Soumikol-stichting krijgt eigen centrum Nü 4j% rente ophetAMRO- spaarboekje! M©bil Wilt u uw spaargeld zien groeien? Dat kan. AMRO BANK S[1 Op terrein aan Koudekerkseweg in Middelburg WETHOUDER SCHOUW ER AAR DOEI FELLE AANVAL OP J. DAGEVOS KRITIEK IN SCH00NDIJKE OP BEGROTINGEN VAN HEIDEMIJ. speel mee met M®bil 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 OKTOBER 196} STARTSUBSIDIE VAN f95.000 VAN ,DEN HAAG' MIDDELBURG Over een maand beschikt de Ambonese Mr dr Söumokil-stiehting over een eigen sociaal-cultureel cen trum in Middelburg. Daaraan wordt thans de laatste hand ge legd. Het centrum omvat voor lopig twee barakken en een be tegeld sportterrein tussen het groen aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Het geheel ligt op de plaats van het voormalige .Vijvervreugd', dat janu ari dit jaar kort nadat dit gebouw door de gemeente Middelburg aan de stichting beschikbaar was gesteld, fi naal afbrandde. De stichting mr dr Soumokil kreeg na deze tegenslag medewerking van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. gratis in pacht gekregen. Op dat terrein komt een voor ons land oniek centrum, dat tevens voor Zeeland een experiment betekent. Doel: ontmoetingscentrum voor de Ambonezen op Walcheren, met mo gelijkheden te over voor sport, spel, studie, vorming, informatie en daar naast tevens: ontmoetingsplaats voor Ambonese gemeenschap en Nederlan ders. Uniek is het centrum op zich al, maar en daarop wijzen vooral de Nederlandse adviseurs van de stich ting, chr. kweekscnoolleraar A. Tak en ds J. Wessel, directeur van het gereformeerd centrum voor jeugd- en jongerenwerk in Zeeland bijzon der is bovendien dat de stichting mr dr Soumokil een Ambonees ini tiatief en een volledig Ambonese aangelegenheid is. De stichting is thans ,rond'. deze onderwijssectie vertelt: bij toer beurt zullen kwekelingen en hospi- tanten en ikzelf de kinderen helpen. Het zal vooral gaan om de kinde ren van de lagere scholen. Een der gelijke ruimte voor huiswerk maken is hard nodig. Thuis is er in het al gemeen weinig of geen gelegenheid voor, omdat de gezinnen groot zijn en omdat zich soms taalmoei lijkheden voordoen. Die taalbarrière voor sommige schoolkinderen kun nen we hier opruimen. Er is echt behoefte aan zo'n lokaliteit. Er gaan nogal wat kinderen op lagere scho len, denk maar aan de Stemerding- en de Julianaschool en de school in de Stromemvijk in Middelburg. Het is natuurlijk niet de bedoeling om hier een eigen schooltje te be ginnen. Dat zou lijnrecht tegen de bedoelingen in zijn'. En dan is er het onderwijs, speciaal het taalonderwijs, aan onderen. Stichtingsvoorzitter H. M. Saya daarover: ,voor een nog betere in tegratie van de Ambonezen in de Nederlandse gemeenschap met be houd van onze eigen cultuur is een cursus Nederlands erg goed. Voor de kinderen is bet ook gemakkelij ker als hun ouders goed Nederlands verstaan'. Taalcursus Onderwijs In de kleinste barak (13 x 5 meter) zal de stichting mr dr Soumokil zor gen voor studiebegeleiding en voor onderwijs in de Nederlandse taal. De grootste barak (20 x 6,45) is be stemd voor een groot aantal activi teiten op het gebied van vormings werk en voor culturele zaken. De stichting, die toraal vijftien voor namelijk jonge bestuursleden telt, en die alle bestaande Ambonese organi saties op Walcheren overkoepelt, telt voor dit sociaal-cultureel werk vijf secties: onderwijs, cultuur, voorlich ting, sociaal en maatschappe lijk werk en sport en spel. De onderwijsbarak is niet alleen be- Btemd voor de jongeren, die hier hun huiswerk kunnen maken en ook an derszins begeleiding kunnen krijgen bij hun schoolwerk in de vrije tijd. Het is de bedoeling, dat hier ook lessen in de Nederlandse taal worden gegeven voor oudere leden van de Ambonese gemeenschap op Walche ren. De heer J. J. Lilipaly, onder wijzer aan de Marnixschool in Sou burg, die de leiding zal krijgen van De stichting interkerkelijk contact comité Ambon Nederland, het Iecan, die de behartiging van de geestelij ke, culturele en sociale belangen van de in ons land vertoevende Ambone zen wil behartigen, heeft een onder- wijseursus opgesteld, mede om een beter taaimilieu te scheppen voor de kinderen van lager- en kleuteronder wijs. Er zijn elders in ons land proef- cursussen gegeven en thans gaat men met deze door Ambonese docen ten gegeven lessen verder het land in. De cursus is opgesteld aan de hand van gebeurtenissen uit het da- felijks leven en is geïllustreerd met ia's. In de oude proefgebieden zijn al plannen voor een vervolgcursus. Het ministerie van erm subsidieert deze cursussen. Gebleken is dat deze cursussen in een behoefte voorzien. Het onderwijs is toch een belangrijk middel bij de aanpassing aan de Nederlandse gemeenschap. De Iccan-onderwijs- commissïe heeft daar de nodige er varingen mee opgedaan. Met de hulp van het pedagogisch laboratorium van de vrije universiteit zijn onder zoeken ingesteld naar de taalschat van het Ambonese kind in de eerste en hoogste klas van de lagere school. Er is eveneens een onderzoek inge steld naar de taalmoeilijkheden van Ambonese leerlingen op een school in Leerdam. En deze zaken worden nu al uitgebreid tot kleuterscholen. in een isolement. Er is een vrees om als eenling naar buiten te tre den. Men kent de taal niet goed, er is verschil in leefwijze en in ont wikkeling. U moet begrijpen gaat om een bijzondere groep militairen, die specialist zijn op hun eigen terrein, nmar die in een vreemd burgerleven terecht zijn gekor Angst en schuchterheid moeten wor den begrip en vertrouwen. Dat be tekent natuurlijk ook een bepaalde medewerking van de Nederlandse sa menleving. Het kan misschien nog wel een generatie duren, voordat hier echt alles is veranderd'. Voorzitter Saya; .Het gaat om wat betere aanpassing, met behoud van onze eigen identiteit'. Men kan nog alle kanten op wat het active ren van werk met ouderen betreft. Dat kan ook inhouden expressie, werk-, kook- en naaicursussen bij voorbeeld. Ondenvijzer Lilipaly daarover nog: .De Ambonees is expressief, maar hij weet het zelf dikwijls niet'. Andere mogelijkheden zijn bejaar denmiddagen, gezinsvoorlichting, in formatie over de sociale wetgeving en beroepskeuze. De heer Saya daar over: ,De bejaarden blijven nog veel binnen, ze komen er haast niet uit. Als ze nu eerst eens hier komen een middagje, dan kan dat gunstig werken. Misschien dat er in de toe komst iets samen met het bejaar dencentrum in Middelburg kan wor den gedaan. Misschien is men dan bereid daarin te worden opgenomen' Sport Isolement De tweede barak van de stichting mr dr Soumokil (de naam van de laatste leider van een eigen Molukse staat) zal de diverse andere activi teiten van het programma moeten herbergen. De heren J. C. Hitiahu- bessy en mevrouw H. Seluta willen daar wat hun sectie cultuur betreft beginnen met volksdansen en mu ziekbeoefening. Men wil hier zoveel mogelijk doen voor het behoud en verdieping van de eigen cultuur. Maar dat niet alleen: er is ook ge legenheid voor de moderne. Neder landse muziek, pop, beat en derge lijke. En niet alleen voor de jonge mensen. Hier is ook gedacht aan de oudere Ambonezen en de bejaarden. Mevrouw Setuta daarover: ,Wij wil len in onze stichting ook de oudere generatie helpen. Die leeft nog steeds Over de sport vertelt de heer J. Parinussa één cn ander. ,Wat wij hier kunnen doen, willen we aanpakken. Atletiek, we kunnen naast de afrastering een springbak neerzetten, we hebben nu de ruimte voor balspelen, volley, basket, hand bal, badminton, we kunnen verder ook het terrein van de chr. kweek school krijgen voor voetbal. Het is beslist niet de bedoeling dat onze jonge sportmensen, zo'n honderd tot tweehonderd, uit de Nederlandse ver enigingen stappen, maar naast die organisaties kunnen ze door ons wor den opgenomen en bij ons extra trai ning krijgen en onderlinge wedstrij den spelen'. Plannen zijn er ook om op provinciaal en landelijk niveau sportontmoetingen te organiseren. Over de sectie voorlichting zegt de heer P. F. Soumokil tenslotte: ,Het gaat om herkenbaarheid naar binnen en naar buiten. We willen geen po litiek bedrijven, maar wel ons geza menlijk ideaal om nog eens terug te keren naar Ambon, doorgeven. Dat ideaal hebben we allemaal, los van de splitsing op kerkelijk gebied, die er nu helaas is op Walcheren. Het is zaak, dat de Ambonese ge meenschap niet gescheiden voort leeft, maar juist in deze stichting, die voor heel Walcheren wil werken, samenwei'kt'. De stichting mr dr Soumokil heeft ambitieuze plannen. Maar ook nog een tekort op de begroting. Voor dat tekort van 3000 is een beroep gedaan op enkele grote bedrijven, die Ambonese werknemers hebben. Bromfietser gewond na botsing met auto Op de provinciale weg Oostburg-Zuid- zande is vrijdagmiddag om twee uur de bromfietser M. de M. uit Oostburg Legen een auto opgereden en met hoofd verwondingen en een hersenschudding in het Sint-Antoniusziekenhuis te Oost burg opgenomen. De automobilist P. van T. uit Oostburg reed met zijn auto, even als De M. in ae richting Zuidzande. Van T. sloeg plotseling linksaf, met als ge volg dat De M. met zijn brommer tegen de auto opbotste. De Oostburgse arts F. F. Loose verleende eerste hulp en liet de gewonde De M per ambulance naar het ziekenhuis vervoeren. Van T. kwam met de schrik vrij Auto en brom mer werden licht beschadigd. Verkoping woonhuis In .Victory' te Oostburg werd vrijdag middag door notaris A. H. M. van den Hoek uit Groede op verzoek van mevr. De Hullu-de Hullu in het openbaar ver kocht het woonhuis met tuin Nieuw- straat 25 te Oostburg. Hoogste inschrij ver was de heer B. Ohristiaansen uit Oostburg met een bod van 25.000. Omdat verder niet werd geboden werd de koop niet gegund. KAMPIOENSCHAPPEN ,DE SNELVLIEGERS' Het bestuur van de Oostburgse post- duivenhoudersvereniging ,De Snelvlie- gers' heeft dezer dagen de kampioen schappen van het vüegseizoen 1969 be kend gemaakt. De rangschikking is: Oude duiven: Vitesse aangeduid: 1. M. Krijger: 2 W. van 'Tien: 3 mevrouw Risseeuw; 4 A. van Hijfte; 5 A. WiLlems; 6 J. Bakker: 7 W. Daansen; 8 A. Ris seeuw jr; 9 J. Rieteco sr; 10 A. Simpe laar. Vitesse onaangeduid: 1 M. Krijger: 2 J. Bakker: 3 W van Unen; 4 mevr Risseeuw: 5 L. Verheije; 6 W. Daansen; 7 A. van Hijfte; 8 A. Boonman; 9 A. Risseeuw Jr; 10 A. Willems. Fond aan geduid: 1 W. van Unen: 2 R. Verstrae- ten; 3 M. Krijger: 4 A. Risseeuw Jr; 5 mevrouw Risseeuw. Fond onaange duid: 1 W. van Unen; 2 M. Krijger; 3 R. Verstraeten; 4 J. Bakker; 5 A. Risseeuw Jr. Jonge duiven: Aangeduid: 1 M. Krijger; 2 H. Oosterbaan; 3 W. van Unen; 4 L. Risseeuw; 5 P. Barra: 6 P. de Waele; 7 J. Bakker; 8 W. Da-msen; 9 mevrouw Risseeuw; 10 A. Risseeuw Sr. Onaan geduid: 1 M. Krijger. 2 H. Oosterbaan: 3 W. van Unen; 4 W. Daansen; 5 J. Bakker; 6 R. Verstraeten: 7 J. v. d Walle; 8 mevrouw Risseeuw; 9 P. Bara- ra; 10 J. den Hollander. Generaal kampioenschap: 1 M. Krijger 8686 punten; 2 W. van Unen 8244; 3 J. Bakker 6608; 4 mevrouw Risseeuw 6150; 5 W. Daansen 5867; 6 A. van Hijfte 5670; 7 H. Oosterbaan 5662; S L. Verheije 4810; 9 R. Verstraeten 4599; 10 A. Risseeuw Jr. 4303 punten. Op de plaats van het in januari dit jaar afgebrande oude Vijver' vreugd' in Middelburg wordt mo menteel een sociaal-cultureel cen trum gebouwd van de Stichting mr. dr. Soumokil, bestemd voor de Ambonese gemeenschap op Walcheren. (Foto PZG) Driehoofdige leiding St-Antonius- ziekenhuis OOSTBURG Het Oostburgse St-An- toniuszielcenhuis heeft met ingang van 1 oktober een drie-hoofdige leiding ge kregen. Het bestuur besloot de samen stelling van de directie als volgt: N. J. Schulte, internist, geneesheer-directeur; Zr Mariëtte van ae Vijver, directrice en Drs A. Vogels, economisch-directeur. Lunchbij eenkomst Mij. Nijverheid en Handel VLISSINGEN Het departement Zee land van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt vrij dag 24 oktober een lunch-bijeenkomst in hotel .Britannia' te Vliss'ingen. Dr J. C. Derksen, adviseur te Gouda en tevens voorzitter van het departement Gouda, zal spreken over het onderwerp .Verschillen in produktiviteit tussen Amerika en Europa in de chemische industrie.' ZIEKENHUISVERZEKERING IN ZEELAND OVERWEEGT VERHOGING PREMIES VLISSINGEN - GOES De Zeeuwse particulierverzekerden voor ziektekos ten krijgen voor een deel waarschijn lijk te maken met een verhoging de premies. De vereniging ziekenhuisverplegïng op Walcheren, die thans is aangesloten bij de stichting het Zilveren Kruis (niet winst-beogend) meent, dat bij het Zil veren Kruis wel zal worden besloten tot verhogingen De vereniging zelf verhoogde de pre mies aL per 1 mei jongstleden. Directeur P. J. Wolf: ,Het zal niet uit kunnen blijven, omdat de ziekenhuizen zelf hun prijzen al danig verhoogd heb ben. Ziekenhuis St-Joseph in Vlissingen bij voorbeeld heeft oer 1 oktober de ver- püeegprijs oer dag derde klasse, ver hoogd van 40 tot f 57, dat is veer tig procent. Bij Bethesda in Vlissmge: is ook een dergelijk soort verhoging met ingang van 1 oktober doorgevoerd. En in Middelburg rekenen ze 2,50 per dag meer. Er zit een kans in, we moe ten wel mee op die manier'. De vereniging voor ziekenhuisverple- ging zuid en noord in Goes weet nog niet hoe de zaak er voorstaat. Direc teur L. Kraak: .Zoals de andere niet- winstbeogende verzekeringsorgamsaties verhogen we alleen als de omstandig heden daarvoor aanleiding geven. Dat is dacht ik op dit moment nog niét helemaal het geval. Maar van onze lan delijke federatie van vereniging voor ziekenhuisverplegïng zijn er zeker we' al leden die de premies hebben ver hoogd'. Verlichting voetbalveld De raad van de gemeente St-Jansteen besloot in zijn laatste zitting om 10.000 subsidie te verlenen in de ver lichting van één voetbalterrein aan de Sportkade. De volledige installatie zal 26.000 kos ten. Ondertussen is men met de plaat sing van de verlichting reeds begonnen en men hoopt nog aeze maand met kunstlicht een voetbalwedstrijd te spe len. (ADVERTENTIE) U kunt ook een AMRO-Spaarrekening nemen. Die geeft u - afhankelijk van de termijn - een rente van 4^4, 5, 5J/£, 6 of zelfs 7 procent. IJ ziet het*, sparen bij de AMRO Bank gaat sneller. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK yV/ f(3R£$£SS8& (ADVERTENTIE) Wie tieweert, dat hij de grootste vissen vangt omdat hij rookt, spreekt natuurlijk visserslatijn Wie echter beweert, dat (6«®> een prima halfzware shag is, heeft gelijk Of u nu kanjers of alleen maar onder-de-maatjes vangt, steek er een (ft®) hij op, dan rookt u in ieder geval voortreffelijk! Tijdens Wemeldingse raadsvergadering: Naar aanleiding van oefenlawaai in OKK-gebouw WEMELDINGE Wethouder A. P Schouwenaar heeft tijdens de gemeen teraadsvergadering van Wemeldinge vrijdagavond een felle aanval gedaan op Gemeente Belangen'. Dat gebeurde bij de behandeling van het b en w voor stel om het oude gymnastieklokaal te verkopen aan de muziekvereniging OKK te Wemeldinge, toen een brief ter tafel kwam van een aantal omwonende mid denstanders, die er bezwaar tegen ma ken dat OKK de octenavonden in dat gebouw gaat houden. In die brief wordt gewezen op het lawaai dat van deze oefeningen uitgaat, tijdens de avonduren wanneer de middenstanders nog klanten ontvangen, boeken bijhouden en zo meer. De heer J. Dagevos (.Geemente Be lang') die als eerste het woord voer de, meende dat OKK wel een betere behuizing waard was, dan dit oude lokaal, dat eerst nog op kosten van de gemeente moest worden opge knapt. De heer Dagevos zelf had echter geen alternatief, en vroeg de raadsleden of zij geen beter plan wisten dan dit De andere raadsleden wisten dat echter ook niet en wethouder J. Veerhoek zei naar aanleiding van liet b en w-voor- stel dat .alles went, ook lawaai van muziekoefeningen'. De heer M. Zuidwegt (pvda) merkte op dat rond het groene kruisgebouw, dat in de brief als moge lijk alternatief was genoemd, ook om wonenden waren, ,al zijn dat dan geen middenstanders', waarop wethouder Schouwenaar interrumpeerde: ,nee dat zijn mensen'. Als laatste voerde wethouder Schouwe naar zelf het woord en deed een felle aanval op de heer J. Dagevos. Hij ver onderstelde dat de man van gemeente belangen dit punt niet ter sprake zou hebben gebracht, als deze brief niet op de tafel had gelegen. Wethouder Schou wenaar concludeerde dat de brief uit de koker kwam van Gemeente Belangen die nu eenmaal graag protesteren'. .Ge meente Belangen' streeft hier duidelijk eigen belangen na', aldus de wethouder, ,de brief is kennelijk opgesteld zonder vooronderzoek en een jongen van de eerste klas van de lagere school zou zoiets misschien nog -.vel beter kunnen.' De omwonenden van het huidige oefen lokaal hebben nooit, over overlast ge klaagd, aldus de heer Schouwenaar, aie dat illustreerde met een brief van om wonenden aan de Bierweg. De heer Dagevos reageerde op de feil» uitval van wethouder Schouwenaar, met de opmerking dat het hem speet dat de wethouder Schouwenaar, op een dusda nige wijze zijn goede bedoelingen ia twijfel trok.' Burgemeester C. N. F. van Sas ontnan de heer Dagevos verder het woord, toac deze opnieuw wilde reageren op het ant woord van de heer Schouwenaar ova middenstanders die zich ,meer voelen dan andere mensen.' Brandweer Twee ton verhoging voor sportpark Parkeerterrein en zwembad komen daar nog bij SCHOONDIJKE De gemeenteraad van Schoondïjke was donderdagavond niet bijster te spreken over de .begro tingstactiek' van de Koninklijke Ne derlandse Heidemaatschappij. Dat bleek op het eind van de vergadering toen de gebruikelijke begrotingswijzigingen op tafel kwamen. De post van het sport park, waarvoor een krediet van f 525.000 was geraamd moest met 200.000 worden verhoogd. De heer C. Neele (pvda) vond dat nogal resoluut. Hij kon zich voorstellen dat de ge wijzigde omstandigheden enige verho ging nodig maakten, maar dit vond hij nogal gortig, temeer waar eerder het bedrag van 425.000 naar 525.000 was erhoogd. Maar waarnemend burgemeester J. L. Dregmans, die voor het eerst de verga- Gemeenteavond vrijz. hervormden De vereniging van vrijzinnige hervorm den te Goes houdt op dinsdag 18 no vember aanstaande een gemeenteavond in haar gebouw Turfkade 1 te Goes, waar mevrouw J. M. Scherphuis-de Voogd zal spreken over het onderwerp Indoctrinatie. ADVERTENTIE hen', aldus de voorzitter. ,met de heren samen aan tafel gezeten om dit door te praten met onze eigen technische men sen. Van de Heidemaatschappij hebben we bovendien een schriftelijke bevesti ging verlangd dat verdere verhogingen achterwege zouden blijven. De eerste ramingen zijn namelijk te laag ge weest. Wel moet de raad er rekening mee houden, dat in dit bedrag niet is berekend de aanleg .ran een bijbehorend parkeerterrein en de inrichting van het zwembad'. De raad ging wel akkoord. De plaatselijke voetbalclub kreeg van de raad een subsidie van 1000 in ver band met financiële moeilijkheden. Er stond reeds 350 op de begroting. Voor een pluimveetentoonstelling in Oost burg werd een medaille van 25 be schikbaar gesteld. Eervol ontslag ver leende de raad aan J. de Feijter als on bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Een doorstromingsverordening werd vastgesteld, waardoor het moge lijk wordt vergoedingen te geven in de verhuiskosten als iemand van een goed kopere naar een duurdere woning ver huist ten bate van financieel minder- draagkrachtigen. Door het vertrek van de heer J. de Feijter uit de raad werd waarnemend burgemeester J. L. Dreg mans benoemd als gemeentelijk verte- fenwoordiger in het industrieschap reskens - Groede - Schoondijke - Hoofdplaat, in de centrale vuilnisop haaldienst, de waterleidingmaatschap pij in Zeeuwsch-Vlaanderen, en de com missie van bouw- en woningtoezicht. De heer J. A. Moggré, die deze avono juist was geïnstalleerd als raadslid werd plaatsvervangend vertegenwoordiger in de commissie buitengwoon lager onder wijs. Met de NV Bank van Nederlandse Gemeenten werd een kredietovereen komst gesloten lot een maximaal be drag van 200.000. Nu is het dus nóg aantrekkelijker om mee te spelen in het Mobil Top Score prijzenfeest. Voordat deze discussie zich afspeel de, waren er kredieten verstrekt van 5300 voor aanschaf van materiaal en werkkleding voor de brandweer, (gele jacks en zwarte broek). De heer M. Zuidwegt sprak blijdschap er over uit dat er nu een luidspreker zou Icomen (voor he; geven van aanwijzingen en niet zo als in een vorig raadsverslag wat gesteld om het publiek op een al- stand te houden). Aan de heer A. Wabekc werd een per ceel grond verkocht voor 10.703. De nieuwe straten ten oosten van ti Bierweg kregen de namen Oostersch'.- destraat en Stormezandeweg. De gemeenteraad zal ƒ1400 bijpassa in hel aanschaffen en plaatsen va: een gedenkteken met klok, die reedi maandag arriveert. Het moment zal oj 28 oktober bij de herdenking van de 25- jarige bevrijding van Wemeldinge offi cieel worden onthuld. Het bestemmingsplan buiten gebied werd met algemene stemmen aangeno men, waarbij een bezwaarschrift von de heer D. Minnaard ongegrond werd verklaard. Voor aanmaak van ponskaarten voor het bevolkingsregister werd nog ƒ1000 gevoteerd en voor de eerste helft van de derde fase straatverlichting, waarbij de buitenwijken een beurt krijgen werd een krediet van 25.000 verleend. Ten slotte werd aan de christelijke woning- bouwstichting te Goes bouwgrond ver kocht voor 30.552, waarop acht wo ningen zullen worden gebouwd. Zwem- en poloclub opgericht Dezer dagen werd In Kruiningen ecu zwem- en poloclub opgericht. Deze ver eniging heeft de naam .Zeelandia' ge kozen. Deze naum is afkomstig van -Ie vroegere Hansweertse sportvereniging Zeelandia'. In het voorlopige bestuur werden gekozen: mevrouw Rlbbens-Mul- Ier uit Hansweert, voorzitster: badmees ter A. J.fFokke, secretaris en hulpbad meester F. J. v. d. Hart uit Hansweerl, penningmeester. Het bestuur werd aan gevuld met: de heren Y. Kuiper en A. J. Ie Clerq uit Hansweert, en mejuf frouw L. v. d. Parel, en de heren J. d! Wee, R. Veldmeijer en G. Eckhardt uit Kruiningen. Ofschoon het zwemseizoen eigenlijk voorbij is, besloot men toch voor het aanstaande winterseizoen een program ma op te stellen, dat uiteraard alleen zal bestaan uit training, namelijk iede re vrijdag conditietraining in de turn zaal aan de Blomstrar.t in Kruiningen iedere zaterdagmorgen om 8 uur een looptraining in de openlucht, beginnen de aan dezelfde turnzaal. Tijdens d? oprichtingsvergadering vertelden de he ren Acke en Kools. die namens d« KNZB aanwezig waren, over polo- en zwenisport. Met enkele films lieten zij een groot aantal aanwezigen enkele zwemwedstrijden en polo-wedstrijden op het doek volgen om de toekomstige zwemmers eexT indruk te geven van de mogelijkheden voor een zwem- en club. AR-kanriidaten nieuw-Borsele 's-HEER-ABTSKF.RKE Dezer dagen vergaderde te Nisse de AR kiesver eniging in de nieuw te vormen gemeen te Borsele onder voorzitterschap van de heer P. J. Elenbaas om de kandida tenlijst voor de komende verkiezingen voor de gemeenteraad vast te stellen De volgende kandidaten werden aange beld: 1. E. Baerends te 's-Gravenpol der; 2. J. A. van de Guchte te Lewe- lorp; 3 W. van Boven te Nieuwdorp; 4. A. J. de Kok te Lewedorp; 5. C. Cla- •isse te 's-Gravenoo'der. 6 mevr M. I.oof-Mangold te Borssele; 7. M. Kloos terman te Oudelande. 8 M. Hoeve H Baarland; 9. J. M. Brouwer te Nisse; 10. J. de Jager Ie Nieuwdorp; 11. H- van Damme te Heinkenszand: 12. J- de Kok van Nieuwdorp; 13. J Meulen- berg te Ellewoutsdijk; 14. L. de Dreu te Driewegen; 15. P. Blok te Driewegen; 16. A. Scheele te Hoedekenskerke: Jf- M. Quist te Borssele; 18. M. Zuidvvef te Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 6