,Excelsior'-Kloetinge op heilige berg' in Londen WAKKERE ACTIE TEGEN SLAPER IN DE WET' Echtpaar en drie kinderen dakloos door brand in Goes Scholen vandaag vrij-af PvdA-Zeeland: geen samenwerking PSP Artikel 18' ter discussie ,Glad tegen' Inwoner Wissen- kerke bij bedriifsongeluk Rotterdam gedood de echte /g griepbestrijder V Jachtig jllBim STUDENT BIJ OOSTERUND VERONGELUKT ALMANAK Teamwork MIST DOORKRUISTE AFSCHEID VAN LOODS J. VAN DEN HEUVEL ZUIDLANDTHEATER TERNEUZEN BLEEF ZATERDAGAVOND DICHT... Toestemming voor verpleegtehuis - tiide1;jk - in Oostburg VOOR KAMPIOENSCHAP BRASS BANDS Herfst-kerkconcert APPLAUS VOOR ZEEUWEN IN ALBERT HALL WOONWAGEN TOTAAL VERNIELD Applaus Heilige berg' JACQUES PRINCE EXPOSEERT IN MIDDELBURG Festival 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 OKTOBER 1969 VIA ADVERTEERDER' F. M. SMITS MIDDELBURG De Middelbur ger F. M. Smits (40) uit de Ter Hoogestraat is in zijn eentje een actie begonnen tegen de commis saris van politie dr D. van Ooijen. In de zaterdagkrant heeft hij een advertentie geplaatst, waarin hij vraagt om inlichtingen ,over aan rijdingen met de auto van de com missaris van politie te Middelburg, voorheen Terneuzen'. De heer Smits wil te weten komen hoe het zit met de bekwaamheid van de commissaris als automobilist. Het is een soort van reactie op het door de commissaris gepropageer de toepassen van artikel achttien van de wegenverkeerswet, dat po litiechefs in de gelegenheid stelt om wanneer er een vermoeden be staat dat iemand ongeschikt of onbekwaam is om een auto te be sturen, te bewerkstelligen dat deze opnieuw een examen aflegt In Middelburg benut men namelijk het wetsartikel om iemand opnieuw voor het afleggen van een rijexamen op te roepen wanneer die binnen drie jaar drie aanrijdingen heeft gehad, waarbij hij als verdachte naar voren is gekomen. Gebeurt dit binnen vier jaar dan wordt vooral gekeken naar de laatste aanrijding. .Geen inwoner van Middelburg is meer zeker van zijn rijbewijs', zo stelt de heer Smits, die er tegen in opstand komt dat er gebruik wordt gemaakt van ,een sla per in de wet'. De heer Smits, die zelf ook behoort tot degenen die een formu lier hebben gekregen waarin men wordt opgeroepen om opnieuw het rijbewijs- bezit te komen waarmaken, heeft ver schillende grieven: er zou bij het toe passen van het omstreden wetsartikel geen rekening mee worden gehouden of iemand nu tienduizend of honderddui zend kilometers in een jaar rijdt, verder zou; niet de aard, maar wél het aantal veroorzaakte aanrijdingen een rol spelen. Merkwaardig vindt de heer Smits het ook dat er in zijn geval een aanrijdings kwestie bij is, die nog voor de rechter moet komen. Hij is verder van mening, dat er niets in te brengen is tegen deze maatregel, die maar door een persoon wordt genomen. Of om met zijn eigen woorden te spreken: ,de commissaris heeft kennelijk het alleenvertonings recht'. Nee, volgens de heer Smits zit er op dit punt wat scheef met het ver keersrecht. De Middelburger, die uit telefonische reacties heeft begrepen dat hij niet al leen staat, verwijst met graagte naar een instelling als het Streekvervoer Walche ren. ,Daar zijn ze er ook glad tegen', zo weet hij. Twee chauffeurs van de maat schappij hebben zo blijkt met succes een herexamen afgelegd. ,Het komt ons inderdaad wel wat over trokken voor als je ziet wat voor aan rijdingen onze mensen hebben gehad', zo zegt de beer De Vries, chef exploitatie. Wij stellen immers onze eigen eisen ten aanzien van de bekwaamheid van de chauffeurs. We moeten so-wie-so geen brokkenpiloten hebben. Collega's In het westen lachen zich een ongeluk als ze horen van de maatregel. Want hoe gauw heb je niet een aanrijding. En zo'n herexamen geeft toch altijd een wat verkeerd beeld, meent de heer De Vries. Dat is ook begrijpe lijk: iemands betrekking kan op het spel staan. Die reageert heel anders. En verder zijn er altijd wel met examenvrees. missaris de laatste tijd nog bij aanrij dingen betrokken is geweest, Er zijn er Commentaar Over de toepassing van het omstreden wetsartikel nebben we commissaris van politie dr D. van Ooijen om commentaar gevraagd. Het is, zo stelt de commissa ris voorop, niet de bedoeling om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen hun rijbewijs kwijtraken. Het intrekken van het rijbewijs wat bij het straf recht hoort is een straf. Hier gaat het om een administratief rechterlijke maatregel. Wij willen op een gegeven moment we ten of iemand toch nog een goed rijbe wijsbezitter is. Het is een systeem om in het belang van de gemeenschap on veilige verkeersdeelnemers voor onbe paalde tijd uit te schakelen. Maar de betrokkene kan wel alles in het werk stellen om de ongeschiktheid op te hef fen. Dat kan door opnieuw een examen af te leggen. Dit gebeurt onder toezicht van de examinator van verkeer en wa terstaat. Oudere mensen adviseren wij steeds de rijproef voor gevorderden af te leggen. Voorts gebeurt het dat wij mensen voorstellen om in enkele rijles sen enkele aangeleerde verkeersfouten te corrigeren. Wanneer iemand zakt Officier van justitie nir C. W. Mou- ton: .Eigenlijk zou elke automobilist eens in de vijf jaar op zijn rijbe.-l kwaamheïd moeten worden onder zocht. Nu zijn het alleen degenen, die om de een of andere reden opvallen.' En dat ïs in dit geval door enkele! aanrijdingen in korte tijd'. Overigens wordt, zo deelde de door de heer Smits benaderde officier van justitie mee, het bewuste artikel niet alleen j in Middelburg en Terneuzen, maar I met name ook in Den Haag toege past. Ook Missingen zou er "gebruik van maken. ROTTERDAM (ANP) In het Dijk- zïgtziekenhuis in Rotterdam is de 54- jarige betonvlechter W. Iiouwer ui VVïssenkerke overleden aan de verwon' dingen die hij vrijdag bij een arbeids- ongeluk had opgelopen. In een bouw- 6 ut bij de medische faculteit was de eer Kouwer bekneld geraakt tussen een omgevallen portaalkraan en enkele zware bossen betonijzer. Het slachtof fer was gehuwd. (ADVERTENTIE) pijnstillende, koortswerende, snelwerkende cachets OOSTERLAND Een ernstig verkeersongeval op rgksweg 18 te Oosterland, nabij ,De blaauwe keef, heeft zaterdag het leven ge kost aan de 21-jarige Rotterdamse student Jan Lokkerbol. Het ongeluk deed zich voor om kwart over vijf. toen dé jongeman op de fiets vanuit de Oud Heiligeweg de rijksweg; overstak zonder daarbij voldoende op het verkeer te letten. Hij werd gegre pen door een personenauto, bestuurd door G. E. S. uit Den Haag. die in de richting Zijpe reed. De jongeman werd geschept en bleef zwaar gewond lig gen. Dokter H. Speelman liet het Leeuwse Een opgetogen man uit Zierikzee meldde ons zondagavond: ,De ge boorte van de nieuw prinsis in Zierikzee rustig verlopen'. En Eet Medisch Team maar wach tendaar in Utrecht. TERNEUZEN ,De loods wikt, maar de ixist beschikt' schijnt bij het loodswezen een oeroud gezegde te zijn. Dat het in ieder geval waar ïs, werd zaterdagmiddag bewezen op de afscheidsreceptie die de rjjkslood- sen in Terneuzen hun collega J. van den Heuvel aanboden. Loods Van den Heuvel ging op 1 juli j.l. met pensioen, na 29 jaar als Missinger en 5 jaar als Terneuzenaa-r bij het loodswezen te hebben gewerkt. Door de mist bleef de drukte op de receptie ver beneden de verwachtin gen. De Belgische loods Van Vlie- unok moest zelfs alle Belgische col lega's verontschuldigen, namens wie hij overigens wel een welgemeend toespraakje hield en een geschenk aanbood. Tevoren had de heer S. Vlie ger, voorzitter van de afdeling Ter neuzen van de vereniging van Ne derlandse loodsen, de heer Van den Heuvel geschetst als en .gezellig collega'. Doodscommissaris H- D. J. Woltënsberger te Terneuzen zei, dat de heer Van den Heuvel in Terneu zen de laatste loods van vóór de Qorlog was. Hij noemde hem een er varen man die in veel sectoren van het loodswezen heeft gediend en die juist om deze reden was gevraagd om mentor te worden van de adspi- rant-loodsen in Terneuzen. Hij zei te hopen, dat de pensionering voor de heer Van den Heuvel geen belet sel zal zijn om zoals vanouds sin terklaas te wezen tegen de tijd dat deze goedheilig man zijn verjaardag viert .Ondanks de mist kreeg Van den Heuvel daarna toch nog heel wat handen te schudden, ondermeer' van de directeur zesde district, heer G. van der Graaf. Foto: namens de collega's en loodsensoclëteit bood de heer Vlieger loods Van den Heuvel geschenken Benoeming Tot leraar in vaste dienst aan de land en tuinbouwschool ,de Vliedberg' te Mid delburg is benoemd de heer D. Riezebos, hoofd van de Stemerdingschool te Sou burg. Nog geen 10 man voor Jules de Corte TERNEUZEN Wie zaterdagavond het Zuidlandtlieater te Terneuz«i binnenstapte, kon daar niemand anders ontmoeten dan de heer Aart Janszen. secretaris van de schouwburgstichting, die daar dan ook enkel en alleen stond om mee te delen dat de voorstelling van het cabareti .Frustrooiing' niet doorging. .Afeglast wegens gebrek aan belangstelling', aldus Janzen. ,We hadden na tuurlijk ook kunnen zeggen dat Jules de Corte met zijn gezelschap ergens in de mist was blijven steken, maar er was gewoon te weinig publiek. Als we nu nog dertig man hadden gehad, zou de zaak gered zijn. We hadden ze dan op het podium rond de piano kunnen zetten, maar er was nog niet eens éénderde van die dertig. Wa toren zijn' die dertig. Waar het aan ligt? Óch, er kunnen zoveel fac- Een minimale belangstelling dus voor Jules de Corte, Peter Blanker, Marian Klaren, Connie Pieters en Robert Smit sr Ook liet bal na, met muziek van ,De nieuwe vijf' kwam bij gebrek aan een programma vóór te vervallen. Aart Janszen: .Jammer. Overigens moet ik zeggen dat de abonnementenreeks voortreffelijk loopt. Alleen voor de nieuwe Arrabal van .Studio' en het concert van .Musica da Camera' zijn er nog duidelijk S'.aatsen over. Voor de rest hebben wij geen zorgen', et Zuidlandtheater heeft in zijn korte bestaan tot nu toe - naar de pu- bliekmeter gerekend - succesvolle voorstellingen gehad van het Neder lands Dans Theater. The Free. Driemaal Andermaal (Fons Janssen), de Mounties en Coos van de Velde. Jules de Corte ging helemaal niet door en de Hoofdstadoperette ondervond met de Terneuzense opvoering van ,Die Zirkusprinzessin' erg veel concurrentie van de Wim Zonneveld-tv- show. Vrijdag 17 oktober speelt het Tsjechisch folkloristisch ensemble .Broln' in het Zuidlandtheater. DEN HAAG De staatssecreta ris van sociale zaken en volksge zondheid, dr R. J. H. Kruisinga, heeft zijn goedkeuring verleend voor het treffen van een tijdelijke verpleegt-ehuisvoorziening bij het nieuw te bouwen Sint-Antonïus- ziekenhuis te Oostburg. De capaciteit van dit permanente ver pleegtehuis zal ten hoogste 60 bedden gaan bedragen. Deze bedden zullen deels bestemd zijn voor langdurig lichamelijk zieken en deels voor geestelijk gestoor de bejaarden. In het licht van de toekomstige ontwik keling van West-Zeeuwsch-Vlaanderen is dr Kruisinga van oordeel dat omstreeks 1980 nader zal moeten worden bezien of de onderhavige voorziening al dan niet gecontinueerd kan worden. De staatssecretaris zal nog zijn goed keuring moeten hechten aan het door het bestuur naar mag worden verwacht binnenkort in te dienen ontwerp- bouwplan. Enige jaren geleden werd te Klooster- zande het initiatief genomen om ge durende de wintermaanden een serie kerkconcerten te organiseren. Door ver schillende omstandigheden is er tot nu toe niet veel van terecht gekomen, maar voor de komende wintermaanden heeft men nu vier concerten voorbereid. Reeds gistermiddag nog in de volle herfst hebben we het eerste van de serie mogen beluisteren, dat in de H-Martinus- kerk te Groenendijk - Kloosterzande werd gegeven door het Bergen op Zooms Madrigaalkoor. onder leiding van me vrouw Elsa Hernady-van Bueren. door Henk van der Vliet, fluit en Daniël Manneke, orgèl. Gezien het fraaie weer en de schie ting die in hetzelfde dorp werd gehou den, was de belangstelling voor de or ganisatoren niet onbevredigend. Het concert zelf was alleszins de moeit® waard. Het koor, dat niet in volle sterkte had kunnen komen, toonde zich als een be kwaam en artistiek ensemble, dat uit louter goede zangers bestaat. Het koor zong in zijn eerste optreden voortref felijke voorbeelden van 16e eeuwse koor werken in een zeer verantwoorde stem voering. Opvallend mooi werk deden de tenoren in Othmayers, Es ist ein Schnee gefallen'. Henk van der Vliet onthaalde zijn ge hoor om te beginnen op een fraai ten gehore gebrachte solosonate van Tele- mann. Zijn embouchure was uitstekend register wa te boeiend. Wat minder gelukkig was hij in de keuze van de sonate in A van Naudot, een wat breedsprakig werk voor fluit en orgel, dat vooral in het begin (het snelle tweede deel) wat leed aan slor digheid en onzuiverheid. genoten wij van .Green- sleeves" voor fluit en orgel, een serie vriendelijke variaties van een onbekend componist op een bekend Iers wijsje. Hiervoor speelde Daan Manneke de Sui te du 2e ton van L. N. Clérambault, die hij op het kleine, maar doelmatige orgel een mooie uitvoering wist mee te geven. Tenslotte trad het koor andermaal op met twee liederen van de Ierse luit speler en componist John Dowland (1562-1626), mooi uitgevoerd; met O Sa- lutaris van de Fransman A. Caplet (1879-1925) in een jubelende realisatie en met Köszöntö van Kódaly. De laat ste twee werken uit moderne tijd ga ven een geschikte overgang naar de tenslotte uitgevoerde .Psaume' van Da niël Manneke, een psalm in mooie mo derne harmonieën, die ons ten zeerste (Van één onzer redacteuren.) LONDEN ,Excelsior'-KIoetinge heeft zaterdag op het Britse na tionale kampioenschap vi brass-bands in de Royal Albert Hall in Londen, een concours waarop ook om de wereldtitel werd gespeeld, 164 punten be haald. Dat was een gelijk resul taat als een Schotse band, de Clyde Bank Burgli-band wist te behalen. Een naamgenoot van het Kloetingse korps Excel sior Works-band uit Cardiff behaalde één punt meer. Spet slachtoffer naar het Zweeds Rode Kruis- z:ekenhui3 te Zierikzee overbrengen. Van daaruit werd nog een sneltran- sport naar het Roterdamse Dijkzigtzie- kenhuis georganiseerd- Later on de avond overleed de jongeman in Rotter-, dam aan de verwondingen. De auto1 werd zwaar beschadigd. Het slachtof-1 fer logeerde in Oosterland. EXAMENS Voor het diploma vakbekwaamheid he renkapper slaagde de heer B. Caljouw te Middelburg. Het Zeeuwse koperorkest wist zich sa men met het Schotse orkest als 23ste te klasseren. Wereldkampioen werd dezelfde, band als vorig jaar Brig- house en Rastrick band, terwijl de eveneens zeer bekende Black Dyke Mills band tweede word met respec tievelijk 194 en 192 punten. De in onf land ook wel bekende Luton band bleef meer in de buurt van Kloetinge's Excelsior en kwam met 170 punten uit de bus. Een goede zesduizend Engelsen en enige honderden Nederlanders keken za terdagmorgen wat verbaasd, toen na de openings-fanfare uit de luidspre kers van de Albert Hall via de gram mofoonplaat het Wilhelmus klonk, dat onmiddellijk werd gevolgd door het Engelse volkslied, gespeeld door het orkest dat nummer één had ge loot voor de volgorde van optreden. Dat was de .Hammond Sauce Works band. een voorheen nogal onbekend fahrieksorkest, dat zich overij een zekere bekendheid aan het werven is. Deze band kreeg voor zijn uitvoering van het bepaald niet eenvoudige cóncoursnummer High Peak, de compositie van Eric Ball, 176 punten. .Kloetinge' had nummer drie geloot. Tegen half elf kwamen dirigent Ivo den Toonder en zijn mannen liet. gro te podium van de enorme Albert Hall op. Hoewel Excelsior duidelijk ze nuwachtig was. kwam er een vry re delijke uitvoering van High Peak uit de instrumenten. De dynamiek van .Kloetinge' was wat aan de matte kant, maar het orkest viel. wat klankkleur betreft, niet uit de toon bij de Britse bands vergeleken. Ook niet naar de mening van tal van En gelse musici. Ook wat het uiterlijk betreft viel Excelsior met zijn rode jasjes niet erg op ais een buitenlands orkest. Toen een wat bleke Den Toonder het slotakkoord sloeg steeg er een har telijk applaus op. Er werd niet ge floten of ,boe' geroepen, zoals som mige mensen van Excelsior wel eens hadden gevreesd. Het muziekkorps uit Zeeland, nationaal kampioen fan fare van Nederland, was door het Londense duizendkoppige publiek, dat ook op brass-muziekgebied heel wat gewend is, geaccepteerd. ,Dat zit erop', zei Ko den Toonder toen hij de kleedruimte in de kelderver dieping van de Albert Hall opzocht. .We hebben ons best gedaan, we zul len wel zien wat het wordt.' Het werd nummer 23 van de 24. Maar niemand had ook maar één moment het kam pioenschap. een prijs of zelfs maar een hoge plaats verwacht. Gezien het puntental heeft .Kloetinge' zich aar dig kunnen meten met de onderste laag van de Engelse top-bands. Van een enorm puntenverschil met alle andere deelnemende Britse bands Excelsior was de eerste en enige bui tenlandse band bleek geen sprake te zijn. zoals sommige pessimisten wel eens hadden voorspeld. Excelsior-Kloetinge heeft dus de .hei lige berg' in "de Royal Albert Hall betreden. Zeer tot genoegen ook van GOES Door een zeer felle brand in een woonwagen zijn zondagavond een echtpaar en drie jonge kinderen In Goes dakloos geraakt. Op het woonwagenter rein achter de Westhavendljk brandde binnen zeer korte tijd de woonwagen van de heer C. Netten plat. De brand is vermoedelijk ontstaan door een de fect aan de kolenkacbel. De woon wagenbewoners waren zondagmiddag in Goes gearriveerd, vanuit Bréda, In de wagen waren op bet moment, dat de brand uitbrak, mevrouw Netten met haar drie kinderen van twee jaar, een jaar en drie weken oud. De eigenaar van de wagen was buiten op het terrein. De vrouw wist met haar der -in kinderen uit de woonwagen te komen en nadat de kinderén uit de wagen wa- ten gehaald viel er mets meer van de inboedel te redden. De brandweer kon alleen nog het chassis van de houten wagen nat spuiten en ervoor zorgen, dat andere wagens niet in brand raak ten. De brand brak tegen negen uur uit. De bewoners bezitten alleen nog de kleren, die ze zondagavond aanhadden. Het echtpaar en de kinderen hebben een deel van de avond onderdak gevon den in het Goese politiebureau. De so ciale dienst van de gemeente Goes bracht het gezin laat in de avond on- Jgstaand vertrek in het Manhuis aan de Zusterstraat. Politie mannen sloegen zondagavond in winkeü in Goes goederen in voor jongste kind. De moeder had niets uit de brandende wagen kunnen meene- nemen. Zondagavond was nog niet be kend of de woonwagen verzekerd was. hoe het met de verzekering gesteld was en evenmin kon hij een schatting ma ken van de waarde van de inboedel. Op de foto de brandende wagen. MIDDELBFRG De schilder-tekenaar Jacques Prince zal van 30 oktober tot en met 15 november exposeren bij Van Benthem en Jutting te Middelburg. Het grootste deel van de tentoonstelling is rant. De heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de PZC, zal de expositie die ook schilderwerk laat zien. donderdag 30 ok tober om vijf uur openen. Ter gelegen heid van deze tentoonstelling verzorgt de PZC een uitgave van zestien teke ningen, los en in map te verkrijgen. mr Vaughan Morris, de organisator van het Britse nationale en wereld kampioenschap voor brass-bands. Hij had Excelsior 's morgens bemoedi gend toegesproken in een speechje voordat de band het podium besteeg. De heer Vaughan Morris zei ons, dat volgend jaar de Engelse concoursor ganisatie de deelname van buiten landse korpsen, mits aangepast aan de Britse instrumentatie, ook voor lagere concoursafdelingen zal open stellen. Nadat zij van de emoties wat waren bekomen gingen de muzikanten van Excelsior naar de galerij, hoog boven in de Albert Hall, om te luisteren naar de prestaties van hun Britse collegae. Zij woonden daarna de hul digingsceremonie bij van verdienste-, lijke mensen uit de Engelse brass band wereld, wat met een massaal concert van gecombineerde bands gepaard ging. het hoge als in het lage s zijn toonvorming uiterma- Kloostërzandè het concert ze Kloosterzande het concert zeer waar deerde. Wij voegen onze waardering er graag aan toe met de wens dat de or ganisatoren met hun volgende concer- :en evenveel succes en meer belangstel ling mogen hebben. ~t„ M. 's Avonds genoten de Kloetingse gas ten van een festival in de Albert Hall dat ter gelegenheid van de kampioen schappen werd gegeven door de num mers één, twee, drie en vyf van het kamploenschaps concours: de band van Brïghouse Rastrick, Black Dyke, Cws Manchester, Gus Footwear. Dit concert werd ook bijgewoond door een lid van het Engelse koningshuis, de jonge hertogin van Kent. De VARA-radio was zowel bij concert als concours aanwezig en heeft kans gezien ook van het optreden van Excelsior een opname te maken, die op een zaterdagmorgen eind oktober of begin november zal worden uitge zonden. Op Excelsior's wedervaren Engeland komen wy nog nader ten: MIDDELBURG - De Zeeuw se schooljeugd heeft vandaag (maandag) vrijaf ter gele genheid van het feit dat in het gezin van prinses Beatrix en prins Claus een derde prins is geboren. Alle (gemeentelijke) openbare scholen zullen het advies volgen om de jeugd een extra vakantie dag te bezorgen. Aangenomen mag worden dat ook de besturen van de bijzondere scholen zullen meedoen. Br zijn wel enkele uitzonderingen. Zo zul'.en in alle afdelingen van de Zeeuwse Muziekschool de les sen (klassikaal en individueel) en de examens gewoon doorgaan. Dat is ook het geval met de examens hoofdakte aan de rijks- opleidingsschool voor kleuterleid ster in Middelburg. Ook die zul- ien gewoon doorgaan. GOES Het bestuur van het gewest Zeeland van de Partij van de Arl>eid heeft zaterdagochtend besloten niet te streven naar samenwerking met de cifisti6oh Socialistische Partij voor komende verkiezingen van de provinci ale staten. Het bestuur van do PvdA- Zeeland kwam tot dit besluit naar aan leiding van de besluiten, die de PSP op het laatstgehouden congres nam. De PSP besloot toen alleen met an dere partijen in een progressief ak koord (PAK) samen te werken als bij een meerderheid alle wethouders of gedeputeerden uit de fractie het PAK zouden worden gereeru- teerd. Gezien inhoud en geest van de gemeen tewet en de provinciewet acht het be stuur van het gewest Zeeland van de PvdA dit principieel onaanvaardbaar: de relatie tussen de dagelijkse besturen van gemeente en provincie en respec tievelijk gemeenteraad cn provinciale staten is van geheel andere aard dan de relatie tussen regering en parlement- De PvdA-Zeeland acht het juist om evenals de gedragslijn van dit ogenblik te handhaven. Hierbij moet, aldus het bestuur van de PvdA-Zeeland, het da gelijks bestuur van een gemeente of een provincie wat politieke samenstel ling betreft in grote lijnen een afspie geling zijn van de betreffende gemeen teraad of provinciale staten. Samenwer king met politieke partijen, die dit standpunt niet delen, acht het bestuur van ae PvdA-Zeeland principieel on aanvaardbaar. Voor de komende staten verkiezingen zal de PvdA in Zeeland verder geen contact meer opnemen met D'66, omdat deze partij niet bereid is met welke partij dan ook voor de kiezingen samen te werken. Het sprek met de Politieke Partij Radika- len zal worden voortgezet. Het bestuur van de PvdA-Zeeland zal voorstellen om samen met PPR en D'66 na de sta tenverkiezingen gespreksgroepen te vormen teneinde eikaars politieke standpunten en achtergronden beter te leren kennen. RUSTIG WEER Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist of iage bewolking, nraar plaatselijk ook zon. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit zuidelijke rich tingen. Maximumtemperatuur van 12 tot 15 graden, maar in gebieden met zon omstreeks 18 graden. VERANDERLIJK MET AF EN TOE ZON EN VRIJ WARM. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: aan tal uren zon: 1 tot 5. Min. temp. 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 85 procent. Kans op een geheel droog etmaal60 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 5. Min. temp. 1 tot 7 graden boven nor maal. Max. temp. 1 tot 7 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 85 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent) 13 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2