aanwezige munitie ongedaan is gemaakt (ADVERTENTIE) „Nu eef ik beter, sneller en zonder moeite met mijn KUNSTGEBIT, om- dal ik steviger kon bijten." Mevrouw A. M., Ulrecnt. Met een kunstgebit heeft men over het olgemeen slechts 30% van de kauwkracht van natuurlijke tanden. Met Dentofix neemt dit percentage aanzienlijk toe omdat de tere weefsels van het tandvlees beschermd worden tegen overmatige druk -• en zit Uw gebit beter vast. Lach, spreek en eet zonder U te ergerenl Draag Uw gepit gemakkelijker en de hele dag door! Ge bruik het speciale kleefpceder Dentofix dcf door tclrijke tandartsen aanbevolen wordt om de aebiisplaien beter te doen vastziüen. U zult duidelijker kunnen spre- ken en met meer gemak eten. Dentofix beschermt het tandvlees bij hef kauwen, zodat U ook de hardere spijzen kunt eten die Uw lichaam nodig heeft. Dentofix be strijdt de onaangename, geur.van kunst gebitten. Geeft geen plak-, slijm- of pap achtig gevoel in de mond. Verkriigbaar bij Apothekers en Drogisien fl. 2,51 per plastic strooiflacon. uwse Inzendingen daag, uit Vlissingen en Koewacht. Opeen lagere school in Vlissin gen heeft een jong onderwijzer vo rige week, met een hem sierend enthousiasme de verwerking van melk tot zuivelproducten behan deld. En hoe, controleerde hij na afloop de aandacht, vjaarmee zijn betoog gevolgd was, en hoe maken ze nu de melk vrij van bacteriën, vrij van beestjes? JZe schieten ze dood meneermeen de een jong tv-kijkertje. Minder navrant is de inzending uit Koewacht, waar een hulpvaar dige abonnee voor ons trouw het in België en de Zeeuvis-Vlaamse grensstrook verschijnende blad ,De grensbode1 volgt, dat wekelijks tal van aardige advertenties be vat. fie Grensbode?, in haar zes tiende jaargang, zei er zelf bij JSlke inzender is verantwoordelijk voor zijn teksten', wat lang niet slecht bedacht is als men bijvoor beeld leest, dat dokter De Kesel uit Antwerpen een ,jong inslapend meisje? vraagt, voor opleiding hulp huishouden, vijf dagen week. Gezellige sfeeR zet hij er bij nou, vAe kan daar niet inkomen. Minder navrant, meenden wij. Maar zonder blozen roept de heer Demeulenaere, met mooie beloften van kost, inwoning en een goed loon uit beenhouwer vraagt halve gast.' 'We zullen fDe Grensbode? scherp blijven volgen. Waar de verant woordelijkheid ook mag liggen. KRABBENDIJKE De machi nist van de trein die om kwart voor vijf ter hoogte van de spoorwegovergang te Krabben- dijke in de richting Bergen op Zoom reed, heeft een ongeluk kunnen voorkomen door bijtijds te stoppen. De machinist werd door een aantal mensen opmerk zaam gemaakt op een vracht auto die op de rails terecht was gekomen. De bestuurder van de vrachtauto, de heer A. de V. uit Nijmegen was vóór de overgang gestopt omdat er een trein in aantocht was. De bestuurder van een vrachtauto achter hem, de heer P. D. uit Steenbergen merkte te laat dat zijn voorganger stopte en reed tegen de andere vrachtauto aan. Deze schoot op de rails en reed daar verder. De chauffeur sprong uit de cabine terwijl de auto op de rails doorschoof. De chauffeur van de tweede vrachtwa- f en en andere omstanders liepen de rein tegemoet. De machinist merkte de consternatie bijtijds op en kon de trein nog voor de auto tot stilstand brengen. Vervolgens werd de auto met kabels aan de trein vastgemaakt, de ma chinist reed de trein mét vrachtauto achteruit tot op de spoorwegovergang waar de chauffeur de auto weer op de weg kon rijden. Door dit avontuur zonder verder let sel of schade"liep de trein dertien minuten vertraging op. MIDDELBURG Uil alle 'Windrichtingen arriveren legen liet vallen van de avond grote zwermen spreeuwen in Middelburg, die alle proberen in de bomen op de singels, bolwerken, tuinen en plantsoenen een geschikte slaap plaats te vinnen, hetgeen met. veel vleugelgeklap, heen en weer gevlieg en niet te vergeten:gekrakeel' gepaard gaat'. De dientste concentraties verblijven ongetwijfeld in de Kuiperspoort en op de Dam, vooral in de omgeving van de burgemeesterswoning. Of de luid ruchtige aubade echter op pi ijs gesteld icordt is .vers twee', dat er boven dien het een en ander op d° daken van de auto's terecht komt laat zich echter lijkt raden Vogeldeskundigen vermoeden dat deze spreeuwen afkomstig zijn uit. de landen van hei rondom het Oostzeegebied, dat zij op doortocht zijn naai Zuid-West-Europa en tijdelijk de Zeeuwse hoofdstad, als slaapplaats heb ben uitverkoren'. De ervaring van de afgelopen jaren heeft geleerd dat, de vogels eind, oktober plotseling verdwenen zijn. Tot zolang schijnen de spreeuwen te denken: zolang wij niet de plaat poetsen moeten de auto mobilisten dat maar doen Miljoenste motor voertuig in 1969 over Zeelandbrug RAAD MET 5-2 VOOR MACHINE GRATIS j BESCHIKBAAR RILLA ND-BATH Bij de gemeente raadsverkiezingen voor het nieuwe Rei merswaal in novèmberer a.s.. zal in Ril land-Bath gebruik worden gemaakt van een stemniachine. De machine wordt die dag tot dit doel gratis beschikbaar ge steld door een bedrijf, dat in deze appa raten handelt. Geen stembriefjes dus, maar een druk op de knop van de door elektriciteit gevoede machine. Valt de stroom uit, clan kan men .mechanisch' stemmen door een handle over te halen. Rilland en Bath zullen overigens de enige dorpen van Reimerswaal zijn. waarin men men voor de stemming van de nieuwe gemeenteraad van een dergelijk apparaat gebruik maakt. In de andere, nu nojjf zelfstandige gemeenten, is het aanbod om van stemmachine gebruik te maken van de hand gewezen. De gemeenteraad van Rilland-Bath, maandagavond speciaal bijeen om over het al of niet gebruiken van de machine te beslissen, had geen machine nodig om tot een uitspraak te komen: niet vijf tegen twee stemmen ging de raad akkoord met het voorstel van b en w op het aanbod van het stemmachine-firma in te gaan. Het college van burgemees ters en wethouders was unaniem voor gebruik van het apparaat. Bedenkingen hadden de gemeenteraadsleden mevrouw N. G. Kamps (gb) en de heer J. Hoek man (sgp), die tegen het voorstel stem den. FALEN DOMBURG In de gemeenteraad van Domburg komt vanavond, dinsdag, aan- ang half acht, een voorstel aan de or- le om vertegenwoordigers te benoemen n de commissie dorpsbelangen. Het gaat hier om de commissie die ijvert voor de bouw van een dorpshuis-ver enigingsgebouw in Domburg en Oost- kapelle. Voorgesteld wordt in deze com missie de heer P. Hoefkens namens Domburg en de heer L. Wondergem na mens Oostkapelle te benoemen. Voorts zal onder meer een voorstel wor den behandeld om het krediet voor de herbestratingswerk te verhogen. Het is verder noodzakelijk om te komen tot de aanschaf van een maaimachine. Voor gesteld wordt tevens de Nehalennia- weg af te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen vanaf de grens van het daaraan gelegen parkeerterrein. Op de .Mevrouw Kamps zag twee bezw. agenda prijkt ook een voorstel tot het I in de eerste plaats gebruiken niet alle vaststellen van een gemeenschappelijke dorpen het apparaat. Maar haar voor regeling wegschap Walcheren. naamste bezwaar was haar verwachting, dat niet de machine zal falen, maar de kiezer. Vooral oudere mensen, zo atten. deerde zij. zullen wellicht voor proble men komen te staan. Buiten het stem hokje wordt weliswaar alles verduide lijkt, maar bij het stemmen zelf is men alleen met de machine. Zij gaf een praktisch voorbeeld: Als de KVP in Rilland altijd zo'n 200 stemmen had en die partij komt plotseling, met het ge bruik van de machine op 300, zal men dan niet denken dat het aan de machine ligt?' Mevr. Kamps voelde er weinig voor Rilland te laten fungeren als proef konijn, vooral niet op het belangrijke moment van het formeren van een raad van een nieuwe gemeente. .Juist niet bij deze eerste verkiezingen', aldus me- •rouw Kamps, ,er hangt veel van af, Dit is niet het juiste moment'. Burgemeester J. C. W. Jobse wees cr op.' dat de kiesraad het experiment ten zeerste zal toejuichen. Ook zal het niet meer mogelijk zijn abusievelijk twee dien, dat men nu niet meer op de bil jetten leuzen als .Leve Moskou' zal kun nen schrijven. Het ch-raadslid J. v. d. Boomgaart stel de zich krachtig op achter'het college van b en w. ,Nu of nooit' zei hij, ,zet 'm op, begin er maar mee. Ik kan ei geen gevaar in zien. of het nu dit jaar gebeurt of volgend jaar. De heer Hoek man, die met mevrouw Kamps tegen stemde, wilde het gebruik van het appa raat in principe wél toejuichen, maar deze verkiezing vond hij te belangrijk om er een begin mee te maken. Burge meester Jobse deelde nog mee, dat com missaris der koningin mr J. van Aartsen aan alle verdwijnende gemeenteraden binnenkort een bliksembezoek zal bren gen. De gemeenteraad van Rilland-Bath mag de commissaris op de avond van de 19e november verwachten, 's avonds tussen half acht en acht uur. MIDDELBURG Maandagmid dag omstreeks vier uur passeerde het miljoenste motorvoertuig van dit jaar de tolbokjes van de Zee landbrug. In tegenstelling tot vo rig jaar, toen voor de eerste keer in de geschiedenis van! de Zee landbrug het miljoen motorvoer tuigen (exclusief autobussen en brommers; werd overschreden is er gisteren geeu bijzondere aan dacht aan deze mijlpaal besteed. In 1968 reed liet miljoenste mo torvoertuig eerst op 16 november over de Zeelandbrug. Op 13 ok tober 1968 stonden de tellers van de brug op 917.539 motorvoertui gen: dat was 82.441 minder dan zij gisteren aanwezen, dat bete kent een toename van het ver keer met rond negen procent. De verdeling over de verschillen de categorieën is: 904.455 perso nenauto's in de periode van 1 januari tot 13 oktober 1969 tegen. 834.282 in dezelfde periode in 1968. Het verschil van 70.173 is een stijging1 van 9.4 procent. Voor de lichte vrachtauto's wa ren de cijfers 63.803 en 57.648; een stijging van 10,7 procent. Voor zware vrachtauto's was de toename 6.133 ofwel bijna 24 procent: 31.742 wagens in 1969 tegenover 25.609 in 1968. De ontvangsten aan tolgelden zijn in de periode van 1 januari tot 13 oktober 1969 met ongeveer T'A procent gestegen in vergelij king met diezelfde periode in 1968. Dit percentage ligt iets lager dan de gemiddelde verkeerstoename, als gevolg van het feit dat er veel tien rittenkaarten in om loop zijn. ADVERTENTIE EEN NIEUWE BRIL MAAKT GROOT VERSCHIL.... VROUWENPOLDER Het strand en de duinen bij Vrou wenpolder waren gistermid dag frontgebied toen een am fibische gevechtsgroep mari niers onder knetterend mi- trailleurvuur een aanval uit- man aan militairen bézig Zeeuwsch-Vlaanderen waren voerde op de Walcherse kust, Het hoorde allemaal bij de grootscheepse oefening wit te raaf Hl' die tien dagen lang rond de veertienhonderd houdt. Het was een aanval van een gevechtsgroep die vorige week van Walcheren was verdreven na een aanval van eenheden, die vanuit opgerukt. De aanval vanuit zee geschiedde met landings- en rubberboten. Bij de foto: een beeld van het strijdtoneel. KUNST .GOEDERTIJT' BRESKENS Door de goede zorgen en de grote ijver van de werkgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de ZVU is deze week voor Breskens een .muziekweek', waar in drie instrumentalisten voor een boei end en alleszins aantrekkelijk program ma zorgen. Gisteravond hebben we het eerste concert van de reeks mogen ho ren en laten we direct zeggen dat we zeer ingenomen waren met het gebode- ne. De voorzitter van de werkgroep, de heer T. E. K. van den Berg vertelde in zijn inleidingswoord, dat na het concert van verleden jaar in Waterlandkerkje men de moed had gekregen deze week te or ganiseren. Ongetwijfeld is ei' veel werk aan ge weest. maar men heeft dan ook voor o buitengewone verrassing kunnen rgen. De drie uitvoerenden waren Erika Szi- geti uit Hoofdplaat, Piny van der Smis- sen-Coesmans uit Breskens zelf en Ab- bie de Quant uit Den Haag. Zij speel den respectievelijk viool, klavecimbel en fluit en zij toonden zich stuk voor stuk zeer bekwame musici. Het concert werd gegeven in het dien stencentrum .Goedertijt\ in een vrij ge schikte ruimte met wat droge akoestiek, waarvan de violiste een enkele maal hinder gehad móet hebben. Toch kwam men tot fraai samenspel in werken van Teleman en Quantz. Wij waren zeer verrukt over het solo- spel van Abbie Quant: de moeilijke en zeer veeleisende techniek van het .Ron do Capriccioso' van Stamitz en dc nog1 moeilijkere van Iberts Pièce' beheerste zij geheel en al en niet vee! aandacht- volgde het vrij talrijke publiek haar re alisatie van deze muziek, zoals men ook tevoren zeer geboeid was geweest door haar spel samen met Finy Coesmans in J. S. Bachs heerlijke sonate in g. De klavecimbel leverde deze avond veel en zeer goed werk. De delen die zij uit Handels Suite in G speelde en vooral haar spel in Bach getuigden van grote vaardigheid en ware muzikaliteit. Erika Szigeti boeide ons vooral in de Sicilienne van Paradis en in het werk van Bartok. dat gezien haar landsaard haar zeer goed moet liggen. Samen met Abbie Quant speelde zij vijf duetten van de Hongaar en m samenwerking met Finy van der Smissen zes kinder liederen. rijke vruchten van Bartoks speurwerk in de Slavische volksmuziek. De heer P. Molenaar was zo vriende lijk bij verschillende werken een kleine toelichting te geven, zodat de muziek voor hen die minder vaak kennis maken met zulke uitvoeringen nog meer kon leven. Dit lag ook geheel in de bedoe ling van de organisatoren van deze week, waarin eigenlijk een proefneming geno men wordt, waarvan we hartelijk hopen dat zij slagen zal. Het concert van gisteravond was echt van klasse, een enkele maal zelfs van grote klasse. En we spreken graag de wens uit dat ook in het verdere van deze week de concerten goed bezocht zullen worden. Het eerste was echt de moeite waard. v. M. Schippersknechten verdacht HANS WEERT De rijkspolitie te wa ter heeft maandag in Terneuzen twee weert. In <le nacht van zondag op maandag zijn vijf auto's in Hansweert opengebroken. Tit alle wagens werden een aantal goederen vermist. i van de heer B. S. uit Waarde die op de Oosthavendijke stond geparkeerd bleek een autoradio en een stuk van het dashbord verdwenen te zijn. De auto was met geweld openge in een complex van. vier garages aan de Kanaalweg werd uit -vier auto's on der andere een transistorradio, een ac cu, een krik, een stel autowissers, au tolampen, een reservewiel, een klok, een spanningsmeter en een aantal kleine voorwerpen ontvreemd. De auto's wa ren van de lieren W. T. van K, J. de H, J. B. en M. G. T. aulen uit Hansweert De garagedeuren waren vermoedelijk met een breekijzer opengebroken Eén van de auto's was besmeurd met latk- verf. Alle auto's waren beschadigd. De rijkspolitie te Hansweert sfelde met behulp van de technische recherche en van speurhonden een onderzoek in. Dat leidde in de richting van het kanaal door Zuia-Beveland, naar één van de aanlegplaatsen daar. Bij nader onder zoek bleek dat één van de schepen die er de nacht hadden gelegen in de loop van de morgen was vertrokken richting Ter- neuzen. De rijkspolitie te water heeft aan boord een onderzoek ingesteld en trof ter plaatse enkele van de ontvreemde voor werpen aan. De 20-jarige Duitser L. H. T. D. en zijn 22-jarige neef A. F. D. uit Ridderkerk hebben inmiddels een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. Zij verblijven gedurende het onderzoek in het politiebureau te Terneuzen. ZUIDELIJKE WIND Zonnige perioden, maar ook een enkele verspreid voorkomende bui. In de och tend nog plaatselijk ruist. Zwakke tot matige zuidelijke wind. Middagtempera- turen van 15 tot 20 graden. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag: Toenemende leans op regen en boven normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag; aantal uren zon: 1 tot 6: nun. temp: 0 tot 5 graden boven normaal; max. temp: 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor donderdag: aantal men zon: 0 tot 5; min. temp: .1 tot 6 graden boven normaal: max. temp: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 13-17 oktober, respectie velijk min. temp. en max. temp: Den Helder 10 14 Eelde 6 14 De Bilt Zuid-Limburg 10 15 14 ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2