,Belze madammekes' 'winkelden' in Axel Stroperij loopt spuigaten uit Politiemensen in de weer voor jacht op pseudo-misdadiger 2 OFFICIER VAR JUSTITIE: ,G0ED DAT ER NOG OUDERWETSE KRUIDENIERS ZIJN' Twee honden doodgeschoten ALMANAK Meisje (16) uit Vlissingen al maand vermist - stap terug is stap vooruit VIJF ZINKSTOKKEN IN HAVEN SINT-ANNALAND J. W. HUPKES NAM AFSCHEID VAN RELATIES IN DEN HAAG WERKPLAATS WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN WELDRA IN GEBRUIK ROVINCIAIE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 MIDDELBURG Zo plezierig als deze zomer het busreisje was dat twee madammekes uit Vilvoorde naar Zeeland onder namen, zo somber was donder dag het doel van hun tweede Zeelandtrip. Terwijl ze zich op hetzelfde moment achter een kopje koffie hadden kunnen koesteren in de milde najaars zon op een van de terrasjes op de Middelburgse markt stonden ze nu in het gebouw van de rechtbank onwennig en zenuw achtig voor het hekje op de zit ting van politierechter mr Van Solingen. Want de Belze ma dammekes hadden hun handen niet thuis kunnen houden bij een bezoek aan de Prijsslag in Axel. Ze probeerden behalve nylons, blikjes sardientjes en een fles shampoo ook twee zemen uit de winkel te smok kelen. De officier van justitie mr T. Lebret vroeg zich af wat voor verhalen er in België lopen over het winkelen in Nederland. Hij zou liet vervelend inden als men rea geerde in de trant van: lom lat ons maar naar Nederland gaan, want daar kun je zo gemakkelijk wat meepikken'. .Ik zou het nooit meer durven', bracht mevrouw M. van H. uit. Mevrouw J. de R. zei alleen maar dat ze het ,niet schoon had gevon den dat de meneer van de bedie ning toen de zaak aan het licht was gekomen had gezegd: nou gade gij maar boeten voor die anderen, die hier wat weghalen'. Volgens de officier kunnen de dames op hun respectabele leeftijd niet meer naar een gevangenis worden gestuurd. Maar als het weer gebeurt zit het er toch echt wel in, zo liet hij we ten. Hij zorgde voor een aangepaste eis van duizend francs boete, ofte wel f 70. En de dames konden nog altijd een tweede gratieverzoek in dienen, zo voegde hij er aan toe. Het eerste was al onderweg. De Vilvoordse vrouwtjes stonden nogal te kijken van die geldboe te. Per slot van rekening was mevrouw Van H. tot haar daad gekomen doordat ze in financi ële moeilijkheden verkeerde. En bovendien wachtte er in de loop van de dag nog een andere reke ning. Want buiten op het Hof plein zat de chauffeur te wach ten in de taxi die ze (kosten 2000 francs) hadden genomen vanuit Vilvoorde. Mr Lebret: .Er is anders een Iieel vlotte trein verbinding'. Mevrouw Van der H. .Wij weten onze weg niet'. Poli tierechter mr Van Solingen leg de in deze zaak 50 boete op Een tweeëntachiigjarige inwoonster uit Anderlecht kwam via een dag- reisje met een bus vanuit België naar Hulst, waar zij. uit een zélf- bedieningszaak een stuk toiletzeep probeerde mee te pikken. Het werd een duui stukje zeep. Bij verstek werd ze veroordeeld tot 60 boete .Het is goetl dat er bier en daar wat van die ouderwet kruideniers blijven zitten. Want in die zaken kunnen sommige mensen die in een zelfbedieningswinkel de verleiding niet kunnen weerstaan tenminste nog zonder kleerscheuren hun inko pen doen. In deze geest sprak de officier van justitie in de zaak van mevrouw M. uit Axel. Zij zou .geheel uit ont- wetendheid' een blok met vijf repen chocola in haar jaszak hebben laten glijden. Rekening houdend met de omstandigheden werd er een geld boete opgelegd van 20. Mevrouw J. M. gedroeg zich in Ter- neuzen uitermate vreemd toen zij bij het verlaten van een zelfbedie ningswinkel weigerde zich bij het inpakken van de boodschappen in haar tas te laten helpen. Even la ter kwam aan het licht waarom ze die spontaan aangeboden hulp zo na drukkelijk van de hand wees: ze had clandestien een stuk vlees wil len meenemen. Dat stuk vlees le verde haar een geldboete op van 60. ER WORDT VOORAL MET WINDHONDEN GEWERKT spuigaten uit', zei donderdagmorgen of ficier van justitie mr T. Lebret op de zitting van politierechter mr. Van Solingen. Er wordt gewerkt met auto's en met windhonden. Vooral woonwa genbewoners spelen hun partijtje mee. Het wild brengt een aardige prijs op. En er is altijd we! een afzetgebied voor een mals boutje. De windhonden kun nen dan wel duur zijn in de aanschaf. 3> de duur brengen ze hun geld aar- g op. De uitlatingen over de stroperij kwa men bij de behandeling van de zaak tegen J. S. uit Hulst, die voor het hekje moest verschijnen omdat hij twee honden, die bij stropers hoorden had doodgeschoten. S. schoot de honden dood om een in het nauw gedreven haas te redden. Maad op deze wijze had S. de stroperij toch niet mogen bestrijden vol gens de officier. Ook al lag de zaak in de emotionele sfeer, S. had - zeker in zijn functie - het hoofd koel moeten hou den. Aldus de officier. Over dit han delen in een sfeer van emoties sprak raadsman mr. P. W. Aririaanse met na me. Hij wees er nog eens op dat de bazen van de honden aan het jagen wa ren zonder jachtacte en buiten het jacht seizoen. Bovendien werd er gejaagd met zogenaamde lange honden en dat schijnt helemaal uit den boze te zijn want die honden jagen voor zichzelf. Dat alles had ertoe geleid dat S. op een gegeven moment volgens zijn eigen woorden was .overgekookt'. Onder be paalde omstandigheden valt iemand te rug op zijn oerinstinet-' zo zei de raadsman. De verklaring van decharge De K. dat de h In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Sloehaven- straat 5, Nw- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. Zeeuwse Hoog Een maatschappelijk geëngageerd lezer maakt ons opmerkzaam op het feit. dat onlangs een recep tie werd gehoudenzoals dat van dag tot dag overal in ons goede land wordt gedaan. Geen nieuws dus. viel een aardig heidje. Het was namelijk een erg deftige receptie, een In drie verdiepingen, hoger was het hotel niet. Op de bovenste verdieping kvjam de zo- veeljarige jubilaris handen te kort voor de fine fleur, een verdieping lager stonr de eerste secretaris en weer een verdieping lager de tweede secretaris. De sigaren op de bovenste verdie ping uiten in goudpapier, op de tweede verdieping in zilverpapier en gelijkvloers was het nog steeds (naar men zegV brons. Over de drank echter niets dan goeds: overal eender. volgens S. door de honden achterna werd gezeten, al dood was, was om met mr. Van Solingen te spreken dode lijk voor S. In feite had u geen enkele reden om die honden nog te doden, zo stelde mr. Van Solingen. Hij vond dat er in deze zaak geen srake kon zijn van noodweer-exces. Conform de eis werd een geldboete opgelegd van ƒ100. De in Sas van Gent verblijvende J. C. die een fiets, een overall en een regenjas zou hebben gestolen, kreeg zes weken gevangenisstraf met af trek. J. de Z. uit Terneuzen kwam, door financiële moeilijkheden in de hoek gedreven, zover dat hij bij de firma waar hij al zolang in dienst was, diefstallen pleegde. De politie kon de dader aanvankelijk niet te pakken krijgen, maar toen een, door de zoon van een politieman ontwor pen alarmsysteem in werking werd gesteld was de zaak snel bekeken. Do officier eiste f 300 boete, waar van 150 voorwaardelijk. De politierechter nad twee weken voor waardelijke gevangenisstraf willen op leggen, maar door een verspreking, waar door er- in feite al vonnis was gewezen werd het een voorwaardelijke gevange nisstraf van een week, met twee jaar, proeftijd. J. R. uit Sas van Gent werd vrijgesproken van de hem ten laste ge legde mishandeling van zekere C. D. De als getuige gehoorde D. erkende dat hel eigenlijk kinderachtig was geweest om ei' een zaak van te maken. Temeer daar hijzelf een nogal dreigende houding had aangenomen door met een omvangrijk stuk hout R. te staan opwachten. Het kwam wel tot een wettig en overtuigend bewijs, maar R. werd niet strafbaar ge steld. N. R. uit Terneuzen kreeg voor het plegen van enkele inbraakjes drie weken voorwaardelijk. Het hoogst onop zettelijk oprijden van een voorrangskrui sing leverde J. J. de b. uit Zaamslag een geldboete op van f 200 plus een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan- VLISSIN GEN Sinds een maand wordt in Vlissingen de I6-jarige Maatje Hu- berdina Matthijssen vermist. Het meis je ging op 10 september van buis weg en is sindsdien niet teruggekeerd. De Vlissingse politie houdt er rekening mee, dat zij zich momenteel ophoudt in hippie-kringen in Amsterdam. Men stoelt deze mening op het feit, dat zij zich ook in Vlissingen in dergelijke kringen bewoog. Ondei deze hippies waren ook enkele jongelui uit Amster dam en men veronderstelt dat zij met hen is meegegaan. i n meisje is gebo ren op 19 november iv53 in Vlissingen. Zij is 1.65 meter lang, heeft een bleek-1 bol gezicht, blauwe ogen en half langl blond haar. Toen zij van huis ging droeg zij een blauw jasje, eln crème kleurige lange broek en blauwe laars jes. Het Bewegingstheater, kenv BEWTH heeft donderdag voor Jeuzt1 Muziek Walcheren getracht het pod* zijn eigen waarde* terug te gÈ^ BEWTH is daar een aardig eind r opgeschoten. De beweging, die het hoofdzaak moest doen, is behalve in ballet tot nu toe slechts een ondei- seliikt verwerkingselement in veel ii- tervormen geweest, is dat nog. Die - dergeschiktheid heeft de beweging,; toch aan de basis van het theater ny staan, veelal gedrongen in het watd harnasje van de zogeheten mouve® tenregfe. een regie op onderdelen,- 1 vooraf rekening hield met de ont= ;esehiktheid. Herstelwerkzaamheden oeverval Rijkssubsidie van 85 procent SINT-ANNALAND ln Sint-Anna-| land is (Ie aanneniersmaatschappij NV Dekker te Papendreelit momenteel druk bezig met het herstel van de oeverval aan" de westelijke havendam. De NV Dekker was met ,f 260 (100 de laagste '.hrijver voor dit werk. De herstel werkzaamheden hestitan in hoofzaak uit het aanbrengen van vijf zinkstukken. Drie biervan worden aangebracht op het punt van de oeverval en de twee andere aan de oostelijke havenmonding. Eén zïnkstuk komt in het verlengde van de havenmond en de andere in de lengterichting van de oostelijke zeewe- Aan de vorig jaar ontstane oeverval werden direct noodvoorzieningen ge troffen. Het gemeentebestuur kwam toen binnen enkele uren in een spoed eisende vergadering bijeen en bet beno digde bedrag voor de eerste noodvoor zieningen werd gevoteerd De gemeente richtte zich vervolgens, met medewer king van het waterschap Tholen, tot de rijksoverheid in verband met het defini tieve herstel. Dit herscel heeft evenwel lang op zich laten wachten. Het hoofd van de technische dienst van het wa terschap Tholen, de heer J. D. Jagt, heeft er nadrukkelijk cp gewezen dat een gedeeltelijke voorziening een oever val in de toekomst beslist niet uitsluit. Hij drong daarom bij rijkswaterstaat aan op een herstel dat de hele haven- dam en- monding betreft. Nadat de verschillende instanties waren gepas seerd. werd door de rijksoverheid een VLISSINGEN - DEN HAAG De lieer .J W. Huplses, scheldend voorzit ter van de directie van de NV Konin klijke Maatschappij ,De Schelde' heeft donderdagavond in ,De Witte Brug' te Den Haag afscheid genomen van zijn industriële en ambtelijke relaties. Ongeveer 200 personen kwamen de heer Hupkes de hand drukken, onder wie minister drs. B. Udink (ontwikkelings werk), staatssecretaris van buitenland se zaken, de heer H. J. de Koster, vice- admiraal Van de Wall Bake, voorzit ter van liet comité chefs van stave land en de ESA, de vertegenwoordig! de ambassadeurs van Engeland, Duits- van de Russische ambassadeur in Ne derland, de beer Georg Snlzèr, presi dent van Sulzer Brothers in Zwitser land (de grootste fabriek van scliceps-. dieselniotoren ter wereld) de KVP- fraetieleïder drs. W. K. N. Schmel/.er, en mr. B. W. Biesheuvel, in zijn func tie van \oorzitter var de Stichting Ne derlandse scheepsbouw. Verder waren vele belangrijke personen aanwezig uit de top van het Nederlandse zakenle ven, zoals directeuren en raden van he- stuur van onder andere Philips, AKU, KLM, Shell, VMF en directeuren van de werkmaatschappijen Rijn-Schelde en van rederijen. evenwel geen financiële medewerking meer verlenen en bij een eventuele vol gende oeverval komt o'e zaak zodoende in zijn geheel voor rekening van de ge meente Sïnt-Annaland. De vijf zink stukken zijn nu bijna op hun plaats. Volgens deskundigen is de Sint-Anna- landse havendam hiermee goed voorzien, zodat een herhaling van de tot twee maal toe voorgekomen oeverval niet te verwachten is. De foto geeft een beeid van het aan brengen van de zinkstukken. IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN AARDENBURG Een landbouwkundig ingenieur uit 's-Her- togenbosch is donderdagavond terwijl hij zich van niets be wust was enkele uren lang het middelpunt geweest van een groot opgezette speurtocht, waaraan mensen van de rijkspolitie posten Aardenburg, Sluis, Oostburg en Breskens meededen. Zij dachten de beruchte misdadiger Gerrit Schutte voor zich te hebben. Pas. toen de ingenieur donderdagavond rond half negen bij zijn auto, die was.geparkeerd op de Markt in Sluis, terugkeerde en een politieman hem enkele vragen stelde bleek dat hij weliswaar sterk op Schutte leek maar dat hij part noch deel aan diens activiteiten had. Omdat de man wegens huiselijke omstandigheden in een overspannen toestand verkeerde, heeft de politie hem maar niet verteld dat hij aanleiding vormde om niet minder dan 10 politiemannen deels in burger op verschillende punten in Zeeuwsch-Vlaanderen neer te zetten. Tips Rond zeven uur woensdagavond kwamen bij de rijkspolilïeposlen de mel dingen binnen dat Schutte m VVest-Zeeuwsch-Vlaanderen zou zijn. Hij was, zo bijweerde men, ondermeer gezien in Breskens, Oostburg en Sluis, In de laatste plaats had hij zich laten inschrijven bij een hotel, om er de nacht doof te brengen. Het enige aanknopingspunt vormde een grijze Volvo, die de vermeende Schutte neerzette op de Markt. De wagen zou, zo nam men aan, gestolen zijn. Tevens werd de theorie ontwikkeld dat de ont vluchtte man na zijn ontsnapping naar België zou zijn gereisd, waarna hij donderdag bij Sluis de grens was overgekomen. .Goed. het bleek achteraf allemaal loos. alarm, maar toegegeven moet worden dat de Ingenieur bijzonder veel op Schutte leek', vertelt groeps commandant Koersen van de groep Aardenburg. Hij was rond 20 uur voloo bezig met het coördineren van de werkzaamheden van de diverse posten. .Maar dat doen we in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op zulke mo menten altijd'. •oegdheid voor de tijd den. •J. F. de M. uit Axel reed op 19 juni on der drankinvloed een auto aan. Het werd de klap van de week, want door de bot sing reed de andere auto bij Albert Heyn binnen.... In deze zaak werd een gevan genisstraf opgelegd van drie weken, waarvan een week voorwaardelijke met een proeftijd van drie jaar. H. V. uit Clinge kocht gestolen elektriciteitska bel op, terwijl nij er van op de hoogte was dat zekere Van H. er niet eerlijk aan gekomen was. Dat grapje kostte hem twee weken onvoorwaardelijk. De officier had drie weken cel geëist. Verhuizing van oud naar nieuw in komende weken MEER DUIDELIJKHEID DIEFSTAL MIDDELBURG MIDDELBURG Er is weer meer duidelijkheid gekomen in één van de inbraken, die de laatste tyd in Middel burg is gepleegt. In een hotel in Hooge- zand-Sappemeer en bij een benzinepomp in Roosendaal werd dezer dagen betaald met cheques, die afkomstig waren van een diefstal bij de firma D. op het groot industrieterrein te Middelburg. Het ging hier om twee jongelui, die re den in een gestolen Fiat. die later Is gevonden. Op rijksweg 58 gaf de be stuurder van eveneens een Fiat donder dag geen gevolg aan een stopteken van de politie. De auto werd opgespoort in Woensdrecht. De inzittenden waren de 21-jarige A. W. uit Middelburg en de 27-jarige G. P. uit Groningen. In de auto lagen goederen afkomstig van de inbraak. Beide jongemannen waren op 3 oktober uit een inrichting in Nijmegen ontsnapt. Zeeuws-Brassband Festival naar Zeeuwsch-Vlaanieren VLISSINGEN Het .Zeeuws Brass band Festival' gaat zaterdag 18 oktober naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De drie Zeeuwse korpsen die in de festival commissie samenwerken Leger des Heils, Goes, St-Caecillia, Vlissingen en Ona, Middelburg zullen 's avonds een concert geven in de hervormde kerk te Breskens. De bands zullen zo wel afzonderlijk als gezamenlijk optre den. Officiële opening op 1 december door minister Roolvink OOSTBURG De regionale so ciale werkplaats West-Zeeuwsch- Vlaanderen staat op het punt een nieuw gebouw in gebruik te ne men. De verhuizing naar de nieuw bouw op het industrieterrein van Oostburg staat voor de komende weken op het programma. In pre cies één jaar tijd is op dat indu strieterrein een behuizing uit de grond gestampt waarin 130 tot 150 mensen kunnen werken. Voor de bouw en inrichting moest 1,5 miljoen op tafel worden gelegd. Het eindresultaat zai op 1 december aanstaande door minister Roolvink (so ciale zaken en volksgezondheidofficieel worden geopend. Werkplaats-directeur L. A. Dekker hoopt op die datum al volledig .gesettled' te zijn. De werk plaats in Oostburg, een gemeenschap pelijke aangelegenheid van de 14 Wes- Zeeuws-Vlaamse gemeenten, biedt op dit ogenblik werk aan ruim 100 mannen en vrouwen. De huidige behuizing aan de Schouwburgstraat, gedeeltelijk in hou ten barakken, is ver van idéaal en bo vendien veel te klein. Vandaar dat a! in 1969 over nieuwbouw werd gedacht, Dat was één jaar nadat de 14 gemeenten de exploitatie van de sociale werkplaats, die overigens altijd al een i-egionanl karakter droeg, van de gemeente Oost burg hadden overgenomen. Nieuwbouw Bij de voorbereiding van de nieuw bouw waren een groot aantal deskun digen en adviserende Instanties betrok ken. Het gebouw werd ontworpen door het architectenbureau L. W. Rosen- lcranz to Oostburg. De belangrijkste ruimte Is een grote L-vormige montage hal, waaromheen waslokalen, toiletten, een bijzonder fraaie kantine en kanto ren voor administratie en directie zijn gegroepeerd. In de montagehal, waar het daglicht via glazen koepels in het dak binnenvalt. It rijgen de inpakafde- lingen (o. a. flitslampjes), de produc tieafdelingen (o. a. transformatortjes voor televisietoestellen en klein-metaal- waren) en de stoelcnmatterij (hoofdza kelijk voor de meubelindustrie maar ook wel voor particuliereneen plaats. De machines voor houtbewerking een assortiment dat varieert van eenvoudige boormachines tot lintzagen en freesap- paratuur worden opgesteld in een afzonderlijke machinehal, waar onder meer opdrachten van meubelfagrikanten en van de souvenirindustrie zullen wor den uitgevoerd. Een apart onderdeel van de sociale werkplaats West-Zeeuwsch-Vlaande- ren vormt de afdeling voor geeste lijk gehandicapten ln het nieuwe gebouw krijgen zij de beschikking over een eigen werkruimte en eer eigen kantine. In deze zogenaamde B-afdeling wordt naast het eigenlijke werk (vedpakken en montage) aan tasten en trainen gedaan. Een afdeling die werkplaats-directeur Dekker in het nieuwe gebouw verder hoopt uit te breiden is die metaalbewerking. Er is daarvoor een afzonderlijke ruimte gerosorvcedd, w om te beginnen op' bescheiden scli laswerk zal worden verricht. Omdat in een sociale werkplaats de aard van de werkzaamheden nogal eens aan wijziging onderhevig is, zijn de gebruikmogelijkheden van het nieu we gebouw in Oostburg zo flexibel mo gelijk gemaakt. De neer Dekker: ,Er kan met de opstelling van alle moge lijke manieren worden geschoven. Op vrijwel ieder punt kunnen aftakkingen worden gemaakt voor perslucht- en krachtstroomappartttuur.' Ten opzichte van het aantal mensen heeft het nieuwe gebouw een ruime overcapaciteit. Niet temin is er voor een verdere toekomst nu reeds gedacht aan de mogelijkheid tot uitbreiden. Een probleempje dat zich rond de in gebruikname van de nieuwe werkplaats nog voordeed had betrekking op de be reikbaarheid. De huidige werkplaats ligt vrijwel midden in Oostburg, op nauwelijks een minuut lopen van de bushalte. Maar dnar zal, zo vertelde do heer Dekker, op korte termijn ver andering in komen. De SBM bleek zon der meer bereid dit probleem uit de we reld te helpen. ivat e- >uv«2 elen.- t de otó BEWTH tracht het podium zijn S::, waarde terug te geven door de te ging in haar eigen waarde te henti' ren. Dat lukt vrij goed. BEWTH vangt tijd en ruimte ln f. totaalbeweging (niet zo soepel en <J ventioneel als een sehouwburgpuMJ ellicht zou willen). BEWTH nuy daarmee zijn optreden tot een boe<- iring voor dat deel van het pui: eigentijds weet mee te vangen.: hadden de indruk dat het er dondenb: avond in Middelburg allemaal wel int Ongeveer tweehonderd voor het on grote deel jonge mensen hebben 'n deze BEWTH-podium-communici; jezeten. Af en toe werd de band a 'onmiskenbaar duidelijk: in de stiltepï zes ging de communicatie door. Heti bliek dat precies op het podium t en als het waren een ring om BEK" vormde, bleef in het spanningsveld)' dat is winst voor BEWTH. Dit bewegingstheater heeft overt? met heel wat meer te maken dan de-." lichaamsbeweging alleen. Er is de te ging van hel licht, klank, muziek,-' menselijke stem. attributen. BEïïl put dit instrumentarium zo uit date vormen zichtbaar worden. We kunt ons voorstellen dat een dergelijke p tatie mogelijk wordt in een sfeer v, ongedwongenheid, spelen voor jezelf je eigen ruimte en tegen je eigen kir bord. Maar BEWTH moet er het tos mee op en daar via de lijnen vant grondplan, dat af en toe de kenmeri van een strakke choreografie krijgt: gauw mogelijk trachten het toneeil weg te spelen. Dat eist erg veel van-: choreograaf, dat eist erg veel va uitvoerders, van iichaamsbeweger lichtbeweger. BEWTH heeft aangetoond een eindt weg te zijn. Dit stukje totaaltheaS passend in (niet .aangepast aan') tijdsbeeld tekende voor boeiende mo» ten en plaatste daarmee een buigza wegwijzer, een soort van nieuwe ycq peoples guide. In het geheel vielen ter en dat is jammer de boeit momenten nog op. De beweging r net iets té traag (de stukken werk als kauwgom uitgetrokken) om ook: geheel onverminderd boeiend te kua noemen. Dat geldt voor Niemeyer vr, als voor Bossche Bollen Ondanksik borduurfout een avond waarop een 0 terug naar de uitgangspunten een', duidende stap vooruit werd. BEïït podium en Jeugd «fe Muziek zijn beweging best waard. Het is en blijft nochtans jammert het allemaal in de schouwburg o. gebeuren. Eigentijds theater kan s eigentijdse ruimte zo goed gebruik TWEE PRIESTERS UII BISDOM BREDA NAAR BERAAD IN ROME VLISSINGEN Twee priesters ulti bisdom Breda, pater drs J. Zuldgs directeur van het instituut voor te lijk en gezin ln het bisdom en te laan Jac. Broeders uit Breda, nee deel aan het internationale priester raad in Rome tijdens de deze week. beginnen bisschoppensynode. Dat priesterberaad hoopt de synode L delijk te maken, dat de collegiale van paus, bisschoppen en priestr noodzakelijk is in de r-k kerk. De pe ters hopen nauwlettend in de gate:: houden dat geen zaken onder de i choppelijke vergadertafels won- weggestopt. De priesters uit het t dom Breda weten zich wat hun a viteiten in Rome betreft in ieder ge: gesteund door zeker 150 priesters het bisdom Breda, die allen positief ageerden op een brief, mede gein')i reerd door de priesteractiegroep Sera agint, waarin hun mening over ulU>: ding van deze priesters (overigens: eigen kosten) naar hel priesterberé in Rome werd gevraagd De 150 ja-ze' gers vertegenwoordigen een aanzien! aantal geestelijken in het bisdom E ligt in de bedoeling dat deze 150 bischoppensynode én priesterbei» verslag krijgen van nun represents in Rome en dat ook verder con':' onderling wordt gehouden Doel vant priesterberaad: .Vrijheid in de kerk',ft dat de kerk vrij wordt voor de U wereld.' ADVERTENTIE) ZONNIG EN WARM Droog, zonnig en warm ichtend aanvankelijk mist. Zwakke tot matige z DROOG, plaatselijk mist e temperaturen. voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tol mln.-temp. van ongeveer 4 graden bo«: normaal: max.-temp. 1 tot 6 graden to ven normaal: kans op een droge peri« van minstens 12 uur: 95 procent: te op een geheel droog etmaal: 90 proce- Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot- min.-temp.: van ongeveer normaal 5 graden boven normaal; max.-tete van ongeveer normaal tot 5 graden t- ven normaal; kans op een droge peiffl van minstens 12 uur 95 procent; te op een geheel droog etmaal: 90 proc-- ZON EN 1MAAN 11 oktober J Zon op 06.57 onder Ij- Maan op 07.0-1 onder M*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2